LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blaï Vrijdag 13 Juni 1941 Navordering van commissarissenbelasting Binnenland Engelsche luchtaanvallen Zwendelbank gesloten in Den Haag Japan en N ederlandsch-Indië Buitenland Stadsnieuivs Duitsch weermachtsbericht Ten aanzien -van alle dit jaar genoten commissarisloon Italiaansch Weermachtsbericht BEURSOVERZICHT RECHTZAKEN Vijf dooden en vier ernstig gewonden. VIER BRITSCHE BOMMENWERPERS NEERGESCHOTEN. Het A.N.P. meldt: In de avonduren van gisteren en in den afgeloopen nacht was de Engelsche lucht macht bijzonder actief. Een groot aantal Engelsche bommenwerpers vloog boven ons land. In de meeste gevallen werden van groote hoogte willekeurig zoowel brisant- als brandbommen neergeworpen. Over het algemeen richtten dezer bommen geen noe menswaardige schade aan. Hier en daar werden eenige koeien gedood, een aantal visschersbooten beschadigd. Voorts is een school door een brisantbom getroffen en aanmerkelijk beschadigd. Belangrijke scha de werd in een enkele plaats in het Westen van ons land aangericht. Hier viel een bri santbom op een woonhuis. Dit huis werd geheel vernield; de beide belendende huizen werden zwaar, verscheidene andere licht beschadigd. Helaas werden bij dezen aan val vijf bewoners dezer huisjes gedood, vier zwaar en 12 licht gewond. Aangaande de Britsche luchtaanvallen in den nacht van Woensdag op Donderdag kan thans nog medegedeeld worden, dat hierbij vier bommenwerpers werden neer geschoten. Van de bemanning vonden de meesten den dood, enkelen werden ge vangen genomen. GEFANTASEERDE BEURSSYNDICATEN VAN DE HAAGSCHE BEURSBANK? Het ANP meldt: Het onderzoek inzake de door de Haag- sche politie verrichte arrestaties bij een speculatiebank te 's-Gravenhage, is thans zoo ver gevorderd, dat de volgende bijzon derheden kunnen worden vermeld: Het betreft de Haagsche Beursbank in de Kettingstraat. Directeur is de 52-jarige A. R. D. Ook is aangehouden de 62-jarige J. G. van den S. Beiden wonen te Voorburg. Zij zijn voor den officier van justitie geleid. Deze arrestaties geschiedden een paar da gen geleden. Gisteren is ook de boekhouder aangehouden, doch reeds is gebleken, dat deze de minst schuldige is. Van der S. is de ontwerper van de door de Haagsche Beursbank samengestelde beurs- syndicaten. In de door de bank uitgegeven 14- daagsche circulaires, komen afwikkelin gen van syndicaten, voor, waarvan de daarin genoemde aan- en verkoopen niet overeenstemmen met of in het ge heel niet te vinden zijn in de boeken van de administratie der bank. Uit de boeken kwam vast te staan, dat bij de afwikkeling van syndicaten de totaal deelneming aan die syndicaten hoogerwerd opgevoerd dan in werkelijkheid het geval was. Deze hoogere opvoering varieerde van f. 600 tot f. 12000. Het gevolg is, dat de winst, welke uitein delijk fictief is, verdeeld werd over een hoo- ger bedrag aan deelneming, zoodat aan de werkelijk bestaande deelnemers van een syndicaat te weinig werd uitgekeerd. Dit geeft aanleiding tot het constateeren van vermoedelijke verduisteringen. Het feit, dat de afrekeningen van de syn dicaten, afgedrukt op de circulaires, niet in overeenstemming zijn met de werkelijkheid, geeft aanleiding tot het constateeren van valschheia in geschrifte. Omdat de resultaten van de afgewikkel de syndicaten zoo mooi waren voorgesteld, werden personen bewogen tot het afgeven van gelden voor het gezamenlijk aankoo- pen van effecten. Deze personen vormden dan met elkaar het syndicaat. De bank is nu gesloten. DEFINITIEVE INSTRUCTIES AAN DE JAPANSCHE DELEGATIE VERZONDEN. Het DN.B. meldt uit Tokio: D,e woordvoerder van het departement van [voorlichting, Sihii, heeft heden in de persconferentie verklaard, dat de regeering definitieve instructies gezonden heeft aan den leider der Japansche delegatie te Batavia. Het antwoordt zoo verklaarde hij, is op gesteld met inachtneming zoowel van de houding van Nederlandsch Indië tegenover Japan als van den internationalen toestand y j". EEN ONDERHOUD MET JOSJIZAWA. De Jomioeri Sjimboen behelst een onder houd met Josjizawa, den leider van de Ja pansche delegatie te Batavia* waarin deze verklaart, dat er met Nederlandsch Indië geen compromis meer mogelijk is. Hij acht het derhalve niet noodig, zich voor zijn ver trek naar Tokio waarvan de datum is be paald op 29 Juni a.s. met de autoriteiten van Ned.-Indië in verbinding te stellen. Ge zien de starre houding van Batavia, wordt de toestand steeds moeilijker. AFLEVERING VAN SLAOLIE OF RAAPOLIE. In verband met het feit, dat de winkeliers nog niet op alle, destijds bij hen ingelever de bonnen nr. 17 van de boter- en vetkaart; slaolie ol raapolie hebben kunnen afleve ren, worden zij tot en met 31 Juli a.s. in de gelegenheid gesteld, alsnog deze olie aan hun klanten af te leveren. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de olie uitsluitend mag worden afgeleverd aan degenen, die gedurende het tijdvak van 12 Mei tot en met 17 Mei j.l. bon 17 van de boter- of vetkaart bij hun winkeliers heb ben ingeleverd. De geldigheidsduur van deze bon blijft ongewijzigd, zoodat na 14 Juni a.s. op deze bon geen boter of margarine meer mag worden gekocht. DE NIEUWE BRANDWEER-UNIFORMEN. De nieuwe brandweer-uniformen zullen in groote lijnen aansluiten bij de nieuwe uni formen der politie. De voornaamste afwij king vormt de kleur, welke bij de politie zwart is, bij de brandweer donker marine blauw. Verder zijn de biezen langs kraag en mouwomslagen bij de brandweer als rood ontworpen, terwijl die bij de politie blauw zijn. Ook de schouderbedekking wijkt af. De politie heeft deze schouderbedekking altijd, de brandweer zal die alleen dragen bij de gekleede tenue, dus niet wanneer uitgerukt wordt. In het model van de kraag is eveneens een afwijking. Heeft de politie een staanden kraag, de brandweer zal het doen met een half-opstaanden kraag, dit in verband met de noodzakelijke bewegingsvrijheid van den brandweerman. Wordt door de politie in het algemeen een rijbroek met laarzen gedra gen, voor de brandweer is de lange broek ontworpen speciaal als uitrukkleeding. In gekleede tenue mag ook een rijbroek wor den gedragen. TENTOONSTELLING „VOEDING IN DEZEN TUD". Namens den directeur-generaal van de voedselvoorziening heeft dr. M. J. K. Dols, hoofd van de afdeeling voedingsvraagstuk- ken van het rijksbureau voor de voedsel voorziening, de te 's-Gravenhage gehouden tentoonstelling „Voeding in dezen tijd" ge sloten. De tentoonstelling is door ongeveer 35.000 personen bezocht. CONTROLEUR VAN ENGELSCHE VLIEGTUIGPRODUCTIE. Sir Charles Oradon is benoemd tot con troleur van de Engelsche vllegtuigproductle. Hij krijgt daarmede alle bevoegdheden, welke destijds lord Beaverbrook had. (D.N.B.) CRIPPS NIET NAAR MOSKOU TERUG? Cripps keert niet naar Moskou terug- Onder dit opschrift publiceert Svenska Dagbladet een commentaar van de Times op de Londensche reis van sir Stafford Cripps, den Britschen ambassadeur te Mos kou. Cripps, zoo schrijft de Times, is des tijds naar Moskou gestuurd als een der flinkste en bekwaamste vertegenwoordigers der openbare meening op den linkervleugel van het Engelsche politieke leven, in de hoop, dat zijn benoeming een betere ver standhouding tusschen Engeland en de Sovjet Unie zou meebrengen. Deze hoop is niet in vervulling gegaan. Cripps heeft het vertrouwen van den Rus- sischen volkscommissaris van buitenland- sqhe zaken niet weten te verwerven. Men kan zich afvragen, of de buitengewone ca paciteiten van Cripps niet beter in eigen land gebruikt kunnen worden. Engeland heeft immers dringend alle beschikbare talenten noodig. (D.N.B.). 200 AMERIKAANSCHE VLIEGTUIGEN TE SINGAPORE AANGEKOMEN. Naar Domei uit Bangkok meldt, zijn vol gens daar ontvangen berichten 200 geca moufleerde Amerikaansche vliegtuigen in den nacht van 9 op 10 Juni te Singapore cangekomen. Dit zouden toestellen zijn, be stemd voor Britsche strijdkrachten in het Verre Oosten. 'ISil/j „9t. di. f ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het doctoraal examen Geneeskunde: mej. C. M. f. de Vreede (Noordwijk) en de heeren P. C. M. Droes (Den Haag) en A. C. Barentsen (Middel burg) voor het-Artsexamen le gedeelte: de heer H. v. d. Wetering (Rotterdam). Bevorderd tot arts zijn: mej. M. J. Tuy- nenburg Muys (Hillegersberg) en de hee ren f. Rempt (Oegstgeest), H. H. Erdbrink (Baarn), Z. M. E. Gruber (Den Haag), W. M. Blom, (Leiden), F. H. J. A. Wllmar (Den Haag) en F. Houdijk (Oegstgeest). Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: „In den handelsoorlog tegen Groot-Brit- tannië heeft het luohbwaipen nieuwe suc cessen behaald. Gevechtsvliegtuigen heb ben in het Kanaal van St. George vier ge wapende vijandelijke koopvaardijschepen, met te zamen 28.000 brt. tot zinken ge bracht en in hetzelfde zeegebied en aan de Oostkust van Schotland vier andere groote vrachtschepen beschadigd. lichte gevechtsvliegtuigen hebben in den afge loopen nacht verscheidene vliegvelden in Zuid- en Midden-Engeland met goed resul taat aangevallen en daarbij twee Britsche vliegtuigen neergeschoten. In het gebied van de Middellandsche Zee was een aanval van het Duitsche luchtwa- pen op Haifa in den nacht ran 11 op 12 Juni bijzonder succesvol. In Noord-Afrika geen bijzondere gevechts handelingen. Bij pogingen van den vijand om Noor wegen binnen te vliégen schoten jagers 2 Britsche gevechtsvliegtuigen omlaag. De vijand liet vannacht op verscheidene plaat sen in West-Duitschland brisant- en brandbommen vallen, waardoor verschei dene burgers werden gedood of gewond. Eenfige woonhuizen werden verwoest of beschadigd. Branden konden door den veiligheids- en hulpdienst en door den luchtbescher mingsdienst spoedig worden geblpscht. Nachtjagers en luchtdoelartillerie schoten vier van de aanvallende vliegtuigen omlaag. In den tijd van 9 tot 12 Juni heeft de vijand bij elkaar zevenendertig vliegtuigen verloren. Hiervan werden 26 door nachtja gers in luchtgevechten, zeven door lucht- doelartillerie en vier door eenheden van de marine neergeschoten. In hetzelfde tijdvak gingen zeven eigen vliegtuigen verloren. Ingevolge artikel 9 van het besluit op de commissarissenbelasting 1941 wordt de commissarissenbelasting mede gehe ven van commissarisloon (waartoe ook tantièmes behooren), dat na den 31sten December 1940 doch vóór het in wer king treden van het genoemde besluit (5 Juni j.l.) door den commissaris is ge noten. De belasting over dit commissa risloon is verschuldigd door den com missaris. In de tweede uitvoeringsbeschikking com missarissenbelasting 1941, welke is afgekon digd in de Nederlandsche Staatscourant van 4 Juni j.l., no. 106, heeft de secretaris generaal van het departement vai. finan ciën nadere voorschriften gegeven betref fende de wijze waarop de betaling van de aldus verschuldigde belasting behoort te ge schieden. Deze voorschriften komen op het volgende neer. A. OPGAVE DOOR HET LICHAAM. Ieder lichaam, dat commissarisloon heeft toegekend, waarvan ingevolge de hiervoor genoemde bepaling commissarisbelasting verschuldigd is, is verplicht vóór 15 Juni a.s. bij brief aan den inspecteur een opgave te verstrekken van de namen en de adressen van de commissarissen, aan vvie zoodanig commissarisloon is toegekend, en van het bedrag van het aan ieder van deze commis sarissen toegekende commissarisloon. De opgave behoort te worden gedaan bij den inspecteur der directe belastingen of dien der registratie onder wiens inspectie del loonbelastingkaarten ingevolge'het beslui op de loonbelasting 1940 worden bewaard. B. BETALING VAN DE BELASTING. De betaling kan op tweeërlei wijze ge schieden. 1. De commissaris kan de belasting, welke hij verschuldigd is, vóór 4 Juli 1941 ter hand stelen aan het lichaam, dat het commissi- risloon heeft toegekend, met het verzoek de belasting aan den ontvanger der directe be lastingen af te dragen. De commissaris, die van deze bevoegdheid gebruik gemaakt, behoeft zelf geenerlei for maliteiten te vervullen. Het lichaam is ver plicht de ontvangen belasting vóór 11 Juli a.s. af te dragen aan den ontvanger der directe belastingen, onder wiens kantoor de loonbelastingkaarten worden gehouden. Het is, evenals bij het afdragen van loon belasting, tevens verplicht een loonbelas tingaangifte (formulier loonbelasting no 3) in te leveren. Op de aangifte stelt het li chaam de omschrijving: aan commissaris senbelasting ontvangen en afgedragen f.. Aan de afgifte hecht het lichaam een op gave, vermeldende de namen en adressen van commissarissen van wie de belasting is ontvangen, benevens het aan ieder van hen toegekende commissarisloon en1 het van ieder van hen ontvangen belastingbedrag. 2. De commissaris die niet de belasting ter hand heeft gesteld aan het lichaam behoort zelf vóór 4 Juli a.s. de verschuldigde belas ting te voldoen bij den ontvanger der di recte belastingen onder wiens kantoor de loonbelastingkaarten door het lichaam, dat 'het commissarisloon heeft toegekend, wor den bewaard. Bij betalng ten kantore be- L.Qprt de commissaris tegelijkertijd een in .weeyoud opgemaakte loonbelastingaangif te "i te leveren. Bij betpüpg per postgJrö of per bankgiro behoort hij een loonbelastingaangifte in tweevoud aan den ontvanger te zenden en wel ingeval van betaling per bankgiro, als bijlage van het giroformulier. De betaling per postgiro is slechts geldig, indien de commissaris deze aangifte op den dag, waarop hij het giroformulier verzendt of de storting op de postrekening van den ontvanger verricht, aan den ontvanger doet toekomen. De-commissaris behoort de loonbelasting aangiften schriftelijk aan te vragen bij den inspecteur der directe belastingen of dien der registratie, onder wiens inspectie de loonbelastingkaarten door het lichaam, dat het commissarisloon heeft toegekend, wor den bewaard. Hij behoort in de aangiften de woorden „aan loonbelasting heeft in gehouden en afgedragen" te vervangen door „aan commissarissenbelasting ver schuldigd is". Indien een commissaris ter zake van ver schillende commissariaten belasting ver schuldigd is, behoort hij voor ieder com missariaat een afzonderlijke loonbelasting- aangifte in tweevoud in te leveren. Bij be taling per postgiro vermeldt hij, bij het oversohrijven, de commissariaten, waarop de overschrijving betrekking heeft. De commissaris, die noch op de onder 1, noch op de onder 2 vermelde wijze de belasting heeft voldaan, ontvangt van den inspecteur een aanslag tot na vordering. De belasting kan in dezen aanslag worden verdubbeld. C. TERUGGAAF VAN LOONBELASTING. Ingevolge artikel 5 van het besluit op de commissarissenbelasting 1941 wordt de loonbelasting slechts geheven over het be drag, dat na de inhouding wegens de com missarissenbelasting overblijft. Bij de in houding van de loonbelasting vóór 5 Juni' j.l. heeft het lichaam, dat het commissa risloon heeft toegekend, eohter niet met. de commissarissenbelasting rekening kunnen houden. Daarom is den commissaris de be voegdheid gegeven om vóór 5 Juli a.s. bii den inspecteur onder wiens inscectie hij woont,-een verzoek om teruggaaf van de te veel ingehouden loonbelasting in te dienen. In alle gevallen, waarin de commissaris echter in aanmerking komt voor een aan slag in de inkomstenbelasting, zal hij zich de moeite om een verzoek om teruggaaf te doen kunnen besparen, aangezien bij dezen aanslag ook de te veel ingehouden Joonbe lasting 'zal worden verrekend. Het Italiaaansche weermachtsbericht van heden luidt als volgt: Onze jagers hebben Donderdag tijdens felle luohtaanvallen boven Malta acht Hur ricanes neergeschoten. Een Roode Kruis' watervliegtuig werd, ofschoon het duidelijk zichtbaar het Internationale teeken van het Roode Kruis droeg, door vijf Engelsche ja gers aangevallen, gedwongen neer te strij ken en daarna nog met mitrailleurvuur be stookt. Behalve het Roode Kruis-vliegtuig worden twee van onze jagers vermist. In de Egeïsche Zee hebben Engelsche vliegtuigen het eiland Rhodos gebombar deerd. Een vijandelijk vliegtuig is door on zen luchtafweer neergeschoten. In Noord-Afrika, aan het front van To- broek, activiteit der wederzijdsche artille rie. Formaties van onze duikbommenwerpers hebben stellingen, luchtafweerbatterijen, barakkenkampen en troepen bij Tobroek 'herhaaldelijk gebombardeerd. Een batterij kreeg een voltreffer. Verder werden branden en ontploffingen waargenomen. Een van onze vliegtuigen is niet teruggekeerd. Vijandelijke vliegtuigen hebben wederom eenige bommen geworpen op Benghasi en naburige plaatsen. In Oost-Afrika ls in den ochtend van 11 Juni een Engelsch-Indische vlootformatie voor Assab verschenen, heelt de reeds door onze troepen ontruimde stad gebomoardeerd en haar bezet. In de zone van Gondar po gingen tot aanvallen op onze stellingen van Woltsje. Zij werden volledig te niet gedaan en de vijand leed terliezen van honderden manschappen. Andere vijandelijke deta chementen gesteund door bommen en machinegeweernmr, hebben met talrijke strijdkrachten ons garnizoen van Drbra- Tabor aargeva''en. Zij werde-i afgeslagen, na tegenaanvallen achtervolgd on door onze jagers met macbinegeweervuur bestookt. In het gebied van GalalaenSidamo worden de bewegingen van enze troepen voortgezet, waarbij zij den vijand aanzienlijke ver liezen roeo-ongec. currentiebeding in werking deed treden, voor hem het recht deed verloren gaan, om zich erop te beroepen, dat hij door over macht verhinderd is geworden, dit beding na te komen. Uitgaande van het nu een maal in werking getreden concurrentiebe ding had de rechtbank te oordeelen, of de aan dr. H. verweten overtreding van dit be ding hem ten gevolge van overmacht niet kon worden toegerekend. Het vonnis werd mitsdien vernietigd met terugwijzing der zaak naar de Haagsohe rechtbank. HET BEROEP OVER DE OVERMACHT. Een kwestie te Katwijk. De chemicus dr. N. had een arbeidsover eenkomst met de n.v. sociëteit voor chemi sche industrie te Katwijk. In deze overeen komst verpichtte dr. H. zich, zoowel tijdens den duur zijner dienstbetrekking als gedu rende de vijf daarop volgende jaren, geen der producten, welke de sociëteit maakt voor andere te zullen maken en in geen ander bedrijf werkzaam te zullen zijn, waar deze producten gemaakt worden. Bij schending van deze verplichting zou dr. H. in een boe te van f. 10.000 vervallen. Voor den kantonrechter te Leiden eischte de vennootschap dr. H.'s veroordeeling tot betaling van f. 10.000 daartoe stellende, dat H. deze dienstbetrekking had opgezegd en zich bezig hield met het maken en verhan delen van producten, welke de vennoot schap vervaardigde.' De kantonrechter besliste, dat dr. H. geen dringende reden had gehad, de dienstbe trekking op te zeggen en legde, alvorens verder te beslissen, hem getuigenbewijs op. In hooger beroep heeft de Haagsche rechtbank beslist, dat het beroep van H. op overmacht faalde, omdat hetgeen hij over macht noemde, een toestand is, ontslaan door zijn eigen toedoen: het ontslag nemen teneinde een andere be trekking te kunnen- aanvaarden. De rechtbank bracht de bedongen boete tot f. 5.000— terug en veroordeelde dr. H. tot betaling van dit bedrag. Deze laatste ging van die uitspraak in cassatie. Hij voer de daarbij o.m. aan, dat de rechtbank ten onrechte beslist had, dat zijn beroep op overmacht faalde, daarbij verder gaande dan de eisch) welken de artikelen 1280 en 1281 van het burgerlijk wetboek stellen, n.l. dien van een vreemde oorzaak, die den schuldenaar niet kan worden toggerekend", zoodat de rechtbank ten onrechte het on derzoek naar de oorzaak Van.de overtreding heeft achterwege geaten. De hooge raad, thans arrest wijzende, heeft deze grief juist geoordeeld. De over weging der rechtbank steunt hierop al dus de hooge raad dat het enkele feit dat dr. H. door zijn ontslag nemen het con AMSTERDAM, 13 Juni. Nu de zomervacantieperlodewaarin de effectenbeurs des Zaterdags gesloten is, haar intrede heeft gedaan en elk weekend voor de fondsenmarkt twee volle dagen omvat, wordt tegen het ten einde loopen van de beursweek als het ware vanzelf een voorzichtige houding aangeiiomen. De handel was vandaag van kalmen aard, maar de stemming was goed prijshoudend tot vast. Er waren vrijwel geen liquidaties en daar tegenover openbaarde zich, zij het op schuchtere wijze, eenige vraag en de koer sen legden dan ook de kleine neiging tot oploopen aan den dag, waarbij later op den middag eohter weer een kleine reactie in trad. Olie's werden aanhoudend in een open hoek verhandeld en stegen van 222 tot 225 V2, waarna een lichte achteruitgang kon worden waargenomen. Van de Indische cultuurfondsen lagen in het bijzonder HVA's vast in de markt. Reeds dadelijk werd op een hooger peil afgedaan. In het verdere verloop steeg de koers tot 292, te gen het slot echter kon een kleine ver zwakking worden geconstateerd. Vorsten landen waren eenige punten beter, terwijl ook een paar minder courante Sulkeraan- deelen iets hooger werden genoteerd. Ook voor Rubberfondsen bestond een goed sen timent. Amsterdam Rubbers liepen omhoog van 236 tot 239, om naderhand weer tot het punt van uitgang terug te keeren. Diverse minder gangbare Rubberwaarden werden hooger afgedaan. De Tabaksafdee- llng was zeer stil. Slechts in enkele tapes kwam het tot noteering. Oude Deli's waren een paar procenten beter en ook Senembah's kwamen wat hooger te liggen. De affaire in Scheepvaartaandeelen wgs kalm. Scheep vaartunies bewogen zich tusschen 157 en 160°/o; Oude Booten en Holland Amerika, waren bijna onveranderd. Industrleelen trokken slechts matige belangstelling. Aku's bewogen zich tegen den draad in en waren iets lager. De koers zakte in van 138 1/4 tot 136 3/4 °/o. Unilevers steger) tot 115 om slechts even lager uit de noteering te treden. De Philips aandeelen waren stil, maar goed prijshoudend. In de minder courante lndustrleeelen ging wat meer om, dan de laatste dagen doorgaans het geval was en daarbij bestond eenige kooplust. In ver scheidene gevallen kwam dit tot uitdruk king in hoogere koersen. Voor de belegglngsmarkt werd goede animo betoond. In het bijzonder voor de Nederlandsche staatsobligatlën. Ook hier openbaarde zich vraag. De nieuwe 47» obll- gatiën bewogen zich tusschen 98 3/8 en 98 5/8 De gestaffelde leening werd afge daan tegen prijzen loopende van 98 tot 89 3/8 De andere jongere staatsleenlngen waren iets hooger. De Oude Schuld was nagenoeg onveranderd. Gemeentelijke en provinciale obligatiën hadden een vast voorkomen. Ook in deze stukken gng iets meer om en de koopers waren in de meerderheid. Pand brieven hadden een stil verloop. Prolongatie 21/4 pCt. (A.NJ>.) LEIDEN. 13 Juni Veemarkt: 4 Stieren; 86 Kalf- en Melkkoeien f. 30—540, tam. vl.; 62 Vare koeien e.a. f.20—380, vlug; 150 Vette Koelen; 22 Pinken f.170280, tam. vl.; 4 Graskalveren; 8 Vette Kalveren; 118 Nuchtere slachtfok kal veren; 74 Weideschapen; 2351 Lammeren f.18 f.27, oorlammeren duurder; 38 Zeugen f.60—95, iets vl.; 148 Mestvarkens f.2445, iets vl.; 620 Biggen f.17—23, iets vl.; 33 Bokken en geiten f. 30—70, t. vl. LEIDEN, 13 Juni Kaasmarkt: Goudsche kaas le srt. f. 40.50—41.50; 2e srt. f.39—40; 78 partijen: Leidsche kaas le srt. f.39; 10 partijen. Handel matig. HOOFDDORP, 12 Juni. B Witte tarwe f 12,25; rogge f. 11,25; brouw f.1175; Chevalier gerst f. 11,15; wintergerst f. 10.75; haver f9,25; dul- veboonen f. 14,75; paardeboonen f. 13,00; bruine boonen f. 23.25; groene erwten f. 13,25; halve erwten f. 19,75; gele mosterd f. 18,75; kanarie- zaad f. 12,75; karwijzaad f. 31,75; blauwmaan- zaad f.4446; koolzaad f. 17,25. Alles per 100 kg. en zonder baal. LEEUWARDEN, 13 Juni Ver. van Zuivel- maatschappijen: Goudsche kaas 20 pl. f.44; Goudsche kaas 40 pl. f. 67.5Q; Edammer kaas 20 pl. f. 44; Edammer kaas 40'pl. f. 67.50; Brood kaas 40 pl. f. 67.50. RIJNSBURG. 12 Juni. Groentenveiling Rabarber f.6; Prei f.32—35 per 100 kg.; Radijs f. 1.60; Selderie f. 3.40—4.50; Peterselie f. 4.50-5; Kervel f.45.20; Sla-uien f.3505 per 100 bos; Bloemkool I f.19; Idem ir f. 7.50—10; Kropsla f.1—1.30 per 100. rijnsburg. 12 Juni Bloemenveiling Witte Lelies 15 ct. per kelk; Immulatum f.8 f.10: Pioenen f. 2.20—3.20; Papavers f.2.504; Gladiolen wit f.8; Plerson f. 10.50; Polijst f.16; Margrieten 2545 ct.; Pyrethrums: rose 60—80 ct,; Rood f. 0.801.10; Wit f.2; Anemonen f.0.80 —f.1.40; Irissen: Imperator 18—22 ct.; Yellow 20—22 ct. ROELOFARENDSVÉEN, 12 Juni Aardbeien gevlakt 2433 ct.; idem ongesorteerd 2741 ct.; idem kleinen 2129 ct per doosje. Peulen f.2.20—2.40; Snijboonen f.350—3.90; idem stek f. 2.40—2.60 per 10 pond; Sla f. 0.20—2 per 100 st.; Radijs f. 1.30 per 100 bos; Spinazie f.3—6 per 100 kg.; Bospeen f. 4.20—10.70 per 100 bos. VOORHOUT, 12 Juni. SlachtkonJjnen if. 2,00 —6,50; voedsters f.9; jonge konijnen f. 1,10— 1,60; kippen f. 0,80—2,35. Alles per stuk.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3