LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - tóe Zaterdag 24 Mei 1941 YISSCHERfJ-BERICHIEN Binnenland Een extra ei ter aanvulling van het vleeschrantsoen Zomerkleeding zonder punten Buitenland Stadsnieuws Uit de Omstreken MARKT BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN BEURSOVERZICHT WHEELER EN LINDBERGH TEGEN DEN OORLOG. In een massa vergadering te New York van het comité „America First" heeft de demo cratische senator Wheeler verklaard, dat hij evenzeer tegen het nat. socialisme, fascisme en communisme is, als tegen de Britsche imperialisten, Amerikaansche torries en alle oorlogsophitsers- Het gepraat over onder- Het rijksbureau voor voedselvoorziening jgrondsche actie en vijfde colonne is een in oorlogstijd maakt bekend, dat ter aan- onbeschaamde toespeling, temeer nu op hét vullihg van het bestaande vleeschrantsoen j oogenblik een Britsch ambassadeur door de gedurende eenigen tijd wekelijks één extra ei zal worden gedistribueerd. In de week vóór Pinksteren zal deze extra verstrekking op een nader aan te wijzen bon voor de eerste maal plaats hebbeh. De directeur van het rijksbureau voor de distributie van textielproducten door den handel deelt mede, dat met ingang van heden wordt bepaald, dat gekocht en afgeleverd mag worden zonder in name van textielpunten op bon „K" Ver. Staten reist om het Amerikaansche volk enthousiast te maken zijn zoons en zijn rijkdommen te offeren, teneinde het Brit sche empire te redden. Een dergelijk mis bruik van de diplomatieke positie duidt het Amerikaansche volk euvel. Hetzelfde geldt voor de niet ophoudende pogingen der „koninklijke emigranten" Amerika in den oorlog te storten Het Amerikaansche volk weet, dat de leden van vorstenhuizen hun onderdanen niet de democratie gegeven heb ben, welke Amerika thans moeten redden. Toen de kanonnen begonnen te bulderen, hebben deze koninklijke emigranten hun goud gepakt en zijn zij naar veilige landen vertrokken. Aan hun onderdanen hebben zij overgelaten, te strijden en te sterven, zooals zij thans met de Amerikanen willen doen. Vervolgens zeide Wheeler, dat een Duit- schë invasie op het Westelijk halfrond on- van de textiekaart voor vrouwen en mogelijk is. Wanneer overigens Roosevelt meisjes van 15 jaar en ouder (bruine den raad wil opvolgen van de kleine kliek kaart) een zomerjapon van bedrukte en een on verklaarden oorlog wil voeren, r dan zouden de gevolgen van den oorlog tot kunstzijde of stof daarvoor en opeen dictatuur leiden. Het Amerikaansche textielkaarten bon „A" van alle badcostuum of zwembroek. Den detailhandel zal nader per circulaire worden bekend, gemaakt wat er met de in ontvangst genomen ,.K" en ,A" bonnen zal geschieden en welke herbëvoorradings- waarde hieraan zal worden toegekend. Deze K- en A-bonnen kunnen niét bij de distributiekantoren worden ingeleverd. HET BROODRANTSOEN. De secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscherij deelt mede, dat tér aanvulling van het'aardap pelrantsoen voor het tijdvak van Maandag 26 Mei t/m Zondag 22 Juni a.s. nogmaals een extra broodrantsoen van 2000 gram be schikbaar wordt gesteld. In verband hiermede i? bepaald, dat ge durende het tijdvak van Maandag 26 Mei t/m Zondag 22 Juni elk der met 24 genum merde bonnen van de broodkaart recht geeft op het koopen van 100 gram brood of één rantsoen gebak. De, aandacht wordt er op gevestigd, dat bon 24 dus niet zooals met bon 21 het geval is recht geeft op 200 gram brood of 2 rant soenen gebak. DÉ N.S.B. STALEN RINGEN TOEGELATEN OP DE SCHOLEN. De N.S.B.-persdienst meldt: Zooals bekend zal zijn, heeft in het jaar 1939 een groot aantal volksgenooten gouden sieraden als trouwringen e. d. af gestaan aan de nationaal-socialistisch'e be weging in Nederland. In ruil daarvoor heb ben zij stalen ringen terug ontvangen. Daar het het hoofd van het opvoeders- gilde, mr. dr. R. van Genechten. gebleken was, dat deze stalen ringen, die door velen, ook onderwijzers, leeraren, enz., als trouw ringen worden gedragen, door de daarvoor aangewezen instantie ten onrechte be schouwd worden alsonderscheidingsteeke nen, waarvan, het dragen niet is toegestaan, heeft hij zich ter zake tot den secretaris generaal van het departement van opvoe ding, wetenschap en -cultuurbescherming gewend met verzoek te willen bepalen, dat deze stalen ringen geen onderscheidings- teeken zijn. De secretaris-generaal heeft dezer dagen medegedeeld, het standpunt van het gilde- hoofd te deelen. Hierdoor staat vast, dat de ringen van de N,S.B.-aotie „goud om staal" gedragen kunnen worden in de scholen. een j volk weet, zoo besloot spr., dat Bullitt aan i Polen de Amerikaansche deelneming aan den oorlog beloofd heeft en dat Donovan's SINCLAIR LEWIS LID VAN „AMERICA FIRST". Volgens de New York Sun is de bekende Amerikaansche schrijver Sinclair Lewis lid geworden van het comité „America first", dat zich tegen deelneming van de Ver. Staten aan den oorlog keert. (D.N.B.) beloften Joegoslavië in den oorlog gestort hebben. Lindbergh verklaarde, dat hij en de aan wezigen gelooven in een onafhankelijk lot van Amerika. De Amerikaansche jongens zullen niet meer over den Oceaan gestuurd worden en sterven opdat Engeland, Duitsch- land, Frankrijk of Spanje andere landen kunnen overheerschen. De Ver. Staten zul len elkeen bestrijden, die poogt zich te men gen in de zaken van het Westelijke half rond. De binnenlandsche oneenigheid in de Ver. Staten spruit daaruit voort, dat de Ver. Staten in den strijd zouden gaan voor kwesties welke Europa, maar niet, de Ver. Staten betreffen, en omdat vele Amerikanen er niet aan denken, weer voor Engeland's evenwicht te strijden, voor Engelands hege monie over Indie, Mesopotamie en Egypte, voor den Poolschen corridor of een tweede Versailles, Zij willen niet opnieuwden Oceaan oversteken om op vreemde continen ten voor vreemde belangen te strijden tegen een wereld, die aaneengesloten tegen de Ver. Staten staat. De democratie laat zich niet den oorlog opdringen. Ik ben tegen den oorlog, aldus Lindbërgh, omdat ik hem nood lottig achtte voor Europa en wist, dat Enge land en Frankrijk hem niet konden winnen. Amerika is op een oorlog niet voorbereid en staat toch op het punt aan den oorlog deel te nemen, hetgeen beteekent, dat men twee Oceanen moet oversteken om een in vasie te doen in de landen die wel op den oorlog zijn voorbereid en numeriek sterker dan de Ver. Staten zijn. (D.N.B.) ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN DUITSCHLAND. De R A. F. heeft vannacht met zwakke strijdkrachten naar West-Duitschland ge vlogen. De Britsche vliegtuigen lieten op verscheidene plaatsen een gering aantal brisant- en brandbommen vallen, zonder sch'ade van beteskenis aan te richten. Ner gens ontstond militaire schade. - (D.N.B.) ROOSEVELT IN DE PERSCONFERENTIE, ACADEMISCHE EXAMENS. Gelsaagd zijn voor het doctoraal examen rechten, de heeren J. A. Driessen (Leiden), en Th. R. H. Vreede (Wassenaar); voor het candidaatsexamen rechten de heeren ïhr. J. M. Gasille (Den Haag) K. J, Cath (Leeuwar den) en A. Merens (Haarlem)voor het can didaatsexamen Romaansche taal- en let terkunde de heer F. C. de Róoy "(Den Haag) voor het doctoraal examen Kunstgeschiede nis; de heer R. van Luttervelt (Utrecht) (cum laude). Bevorderd is tot doctor in de Geneeskunde op proefschrift getiteld: „Heimwee, een pa- topsychologisch onderzoek", de heer J. Lindner, geboren te Amsterdam en wonende alhier. Geslaagd zijn voor het doctoraal examen rechten: de heer H. J. Louwes (Wassenaar) voor het Candidaatsexamen rechten: de "dames M. B. Vos (Leiden), G. J. B. Lely (Den Haag) en H. E. v. Hoevell (Den Haag) en de heer J. P. A. v.d. Hoeven (Dordrecht) voor het doctoraal examen klass. letteren: de heer P. J. G. M. van Litsenburg (Den Haag)voor het Candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde (letter -V) de heer J. Ebes (Den Haag); voor het doctoraal examen Wis- en Natuurkunde hoofdvak pharmacis mej. M. J. Groen "(Den Haag). Voor het apothekersexamen de dames: F. E. Droogleever (Overveen); G. P. C. Jonge- breurBloem (Heemstede)M. B. E. Haan appel (Rotterdam); G. A. J. Leffers (Lei den); J. C. Schouten (Utrecht) en M. H. Vrolijk (Leiden) en de heeren; ir. A. L. Barker (Vlaardingen)H. J. Colenbrander K. W. J. Dambrink, M. v. Oosten. A. Riet (allen_den Haag); I. R. D: Rijken (Leiden); M. A. v. d. Sluys (Den Haag»; Mr. C. J. Spier (Leiden) en H. Schaareman (Rot terdam). President Roosevelt was gisteren in de persconferentie buitengewoon terughou dend. Op de vraag, of hij met Knox en Stimson van meening is, dat de neutrali- teitswet veranderd moet wovden, verklaar de Roosevelt, dat hij daarover uitsluitend iets in de kranten gelezen had. Hij weiger de een eigen standpunt bekend te maken. In politieke kringen te Washington ver moedt men, dat de president niet voorne- jmens is, het congres om wijziging van de 1 neutraliteitswet te verzoeken, daar dit weer maandenlange debatten zou veroor zaken en de oneenigheid onder het volk 1 verder zou versterken. Vele Amerikaansche kringen vermoeden daarom, dat de rede- Volgens een bericht uit Beiroet heeft de i voeringen van Knox -en Stimson slechts POGING TOT DESERTIE IN SYRIË VERIJDELD. luitenant-kolonel Gollet, die binnen het bestek van de Fransche strijdkrachten in Syrië het bevel voert over een corps Tsjer- kessen, in den nacht van Woensdag op Donderdag geprobeerd, een bataljon van camouflagemanoeuvres geweest zijn, die Roosevelt dan te zijner tijd gelegenheid die nen te geven om te- verklaren, dat hij het met de volksmeening eens is en geen Ame rikaansche schepen naar Engeland zal stu- dit corps, onder het voorwendsel van ma- ren. Roosevelt ontweek de vraag, of hij dei noeuvres, over - de Syrisch-Palestijhsche toestand met betrekking tot Vichy ver be grens te lokken, teneinde het aan de Brit- terd acht als gevolg van de radioredè van sche strijdkrachten toe te voegen. Toen de admiraal Darlan Tsjerkessen evenwel de bedoeling van den Op 10 Juni za. Roosevelt m het congres luitenant-kolonel Gollet inzagen, maaktenkrachtens de wet tot hulpverleening aan zij grootendeels aan de grens rechtsomkeer j Engeland het eerste verslag uitbrengen en begaven zij zich weer naar hun stand- lover de op grond Van de wet uitgegevenhe- plaats in Syrië. Een heel kleine af deeling, dragen, zonder vermelding van bijzonder heden. (D.N.B.) DE VLAGGEN UIT IN ITALIË. die Gollet gevolgd was, werd door Fransche grenstroepen aan de grens omsingeld. Daarbij werd een onder bevel van Gollet staande majoor gevangen genomen. Aan j de zijde van de grenstroepen werden twee i Ter gele„enheid van den 25sten verjaar- Olficieren, die de deserteurs probeerden te d der italiaansche deelneming, aan den vangen, gedood. Gollet slaagde erin om met wereia00ri0g zijn in heel Italië de vlaggen enkele soldaten de grens over te komen.ultgëstoken. De gouverneur van Rome heef t ID-N.B.). hedenochtend hulde gebracht aan het graf van den Onbekenden Soldaat eïi aan het AALSMEER. Turndemonstraties van „Olympia". Door de Gymnastiek en Athletiekver. ..Olympia" is een demonstratie gegeven in turnen en hetgeen daarmee verband houdt. Onder de toonen van de vroolijke marsch- muziek door Uiterwegs Fanfare, ging de stoet van gymnasten naar het sportterrein. Na een kort openingswoord van den voorz. den heer K, Eveleens konden wij constateeren, dat Olympia nog steeds een waardige plaats inneemt- op het gebied van de gymnastiek. De middag werd besloten met een onder- lingen handbalwedstrijd. 's Avonds is een geslaagde cabaretavond gegeven in „De Oude Veiling". Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana, D. van. J. Selser en A. Visser Leonarda Martha Maria, D.- van J. van Bemmelen en C. J. van Veen Cornells Johannes, Z. van P. Konst en J. G. M. Zaal Jan Johannes, Z. van N. Leek en A. M. Wal raven. Getrouwd: J. Meivogel 28 j. en Th. M Gee- reking 22 j. Overleden: Jac. Plet 42 j., echtgenoot van A. van Langeraad. KATWIJK. Burgerlijke. Stand. Geboren: Cornelia, D. van K .van Duiven voorde en A. Vooys, Baljuwstraat 14a Leuntje Jacoba, D van A. Krijgsman en J. Plug, J. Tooropstraat- 35 Johanna, D. van H.nv, d. Bent en D. de Jong, Louwestraat 16 h 'Wilhelmina Juliana Beatrix, D. van C. Geij- teman en C. van der Plas, Secr. Varkevisserr straat 248 Cornelia, D. van A. Durieux en J. Schaap Drieplassenweg 1 Gerben Jan Rein, Z. van S. Dijkstra en E. A. Kleinveld, Wyborgh- straat 25 Wilhelmina Iréne, D van S. Dijk stra en E. A. Kleinveld. Wyborghstraat 25 Jan. Z. van J. B. de Best en E. Zandbergen, Zeeweg 10. Rijn. Overleden: Mensje Ouwehand, echtgenoote van J. Mewogel 80 j. Geertje van der Plas, echtgen. van J. van Rhijn 71 j. Lambertus Hendrik Slotemaker. echtgenoot van E.- Bor- gesius 75 j Martinus Varkevisser, echtgen. van A. van der Bent- 58 j. Leonardus Cor nells Maria Wildenburg. Z. van C. Wiiidenburg en M. Rutten, 43 j. Jakobus Jakob van Rijn, Z. van A. van Rijn en A, van.der Mooi 29 j. Gehuwd: A. P van der Ster en A. van der Plas. J. Tooropstraat 36 M. van der Marei en B. van Diik. Duinstraat 25 D. de Moojj en L. Hus. Vliet N.Z. 57. Rijnsburg. Ondertrouwd: M van Koevermge. Boulevard 71b en L, Bcufcerse, Boulevard 71b J. Zwaan, Achterweg 3 en C. Bekker, Valkenburgerweg 9. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Kaatje, D. van J. van der Meij en M. Glasbergen Jacob. Z. van J. Colijn en C. Drost Joohannes Petrus, Z. van H. G. L, Bogaards en M. C. Juffermans Clazina, D. van A. Hijneman en W. de Moojj Marrigje Neeltje, D. van P. J. Brussee en W. Koudijs. Ondertrouwd: E>. van der Heiden 24 j. eu M. Zwaan 23 j. Gehuwd: D. Tijsterman en A. van Egmond P. Kralt en M A. M. van den Anker. arbeidsbemiddeling had een verslag inge diend van het agentschap over 1940 dat voor kennisgeving aangenomen werd,hetgeen ook geschiedde met het verslag der stich ting Rijnlandsch Borgsteliingsfonds. Het bleek, dat in 10 gevallen hulp werd verleend tot een bedrag vkn f. 6;699.65, Tot lid van •het fondsbestuur werd aapgewezen burge meester M. F. Berkhout. Verschillende straten 'moeten opnieuw bestraat worden. De kosten voor de ge meente. zullen bedragen f. 5.600, welk be drag toegestaan werd. In één der vorige vergaderingen werden B.enW, gemachtigd de tarieven van elec- triciteit en gas te verhoogen, volgens vast gestelde normen, wanneer de kolenprijzen hiertoe aanleiding gaven. Sedert 1 Mei mogen de electriciteitsta- rieven alleen verhoogd worden volgens een vastgestelde formuleberekening: hiervóór komen in aanmerking de tarieven van 1939. Voorgesteld werd over Mei en Juni de tarieven voor kleinverbruikers vast te stel len volgens deze formuleberekening, met uitzondering van de muntmeterstarieven, die gehandhaafd blijven op 25 en 35 ct. Eveneens werd voorgesteld B. en W. te machtigen bij verdere stijging der kolen- prijzen de tarieven te wijzigen volgens de richtlijnen aangegeven door den directeur van de Ver. van Directeuren van Electrici- teïtsbedrijven in Nederland, waarvan ter stond mededeeling zal worden gedaan aan den raad. Aldus besloten. Ook de plaatsgevonden verhoogingen van de gasprijzen moeten worden ingetrokken, tenzij de formuleberekening op deze ver- hoogirigen recht geeft. Overeenkomstig de richtlijnen van den secretaris der gasstich- ting werden de gastarleven voor het 2e kwartaal van 1941 vastgesteld. Ook werd besloten B. en W. te machtigen de prijzen te wijzigen overeenkomstig dë richtlijnen aan te geven door den secretaris der gasStichting. In de orde- en veiliglieidsverordening werden aanvullingen aangebracht in hoofd zaak betrekking hebbend op sneeuwruimen. Nog werd een bepaling opgenomen dat het verboden is, behoudens vergunning van B. en W. buskruit of vuurwerk aan het publiek af te leveren. Hierdoor kan ook be streden worden het leggen van z.g. „klap pertjes" op de tramrails. De Ver. „E.H.B.O." kan geen gebruik meer maken van het gymnastieklokaal en zal voortaan cursussen geven in de gymna stiekzaal van „Beresteijn", waarvoor de huurkosten bedragen f.100 p. j. Aan deze vereeniging werd over 1941 een subsidie verleend van f. 100. Besloten werd medewerking te verleenen aan de aanvrage van het bestuur der Geref. School voor de aanschaffing van school banken. Besloten werd een kasgeldleening aan te gaan van f. 100.000 tegen een rente van 2 3/4 per jaar. Na uitvoerige discussie werd besloten tot de aanschaffing van een autospuit, even tueel gemonteerd op eén gebruikt, chassis, waarvan de kosten begroot zijn op f. 13.000. Hierop volgde sluiting. teruggegaan van 239 tot 236l/2%>, kon later weer een kleine verbetering worden waar genomen. De Öcheèpvaaftrubriek was zeer stil; in Scheepvaart Unies vonden op be scheiden voet kleine omzetten plaate, waarbij voornamelijk werd gehandeld op het peil van den vorigen topprijs. Voor het overige was van affaire niets te bemerken. In Oude Booten werd slechts een enkele transacties afgesloten. De animo voor In dische cultuurwaarden was totaal verdwe nen. Op de Tabaksafdeeling waren de Su-, matra aandeelen volkomen verwaarloosd en alleen gelukte het voor Oude Deli's een no teering tot stand te brengen. De overige soorten moesten het zonder handel stellen. Met de Suikerfondsen ging het niet veel beter In de eerste tape werden HVA's voor 428"/1 afgedaan en daarna was er van affaire geen sprake meer. In de minder courante soorten was in> het geheel niets te doen. Ook de Rubbermarkt vormde geen uitzon dering. Amsterdam Rubbers werden op 266 3/4 Ingezet en daarna moesten er drie tapes verstrijken,-voordat het weer eens mogélijk bleek een transactie in elkander te zetten. Slechts voor enkele minder gang bare soorten gelukte het tot noteering te komen en daarbij kwamen nergens variaties van beteekenis voor. Hoewel de handel op de. beleggingsmarkt van kalmen aard was. gaven de nieuwe 4 °/o obliga/tiën Nederland en de gestaffelde lee ning toch geregeld eenige beweging te aan schouwen. Verder kon een vaste stemming worden opgemerkt. De nieuwe 4 stukken golden 98 7/16 a 98 1/2. De gestaffelde lee- nfng werd afgedaan tegen prijzen loopende van 89 1/8 tot 89 1/4. Vcor de overige vie len geen mutaties te vermelden. Voor ge meentelijke en provinciale óbligatiën bleef de stemming even-eens goed In pandbrieven was bijna niets te doen. (A.N.P.) Prolongatie 23A GEBOREN: Hendrikus Cornells Petrus,. Z. van P. Hermans en H. M. van den Berg Karei, Z. van K. van Leeuwen en J. Rietveld Jan Hendrik, Z. van J. H. Schild en J. Klap Antonius Jo hannes, Z, van S. P. Ver.ver en C. M. W. Aerts Petronella Agatha Maria, D. van A. A. v. d. Poel en J. C. Wassenaar Simon Petrus, Z. van P. v. Kins en C. H. Kienjet Willem, Z. van M. v. d. Linden en S. M, Schouten Leo nardus Frannclscus, Z. van H. de Jong en I. A. de Jong Johannes. Z. van G. v. Allen en G. Brandjes Emmy, D. van B. F. de Clercq en M. v. d. Hengst Abraham. Z. van W, M. Bregman en A. ter Veen Johannes. Z. van A. van Sprang en T. Plug Leunie, D. van K. van der Meij en J. Brak Neeltje, D. van C. den Uyl en J. van der Neut. OVERLEDEN. A. P, Rujjgrok, M. 48 J. BOUW VAN AMERIKAANSCHE OORLOGS SCHEPEN DOOR STAKING VERTRAAGD. Nadat admiraal Land voor de Senaats commissie tot onderzoek van den stand dei- bewapening het optreden van het Ameri kaansche leger geëischt had om de staking van machinisten op vijf werven te San Francisco te breken, heeft de plaatsver- vangende minister van marine, Bard, ver klaard, dat 17.000 arbeiders tot nietsdoen 'genoodzaakt zijn, waardoor de bouw van oorlogsschepen ter waarde van 342 millioen dollar vertraagd wordt. Daaronder bevin den zich vier lichte kruisers alsmede een aantal torpedojagers en mijnenvegers. Bard verzocht de regeering om ingeval van „on wettige" stakingen, de fabrieken over te nemen. (D.NB.) gedenkteeken der fascisten, die gevallen zijn voor de zaak der revolutie. De bladen wijden uitvoerig commentaar aan de be teekenis van dezen dag. Thans,, zoo schrijft de Messaggero, is Italië opnieuw in oorlog, een oorlog tegen Engeland en zijn mede plichtigen. Het verraad van de vroegere bondgenooten bij het sluiten van den vrede was het historische voorspel voor hetgeen daarna is geschied, een der fundamenteel e voorwaarden voor de totstandkoming van de as. De bondgenooten van 19151918, al dus de Popoio "di Roma. hebben niets an ders gedaan dan Italië bedriegen en ver raden, maar zij hebben slechts bereikt, dat wij ons losgemaakt hebben van alles, wat ons hinderde, en dat wy konden optrekken voor de verovering van de ioesornst. (Stef ani) PRIJZEN EN BESOMMINGEN IJMTJIDEN. 24 Mei. Kabeljauw f.167.50 per stuk; tarbot f. 5.30 4.80 per KG.; tong f. 4,60—2.80; groote griet f. 168: middel griet f. 140—112; kleine griet f 108; zetschol f.78—70; kleine zetschool f.7144; pufschol 1ste soort f.37—26; pufschol 2e soort f.21.508,50; grocte roode poon f.123; middel roede poon f.118; kleine roode poon f.6351; poontjes f,37—35; groote schar f.55—26; kleine schaar f.20—14.50; piifschaar f. 7,50—2.60; pie terman f.66—57; bot f.3931; wijtinng f.52— 35; makreel f. 82,5078; horsmaakreel f.2220; alles per 50 KG. Trawlers: IJm. 189, Mary, 100 manden, f.3179; IJm. 125. Martha. 75 m. f.1815; IJm. 29 Zee leeuw. 190 nj-. f.5629: IJm. 111. Olvmpja. 130 m., i. 3156; IJm. 22. ïta, 130 m„ f 3139; IJm. 129, Schamrock, 65 m.. f. 1240. Loggers; KW. 107 f. 1122; KW. 104 f. 1429; KW. 91 f.1178: KW. 175 f.1065: KW. 52 f. 112C; Schev. 314 f 842; Scliev 443 f.1034. SASSENHEIM. Zondagsdienst vooor doktoren. Deze wordt morgen waargenomen dooi doktoren Dommisse en Le Grand. VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. Herziening tarieven electricïteit en gas Orde- en veiligheidsverordening Kas geldleening f. 100.000 Aanschaffing le autospuit. Onder leiding van burgemeester M. F. Berkhout vergaderde de raad. In verband met de oprichting van ge westelijke arbeidsbureaus hebben de tot dusver bestaande, derhalve ook het agent schap dezer gemeente en de plaatselijke waren vrijwel geen opdrachten. Van de Pe- commissie, met ingang van 1 Mei jJ. hun ,-troleumwaarden gaVen ook Olies nog klei- werkzaamheden beëindigd. De agent der Ine teekenen v^tn leven.: Nadat de koerswas .LEIDEN. 24 Mei. Botermarkt: Boerenboter prima f. 1.70—1.75 per kg. Aanvoer 400 kg. han del matig. LEIDEN, 23 Mei. Ter veemarkt aangevoerd: 19 stieren; 106 kalf- en melkkoeien, f.280340, taam.; 86 varekoeien e.a. f. 140—270. mat.; 130 vette koeien; 21 pinken, f. 180—260. mat.; 3 graskalveren. 14 vette kalveren, 202 nuchtere kalveren: 136 weideschapen, f.34—r48, tam.; 2544 lammeren, f.17—28. tam.; 42 zeugen, f60—80. 95 mestvarkenns. f.3050, 553 biggen, f.14, —21. mat.; 92 bokken en geiten, f.20—70, mat'. LEIDEN, 24 Mei. Kaasmarkt. Aangevoerd 34 partben kaas, waarvin 27 partijen Goudsche en 17 partijen Leidsche. Prijs Goudsche f.40 50 —41.50. 2de soort f.39—40: Leidsche f.39. Han del flauw. Alles per 50 KG. BOSKOOP. ?3 Mei. Coöp. Ver. .De Bos- koopsche Veiling: Rozen per bos: Butterfly 32— 45 ct.; Florex 35—58 ct.; Pechtold 46—53 ct.; Vierlanden 40—58 ct.; Rosalandia 46—58 ct.; Juweeltjes 0.801.60; Else Poulsen 0.80—1.00; Ingar Olsson 72—90 ct.; Hadlev 42—73 ct.; Bri- arclif 38—46 ct Dorus Rijkers 52—1.08 ct.; Paul Grampel 36—78 ct.; Rosa Mundi 82—108 ct.; Gloria Mundi 6078 ct.; Babyrozen gemengd 60—80 ct.; Edith Helen 44—62 ct.; Better Times '44—68 'ct.; Wendland 25—52 ct.; Duisburg 17 ct Queen Mary 37—53 ct.; August Noach 18—27 ct.; Golden Ophelia 32 ct.; Jules Bouche 42—100 ct.; diversen per bos: Clematis Prins Hendrik 1.50—1.80; idem [Mevr. le Coultre 1.80—1.90; idem Nelly Moser 44 ct.; idem Durandi 4049 ct.; Lathyrus 1318 ct.; Azaleabloemen 90 ct.; Anemonen 12 ct.; Trollius 5—8 ct. Diversen in pob per sttik: Clematis '40 ct.; Ba byrozen 15 ct. HONSELERSDIJK 23 Mei. Export Groen- tenveiling: Bloemkool 20; 2e 15 per stuk; Sla 3.50—5.00; gr. Komkommers 17; B. 13; Witte 19; B. 14.50 per-100; Peen 15 per bos; Tomaten 51 per kg. HONSELERSDIJK, 23 Mei Groentenveiling. Binnenland. Aardbeien 0,70—1,70: Golden Cham pion 5.40; Blauwe Druiven 2.90—3.80; Roode Bessen 2.90—3.10; Dubbele Boonen 1.00—1 30; Tomaten 5l; Postelein 16—18 per kg.; Spinazie 2.10—7 per 100 kg.; Perziken 14—35; Komkom mers 10—12 per stuk; Radijs 1.80; Seldery 10— 16; Sla 0.80—1.40"; Bloemkool 11—20; 2e 3.70— 15 per 100; Peen 1215 per bos; Rabarber 6.40 8.00 per 100 kg. KATWIJK A. D. RIJN 23 Mei Wasp een f.33—35; Witlof f.22—27; Prei f.31—37; Spi nazie f. 4.50—7.00; "Radijs f. 1.70—1.80; Rabarber f. 6.50—7; Sla per 100 f. 3.50—5.00. LEIDSCHENDAM, 23 Mei. Engelsche kom kommers le srt. f.19; idem 2e srt, f. 14.50; idem 3e srt. f9.50; idem stek per kg. 9—14 ct.; Gele Komkommers le srt. f. 10.50—12; idem 2e srt. f. 6.70-^-8.30; idem 3e srt. f. 5.106; idem st-ek per kg. 7—10; Kropsla le srt. 5; Stoofsla f. 4.50— f. 6.80; Peen f.17; Bloemkool le srt. f.19; idem 2e srt. f. 14.50; idem uitschot f. 9.50; .Tomaten, midd. f. 25.50; idem groote rónde f. 25.50; idem 2e srt. f. 25.50; idem 3e srt. f.2023; idem bon ken f. 25.50; idem-uitschot f.16—18; Andijvie per 5 kg. 7088 ct.; Spinazie per 4 kg. 10—28 ct.; Postelein 14—19 ct.: Raapstelen 810 ct.; Ra barber per 100 bos f.8; Snjjboonen f. 1.32—1.38; Radijs f. 1.80; Prei'36—38; Seldery 7—9. NAALDWIJK. 23 Mei. Groentenvplling Roode Aalbessen 2.60—2.70; Aardbeien 0.60 1.70; Fr ankent halers 3.804.00: Dubbele Boonen 0.65—1.40; Snij 0.70—1.05; Postelein 13—19; Aardappelen 3740; Poters 4245; Kriel 11—30; Tomaten 51 per kg.; Stoofsla 17—34 per 6 kg.; Andijvie 1436 per 4 kg.; Asperges wit 3440; Blauw 23—32 per bos; Sla 3.50; Binnenland 5.00; Kelen 8—10; Peen 7—15; Radijs 1.80; Peterselie 820—'8.90; Seldery 11.1012.60; Komkommers 17; B 13; C 8.50; Bloemkool 18—20; 2e 15; 3e 9—12 per 100; Perziken 33—37; 2e 23—24 p. st.; Spinazie 3.007.00 per 100 kg. UTRECHT. 24 Mei. Totaal aangevoerd 400 suks vee. 300 Vaarzén. f.430; 220 pinken f.290; 320 melkkoeien f.510; 340 kalfkoeien f.530; 160 varekoeien, f.360; handel kalm. vrijwel gelijke prijzen. 250 nuchtere kalveren; 140 schrammen, f.20—36; 380 biggen f.13—21; handel flauw, met lagere prijzen. 1100 weidelammeren, f. 17 24 per stuk; handel redelijk met gelijke prijzen. Kleinhandel; Aangevoerd 200 KG. kaas, prijs f. 1.40—1.70 per KG.; 1500 eiieren, prijs f. 1.Ó7 per KG AMSTERDAM, 24 Mei. Op den laatsten Zaterdag, voor de zomer- vacantiepericde, waarin de effectenbeurs te Amsterdam op den laatsten dag van de week gesloten zal zijn, was de handel van zeer bescheiden omvang. Men kon trouwens niet anders verwachten, ten minste wan neer rekening wordt gehouden met het ge brek aan ondernemingslust, dat op de ge wone werkdagen in deze week reeds viel waar te nemen. Wanneer de beurs vandaag reeds gesleten zou zijn geweest, zou daar mede niet veel schade zijn berokkend. Van een bepaalde stemming was geen sprake. "*e koersen bleven op de meeste afdeelingen ongeveer op, peil en onder beurstijd was de prijsbeweging onbewogen. Op de afdeeling i B™n *18—Y' der Industrieelen gaven Aku's echter nog Baron 18-20. Elisabeth 18-. geregeld teekenen van aanwezigheid en daar bij bewoog de koers zich voornamelijk juist in de allernaaste omgeving van 130%. Uni levers v/aren vrijwel onveranderd. De Phi- :ips-aandeelen bleven gemakkelijk op peil. Voor de minder courante Industrieelen RIJNSBURG. 23 Mei. Groentenveiling: Rabarber f.8; Spinazie f.1—3; Prei f.28—30; Witlof f.12—15 pei- 100 kg.; Selderie f.4—6; Peterselie f. 8.50—10; Sla-uien f. 3.60—4.20 per 100 bos. RIJNSBURG. 23 Mei. Bloemenveiling: Lathy rus 24—28 ct.; Anemonen f. 1—1.40; Convalaria 20—24 ct.- Pyrethrums: Robinson f. 1.602; Redking f: 1.60—3;Wit f.2.60—3; Papaver f.5; Margrieten wit 50—70 ct,; Violen 4—7 ct.; Trol- lium 40—50 ct. Tulpen; Eastigon 16—22; Yellow King 20—24; won 1820; Elisabeth 13—20. Koude grond tulpen: Victoire 12—16; Yellow King 16—20; Elisabeth 12—16; Sanders 12—16. TER AAR. 23 Mei. Centrale Veiling: Spi nazie 5—28 ct,; Andijvie f 0.90—1.05; Slavellen 3450 ct.; Peulen f.4.607.80; Snijboonen f. 7.60—8.20; Postelein 13—21 ct.Prei 32—37 ct.; Radijs f. 1.80; Rabarber f.48.20; Peen 15 ct.; Seldery f. 8.50—10.90; Sla f. 0.70—6.00; Bloemkool 5—20 ct.; Komkommers 19 ct,; Aardbeien per doosje 17—28 ct.; Tomaten A 26 ct.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3