GEMENGD NIEUWS LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Directie en \dministratie 25041 RcdgfitLe No, 21507 82sfe jaargang Diefstal van groote partij koffie opgehelderd ftuto door trein gegrepen Onze telefoonnummers RECHTZAKEN Gouden Echtvereeniging te Hillegom De 'fotoserie toont den Führer en geeft een indrukwekkend beeld van de gewel dige Duitsehe be wapeningsindustrie, alsook van den ,,Ein- satz der Deutschen Wehrmaclit". Atlantic De Duitsehe soldaat bezit de beste wape nen ter wereld en zal nog betere krijgen! (Orb is), Hoffmann ICWeltbild Hoffmann HET EINDE VAN EEN WINSTGEVEND BEDRIJF. Bij een der grootste handelsondernemin gen in koffie en thee hier te lande, waar van een der fabrieken te Utrecht is geves tigd, zijn eenigen tijd geleden op groote .schaal belangrijke hoeveelheid koffie ge stolen. Aanvankelijk had men geen ver moeden, wie, de daders waren, al werd het geheele politie-apparaat in werking ge steld. De dieven gingen op zulk een sluwe wijze te werk, dat het zelfs niet mogelijk was een spoor machtig te worden. Dagen achtereen hebben een paar recherchèurs overal rond gespeurd doch het leek er op, dat hun onvermoeide arbeid niet beloond zou worden. Maar te langen leste kwam men bij een kleine schuur in de nabijheid van de fabriek, welke geheel afgesloten was. Aan de sporen in de omgeving van de schuur was evenwel te zien, dat bepaalde personen het houten huisje toch wel betra den en toen de rechercheurs zeer nauw lettend den grond rond de schuur aan een onderzoek onderwierpen, vonden zij tus- schen het stof twee gewone koffieboonen, welke op den drempel van de schuur lagen. Deze koffieboontjes zijn er de oorzaak van geweest, dat thans een dievenbende van vijf personen ontmaskerd kon wroden, die zich schuldig had gemaakt aan diefstal van in totaal 64 balen koffie inhoudende on geveer 4000 K.G. De mannen die thans zijn ingesloten en voor het meerendeel een be kentenis hebben afgelegd, hebben de hoe veelheden koffie in vijf keer weggehaald. Vier van hen belastten zich met,het weg nemen, terwijl de vijfde op wacht bleef staan. De dieven, die wisten, waar zij de nog ongebrande koffie konden stelen, ver schaften zich toegang tot het gebouw door op elkaar te gaan staan en via een tuimel raam naar binnen te sluipen. De koffie werd per baal naar buiten gesleept, opge vangen door wachtende clolega's die de balen meteen op een wagen laadden later zelfs op een auto en de koffie naar de schuur vervoerden, waar na afloop van de geslaagde onderneming de buit verdeeld werd. Vooral het vervoersprobleem leverde groote moeilijkheden op, en de man, die 'hiervoor de verantwoordelijkheid droeg, werd, naar thans bekend is, er zeer goed voor beloond. Het is voorgekomen, dat hij voor het vervoer van één baal koffie van de fabriek naar de schuur, gelegen aan den Vleutenscheweg, 50 gulden kreeg, zoodat, toen hij op één keer tien balen overbracht, hem vijfhonderd gulden werden uitbetaald. W&s éénmaal de buit binnen, dan $e£d cfë hoeveelheid koffie broederlijk verdeeld en naar men heeft kunnen nagaan bracht zij den dieven zelf ongeveer zes tot zes en een halve gulden per pond op. De prijzen voor 1 pond koffie in den kettlnghandel liepen op tot tien gulden en meer. Van de 64 ba len zijn nog 23 over, de andere zijn niet meer te achterhalen. Er is echter wel een hoeveelheid geld in beslag genomen. De hoofddaders zijn de 30-jarige betonwerker T., de 38-jarige los werkman van D., de 28- .jarige loodgieter de B., de 40-jarige koop man en schillen oph aler van I. en de 30- jarige monteur B. Inmiddels is ook een onderzoek ingesteld naar de tussohenpersonen, van wie er mo menteel 15 aan de politie beffend zijn. Te gen hen is proces verbaal opgemaakt, na dat zij enkele dagen in het bureau van po.- litie hebben moeten doorbrengen. Zij zijn thans op vrije voeten gesteld. Het politio neel onderzoek is nog niet ten einde. Vermoedelijk zullen nog enkele andere arrestaties volgen. EEN ERNSTIG GEWONDE. Op de beruchten overweg bij Raalte, waar reeds meermalen ernstige verkeers ongelukken hebben plaats gehad, is gis termorgen wederom een ernstig ongeluk gebeurd. Een uit de richting Zwolle komen de vrachtauto, eigendom van den heer Tj. Wagenaar uit Wolvega, bestuurd door den heer J. Mulder, eveneens uit Wolvega, en beladen met zakken kippenvoer, werd door een uit Zwolle komenden trein gegrepen en ongeveer 200 meter meegesleurd. De auto werd totaal vernield. Ook het kippen voer ging verloren. Wonder boven wonder kwam de chauf feur met den schrik vrij, doch een mede- inzittende. de heer R. de Vries uit Stigger- da, werd zwaar gewond uit de cabine ge haald. Hij is naar het ziekenhuis te Raalte overgebracht. Men vreest voor zijn leven. In den trein, die 22 minuten vertraging had, reisde juist mede mevrouw Scheers, de echtgenoote van een arts uit Zwolle, die, daar zij verpleegster geweest is, eerste hulp kon verleenen. De chauffeur zeide den trein niet gezien te hebben. EEN WAARDEVOL GESCHENK. Een inwoner van Oudenbosch is wel op heel ongewone wijze de glukkige winnaar geworden van 'n prijs van 1000 gulden uit de Winterhulp-loterij. Hij zat met een ken nisineen café aldaar, toen den bezoekers winterhulploten werden aangeb.. De ken nis kocht er twee en schonk het eene weg m m ad&ssgi' <m l verts geopend en de metgezel bleek toen recht te kunnen doen gelden op duizend gulden. Zijn vreugde was natuurlijk groot. Of de gelukkige winnaar zijn minder for tuinlijken weldoener een deel van den prijs heeft afgestaan, vermeldt de historie niet. BRAND IN AUTOBUSSTATION TE MEPPEL. In het nieuwe station van de Drenthsche onderneming te Meppel, dat in Juni van het vorige jaar in gebruik werd genomen, is gistermorgen omstreeks 12 uur een felle brand uitgebroken. In de revisie-werkplaats was men bezig van een autobus olie af te tappen, terwijl er tevens met een lasch-ap- paraat werd gewerkt. De olie vatte daarbij vlam. waarna de autobus in brand vloog. De revisie-werkplaats en twee zich daarin bevindende autobussen brandden geheel uit. In de garage werden verscheidene autobus sen beschadigd en alle ruiten vernield, ter wijl een gedeelte der kantoorvertrekken waterschade opliep. De inventaris van kan toren, wachtlokaal en dienstwoning kon in veiligheid gebracht worden. Het blusschings- en reddingswerk werd zeer bemoeilijkt door sterke rookontwikke ling. Verzekering dekt de schade. BUITENLANDSCH GEMENGD. HET MIJNONGELUK IN ENGELAND De Britsche berichtendienst meldt, dat bij het ongeluk in de William Pittmijn 10 arbeiders om het leven zijn gekomen. Acht hunner zijn omgekomen op een plaats on der den bodem der zee, op 2Va mijl van de kust. De oorzaak van de ramp kent men. niet. ONGELUK IN AMERIKAANSCHE KOLENMIJN Volgens een bericht uit Birmingham (Alabama) zijn door een mijngasontplof- fing in de Docena-kolenmijn drie arbei ders om het leven gekomen. Dertien mijn werkers werden deels zwaar gewond. De mijn is een der grootste van dit district en levert aan de staalfabrieken in de streek. (2 lijnen) KANTONGERECHT TE LEIDEN. Uitspraken in strafzaken. J de K., LIsse, overtreding motor- en rijwiel- regl f.3 of 1 dag; H. A. v. d. T„ Roelofarends- veen idem f.2 of 1 dag; N. v. d. B., Katwijk, idem, f.2 of 1 dag; E. N B. idem f1 of 1 dag; M. A. W.. Noordwijk, idem, f. 3 of 1 dag; V. A. J. v. d. S. idem f.2 of 1 dag; M. Z. idem f.3 of 1 dag; A. C. A. v. H. idem f.2 of'1 dag; P. S., overtr. leerplichtwet, f.2 of 1 dag; P. v. R„ Lisse. geen straf idem; J. J. den O. idem f.3 of 1 dag; H. v. L., Katwijk, idem f.3 of 1 dag; J. O. idem idem f.3 of 1 dag; A. v. R. idem idem f.3 of 1 dag; H. v. R„ idem idem, f. 3 of 1 dag; P. v.'d. P. idem idem f.3 of 1 dag; C. G. idem idem f. 3 of 1 dag; L. W., zwervende, openb. dronkenschap, f.5 of 2 dagen; P. J. D. Azn.. Noordwijkerhout, overtr. alg. keur van Rijnland, f.5 of 2 d.; W. R. v. K., overtr. ver ord. Leiden op de straatpolitie, f. 1 of 1 dag; P. J. M., overtr. verord. Lelden op het verkeer te land, f. 1 of 1 dag; J. de N., overtr. verkeers- verord. Oegstgeest, f.2 of 1 dag; C. H., Katwijk, overtr. verduisteringsverord. f. 2 of 1 dag; J. Th. H. H. idem f. 2 of 1 dag; N. de W idem f. 3 of 1 dag;. J. v. E.. Haarlem, idem, f.2 of 1 dag; A. C. A., Katwijk, idem. f.2 of 1 dag; W. J. B. idem f.2 of 1 dag; J. K. idem 2-maal f. 1.5Ö of 2-maal 1 dag; A. J. N. v. d. S. idem f. 2 of 1 dag; P. v. K., Hillegom, idem f.5 of 2 dagen; H. v. S., overtr. verord. betr. verkeersbeperkin- gen f.5 of 2 dagen; D. H. idem f.5 of 2 dagen; L. v. d. L. idem f.5 of 2 dagen; J. R„ zwer vende, idem f. 3 of 1 dag; A. J. J. v. E., over treding verord. betr. beperking van het al rei zende uitoefenen van een bedrijf, f. 1 of 1 dag; A. J. J. v. E., idem, f1 of 1 dag; J. v. G., zwer vende, idem f.2 of 1 dag; C. W. V. idem idem f.2 of 1 dag; P. W. H., overtr. verord. betr. ver- keersbeperkingen en wapenwet tot 2-maal f.5 of 2-maal 2 d. met verbeurdverkl. wapen; H H. K„ openbare dronkenschap f.5 of 2 dagen; J. R., zwervende, idem, f.5 of 2 d.; H. P. T., over treding spoorwegwet f.3 of 1 dag; J. v. d. N., hulsvr. van A. v. d. Z., Noordwijk. looperi op verboden grond, f.2 of 1 dag; G. v. V.. Rijns- burg, overtr. wetboek van strafrecht, f.7,50 of 3 dagen; W. J. v. d. P.. Woubrugge. overtreding vaarwegenrégl. Zuid-Holland, f.5 of 2 d.; A. Z.. In staat van dronkenschap een rijwiel besturen, f. 10 of 4 d.; P J. v. V., overtr. besluit van Ged. Staten van Zuid-Holland, f.3 of 1 dag; P P. v. Z., overtr. verord. Leiden op het verkeer te land f.1 of 1 d.; W. W. idem f.3 of 1 dag; F. J. J. B., Leiderdorp, idem. ff. 3 of 1 dag; W. L„ zwervende, overtr. verord. Voorschoten op de orde en veiligheid, f. 1 of 1 dag; M. Chr. K., idem idem, f.1 of 1 dag; W. F. L., overtr. ver ordening Lelden op de straatpolitie, f1 of 1 d.; L. O., idem, f. 1 of 1 dag: W, v. S. den B., idem, f. 1 of 1 dag; G. N. v. d. N.. Noord- wijk, overtr. alg. pol.verord. Noordwijk. f.2 of 1 dag; G. J. F. A. idem idem ff 2 of ld.; W. F. F.,overtr. leerplichtwet, f.2 of 1 dag; A. Z.. id. f.2 of 1 d.; L. A. O., overtr. motor- en rijwiel- regl. f.1 of 1 dag; G. S. idém f.1 of 1 dag: W. D. L. idem f.2 of 1 dag; H. L. D. idem f. 1 of 1 dag; A. L. idem f.2 of 1 dag; H. de W. idem f.2 of 1 dag; J. M. V.. Oegstgeest. idem f. 2 of 1 dag; M. v. L., hsvr. van A. H. v. d. H.. Wassenaar, idem f.2 of 1 dag; G. v. D.. Rijnsburg, idem f. 2 of 1 dag; K. v. d. K.. zwer vende, idem f.2 of 1 dag; N. J. I. R., idem idem f.2 of 1 dag; J. N.( hsvr. van W. C. v. H„ over treding besluit betr. identificatieplicht, f.2 of 1 dag: J. P. P. A., Voorschoten, overtr. verord. betreffende vaststelling tijd van sluiting en be treffende verkeersbeperkingen f. 2 of 1 dag; J. B., Lisse, idem f.3 of 1 dag; M. H. idem f.5 of 2 d.; L. H„ idem f. 3 of 1 dag; S. C. v. R., isgpa is «t i aé«; f. w. u, v. a. w„ Eigen foto's. Van het echtpaar TilborgBiesheuvel Den 12de Juni hoopt het echtpaar P. van Tilborg en E. van TilborgBiesheuvel den dag te herdenken, waarop het 50 jaar ge leden in den echt werden verbonden. Beiden werden te Giesen in Noord-Bra bant geboren. De bruidegom is nu 73 jaar en de bruid 71 jaar. Toegerust met lichamelijke kracht en levenslust heeft van Tilborg steeds zwaren arbeid verricht, waarvan 13 jaar als grond werker in Brabant, 10 jaar als bootwerker in Poortshaven bij Rotterdam en daarna een 7 tal jaren in het Westland in de tuin bouwbedrijven. Hierna kwam het echtpaar naar Hille gom, vader Tilborg is nu reeds gedurende 20 jaar werkzaam bij de kalkzandsteenfabriek „Arnoud". Ook moeder Tilborg behoort tot de krasse ouderen. Met opgewekten lust, dank zij ook haar goede gezondheid, troffen wij haar bij ons bezoek aan den huiselijken arbeid, welke als het ware verricht wordt als door veel jongere handen. Naast het vele verblijdende dat hun in dit huwelijks leven geschonken wred, bleef hun ook geenszins de droefheid bespaard. Echter dankbaar in het licht van dit Gouden feest gezien, zijn bruidegom en bruid alsmede hun kinderen thans in gelukkige feest stemming! Wij wenschen hun een schoonen levens avond toe Zeker zal het dit goed gezinde bruidspaar op den trouwdag niet aan belangstelling ontbreken! Heemstede, idem f.5 of 2 d.; J. v Z/, Voor schoten, idem f. 5 of 2 d.; M. P. S., Noordwijk, idem f.5 of 2 d.; J. C. J. B., Woubrugge, idem f.3 of 1 dag; J. van H., overtr. verduisterings verord. f.3 of 1 dag; Th. \V. L.. Hillegom, idem f. 6 of 2 d.; A. N. S. in 'tV„ Rijnwetering, idem 2-maal f.2 of 2-maal 1 dag; B. G. L„ Hillegom. idem f.3 of'l dag; F. J. J. B., Leiderdorp, idem f2 of 1 dag; W. F. L. idem f. 3 of 1 dag; W. G. v d. E. idem f.3 o 1 dag; R. S., Katwijk, idem f.2 of 1 dag; M. H.. Noordwijk, idem f.5 of 2 dagep; J. C. J, }3., Woubrugge, idem f.3 of 1 d.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 5