LESDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 27 Mei 1941 Duitsch W eermachisbericht Italiaansch Weermachtsbericht Uit de Omstreken VISSCHERIJ-BERICHTEN Uit de Rijnstreek Het slagschip Bismarck ondergegaan BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN BEURSO VERZICHT Dagbladreclame is niet te vervangen MA1KT HïltlTW^; DE VERLIEZEN DER BRITSCHE VLOOT BIJ KRETA. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakte gisteren bekend. In den strijd om Kreta heeft het luchtwaapen, zooals reeds gedeeltelijk hekend gemaakt, buitengewone succes sen op de Britsche Middellandsche Zee- vloot behaalt?. Alleen de Duitsche lucht strijdkrachten hebben sinds den 20en Mei zeven vijandelijke kruisers en acht torpedojagers alsmede een duikboot en vijf motortorpedobooten tot zinken ge bracht. Door bomtreffers werden ver der een slagschip en verscheidene krui sers en torpedojagers ernstig bescha digd. Italiaansche zee- en luchtstrijdkrach ten hebben vier vijandelijke kruisers tot zinken gebracht en verscheidene andere scheepseenheden beschadigd. Hierdoor heeft de Engelsche heer schappij ter zee in het Oostelijk deel van de Middellandsche Zee door de schitterende samenwerking van de zee- en luchtstrijdkrachten der ver bonden spilmogendheden een zwaar verlies geleden. Op het eiland Kreta verloopt de strijd van de aidaar optredende formaties van het luchtwapen en van het leger onder voort- durenden aanvoer van versterkingen ver der succesvol. Formaties van het Duitsche luchtwaipen hebben ook'gisteren doeltref fend in de gevechten op den grond op het eiland ingegrepen. Zdj wierpen Britsche steunpunten en munitie-opslagplaatsen in brand, vernie tigden twee vrij groote koopvaardijschepen en schoten in luchtgevechten drie Britsche gevechtvliegtuigen en drie jachtvliegtuigen neer. Drie andere vijandelijke vMeguigen wer den op den grond vernield. Op het eiland vernietigden Duitsche jachtvliegtuigen door beschieting met de boordwapens vier op den grond geparkeerde jachtvliegtuigen en beschadigden zes an dere zwaar. In Noord1-Afrika geringe activiteit der' artillerie voor Tobroek. In het zeegebied rondom Engeland heb ben gevechtsvliegtuigen twee vrachtsche pen met te zamen 2000 br.t. tot zinken ge bracht en twee groote koopvaardijschepen zwaar beschadigd. Bij aanvallen van Duit sche jachtvliegtuigen op de Engelsche zuid kust en bij pogingen van den vijand om overdag de bezette gebieden en de Duit sche bocht binnen te vliegen werden in luchtgevechten drie Britsche jachtvliegtui gen en drie gevechtsvliegtuigen neerge schoten. Bovendien schoot een patrouille vaartuig drie en de marine-artillerie twee Britsche gevechtsvliegtuigen neer. De vijand heeft overdag noch des nachts boven het' Duitsche rijksgebied gevlogen. DE BESCHERMING DER AMERIKAANSCHE MARINE. De Amerikaansche minister van marine, Knox, heeft in een brief aan den woordvoer der van het Huis van Afgevaardigden de aanneming van een wet geëischt, welke de commandanten van Amerikaansche oor logsschepen machtigt „binnen de Ameri kaansche territoriale wateren alle stappen te ondernemen, welke zij tot bescherming der Amerikaansche marine noodig achten". Krachtens de bestaande wet bezit alleen de opperste marineleiding een dergelijke mach tiging. Knox voegde hieraan toe, dat deze nieuwe wet slechts dient tot bescherming van de Amerikaansche marinevaartuigen. (D.N.B.) BIDSTONDEN VOOR DE DUITSCHE SOLDATEN. In vele katholieke en evangelische kerken van het Duitsche rijk werden Zondag j.l. voor het eerst „bidstonden" gehouden voor alle in den strijd staande soldaten. Deze bidstonden worden van heden af iederen Zon- en Feestdag gehouden, zoolang de groote gevechtshandelingen duren. In de predicaties zullen de geestelijken, naar van betrouwbare kerkelijke zijde vernomen wordt, tevens wijzen op de bijzondere be- téekenis van deze kerkelijke oefeningen. (D.N.B.) DOODVONNIS VOLTROKKEN, Hedenochtend vroeg is op de binnenplaats van de gevangenis te Tirana het doodvon nis voltrokken aan Mihailoff Vaipil Daei, die op 17 Mei een mislukten revolver-aan slag heeft gepleegd op den Albaneeschen minister-president Verlaci, toen deze ko- ningkeizer Victor Emanuel HI bij zijn ver trek uit Aübanië op het vliegveld van Tirana uitgeleide deed. (D.N.B.) AANVALLEN OP ENGELAND. In Zuid-Engeland zijn, naar aan het D. N.B. wordt gemeldt, twee fabrieken van de Engelsche vliegtuigindustrie hedennacht gebombardeerd. Hierbij v/erd een construc- tiefabriek voor vliegtuigen zwaar getroffen en in een deel van deze fabriek aanzienlijke vernielingen aangericht. Als gevolg van de talrijke neergeworpen brisant- en brand bommen van alle kaübers ontstonden er verscheidene ontploffingen met hardnek kige branden. De tweede fabriek, een fa briek van vliegtuigonderdeelen, is door een groep Duitsche vliegtuigen succesvol met bommen bestookt. In zijn weermachtsbericht no. 356 maakt het -Italiaansche opperbevel het volgende bekend In den afgeloopen nacht hebben onze bombardementsvliegtuigen de vlootbasis la Valet-ta op het- eiland Malta aangevallen. In Noord-A-frika bijzonder hevige activi teit van de artillerie aan het front van Tobroek. Onze luchtformaties hebben instal laties in Tobroek gebombardeerd, waarbij groote branden ontstonden. Tijdens het in het legerbericht van gisteren vermelde 'bombardement uit de lucht zijn nog twee andere vrachtschepen getroffen en zwaar beschadigd. In den nacht van Zondag op Maandag heeft de vijand een luchtaanval ondernemen op Benghasi. In de Egeïsche zee hebben Britsche vlieg tuigen bommen geworpen op eenige plaat sen der eilanden Rhodos en Scarpanto. In Oost-Afrika hebben onze troepen in de streek der meren (Galla-Sidamo) tegen vijandelijke afdeelingsn gestreden en hun zware verliezen toegebracht. Op den ech tend van 24 Mei heeft een van onze deta chementen aan de rivier de Earo een groote vijandelijke concentratie aangevallen en verslagen. In de zens van Debra-Tabor blij ven onze troepen op doeltreffende wijze het 'hoofd bieden aan den druk van den vijand. PRIJZEN EN BESOMMINGEN. IJMUIDEN, 27 Mei. Consignatievischpuf schar f. 7,505; puf- sohol f9,806,25kleine wijting f25—22,50 Sfoote bot f.68; kleine bot f.29 (alles per 50 KG.). Geen aanvoer uit zee. Besomming open booten: IJm. 328 f.16; IJm. 307 f.46; IJm. 397 f.7; IJm. 386 f.6. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke '-tand. Geboren: Albertus Martinus Maria z, van A. Weijers en M. P. van den Berg Johanna Christina Maria d. van P. A. de Vries en G. P. van Duuren Corry d. van J. G. C Hoogland en N. M. van Kuijk Elly Maria Krijna d. van W. Spaargaren en H. J. Jacobs wonende te Aals meer Govert z. van G. Roubos en L. Bakker Petronella d. van K. van Keimpema en A. C, Baartman, wonende te 's-Gravenhagë Martha d. van H. J. Hoekman en L. Meyer Ineke d. van W. Spaargaren en J. van Oorde Petro nella Maria d. van S. W. van den Heiligenberg en A. A. M Zoetemelk Clasina Hendrika Margaretha d. van P. S. Veltman en K de Jong Johannes z. van J. Trouwen en M. J. Veen Willem Marie z. van J. P. van den Berg en H. C. Eakhuijs Gerrit Matthijs Jacob z. van P van Huizen en K. van der Haar Willem Jan z. van R. Pieterman en C. Speelman, wonende te Uithuizen Jannetje d. van L. Kolle en T. Bogaard Leendert z. van A. Bras en T. Joustra Maria Cornelia d. van A. Beerendonk en A. M. Deijkers Olof Johannes z. van A. Hulsbosch en J. A. Huiberts Levenl. zoon van C. van der Lip en P. de Man. Ondertrouwd: Thomas Pijpers 28 jr. en Eli sabeth Rika Johanna Wesselius 26 jr. Jo hannes Josephus Gerardus van der Weijden 27 jr. en Alida Adriana Maria Bus 27 jr. Getrouwd: Willem Meyer 25 jr. en Hinke Vis- vers 24 jr. Krijn Evers 25 jr. en Geertje Aatje Amperse 31 jr. Hermanus Gerardus Franciscus Castelijn 30 jr. en Hendrika Mag- dalena van Leeuwen 22 jr. Antonie Jongbloed 46 jr. en Jenneke van de Koppel 36 jr. Lam- bertus van Diemen 24 jr. en Barbera van der Klauw 23 jr. Gerrit van Egmond 32 jr. en Hendrika Adriana van den Broek 36 jr. Det- mer Deddens 34 jr. en Elisabeth Ibeltje de Bak ker 34 jr. Overleden: Taatjedina Mulder 83 jr. wed. van J. H. Sprenger. HILLEGOM. Examens E.H.B.O. Bij het voortgezet examen ter verkrijging van het eenheidsdiploma der vereeniging „Het Oranje Kruis" slaagden de o.s. leden van de Hillegomsche EH.B.O., afd. dames: C. Nieu- wenhuizen. A. v. d. Vlist, J de Rooij, Th. Rotte veel en M. v. Lierop: afd. heeren D Zonneveld en J. van Rijswijk. Gevonden voorwerpen. Aanwezig op het bureau van politie en aldaar te bevragen ale werkdagen tusschen 7 en 8 uur n.m. de navolgende gevonden voorwerpen: een nappa heerenhandschoen, rood gekleurde das, rozenkrans, zilver ket tinkje met kruisje, identiteitsbewijs ten name van A. Bol. Burgerlijke Stand. Geboren: Franciscus Henüricus, z. van A. J. van Wetering en I. C. Meijer Liddy Maj-Gull, d. van C. P. Visser en M. L. Th. Reimers Anna Alida Cornelia, d. van C. L. Langeveld en Th. L. Grimbergen. Ondertrouwd: C. M. J. van Lierop en M. C. Prins. Overleden: L. G. Hageman, m., 90 jaar. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Cornelia d. van J. Noorder- meer en E. Duivenvoorde Nicolaas Johannes z. van N. Hermans en P. M. M. Caspers r— Mar- janne Paulina d. van P. F. Binken en N. Mes man Wilhelmina Maria d. van J. G. Hooge- veen en M. C. Verkleij Margaretha Adriana d. van A. L. Broekhuizen en J. K. Scheufele Dirkje Neeltje d. van C, Verburg en A. M. Mank. Mank. Ondertrouwd: J. van der Zwart en G. C. Haasbroek C. van Duijn en G. Barnhoorn H. J. Wanninkhof en N van der Wiel M. C. van der Putten en A. P. van Rhijn. Getrouwd: J. J. H. Bemelman en A. E. Mep- pelink P. L. van Doorn en J. C. Steenvoor den L. Dubbeldam en N. Rotteveel. RIJNSBURG. DE BLOEMENPRIJZEN BLIJVEN HOOG. Tengevolge van geringen aanvoer. Met de aanvoer van tulpen is het zoo goed als afgeloopen. Alleen van dèn kouden grond, komt nog iets ter veiling. De kwa liteit is echter niet best. Door het koude weer en den regen komen de z.g.n. „pok ken" veel voor. Er komen nu wel meer an-dere bloemen- soorten, doch niet in de hoeveelheden van andere jaren. Ook daarvan is de koude de oorzaak. Nog0 een enkele late soort narcis sen. dan is het ook daarmee gedaan. Over het algemeen is er veel vraag naar aile soorten bloemen. Dit komt vooral door de schaarschte in den aanvoer. De prijzen blijven dientengevolge hoog. De handel ls tamelijk. VOORSCHOTEN. Een mooie daad! Werd verleden week aan de vereeniging „EF3.0." door den raad een subsidie ver leend voor het huren van een andere loka liteit voor het geven van cursussen, thans vernemen wij, dat mevrouw A. J. E. Wul- lingsv. Merkesteyn het gymnastieklokaal van de H.B.S. 5-j. cursus „Instituut Wul- lings" welwillend en gratis ter beschikking heeft gesteld van deze plaatselijke veree niging. zoodat de toegezegde subsidie hier voor niet gebruikt behoeft te worden. Er zijn ter plaatse weinig zalen voor der gelijke cursussen ter beschikking, zoodat deze daad van medeleven en gemeenschaps gevoel, door het bestuur en de leden der vereeniging „E.H.B.O.", zeer zeker op hoo- gen prijs zal worden gesteld. TER WAARSCHUWING! Nog vele wielrijders hebben de verkeerde gewoonte om op het gedeelte Leidscheweg, vanaf de Schoolstraat tot ongeveer ter hoogte van de Elslaan, gaande in de rich ting Leiden links naast de tramrails te rij den. Vooral 's avonds kan dit aanleiding ge ven tot ongelukken, daar een tegenligger hiermede geen rekening houdt. Vooral niet-ingezetenen denken, dat zij niet tusschen de tramsporen mogen rijden en het gevolg is dan een proces-verbaal. Men zij dus gewaarschuwd! Gevonden voorwerpen. Een paar groene wanten, een groene man tel-ceintuur. Inlichtingen bij de politie. Van vermoedelijke diefstal van een rij wiel werd aangifte gedaan door J. A. H. v. H., Willem de Zwijgerlaan, alhier. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Lubertus Maria, z. van P. C. Remmerswaal en W. de Vries; Cornelis Theo dores, zoon van C. J. Nocrdover en T. W. Don- gelmans; Jan Hendrik Willem,-z. van J. Varke- visser en M. W. Rijnsburger; Cornelia Adriana Maria, d van J. P. H. Paardekooper en E. J. Lange; Albertus Jacobus Maria, z. van J. G. Knijnenburg en M, L. de Weert. Overleden; Wilhelmina Helena Hoek, 35 Jaar. echtgenoote van H. van der Gugten; Cornelia Anna de Vrind. 70 j., echtgenoote van J. J. Ro- zier; Maria Cornelia van Laar, 43 j., ongehuwd, Maria Vink, 80 j., weduwe van K. Hillebrand Hermina Anton ia Waller, 69 j.. weduwe van P. A. van ScherpenbergPetronella Veltmeijer, 75 j., weduwe van J. G. Woldringh; Willem Cornells Klugt, 34 j.. echtgenoot van H. M. Huntelerslag; Gerardina Elisabeth Krol, 69 j., weduwe van P. W. Verkouw. Ondertrouwd: J. T. Koot en C, J. M. Vogels. Getrouwd: J. A. van Thlllo en M. C. A. Ar nold; R. A. Baron van Heeckeren van Brandsen- burg en C. H. Wesie. Gevonden voorwerpen: Tennisbal, di verse handschoenen; vulpotlood; 2 bonden; ceintuur; bos sleutels; 2 sleutels; voetbal; horloge; 2 armbanden; bril; portemonnaie; met inhoud; ged. iucifersstandaard; heeren- fiets; 2 vulpenhouders; dames armband horloge, schoen. Inlichtingen bij de poli tie. ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. Kok 50 j. en wede, H. Könst, geb. Lellveld 45 j. Gehuwd: J. F. Voorn en C. M. de Groot. Geboren: Jacobus Theodores. Z. van G. T. J. Nieuwerthuizen en A. J. Baars. ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Leonardus. Z. van Th. J. van Klink en K. E. van Leeuwen Cornelia Martina Maria. D. van W. N. Slingerland en M Tetteroo Petrus Cornelis Maria, D. van A. J. de Rijck en M. I. C. Tyssen Johannes Hendricus Antonius, Z. van A. G. Kleijweg en M. C. Kouwenhoven. Ondertrouwd: M. J. van der Poel 37 j. en M- H Vlasveld 32 j. A. N. A van der Werf 34 j. en A. Oostdama 31 j. N- G. Loomans 30 J. en G. A. Molenkamp 30 j. Gevonden voorwerpen. Een paar lederen beenpijpen. Teru^ te be vragen bij den gemeente-veldwachter aan den Hooge Rijndijk. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter Frederik, Z. van Frederik Johan Oostermann en Maria van Harskamp. ALKEMADE. burgerlijke Stand. Geboren: Hermanus Anthonius Maria. Z. van II. W. Schouten en A. Koek Bernardus Ma ria, Z. van A. van Egmond en J. M. Kennis Hendrikus Martinus Anthoniius, Z. van P. J. Akerboom en J. G. Klerks Wilhelmus Pe trus, Z. van J. W. de Jong en G. M. van Veen Johanna Anna Maria, D. van H. M. Olijer- hoek en W. J. A. v. d. Meer Nicolaas Jacobus, Z. van H P. van Ruiten en M. P. van Berkel Cornelis, Z. van A. J. Jansen en A. v. d. d. Berg Adriana Cornelia Maria, D. van C. v. Beek en H. C. van Klink Pieter Antonius Johannes Maria, Z. van Jr Kennis en A. M. Verbfje Engelina Apoloma Maria, D. van A. Bouwmeester en P. A. Wesselman Jacobus Hendrikus, Z. van C. W. Pennings en W. 'J. van der Geest Maria Martha Henriette, D. van J. A. van Rijn en W. J M Loos. Overleden: W. P. de Jong, Z. van J. W. de Jong en G. M. van Veen A. M van Zwieten i j., echtgenoote van H. Hoogenboom Gehuwd: Th. W. de Vries 255 j. en W. M Loos 26 j. J. J. Heemskerk 40 j. enn G. C. Tersteeg'33 j. Ondertrouwd: W A. Hoogeveen 44 j. en A. Borst 39 j. T. van Tol 27 j. en C. J de Graaf 27 jaar. BOSKOOP Rur~>-t;:ke Stand .T-.-ofuc Z. van L M. van den N!~P. 1*4 K*-s%e"?-n Cor- w. "'"l-in en A o. TT,~<- t\ van J. Vrrïaar en A. M. v jarbij- Het slagschip Bismarck, dat in zijn eerste gevecht tegen een Britsche over macht de Hoed tot zinken bracht en de „King George" beschadigde, had door een treffer in het voorschip aan snel heid verloren. Door een torpedo, die tijdens een luchtaanval op 24 Mei werd gelanceerd, verloor het nogmaals aan snelheid. Vierhonderd zeemijlen ten westen van Brest werd het schip op 26 Mei tegen 21.00 opnieuw door twee" luchttorpédo's getroffen, waarvan er een het roer en de schroeven brak. Om 23.42 uur ontving het opperbe vel van de marine van den vlootchef. admiraal Luetjens het volgend rap port: „Schip onbestuurbaar. Wij strijden tot de laatste granaat. Leve de Fuehrer, w.g. vlootchef. In den strijd tegen de vijandelijke zeestrydkrachten, die langzamerhand versterkt werden, vocht het slagschip Bismarck tot het tenslotte op 27 Mei des ochtends het slachtoffer van de overmacht is geworden. Overleden: G. Nederhof. echtgenoote van P. Verleun 53 j. L. Paling, wed. van W. van den Heuvel 78 j. De heer J. Zwijnenburg, hulpprediker bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, is be roepen (toez.) als predikant der Ned. Herv. Gemeente te Brakel. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren. Hildegardis, Z. van J. J. van den Haak en M. Büschelmann Gerardus, Z. van J. Klerks en E. Kas. Overleden: H. M. Woerde 54 j., echtgenoot van M. C. Luijben E. van Middelkoop 54 j., echtgenoote van C. de Wit G. Klerks. Z. 2 dagen. Getrouwd: J. Fransen 25 j. en C. H. van Beek 24 j. A. Slotboom 24 j. en P. Boekensteun 19 j. Ondertrouwd: H. P. de Kuijer 23 j. te Uit hoorn en P. J. Bakker 26 j. J. Molenaar 24 j. en J, E. de Brein 26 j. Ondertrouwd: A. W. Rijneker 27 jr. en M. C. van Rfjn 26 jr. Overleden: C. Bunschoten 68 jr. D. de Jong 81 jr. ■i GEBOREN: Renate Corrle, D. van ;F. Rehmann en M. van den Dop Johannes. Z. van S. Ramak en H. van der Meij Johanna Margaretha Fran- cisca, D. van J. F. Westen en M. C. J, Leenen Rudolf. Z. van J. M. van den Berg en M. Ehm Petronella Gerarda, D. van G. W. van Maren en P. van Zonneveld Johannes CasT parus, Z. van H. T. van dér Steen en A. M. Verboog Maja, D. van G. N. Jilleba en S. Brandt Simon, Z. van S. Weeda en N. Sip Wilhelmina Catharina, D. van J. J. Overvliet en C. W. de Geus Catharina Johanna, D. van A. H. Couzijn en M. Landesbergen Jo hanna Wilhelmina, D. van G. Roeleveld en J. W. Bedeaux Bonna. D. van C. F. Braster en J. van Emmerik Maria Hendrlkla Geertruida, D. van H. A. Rochat en M. A. Beekers Jo hannes Nicolaas Wilhelmus. Z. van W. Mooije- kind en Z. Kloos Dina Maria. D. van B. Ver vers en H. Zondag Anna Maria. D. van M. Kersbergen en N. J. van Helden Jan Johan nes, Z. van J. J. Schmal en A. de Jong Al- bertina Johanna,. D. van J. Neuteboom en E. H. Arends Wlllemina, D. van A. H. Middelkoop en G. Berends Conradus, Z. van D, J. Ba- velaar en W. L. Huijs J&cobiis Hermarius, Z. van D. van de Wijngaard en P. Tissemv GETROUWD: W. G. Markus jm. en J. Trouwee jd. A. Hooghiemstra wedn. en E. A M. Vogels jd. OVERLEDEN. M. Werk. Vr. 61 J. H. A. de Bruin, wed. van H. Stuur 93 j. C. Beesems. Wedn. 68 j. B. A. Koomen, D. 26 j. J. C. M. Dijkman, wed. van G. Hofsteênge 64 jj. N. Bouwman, hsvr. van C. Waasdorp 56 AMSTERDAM, 27 Mei. In het uiterlijk van de beurs was heden niet veel verandering gekomen, in zooverre de affaire wederom van zeer bescheiden af metingen was. De stemming was echter goed prijshoudend en hoewel de koersen niet veel veranderd waren, kon er op de meeste afdeelingen van de locale markt toch kleine voordeelige verschillen worden opgemerkt. De aanleidende oorzaak hier voor lag wederom niet voot het grijpen. De laatste dagen echter vertoonde de markt in weerwil van het gebrek aan af faire een groot weerstandsvermogen, en dit kon als een aanwijzing worden gebruikt, dat voorloopig althans geen liquidaties, zelfs niet op bescheiden voet voor de deur staan, tenzij zich natuurlijk bijzondere om standigheden mochten voordóen, welke tot realisaties zouden kunnen nopen. In en kele rubrieken ontwikkelde zich wel een kleine beweging, doch deze beweging sproot meer voort uit onderlinge affaires tusschen de daghandelaren dan uit reëele orders, want in werkelijkheid waren er maar wei nig opdrachten tot uitvoering te brengen. Op de Petroleumafdeeling waren Olies reeds dadelijk goed van toon en geleidelijk kon een verbetering worden waargenomen tot 241'/; Dit lichtelijk verhoogde peil gaf echter aanleiding tot verkoopen en het ge volg hiervan was. dat het grootste gedeelte van het, vergeleken met het gisteren be haalde .ayanqe.weer verloren ging en by het scheiden van de markt werd op onge veer het laagste punt van den dag gehan deld. De belangstelling voor Indische Cul tuurfondsen was uitermate gering. De Tabaksmarkt vormde hiervan wel een zeer sprekend voorbeeld. Want het was bij na niet mogelijk, om het voor de Sumatra- aandeelen tot noteering te brengen en bijna den geheelen middag moest worden afge gaan op advieskoersen. Van de Rubberfond sen waren Amsterdam Rubber iets hooger. Slechts in enkele tapes werden kleine trans acties afgesloten. Voor zoover in de incou rante soorten zaken werden gedaan, kwa men meerendeel wat betere noteeringen te voorschijn. De omzetten in Suikerwaarden waren zeer kleine en, zooals gebruikelijk, concentreerde de aandacht zich voorname lijk op HVA's. Nadat de koers van dit aandeel was op- geloopen tot 432%, trad naderhand een reactie in tot 429%. Onder de Scheepvaart- papieren trokken Scheepvaart Unies nu en en dan de aandacht doordat zij af en toe dan een kleine affaire te aanschouwen ga ven. De koers kwam iets hooger te liggen en voornamelijk werd afgedaan tegen prij- Dat er zeer weinig omging bleek wel hier uit. dat het slechts in de laatste etappe mo gelijk was om voor Oude Booten een notee ring tot stand te brengen. De omzetten in Industrieelen ware nklein. Zelfs Aku's ver toonden geen neiging om wat leven in de brouwerij te brengen. De koers was vrijwel onveranderd. De Unilevers kwamen een punt naar boven. De Philipsaandeeien kon den zich een paar procenten verbeteren. Voor de minder courante industrieelen was de stemming, door elkander genomen goed prijshoudend. zen loopende van 175V2 tot 176V2%. Op de beleggingsafdeeling bestond voor de Nederlandsohe Staatspapieren aanvanT kelijk een loome tendenz. De nieuwe 4 ebligartiën Nederland waren overigens vrij wel onveranderd. De gestaffelde leening echter tipte even beneden de 89 De overige jongere emissies waren hier en daaT een fractie lager. De Oude Schuld was onveranderd. Provinciale en gemeentelijke obligatiën, alsmede pandbrieven, hadden een zeer stille markt. Prolongatie 2 3/4. (ANP). BOSKOOP, 26 Mei. Coöp. ver. „De Bosk. Veiling". Rozen per bos: Rosa Mundi 70—96 ct. Gloria Mundi 80—100 ct.; Wilh. Kordes 24—38 ct.; Wendland 42—56 ct,; Brlarclif 43—54 ct.; Queen Mary 6685 ct-.; Pechtold 5972 ct.; Rosalandia 38—52 ct.; Dorus Rijkers 82104 ct..; Butterfly 3149 ct.; August Noack 2844 ct-.; Else Poulsen 92110 ct.; Edith Helen 4082 ct.; Babyvozen 48—72 ct.; Duisburg 22—37 ct.; Golden Salmon 36—56 ct.; Better Times 33—15 ct.; Vierlanden 56—72 ct.; Juweeltjes 120—134 ct.; Florex 51—68 ct.; Ellen Poulsen 34—46 ct.; Hadley 80—120 ct.; Pouls Scarlet 170 ct.; Ingar Olsson 5288 ct.; Jules Bouché 90—130 ct.; Gemengde rozen 20—35 ct. Diversen per bos: Clematis, Prins Hendrik, 120160 ct.; idem Mevr. Le Coultre 160190 ct.; idem Nelly Moser 42 ct.; Azaleabloemen 150 ct.; Lathyrus 2530 ct. Diversen in pot per stuk: Clematis 8295 ct.; Jap Azalea's 80120 ct. BODEGRAVEN, 27 Mei. Aangevoerd 148 par tijen Goudsche kaas, totaal 6660 stuks, wegendo 59.940 KG. Prijs met R.M., 1ste soort f. 41-41,50, 2de soort f.40—40,50, Handel matig. HONSELERSDIJK, 26 Mei. Groentenveiling, export: Tomaten 51; spinazie 47 per KG.; bloemkool 1520; komkommers 1719, 2de 13 per stuk; sla f. 3,305,00; peen f.15 per 100. HONSELERSDIJK. 26 Mei. Groentenveiling. binnenland. Aardbeien 100—170; bl. druiven 1,80 3,60; roode bessen 2,402,90; dubb. bessen I,101,20; tomaten 39—51; snijboonen 1,101.20; spinazie 57; stoof sla 2127 per KG.; perziken 19—38; bloemkool 1220. 2de 913 per stuk; peterselie 100; radijs 145; selderie 815; sla 4; raapstelen 5,80; peen 12 per 100. KATWIJK A. D. RIJN, 26 Mei. - Waspecn f. 28,50—35,10: witlof f.22—27,50; prei f. 30—42; rabaarber f. 7,508; spinazie f.27; radijs 1,70 1,80 per 100 bos; sla f. 3.505 per 100. LEIDSCHENDAM. 26 Mei. Engelsche komkom mers le soort 19.00. 2e soort 14.50, 3e soort 9.50, stek per kg. 914 ct. Gele komkommers le soort II.60—15.00, 2e soort 7.80—10.30, 3e soort 4.60— 5.90, stek per kg. 912 ct. Kropsla le soort 3.50 —5.00. Stoofsla 4.60—9.00. Peen 17.00, Bloemkool le soort 23.00. 2e soort 15.00. uitschot 7.00—12.00. Tomaten midd. 25.50, groote ronde 25.50, 2e soort 25.50, 3e soort 20.00—21.00, bonken 25.50. Andijvie per 5 kg. 0.70—1.06, Spinazie per 4 kg 0.200.24, Posteelin 11.6017.50. Raapstelen 10.00, Rabar ber per 100 bos 8.00. Snijboonen 96.00100.00, Radijs 1.60—1.80, Prei per kg 0.40—0.42, Seldery 8.00—9.50. ROTTERDAM, 27 Mei. Veemarkt. Heden wer den ter veemarkt aangevoerd: 2049 dieren, waar onder 1000 runderen, 14 paarden, 70 schapen, bokken en geiten en 108 zuiglammeren. Prijzen per stuk: melkkoeien f.540425320, kalf koeien f. 550—425—325, varekoeien f. 340—270—220, vaar zen f. 330—275—190. pinken f. 280—200—160. NAALDWIJK. 26 Mei. Aalbessen 2.00; aard beien 75—200: Champignons f. 2,75—3,00; dubb. boonen 1,05; snij 751,05; postelein 1317.; gr. aardappelen 45—49; poters 4952; kriel 1331; tomaten 51. b 51, c 51 per KG.; peen 10—15: peterselie 6,80—6,10; radijs 1.002,80; rabarber 6,408; selderie 8.9010.40 per 100; spinazie 4,50 —7; kelen 10 per 100 KG.; perziken 29—31. 2de 20—22; bloemkool 18—20, 2de 15, 3de 9—12 per stuk; andijvie 1839 per 4 KG.; stoofsla 18—32 per 6 KG.; witte asperges 3842; blauwe 2833 per bos. RIJNSBURG, 26 Mei, Bloemenveiling. Irissen: wit 2025; blauw 1824; geel 2430; Anemo nen f. 1,40—2; Pyrethrum: Robinson f. 1,60 2.20; Red King f. 1,80—2.40; wit f.2—3; Ixia's f. 1,40—1,60; Margrieten 5080; Lathyrus 28 34; Papavers f.6; Muurbloemen 710; Tulpen: Parkieten 3040; Clara Butt 1018; Bartlgon 9—12; Victoire 9—12. ROELOFARENDSVEEN. 26 Mei. Aardbeien 1824 ct.; idem kleine 1625 ct per doosje; peulen 2,504.50; doperwten 4,10; snijboonen 3,904,60; idem estek 3.003.20 per 10 pond; sla f. 0,705 per 100; bloemkool 420 ct. per stuk; andijvei 7,00; spinazie 5,60 per 100 KG.; peen 12 ct. per bos; radijs 1,001,30 per 100 bos. TER-AAR, 26 Mei. Centrale Veiling. - Spi nazie 626 ct.. andijvie 4372 ct.; slavellen 20 40 ct. per kist: peulen f. 4,608,80; snijboonen f. 7,20—6,40 per 10 KG.; postelein 1518 ct. per KG.; prei 3336 ct.; radijs f. 1,80; rabarber f.4,907; peen 15 ct.; selderie L4.306,50; raapstelen f. 1.20—2,30; sla f. 1—5 per 100; bloemkool 520 ct.; komkommers 17 ct.; aard beien 2024 ct. per doosje. ZOETERWOUDE. 27 Mei. Eierveiling P.V.V. Aangevoerd 1300 eieren, règeeringsprijzen. Pluimvee: kippen f. 1,35—3,40; hanen f. konijnen f. 1,50—3,70; alles per stuk.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3