SPORT Naar de Kaagweek per trekschuit! LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 27 Mei 1941 AVONTUREN VAN BARON VAN MÜNCHHAUSEN DE SCHOOL DES LEVENS Bij het a. s. afscheid van burgemeester Slob Een onderhoud met „den Pipa" VRAGENRUBRIEK Uit de Omstreken VOETBAL. Afdeeling Leiden van den N. V. B. NIC. BOYS I (KAMPIOEN) TEYLINGEN II 2—2. Door gelijk spel te bereiken werd Nic. Boys I kampioen van de tweede klasse Dit resultaat werd behaald met de volgende opstelling: doel: C. Bader; achter: S. Splinter, H. de Langen; midden; G. v. d. Lee, J. Uiterwaal, W. Lenting; voor: G. Spring in 'tVeld, J. Uiterwaal, L. Le- besque, J. v. Trlcht en A. van Tricht. Voor de rust wist dit elftal tegen Teijlingen een voorsprong te behalen van 20 Na ce thee kwam Teylingen sterk opzetten en al spoedig werd het 21. Even later kwam de ge lijkmaker, waarna Nic. Boys stand wist te hou den. Onder groote spanning kwam het einde voordat een der partyen nogmaals het net vond. Het elftal van Nic. Boys werd daarna gehul digd door den heer Hoogervorst, waarna in het clublokaal het kampioenschap vroolljk werd gevierd. SPORTMAN I—U.V.S. IV 2—1. De thuisclub is al spoedig in den aanval en na circa een kwartier spelen heeft J. Keijzer succes (10). Nog voor de rust weet dezelfde speler met een mooi doelpunt den stand op 20 te brengen. Na de hervatting is U.VB. het meest in den aanval en het wekt geen verwondering als de rechtsbinnen den stand op 21 weet te bren gen. Het spel wordt er niet beter op; goed ver dedigen van de thuisclub en slecht schieten van de bezoekers zijn oorzaak, dat het einde komt met een kleine overwinning voor Sportman. Scheidsrechter L. Verwoerd floot correct. SPORTMAN II—ROODENBURG II 2-2 Na den aftrap ontwikkelt zich direct een vlot partijtje voetbal met zeer goede momen ten Een fout van een der achterspelers van de thuisclub, die in eigen doel trapt, bezorgt den bezoekers een 10 voorsprong. Spoedig is de stand weer gelijk (1—1). Nu ls weer de beurt aan Roodenburg en zij weet weer de leiding te veroveren (21). Als het spel eenigen tijd gelijk is opgegaan weet Sportman een mooien aanval op te zetten, waaruit C. Ernst op kunstige wijze den gelijkmaker scoort. De heer P. Boom verving den weggebleven scheidsrechter zeer goed. SPORTMAN V—ROUWKOOP V 2—2. De groen-witte aanvallers zwermen direct voor het Rouwkoop-doel, waar Brouwer al spoe dig de eerste kans benut (10). Na eenigen tijd weet S. v. Wezel den stand tot 20 voor de thuisclub op te voeren. De bezoekers zitten echter niet stil en de linksbinnen weet den achterstand tot 21 te verkleinen. Nog voor de eerste speelhelft is verstreken, weet de zwart witte midvoor den stand gelijk te maken. 2—2. Na de rust is de thuisclub sterk in den aan val. doch hoeveel kansen de voorhoede ook krijgt, er komt geen doelpunt meer bij. Het einde komt met een verdeeling der punten. GYMNASTIEK. VAARDIGHEIDSPROEVEN. Voor de vaardigheidsproeven, uitgeschreven door het Ned. Gymnastiek Verbond en afge nomen door de Technische Commissie van den Turnkring Leiden .en Omstreken slaagden voor gymnastiek: Vi-tn W.IX. Wassenaar 10 dames 2de graad, 6 heeren 2de graad en 8 meisjes; Hercules, Katwijk, 1 dame 2de gr. en 2 meisjes; HJBJ3., Oegstgeest, 7 dames en 6 heeren 2de gr., 17 meisjes en 4 jongens; Excelsior, Leiden, 2 hee ren 1ste gr., 5 heeren 2de gr. en 4 jongens; Brunhilde, Leiden, 1 dame 1ste gr., 13 dames 2de gr. en 25 meisjes. De vereenigingsprijzen,, hieraan verbonden werden behaald door: dames: 1ste prijs, Brun hilde, met 182% punt; 2de pr. W.IJEC met 177% punt; heeren: 1ste pr^js HJB.S. 143 p.; 2de pr. Ex celsior 136 p.; meisjes: 1ste prijs H.B.S. 232 p.; 2de pr. Brun hilde. 231% p.; jongens: 1ste pr. HJ3.S. 209% punt. Voor athletiek slaagden 2 meisjes en 3 da mes 2de graad van Brunhilde. BILJARTEN. LISSER BILJARTKRING. De verdere uitslagen der 2de klasse zijn: SCHERMEN. FLORETKAMPIOENSCHAP VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. In zaal ..Gijsberti", Volksgebouw, Heeren gracht, zal Zaterdag 31 Mei a.s. worden ver- schermd het floretkampioenschap voor Leiden en Omstreken. De aanvang is bepaald op 2 uur. Inschrijvingen tot Vrijdag a.s. aan de zaal of bij den heer J. J. Swaan Jr.. Schelper.kadc 31, alhier. Door den kampioen 1939. mr. J. C. W van Dam, is, daar de vorige definitief in zijn'bezit overging, een fraaien wisselbeker ter beschik king gesteld. DAMMEN. KAMPIOENSCHAP VAN VOORSCHOTEN. Voor het kampioenschap van Voorschoten werden nog de volgende partijen gespeeld: lste klasse, uitgestelde party: C. WaardenburgB. P de Kousemaker 2—0 2de klasse, 15de ronde: H. v. EgmondW. H. v. Mourlk 20 K. JuS. v. d. Mey 02 Chr. v. d. Lee—N. Veerman 02 W. v. d. Ki'ogtN, W. Duynisveld 20 G. v. d. LeeG. Vriezinga 02 K. WaasdorpJ J. Nederhof 20 Uitgestelde partijen: H. StrikS. v. d. Mey 02 H. y. EgmondH. Nagtegaal 11 HOCKEY. DISTRICT ZUID-HOLLAND. Nu de elftallen van Zuidwijck, die bij pro motie-degradatiewedstrijden betrokken waren, hun laatste wedstrijden hebben gespeeld, geven wy onderstaand de standen dezer (halve) com petities: 2de/3de klasse heeren: Gaudio Exercete II 3 3 Zuidwijck I 3 2 Tempo II 2 Aeolus III 2 - - 7—4 1 12—5 2 3—5 2 1—9 lste/2de klasse dames: Excelsior I 4 2 2 - 42 6 Zuidwijck I 4 2 1 1 6—4 5 Graaf Willem 2 I 4 - 1 3 3—7 1 3de/4de klasse dames: Gaudio Exercebe III .22-- 70 4 S. V. '35 III 2 1 - 1 4—5 2 Zuidwijck II 2 - - - 06 Het heerenelftal heeft zich keurig gehand haafd en slechts den laatsten, van geen be lang zynden wedstrijd tegen G. E. verloren (met 23). Het eerste dames-elftal zag zich een goede promotiekans juist op het nippertje ontgaan, doch het tweede elftal werd kansloos geslagen. Voor een beginnelingenelftal ls het echter al een mooie prestatie geweest, voor promotie wedstrijden in aanmerking te komen. Voorts verdient het goede werk van de uit het district Zuid-Holland afkomstige elftallen in de promotiecompetitie voor de 3de klasse K.N.HB. vermelding. Zoowel H.D.S. als S.V. '35 hebben zich een plaats in de derde klasse veroverd, en RB.C. zal dit voorbeeld wel vol gen. De overige elftallen uit de eerste klasse Zuid-Holland worden in de vierde klasse van de Nederlandsche competitie ingedeeld (ten minste wat de heeren betreft; voor de dames ls nog geen regeling bekend) en zullen daar het volgend jaar zeker een goed figuur slaan. Archief L. D. pnt. brt. h.s. gem. Jac. Wassenaar 100 36 14 2.77 C v. d. Berg 69 36 8 1.91 H. Huiskes 100 38 16 2.63 Nic. v. Dijk 38 9 2.44 H. v. d. Ploeg 28 22 3.57 J. v. Kampen 28 10 2.17 Nic. v. Dijk 39 12 2.56 H. v. Dijk 39 10 2.23 H. Huiskes 100 41 12 2.43 H. v. Dijk 41 7 1.39 J. v. Kampen 10 50 11 2.— A. Vink 50 7 1.92 H. v. d. Ploeg 41 11 2.43 H. Vink 41 14 1.34 (Van onzen sportredacteur). „Je weet het zeker alriep de Pipa uit en van puur enthousiasme vergat hij den on verwachten bezoeker te groeten! Luid stommelend in zijn laarzen was de Pipa het wat wankele zoldertrapje komen afdalen en daar stond hij dan nu in zijn Warmondsche kantoortje (dat het centrum is van het groote bedrijf van de jachthaven De Kaag) plotseling tegenover den man van de krant, die buiten al door Wolf hoog opspringend achter het ijze ren hek van Pipa's woning op uitbundige wijze was begroet en onaangediend in het kan toor was verschenen. „Je weet het zeker al Inderdaad, wij wisten het al: de Kaagweek gaat door! Maar er was ook veel dat wij alsnog wenschten te weten en daarom kwamen wij naar Warmond, Want het is met de Kaagweek dit jaar een bijzonder geval! De tijden, waarin men het doorgaan van ons grootste nationale zeileve- nement als iets gewoons, iets vanzelfsprekends, beschouwde, zijn hopelijk voorloopig voor bij. Buitengewone omstandigheden hebben bui tengewone maatregelen in het leven geroepen en vooral door het verbod om des nachts tusschen 12 en 4 uur in tenten of kajuiten van jachten te verblijven, is menig zeiler de schrikt om het hart. geslagen en is de vraag aan de orde ge steld: „Wat nu met de Kaagweek?" In ons blad van Zaterdag heeft men kunnen lezen, welk antwoord het bestuur van De Kaag daarop tenslotte heeft gegeven. Ook dóór heeft men lang geaarzeld, gehoopt bovendien nog dat op het verzoek om dispensatie goedgunstig zou worden beschikt, maar toen de tijd begon te dringen heeft het bestuur de knoop resoluut doorgehakt en besloten dat de Kaagweek (de 24ste) ook dezen zomer (van 18—22 Juli) zal worden gehouden! Voor vele honderden water sportliefhebbers in den lande was dat een zeer vreugdevolle tijding, maar tal van vragen wer den er toch ook aan vastgekoppeld, vragen over organisatorische onderdeelen, die voor dit zeil- feest van beteeken is zijn. Wie béter en guller dan de Pipa zou ons dien aangaande van antwoord hebben kunnen die nen? Op het verzoek om dispensatie werd tot op heden niets gehoord. Als het Kaagbestuur dan ook tóch de Kaagweek laat doorgaan, doet het dat in het stellige vertrouwen dat alle deelnemers en andere bezoekers hun vol ledige medewerking zullen verlcenen en zich strikt aan de bepalingen zullen houden! Wie de voorschriften overtreedt, loopt namelijk niet alleen de kans dat hij zelf gestraft wordt, maar zou er ook de schuld van kun nen worden dat er evenals b.v. voor het IJsselmcer ook voor de Kagerplasscn een vaarverbod komt voor wedstrijdjachtenl Waarmede hij dus tevens vele anderen ern stig zou dupeeren Hoe men al de deelnemers e.a. voor den nacht denkt onder te brengen? „Ja," zegt de Pipa peinzend, „dat is een vraagstuk op zichzelf. Natuurlijk gaan er velen naar huis, maar voor de anderen (en dat zullen er toch misschien wel een 5 600 zijn) moet onderdak gevonden worden te Leiden, te War mond en bij de boeren rondom den plas. Het Kaagbestuur zal inlichtingen inwinnen omtrent de beschikbare ruimten en gegadigden kunnen dan bij het bestuur de noodige informaties be komen. Dat zij in de meeste gevallen niet meer dan uiterst bescheiden eischen mogen stellenen dikwijls zelf hun matrassen, dekens, fezn. moe ten meeebrengen, spreekt vanzelf, tenzij zij in Leiden of Warmond in hotel of pension voor eenige nachten logies weten te vinden. Van de aanvankelijk aangekondigde bootver ding met Warmond zal waarschijnlijk niets ko men. Deelnemers kunnen er overigens met hun scheepje gauw genoeg zelf heen zeilen om daar den nacht te verblijven of anders den trein naar huis te pakken. En treinen stoppen er genoeg tijdens de Kaagweek!" „Wat Lelden betreft," zegt de Pipa, en h|j straalt van plelzler als hy het vertelt, „zUi> er plannen Toor een verbinding per trek schuit!" „Ja, ja: per trekschuit....! Wij zijn bezig een groote passagiersboot te charteren voor die dagen, zetten er dan een paard voord en de zaak'is voor elkaar. Zoo heel vlug zal dat vervoer allicht niet gaan en bij één re tour-vaart per dag ('s morgens heen en 's avonds terug) zal het wel blijven, maar 't is iets aparts." „En dat kon nog wel eens een attractie vormen" vullen wij aan! Per trekschuit naar de Kaagweek. Een waarlijk unieke gebeurte nis! Voor velen misschien een feest op zich zelf Zoo mogelijk, aldus hooren wij verder, zal men de wedstrijden een uur vroeger laten beginnen om 's middags tijdig klaar te zijn. 's Avonds om 9 uur moet het startterrein wor den ontruimd en moeten de gebouwen gesloten worden. Feestelijkheden zijn er dezen keer na tuurlijk niet. Er mag niet gedanst worden en de groote tent wordt daarom niet opgezet. Ook de muziek zal derhalve ditmaal ontbreken! Of hij gelooft dat dit alles het aantal deelne mers aan de Kaagweek drukken zal? De Pipa meent van niet. Integendeel. Uit Muiden en an dere plaatsen zijn tientallen schepen naar deze buurt overgebracht en nooit te voren was het er dan ook zóó vol! Ontzaggelijk snel ziet men bo vendien sommige wedstrijd-klassen groeien. De slanke Draken bijvoorbeeld worden steeds talrij ker en de Valken-vloot is reeds lang de twee honderd gepasseerd. Wel is waar heeft de firma Bruynzeel de aflevering by gebrek aan hout en zeilen verder stop moeten zetten, maar het staat vast dat een zeer groot percentage der Valken tijdens de Kaagweek aan den start zal ver schijnen. „Wy komen straks water te kort," zegt de Pipa gnuivend als wij met een handdruk afscneld nemen Burgemeester Slob. Gelijk gemeld, is aan burgemeester Slob eervol ontslag verleend als burgemeeste: der gemeente Haarlemmermeer. Mr. A. Slob werd 10 Mei 1876 te Giessen- Nieuwkerk in den Alblassenvaard geboren Hij studeerde aan de Vrije Universiteit en de Stadsuniversiteit te Amsterdam, waar na hij zich voor korten tijd te Gouda ves tigde. Al spoedig werd hij tot advocaat en procureur te Rotterdam benoemd en was daar ook lid van den raad. Den 24en September 1908 aanvaardde hij het burgemeesterschap van Haarlemmer meer, doch daar in den polder geen ge schikte woning was, woonde hij tot 1911 in Heemstede. De oudere Meerbewoners zullen zich dat stellig herinneren, daar .de burgemeester, die groote liefde heeft voor het dier in het algemeen, en voor het paard in het bijzon der, gewoon was, in eigen gerij naar Hoofddorp te komen. Bijna 33 jaar is burgemeester Slob in de Haarlemmermeer geweest. Hij heeft ge toond een echte „burgervader" te zijn. Zijn ingezetenen behoefden bij hem nooit vergeefs aan te kloppen! Vele kleine lieden hebben aan hem het bestaan of hun op komst te danken. Mèt groote dankbaarheid waren velen dan ook gestemd, wat moge blijken uit het feit dat ter gelegenheid van zijn 25-jarig ambtsjubileum een fonds tot Stichting van een Tehuis voor Ouden van Dagen werd opgericht, dat zijn naam zal dragen. De gemeente Haarlemmermeer heeft zich onder de bekwame leiding van burgemees ter Slob op velerlei gebied enorm ontwik keld. Mej. R, te A. - Alphen, Aarlanderveen, Nieuwkoop, Noordèn, Mijdrecht, Vinkeveen, Vreeland, Kprtenhóef. Hilversum. Totaal pl.m. 45 K.M. Hilversum. Lage Vuursche, Utrecht, A'lphen. Totaal 50 K.M. Driebergen ligt 15 K.M. ten Zuid-Oosten van Utrecht en geheel buiten deze route. A S. te L. - Leiderdorp, Woubrugge, Rijn- zatei-woude, Leimuiden, rijksweg, Amsterdam, Zaandam, Westzaan, Krommenie, Uitgeest. Lim- men, Heiloo. Alkmaar, Koedijk, Warmenhuizen, Harenkarspel. Schagen. Totaal pl.m. 105 KM. H. B. te L. - De botanische naam voor rabarber is „Rheum". Be plaatste my met myn pijp ln den mond achter den gene raal, en op 't oogenbllk, dat hij zyn hoed oplichtte, stak lk met een stukje brandend papier den alcoholisohen damp aan. Dit verschatte ons 't genot van een even nieuw als bewon derenswaardig schouwspel. De rookkolom, welke uit 't hoofd van den generaal opsteeg, was plotseling in een vuurzuil veranderd. WIELRENNEN. EEN PRACHTPRESTATIE VAN WIM RIJSBERGEN. In de ronde van het IJ-bosch wist W. Rijs- bergen (Swilt -Combinatie) uit een veld van meer dan 100 renners de eerste plaats te be zetten. Deze verrichting is werkelijk iets bij zonders, omdat hij dit jaar voor het eerst als amateur uitkomt en het de derde wedstrijd was, waaraan hij als amateur deelnam. M. Segaar had voor ae zooveelste maal pech. In Rotterdam wlsten J. SchUller en R. Riet hoven in een koppelwedstrijdde derde plaats te bezetten. M. Lodewijks. die door werkzaamheden ver hinderd was ln wedstrijden uit te komen, gaat Maandag a.s. zijn geluk beproeven als on afhankelijke in Zaandam, terwijl Jac. de Groot daar weer als beginneling start en zal trachten, evenals verleden jaar. de eerste plaats te bezetten. Bijna alle Swift-renners ne men daar aan dit 2-daagsche wielerfestijn deel, uitgezonderd SchlillerRiethoven, die in Schiedam de Pinksterdagen gecontracteerd zijn. De competitie komt door die open wedstrij den leelijk in de knoop, want voor Zondag stond de ontmoeting tegen De Mol, Dordrecht, op het programma. Waar bijna alle renners licentiehouders zijn, prefereeren zij natuurlijk een open wedstrijd boven een competitierit. Donderdag a.s. is er weer de gewone tral- ningsrit. Start te 7 uur op de bekende plaats. ZWEMMEN. DE NEDERLANDSCHE PLOEG NAAR DENEMARKEN. Naar wij vernemen zullen Jopie Waalberg. Alle Stijl en Cor Kint de reis naar Denemar ken maken. Dit is 'dus dezelfde ploeg, welke ook in West-Duitschland aan den start ge weest is. Mevr, S. W. de Dood—Koenen zal de zwemsters op haar tournee begeleiden. SCHAKEN. LEITHENL. ARBEIDERS SCHAAKCLUB. Een vriendschappelijke wedstrijd tusschen bo vengenoemde clubs gaf het volgende resultaat: P. Planjer (L.)—F. Teleng (L. A.) 0—1 J. BoomA. Hensing 01 H. BoekkooiJ. Bey 10 H M. Pont—J. Koet H'. Klein—G.W.L, Monné 1—o J. v. d BurgC. v. Renswou 0—1 J. HamerlingC. P. v. Ooyen 0—1 W. F. de RidderJ v. Dort 1—0 Totaal'3%4%. zoodat het 8-tal der L. Arbeidersschaakclub kleine overwinning behaalde. AALSMEER. BLOEMENEXPORT NAAR DUITSCHLAND IS GROOT. Thans een prijsdaling. Het was te verwachten, dat na een periode van hoogtijdagen de prijzen voor de snijbloemen zouden dalen. Waar tevens de Duitsche export in de voor afgaande weken buitengewoon hoog was, zijn voor vele exporteurs de con tingenten uitgeput. Toch gaan nog beduidende partijen naar onze Oostelijke buren. De rozen prijs heeft wel het meest onder de prijsdaling geleden. Het nog steeds vrij koele weder houdt een sterke daling tegen. Alles wat aangevoerd wordt, is goed van kwaliteit en van door draaien is nog steeds weinig sprake. Aan de pottenveiling is de markt nog steeds goed. Zonales worden thans in groo te partijen aangevoerd. De prijzen zijn goed; van sommige artikelen zelfs zéér goed. En wanneer de zon eens werkelijk zomersche neigingen zou vertoonen, zou deze afdee ling zeer zeker nog betere prijzen maken. Dit geit dan natuurlijk alleen voor de pot planten. die voor tuinbeplanting in aan- aanmerking komen. KATWIJK AAN ZEE. HET A.S. BADSEIZOEN. Strandtenten en kiosken worden reeds geplaatst. Nu toestemming verkregen is tot het plaatsen van strandtenten en kiosken op het strand is men gisteren begonnen met het opslaan daarvan voor het komende bad seizoen. ff DE FILM VOOR JONG EN OUD A Nog slechts 2 dagen. 3338 (Ingez. Med.) NOORDWIJK. Vergadering Ver. „Voor het Zwakke Kind." De afd, Noordwijk der Ver. van Chr. Gezonds- kolonies vergaderde. De Penningmeesteresse mej. J. J. Klomp bracht verslag uit van haar werkzaamheden ge durende 1940. Ondanks de moeilijke tijdsomstan digheden konden niet minder dan 18 kinderen worden uitgezonden voor 6 weken naar Egmond of Nunspeet. De resultaten waren zóó goed, dat de schoolarts, deze in zijn jaarverslag speciaal meende te moeten vermelden. Aan contributies, speldjesverkoop en subsidies werd in totaal ont vangen f. 720.76%, de uitgaven bedroegen f. 714,47. Batig saldo alzoo f.6.29. Mej. Klomp werd dank gebracht voor haar uitnemend beheer. De voorzitter de heer J. E. Kok. sprak een opwekkend woord tot steun aan de vereeniging, waarop de aanwezigen spontaan hun medewerking toezegden. Hierna sluiting. Bijeenkomst Tuin- en Plantkunde. De afd, Noordwijk van Tuin- en Plantkunde hield haar ledenvergadering in Hotel Royal. De voorzitter de heer de Boer opende waarna de Secretaris de heer L. v. d. Meer de notulen las, die goedgekeurd werden. De voorzitter hield dan een interessante cau serie over „Camouflage", zoowel bij dieren als bij planten. Na de pauze volgde de keuring der ingezon den bloemen, welke als volgt waren: Elisabeth Evers 7%, Tulipa Marialetta 7 en Tulpen ge mengd 10. De Voorzitter dankte de Jury, waarna sluiting volgde. VOORSCHOTEN. EEN AFSCHEID OP „NIEUW-VOORDORP". Van mej. D. de Groot. Mej. D. de Groot heeft afscheid genomen van „Nieuw-Voordorp", het Tehuis der Ver- eeniging „Kinderzorg" alhier. Mej. D de Groot, sedert de opening van het Tehuis in September 1906, aldaar werk zaam: gedurende 14 jaar als leidster der afdeeling schooljongens en daarna 21 jaar als leidster der huishoudelijke afdeeling, ging. na 35 jaar trouwen arbeid, „Kinder zorg" verlaten. Des namiddags te vier uur waren bestuur, directie, personeel en kinderen in de ruime Kerkzaal vereenigd. Nevens hen waren ook vele oud-verpleegden opgekomen, zelfs uit den allereersten tijd, toen zij het middel punt was van den jongenskring, om van me*j. De Groot afscheid te nemen en haar nog eenmaal te zeggen, met hoeveel dank baarheid steeds aan haar werd gedacht. Namens het bestuur werd het woord ge voerd door den voorzitter van „Kinderzorg" den heer J. R. Snoeck Henkemans, die o.a. memoreerde, hoe mej. De Groot reeds in Augustus 1906, nog een maand voordat de eerste kinderen kwamen, haar werk had aanvaard. Hij herinnerde er ook aan, hoe de Regeering hare verdiensten had erkend, door mej. De Groot, na 25-jarigen arbeid, de eeremedaille der orde van Oranje Nas sau in zilver toe te kennen. Na den voor zitter spraken nog de directeur, de heer Viveen, mej. Witt namens de medewerksters en de oud-verpleegde, de heer P. den Blan ken. Aller woorden getuigden van groote dankbaarheid en sympathie voor mej. De Groot en gingen gepaard met de aanbie ding van een tastbaar blijk van waardee ring. Mej. De Groot betuigde met enkele woor den haren dank voor de ontvangen hulde. Haar 35-jarige toegewijde arbeid zal in den kring van „Kinderzorg" niet licht wor den vergeten. Van diefstal afkomstig? Bij de politie deed een tweetal jongens aangifte van het feit, dat zij f. 3.03 hadden gevonden in een greppel langs den weg. Bij onderzoek bleek dat bij de familie K. aan de Donklaan f. 14 uit een portemonnaie was verdwenen, waarvan een bedrag in huis werd gevonden. Een verder onderzoek wordt ingesteld.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7