Het nieuwe raadhuis te Leidschendam geopend IESDSCH DÜ6BLAÖ - Tweede BSa'd Woensdag 21 Mei 1941 Officieele Kennisgevingen VIS5CHERIJ-BERICHTEN KERK- EN SCHOOLNIEUWS RECHTZAKEN BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN LAND- EN TUINBOUW AGENDA ^riJN/T IN I ITTIRD^ FINANCIËN Dagbladreclame is niet te vervangen Toespraak van burgemeester Banning Winterhulp Nederland PREDIKBEURTEN. VOOR DONDERDAG 22 MEI. Leiden Doopsgez. Gem.: geen dienst. Evang. Luth. Gem.: Voorm. 10% uur ds. Bieger. Geref. Gem. (N. Rijn)Nam. 2uur ds. P. Houkoop van Den Haag. Geref. Kerk (Zuiderkerk)Voorm. 10 uur ds. Wiersinga. Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstr. 19)Voorm. 10 uur gez. mis. Aalsmeer Ned. Herv. Kerk (Dorp)Voorin, 10 uur, ds. Y. Alkema. Ned. Herv. Kerk (Oost)Voorm. 10 uur, ds. H. v. d. Linde. Chr. Ger. Kerk: Voorm, 10 uur, ds. J. P. Geels. Doopsgez. Kerk: geen dienst. Aarlandcrvecn Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10.30 uur ds. Van Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. 10.30 uur ds. Moolhuizen. Alphen a. d. Rijn Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur dr. Scheers. Evangélisatie Voorm. 10 uur de heer De Jong. Martha-stichting: Voorm. 10 uur ds. Meyer. Geref. Kerken: Hoofdstraat: Voorm. 10 uur ds. Hartkamp. Raadhuisstraat: Voorm. 9.30 uur ds. Bosch. Chr. Geref. Kerk: Voonn. 10 uur leesdienst, nam. 5.45 uur ds. De Jong van den Haag. Oud-Geref. Gem.: Nam. 2.30 uur de heer Re delijkheid. Bodegraven Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u. ds. Klüsener.. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Dam. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur ds. J. J. Simon van Gouda. Geref. Gem,: Voorm. 10 uur leesdienst. Boskoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 uur ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 uur ds. Westerik van Leiden. Chr. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur ds. Kleisen. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur leesdienst. Haarlemmermeer Ned. Herv. Gem. Hoofd dorp: Voorm. 10 urn* ds. Salverda. Vijfhuizen: Voorm. 10 uur de heer Brörens. Lijnden: Voorm, 10 uur de heer v. d. Berg. Aalsmeerderweg: Voorm. 10 urn* de heer Koudstaal. Nieuwemeerdijk Voorm. 10 uur de heer J. van Voorst. Badhoevedorp Voorm. 11 urn- de heer Boer- lijst. Hazerswoudc Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Kiehl. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Heuzeveldt. Hillcgom Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Eerhard. Geref. Kerk: Voorm. 10 urn- ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur leesdienst. De Kaag Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds, v. d. Windt. Katwijk a. d. Rijn Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 uur ds. E. Warmolte. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 uur ds. Aalders. Kawyk aan Zee Oude Kerk: Voorm. 10 u. ds. Rutgers. Geref. Kerk: Vooim. 10 uur ds. Gilhuis. Koudekerk Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u. ds. Van Binsbergen. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur ds, Haspers. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 U. ds. Kuilman van Lelden. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur ds. Dijk. Lcidschcndam Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Vermet. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Boukema. Leimuiden Ned. Herv, Kerk: Voorm. 10.30 uur ds. S. F van Veenen. Geref. Kerk: Voorm. 10.30 uur cand. Visser van Amsterdam. Lisse Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. J. Th. van Veenen. Geref. Kerk: Voonn 10 uur dr. Th. Ruys Jr. Chr. Geref. Kerk: Voonn. 10 uur ds. A. Pon- atein. Geref. Gem Voorm. 10 urn' leesdienst. Oud Geref. Gem.: Voorm. 9.30 uur leesdienst. Nieuw-Vennep Ned. Herv. Kerk: Voorm, 10 uur ds. Lazonder. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10% uur ds. Alders van Vlaardingen. Nieuwveen Ned. Herv. Kerk: geen dienst. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Speelman. Evangelisatie: Voorm. 10 uur de heer A. van Scherpenzeel. Noorden Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% U. de lieer J D. van Galen van Schaafsbergen. Geref. Kerk: Voorm. 10% uur leesdienst. Noordwük-Binnen Ned. Herv. Keïk: Vm, 10 uur ds. Siddré. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Visser. Noordwük aan Zee Ned. Herv. Kerk: Vin. 10 uur ds. Cupedo. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Bouma. Geref. Bond: Nam. 5 uur ds. Van Rijnsburger van Oud-BeyeiTand. Noordwijkerhout Ned. HervKerk: Voorm. 10 uur ds. Den Hertog. Oegstgeest Pauluskerk: Voorm. 10 uur ds. Jansen Schoonhoven. Geref. Kerk (Mauritslaan)Voorm. 10 uur, cand. Marseille van Katwijk-aan-Zee. Geref. Kerk (Morschweg): Voorm. 10 uur, cand. v. d. Wel van Leiden. Oude Wetering Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur ds. Geerling. Geref. Kerk: Voorm. 10% uur ds. v. d. Bos. Rem. Kerk: geen dienst. Rljnzatcnvoude Ned. Herv. Kerk: Voorm 10.30 urn- ds. J. H. de Vree. Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur ds. Kleisen (van Boskoop). Rijnsburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur dr. Houders van Wassenaar. Geref. Kerk (Rapenburg): Voorm. 10 uur ds. v. d. Loo. Geref. Kerk (Voorhouterweg)Voonn. 10 uur ds. Post. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Sluiter van Den Haag. Sassenheim Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u. ds. Kr ij kamp. Xg Geref. Kerk: Voorm. 9.30 uur ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Hen- driksen van Zeist. Pinkstergemeente: Voorm. 10 uur de heer Zoutman. Ter Aar Ned. Herv. Kerk: Voorm, 10.30 utlr ds. Huls. ,,r Geref. Kerk: Voorm. 10.30 uur ds. Warner, Valkenburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u. dr Veldkamp. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Brinkman van Wassenaar. Voorschoten Ned. Herv. Gem.: Voorm. 10 u. ds. H. P. Forgtens. Geref. Kerk: Voorin. 10 Uur ds. J. C. Hout zagers. Waddinxveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Vroeg in de Web. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Smidt. Oud-Geref. Gem.: Voorm. 10 uur ds. van der Kraats. Vergaderzaal Zuidkade 18: Nam. 5 uur ds. de Rover van Vlaardingen. Wassenaar Ned. Herv. Gem. (Dorpskerk): Voorm. 10.05 uur dr. Van Niftrik van Rijnsburg, Kievietkerk: Voorm. 10.05 uur, ds. Ten Kate. Geref. Kerk (Zijllaan)Voorm. 10 urn-, ds, Feringa. Geref. Kerk. (Bloemcamplaan)Voorm. 10 u., cand. P. v.„d. Schaaf van Leiden. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: Voonn. 10% uur. ds. C. A. v. Harten. Ger. Kerk: Voorm. 10% uur, ds. P. de Ruig. Chr. Ger, Kerk (Polder)Nam. 2% uur, ds. De Boer van Amsterdam. Zoetermecr Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, dr. J. J. Woldendorp. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. H. Versluys. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur, leesdienst. Ver. tot verbr. der Geref. Waarheid: Voorm, 10 uur, de heer Wildschut te Rotterdam, Ver. van Vrijz.-Herv.: Nam. 6.30 u. geen dienst Zoeterwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm, 10 uur, de heer Heymans van Leiden. Zwam m er dam Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Pop. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Zwaan. Rem. (Geref.) Gemeente, geen dienst. NED. HERV. KERK. Bedankt: Voor Groot-Ammcrs (toez.), ds. L. Blok te Middelharnis. Aangenomen: Naar Culenïborg (toez.), ds G, Oldeman te Terwlspel (Fr.), naar Winschoten (Evangelisatie), cand P. Dijkstra te Huizum (Fr.). Beroepen: Te Hengelo (O.), ds. K. Strijd te Oistenvijk. OUD-GEREF. GEMEENTEN. ds. J. van de Poel Beroepen: Te Kampen, te Giessendam. GEREF. KERKEN Beroepen: Te Papendrecht. cand. J. B. Wel- mers, thans hulpprediker aldaar; te 's-Graven- zande, ds. D. W van der Laan te Sleen (Dr.). Aangenomen: Naar Eist (Geld.), cand. E. To renbeek, thans hulpprediker te Rotterdam. GEBOREN: Hendricus Joannes Maria, Z. van H. J. Schutte en C. J, van der Waals Irene Beatrix Juliana Wilhelmina, D. van T. Segaar en C. Chrispijn Anna Francisca, D. van W. A. Marks en A. F1, van Velsen. OVERLEDEN. M. A. Vonk, wed. van W, van der Son 75 j. G. E. van der Linden, wed. van B. J. Favler 67 jaar. Vraag: Kunt u meedeelen hoe ik spinazie 111 flesschen kan bewaren voor gebruik in den winter? Mej. J. de R. Antwoord: Vermoedelijk bedoelt u of de spinazie in flesschen kan ingemaakt worden, zooals dat bijv. bij de zomerpostelein wordt gedaan. Dit kan niet; wel kan spinazie in Weck glazen" worden gesteriliseerd Na het wasschen de groente „sluiken". Voeg de gewone hoeveelheid zout er bij. Daarna in de glazen doen en aanvullen met het kooknat en alles 1 a 1% uw laten koken. Vragen op tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw". BIJ ONTVLUCHTING UIT DE GEVANGENIS BEHULPZAAM GEWEEST. Veertien dagen geleden diende voor de Utrechtsche rechtbank een zaak betreffen de het hulp verleenen bij een poging om uit de gevangenis te ontsnappen. In het Huis van Bewaring te Utrecht zaten twee gedetineerden, van wien de een op vrije voeten mocht worden gesteld, ter wijl de ander nog twee jaar voor den boeg had. De twee gevangenen kwamen over een, dat de een zich zou voordoen voor den ander, zoodat toen afgeroepen werd, dat de een in vrijheid zou worden gesteld, de ander naar voren trad en de gevangenisdeur voor zich zag open gaan. Terwijl hij nog twee jaar achter slot en grendel had moeten zit ten. De ander, die werkelijk in vrijheid ge steld had moeten worden, vroeg hierop, of hij nu eindelijk vrij kwam en zoo kwam de fraude uit. In verband hiermede werd tegen den 22-jarigen hotelbediende L. D. uit Utrecht een gevangenisstraf geëischt voor den tijd van drie maanden. De rechtbank veroor deelde verdachte tot een gevangenisstraf van zes weken. HAAGSCHE RECHTBANK. Rijwieldiefstal. Ter zake rijwieldiefstal heeft zich voor de rechtbank te verantwoorden gehad D, S. uit Leiden. De officier vorderde tegen verdachte in verband met diens strafblad, een gevangenisstraf voor den tijd van ne gen maanden. De rechtbank heeft uit spraak gedaan, en verdachte conform den eisch tot negen maanden gevangenisstraf veroordeeld. Een octrooi-kwestie. Een winkelier te Leiden had aan iemand die daarom had gevraagd, enkele lampen verkocht, waarmede echter inbreuk werd gemaakt op het octrooi der Philipsfabrie- ken. Volgens den winkelier had hij de lam pen niet in voorraad om normaal te ver handelen, doch op aandringen Van den klant, had hij er een geleend. De officier vorderde wegens overtreding der Octrooi- wet f.400 boete subs, vier maanden hech tenis. De rechtbank heeft f. 100 boete subs, een maand hechtenis opgelegd. Verduistering. De melkventer C. J. D, uit Noordwijker hout heeft zich te verantwoorden gehad terzake verduistering van twee rijwielen. De officier had tegen hem twee maanden gevangenisstraf geëischt. De rechtbank heeft uitspraak gedaan en die straf niet voldoende geacht, en ver dachte veroordeeld tot vier maanden ge vangenisstraf. CHOPIN-AVOND. Vrijdag 30 Mei a.s. zal Theo van der Pas in de Groote Zaal van de Stadsgehoorzaal een Oliopin-avond geven. INENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat op Woensdag 28 Mei a.s. des namiddags van 2 tot 3 uur, aan het bureau van den Ge neeskundigen Dienst, Mare. 13a, gelegenheid wordt gegeven tot kostelooze inenting tegen pokken. Het trouwboekje moet worden mede gebracht. 3164 STEVENINCK, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. AANVRAAGFORMULIEREN VASTE BRANDSTOFFEN. Op Vrijdag 23 en Zaterdag 24 Mei a.s. zullen huls aan huis bezorgd worden aan vraagformulieren voor brandstoffen, die uitsluitend bestemd zijn voor eigen huis brand, (haarden en kachels, centrale ver warming) en dus niet voor huurders, schouwburgzalen, spreekkamers e.d. Deze formulieren mogen niet worden ge vouwen, en moeten duidelijk leesbaar, netjes met inkt worden ingevuld én schoon ge houden worden. De vertrekken, die kunnen worden opge geven, behooren geregeld bewoond te wor den. Hieronder vallen dus niet gangen, por talen, trapruimten, toiletten, zolders, kel ders, garages, serres, hallen, badkamertjes met uitsluitend douche (douche-cel), keu kenkasten of kastkeukens. Een keuken met bijkeuken geldt als één vertrek, een zgn. dubbel-alcoof eveneens. Een badkamer, waarin een badkuip (ligbad) aanwezig is, kan als vertrek worden opgegeven, een zol derkamer eerst dan wanneer zij volledig is afgetimmerd en als woon- of slaapvertrek is ingericht. (Lattenkamerij.es komen dus niet in aanmerking). Winkels, werkplaatsen, spreek- en behan delkamers voor dokters moeten op dit for mulier nog niet worden opgegeven. Opgave moet worden gedaan van het aantal gezinsleden. Hieronder zijn te ver staan inwonende ouders, kinderen, klein kinderen, stiefkinderen, verdere familie leden alsmede inwonend personeel. (Kamer bewoners, pensiongasten e.d. dus. niet op geven). De formulieren kunnen alleen ondertee kend worden door hen, die in het bezit zijn van een distributiestamkaart met het woord „Hoofd" erop gestempeld. De uitreiking der Bonkaarten, Periode bonnen en Losse Bonnen, die aan de hier- bovenbedoelde categorie brandstofverbrui.- kers zal worden verstrekt, zal Maandag 26 Mei a.s. beginnen en Zaterdag daaropvol gende geëindigd zijn. Nadere inlichtingen over deze uitreiking, die nauwkeurig gelezen moeten worden zullen Vrijdag 23 Mei a.s. op deze plaats verschijnen. De' aanvraagformulieren moeten ingevuld meegebracht worden bij de uitreiking dei- Bonkaarten enz. Leiden, 21 Mei 1941. 3155 De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. HEDEN. Pauluskerk: Concert H. Welborn en F. Asma. 8.15 uur nam. Stadszaal: „De pastoor van Kirchfeld" 7% u. nam. Donderdag. Evang. Chr. Gem. (Middelstegracht)Spr. de heei* Pereboom. 10 uur voorm. Jeruël (le Groenesteeg 16): 5 uur nam. de heer W. F. v. d. Berg. Ned. Leger des Heils: Samenkomsten te 10, 3 en 7 uur. Katwijk aan Zee (Casa Cara): 5 uur nam. de heer Vroeg in de Wey. Oegstgeest (Geverstr. 13)Gem. Gods sa menkomsten te 10 uur vjn. en 3 uur nam. Oegstgeest (Oud Poelgeest): Zendings samenkomst met Zento. te 2.30 uur nam. Vrijdag. Nomateg (Binnenvestgracht 21)Spr. M. Heymans. 8 uur nam. Den Haag (Zeestraat 57)Aandeelhouders vergadering Ond. Levensverzekering MiJ. ,,'sGra- venhage", 2 uur nam. Hazerswoude: Aandeelhoudersvergadering N.V. Kleiwarenfabriek „Nieuw Werklust", 2 uur nam. Zondag. Evang. Chr. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm, en 6% uur nam. Maandag. PHILIPS' GLOEILAMPENFABRIEKEN. Naai* wij vernemen, hebben de beheerders der N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken en der N.V, Gemeenschappelijk bezit van Aandeelen Philips' Gloeilampenfabrieken voor het boekjaar 1939- 1940 de volgende dividenden vastgesteld: 6 procent op de gewone aandeelen en 6 pro cent op de preferente aandeelen. Schilderstuk aangeboden dooi de ingezetenen. Gistermiddag is het nieuWe raadhuis in Leidschendam, het door A. J. Krop holler ontworpen bouwwerk aan den Prinses Julianaweg, met een eenvoudige plechtigheid geopend. Toen om half vier burgemeester Banning de openbare raadszitting opende, hadden in het daarvoor gereserveerde deel van de raadszaal plaats genomen de heeren: Bergsma, directeur van Vuga, ds. Vermet, pastoor Kammers en de kapelaans, architect Kropholler, Huner, de doktoren Reyers, van Zeeland en Perquin, ds. Boukema, opper wachtmeester Leistra van de marechaussee terwijl op den heer J. Koerts na dè raad vol tallig was. Toespraak van burgemeester Banning. Burgemeester Banning zeide, dat de jonge gemeente Leidschendam thans het nieuwe gemeentehuis in gebruik gaat nemen, wat in de geschiedenis van de gemeente als een belangrijk feit zal blijven gelden. Dank meende spr. te moeten brengen aan de raadscommissie voor den arbeid welke noodig was om dit gebouw tot stand te brenge". In dit verband her dacht spr. ook burgemeester Keyzer, die de opening helaas niet heeft mógen medemaken. Na het overlijden van bur gemeester Keyzer, kwam, aldüs Spr., de zware taak te rusten op de schouders van de beide wethouders; ook hen zijn we daarvoor dank verschuldigd. Eén gelukkige keuze was de keuze van den architect, want daardoor is een typisch Ncderlandsch product, opge trokken van baksteen, tot stand geko men. Voor dit alles meent spr. ook deli heer Kropholler dank te moeten brengen. Er is iets gemaakt waarmede deze zéker waardeering zal oogsten. Voor de geschonken grond en de beplan ting past een woord van dank aan den heer Huner uit Wassenaar, eveneens dient dank -te worden gebracht aan allen die geschen ken voor dit nieuwe huis deden toekómen. Als we thans op dit plechtige oogenblik het gebouw in gebruik nemen aldus spr. mogen we zeker de hoop uitspreken, dat God zijn Zegen zal laten rusten op onzen arbeid. Hierna deelde spr. mede, dat een telegram van gelukwensch was ontvangen van den Commissaris in de Provincie Zuid- Holland, jhr. van Karnebeek. Bloemstukken waren gezonden door de Erveh J. J. Tijl uit Zwolle, N.V. Drukkerij Samson uit Alphen a. d. Rijn, N.V. Eerste Nederl. Kogellager- en Schroevenfabrlek Enkes te Leidschendam, Ned. Herv. Stichting voor Zenuwzwakken en Geesteszieken te Voorburg, N.V. Machinefabriek en Scheeps werf „Leidschendam" te Leidschendam, Ge combineerde Starrevaart- en Damhouder polder, de Zijdepolder en vele anderen. Geschonken waren Voor het gebouw: glas in lood-ramen door het college van B. en V/., den raad en het gemeentepersoneel, blauwe Friesche tabakspotten door de Vuga, tinnen aschbakjes door de firma Gestetner, smeed ijzeren 'lichtkroon door verschillende Veree- nigingen o.a. Ziekenhuisverpleging, L. T. B Coöp. Tuinbouwveiling enz., een koperen lichtkroon door de ingezetenen van de buurt schap Stompwijk, een schilde-rsbuk door de ingezetenen van Leidschendam, benevens een albüm bevattende de namen. der gèVers alsmede eeh fraai gebonden, van koperen sloten vooralen gastenboek. Onthulling van het schilderstuk. Nadat allén zifch hadden verzameld in de groote hal, werd overgegaan tot ont hulling van het in de muur aauge* brachte schilderstuk vervaardigd door deil kunstschilder D. Nijland uit Wasse naar, voorstellende het centrum van Leidschendam, namelijk het deel bij de sluizen en beide kerken. Nadat het kleed was weggenomen Was het woord aan den voorzitter van het werkco mité Uit de ingezetenen, de heer S. Perquin. de de groote moeilijkheden, als gevolg van Deze wees er op dat men niettegenstaan- het tijdsgewricht toch in was ge slaagd iets passends te kunnen aanbieden, dank zij ook de medewerking van den heer D. Nyland. Tot slot overhandigde spr. den burge meester ook nog een album mot de namen van hen die aan de totstandkoming hebben medegewerkt benevens een gastenboek. Burgemeester Banning meende dat het niet meer hoódig Was om te spreken over de aanvaarding; de raad had zoo juist dit besluit reeds genomen. Dank bracht spr. aan den heer Perquin en aan de anderen voor hun medewerking en blijken van bur gerzin. Drukbezochte receptie. Hierna was de gelegenheid opengesteld om het college van B. en W. te complirftenteeren waarvan een zèer druk gebruik werd ge maakt, Behalve de reeds genoemde personen, werd hieraan nog deel genomen door de heeren C. dé Koning, van Heyningen, van Boheemen Vkn LTB., Veenenbos, Kóecke- bakker en mevr, Langendoen van het Roode Kruis, T. Borst, secr.-penningm. van de Coöp. Tuinbouwveiling Veur en omstreken, E. Veensbra van het Geref. Jeugdverband, G. C. Schol-te, voorzitter van de Hanze, Du- ding, directeur van de Veursche Vleeschwa- re'nfabriek,, Lambo, oud-hoofd der O. L, School, C. Waayer, voorzitter van de Hard draverij vereenigdng Nooit Gedacht, J. Pas, directeur van de Veursche Radiocentrale, J. van Staalduinen, voorzitter van de Kerke- raad der Herv. Kerk, W. Bleys van KJMV., mr. Parfumeur, notaris Caron uit Voorscho ten, van Beek, administrateur van de Coöp. GraanmaaldefijBleys van het R.K. Arm- be stuur, J, van Elk, pénningm. van de Chr. Oranjevereeni-ging Prinses Juliana, ambte naren, politiebeambten en ander gemeente- personeel. Om huif acht gisteravond had op heb AVV-terrein aan de van Ruysdaellaan nog een voetbalwedstrijd plaats van twee elf tallen, samengesteld Uit gemeentepersoneel, waarbij burgemeester Banning zoo bereid willig was den aftrap te doen. Een uitvoerige beschrijving van het gé- bouw gaven wij reeds in ons Blad van 24 Februari j.l. Stadszaal: nam, Variétéprogramma N.V.V. 8 urn 's Dinsdags: 1ste Binnenvestgracht 22: Ge legenheid tot inenting tegen typhus en diph- terie. 113 uur. 's Dinsdags: Oude RUn 44 c: Prot. Bureau voor Sociale Adviezen. 78 uur nam s Dinsdag. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau 9%—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen 3—5 uur nam. 8 Donderdags Wbkgebouw „Bethesda" ^CHoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alcoho listen 0 uur nam. s vrijdags, inst. voor Praeventieve Genees kunde Consultatiebureau v, Beroepskeuze 4—5. BIOSCOPEN. 118 Jaar: 14 Jaar; 0 alle leeftijden. Luxor-theater: „Episode" t Dagelijks nam. 2 en 8 u„ 's Zondags 2—7 uur. door! voorstelling. Lldo-theater: „Meisjes van 17" Dagelijks 8.15 uur nam.; 's Zondags te 2, 4.30 en 7% u. W lensd en Zaterd matinée 2.30 u, Trlanon-theater: ,,'t Vriendinnetje van Papa" t Dagelijks 2 en 8 uur, 's Zondags en Hemel vaartsdag van 2—6.30 uur doorl. voorstelling. Casino-theater: „Op een avond ln Mei" 5 Dagelijks uur. Woensdag en Zaterdag ook 2% uur. Zondags en Hemelvaartsdag te 2, 4% en 8 uur. Rex-theater: „De grooto leugen" t Dagelijks 2 en 8 uur nam.; Zondag en He melvaartsdag 2—6% uur doorl. voorstelling. Nova-theater (Katwijk aan Zee): Nam. 8 uur, Zondags gesloten) „De man met de 2 ge zichten". Hemelvaartsdag „Boefje 2, 41/4 en 8 Uur. e 9 De a/rond-, naoht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Woensdag 21 Mei 20 uur tot Zaterdag 24 Mei 8 uur waarge- nomen door: de Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807; de Apotheek „Tot Hulp der Mensch- heid", Hooigracht 48, tel. 21060. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waarge nomen door de Oegstgcestsche Apotheek, Wll- helmüiapark 8, tel. 26274. De geneeskundige Zondagsdienst te Lelden wordt van hedenavond 8 uur tot Vrijdagmorgen 8 uür waargenomen door de doctoren Bruins Slot, De Bruyne, De Gi'aaff, De Jager, Niemer en Starck. Te Oegstgeest wordt dezen dient dan waar- gehomen door dr, HUgenholtz, tel, 20390. LU CHTTEMPER ATtJUR. 9 lion.' voorm.: 11 gr, C. (52 gr. F.). WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl", 12 uur: 14 gr. C. Gironummer van de W. H. N. 5 553. De Bank van de W.H.N. is Kas- vereeniging N. V. Amsterdam, Postgironummer 8 7 7. Stort op 5553 of 877. Gè brengt geluk in veler leven. PRIJZEN EN BESOMMINGEN. IJMUIDEN, 21 Mei. Tarbot f. 6,10 per K.G.; tongen f. 5,203.30 P- KG.; kabeljauw f. 19—11 per stuk; zètscnoi f.116; kleine zetschol f.9856; pufschol lste soort f.4636; pufschol 2de soort f,30—16, schal- (groote) 55—53; kléhie schar f.26; pal- schar 1.12—7: wijting f.48; bot f.64; kleine gul f.86—85 (alles per 60 KG). Besommingen loggers: KW 97 f.596; KW &0 f.871. Besomming kotter: IJm. 222 f. 10.271, Besomming trawlers: IJm. 118, Beatrice. 40 mandén, f.808. Besomming kotter: IJm. 223 f.624. Besomming loggers: KW. 20 f,709; K\V« jjj f.573; KW. 175 f.991; KW. 60 f.860; KW. 1W f.868; IJm. 283 f.870; IJm. 268 f.886, 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6