OORLOGSSCHADE 1. 1.975.000.000.- STADSNIEUWS LE1DSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 31 Mei 1941 KERK- EN SCH00LNIEUWS 50-jarig ambtsjubileum Gunstige invloeden op de veemarkt Onderlinge Verzekering ||jj Maatschappij Afd. A. Aid. B. Afd. C. Afd. D. Afd. E. f. 350.000.000,- f. f. 45.000.000 - 50.000.000 - 30.000.000 - HALFJAARLIJKSCHE SCHADEREGELING! Aid. 1. tot f.7500- f. 30.000.000,— ASSURANTIE-BEZORGER! Sedert kort opgericht: AFD. G. voor GELD, GELDSWAARDEN, PRECIOSA, e.d. AGENDA Winterhulp Nederland ÏS UW RADIO DEFECT? VAN DEN HEER J. H. KASTEN. Eigen foto. f. De heer J. H. Kasten. Morgen zal het een halve eeuw geleden Kijn, dat onze stadgenoot, de heer J. H. Kasten, technicus le klasse bij de Sterre nwacht hier ter stede, in Rijksdienst trad. Op 1 Juni 1891 trad de jubilaris,-als 13-jarige jongen, in dienst als leerling-instrument maker bij de Constructiewerkplaatsen te Delft. Deze dienst ressorteerde onder het Departement van Oorlog. Reeds vijf jaar la ter werd hij tot instrumentmaker in vasten dienst bevorderd. Dat het voor iemand, die als 13-jarige jongen reeds in de practijk moest werken, ^eker in dien tijd geen klei nigheid was om dien rang te bereiken, blijkt wel uit het feit, dat hij, in een avondcursus de theoretische kennis moest verwerven, die thans ongeveer overeenkomt met het eind examen van een 3-jarigen H.B.S. Al aan stonds werden de werkzaamheden van den heer Kasten op hoogen prijs gesteld, het geen o.m. blijkt uit opleiding van instru mentmakers bij de artillerie-inrichting en zijn eervol ontslag-aam die instelling van 1915 tot 15 Mei 1916 moest opschorten. Op 16 Mei 1916 trad hij'in dienst bij de Ster renwacht hier ter stede; op, 16 Mei van dit jaar was hij alhier dus 25 jaar in dienst.. Tot heden vervult de jubilaris zijn dienst met ijver en opgewektheid; hij. verkreeg al hier een ruime algemeenë bekendheid door: de vele excursies naar de Sterrewacht, welkè hij op altijd aangename wijze leidde en die bij zoo velen een prettige herinnering ach terlieten. Maar niet alleen in de uitoefening van zijn dienst blonk de heer Kasten uit; ook als organisator Wist hij zich te onderschei den. Hij had een belangrijk aandeel in de oprichting van een personeelsorganisatie, welke in 1898 tot stand kwam en waarin hij van 19021912 een bestuursfunctie vervulde. In 1903 werd hij gekozen tot vertegenwoor diger van de instrumentmakers in de toen tertijd ingestelde groepsvertegenwoordiging voor de belangen van het personeel der art,- inrichting; deze functie vervulde hij tot 1908. Te Leiden kon hij zijn organisatorlschen arbeid voortzetten en hij deed dit met vrucht, want hier had hij een belangrijk aandeel in de tot standkoming van den Bond van niet-doceerend 'Hooger Onder wijspersoneel. Sedert de oprichting van de zen Bond (in 1920) bekleedde de heer Kasten verschillende bestuursfuncties; van 1927 af hij zijn .Voorzitter. Van de oprichting tot 1937 is hij lid geweest van het hoofdbestuur van dezen bond. In 1925 werd hij aangewe zen als plaatsvervangend lid van de bijzon dere commissie voor georganiseerd overleg voor het niet-doceerend Hooger Onderwijs personeel, welke functie hij tot 1937 heeft waargenomen. Tot op dit oogenblik heeft hij zitting in de plaatselijke dienstcommissie aan de Rijksuniversiteit alhier. Ook in het plaatselijk Comité, van de Cen trale, waarbij de Bond is aangesloten, heeft de heer Kasten zitting. Bij zijn 40-jarig jubileum werd de waarde van het werk van den heer Kasten erkend blijkens de toekenning van'de eere-medaille in zilver van de Orde van Oranje-Nassau. Bij deze gelegenheid werd hij tevens gehulL digd door de leden van zijn organisatie en door vele anderen. Het is nu geen tijd voor huldigingsfeesten maar dat dit bijzondere diehstjubileum voor den jubilaris toch niet onopgemerkt voorbij zal gaan, is wel zeker. Daarvoor staat zijn reputatie als ambtenaar, als, welwillend mensch, en als organisatieman, die aller achting en dank verdient, ons borg. INTERKERKELIJKE GEBEDSURE. Nood van Kerk en wereld vraagt naar gebed. In de Luthersche kerk werd gisteravond een interkerkelijke gebedsure gehouden, waarin ds. K. H. Kroon, Geref. predikant in H.V. en ds. H. A. Wiersinga, Geref. pre dikant gesproken hebben over het thema „De nood van kerk en wereld vraagt naar gebed om. den Heiligen Geest". Voor deze bijzondere samenkomst bestond groote belangstelling. Geopend werd niet het zingen van Ps. 130 1 en 2. Ds. K. H. Kroon, die het eerst het woord voerde, las vooraf Hand. 1 4—26, welk Schriftwoord hij tot overdenking koos. Nadat ds. Kroon de noodzakelijkheid van het gebed om den H. G. had uiteengezet, wees hij er daarnaast op, dat het noodig is om te getuigen. Na gemeenschappelijk zingen van Ps. 130 vers 3 en 4 was het woord aan ds. H. A Wiersinga. Ds. Wiersinga. die vooraf de Pmksterge- schiedenis uit Hand. 2 121 las,_ begon met er op te wijzen, dat er maar één op lossing is voor den nood van Kerk en we reld en dat is, dat Gods Geest ons zelf. vult. Geen ander ideaal en begeerte moet ons vervullen dan Christus en Zijn komst. Dan zijn wij de gedrevenen en wordt God wer kelijkheid voor ons. 3 Het is de nood van kerk en wereld, dat er vaak over God wordt gesproken maar zoo vaag, dat dit geen werkelijkheid meer is. Deze laatste periode der .wereldgeschie denis, welke wij zijn ingegaan, roept tot een beslissende keuze; Voor of tegen Christus. In dezen ^Pinkstertijd van de wereld geschiedenis/die spr. ziet als een crisistijd, .t de oproep van het evangelie uit: Ge loof in Jezus Christus en laat u vullen met den Heiligen Geest en gij zult behouden worden. Dan moeten wij nog wel door de verschrikking heen maar door en in dat alles zien wij dan toch de diepte van Gods groote trouw. Dan kunnen wijonder alles onze geloofs belijdenis uitspreken, die zegt: „Amen, Jezus Christus, amen." Na het uitspreken van deze rede droeg dr. Wiersinga den nood van Kerk en We reld en van het persoonlijk leven aan God op, waarna nog het ,.Te Deum" gezongen werd. E. H. B. O.-EXAMENS. Door dr. M. D. Horst en dr. G. J. Swart werd dezer dagen het examen, ter verkrij ging van het Eenheidsdiploma EH.B.O., af genomen van de cursisten van de Ned. Ver. E.H.B.O. afdeeling Leiden. Daarvan slaagden: afd. dames (docente dr. G. J. Verbrugge) A. D. F. Brouwers, W. Kooiker, B. Philipse-Van Saas, H. v. d. Pest-De Ruiter; afd. heeren (docent dr. G. J, Swart) W. B. van Bemmel, J. Bekkering, J. E. van Biezen, H. C. F. de Greef, J. v. d. Hoéven, G. Hüsen, R. W. Liebert. J. Ligt- voet en G. Verheul. JUBILEUM VAN DEN HEER A. BEEKES. Opzichter der Telegrafie en Telefonie. De heer A. Beekes, opzichter der Telegra fie en Telefonie vierde gisteren onder zeer veel belangstelling het feit, dat hij morgen 25 jaar in dienst van het P.T.T.-bedrijf zal zijn. De jubilaris met zijn gezin werd 's mid dags van zijn woning aan de Emmalaan te Oegstgeest afgehaald en naar de nieuwe telefooncentrale aan de Boommarkt ge bracht. Daar werd de jubilaris, bij ontsten tenis van het districtshoofd, op hartelijke wijze namens de bedrijfsleiding door het adjunct-districtshoofd van den Adm. Dienst, den heer de Boer gecomplimenteerd. Deze bood den jubilaris namens het be drijf een oorkonde in lijst aan en overhan digde een' persoonlijk schrijven van het districtshoofd. i Het adjunct-districtshoofd van den Teeh- nischen Dienst, de heer Bloembergen sprak daarna den jubilaris toe en memoreerde verschillende markante punten uit zijn loop baan. O.a. memoreerde hij het belangrijke aandeel, dat de heer Beekes in de laatste uitbreiding en wijziging van de belangrijke telefooncentrale te Haarlem heeft gehad wat mede aanleiding is geweest van zijn be noeming tot chef van de eveneens belang rijke telefooncentrale en sector Leiden. Spr. noemde den heer Beekes een vader voor zijn personeel en betoogde, dat de binnendienst te Leiden'in beste handen was. Daarna sprak namens het personeel de instrumentmaker le kl. F. H. Kuit. Hij hoopte dat hij nog vele jaren onder den heer Beekes zou mogen werken. Als stoffelijk aandenken bood hij namens directie en personeel een compleet postzegel album aan. Vele bloemstukken waren gezonden o.a. door de Chr. P T.T-organisatie .Door plicht tot recht" en door de Ned. Standaard Elec- triciteits Mij. De heer Beekes dankte op hartelijke en geestige wijze voor de hem gebrachte hulde, waarbij hij niet verzuimde zijn vrouw en vader hulde, te brengen voor de inspiratie en het goede voorbeeld. TOENEMENDE KOOPLUST EN HOOGERE PRIJZEN. ,(Van onzen deskundigen medewerker) De gunstiger weersgesteldheid en de daar mede verband houdende aanmmerkehjke verbetering van den wcidestand, heeft op den handel in gebruiksvec een gunstigen invloed uitgeoefend. Er was gedurende de afgeloopen week weer een toenemende kooplust; de prijzen liepen weer eenigszins op. Dinsdag te Rotterdam vooral was er een vlot tere" stemming. Hoewel de aanvoer zoowel van kalf- en melkkoeien, als van magere weide- koeien even ruimer was dan de week tevoren, kon alles goed worden geplaatst. Wij noteerden voor de goede en beste soorten gebrujksvee van f.450 tot f.550 en extra zware kalfkoeien tot f.575 per stuk- Lichtere soorten van f. 3ê0 t-ot f. 425. Pinken van f. 240 tot f320 en graskalveren van f. 130 tot f. 170 per stuk. Kalveten van enkele maan den oud. gingen van f. 100 tot f130 per stuk,- Weidekoeien varieerden van f.200 tot f.370 per stuk. De'eindmarkteivvan deze week geven vrijwel alle eenzelfde beeld, n.l. méér animo tot koo- pen, met vastere prijzen, terwijl er'zeer weinig onverkocht bleef. Voor de vleeschvoorzlening was het aanbod echter weer zeer klein. Wij noteerden op de verschillende rayonmarkten meestal niet meer dan een 200 stuks grootvee en bovendien een gering kwantum nuchtere kalveren en schapen. Bovendien werden wat beesten voor de vleesch- distributie bestemd, welke voor den „vrijen handel" werden aangevoerd. Vakmenschen door de Veehouderijcentrale zien thans nauwlettend toe op de markten, waardoor de mazen van hét net tegen den sluikhandel iederen dag wat nauwer ge maakt worden. Slachtrijpe beesten, hetzij koeien, kalveren of schapen worden, indien men deze op de markt ontmoet, onmiddellijk getaxeerd. De aanvoerder ontvangt dus de waarde, welke officieel is vastgesteld. Op de lammerenmarkten waren de aanvoeren in de afgeloopen week heel wat beter. Hier op de Leidsche markt zelfs een zeer mooie aan voer. Bijna 4000 stuks en vooral vele van het Texelsch ras. dat hier gezocht wordt. Ondanks dezen aanvoer was het toch voor koopers niet mogelijk om de kooplui er toe te bewegen, de prijzen iets naar beneden te bren- GEVESTIGD TE BESTUUR: L C F. E VAN HELDEN TUCKER, N. J. J. .GROBBE'N S-GRAVENHAGE A. A. B. BOCKER. Mr. J. MONTIJN f. E. EVERS Deze week steeg het totaal der verzekerde som in alle afdeelingen samen tot I/III De totalen der afdeelingen zijn-thans Woningen, winkels, Inboedels, invent»- rissen, boerderijen, enz. tot f. 50.000.I. 1 .•t/U.vUw.OUU,— Andere en grootere risico's, ook be- drijfsverz. boven f. 10.000.per week Persoonlijke ongevallen door molest Gevaarlijke risico's, incl. f. 20.000.000.- In klasse DIH op vaartuigen I. Bedrijfsschade en Htmrdervüig «(j t Kleinere inboedels en deug. DRIEMAANDELIJKSCHE SCHADEREGELING Voegt ook llw belang bij de reeds verzekerde honderd-twin tie;-duizend objecten en vraagt inliohtimgen bij Uw 3496 (lngez. Med.) PREDIKBEURTEN. VOOR DE PINKSTERDAGEN. Leiden Chr. Geref. Gem,: Zond.voorm. 10 en nam 5 uur, ds. Joh. Jansen. Doopsgez. Gem.: Zond.voorm, 10% uur, ds. Ten Cate; Maandag geen dienst. Eglise Wallonne: dimanche k dix heures et demie, Mr. R. Blommaert. Evang. Luth. Gem.: Zond.voorm. 1J)% uur, ds. Bieger; Maand.voörm. 10uur, ds. Makkink. Geref. Kerk (Zuiderkerk)Zond.voorm. 10 uur, de heer v. d. Schaaf; nam 5 u. en Maand.- voorm, 10 um-, ds, Weggemans. Geref. Kerk (Heerengracht)Zond.voorm. 10 um', cand. Bredenveld; nam. 5 uur (Bed. H. D.), ds Wiersinga. Geref. Kerk (Oude Vest)Zond.voorm. 10 uur. ds. Weggemans; nam, 5 uur, de heer v. d. Schaaf. Geref. Kerk (Morschweg): Zond.voorm. ds, Wiersinga: nam. 5 uur. dr Westerink. Geref. Kerk in H,. V. (Patrimonium)Zond.- nam, 5 uur, dr. Kroon. Rem. Geref. Gem.: Zond.voorm. 10% uur, ds. Mispelblom Beyer. z Ver .van Vrijz. Hervormden (Volkshuis): Zon- dagvoorm. 10%.. uur, ds. A. van der Heide van Voorburg. N Vrijz. Kinderkerk '(Gerecht 10): Zond.nam. 12% uur, dr. Boersema, Geref. Gem. (N. Rijn)Maand.voorm. 10 uur, de heer Bel van Rotterdam. Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstr. 19): Zond. voorm. 10% um-, gez. mis; Maand.voorm. 10% uur, gez. prime. Aalsmeer Ned. Herv. Kerk. Dorp: Zond. voorm. 10 uur ds Alkema; nam. 5 uur, ds. v. d. Linde: Maand.voorm. 10 uur, ds. Alkema. Ned. Herv. Kerk, Oost: Zond.voorm. 10 um, ds. v. d. Linde; nam. 5 um, ds. Alkema; Maand. voorm. 10 um, ds, Salverda van Hoofddorp. Geref. Kerk: Zond.voorm. 10 en nam. 4 um en Maand.voorm. 10 um, ds. Knoppersen. Chr. Geref. Kerk: Zond.voorm. 10 en nam. 6 um en Maand.voorm. 10 uur. ds. Geels. Doopsgez. Kerk: Zond.voorm. 10 uur, ds. De Lange. Aarlanderveen Ned. Herv, Kerk: Zond. voorm. halfelf en nam. halfacht en Maand. voorm. halfelf, ds. v. Beusekorn. Geref. Kerk: Zond.voorm. halfelf en nam. nalfacht en Maand.voorm. halfelf, ds. Mool- huizen. Alphen-aan-den-Rijn Rem. Geref. Gem.; (Nijverheidsschool); Zond.nam. 7 um, mej. ds. A G. Günther van Zwammerdam. Ned Herv. Kerk, Julianastxaat: Zond.-voorm. 10 um, dr. Scheers; nam. 6.30 um, ds. Stehou- Hulpgebouw Gouwsluis: Zond.nam. halfzeven, dr Scheers. Ned. Herv. Kerk, Oudsh.weg: Zond.voorm. halfelf, dr. Cannegieter. Evangelisatie Hooftstr.: Zond.voorm. 10 en nam. halfzeven en Maand.voorm 10 um, de heer De Jong. Martha-Stichting: Zond.voorm. 10 um, ds. Meijer. Geref. Kerken, Hooftstr.: Zond.voorm. 10 um en nam. halfzeven, ds. Hartkamp: Maand.voorm. 10 um, ds. Dronkert van-Woubrugge. A Raadhuisstraat: Zond.voorm. 10 i$lr, ds. Bosch; nam. 5 um-, ds. Mulder. De Ruyterstr.: Zond.voorm. 10 um, ds. Mul- •der; nam. 5 um, ds. Bosch; Maandvoorm. 10 u., ds. Hartkamp. Chr Geref. Kerk. v. Reedestr.; Zond.voorm. 10 en" nam. 6 en Maand.voorm 10 uur, ds. Al- bers van Vlaardingen Oud-Geref. Gem.. Lok v. Mandersloostraat: gen. Men had ook Maandag op Texel weer veel moeten bieden om ..geluk" te krijgen en alzoo bleef men, wat den prijs betreft, op zijn stuk staan. De weider was dus wel genoodzaakt om „uit te bieden". Wij kodden dan ook weer flink dezelfde prijzen noteeren als de vorige week: f.23 en f.24 voor het lichte goed; het overwe gende kwantum betere soorten varieerde van f. 26 tot- f. 29 per stuk. Uitgezochte extra beste gingen tot iets boven de f. 30 per stuk. De varkensprijzen gingen weer iets naar om laag. Voor de schrammen r zoowel als voor de biggen, werd van f. 1 tot f. 1.50 per stuk minder besteed. Zond.voorm. 10 en nam. 5 um", leesdienst; Maand.nam. 2% uur, de heer Redelijkheid van Ouderkerk a/d. IJssel. I Benthuizen Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. 10% en nam. 7 uur en Maand.voorm. 10% uur, ds. Bieshaar, Geref. Kerk: Zond.voorm. 10% en nam. 7 urn en Maand.voorm. 10% um, leesdienst. Hillegom Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. 10 um, ds. Eerhard; nam. 7 uur, de heer L. J. Baas; Maand.voorm,. 10 uur, ds, Eerhard. Geref. Kerk: Zond.voorm, 10 en nam, 3 um, ds. Krabbe;" Maand.voorm. 10 um, ds. L. E. Smilde van Nieuw-Vennep. Chr Geref. Kerk: Zond.voorm, 10 en nam. 5 um, leesdienst; Maand .voorin. 7 um, ds. Laman van Haarlem. Hoogmade Ned, Herv. Kerk: Zond.voorm. en Maand.voorm. 10% um, ds. Van Sinderen. De Kaag Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. 10 um, ds, v. d. Windt; Maand.voorm. 10 um, de heer H. Reimens van Nieuw-Vennep. Leiderdorp Geref. Kerk: Zond.voorm. 10 en nam. 6% um, ds. Dijk; Maand.voorm. 10 um-, dr. Westerink van Leiden. Ver. van Vrijz. Hervormden (Lindelaan 12a): Zond.voorm, 10% um, dienst, Leimuiden Ned. HervKerk: Zond.voorm. 10% en Maand.voorm. 10% u., ds. Van Veenen. Geref. Kerk: Zond.voorm. 10% en nam. 7% um, ds. R, Zijlstra van Makkinga; Maand.v.m. 10% um-, ds. v. d. Bos van Oude-Wetering. Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk: Zond.nam. 2% -uur, ds. Geerling van Oude-Wetering Maandbg geen opgave. Geref. Kerk: Zond.voorm, 10% en nam. 7% um en Maand.voorm. 10% uur, de heer Kamp, cand. te Amsterdam. Remonstr. Kerk: Zond.voorm. 10 um, ds. L. W. van Wijngaarden. Nicuwvcen Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. 10 um, ds. Kater; Maandag geen dienst. Geref. Kerk: Zond.voorm, 10 en nam. 7 um, ds. Speelman; Maand.voorm. 10 um, cand. Van Kop van A'dam. Evangelisatie: Zond.voorm. 10 en nam. 7 urn en Maand.voorm. 10 um, de heer A. van Scher-i penzeel. Noordwjjk-Binnen Ned. Herv. Kerk: Zond. voorm. 10 um en Maand.voorm. 10 um, ds. Siddré. Geref. Kerk:. Zond.voorm. 10 en nam. 5 um, ds. Visser; Maand.voorm, 10 um, ds. J G. Aal- ders van Katwijk-aan-den-Rijn. Noordwijk-aan-Zee Geref. Kerk in H. V.: Zond.voorm. 10 um en Maand.voorm 10 um, ds. Kroon. - Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm, 10 um, ds. Cupedo; nam. 5 um, ds. Waardenburg van Haarlem; Maand.voorm. 10 um, ds. Cupedo. Geref. Kerk: Zond.voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Bouma; Maand.voorm 10 um, ds. Post van Rijnsburg. Geref. Bond (Julianaweg 27): Maand.nam. 5 um, ds. Remme van Amsterdam. Noordwijkerhout Ned, Herv Kerk: Zond. voorm. 10 en nam. 5 um, ds. Den Hertog; Maand.voorm. 10 um, ds. Siddré van Noord- wfjk-Binnen. Oegstgeest Geref. Kérk (Mauritslaan) Zond.voorm. 10 en nam. 5 um, ds. Flinterman van Tienhoven; Maand.voorm. 10 um. ds. Kuiper van Sassenheim. Geref. Kerk (Morschweg): Zond.voorm, 10 u., cand. v, d. Wel van Leiden; Maand.voorm. 10 um, cand. v d. Schaaf van Leiden. Oude-Wetering Ned. Herv. Kerk: Zond. voorm. 10% en Maand.voorm. 10% um, ds; Geer ling. Geref. Kerk: Zond.voorm. 10% en nam 5 uur en Maand.voorm. 10% um, ds. v. d. Bos.' Remonstr. Kerk: Zond.voorm. 10% um. ds. Heyn; Maandag geen dienst. Rjjnsburg Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. 10 um, de heer A. van Roon; nam. 5 um, dr. Van Niftrik; Maand.voorm. 10 uur. dr. Van Nif trik. Kerkzaal: Zond.voorm. 10 um, dr. E. Emmen van Haarlem; nam. 5 um, ds. E. Warmolts van Katwijk a/'d. Rijn Ger. Kerk, (Rapenburg)Zond.voorm. 10 uur, ds. Post; nam. 6 um, ds. Van der Loo; Maand - voorm. 10 um. ds Bouma van Noordwijk a/Zee. Ger. Kerk (Voorliouterweg)Zond.voorm. 10 uur, ds. Van der Loo; nam. 6 um-, ds. Van Kat' wijk van Oegstgeest. Concordia: Zond.voorm "10 um, ds. Van Kat wijk; nam. 6 uur, ds. Post. Zondag. Evang. Chr. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6% uur nam. Leger des Heils, Hooigracht 30: Voorm. 10 u. en nam. 730 um, bijeenkomsten. Schuttershof: Carter en zijn artisten. 8 uur ham, Maandag. Evang. -Chr. Gem.: Samenkomst te 10 uur voorm. Leger des Heils, Hooigracht 30: Bijeenkomst I nam. 7.30 um. „Oud-Poelgeest"Zendingsmiddag. SchuttershofCarter en zijn artisten, 3 en 8 um nam. Kat wij k-aan-Z ee (Ned. Herv. Kerk: Voorstraat): Spr. os, Bieshaar.van Den Haag. 10 um voorm. Woensdag. Marekerk: Concert „Con Amore", 8 um nam. Vrijdag. Evang. Luth. Kerk: Interkerkelijke bijeen komst,. Spr. ds. Vossers en ds. Bieger. 8 u. nam. SchuttershofLeerlingenuitvoering Muziek school Mij. voor Toonkunst. 7% um nam. BIOSCOPEN. f 18 Jaar: 14 Jaar: 5 alle leefrtJden. Luxor-theater: „MerijntJe Gijzens jeugd" Dagelijks nam. 2 en 8 u. Pinksterdagen 1—7 um doorl. voorstelling. Lido-theater: „Meine Tante, deine Tante" Dagelijks 8.15 um nam.; 's Zondags te 21/4, 4.30 en 81/4 u. Woensdag en Zaterdag ma tinee 2.30 uur. Trianon-theater: „Theo op het huwelijkspad" Dagelijks 2 en 8 um. 's Zondags en 2de Pink sterdag van 26.30 uur doorl. voorstelling. Casino-theater: „De wildernis roept" Dagelijks 8 um. Woensdag en Zaterdag ook 2% uur Pinksterdagen te 2, 4% en 8 uur. Rex-theater: „De baas in huis" Dagelijks 2 en 8 um nam,; Zondag en 2de Pinksterdag 26% um doorl. voorstelling, ^ova-theater (Katwijk aan Zee): Nam. 8 um, Vrijdag en Zaterdag „Amerikaansche ont knooping", Zondag gesloten. Vanaf Maandag „Amsterdam bij nacht". 2de Pinksterdag te 2, 41/4 en 8 um nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apo theken te Leiden wordt van Zaterdag 31 Mei 20 uur tot Maandag 2 Juni 8 um waargenomen door: de apotheek Herdingli en Blanken, Hooge- woerd 171, Tel. 20502. de apotheek Reijst, Steen straat 35, Tel.20136 en te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apo theken te Leiden wordt van Maandag 2 Juni 8 um tot Zaterdag 7 Juni 8 um waargenomen door de apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooi gracht 48, Tel. 21060, de Doeza-apotheek, Doeza- straat 31, Tel. 21313 en te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark A-tel. 26274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 um tot Maandag morgen 8 um waargenomen door de doctoren Van Alphen, Van Bockel, Van der Hoeven, Kors, Jasperse en Simons en van Maandagmorgen 8 um- tot Dinsdagmorgen 8 um door de doctoren Flu, Meyboom, Nieuwzwaag, Poortman, Renaud en Stoffers. Te Oegstgeest wordt deze dienst den lsten Pinksterdag waargenomen door dr. Hugenholtz, tel. 20390 en den Tweeden Pinksterdag door dr. Varekamp, tel. 21916. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 10 gr. C. (50 gr. F.)„ WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zjjl". 14% gr. Celsius. 15 gr, Celsius. Gironummer van de W. H. N. 5553. De Bank van de W.H.N. is Kas- vereenïging N. V. Amsterdam, Postgironummer 8 7 7. Stort op 5553 of 877. Ge brengt geluk in veler leven. Bel 24244 De Radiotechnische Dienst 1EMCO n.v. NIEUWE RIJN 32. 5798 (lngez, Med.) Chr. Ger. Kerk: Zond.voorm. 10 um en nam. 5 um en Maand.voorm. 10 um, leesdienst. Rijnzaterwoude Ned. Herv. Kerk: Zond. voorm. 10% uur, ds. De Vree; Maand.voorm. 10% um, ds. G. Huls van Ter-Aar. Chr. Geref. Kerk: Zond.voorm. '10.% en nam. 6% um. leesdienst; Maand.nam, 5 um, ds. Du- bols van Gouda. Ter-Aar Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. 10% en MaancLvoorm. 10% um, ds. Huls. Geref. Kerk: Zond.voorm. 10% en Maand. voorm. 10% uur, ds. Warner. Voorschoten Ned. Herv Gem.: Zond.voorm. 10 um en nam. vjjf um, ds. H. P. Fortgens; Maand.voorm. 10 um, ds. Veldkamp van Val kenburg. Geref. Kerk: Zond.voorm. 10 um en nam. 5 um, ds. J. C. Houtzagers. Geref Gem.: (Leidscheweg 41): Zond.nam. halfvii'f, leesdienst. Ver der Vrijz. Herv. (Leidscheweg 66)Zond. voorm. halfelf. de heer W. Versteeg van Voor burg. Warmond Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. De Bel. Wassenaar Geref. Kerk (Zijllaan)Zond. voorm. 10 uur. ds. A Merkel ij n van Leiden; nam. 5 uur en Maand.voorm. 10 uur, ds. Fe" ringa, Geref. Kerk (Bloemcamplaan)Zond.voorm^- 10 um, ,ds. Feringa; nam. 5 um, ds. Merkelijn; Maand.voorm. 10 um-, cand. D. Wijnbeek van Bergen-op-Zoom. 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6