GEMENGD NIEUWS LE1DSCH DA661AD - Tweede Bied Maandag 9 Juni 1941 Aspirin 1 Sonate Pathétique. RECHTZAKEN Jongen „leende" een auto Twee slachtoffers van het baden in zee PHILIPS RABJ0 AGENDA Winterhulp Nederland FEUILLETON JAARVERGADERING NED. VER TOT BESCHERMING VAN DIEREN. Nadat Vrijdag in de vergadering van de Nederlandsche vereeniging tot bescherming van dieren de jaarverslagen waren uitge bracht, werden de rekening en verant woording over het afgeloopen boekjaar goedgekeurd. Tot bestuursleden werden gekozen mevr. E. von ILsemann-gravin van Aldenburg Bentinck, T. D. Siglingj mr. S. Rink en ds, W. E. M. Hoekzema. Na een gemeenschappelijken maaltijd gaf de heer T. D. Sigling een populair weten schappelijke causerie over het^ hoefbeslag en de goede behandeling van het paard. De achtste acte van de film „een S.O.S. voor hta dier" lichtte het gesproekne toe. Als slot werd vertoond een acte dezer film: „enkele roofvogels in ons land", toegelicht door den 2en secretaris van het hoofdbe stuur, den heer G. Nieuwenhuijsen. In de voortgezette vergadering op Za- terdagmorgeh werden verschillende voor stellen der afdeelingen behandeld, o.a. over het voederen der vogels in den winter, ge bruik van rij- en trekdieren. In verband met dit laatste werd de aandacht geves tigd op het verleenen van een bewijs voor het besturen van paard en wagen, nu er zooveel misstanden op dit gebied bestaan. Ten slotte werd nog besproken het voor stel om het maandblad „Dierenbescher ming" aan alle leden der vereeniging te zenden. Voor de volgende jaarvergadering werd de uitnoodiging van de afd. Sneek aan vaard. Binnenkort zal het hoofdbestuur een ver gadering uitschrijven voor inspecteurs der vereeniging, bijzonder met het oog op het veevervoer. RADIOTOESTELLEN IN MEUBEL OPSLAGPLAATSEN. Ten aanzien van radiotoestellen, welke zich in meubelopslagplaatsen bevinden, zijn thans de volgende voorschriften van kracht Zoowel de eigenaar van een radiotoestel, dat zich in een meubelopslagplaats bevindt als de exploitant van de betreffende op slagplaats zijn verplicht hiervan onverwijld kennis te geven aan het hoofdbestuur der P.T.T., technische dienst radio, Schevening- scheweg 6, 's-Gravenhage. Verkeert de ex ploitant van een meubelopslagplaats in on zekerheid, of zich bij de bij hem opgeslagen goederen radiotoestellen bevinden, dan dient hij zich voor zoover mogelijk hierover bij de eigenaars dezer goederen zekerheid te verschaffen. De exploitanten van meubelopslagplaat sen dienen van nu af, wanneer zich onder de bij hen onder te brengen goederen ra diotoestellen bevinden, er voor zorg te dra gen, dat deze toestellen op zoodanige wijze worden geplaatst, dat controle op eenvou dige wijze mogelijk is. Reeds eerder bij hen ondergebrachte radiotoestellen kunnen blij ven, waar zij zich thans bevinden. Verzege ling van radiotoestellen, ondergebracht Jn meubelopslagplaatsen, kan achterwege blijven. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Diefstal bij den schoenmaker. Bij een schoenmaker aan de Oude Vest te Leiden had A. v. d. B. een paar schoenen gestolen. Hij had het feit bij dé politie be kend en de Officier zei dat over verdachte een weinig gunstig rapport was uitge bracht. Als gevolg hiervan vorderde de Officier twee maanden gevangenisstraf. De Politierechter veroordeelde tot zes weken gevangenisstraf. o ZtooiJrUi h*uSi 3794 (Ingez. Med.) EN REED MEERDERE WIELRIJDERS AAN De 18-jarige A. J. K. te Rotterdam heeft Zaterdag vroeg met een auto van zijn patroon, welke hij uit de garage had weg genomen, enkele ongevallen veroorzaakt. Tijdens dezen rit is hij op den Stadionweg tegen een lichtmast gebotst. De jongen brak zelf het reohteronderbeen. Voorts werden aangereden de 15-jarige betonwer ker P. v. d. Veeke, die ernstig gewond werd, terwijl de 46-jarige W, Hoovens een bloe dende hoofdwonde en een bekkenfractuur opliep. De 40-jarige H. J. van Aalst liep een schedelbasisfractuur op en de 47-jarige J. Visser verschillende verwondingen o.a. aan het hoofd. Alle slachtoffers fietsten op den Stadionweg. Met het warme zomerweer heeft ook het verdrinkingsgevaar in zee weer zijn intrede gedaan. Gisterochtend is een 12-jarige jon gen uit Amsterdam van het zwemmen in zee bij Zandvoort niet teruggekeerd. Hoewel niemand iets heeft gemerkt van een ongeval moet men aannemen, dat de knaap verdron ken is. Hij had, alvorens te gaan zwemmen, zijn kleeren afgegeven aan een consumptie tent en 's avonds omstreeks 10 uur waren de kleeren nog niet teruggevraagd. Het zoeken langs het strand wordt nog voortgezet. Om ongeveer twee uur gistermiddag begaf de 17-jarige G. S. uit Nootdorp zich bij het baden aan het Noorderstrand te Schevenin- gen te ver in zee. Op een gegeven oogenblik kon hij zich niet meer staande houden in den sterken stroom, zoodat hij viel. De jongeman, die niet kon zwemmen, werd door den stroom gegrepen en dreef af. Pogingei> van zijn vrienden, die evenmin konden zwemmen, om hem te redden, faalden, zoo dat hij in zee is omgekomen. Het lijk is nog niet aangespoeld. Gistermiddag riep een 33 jarige dame uit Haarlem bij Zandvoort om hulp. Twee bad mannen wisten haar met een vlet te redden. Zij was reeds bewusteloos. Op het strand werd kunstmatige ademhaling toegepast; vervolgens werd zij met een ziekenauto naar een ziekenhuis in Haarlem overgebracht. W.A.-MAN TE UTRECHT GEWOND. Het A.N.P. meldt: Na een colportage van het Utrechtsche vendel der W. A., onder leiding van opper- hopman Dengier, aan den Groeneweg, werd Vrijdagavond zingend naar de stad terug- gemarcheerd onder groote belangstelling, vooral van de zijde der jeugd. Het grootste deel van het vendel was ver vooruit, terwijl oppearhopman Dengier met eenige weer mannen en de begeleidende politie op eeni- gen afstand volgde. Aan de Kanaalstraat gekomen nam het publiek uit deze beruchte buurt tegenover dit kleine groepje een dreigende houding aan. Desondanks vervolgden de mannen rustig hun weg, totdat plotseling uit het publiek een man met een mes in de hand op den wachtmeester J, Jansen toestormde en hem een steek in den hals toebracht, om inmiddels in vollen ren weer tusschen het publiek te verdwijnen. Noch de andere weermannen, noch de politie hadden gele genheid tijdig in te grijpen. Het publiek drong, onder het geroep van „landverra ders" op, maar inmiddels was de voorste troep gealarmeerd en teruggekeerd, waarna door samenwerking van W.A. en politie de orde spoedig was hersteld. De dader kon nog niet worden gevonden. BOERDERIJ DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Gisteravond om zeven uur is bij een kort, doch hevig onweer, ten gevolge van bliksem inslag brand ontstaan in de aangrenzende schuur van de boerderij van den heer J. Trip staande aan het Noorderdiep te Nieuw Buinen. De brandweer uit Borger en Nieuw- Buinen was spoedig ter plaatse en wist door krachtig ingrijpen het woonhuis te behouden. De schuur is geheel uitgebrand. De schade wordt door verzekering gedekt. FELLE BRAND TE ZEIST. Het A.N.P. meldt: Zaterdagmiddag brak te Zeist achter Nooitgedacht brand uit in een ongeveer zestig meter lange loods van den poelier Drlessen. Door den brandbaren inhoud van de loods greep het vuur met groote snel heid om zich heen, waardoor ook twee var kens een prooi der vlammen werden. De brandweer bestreed het vuur met drie stralen, doch kon niet verhinderen, dat ook een schuur van den heer Van Barne- veld aan de Laan v^n Beek en Royen, ver loren ging. SMOKKELAAR VERDRONKEN. Boot, waarmee hij de Maas overstak, omgeslagen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is een .poging van smokkelaars om over de Maas op Nederlandsch gebied te komen, mislukt,- doordat het bootje midden op de rivier omsloeg. Twee1 inzittenden konden zich zwemmende redden, doch de derde, een zejkere Houben uit Stookheim, verdronk. TRAMBOTSING TE NIJMEGEN. Een tiental reizigers, meerendeels licht, gewond. Gisteravond omstreeks halfzeven heeft op den rijksweg NijmegenMaastricht bij de Grootstalschelaan te Nijmegen een hevige trambotsing plaats gehad, waardoor aan zienlijke materieele schade werd aange richt en een tiental reizigers werd gewond. Op dat tijdstip naderde uit de richting Nijmegen een personentram van de Maas- Buurt-spoorweg met bestemming Gennep, terwijl uit de tegenovergestelde richting een tram van dezelfde maatschappij, ko mende uit Gennep, naderde. Het uitzicht is ter plaatse zeer goed en het is onbegrij pelijk, dat de machinisten het gevaar niet tijdig gewaar werden, aldus het Maandag ochtendblad. Trouwens nog veel onbegrijpe lijker is het, dat de -beide trams elkaar hier op enkel spoor tegemoet reden. Het gevolg van al dat onbegrijpelijke was, dat de trams ondanks krachtig remmen op het laatste oogenblik met een flinke vaart en een daverenden slag tegen elkaar reden. De beide locomotieven werden bij deze bot sing zwaar gehavend en de personenrijtui gen moesten het eveneens deerlijk ontgel den. De ruiten braken, een van de wagens sprong uit de rails en een aantal andere werd ontzet. AOs door een wonder bleven de beide machinisten ongedeerd, doch de reizigers werden door den schok tegen elkaar geworpen, zoodat velen kneuzingen en door glasscherven bloedende wonden bekwamen. Aanvankelijk liet het ongeluk zich zeer ernstig aanzien, te meer daar vele reizigers zeer overstuur waren. Twee genees- lieeren waren spoedig ter plaatse en ver leenden de eerste hulp. Daarbij kwam al gauw vast te staan, dat het met den toe stand van dé gewonden .nogal iheeviel. De meesten konden na verbonden te zijn, en wat op verhaaite zijn gekomen, op eigen ge legenheid hun reis vervolgen. Slechts een man, die een ribfractuur had bekomen, moest in het St. Canisiusziekenihuis worden opgenomen. Na eenige uren had men de beschadigde tramstellen weer in de rails geplaatst en konden zij naar Gennep worden getrok ken. De politie stelt een onderzoek in en tracht de verantwoordelijkheid voor den zonderlingen gang van zaken vast te stellen. DOOR DE TRAM AANGEREDEN. Zaterdagavond te ongeveer acht uur is op den Parallelweg bij de Jan Blanken straat te Den Haag een voetganger, de 52- jarige L. B., wonende aan de Laakkade, door de tram aangereden. Met een ernstige hoofdwonde en met verbrijzelde rechter hand is hij naar het ziekenhuis Zuidwal overgebracht. BUITENLANDSCH GEMENGD. TREINONGELUK ROEMENIË. De sneltrein, die uit de Boekowina naar Boekarest ging, is bij Albetsji, in botsing gekomen met een personentrein. Tien per sonen werden gedood, dertig gewond. 6chuilt in de zee roteerende beitels van de „PhiliShave" 6, De 6tugste baard verdwijnt snel en grondig. Uitgerust met een speciaal ontwikkelden mo tor, ronden kop en epecialcn huidspanner. Prijs fl. 24.80 phjuSHAVI 3795 (Ingez. Med.) DE MAJA BESCHADIGD. De Times meldt, dat het vliegtuig „Maja" waarvan in 1938 zoo veel ophef is gemaakt, omdat het samen met een ander, klein vliegtuig, de Mercury; kon opstijgen en dit op een bepaalde hoogte van zija vleugels kon laten starten, door een niet nader aan gegeven oorzaak in een Engelsche haven is beschadigd. De beschadigingen zijn zoo groot dat het vliegtuig niet meer gebjuikt kan worden. WERVELSTORM IN BRITSCH-INDIË. Volgens berichten uit Britsch-Indië zou een wervelstorm in het gebied van de Baris- sal, een der voornaamste zijarmen van de Ganges, verschrikkelijke verwoestingen heb ben aangericht en groote overstroomingen hebben veroorzaakt. Talrijke dorpen zouden daarbij volkomenvernield zijn. Ongeveer 5000 personen zouden het slachtoffer van dezen storm geworden zijn. HAVENBRAND TE FLORIDA. Een havenbrand heeft te Jacksonville, in Florida, de kaden van de Clyde-Mallory- scheepvaartmaatschappij vernield en aan zienlijke materieele schade aangericht, welke op 800.000 dollar geraamd wordt. Twee pakhuizen, waarin hoofdzakelijk koel machines waren opgeslagen, zijn verbrand en voor de kade liggende passagiersschepen leden brandschade. Neden brandweerlieden moesten naar een ziekenhuis vervoerd wor den. De oorzaak van den brand is niet bekend. VOOR DINSDAG 10 JUNI Hilversum I 415,5 Gram.muziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gram.muziek 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 BNO: Nieuwsberich ten 8.15 Schriftlezing en Meditatie (voorbereid door de Christ. Radio Stichting) 8.25 Gram. muziek (9.159.25 Voor de huisvrouw) 10.00 Orgelconcert 10.40 Grammuziek (11.00—11.20, Declamatie) 11.30 Zang met pianobegeleiding 11.45 Gram.muziek 12.00 De Ramblers 12.25 Voor den boer 12.40 Almanak 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 1.00 Hobo-voordracht met pianobegeleiding 1.30 Sprankelende middagklanken 3.30 Pianovoor dracht 4.00 Cyclus „Ons geloof en ons werk" (voorbereid door het Vrfjz. Prot. Kerkcomité) 4.20 Gram.muziek 4.45 Voor de jeugd 5.15 BNO: Nieuws-, econmische en beursberichten 5.30 Het orkest Eloward 6.00 Vroolijke voor dracht met muzikale omlijsting 6.15 Geva rieerd programma 645 „Kapitalisme en natio- naal-socialisme, VII", causerie 7.00 BNO: Vragen van den dag 7.15 Zang en piano 3.00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Spiegel van den dag 8.30 Het Omroeporkest 9.30 Be richten (Engelsch) 9.45 Gramof-.muziek 10.0010:15 BNO: Engelsche uitzending: „Eco nomie news from Holland". HEDEN. Prediker: Wijdingsavond 80-jarig bestaan Pred. 12 la te 8 uur nam. Woensdag. Evang, Chr. Gem.: Spr. ds. Berkhof, 3 en 8 uur nam. Oegstgeest: Gemeente Gods, Geverstr. 13: Samenkomst nam. 7% uur. BIOSCOPEN. 118 Jaar; 14 jaar; alle leeftijden. Luxor-theater: „Carnaval van Venetië" Dagelijks nam. 2 en 8 uur. Zondag 2—7 uur doorl. voorstelling. Lido-theater: .Meisjes in 't wit" Dagelijks 8.15 uur nam.; 's Zondags te 21/4, 4.30 en 81/4 u. Woensdag en Zaterdag ma- tinée 2.30 uur. Trianon-theater: „Het dolende hart" f. Dagelijks 2 en 8 uur. 's Zondags van 2—630 uur doorl. voorstelling. Casino-theater: „De amateur-jockey" Dagelijks 8 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2Ys uur. Zondags te 2, 4% en 8 uur nam. Rex-theater: „De laatste ronde" t. Dagelijks 2 en 8 uur nam.; Zondag 2—6% uur doorl. voorstelling. Nova-theater (Katwijk aan Zee); Nam. 8 uur, „Waar is Colowtn"? (Zondags gesloten). De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 7 Juni 20 uur tot Zaterdag 14 Juni 8 uur waargeno men door: de Apotheek van Drlesum, Mare 110, - Tel. 20406 en de Zuider Apotheek, Lammen- schansweg 4, Tel. 23553. Te Oegstgeest door: de xOegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 15 gr. C. (59 gr. F.). WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 12 uur voorm.: '19% gr. Celsiup. Zweminrichting „Poelmeer". 12 uur voorm,: 21 gr. C. Gironummer van fie W. H. N. 5553. De Bank van de W.H.N. Is Kas- vereeniging N. V. Amsterdam, Postgironnmmer 877. Stort op 5553 of 877. Ge brengt geluk in veler leven. Hilversum II 301,5 M. 6.45 Gram.muziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Grammuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 BNO Nieuwsbe richten 8.15 Grammuziek 10.20 Pianovoor- dracht 10.40 Declamatie 11.00 Het Ama- blle-sextet en grammuziek 12.00 Berichten 12.15 Het Musette-orkest „Les Gars desParis" en gram.muziek 12,45 BNO: Nieuws en economi sche berichten 1.00 Het orkest Eloward met piano-intermezzi 2.00 Het Nederlandsch Ka merorkest en soliste 3.30 Zonnestralen in zie kenzalen 4.00 .Muziek langs de kusten van Afrika", causerie met gram.-platen 4.30 Gra- mofoomnuziek 5.15 BNO: Nieuws-, economi sche en beursberichten 5.30 Het Amusements orkest en solisten 6.30 U hebt 't gehad op de lagere school 6.45 Voor de jeugd 7.00 BNO: Vragen van den dag 7.15 Het ensemble Bandi Balogh 7.45 Voor de werkende vrouw 8,00 BNO: Nieuwsberichten 8.15: Gramofoonmu- ziek 8.30 Radiotooneel 9.15 Grammuziek 9.40 Voor den boer 9.55 Aiondwijding (voor bereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité 10.00 BNO: Nieuwsberichten, sluiting. GERL RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Dinsdag 10 Juni. lste Programma: 64522.15 Hollandsche Pro gramma 22.1524.00 Duitschland Programma. 2de Programma: 6.4522.00 Hollandsch Pro gramma 22.023.00 Hollandsch Programma (alleen voor Radio Centrales) 23.00^-24.00 Duitsch Programma. 3de en 4de Programma: 6.4524.00 Duitsch Programma. Door OCTAVUS ROY. (36 „Hoe luidde die getuigenis?" „Ik zei de waarheid, vertelde precies wat er dien avond gebeurd was. Ik geloofde, dat Hij onschuldig was. Daar trachtte ik ze tel kens weer van te overtuigen. Maar zij wil den mij niet laten praten over wat ik ge loofde, en hielden zich aan de feiten." „Hij werd dus veroordeeld?" „Ja. Hoofdzakelijk op mijn getuigenis. Een jongen bij die broodjestent had Rick en mij gezien, en Rick herkend. Daardoor hadden ze Rick gearresteerd. Rick kreeg gevangenisstraf. Het was verschrikkelijk „Wat was verschrikkelijk, juffrouw Har rison?" „Ik v/as heelemaal van streek". Zij sprak met heldere stem, maar men zag, dat het spreken haar moeite kostte. „Ik dacht, dat ik van hem hield. Ik geloofde, dat hij on schuldig was. Op mijn eerlijke getuigenis werd een onschuldige in de gevangenis ge worpen. Ik ik was een tijdlang volkomen over mijn zenuwen heen. Ik dacht, dat het een vreeselijke justitieele vergissing was. En dan was het bovendien mijn schuld zon der mijn getuigenis zou hij niet veroordeeld zijn. Ik was wild, dat zoo iets onrechtvaar digs had kunnen gebeuren." „En nadat Rick in de gevangenis zat?" „Ik probeerde of ik hem vrij kon krijgen tie had. Ik slaagde er niet in. Toen heb ik mezelf tot werken gedwongen. Ik werkte hard en slaagde het volgend jaar Juni voor mijn examen." „Hebt U Rick in de gevangenis opge zocht?" „Verscheidene malen. Ik had ontzettend medelijden met hem." „En nadat U uw diploma had verwor ven?" „Mijn ouders waren gestorven. Ik ging naar New-York en kreeg een baantje bij de firma, waarvoor ik nu nog werk. Ik had ge luk. ZodNvat anderhalf jaar later werd ik leidster van de illustratie-afdeeling." „Wanneer hebt U Rick teruggezien?" „In Augustus van dit jaar, in New York." Spike Warren fluisterde tegen zijn buur vrouw: „Jij bent zelf een vrouw, Sue. Wat denk jij daar nu van?" „Klinkt heel aannemelijk." „Dat wel; maar is het zoo?" „Ik weet wel, dat ik me nèt zoo gevoeld zou hebben; als ze een vent naar de para plu sturen, en je denkt, dat hij onschuldig is. Ik zou ook wild geweest zijn. Dat voelt toch iedereen behalve zoo'n dikhuid als jij!" Jason Marsh vroeg verder: „Hebt U al die jaren gemeend, dat U nog van Rick Norton hield, juffrouw Harrison?" Lynn kreeg een kleur en schudde ont kennend het hoofd. Dit was weer aan Gregg Stuart gericht in de hoop, dat hij het zou gelooven. „O nee, dat niet." „Wanneer zijn uw gevoelens dan veran derd?" „Na een half jaar, misschien een jaar. Precies weet ik het'niet." „Wat waren clan uw gevoelens jegens hem?" „Sympathie. Vriendschap. Trouw in zijn ongeluk. Maar. mijn bakvisschenverliefdheid was over." ,.Maar U geloofde nog steeds, dat hij on schuldig was." „Ja. Ik was er volkomen zeker van. En ik zou alles ter wereld gedaan hebben om hem te helpen." „JuistU zei, dat U Rick in Augustus opnieuw zag. Vertelt U eens wat meer over die ontmoeting." „Op een avond stond hij bij het atelier op mij te wachten. Hij zag er slecht uit. Hij was" veel veranderd." „Was U verbaasd, hem te zien?" „Natuurlijk." Zij haalde diep adem. „Hij vertelde mij, dat hij ontsnapt was, en dat er naar hem gezocht werd." „Wat was uw reactie daarop?" „Ik was verschrikt en. bang. Maar ik bood aan, hem te helpen." „Hoe hielp U hem?" „Ik leende hem geld; niet veel, want ik had zelf niet veel, maai" genoeg om hem in staat te stellen, te leven en in een klein hotelletje te wonen. Hij was bang, werk te zoeken. Zijn situatie scheen me beklagens waardig en onverdiend. Ik ging wel eens met hem uit in een klein tweedehandsch wagentje, dat hij gekocht had; hij zei me, dat hij zich veiliger voelde als ik met hem meeging. Dat ze niet zouden kijken naar een jongeman met een meisje. Hij leek me verbeten en hardmaar ik schreef dat toe aan zijn gevangenistijd." „Heeft hij ook vrienden van U ontmoet?" „Niet anders dan één vriendip. Ik stelde hem aan Toby Fuller voor." „Heeft U haar iets over hem gezegd?" „Nee. Natuurlijk niet. Ik stelde hem een voudig aan haar voorals een vriend van mij. Zij mochten elkaar graag heel graag zelfs. Ik maakte me tioen- daar niet ongerust over." „Maar later wel?" „Ja...." „Juffrouw Harrison: er is hier een en ander gezegd, waaruit afgeleid zou kunnen worden, dat U medeplichtig was in een ge val van kinderroof. U hebt de verklaringen van den heer Norman Baily gehoord. Wilt U ons hierover de waarheid medecleelen?" Zij knikte. „Op zekeren dag vertelde Rick mij, dat die mijnheer Bailey een belangrijke brief voor hem had, en vroeg hij mij, of ik die tusschen den middag voor hem wilde ophalen. Hij zei, dat hij bang was, zelf zoo maar< een kantoor binnen te loopen. Dit leek mij heel begrijpelijk, en ook, dat hij er bij mij op aandrong, niet te antwoorden op vragen, waar hij was. Ik deed dus, wat mij gevraagd was. Mijnheer Bailey gaf mij een groote gele enveloppe en ik liep er mee naar buiten. Anders niet." „Wist U wat er in die enveloppe was?" „Nee." „Hadt U ook maar eenig idee, dat het iets met kinderroof te maken had, of dat Rick Norton iets met kinderroof uitstaande had?" „Nee. Ik wist, dat hij zich voor de politie verborgen hield, maar ik geloofde niet, dat hij' een misdadiger was, of ooit geweest was." „Gelooft U nu, dat hij een misdadiger is?" T Scherp antwoordde zij: „Ik weet het." „Wanneer bent U tot die ontdekking ge komen?" Zij keek met vasten blik op. „Op den avond, dat de heer en mevrouw Andrews: op Long Island werden beroofd." Het publiek in de zaal 'werd plotseling onrustig. Men strekte de hoofden uit om beter te kunnen hooren, en de spanning uitte zich door gekuch en voetgeschuifel. Jason Marsh vroeg: „Wilt U ons vértellen, wat er dien avond gebeurde?" „Ik ging met Rick een eind rijden", be gon Lynn. „We waren in een deftig gedeel te van Long Island, toen de auto het opgaf. Rick zei, da-lr er iets defect was, en ik ge loofde hem. Hij maakte de motorkap open, en deed alsof hij trachtte het te, repareeren. Toen vroeg hij me, de een of andere auto om hulp aan te houden." „Waarom U juist?" „Omdat hij zei, dat ze op die eenzame plek niet voor een man zouden willen stop pen, maar wel voor mij. Wij waren name lijk in avondcostuum, en hadden wat ge danst in het restaurant, waar wij gegeten hadden. Het leek me logisch. Ik wuifde dus naar een auto die stopte. Het was een oude auto en er zaten twee jongelui in. Rick vroeg of zij iets hadden om hem te helpen iets met een technischen naam en zij zeiden van niet. Zij rtden weg, en Rick vroeg, het nog eens te probeeren, maar al leen een groote auto, want die rammelkas ten hadden niet wat hij noodig had. Toen kwam er een dure auto aan, die ik tot staan bracht." „De auto van de Andrews?" „Ja." „Wat gebeurde er toen?" „Mijnheer Andrews zat aan het stuur. Ik keerde me om, om Rick te roepen en ik zag dat Zij beet zich op de lippen en ver volgde moeilijk: „Hij had een revolver in de hand en gelastte den heer en mevrouw An drews, hun geld en kostbaarheden af te geven." „Wat deed u?" „Ik weet het niet meer. Ik denk, dat ik protesteerde, maar daar durf ik niet op zweren. Alles speelde zich in een paar mi nuten af. Er werd niet over en weer ge praat. Rick kreeg de juweelen en stopte ze in mijn taschje. Het geld stak hij zdir in. zijn zak. Zij reden weg en ook wij reden hard weg." „En toen „Ik meende het nog steeds te moeten zoeken in zijn onrechtmatige gevangen schap. Ik dacht, dat ik het begreep. Maar Rick begon te praten, en ik ontdekte voor het eerst, dat ik hem altijd verkeerd beoor deeld had." „U bedoelt (Wordt vervolgd), 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6