Ons Kort Verhaal Alléén bij ons in Leiden LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bied Zaterdag 14 Juni 1941 Een gokje AVONTUREN VAN BARON VAN MUNCHHAUSEN Uit de Rijnstreek H. G. v. LUYKEN - BREESTR. 39 - TEL. 20035 Teraardebestelling van den heer H. Liefferink Dagbladreclame is niet te vervangen Gouden echtvereeniging te Katwijk aan Zee ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob Bemhard, Z. van Cornells Meerloo en Plet-ernella Alida Molhoek Matje, D. van Dirk Hedrik Göbel en Johanna Marga- retha Ooms Cornelia Maria Adriana, D. van Hermanns Epiphanias van Veldhuizen en Jo hanna Helena Maria Matze Albertina Geer- truida, D. van Albert Hendrik Walraven en Sa rah Slijper. Geboren; Elizabeth Ida, D. van J. Kempen en Antje Schellingerhout Geertje Maria. D. van C. Blanken en Sophia C. M. J. van Delft. Ondertrouwd: Adr. J. Houtman 29 j. en An ton^ den Haan Hermanus H. J. Finkenflügel 28 j. en Wilhelmina C. v. d. Zon 25 j. Vaar digheidsproe ven Chr. Sportver. „D.O.S." Voor de vaardighèidsproeven gymnastiek uitgeschreven door de Chr. Sportvereen. „IXO.S." voor jongens en meisjes van 812 j. slaagden, de jongens: 1. Frans de Vries met 32 p., 2. Jan Raaphorst 3iVs P-. 3. Mels de Ridder 30 3/4 p., 4. Dirk van Leeuwen 31 p., 5. Dirk v. d. Neut 30Vj p., 6. Jac. v. d. Neut 29 1/4 p., 7. Arie Post 29 p., 8. Gerrit Verkerk 28x/« p., 9. Jac. van Vechte 28 p., 10. C. F. A. de Jong 27 3/4 p., 11. Arie Ver- duijn 27Vï p., 12. Benny v. d. Hoek 27 p., 13. Hil Dirkzwager 26 3/4 p., 14. Jan Ver donk 26V2 p., 15. Henk Verschuur 261/4 p., 16. Wim Verhagen 261/4 p., 17. Joop Brouwer 26 p. Vierkamp max. aantal p. 40, afgewezen 8 jongens. Meisjes: 1. Marry Knor 35 3/4 p., 2. Coba Post 32 1/4 p., 3. Adri Göbal 30 3/4 p., 4. Jo v. Egmond 29 3/4 p., 5. Joke de Ridder 271/* p., 6. Gré v. d. Vaart 27l/s p., 7. Dini van Vechte 281/4 p., 8. Reina Versteeg 271/4 p., 9. Willy v. d. Wijngaard 26 1/4 p., 10. Jo Göbel 26 1/4 p., 11. Ina Kruit 261/: p. Vier kamp met een max. aantal punten 40; af gewezen 7 meisjes. De proeven werden af genomen onder leiding van den heer G. W. de Jong, leeraar lich. oef. alhier. BODEGRAVEN. Alhier werd een goedbezochte vergade ring gehouden van de Herv. Jeugdcentrale, onder leiding van ds. Klüsener. Deze werd o.a. bijgewoond door ds. Steenbeek van Wil lige Langerak, voorzitter van de Federatie van Jong Hervormden, die wees op de be- teekenis van het gevierde Pinksterfeest. Mej. Vonk leidde een onderwerp in over „Het Avondmaal", waarvan zij de beteekenis uiteenzette; het voorbijgaan daarvan be titelde zij als ongehoorzaamheid. Er volgde een breede bespreking. Samenzang ver hoogde het gezellig samenzijn. Op diens verzoek heeft het bestuur van den Meijepolder eervol ontslag verleend aan den heer F. Bekker als secretaris-penning meester van dien polder. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren; Agatha Catharina, D. van D. M. Bouwman en M. den Ouden Cornelis Fran- clscus, Z. van A. A. Pouw en C. van der Klelj. Getrpuwd: A. D. Scheepmaker 32 j. en KI. van Eijk 32 j. OverledenM. M. Mastink, wed, van A. Eijpen 70 jaar. GOUDEN JUBILEUM. Der Jongel.ver. op G.G. „Onderzoekt de Schriften". In verband met dit jubileum had in de Geref. Kerk een herdenkingssamenkomst plaats. Behalve de leden en vele oud-leden waren vele leden der jeugdvereenigingen uit Men omtrek aanwezig. De voorzitter J. J. Knibbe, opende met gebed, nadat vooraf gezongen was Ps. 119 5 en 69. Vervolgens las hij Ps. 119 116 en memoreerde o.m. de oprichting. Na zang, sprak de heer J. Schouten van Rotterdam over „Gedenken en Roeping". Spr. eindigde zijn beschouwing met de her innering aan het Schriftwoord „Die den Heere verwachten, zullen de krachten ver nieuwen": dat is de vrucht die God schenkt op een gehoorzaam leven! Nadat gezongen was Ps. 78 2 en 3 ging de heer Schouten voor in dankgebed. Het kerkgebouw was tot in alle hoeken bezet. HAZERSWOUDE. Bütüds gered. Het 11-jarig dochtertje van den heer J. de K. geraakte in de Dorpsvaart te water. Den heer H. V., die in de nabijheid was, gelukte het de drenkelinge op het droge te brengen. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba d. van C. Lekx en van D. van Sieverden. Overleden: Cornelia Johanna Goudkuil, oud 3 uren C. J. de Jong 35 jr. echtgen. van A. Goudkuil. LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. Herziening Uitbreidingsplan Vast stelling plan voor centrale rioleering Bouw nieuwe openbare school. De raad vergaderde. De verordening voor sluiting slagerswinkels werd opnieuw gewijzigd vastgesteld. De Alg. Politieverordening werd aangevuld met bepalingen omtrent het sneeuw ruimen. Het reglement Burgerl. Armbestuur werd gewijzigd. Inzake de herziening van het uitbreidingsplan was een zestal bezwaarschriften ingebracht: deze zijn ter kennis gebracht van de ontwerpers van het plan, die deze weerlegden. B. en W. stelden nu voor het uitbreidingsplan met be bouwingsvoorschriften ongewijzigd vast te stel len. Na bespreking conform besloten. Bespreking vaststelling van regelen voor de exploitatie van bouwterreinen. De regeling is bedoeld om onbillijkheden, die bij het maken van een uitbreidingsplan niet altijd kunnen worden vermeden, zooveel mogelijk weg te ne men. Bij het in exploitatie brengen van bouw terreinen, zullen zij, die van him terreinen, een belangrijk deel voor plantsoen moeten afstaan, eenigermate schadeloos worden gesteld. Dit wordt dan weer verhaald op degenen, die weinig terrein behoeven af te staan. Conform besloten. De vaststelling van het plan voor centrale rioleering gaf aanleiding tot uitvoerige gedach- tenwisseling. Het Hoogheemraadschap Rijnland verlangt de totstandkoming van dit plan. De kosten van alle in dit plan genoemde werken w.o. die van een" zuiveringsinrichting zullen globaal f. 300.000 bedragen. Dit eindbedrag is echter slechts benoodigd indien volledige be bouwing volgens het nieuwe Uitbreidingsplan bereikt is. Het eerste begin van uitvoering van dit plan betreft de rioleering van den v. d. Valk Bou- manweg, van de Spanjaardsbrug af. Dit werk kan echter niet worden begonnen alvorens een verbetering van dezen weg ter hand wordt ge nomen. Besloten wei;d voor den bouw van een nieuwe openbare school een crediet toe te staan van f. 43.000. Zoodra de vergunning van het Com missariaat van den wederopbouw is afgekomen zal aanbesteding van den bouw kunnen plaats hebben. Na behandeling van nog eenlge punten volgde sluiting. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Nicolaas z. van P. Tijsterman en W. van der Leden Johanna Theodora Maria d. van J. de Beer en C. H. Bakker. Ondertrouwd: G. J. v. d. Haven, 32 Jr. won. te Ter Aar en B. Meijer 24 Jr. J. L. Koek 27 jr en J. H. Baas 22 jr. won. te Wilnis W. Boekensteun 25 jr. won.yte Ter Aar en E. Slot boom 28 jr. A. J. de Jong, 29 jr. en P. van Capel 24 jr. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: W. Augustinus, 26 jr. van Leer- sum en Cl. M. Nout 26 Jr. TER AAR. Aanhouding van oplichter. Door de politie werd in samenwerking met de politie te Zwammerd&m opgespoord en aangehouden A. V., aldaar, die aan ver schillende winkeliers de levering van cacao, specerijen, chocoladereepen eA. had voorge spiegeld. Werd een bestelling gedaan dan moest een deel vooruit worden betaald. Levering volgde nimmer. De man werkte bovendien onder een vaLschen naam. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Overleden: S. de Jong, echt-genoote van D. Bikker 70 j. Ondertrouwd: A. C._ Geers en H. M. E. van Kasteren J. Sleeuwenhoek en K. Buurman E. van Hoven en A. Sanner P. A. van der Wal en M. J. Bouwhuizen. Gevonden voorwerpen. Een hondenriem; een lichtgrijs dames- taschje; een sleutel; een textielkaart en een 'zwembroek met handdoek; een breiwerk en eenlge broodbonnen. Bevragen op het poli tiebureau. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Hendrik van Termeij 26 jr. en Adriana de Bru|jn 28 jr. Geboren: Dina en A'nna, dochters van P. Zoetemelk en M. Wortman. Door HANS RUETS. Texas-Joe kwam naar Denver-City, be zichtigde de stad enwerd door haar overwonnen. Gekomen als een bestoven puncher, dwaalde hij den laatsten dag van zijn ver blijf in het feeststadje rond als een geboren Hollwócxï-comboy. Zijn verkleurde breeds gerande hoed had plaats moeten maken voor een splinternieuwen Stetson, een oog verblindende halsdoek was zwierig om het boord van een niet minder de aandacht trekkend shirt geknoopt,, terwijl de verzil verde Mexicaansche sporen met raderen als schoteltjes er het hunne toe bijdroegen den eenvoudigen Joe als een goed bij kas zit tend groentje vermomd te doen gaan. De nog voor hem liggende uren voordat hij zich weer bij zijn outfit ging voegen, wilde Joe benutten om de belofte te gaan inlossen, welke zijn mooie Lolita hem onder veel tranen in haar verleidelijke donkere kijkers had afgeperst. Voor het groote warenhuis met veelkleu rige étalages bleef hij staan. Hier vermoed de hij den omslagdoek van Chineesdie zijde met de prachtige drakenfiguren, waarmede hij Lotita's onbestendige hartje vaster aan zich hoopte te binden, te kunnen koopen. Toch voelde Joe zich niet geroepen voor dit soort werk. Driemaal wandelde hij voor bij den ingang en nam met schuinen blik het gewirwar in het binnenste van de groote verkoopzaal op, zonder den moed te vinden zich onder het kooplustige, voor het mee- rendeel uit dames bestaande publiek te voegen. De gedachte aan de meesmuilende tronies van zijn kornuiten van de ranch, in dien zij hem zoo eens konden zien, deed hem bijna blozen. Tenslotte dwong hij zich echter tot daden. Den hoed diep over de oogen getrokken schoof hij zonder links of rechts te kijken naar binnen, om daarop dralend bij een der minst beklante afdeelingen te blijven staan. Omzichtig keek h|j rond of niet ergens zichtbare bewijzen waren te vinden dat op die plaats Lolita's wenschen bevredigd kon den worden. Verloren in deze bezigheid schrok hij op door een stem die vleiend vroeg of meneer al geholpen werd. Hij draaide zich om en keek in het glim lachende gelaat van den afdeelIngschef. Joe kuchte, stree*k eens verlegen langs zijn kin en bedacht toen, dat hij zijn ver langens beter kenbaar kon maken aan een man dan in handen te vallen van een der welbespraakte verkoopstertjes. „Hm.... janeeziet u meneer. Ik zoek iets, maar misschien verkoopt u dat niet." Joe keek eens weifelend in de ruimte. De afdeelingschef wreef vergenoegd zijn handen. „Niet verkoopen meneer, niet verkoopen? Daarvoor bent u niet heelemaal van de boerderij naar ons beroemde warenhuis ge komen". Dit laatste met een blik op Joe's nieuwe plunje. „Meneer, vraagt u gerust. Ik wil er een tien dollarbiljet op zetten, dat wij u kunnen bedienen." Oogenblikkelijk werd Joe's gokinstinct ge wekt. Met een oolijke flikkering in zijn oogen vroeg hij den chef of deze het meende met dat tiendollarbiljet. „Natuurlijk meneer. Wat ik zeg is me ernst. Ons huis is er om bekend dat het aan alle verlangens van de klanten kan voldoen. Zegt u het maar." „Allright", grinnikte Joe, „dan gaan we beginnen. Ik zoek een groene brl." De chef begon opnieuw zijn handen te wasschén bij de gedachte dat hij een wed denschap nog nooit zoo gemakkelijk gewon nen had'. „Een groene bril zegt u? Komt u maar even mee." Neuriënd loodste hij zijn slachtoffer door den mierenhoop naar de speelgoed afdeeling en gaf daar de verkoopster opdracht me neer eens wat groene brillen te toonen. Er verscheen een kartonnen doos op de toonbank, waarin brillen met groen en bruin glas in bonte mengeling door elkaar lagen. Met het gebaar van een overwinnaar noo- digde de warenhuisfunctlonnaris zijn klant uit zich van de aanwezigheid van het ge vraagde artikel te overtuigen. Maar Joe schudde mismoedig het hoofd. „Dat is toch niet wat ik bedoel. Hebt u ze niet grooter?" „GrooterDes chefs oogen kregen van kinderlijke verbazing den omvang van de raderen in Joe's sporen. „Grooter Is het misschien voor iemand met een wa terhoofd?" Joe grijnsde en zei zoetsappig: „Nee, niet voor een waterhoofd, maar voor een koeien- kop. Nu de winter aankomt wou ik de run deren namelijk groene brillen opzetten, zoo dat ze denken, dat ze gras eten terwijl ze alleen maar hooi te knabbelen krijgen." Een oogenblik keek de ander of hij het in een bekende plaats hoorde onweeren, óch dan deed zijn bulderende lach de klarv ten verschrikt in .zijn richting kijken. „Hi hi, hidie is goed! Dat is de best» mop van het jaar. Kerel, je hebt je dollars eerlijk verdiend. Maar doe me een lol en haal dat grapje ook uit met mijn collega van ons filiaal in de Culverstreet." Onder veel najool en met de belofte dat hij naar de Culverstreet zou gaan, streek Joe zijn geld op en vertrok. Nawelijks was hij verdwenen of de beet genomen afdeelingschef haastte zich naar de telefooncel en vroeg met spoed zijn col lega uit het filiaal aan het toestel. „Hallo, met Johnson? Ja, zeg kerel luis ter eens goed. Over een kwartiertje komt er zoo'n nieuwbakken koeienvent bij je in de zaak, die je zal zeggen dat je waarschijnlijk niet hebt wat hij vraagt. Dan moet je met hem om honderd dollar wedden dat je hem wel kunt helpen. Hij zal je dan vragen naar een groenen bril om een koe op haar kop te zetten. Laat nu vlug een van de jongens zoo'n ding in elkaar flansen. Dan heb jij je centjes verdiend en als Je mij dan tien dol lar geeft heb ik terug wat ik aan dien vent verloren ben. Afgesproken? O. K. Maar haast je Toen Joe het warenhuis in Culverstreet binnentrad herhaalde zich de historie. De goed ingelichte heer Johnson had zich reeds zoo in zijn rol ingewerkt, dat hij al pratende Joe maar vast in de richting van de speel goed afdeeling meetroonde. Hier hield hij halt en begon het spelletje van de honderd dollar-weddenschap, met een hand achter den rug de geheimzinnig giechelende ver koopster onderwijl een wenk gevende den geïmproviseerde koeienbril gereed te hou den. Ditmaal bezegelde een handslag de ge sloten weddenschap. Op de uitnoodiging met zijn vraag Voor den dag te komen, krabde Joe zich eens achter het oor om dan aarzelend te be ginnen: „Jahmziet u 's meneer. Op de ranch hebben we soms rare dingen noodigDe heer Johnson viel hem be moedigend in de rede: „Natuurlijk meneer, dat is logisch. Geneert u zich niet om te vertellen wat u noodig hebt." Een herhaalde heimelijke armbeweging deed de hand van het verkoopstertje naar den enormen bril onder den toonbank tasten. Dankbaar keek J.oe den man aan. Nou dan. Als koeiendrijver zitten wij dagelijks te paard en daardoor worden onze beenen er niet mooier op. Zoo heeft mijn vriend Bud dy zulke leelijke naar buiten gegroeide stelten gekregen, dat hij geen gewone sok ken kan dragen. En daarom wou ik u eens vragen of u niet een paar naar binnen ge breide sokken voor hem hebt." Een uur later was Joe op weg naar zijn ranch. Grinnikend telde hij keer op keer zijn winst van honderd en tien dollar, minus een lapje van vijftig voor de Chineesche sjaal in zijn zadeltasch. (Nadruk verboden. Auteursrecht voorbe hoeden.) ALLE BEETHOVENSONATES, 5 albums van 7 platen - Vioolconcerten van La Lo. Paganini, enz. In albums - Alle Walsen, Polonaises. Etudes, Préludes v. Ohopln. Alle Symph. van Beethoven, comp. In albums. - Een groote voorraad platen van Jehudi Mentthtn. - Alle vioolconcerten van Beethoven, Brahms, Mozart, enz. Alle planoconcerten van Ohopln,. Beethoven, Each, Tschaikowsky, Mozart, enz. HET OUDSTE EN VERTROUWDE ADRES GRAMOFOON- EN RADIOHANDEL 3960 (Ingez. Med.) DE GEWASSEN STAAN ER GOED VOOR! Het gras wordt reeds ingekuild. Stond het er eerst voor dat de bouw- en graslanden en tuinderij laat zou zijn door het koude weer, de milde regenbuien en zomersche dagen hebben hierin verande ring gebracht. AI de gewassen staan best en de geur van het hooi kan men reeds waarnemen. Ook zijn enkele veehouders al' overgegaan tot het inkuilen van gras. ZWAMMERDAM. Diefstal van rijwielbanden. Door K. den B. werd bij de politie aan gifte gedaan van diefstal van rijwielban den uit een loods op zijn erf. Deze banden werden bij den schilder D. M. te Alphen aan den Rijn in beslag genomen. èurgerl|jkc Stand. Geboren: Jannigje d. van Leonardus de Vos en van Wilhelmina Schouten Door de drie gemeente-geneesheeren alhier, zal op een nog nader te bepalen dag gelegenheid worden gegeven tot kostelooze vaccinatie. Zij, die hiervan gebruik wen schen te maken, moeten daarvan voor 20 Juni a.s. mededeeling doen ter Secretarie. Gevaarlijker dan deze ontmoeting was mrjn avontuur met een everzwijn, waarvan* vooral de mannetjes, tenminste als zij kunnen zien, wien zij vóór hebben, bijzonder te duchten z|jn. Eens ontmoette ik zoq'n beest, zonder er op voorbereid te zijn en Ik had nog maar juist den tijd om achter een boom te springen, want het beest stormde recht op m|j af. BEKEND INGEZETENE VAN NOORDWIJK. Gistermiddag had te Noordwijk onder groote belangstelling de teraardebestelling plaats van den heer H. Liefferink, in leven rentmeester'van graaf L. van Limburg Stl- rum aldaar. De overledene werd door het personeel van Huize „Offem" naar de groeve gedragen. Eiepn foto Ohdet de talrijke aan wezigen merkten wij op B. en W. van Noordwijk met den gemeente-se cretaris. vele gemeente raadsleden, verschillen de gemeente ambtena ren, graaf L. van Lim burg Stirum en echtge- noote, jhr. F. van Lim burg Stirum, ds. Slddré, dr. Niekerk, mr. Punt, den heer de Gooyer na mens de Rott. Bankver- eeniglng, het bestuur der vereenlglng Vreem delingen Verkeer Noord wijk Vooruit, van „Zee-1 bad" en vele anderen. Kransen en bloem stukken volgden den overledene naar zijn laatste rustplaats, w.o. verschillende van de familie van Limburg Stirum, gravin van Bljlandt, het personeel van Huize „Offem", de Broederschap St. Jorusdoelen, Vereeni- ging Vreemdelingen Verkeer, Ver. „Zeebad" en de kiesvereenlging Gemeentebelang. Aan de groeve werd het woord gevoerd door graaf L. v. Limburg Stirum. Deze getuigde van de toewijding en de onkreukbare trouw en eerlijkheid waarmede de nu over ledene gedurende 37 jaren steeds zijn rent meesterschap heeft vervuld. Dit zullen wij nimmer vergeten. Spr. bracht hiervoor den overledene hartelijk dank. Burgemeester v. d. Mortel sprak zeer waardeerende woorden namens het gemeen tebestuur van welk college de overledene 20 jaren het lidmaatschap bekleedde, waarvan 8 jaren als wethouder. De heer Tappenbeck sprak namens de Ver. Vreemdelingen Ver keer en Zeebad eveneens woorden van dank en gewaagde van de prettige samenwerking in belde besturen. Ds. Slddré sprak naar aanleiding van den tekst „Vreest niet, want Ik ben met u". Een broeder van den overledene dankte namens de familie voor de betoonde belang stelling tijdens ziekte en overlijden. Wijlen de heer Liefferink Eigen foto. Van het echtpaar van der Plas—v. d. Meel. Donderdag 19 Juni as. hopen Huig van der Plas, geb. 1 Februari 1868 en Dirkje van deor Meel, geb. 8 Juli 1868, wonende Paul Krugerstraat 3 te Katwijk aan Zee, den dag te herdenken, waarop zij 50 jaar geleden ln het huwelijksbootje stapten. Op 9-jai'igen leeftijd bevoer v. d. Plas reeds de zee, gedurende 32 jaren op bom- schepen, die toen ter tijd het grootste ge deelte van de Katwijksche visschersvloot uitmaakte. Wel en wee heeft hij op deze ouderwetsche vaartuigen medegemaakt. In 1890 zocht 'hij werk aan wal. Als de bom- schepen aan het strand kwamen, hielp hij mee het anker zetten en de lading te lossen. Van dat jaar af verbond hij zich ook als roeier aan de te Katwijk gestation- neerde reddingsboot van de N.Z.H.R.MÜ, waarvan hjj in 1903 schipper werd. Als zoo danig ls hij een bekende figuur geworden. Gedurende 24 jaren ls hij schipper geweest tot in 1927, toen hij wegens suikerziekte als zoodanig op doktersadvies moest bedanken en hij gepenslonneerd werd. Zijn opvolger als schipper der reddingsboot was de heer C. Jonker, die nóg als zoodanig fungeert. Hij heeft daarmee vele ervaringen gehad en eenmaal bijna het leven moeten laten. De bruid was van jongsaf boetster bij ver scheidene reeders. Op de boetzolders en bij weer en wind op de wantvelden heeft zij jarenlang de netten voor de haringvangst weer in orde weten te brengen, met welk werk zij tien jaren geleden is opgehouden. Het echtpaar heeft 9 kinderen gehad, waarvan 5 zoons en 3 dochters nog in ïeven zijn; zij zijn grootouders geweest van 47 kleinkinderen, waarvan er nu nog 40 in leven zijn. Aan belangstelling zal het dit gouden echtpaar op 19 Juni a.s. zeker niet ont breken! 3—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7