A. v. d. POL H.M.PfERROT Uit de Omstreken DAGBLADRECLAME LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 13 Juni 1941 KERK- EH SCHOOLNIEUWS TUINBOUW- GEREEDSCHAPPEN fêrismaaimachines cDianc wmuiÜjmi KOOPMANS'GEMENGD MEEL [cruitehmeel] Chr. Scholen aan de Hoogl. Kerkgrachf Herst. Ev. Luthersch Kerkgenootschap Uit de Rijnstreek Van week tot week in den groenten tuin 3 a 4000 M 3 MOOI ZAND 6a6</eti NIEUWE RUN 56 LEIDEN J qehed cyuz&d mh kei yefauik Het universeele reclame-middel PREDIKBEURTEN. iVOOR HEDEN. Leiden Ger. Gem., Nieuwe Rijn: ds. G. H. Kersten van Rotterdam. Nam. 7.30 uur. Bodegraven Ger. Gem.: Nam. 7 uur, ds. M. Heykoop van Utrecht. VOOR ZATERDAG 14 JUNI. Wassenaar Dorpskerk: Middaggebed nam. 4.30 uur. NED. HERV. KERK. Drietal te 's-Gravenhage: ds. F. J. Broeyer te Katwijk aan Zee, ds. G. van Veldhuizen te Kralingen en ds. H. W. Waardenburg te Meppel. Beroepen naar Herklngen: cand. J. Zwanen burg te Reeuwijk. Bedankt voor Huissen ds. J. H. Chr. Israël te Zoelen. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Doetinchem cand. J. T. Meesters, thans hulpprediker aldaar. Tweetal te Leeuwarden ds. H. van Andel te Soest en ds. N. H. Ridderbos te Tweede Excloër- mond. DOOPEGEZ. BROEDERSCHAP. Beroepen te Aardenburg ds. M. J. Noltenius te Bovenknijpe. ALGEMEENE VERGADERING TE AMSTERDAM. De algemeene kerkelijke vergadering van het Hersteld Evangelisch Luthersch kerk-» genootschap werd te Amsterdam gehouden. Na de gebruikelijke opening met gebed en schriftlezing door ds. Neideck werden tot voorzitter en vice-voorzitter gekozen res pectievelijk ds. P. Neideck en dr. J. E. Blase. Ds. B. E. J. Bik zal ambtshalve als secre taris optreden. Tot tweede secretaris werd gekozen de heer J. G. Meyer en tot penningmeesters van het kerkgenootschap de heeren J. B. Manger en. N. Schenkman. Nadat verschillende verslagen waren uit gebracht werd tot behandeling van de rap porten der commissie overgegaan, die be sprekingen heeft gevoerd met de Evange lisch Luthersche synodale commissie over de hereenlging van de beide kerkgenoot schappen. De conclusies, opgesteld door de vergadering der commissies werden voorge lezen. Deze conclusies hebben betrekking op de opleiding van predikanten, ruiling van preekbeurten in de beide kerkgenoot schappen van predikanten van rechtzinnige richting, huisbezoek, kerkelijke plechtig heden, voorts op de regelen omtrent over gangsmaatregelen, zoolang geen hereenl ging heeft plaats gevonden. Ten aanzien van de diaconale zaken kan nog geen re geling worden voorgesteld, aangezien de reglementen daartoe volledig zouden moe ten worden herzien. De vraag is nu: moeten de gemeenten reeds nu worden gehoord over fusie? De meening werd uitgesproken, dat de gemeen ten niet kunnen worden gehoord, omdat er niet voldoende duidelijkheid bestaat over hetgeen onder fusie moet worden verstaan. Met name is het de vraag, hoe in de gefu- .sioneerde gemeenten het rechtzinnig be ginsel der tegenwoordig Hersteld Luther sche gemeenten ook in de toekomst zal worden veilig gesteld. Men acht het artikel in de reglementen der Evangelisch Luther sche kerk inzake de geloofsvrijheid hiertoe onvoldoende en wenscht de mogelijkheid, zoo noodig rechtsgevolgen te verbinden aan het verlaten door een predikant van het beginsel, dat hij bij de aanvaarding van het beroep beleed. Gewezen wordt op het feit, dat enkele gemeenten zich nooit hebben afgescheiden, omdat ze nooit tot het Evangelisch Luther sche kerkgenootschap hebben behoord. Al gemeen wordt het als ten zeerste te be treuren beschouwd, dat de vertegenwoordi gers van de gemeente te Amsterdam een stuk hebben gepubliceerd, waaruit zelfs te lezen is, dat het Koninkrijk Gods geschaad kan worden door de fusiebesprekingen. Dit heeft aan de leden der commissie zeer leed gedaan. Aanbevolen wordt, dat aan de synodale commissie van de Evangelisch Luthersche Kerk zal worden gevraagd, den thans nog bezwaarden Hersteld Luther- schen de gevraagde zekerheid inzake hun beginsel te verschaffen. Als er van weers zijden goede wil is, zal er een weg kunnen worden gevonden. Gewezen werd op de noodzakelijkheid de zaken niet op de lange baan te schuiven. Een geheel nieuw regle ment zal heel wat tijd eischen. Ook vrees den sommigen, dat door het optreden van het College van vertegenwoordigers te Am- BENTHUIZEN. AANBIEDING EENER OORKONDE. Van burgerij uit Wageningen. Ten -gemeentehulze alhier werd door B. en W. een deputatie uit Wageningen ont vangen-, die aan het gemeentebestuur een oorkonde overhandigde met het volgende opschrift: Mei 1940. De burgers van Wageningen-, die ten ge volge van de oorlogsomstandigheden ge noodzaakt waren op 10 Mei 1940 hun woon plaats te verlaten en. tijdelijk huisvesting vonden in Benthuizen, betuigen -bestuurde- ren en inwoners dier gemeente hun op rechten dank voor de genoten gastvrijheid-, de goede verzorging en den in vele op zichten verleenden bijstand. Deze oorkonde zal gedurende eenigen tijd in de etalage bij den heer C. van Waaij worden tentoongesteld. HILLEGOM. Demonstratie met de nieuwe brandspuit. Voor B. en W„ de raadsleden en vele an dere gemeentelijke autoriteiten, werd op het terrein van openbare werken de nieuwe automobiel-brandspuit beproefd. De machine, die tot bijzondere tevreden heid werkte en de enorme hoeveelheid van 2400 liter water per minuut verwerkt, bleek -eveneens een enorme stijghoogte te berei ken, wat bij 'n eventueelen brandhaard voor de toekomst goede waarborgen biedt. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrlaan z. van C. van Beelen en A. Schaap, Kortenaerkade 25 KlasLna d. van J. Heemskerk en D. Kulk, te Brittenstraat 7 Gijsberta d. van J. Hoek en G. van Dijk. Zee- steeg 9 Albertus Wilhelmus z. van T. van Duijn en M. Houwaart, Malefytstraat 146 Jesprina d. van J, Dusoswa en P. van Rijn, Zeeweg 1 Bernhart Julius z. van H. Mol en C. van Leeuwen, Meerburgkade 13a Jan, z. van !H. M. Flinterman en A. Olieman, Duinoord 38 Klazina d. van J. Paap en K. Hoek. Adrianastraat 14 Geertje d. van L. Guijt en A. Peeman, Varkevisserstraat 18 Betje d. van J. V. de Krijger en J. van Bergeijk. Comman deurslaan 38. Overleden: Willem Kujjt z. van W. Kuijt en T. Groen 50 jr. Maarten de Man. wedn. van P. van der Star, 86 jr. Gehuwd: J. van Duijvenbode en D. van Duijn Tooroptraat 13a M. van Koeveringe en L. Bouterse, Wilhelminastraat 5a C. J. Zuijder- duijn en A. Schaap, Mr. Fockstraat 28 J. R. Bloot en A. Parlevliet, Wyborghstraat 21. Ondertrouwd: J. van der Plas, Sluisweg 55 en F. van Duijn, Sluisweg 97 K. Wilbrink, Rijn straat 70 en H Spierenburg, Rijnstraat 70 D. Ouwehand. te Brittenstraat 30 en J. van Rooijen, Louwestraat 14p. KATWIJK AAN DEN RIJN. DE PRIJZEN IN DEN TUINBOUW. Voor aardappelen is er thans een rooi- vebbod; de eerste 14 dag-en zal er nog.wel sterdam en van een groep leden der Her stelde gemeente aldaar de Evangelisch Luthersche kerk afkeerig zal worden ge maakt van nader contact. Het zal noodig zijn, dat men vertrouwen heeft in de man nen, die overeenkomstig geweten en be ginsel spraken over de hereeniging, al meene men niet, dat dit beginsel zonder meer veilig is te stellen door hekjes en schotjes. Naar "evenmin mag worden ver geten, dat wij allen den plicht hebben, alles te doen om het belijdeniskarakter onzer kerk te handhaven. Van meer dan een zijde werd aangedrongen op het voortzetten der besprekingen, omdat het beginsel levens kracht heeft. Het in rustige sfeer bespre ken met de Evangelisch Luthersche syno dale commissie van deze dingen z41 ook daar zeker gehoor en begrip vinden. Zoo zal het mogelijk zijn in de hereenigde ker ken het ons toevertrouwde pand te bewa ren. Besloten werd. met de Evangelisch Luthersche synodale commissie opnieuw contact te zoeken, opdat ten aanzien van de besproken beginselhandhaving volkomen klaarheid zal ontstaan, om dan daarna de Hersteld Luthersche gemeenten overeen komstig het reglement te hooren. Nadat nog een voorstel van de gemeente Zwolle was aangenomen tot het bijeenroe pen van een synodus contracta voor spoed- eischende gevallen, werd na rondvraag de vergadering met gebed gesloten door prof Van Bemmel. geen aanvoer van vroege aardappelen zijn. De aanvoer .van bospeen is nog -beperkt. Sla ging de laatste dagen in verband met een grooteren aanvoer, in prijs naar beneden en noteert van f.0.70 tot f. 2.50 per 100. (Vorig jaar f.1.— tot f. 1.80). Radijs was vorig jaar aanmerkelijk duurder, toen f. 2.50 tot f.4.—, nu f. 1.50 tot f. 1.60 per 100 bos. Bloemkool ging ook naar beneden en deed deze dagen f. 10,50—f. 14.— per 100. .Rabarber deed tot hoogstens f. 6 per 100 kg. en raapstelen van f. 7 tot f8 per 100 kg. Prei was duurder dan ooit het geval is ge weest, n.l. van L 35 tot f42 per 100 kg. De koude grond spinazie raakt op. De laatste was niet best. Toch ging deze nog voor f4.50 tot f. 6.50 per 100 kg., een goede prijs. Het wachten is thans op mooi weer LISSE. ZANGVEREENIGING ST. GREGORIUS. Het a-s. concours. De RK. Gem. Zangvereniging „St. Grego- rius" hield een goed bezochte ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer Mar. van Dijk. Deze zeide. dat deze vergadering speciaal is belegd in verband met het te houden con cours op 29 Juni en 6 Juli a.s. De voorzitter van het werkcomité, de heer C. G, Degger dankte den secretaris, den heer P. van Opzeeland, die een groot aandeel heeft gehad in de verrichte werkzaamheden. Voorts deelde hij mede. dat niet minder dan 44 ver- eenigingen aan het concours deelnemen: ruim f. 100.is reeds aan prijzen binnengekomen. Het is voorts de bedoeling, dat zich een aantal dames en heeren beschikbaar stelt voor den verkoop van speldjes., programma's enz. Voorts zijn er eenige heeren noodig om het concours- gebouw in orde te brengen. De voorzitter deelde mede, dat de bisschop mgr. Huibers voor dit concours een prachtigen lauwerkrans beschikbaar heeft gesteld en dat een eerecomité is gevormd, waarvoor 28 voor aanstaande personen zijn aangezocht, die op een drietal pericnen na. aan dit verzoek hebben voldaan. Van het HJB.G. is volle medewerking toege zegd. inzake het gebruik van zijn kantoren en gebouwen, terwijl de firma Gebr. Ransdorp ge heel gratis voor een groot podium zal zorgen. Geiten fok verceniging. De Geltenfokvereeniging „De Werkmanskoe" voor Lisse en omstreken hield haar geitenkeu ring op het plein van het H B. G. De keuring werd verricht door den keurmeester den heer S. de Jong, rijksv'eeteelteonsulent te 's-Graven hage en A. Rietveld, lid van het hoofdbestuur te Zoeterwoude. Aangevoerd werden 55 geiten, waaronder 20 lammeren. De uitslag was: Lammeren: le pr. B, Glas; 2e pr. R. van 't Oever; 3e pr. C. J. van Tol; 4e pr. C. Enthoven. le-jar. ongehoornde witte geiten: le prijs A. Jansen. 2e pr. R. van 't Oever. 3e pr. A. Jansen. 1-jarige bonte grh. geiten: C. v. d. Linden le prijs. Witte ongehoornde geiten van 2 jaar en ouder: le pr. C. J. van Tol, 2e pr. C. Enthoven, 3e pr. G. den Hollander, 4e pr. F. de Groot. Bonte gehoornde geiten van 3 jaar en ouder: le pr. C. Ent-hoven, 2e pr. C. Enthoven. De 'dieren waren over het algemeen goed. Een 20-tal dieren werd in het stamboekregister ingeschreven. De Harmonie Trou moet Blycken gaf haar eerste zomeravondconcert op het Hobabo-par kerterrein. VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. De rioleering van den Leidscheweg - Ver bouw gymnastieklokaal - Geldleeningen. De Raad vergaderde. Ingekomen was o.a. een brief van het uitvoerend comité monu ment Wullings, met uitnoodiging tot bij woning van de overdracht van het gedenk- teeken in het Wilhelminapark op Zaterdag 28 Juni a-s. om 11.30 uur. Besloten tyerd éénrichtingverkeer in te voeren voor de Willem de Zwijgerlaan. Het besluit waarbij aan de afd. van de Ned. Ver. „E.HD.O." een subsidie voor 1941 wordt verleend, werd ingetrokken, daar mevr. A. J. E. Wullings-Van Merkesteyn, een oefenzaal gratis ter beschikking heeft gesteld. Toen een crediet werd verleend van f. 578.550 o.m. ter rioleering van den Leid- scheweg, een gedeelte Schoolstraat, Voor straat en den Veurscheweg, was In de kostenbegrooting een bedrag opgenomen van f. 25.000 voor het maken van hulsaan- sluitingen aan de rioleering. Aan de hand van een uitvoerige toelich ting betreffende de kosten enz. werd voor gesteld vrijstelling te verleenen van het betalen' van het verschuldigde aansluitings- recht, mits men zich binnen een vastge- telden termijn opgeeft. Inzake gratis aansluiten is het de bedoe ling om niet ieder jaar de straat op te breken. Het voorstel werd aangenomen, evenals de verordening op de heffing van rechten van aansluiting waarbij men gra tis aansluiting kan krijgen, indien dit ge lijktijdig geschiedt met het leggen der rio leering. Meerdere malen is van de zijde van het publiek gevraagd naar een plattegrond der gemeente. De kosten voor aanschaffing van 500 exemplaren in kleurendruk, schaal 1 10,000 worden berekend op f. 600. Aldus besloten. In de legesverordening werd het tarief voor een plattegrond cp f. 1 per stuk be paald. 'Op het verzoek van het bestuur van de Sint Lidwinaschool voor buitengewoon L.O. om subsidie werd afwijzend beschikt; aan het Rijnlandsch Lyceum te Wassenaar werd een subsidie verleend van f. 300. Besloten werd tot verbouw van het gym nastieklokaal, kosten f. 3500. Voor de verbreeding der Schoolstraat was besloten tot'aankoop van het perceel van S. de Graaf, Voorstraat 64. Hem zal f.500 worden uitgekeerd voor beroepsschade. Besloten werd een kasgeldleening aan te gaan van f. 100.000 tegen 2,/2% en 1/8% provisie en een kasgeldleening van f 50.000 tegen dezelfde voorwaarden. t De eerste leening wordt verstrekt door bemiddeling der bankiers Heldring en Pierson te Den Haag en de tweede door tusschenkomst van den heer H. P. Verbist, Den Haag. Tot leden der commissie voor het nazien der gemeenterekening werden benoemd de heeren Bancken, Braggaar en Limburg. Gevonden voorwerpen. Een roodbruine handschoeneen hon denpenning no. 29 van 1941; een porte- monnaie; een bril; een gymnastiekschoen- tje. Inlichtingen aan het politiebureau. ZOETERWOUDE. Geslaagd te Rotterdam voor het examen L. O. mej. E. M. Westhof alhier. AARLANDERVEEN. Van den heer C. van der Bijl is des nachts diens fiets, die hij tengevolge van onbedachtzaamheid buiten had laten staan ontvreeirid. Hij heeft hiervan aangifte bij de politie gedaan. BOSKOOP. Zondagsdienst voor doktoren. Zondag a.s. zal de Zondagsdienst worden waargenomen door dr. A. J. Zwartendijk, telef. 355. HAZERSWOUDE. Brand. Door onbekende oorzaak brak 's nachts brand uit. in een schuur, staande <?p het erf van den bakker M. O. De schuur en eenig gereedschap, alsmede een hoeveelheid tekkenbos^chen die in de nabijheid lagen opgestapeld, ging verloren. De eigenaar was voor het verloren gegane niet verzekerd. De motorspuit, welke uitgerukt was, behoefde geen dienst meer te doen. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. Koets geb. van Rijn, Zn. J. W. van der Loo, geb. Kuilenburg, Dr. L. M. van Bennekom. geb. Odijk, Dr. Gehuwd: C. J. Timmermans 26 jr. en M. Vink 25 jr. Onder leiding van den opperbrandmeester den heer J. Dekker werden weer de jaarlijksche oefeningen gehouden met, de brandbluschmid- delen in de gemeente op het dorp. Het materiaal bleek in goede conditie te verkeeren. LEIDERDORP. DE VERBOUWING VAN HET RAADHUIS. Aan den heer L. de Witt alhier is de verbouwing van het Raadhuis opgedragen. LEIMUIDEN. SCHUUR AFGEBRAND. Door onbekende oorzaak is een schuur achter de woning van Burgmeijer staande aan den Nieuwveenscheweg onder deze ge meente afgebrand. De schuur welke in de onmiddellijke nabijheid, van het woonhuis stond, leverde voor dit pand groot gevaar op. Doordat de brandweer uit de gemeente Nieuwveen spoedig op de plaats van den brand was gearriveerd, kon gelukkig het woonhuis worden behouden. De schuur is echter geheel afgebrand. Dit is voor den reeds bejaarden Burgmeijer een groote De in April gezaaide koolsoorten zijn nu zoo ver ontwikkeld dat we kunnen uitplan- ten. De regen komt hierbij goed te pas: de grond is in de beste conditie. We zaaiden vroege soorten, o.a. de Vroege Groene Sa- voye en de Suikerbroodskool, ook wel Spitskool genoemd. Dit zijn soorten welke, nu geplant, reeds in Augustus en Septem ber oogstbaar zijn. En hoewel kool in ons land als een echt wlnterproduct -yordt be schouwd, is dit gewas ook in genoemde maanden welkom als variatie bij de snij- en princesseboonen en niet het minst om rauw te gebruiken. Toch zullen we van deze vroege soorten niet meer planten als we noodig hebben en zullen vooral de aan dacht schenken aan de late soorten. Deze toch vormen wintervoorraad, iets wat nu onze volle aandacht heeft. Ook bedoelde winterkool als Late Roode-, Gele Savoye-, Boeren- en Spruitkool is nu plantbaar. Vooral deze kool moet voor ebn goed resul taat op den langsten dag aan den groei zijn. -We planten met behulp van een plantijzer of met de schop. In elk geval dient er voor gezorgd dat de penwortel recht naar beneden is gericht en de aarde flink wordt aangedrukt. Vooral in zware gronden worden bovengenoemde gereed schappen gebruikt om een „voldoend diep plantgat te krijgen. We kijken het piant- materiaal vooraf goed na en spoelen de wortels vóór het planten uit in een em mer water. We kunnen dan beter zien of zich ziekelijke afwijkingen aan de wortels vertoonen in den vorm Van verdikkingen. Is dit laatste het geval dan hebben we te doen met de zoo gevreesde knolvoet en dan doen we goed die aangetastoe„ exemplaren te vernietigen. Ze mogen niet op de mest- of komposthoop terecht komen. Van de meeste gewassen worden bij het verplan ten de bladeren halverwege ingesneden, bijv. bij andijvie, kropsla, bieten of kroten. Brusselsch lof en koolrapen. Dit doen we om deze gewassen beter te doen aanslaan. Bij kool is dat niet noodig, omdat de bla deren van deze planten met een waslaag zijn bedekt en niet gemakkelijk uitdrogen. De eerstgenoemde vroege kool krijgt bij. het planten een afstand onderling van 40 cM. op en tusschen de rijen. Ook koolraap en koolrabi worden op deze wijdte uitge zet. De late kool en de boeren- en spruit kool krijgt 60 c.M. Op zware gronden wor den genoemde maten iets ruimer genomen. Leeg komende bedden kunnen dus met genoemde koolsoorten beplant. Wie niet heeft gezaaid kan nu in den planten- en zaadhandel koopen, alle soorten zijn ver krijgbaar. Op open plaatsen kunnen nog Stamsnij- en -spercieboonen gezaaid, van eerste 3, van laatstgenoemde 4 zaden bij een in een kuiltje, welke laatste 40 c*. afstand krijgen op en tusschen de rijen. Tusschen de vroeger gezaaide boonen wordt nu de grond geregeld losgemaakt met een krabbertje, vooral na regenbuien. Dit be vordert niet weinig den groei. Uit de Tuin- boonen, welke nu de eerste vrucht hebben gezet, worden de toppen gebroken om het luizengevaar daardoor te verminderen. Wie nog geen Kropsla zaaide voor opvolgenden oogst, doet dat nu; liefst zaaien we dit ge was van begin April met drie weken tusschenruimte om geregeld te kunnen oogsten, waarbij we vooral niet vergeten het gezaaide geregeld uit te dunnen, d.w.z. de plantjes de noodigé ruimte van 25 c.M. te verschaffen. We zaaien dan en hebben maar 1 gram zaad noodig per 5 vierk. Me ter grond. Een goed soort is de Zwarte Zeeuwsche. Omstreeks den langsten dag zaaien we Winterandijvie. Een even beken de als gewilde groente, ook geschikt om in te maken in inmaakglazen zoowel ais in het zout. We zaaien voorloopig op een zoogen. plantbed waar we 2 a 3 gram zaad gebruiken per vierk. Meter grond. Dit zaad wordt meestal breedwerpig, dus niet op rijen gestrooid. De jonge planten staan maar kort op dit bed en worden eind Juli uitgeplant, op leeggekomen grond. Is in het voorjaar goed gemest, dan is dit niet noodig voor het planten. Het zaad wordt met een weinig aarde gedekt en wanneer regen wegblijft gieten we 's avonds tot het flink is gekiemd. Van belang is dat we, zoo noodig, de jonge plantjes uitdunnen om een stevig gewas te krijgen. Een onder linge afstand van 4 a 5 c.M. op het plant bed is bij andijvie zeer gewenscht. Hier voor is dunne mest noodig. Een goed soort is de Winterandijvie Breedblad Volhart Winter. schadepost, daar in de schufir een belang rijke hoeveelheid boonenzakken was gebor gen, welke een groote waarde vertegen woordigde. Ook 3 rijwielen zijn verbrand. Alles was zeer laag verzekerd. Schoffels met steel 95 et. Onkruidwieders22 ct. Grasscharen 98 ct. uitsl. de BETERE kwaliteiten! ZEEMANLAAN 39 Telef. 26281. 3938 Te koop ongeveer Direct leverbaar franco werk. Billijke prijs. 3942 AdresEemstraat 20, Den Haag Telef. 722495 of 398287. Speciaal adres voor: TELEF 26254-GIRO 45020 Maarsmanssteeg 1421. Theebeurzen 2.50 Kop en Schotels0.40 Ringen 0.25 Horloges 1.90 Manchetknoopen1.40 3921 IN PAKKEN VAN 500 GRAM TEGEN INLEVERING VAN 2 RIJSTBONNEN. Blanke kwaliteit meel voor poffert, trommel koek, pannekoeki flensjes enz. Bereidt het beslag meI gebruikmaking ran; een pakje KOOPMANS' BAKPOEDER, dit spaart eieren: KOOPMANS- MEELFABRIEKEN LEEUWARDEN. (Uitgaande van de Geref. Schoolvereniging Leiden) AANGIFTE VAN NIEUWE LEERLINGEN voor de op 1 Sep- tember e.k. beginnende Cursussen A. U.L.O.-KOPSCHOOL, Telefoon 22681. Hoofd: de heer W. G. ALDERSHOFF, Lorentzkade 26. Opleiding voor de Mulo-diploma's, Zeevaartschool, Mid delbaar Technische School, Middelbare Koloniale School, Tuinbouwschool, enz. Voor toelating wordt vereist, dat de leerlingen 6 leer jaren der lagere school met vrucht hebben doorlopen. B. OPLEIDINGSSCHOOL voor U.L.O., HJ5.S., Lyceum en Gymnasium, Telefoon 21421. Hoofd: de heer D. MEIJER, Rijnsburgerweg 47a. Gesplitste klassen; aparte examen-afdelingen; directe aansluiting bij het U.L.O. en M.O.; opleiding in 6 jaar; Frans na schooltijd. Leerlingen voor de eerste klasse moeten 6 jiaar zijn vóór 1 October 1940. 368! Aangifte dagelijks aan beide scholen. ^!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIII!llll,l|"ii|iiiiiiiiiiii|||i||||||||||UII||||||||||||||||||{lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll[||||||||llllllllll!lllli= 4—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 8