IEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad QFFIOEEIE KENNISGEVING De distributie van vaste brandstoffen YISSCHERIJ-BERICHTEN Vrijdag 13 Juni 1941 STADSNIEUWS Alleen bij PHILIPS! PHILIPS ïmh TIN/t IN LITTEKEN. De régeling toegelicht BURGERpJKE STAND VAN LEIDEN Dagbladreclame is niet te vervangen TEGEN KRETA. Na de verovering van het geheele Griek- sche vasteland en van de Egeische eilanden, door de asmogendheden bleef den Britten als laatste overblijfsel van hun voorgeno men stelling op den Balkan nog slechts Kreta over. Als sterke lucht- en vlootbasis in de onmiddellijke nabijheid van onze ver bindingswegen in de Egeëische zee en als ver vooruitgeschoven beveiliging in de flank van het Noord-Afrikaansche strijdtooneel van den Britschen zeeweg van' Malta naar - Alexandrië was dit eiland zoowel voor de verdere offensieve als defensieve oorlogs voering, van den .vijand in het Oostelijk deel van de Middellandsche Zee van grootc be- teekenis. Daar had 'zich een deel der in Griekenland verslagen Britsche troepen in veiligheid gebracht om te zamen met de reeds tevoren aanwezige Britsche en Griek- sche bezetting dit sterke bolwerk tot den laatsten man te verdedigen. Dat verkondig de de Britsche premier in het parlement. Dezelfde beteekenis als voor Engeland be zat Kreta in omgekeerden zin ook voor de verdere oorlogvoering van Duitschland en Italië in het Oostelijk deel van de Middel landsche Zee. Om deze reden besloot de Führer dit eiland door de lucht in bezit te nemen. Met de uitvoering werd rijksmaar schalk Goering belast. De tactische voorbe reidingen trof luchtvloot vier onder gene- ral-oberst Loehr. Tot dit doel had hij onder zich generaal-vlieger Student met sterke valscherm-, luchtlandings- en bergtroepen, generaal-vlieger Freiherr von Richthofen met zijn versterkte vliegercorps en talrijke transportgroepen. In de. vroege morgenuren van den 20en Mei werden na een voorbereiding door sterke bom- en scheeraanvallen en met steun van talrijke formaties jagers val scherm- en luchtlandingstroepen afgezet in de omgeving van het vliegveld Maleme, omstreeks vijftien kilometer ten westen van Kanea en in de nabijheid van de §tad zelf. Andere valschemistrijdkrachten trachtten in den loop van dien middag ook de steden Rethimnon en Heraclion benevens de .vlieg velden in de nabijheid daarvan in bezit te nemen. Op beide genoefride plaatsen slaag de dit wegens de daar aanwezige superieure vijandelijke strijdkrachten niet. Nadat de operaties tegen Kreta waren begonnen, waren bijna'alle Engelsche zee- strijdkrachten uit Alexandrie naar Kreta gekomen. Daardoor moest de Duitsche ra vitailleering over zee verhinderd worden en de voorwaarde geschapen om nieuwe ver sterkingen aan de Britsche bezetting van Kreta toe te voeren of ook haar in geval van nood in te schepen en naar Egypte terug te brengen. Zoo kwam het, dat welis waar op 21 Mei de eerste poging om met kleine zeilbooten met hulpmotorvermogen nieuwe Duitsche strijdkrachten naar Kreta te brengen, door het optreden van lichte Engelsche zeestrijdkrachten slechts ten deele slaagde, waarbij evenwel niet duizen den, zooals de Engelsche propaganda be weerde, doch ternauwernood tweehonderd soldaten den dood vonden. Den volgenden dag echter eindigde de geweldige slag tusschen het achtste vliegercorps en de Engelsche vloot met een roemrijke overwinning van de Duit sche vliegers. Na uiterst zware verliezen zag de Britsche vloot zich gedwongen de zeeën rondom Kreta te ontruimen en het eiland aan zijn lot over te laten. De sterke aanvalsgroep, onder bevel van generaal Ringel, den bevelhebber van een bergdivisie, slaagde er in den vijandelijken tegenstand voorloopig in het Westelijk deel van het eiland overal te breken. Den 25en Mei, den vierden dag na de landing van de eerste bergjagers op Kreta, begon de stelselmatige aanval op de hoofdstrijd-, macht van den vijand in het gebied rond om Kanea. Goed aangelegde, taai verdedig de stellingen in onoverzichtelijke olijven gaarden en plaatsjes, die tot een soort ves ting waren gemaakt, op domineeren'de hoogten, moesten ingenomen worden. Des ondanks kon reeds den tweeden aanvalsdag in een zwaren strijd de vijandelijke sleutel stelling bij Galatas doorbroken worden. Den 27en Mei werden Kanea en de hoogte ten oosten daarvan ingenomen. Bergtroepen, die ter omsingeling ten Zui den ran de stad in den strijd geworpen wa ren, bereikten na een geforceerden marsch door onbegaanbaar bergterrein bij een tem peratuur van meer dan dertig graden in de schaduw de baai van Soeda, het belangrijk ste steunpunt van de Britsche vloot op Kreta. Onder de talrijke gevangenen, die bij deze gevechten werden gemaakt, bevond zich de t Grieksche marinecommandant van het eiland. Deze gevechtsprestaties moeten te hooger getaxeerd worden, daar zij uitslui tend moesten worden volbracht met infan- teriewapenen, slechts 'gesteund door lichte bergartillerie. Daar lastdieren en voertuigen bijna totaal ontbraken, waren de troepen gedwongen hun zware wapenen, munitie en tuig zelf te dragen in een terrein, dat veel al het karakter van een hooggebergte bezat. De gevechtsgroepen Rethymnon en Ile- raklion hadden zich in tusschen in heroïeke, wisselende gevechten gehandhaafd tegen over de sterke vijandelijke overmacht. Den 28en Mei landden -ook Italiaansche troepen op het Oostelijk deel van het eiland. Den volgenden dag werd van het Westen uit het contact met de groep Rethymnon tot stand gebracht en door de gevechtsgroep Rerak- lion, die intusschen versterkingen uit .de lucht gekregen had, op eigen kracht stad en vliegveld veroverd. Daardoor was de be slissing definitief ten gunste van de Duit sche wapenen gevallen. De hierop volgende vlucht van de ver slagen Britsche troepen naar de Zuidkust eindigde 1 Juni na een laatsten zwaren strijd van de bergtroepen in het bergterrein ten noorden van Sfakia met hun vernieti ging of gevangenneming. Daarmee waren de gevechten ten einde. Vooral onderdeelen van de Italiaansche vloot waren tegen een vele malen .sterkere vijandelijke overmacht waarlijk dapper opgetreden ter bescherming van de hun toevertrouwde Duitsche trans porten. f Tijdens den Balkanveldtocht met in begrip van de gevechten om Kreta le den de vijandelijke luchtstrijdkrachten uiterst zware verliezen. In luchtgevech ten werden 167, door luchtdoelartillerie 8 vliegtuigen neergeschoten en voorts werden er 417 toestellen op den grond vernield. Tegenover dit totale verlies van den vijand van 592 vliegtuigen ble- EXAMENS MIDDENSTANDSDIPLOMA „ALGEMEENE HANDELSKENNIS". Deze examens werden gisteren voortgezet en beëindigd. Geëxamineerd werden 57 candida-ten. Geslaagd zijn de heeren N. J, J. Goddijn, Leiden; A. J. Hogeboom, Rijpwetering; W. J. Roedig, Leiden; mej. E. C. Rozestraten, Alphen a. d. Rijn; de heeren F. Ruygrok, Sassemheim; C. v. Rijn, Katwijk aan Zee; P. C. Sohakenibos, Warmond; J. A. v. Schie, Haarlem, N. Sehuller, Aarlanderveen; A, v, Seters, Loosduinen; H. Sloos, Leiden, K. F. Slottje, Ldsse; P. Smit, Haarlem; H. A. van Spronsen, Den Haag; G. Spruit, Leider dorp; p. F. v. d. Steen, Leiden; J. J. Stich ter, W. Stichter, Nieuwveen; J. L. v. Stra ten, Wassenaar; L. v. Tilburg, Rijnsburg; D. v. Tongeren, Leiderdorp; M. Tuurenhout, Leiden; H. J. Tijsterman, Rijnshwrg; H. Verbiest, J. Venplancke, Leiden; J. A. Ver schoor, Killegom; mej, E. M. Vis, Alphen. a. d. Rijn; de heeren B. Visser, Zevenhoven; H, M. Visser, HilQegom; C. J. Vister, Lei den; A. Vreugdenhil. Loosduinen; J. P. de Vries, Leiden; J. S. de Vries. Den Haag; W. de Vries, Leiden; mej. J. W. v. d. Waay, Katwijk a. d. Rijn; de heeren A. J. Walra ven, Nieuwveen; A. W. Walraven, Woubrug- gs; L. Wilbrink, Sassenheim; J. Will, Was senaar, C. Wijling, Leiden; J. J. Zwaneveld, Zwammerdam; F, J. Zwarts. Bodegraven; J, L. v. Zwietenl Koudekerk a. d. Rijn. Afgewezen 14. EINDEXAMENS STEDELIJK GYMNASIUM Geslaagd voor het eindexamen van het Stedelijk Gymnasium Afd. B, 3de gr., An neke Scheltema. Ineke Makkink, Ans van Arkel en A. G. Lucas, allen alhier. LID VAN DEN VOOGDIJRAAD. Bij besluit van den secretaris-generaal van Justitie is de burgemeester van Nieuw koop, de heer P. M. M. van der Weijden be noemd tot lid van den Voogdijraad alhier. VACATURES HOOFD BEWAARSCHOLEN. Twee voordrachten. Tengevolge van verleend eervol ontslag zijn de vacatures ontstaan van hoofd der openbare bewaarschool aan het Elisabeths- hof en van hoofd der openbare bewaar school aan de Gortestraat. Voorgedragen worden: a. voor de openbare bewaarschool aan het Elisabethshof 1. Mej. W. M. Nijkamp, hoofd eener frö belschool te Apeldoorn; 2. Mej. J. S. Kapteyn, onderwijzeres aan de leerschool van de Kweekschool voor voorbereidend onderwijs, alhier; Alleen de „PhiliShave" 6 heeft zes roteerende beitela, een speciaal ontwikkelden motor die altijd, hoe stug de - baard ook is, op dc juiste snelheid draait. De huidspanner houdt de huid strak en verzekert snel en grondig scheren. Het ap paraat met den ronden kop. Prijs fl. 24.80 3928 (Ingez. Med.) 3. Mej. J. Brouwer, hoofd eener kleuter school te Santpoort. b. voor de openbare bewaarschool aan de Gortestraat: 1. Mej. J. S. Kapteyn. 2. Mej. W. M. Nijkamp. 3. Mej. J. Brouwer. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: Stichting Persgas- station Leiden, Stationsweg 43, Leiden. Exploitatie tankstations voor persgas. Wijziging: Pension „Belvedère", Beethovenweg 15, Noordwijk aan Zee. Wijziging handels naam in: Familie Hotel „Belvedère". HET 60-JARIG JUBILEUM DER N.Z.H.T.M. In verband met het 60-jarig jubileum der N.Z.H.T.M. op heden, waarover wij onlangs een uitvoerige beschouwing publiceerden, prijkten vandaag vlaggetjes op de trams. Dit jubileum wordt overigens niet gevierd. Geslaagd te Den Haag voor de akte L. O., de heer W. J. Smit alhier. ven de eigen verliezen binnen beschei den grenzen. Zij bedragen omstreeks tweevijfde van dit aantal. Door deformaties van het luchtwa pen, die in de Middellandsche Zee tegen doelen ter zee optraden, werden van het begin van dit jaar tot eind Mei der tig vijandelijke oorlogsschepen tot zin ken gebracht, waarvan alleen 23 tijdens de gevechten om Kreta en een groot aantal andere eenheden beschadigd, waaronder verscheidene slagschepen en vliegtuigmoederschepen. De tonna&to der koopvaardij, die in dezelfde periode in de Middellandsche Zee door ge vechtshandelingen van het Duitsche luchtwapen tot zinken werd gebracht, beliep 103 schepen met meer dan 520.000 brt. Meer dan het dubbele van deze tonnage werd door beschadiging onbruikbaar. De marine maakte tijdens den Balkan veldtocht den Donauweg vrij, zuiverde de bezette havens van mijnen, voorzag de strij dende troepen aan de Noord- en Westkust van de Egeïsche Zee van het noodige en nam deel aan de bezetting van de Griek sche eilanden, benevens aan den overtocht van het leger naar Eubeea en Patras. Bij de ondernemingen tegen Kreta volvoerden zij de zeetransporten, noodig voor opmarsch en etappendienst, en beveiligde de kusten van de eigen basis in nauwe wapenbroeder schap met de Italiaansche marine. De verliezen die de Duitsche weermacht bij den Balkanveldtocht leed waren zoo ge ring als mén maar kan denkerl. Leger en Wapen-SS verloren aan dooden 57 officie ren en 1050 onderofficieren en manschap pen, aan vermisten 13 officieren en 372 onderofficieren en manschappen en aan ge wonden 181 officieren en 3571 onderofficie ren en manschappen. De verliezen van het luchtwapen bedroegen aan dooden 15 offi cieren en 84 onderofficieren en manschap pen, aan vermisten 40 officieren en 123 onderofficieren en manschappen en aan gewonden 25 officieren en 124 onderofficie ren en manschappen. Relatief waren de verliezen hooger, die bij den strijd om het eiland Kreta tegen een groote vijandelijke overmacht optraden. Zij bedragen bij het leger aan dooden 20 offi cieren en 301 onderofficieren en manschap pen, aan vermisten 18 officieren en, 506 on derofficieren en manschappen en aan ge wonden 13 officieren en 274 onderofficieren en manschappen. Bij het luchtwapen (vlie gers en valschermtroepen) aan dooden 105 officieren en 927 onderofficieren en man schappen, aan vermisten 88 officieren en 2009 onderofficieren en manschappen en aan gewonden 104 officieren en 1528 onder officieren en manschappen. Daar staat tegenover, dat de verliezen van den vijand bij den strijd om Kreta behalve groote hoeveelheden oorlogsmateriaal van' allerlei slag bedragen: aan gevangenen 10700 Britsche officieren en manschappen en 5000 Grieksche officieren en manschap pen, aan gesneuvelden omstreeks 5000 Brit sche en Grieksche officieren en manschap pen, zonder degenen, die op zee omgékomen zijn. Door de verovering van Kreta heeft de Duitsche weermacht recht doen wedervaren aan de uitspraak van den oppersten bevel hebber: „den Duitschen soldaat is niets on mogelijk". Doordrongen van dit besef, waar in alleen reeds in hooge mate hét geheim van de overwinning ligt besloten, ziet de weermacht vol vertrouwen de opgaven tege moet, welker oplossing haar nog rest. DANKDAG SLAG' BIJ WATERLOO. I' Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien de circulaire van den Staatsraad, Gouverneur van Zuid-Holland, van den 21en Augustus 1831 (Provinciaal blad No. 110); Brengen ter algemeene kennis, dat ter voldoening aan het Koninklijk Besluit van den lsten dier maand, No. 72, de dankdag of Godsdienstige viering der overwinning van Waterloo ditmaal op Zondag den 15en dezer maand zal worden gehouden. 3948 Burgemeester en Wethouders voornoemd. STEVENINCK, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. NEDERL. STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 17de lijst Trekking van Vrijdag 13 Juni 1941 Hooge Prijzen 10350 niet met premie van f 3000. Pryzen van f 70. 1192 1307 1688 1744 6425 7193 7213 7608 8091 9546 10671 12347 13286 15034 15745 16437 17895 17999 19280 21018 21789 Nieten 1267 1268 1394 1773 1794 1828 2424 2623 2638 2805 2813 3312 3363 3584 3728 4198 5535 5679 5713 5907 6235 6405 6440 7109 7391 7514 7558 7605 7619 7641 7719 7753 7908 8057 8147 9184 9753' 9919 10031 10274 10886 11060 11263 12416 12627 12758 12918 13028 13122 13169 13372 13700 13744 13844 14001 14493 15320 15907 16511 16785 17177 17295 17564 17836 18228 18230 18249 18588 18889 19089 19332 20549 20741 20767 21089 21184 21241 21509 Verbetering 5e klasse, 16e lijst: 20645 m. z. met f 70.—. GUY DE POURTALES OVERLEDEN. De bekende schrijver Guy de Pourtales is in Montana na een langdurige ziekte over leden in den ouderdom van 67 jaar. Hij heeft talrijke blografieën geschreven, zoo over Liszt, Lodewijk II van Beieren en Nietzsche. Verder heeft hij een gedeelte van de werken van Shakespeare vertaald. In 1937 verwierf hij den grooten romanprijs van de Academie francaise. PRIJZEN EN BESOMMINGEN. IJMUIDEN, 13 Juni. Tarbot f. 3,20; tong f. 3,502,40 (beide per KG.); kabeljauw f.138 per stuk; pieterman f.6260; kl. roode poon f.63; poontjes f.28—19; wijting f.32—21; groote gul f.114; kleine gul f.9460; zetschol f.98; kleine schol f.8060; pufschol 1ste soort f.4538; pufschol 2de soort f.22—18; groote schar f.42; kleine schar f.19 —16,50; puf schar f.137 (alles per 50 KG.). Besomming loggers: IJm. 283 f.36; KW. 18 f. 160. De secretaris-generaal van het departe ment van handel, nijverheid en scheep vaart maakt inzake de distributie van vaste brandstoffen het volgende bekend: Zooals bekend, zijn of worden dezer da gen de nieuwe bonkaarten voor vaste brandstoffen uitgereikt. De reden, waarom hiertoe reeds thans is overgegaan is gelegen in het feit, dat een regeling is ontworpen, waarbij zoo mogelijk de verbruikers in de gelegenheid worden gesteld een gedeelte van het hun toekomen de rantsoen tijdens de zomermaanden aan te schaffen. Over de wijze, waarop een en ander zal worden uitgevoerd, zullen binnen kort nadere mededeelingen in de pers ver schijnen. Tevens zal het tengevolge van deze vroege uitreiking mogelijk zijn gedurende den zo mer op ruime schaal de juistheid van de gegeven inlichtingen en mededeelingen op de enquêteformulieren te controleeren. In dien bij de controle blijkt dat 'n verbruiker onjuiste opgaven heeft verstrekt, zullen ^vanzelfsprekend de bonnen, waarop de be trokkene geen recht heeft, worden ingeno men, terwijl bij frauduleuze ovgaven een strafvervolging zal worden ingesteld. Thans volgen enkele bijzonderheden over de algemeene strekking der komende rege ling. De verdeeling der verbruikers in de groe pen a, b, c, d. en e blijft gehandhaafd even als de onderscheiding of gestookt wordt met haarden en kachels dan wel door middel van centrale verwarming. Echter heeft deze laatste onderscheiding voor het komende seizoen alleen nog maar betrekking op de hoeveelheid vaste brandstoffen, welke wordt toegewezen, en niet meer op de soort. Alle verbruikers ontvangen thans bonnen of toewijzingen, waarop per eenheid het volgende kan worden betrokken: 1 hl. anthraciet of steenkolen of indu strie- of eierbriketten (max. 75 kg.) of 110 kg. bruinkoolbriketten, of 2 hl. cokes, of gascokes, of 150 kg. cokesbries of cokesgruis, of 175 kg. fabrieksturf, of 195 kg. persturf (300 stuks), of 200 kg. baggerturf (450 stuks), of 275 kg. uit de peel afkomstige turf, of 200 kg. turfbriketten, of 200 kg. overige soorten turf (aanmaakturf is vrijgesteld), of 100 kg. briketten, geheel of gedeeltelijk van uitval en/of afval van vaste brandstof fen (mits niet van turf) vervaardigd, of 250 kg. briketten, geheel of gedeeltelijk vervaardigd van uitval en afval van turf. Voor de uitreiking van de bonkaarten voor verbruikers in de categorie a komen alleen in aanmerking gezinshoofden, die een afzonderlijke huishouding voeren, dus niet op kamers, of en pension of in een hotel wonen. HAARDEN OF KACHELS. Personen, die stoken met haarden en kachels, ontvangen naar gelang hun wo ning 1 tot en met 4 dan wel 5 of meer ver- trékken bevat, een bonkaart j of k, respec tievelijk met 15 bonrien en 20 bonnen. On der woningen worden verstaan: het per ceel, of perceelsgede^lte, dat door betrok kene wordt bewoond. Voor de berekening van het aantal vertrekken worden niet meegerekend: gangen, portalen en trap ruimten, toiletten, zolders, kelders en ga rages. Keukens en bijkeukens tellen teza men voor één vertrek. EXTRA-BONNEN. In de nieuwe distributieregeling zijn en kele aanvullingen in vergelijking met die van het vorige seizoen, aangebracht, welke naar aangeriomen mag worden, verbete ringen zullen blijken te zijn. In bijzondere omstandigheden zullen extra-rantsoenen worden verstrekt. Als zulke „bijzondere omstandigheden" zul len gelden: 1. Wanneer men voor kookdoeleinden uitsluitend op het gebruik van vaste brandstoffen al dan niet gecombi neerd met petroleum is aangewezen. Hierover zijn reeds nadere mededeelin gen gedaan in de dagbladen van 30 April 1941. 2. Wanneer het een groot gezin be treft, (bestaande uit zeven tot tien of meer personen). 3. Voor geheel of grooten deels vrij staande huizen. Wat de tweede groep, die der groote gezinnen betreft, kan het volgende worden medegedeeld. Voor gezinnen, welke uit zeven tot tien personen bestaan, wordt een extra rantsoen van drie eenheden beschik baar gesteld; gezinnen welke uit tien of meer personen bestaan, ontvangen daarenboven nog drie eenheden, dus in totaal zes eenheden extra. Tenslotte de derde groep, welke voor een extra rantsoen in aanmerking komt n.l. de bewoners van vrijstaande hui zen. Als criterium of men een vrijstaand huis bewoont, is gesteld, dat het huis drie of vier buitenmuren moet hebben,. De extra bonnen voor deze groep zul len niet bij de uitreiking der kaarten in ontvangst kunnen worden genomen, doch nadere mededeelingen hierover zullen in de pers geschieden. CENTRALE VERWARMING. Hoe is de regeling nu voor hen, die in hun huis een centrale verwarming stoken? Zij ontvangen een bonkaart 1 met 44 bonnen. Hierbij is uitgegaan van een in houd van 300 M3 van de vertrekken, welke van een radiator zijn voorzien. Het aantal vertrekken is derhalve geen basis meer voor de toewijzing. Voor woningen, welke een grooteren - inhoud dan 300 M3 hebben, alsmede voor huizen met drie of vier buitenmu ren zullen nog andere voorzieningen worden getroffen, welke zoo spoedig mogelijk bekend zullen worden ge maakt In gevallen, dat centrale verwarming in een huis- aanwezig is, zullen géén extra toewijzingen voor groote gezinnen worden verstrekt. Voor flatgebouwen is een aparte regeling getroffen. Voor alle categorieën geldt, dat de extra toewijzingen zullen plaats hebben met z.g. periodebonnen of losse rantsoenbonnen. Het is goed er reeds nu op te wijzen, dat het feit, dat de bonkaarten j, k en 1 respec tievelijk 15, 20 en 44 bonnen bevatten geens zins bqteekent, dat al deze bonnen geldig zullen worden verklaard. Van tijd tot tijd zal een bonnummer worden overgeslagen, zoodat het afleveren van brandstoffen op bonnen, welke nog niet geldig verklaard zijn, verboden is. Het is van belang vooral de handelaren hier met grooten nadruk op te wijzen, omdat zij op de overgeslagen bonnen vanzelfsprekend geen herbevoorra ding zullen kunnen krijgen. De bonnen van de bonkaarten j, k en 1 zullen elk voor het tijdvak, dat zij geldig zijn verklaard, recht geven op het koopen van één eenheid vaste'brandstoffen. Indien een handelaar niet in de gelegenheid mocht zijn, om gedurende het tijdvak, dat de bon nen geldig zijn, hierop af te leveren, mag deze aflevering naderhand ook nog plaats vinden, mits de bonnen gedurende den ter mijn van geldigheid bij den handelaar zijn ingeleverd. Bij de uitreiking van de bonkaarten is geen rekening meer gehouden met eventu- eele voorraden, welke nog bij de verbrui kers aanwezig mochten zijn. Deze behoef den bij het indienen van het enquêtefor mulier derhalve niet te worden opgegeven en hiervoor is ook geen korting op het uit te reiken aantal bonnen toegepast. In alle gevallen, waarin verbruikers, die reeds een bonkaart j, k of 1 ontvangen heb ben, nog voor een extra hoeveelheid brand- stpffen in aanmerking komen, doordat b.v. aan hun woning een winkel is gebouwd, welken zij exploiteeren, doordat zij kamers verhuren, doordat zij een kantoor aan huis hebben enz., in het algemeen dus de geval len, waarin het verbruik volgeru. de cate gorie a in hetzelfde perceel gecombineerd is met een verbruik volgens de categorieën b, c en d, zullen de betrokkenen op nader door de distributiediensten bekend te ma ken tijdstippen in staat worden gesteld een nieuw formulier (md 112)) in te vullen en de hun toekomende extra bonnen in ont vangst te nemen. Het bovenstaande geldt echter uitsluitend voor die groep van personen, die naast a- verbruiker in hetzelfde perceel tevens b-, c- of d-verbruiker zijn. Verbruikers in de categorieën b, c en d, die niet tevens a- verbruiker zijn, behoeven, indien zij vorig jaar een b, c of d-formulier hebben inge vuld en de hierop vermelde gegevens niet zijn gewijzigd, geen nieuwe enquête-for mulier b, c of d meer in te vullen. Zijn de indertijd vermelde gegevens thans onjuist geworden, doordat zich wijzigingen hebben voorgedaan, dan dienen de b-, c- of d-verbruikers zich wel tot de distributie diensten te wenden ter invulling van een nieuw enquêteformulier. Nieuwe verbruikers in de categorieën b, c en d, die verleden jaar nog geen enquêteformulier hebben in gediend, kunnen uiteraard eveneens een nieuw enquêteformulier b, c of d aanvragen en inleveren. Verbruikers, behoorende tot de categorie e, dienen zich rechtstreeks tot de brandstoffencommissië van hun district te richten. De verbruikers van de groepen b, c en d worden oncterscheiden in groot- en klein verbruikers nuisbrand. De kleinverbruikers huisbrand zullen thans echter strooken van twaalf périodebonnen ontvangen tegenover in het vorige distributietijdvak bonnen met 6 perioden bedrukt. De nieuwe periodebon nen zullen vanaf den dag, dat zij geldig worden verklaard tot* het einde van het stookseizoen recht geven op het koopen van één eenheid brandstoffen. In verband hier mede is de grens tusschen groot- en klein verbruikers huisbrand teruggebracht van 25 eenheden op 13 eenheden per periode. Hier door wordt bereikt, dat zij, die in het afge- loopen distributie tijdvak tot de categorie grootverbruikers behoorden,' thans hieron der gerangschikt blijven. Evenals vorig jaar zullen de kleinverbruikers in deze categorie de bonnen voor het geheele stookseizoen te gelijk ontvangen, terwijl de grootverbruikers in deze categorieën op vertoon van identi teitskaarten de toewijzingen per periode dienen af te halen. De distributiediensten zullen de verbruikers tot het in ontvangst nemen van bonnen of toewijzingen oproe pen. Verbruikers in de categorieën b, c en d, die in aanmerking komen voor toewijzin gen voor zomerverbruik hebben deze reeds van de distributiediensten ontvangen. Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat de hun toegewezen hoeveelheid bestemd is voor het totale zomerverbruik. GEBOREN: Hans z. van L. Zirkzee en A. Henzen Bea trix Irene ILse dr. van G. J. den Heeten en B. van Wijk. OVERLEDEN: M. Gijben wed. van J, Peter 75 jr. 2—1

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2