GEMENGD LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 13 luni 1941 Sonate Pathétique Moord te Rijsbergen VRAGENRUBRIEK RECHTZAKEN Gouden tientjes bleken vergulde halve guldens Ie zijn De Nederlcmdsche W er kgemeenschap AGENDA Winterhulp Nederland //l\\ FEUILLETON HET SLACHTOFFER NOG ONBEKEND. In het gehucht Diynt onder de gemeente Rijsbergen, op ongeveer 1 km van de Bel gische grens, is gistermiddag een moord gepleegd, waarbij een tot dusver onbeken de, ongeveer 40-jarige man, door een op zeer korten afstand gelost schot uit een revolver op slag werd gedood, zoo meldt het „Vad." Het was ongeveer 1 uur gistermiddag, dat de aandacht van een toevallig surveillee- renden marechaussee en een rijksambte naar getrokken werd door een rijwiel, met een koffer en een regenjas op den bagage drager, dat midden in een zijlaantje in de gemeente Diynt op den grond lag, zonder dat van den berijder iets te bespeuren viel. De beide politiemannen begaven zich naar het rijwiel, vermoedend dat het van een smokkelaar was, die bij hun nadering dek king had gezocht. Bij het rijwiel gekomen ontdekten zij evenwel in een greppel op on geveer 2 meter afstand van het rijwiel, het lijk van een manspersoon, die kort te vo ren door een schot uit een revolver midden in het voorhoofd was gedood. Bij het eer ste onderzoek bleek, dat de nog onbekende vermoorde langs bosch- en heidewegen, uit de richting Ginneken naar de Belgische grens is komen fietsen. Vlak bij de plaats van het misdrijf is hij, zooals uit remspo ren van het rijwiel bleek, door iemand op gewacht of tegengehouden en op zeer kor ten afstand neergeschoten. Op ongeveer 1 meter van het lijk werd namelijk een pa troonhuls van het kaliber 765 gevonden en ongeveer 2 meter verder een niet( afgescho ten patroon van hetzelfde merk' en het zelfde kaliber. De moord moet eerst kórt voor het vinden van het lijk zijn gepleegd. Niet alleen was de lij kverstijving nog niet ingetreden, doch bovendien hebben omwo nende boeren ongeveer een uur te voren, dus te rond" 12 uur, een, schot hooren val len, waaraan zij echter op dat oogenblik geen bijzondere aandacht hebben besteed, aangezien zulks in de grensstreken meer malen voorkomt. Bij onderzoek van de kleeding van den vermoorde, werden geen papieren gevon den, waaruit de identfteit zou kunnen blij ken. Behalve een portemonnaie met eenig geld, vond men slechts het portret van een bruidspaar, gemaakt door een fotograaf te Ginneken, en een mapje met afdrukken van eenige amateurfoto's, vervaardigd door een firma in Turnhout. De foto van het bruidspaar is inmiddels geïdentificeerd. Het was van een eenige maanden geleden gehuwd echtpaar"en aan de hand daarvan wordt thans getracht de identiteit van den vermoorde vast te stellen. Meende men aanvankelijk rekening te moeten houden met de mogelijkheid van een smokkeldra- ma, van deze veronderstelling is men later teruggekomen, niet alleen omdat de gevon den patroon en patroonhuls van een ander merk zijn dan bij de rijkspolitie en rijks ambtenaren in gebruik, maar ook omdat door omwonende boeren tusschen 11 en 12 uur in de buurt van het misdrijf een ver dacht persoon is gesignaleerd, die blijk baar op iemand wachtte. Het lijk van het slachtoffer is overge bracht naar Rijsbergen, waar dr. J. P. L. Hulst uit Leiden de sectie zal verrichten. Het onderzoek wordt voortgezet.' JONGETJE ONDER EEN WAGEN. Gistermiddag om halfzes is het zesjarig zoontje van den heer Huizing, te Roden, van een met 2500 kg. gras geladen wagen gevallen. De jongen kreeg een der wielen over het hoofd, waardoor hij een ernstige schedelfractuur alsmede ernstige verwon dingen opliep. De knaap werd naar een ziekenhuis te Groningen vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. Zijn toestand is zorgwekkend. KNAAPJE AAN VERWONDINGEN OVERLEDEN. Het driejarig knaapje C. Roggeveen uit de Tweeboschstraat te Rotterdam, dat on der een zich in beweging zettende stoom tram geraakte en daarbij ernstig werd ge wond, is thans aan de bekomen verwon dingen overleden. OUDE MAN VERDRONKEN. De ongeveer zeventigjarige Egbert Bijkerk te Blesdijk (Fr.) is bij het wandelen in de welde in een sloot geraakt en verdronken. WIELRIJDSTER OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag om half drie is de 37-jarige gehuwde mej. G. P., geb. K., wonende aan den Verlengden Oosterweg te Groningen, aan den Heerenweg aangereden door een autobus. De vrouw viel van de fiets en be kwam een schedelbasisfractuur. Zij was op slag dood. Naar de schuldvraag wordt een onderzoek ingesteld. "Zenuwpij" en spierpijn kunnen lot een kwelling worden. Neem in zoo'n geval een "AKKERTJE" en de pijn vail van U af akkeimr 3926 (Ingez. Med.) BUITENLANDSCH GEMENGD. MOORD IN EEN RECHTSZAAL. In het gerechtsgebouw te Center in Texas (V. St.) heeft een opzienbarende moord plaats gevonden. Een dertigjarige neger, Bob White genaamd, was wegens aanranding van de vrouw van een blanken planter reeds tweemaal ter dood veroor deeld. Beide malen was het vonnis echter ingetrokken en dezer dagen werd de aan gelegenheid nog eens ter behandeling naar een lager rechtsorgaan terug verwezen. Ge durende de derde behandeling verscheen de planter plotseling in de volle rechtszaal, trok een revolver en schoot den neger dood, waarna hij zich ter beschikking van de autoriteiten stelde. Hij werd na borgstor- ting van 5000 doll, voorloopig weer in vrij heid gesteld. (U.P.) N. N. te L. - Ad 1: U moet de groente laten uitlekken en daarna nieuw pekelwater in den pot doen. Terwijl dit voor boonen uitstekend gaat, is het echter niet geheel zeker of dat ook met andijvie succces zal hebben. Waar U er anders toch niets meer aan hebt, kunt U het evenwel allicht probeeren. Ad 2: De huurwaarde van perceelen uitslui tend dienende tot uitoefening van het bedrijf van verhuurder van gemeubelde woningen wordt slechts voor twee derde als belastbare huurwaarde aangemerkt. U kunt ontheffing van een gedeelte van den aanslag verzoeken. De huurder moet zelf voor het wasschen van de kleeding zorgen. Ad 3: Met het oog op de beperkte plaats ruimte was ons dat niet mogelijk, B. te N. a. Z. Auto-rijscholen ztfn er meer der in Leiden en omgeving. Dergelijke particu liere adressen kunnen wij U echter niet ver schaffen, Daarvoor dient de advertentie-rubriek. Begin Maart kwam de 32-jarige vee koopman M. O. uit Alkmaar in een café te Purmerend en bood aan de bezoekers gou den tientjes te koop aan. De 49-jarige meubelmaker F. D. uit Amsterdam en de 37-jarlge paardenhandelaar J. S. uit Oost- zaan gingen op dit aanbod In en kochten samen twaalf munten, waarvoor zij aan O. f. 350 betaalden. O. verliet daarna het café en kort daarop kwamen de koopers tot de ontdekking dat zij bedrogen waren, want de zoogenaamde gouden tientjes bleken vergulde halve guldens te zijn. De meu belmaker ging O. achterna en trof hem in den Beemster aan. Er ontstond een woordenwisseling en een vechtpartij tus schen de beide mannen met als resultaat,1 dat O. door de inmiddels gewaarschuwde politie werd ingerekend. Hij stond gisteren voor de Haarlemsche rechtbank terecht en hoewel hij hardnek kig ontkende, eischte de officier wegens oplichting acht maanden gevangenisstraf tegen hem. Voorts stond terecht de 29-jarige grond werker A. H. uit Alkmaar die in hetzelfde kosthuis als O. woont. O. had eenigen tijd geleden een aantal muntstukken In zijn jaszak gestopt met het verzoek deze te verkoopen. Zonder de munten eerst beke ken te hebben was H. naar een café ge.- gaan en had ze daar te koop aangeboden. Eenige adspirant-koopers ontdekten ech ter terstond, dat het vergulde halve'gul dens waren en waarschuwden de politie, die H. arresteerde. Voor de rechtbank betuigde H. zijn on schuld en de-officier achtte inderdaad het bewijs voor de opzettelijke oplichting niet geleverd zoodat hij vrijspraak vroeg. De rechtbank bepaalde de uitspraak op 25 Juni en ontsloeg H. uit de voorloopige hechtenis. TEGEN DEN VOORZITTER EEN MAAND GEVANGENISS'TRAF GEËISCHT. Voor den plaatsvervangenden Haagschen kantonrechter, mr. Bijdendljk, heeft giste ren terecht gestaan de voorzitter van de Nederlandsche Werkgemeenschap, de heer E. G. H. V. Hem was een overtreding van verordening 109, betreffende het houden van openbare geld- en goedereninzamelin gen ten laste gelegd. Volgens de dagvaar ding zou verdachte In October van het vorige jaar als voorzitter van de Neder landsche Werkgemeenschap zonder daar toe strekkende vergunningen in Den Haag een openbare geldinzameling hebben ge houden. Hij zou zich in een circulaire tot het publiek hebben gericht met de mede- deeling, dat de opbrengst der inzameling in het algemeen belang of althans voor liefdadige doeleinden zou worden aange wend. Volgens deze circulaire geschiedde de in zameling ten behoeve van de Nederland sche oorlogsinvaliden, voor wie de werk gemeenschap op het landgoed „De Scheeps- stal" huizen wilde bouwen, die den vorm zouden krijgen van gezinshoeven. De verdachte betoogde, dat deze circu laire vóór het verschijnen van de bedoelde verordening was opgesteld. De ambtenaar van het O. M., mr. H. Hamelberg, betoogde, dat de verordening 109 aan duidelijkheid niets te wenschen overlaat. Een vereeniging, onder welken vorm dan ook, die in het algemeen belang of voor liefdadige doeleinden gelden vraagt en niet de daartoe strekeknde vergunnin gen heeft, is in overtreding. Aangezien hier een inzameling in het groot heeft plaats gehad, vroeg spreker een hechtenlsstraf voor den tijd van één maand. De kantonrechter zal op 20 Juni schrif telijk uitspraak doen. HAAGSCHE RECHTBANK. De schietpartij te Leidschendam. In den laten avond van 16 November werd Leidschendam in beroering gebracht, doordat eenige schoten werden gelost eerst op de woning van den gemeente-architect, den heer De Regt en vervolgens op de wo ning van den pas geïnstalleerden burge meester, den heer Banning. De dader hiervan, de 27-jarige W. A. M. K. uit Leidschendam had zich gistermid dag voor de rechtbank te verantwoorde!),. Verdachte bekende en zei te hebben ge schoten, omdat hij zich boos had gemaakt over de aanmerking die de heer De Regt had gemaakt in het bijzijn van den bur gemeester over onvoldoende verduistering in den winkel van verdachte. Hij had eerst in een café wat gedronken, en ver volgens was K. met een geladen revolver naar het huis van den heer De Regt ge gaan, waar hij acht schoten loste, en daar na op de woning van den burgemeester drie schoten. De officier vond het een ernstig geval, omdat hier de daad alle perken te buiten ging. Spr, vorderde een jaar gevangenis straf, daarbij opmerkend dat verdachte reeds een half jaar in voorarrest heeft doorgebracht. De verdediger wees op persoonlijke moei lijkheden die verdachte he^ft ondervonden, en pleitte clementie. Uitspraak 24 Juni. Dreigde de inspecteur met een revolver? Op 13 Mei van het vorig jaar bevond zich in de gymnastiekzaal van het politie bureau te Leiden een aantal arrestanten. Toen er op een gegeven moment wat te veel rumoer was, kwam de inspecteur der recherche, de heer B. C. B. die de arres tanten toesprak. Hierbij zou hij met een revolver hebben gedreigd, in het bijzonder naar den arrestant Th. M. B. uit Zoeter- woude. Voor deze bedréiging had de inspecteur zich gistermiddag voor de Haagsche Recht bank te verantwoorden. Volgens mededeeling van getuige B. had hij altijd op prettige wijze met verdachte B. die intusschen in een andere functie is overgegaan samengewerkt. Op den bewusten dag was verdachte in de zaal ge komen, en terwijl hij met de revolver dreigde, had hij den arrestanten bevolen tegen den muur te gaan zitten, en te zwij gen. Getuige verklaarde echter niet per soonlijk zoozeer te zijn bedreigd, hij kreeg den indruk dat de inspecteur allen meer wilde intimideeren. Ook de getuige H. K. uit Leiden, die zich eveneens bij de arrestanten bevond, had een dergelijken indruk gekregen. Verdachte ontkende beslist een revolver in de handen te hebben gehad toen hij be volen had dat men rustig langs den muur zou gaan zitten. Wel liepen verschillende agenten en militairen met getrokken revol ver, en daarom had hij dit voor zichzelf niet noodig geacht. Uit de getuigenverklaringen vond de Of ficier van Justitié echter bewezen, dat ver dachte met de revolver heeft gedreigd, reden waarom spr. een week gevangenis straf eischte. Verdachte zeide geen verdediger te heb ben genomen, daar hij overtuigd was in deze onschuldig te zijn. Indien hij de revolver inderdaad in handen zou hebben gehad, zou verdachte dit gerust kunnen verklaren omdat hij hiertoe ten volle ge rechtigd was. Nu de Officier zijn veroor deeling eischte, verzocht verdachte de rechtbank de beslissing aan te houden, teneinde alsnog politieagenten te hooren, die in de zaal aanwezig waren. Na raadkamer besliste de rechtbank, dat de stukken opnieuw in handen van den rechter-commissaris gesteld zullen worden, teneinde na te gaan of verdachte een re volver in zijn handen had. In verband hiermede werd de verdere behandeling der zaak voor onbepaalden tijd geschorst. Ger. Gemeente (Nieuwe Rijn 76): Nam. 7.30 uur, ds. G. H. Kersten. Waalsche Kerk: Concert Cornélie M. de Haas (orgel) en W. van den Berg (fluit). DIVERSEN. 's Dinsdags: 1ste Binnenvestgracht 22: Ge legenheid tot inenting tegen typhus en diph- terie, 113 ?uur. 's Dinsdags: Oude Rijn 44c: Prot. Bureau voor Sociale Adviezen. 78 uur nam 's Dinsdag, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau 9%—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen 3—5 uur nam. 8 Donderdags Wijkgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alcoho listen 8 uur nam. s Vrijdags, inst. voor Praeventleve Genees kunde Consultatiebureau v. Beroepskeuze 4—8. BIOSCOPEN. 118 laar: 14 Jaar: 9 alle leeftijden. Luxor-theater: Een stem uit den Aether 9. Dagelijks nam. 2 en,8 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstelling. Lido-theater: Het geheim van Luitenant Runeberg Dagelijks 8.15 uur nam.; 's Zondags te 21/4, 4.30 en 81/4 u. Woensdag en Zaterdag ma- tlnée 2.30 uur. Trianon-theater: De geprolongeerde echtge noot t. Dagelijks 2 en 8 uur. 's Zondags van 2030 uur doorl. voorstelling. Casino-theater: Watt en Watt in het Paradijs Dagelijks 8 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2% uur. Zondags te 2, 4% en 8 uur pam. Rex-theater: Dansmeisjes Dagelijks 2 en 8 uur nam.; Zondag 2—6% uur doorl. voorstelling. Katwijk Zee: Nova-Theater, Parkstraat 13. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 7 Juni 20 uur tot Zaterdag 14 Juni 8 uur waargeno men door: de Apotheek van Drlesum, Mare 110, Tel. 20406 en de Zuider Apotheek, Lammen- schansweg 4, Tel. 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelmlnapark 8, Tel. 26274. LUCHTTEMPERATUUR. 11 gr. C. (52 gr. F.). WATERTEMPERATUUR, Zweminrichting „De zyi" Voorm. 18 gr. Celsius, Zweminrichting „Poelmeer". Voorm. 18 gr. Celsius. Gironummer van de W. H. N. 5 5 5 3. De Bank van de W.H.N. Is Kas- vereeniging N. V. Amsterdam, Postgironummer 877. Stort op 5553 oi 877. Ge brengt gelnk In veler leven. JlCM HtOOt %OmL&i fMfto. FChJlMJL DOOS 25 GT. - -TUBE 55 CL 3924 (Ingez. MedJ Door OCTAVUS ROY. (40 ,,Ja." Toby staarde in de vlammen. „Ik dacht, dat we alleen maar wegvluchtten om te trouwen. Ik wist niet, dat er iets gebeurd was, tot ik het twee dagen later in de kranten las." „Ja....?" „Ik wilde het eerst niet gelooven. Het leek me 41 te vuil om waar te zijn. En toen. het was niet zoo gemakkelijk om weg te komen. En ik wilde eerst ook alles te weten zien te komen." „Ben je daarin geslaagd?" „Hmm jaJawel." Mevrouw Stuart kwam weer binnen, ge volgd door Fauna, wier oogen van verbazing en nieuwsgierigheid haast uit het hoofd rolden. Zij stonden er op, dat mevrouw Stuart er ook bij bleef, en nadat Fauna de kamer uit was, lichtte Gregg zijn moeder met epkele woorden in. Toen vervolgde Toby: „Dat kleine kereltje die advokaat van je vond het niks leuk, dat ik wat tegen 'die krantenkerels wilde zeggen, hè?" Gregg antwoordde droog: „Jason houdt heelemaal niet van praten; van hem mag je alleen maar in de getuigenbank praten." „Ik had er mijn reden voor", zei Toby. Zij knikten begrijpend en zeiden niets. Ze begrepen, dat Toby het wel zou uitleggen, als zij met zichzelf klaar was. Eindelijk be gon zij, recht voor zich uit starend. „Rick is een gemeene ploert", zei zij kalm. „De kranten hebben niets te veel van hem gezegd. Maar ik wil, dat jullie twee dingen goed begrijpen: hij is mijn man en ik houd van hem." Haar stem stierf weg en een tijd lang was het geknapper van de brandende houtblokken het eenige geluid, dat men hoorde, „Dat gezwam over liefde is apekool hoe je het ook bekijkt. Ik voel nu eenmaal voor Rick, en dat zal ik wel altijd blijven doen. Ik zeg het jullie meteen maar dan weten jullie het." Toby zweeg weer. Zij keek als een kind dat slaag gehad heeft en niet begrijpt waar om. Toen ging zij voort: „Ik moest natuur lijk komen, hoe dan ook. Ik zal F.ic.. nooit terugzien. Maar ik wil niet, dat ze hem pakken daarom heb ik tegen die kran- tenlui willen praten." Lynn knikte. „Heb je daarom hun ge vraagd, alles nét zoo te drukken als je het hun vertelde?" „Juist, Lynn, Ik heb nu nog niemand be schuldigd, Rick zal de kranten lezen. Hij zal lezen, dat ik hier ben. Hij weet, wat ik weet. Hij zal begrijpen, wat ik Maandag zal zeggen." „En dusvroeg Gregg. „En dus zal hij hem smeren." Zij smeek te dat zij haar goed zouden verstaan. Ik kon niet verdragen, dat Lynn er voor op draaide, onverschillig wie er verder de klap pen kreeg! Maar ik wil Rick zijn kans ge ven. Nu heeft hij allen tijd." Lynn zei: „Ik heb nooit mooi kunnen praten, Toby. Maar je weet wel hoe ik er over denk," „Och natuurlijkEn ik weet ook wel, hoe ik me voel." Mevrouw Stuart knikte'haar toe. „Ik kan het me begrijpen, TobyJe kunt natuur lijk hier blijven logeeren," „Ik zou het niet kunnen De tranen schoten haar weer in de oogen en zij zei: „Jullie zijn ook zulke schatten!" Gregg ving een verschrikten blik op in Toby's oogen en zei vlug: „Ik slaap in de kamer, die jullie hadden, Jij kunt onder mijn wolletje kruipen." Toby glimlachte dankbaar. Zij was bang geweest voor die kamer; voor de kamer, waarin Madge Andrews vermoord was. „We kunnen zoo toch niet tot Maandag bleven zitten", zei ze. „Heipen jullie me, anders houd ik het niet uit!" „We kunnen allemaal wel wat afleiding gebruiken", zei Lynn. „We zullen straks een afspraak maken Aan de koffietafel ging het al iets beter; zorgvuldig vermeden ze, over het proces te spreken. Na tafel zei mevrouw Stuart: „Jij kunt natuurlijk nauwelijks meer uit je oogen kijken, Toby. Als je eens een beetje kon slapen „Ik zou het kunnen probeeren Toby keek vragend Lynn aan, en Gregg ant woordde voor haar: „Lynn logeert bij Carey Marshal in Pine- ville. Ik zal haar wegbrengen." „Heb je niets anders noodig?" vroeg Lynn „Enkel slaap. Als het lukt Gregg keek Lynn In de oogen. „Maar ik heb nog iets noodig", zei hij. „Ik zal het je onderweg wel vertellen." De rechte breede weg sneed tusschen grijze katoenvelden en akkers met mais- stoppels door, tusschen statige dennenbos- schen en plukjes eiken. Lynn had zich in de kussens van de voorbank genesteld en sloot half de oogen. Een paar maal keek Gregg haar van terzijde aan; hij begreep hoe de spanning eindelijk van haar gewe ken was. Eindelijk zei hij op luchtigen toon: „Geniet er maar van, Lynn." „Ik doe niets anders. Maar waarom?" „Dit is je laatste rit van ons huis naar de MarshalsOn nee, morgen ook nog. Maar na Maandagochtend „Ik geniet van de sensatie niet langer angstig te zijn." „Dat is maar een negatieve deugd." „Maar het is zalig." Haar diepbruine oogen keken hem onderzoekend aan. „Je bent een schat geweest, Gregg." „Het plezier was geheel aan mij, juffrouw Harrison. Ik heb die wapenrusting mijn heele leven gedragen, maar dit was de eer ste gelegenheid, waarbij ik hem heb kun nen probeeren." Zij moest haars ondanks lachen. „Is het zoo verkeerd, me gelukkig te voelen, Gregg?" „Ik zou je je ooren wasschen, als je het niet deed." „Ik bedoel over Toby Hij werd onmiddellijk ernstig, „Ze is een kranige meid." „Ze houdt van Rick", zei Lynn. „En ze is met hem getrouwd. Niet, wat je noemt, een goede oplossing." „Het feit, dat ze van hem houdt, zit me dwars. Toby hield niet gauw van iemand. Voor zoover ik weet, is het de eerste maal. en toch is ze teruggekomen om voo- mij op te komen „En ze zal het niet half doen ook." Hij staarde peinzend recht vooruit. „Ik hoop, dat zij haar zin krijgt." „Wat bedoel je?" „Dat Rick zal lezen, wat ze gezegd heeft. Het zal in elk geval met groote letters op de frontpagina van alle kranten staan. Ter wille van haar hoop ik, dat hij zich uit de voeren maakt." Hij zette zijn auto aan den kant van den weg in het zonnetje tusschen de dennen. Hij zette de ontsteking af en wendde zich naar haar toe. „En nu, juffrouw Harrison, hebben wij nog een appeltje met elkaar te schlhen. Of beter gezegd wij hebben nog zaken loopende, die op afdoening wachten". „Ik wist niet, dat architecten ook al zulke griezelige handelstermen konden gebrui ken" „O, maar ze kunnen het ook anders. Ik weet niet, of je je nog herinnert, dat ik eens over trouwen gesproken heb „Ik ben een net meisje, hoor!" „Je bent een engel van een meisje, en ik ben stapelgek op je. Het is Jouw schuld, dat ik de schandelijke eerzucht gekregen heb, Je man te willen worden." „O, meneer Stuart, U houdt me toch niet voor den gek? Ik ben maar een arm on schuldig meisje uit de stad en o, Gregg, lieverd, ik houd zooveel van je." Hij sloeg zijn armen om har.r heen en drukte haar kin omhoog, zoodat zij hem in de oogen zag. „Zeg dat nog eens", com mandeerde hij. „Zeg dat nog eens, een bee tje beter." „Ik houd van je „Voor altijd en eeuwig!" „En nog veel langer." „En wil je iederen dag eten voor me koken, en net doen of je Je voor architec tuur -interesseert „Dat is gemeen! Ik interesseer me heel erg voor architectuur." „En zal je nooit knorren als ik liever op oijde afgetrapte pantoffels dan op schoenen loop?" „Dat beloof ik je." „En zal je er nooit genoeg van krijgen als ik altijd maar even verliefd blijf?" „Het begint hoe langer hoe beter te wor den." „Als dat dan zoo is", zijn stem klonk onvast „heb je er dan bezwaar tegen, om toe te zien, dat ik een beetje sentimen teel word?" „Dat is zoo nieuw voor me je maakt me heusch nieuwsgierig". (Wordt vervolgd) 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6