Ons- Kort Verhaal ÊÈam OORLOmtDE [EIPSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 17 Mei 1941 KERK- EN SCHOOLNIEUWS AVONTUREN VAN BARON VAN MUNCHHAUSEN f. 1.870.000.000 Algemeene Synodale Commissie In de woudkarpaten is Nederland geliefd Haifjaarl. schaderegeling PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 18 MEI. Leiden Ohr. Geref. Gem.: Voorm 10 en pam 5 uur, d6. Joh. Jansen. Doopsgez. Gem.: Voorm. 10% uur, ds. R. C. de Lange van Aalsmeer. Eglise Wallonne: dix heures et demie. Mr. r Blommaeirt. Evang. Luth. Gem.: Voorm. 10% uur, ds. Makkihk; Patrimonium: Voorm. 10% uur, ds. Bieger. Geref. Kerk (Zuiderkerk)Voorm. 10 uur, ds. B. Bouma van Noordwijk; nam. 5 uur, (Bed. H. D.), ds. Weggemans. Geref. Kerk (Heerengracht)Voorm. 10 uur. cand. v. d. Schaaf; nam. 5 uur, dr. Westerink. Geref. Kerk (Oude Vest): Voorm. 10 uur, ds. Weggemans; nam. 5 uur, cand. v. d. Schaaf. Geref. Kerk (Mörschweg)Voorm. 10 uur, dr. Westerink; nam. 5 uur, ds. Bouma. Geref. Kerk in H. V. (Patrimonium)Nam. 5 uur. dr. Kroon. Rem Geref. Gem.: Voorm. 10% uur, ds. Mis pelblom Beyer. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis) Voorm. 10% uur, ds. A. Trouw van Den Haag. Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstr. 19)Voorm. 10% uur, gez. mis. Aarlanderveen Ned. Herv. Kerk: Voorm: 10% uur, dr. J. Riemens van Leiden; nam. 7% uur, ds. G. Th, v. Beusekom, Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 7% uur, ds. Moolhuizen. Alphen a. <L Rijn Ned. Herv. Kerk, Ju lian astraat: Voorm. 10 uur, ds. Hoen van Nieuw leuzen; nam. 6,30, ds. Stehouwer. Hulpgebouw Gouwsluis: Nam. 6,30, ds. Scheers. Martha-Stichting: Voorm. 10 uur, ds. Meijer. Ned. Herv. Kerk, Oudsh.weg: Voorm. 10.30 u., ds. J. P. Cannegieter Evangelisatie Hooftstr.: Voorm. 10 en nam. 6.30 uur, ds. Slok te Wijk. Geref. Kerken, Hooftstr.: Voorm. 10 en nam. 6.30, ds. Hartkamp. Raadhuisstr.Voorm. 10- uur, ds. Mulder; nam. 5 uur, ds. Bosch, De Ruyterstr.: Voorm. 10 uur, ds. Bosch; nam. 5 uur, ds. Mulder. Chr. Geref. Kerk: Voorm, 10 en nam. 6 uur, leesdienst. Oud-Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. Benthuizen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% en nam. 7 uur, ds. Bieshaar. Geref. Gem.: Voorm. 10% en nam. 7 uur, leesdienst. De Kaag Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. v. d. Windt. KatwjJk-aan-Zee Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Gilhuis. Leimuiden Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% liur. ds. Van Veenen. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3 uur, cand. W. H. Wamsteker van Umuiden. Nieuwkoop Ned. Herv. Keik: Voorm. 10 uur, dienst. Geref. Kerk: geen opgave. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. L. W. van Wijngaarden. Noordwyk-Binnen Ned. Herv. Kerk: V.m. ds. W: W. Siddré. Ger. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. H B. Visser. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur. ds. N. J. Cupédo. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur. ds. Wiersinga van Leiden. Noordwijk-aaai-Zee Geref. Kerk in H. V.: Voorm. 10 uur, dr. K. H. Kroon. Noordwtfkerhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en enam. 5 uur en van 7 uur (De Zilk), ds. Den Hertog. Oegstgeest Geref. Kerk (Mauritslaan) Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. R. C. Harder van Leiden. Geref. Kerk (Morschweg): Voorm. 10 uur, ds. Merkelijn van Leiden. Oude-Wetering Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% urn*, ds. Geerling. Geref Kerk: Voorm. 10% en nam. 5 uur, ds. v. <5. Bós. Stemonstr. Kerk: Voorm. 10% uur, ds. Heyn. Rijnsburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u., di\ K, J. Brouwer van Oegstgeest; nam, 4 uur, dr. Van Niftrik. Kerkzaal: Voorm. 10 uur, dr. Van Niftrik; nam. 5 uur, dr. G. J. Streeder van Leiden. Ger. Kerk (Rapenburg): Voorm. 10 uur cand. De Wolf van Leidschendam; nam. 6 uur, ds. Van der Loo. Ger. Kerk (Voorhouterweg)Voorm. 10 uur, ds. Van der Loo; nam. 6 uur, ds. Post. Concordia: Voorm. 10 uur, ds. Post; nam. 6 uur, cand. De Wolf. Chr. Gér. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Sliiyter van Den Haag. Rijnzaterwoude Ned. Hen'. Kerk: Voorm. I 10% en hm. 6% uur .ds. De Vree. Chr. Gerêf. Kerk: Voorm. 10% en nam. 6% uur, leesdienst. Ter-Aar Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur, ds. Huls. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 7% uur, ds. Wamer. Wassenaar Geref. Kerk (Zijllaan)Voorm. 10 uur. dr. Wielinga; nam. 5 uur, ds. Feringa. Geref. Kerk (Bloemcamplaan)Voorm. 10 uur, ds. Feringa; nam. 5 uur ,ds. Wielinga. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: Nam. 3 uur ds. Van Harten. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 7% uur ds. De Ruig. Zoetermcer Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur dr. J. J. Woldendorp. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6.30 uur ds. H. Versluijs. Geref. Gemeente: Voorm. 10 en nam. 7 uur leesdienst. Ver. tot Verbr. der Ger. Waar£.: Voorm. 10 en nam. 2 urn* ds. Ottevanger te Leiden. Ver. van Vrijz. Herv.: Nam. 6.30 uur ds. Van Aalst te Ede. Zocterwoude Ned. Hen'. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Eijkman. Zwammerdam Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur ds. Pop. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur Ds. Zwaan. Rem. (Geref.) Gemeente: Voorm. 10.30 uur mej. Ds. Günther. NED. HERV. KERK. Bedankt: Voor 's-Gravenhage, ds, J. J. Pol dervaart te Vriezenveen Beroepen: Te Woerden, ds. L. J. R. Kalmijn te Vollenhove; te Kampen, ds. H. Schroten te Rotterdam-Charlois. Aangenomen: Naar Hengelo (O.), ds. J. W, van Swigchum te Nieuwe-Pekela. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Mijdrecht, ds. J. A. van Arkel te Diever. VIERDE ZITTING. In de gisteren gehouden vierde bijeen komst hebben de provinciale corresponden ten over de aanvragen uit het Fonds gees telijke behoeften gerapporteerd. Prof. dr. de Zwaan bracht rapport uit over de aanvragen uit het Studiefonds. De rapporten zullen aan de Synode worden overgebracht. Namens de commissie ad hoe rapporteerde ds. Boonstra over de toepas sing van art. 14, ld regl. op de kerkeraden. Het betreft hier de ernstige vraag, of kin deren van ouders, die niet tot de Ned. Herv. Kerk behooren, door kerker aden van een andere kerkgemeente dan waar die ouders wonen, mogen worden gedoopt. In het rap port werden deze twee lijnen ontwikkeld: eenerzij ds moet worden gewaakt tegen het ■gevaar van kerkelijke ongebondenheid, an derzijds tegen het gevaar van afsnijden van wat toch nog de band met de kerk vasthou den wil. Op het geweten der kerkeraden moet een ernstig beroep worden gedaan. In het uiterste geval zou tot wetswijziging moeten worden overgegaan. Het rapport werd met groote waardeering aanvaard en zal doorgezonden worden naar de Synode. De commissie ad hoe rapporteerde over de afschriften en staten van kosten en deel de mede, dat deze geen aanleiding tot bij zondere opmerkingen gaven. Uit deze stuk ken bleek, hoe hier voor de eerste maal op grond van een noodverordening recht ge daan is moeten worden. Kennis werd genomen van een concept reglement voor een „Raad der varende Ge meente", die de overkoepeling-zal zijn van den Zeemansraad en den Schippersraad. Door J. B. LEFERINK. Zoo juist beurde ik een zilverbon van een gulden. Dat is niets bijzonders. Op een fietstocht troffen we in bosch en hei, getuigenisse van uitbundige picnics, rommelxesten rondgestrooid met zwierige nonchalance. Ook dat is en hier moeten we zeggen: helaas niets bijzonders. Bijzonder was de gedachte, die deze dingen opriepen, herinneringen aan een land van een sympathiek en tempera mentvol volk: Hongarije. Behalve poes-tas en paarden zijn er bekend de aaneenge- groeide steden Buda en Pest, waar in het bijzonder de Hollander zich even behaaglijk koestert in de spontane hartelijkheid van de bewoners, aan de warmte van de lente zon, bij de vele dartele baden en heete springbronnen. Maar onbekend is voor den Noorderling het veraf gelegen gebergte. Het door den vreemdeling vrijwel onbetreden gebied der woeste Woudkairpaten. En juist daarom trok het mij zoo aan. Ik had er een bergvriend, zoon van het land en heerlijk natuurmensch. Wolven komen in die streek, vooral 's winters veel voor. Maar vrees was hem vreemd, daarbij beschikte hij over een prachtig berg- instinct, zoodat de dagenlange skitochten, die we getweeën door deze onbeschrijfelijk woeste gebieden maakten, behooren tot de mooiste, machtigste en meest romantische herinneringen van mijn zwerftochten. ALsm ijn makker niet door zijn bergen doolde, dan stond hij gewapend met krijt en kennis, voor een klasse temperament volle Hongaartjes van zijn armoedig, maar oh zoo schilderachtig dorp. Nu heb ik allé reden om te gelooven, dat die kennis nog wel zou zijn te verrijken met het meer al gemeene weten onzer Hollandse-hé school meesters. Maar daarentegen bezat hij wijs heid. Hij besefte het ijdele en nietige van alle menschelojk gewichtigheidsgedoe. Ja, dat leert de woeste grootheid der Woudkar paten. Eens bracht ik hem een bezoek, juist voordat de wintervacantie er begonnen was. Het sneeuwde dagen lang ononderbroken en soms mocht ik achter in de klas zitten en kijken. Tusschen de vreemde, bonte schaar voelde ik mij als een aankomend ethno- loog. Van tijd tot tijd draaide nieuwsgierig een donker hoofd om en vestigden zich op mij een paar zwarte oogen vol sympathie. Of deze sympathie mij gold of wel de Hol- landsche reepen, die de rakkers in mijn zak wisten en die te voorschijn kwamen, wan neer er zoo'n Hongaarsch liedeke, vol weer- moed en passie het lokaal vuldedat zal wel altijd in het duister blijven. Maar wat mij opviel was. dat de maestro aan het eind van de les, een paar kleurige zinnen, die daar al lang stonden, wegveegde en er met zwierige letters in kleurkrijt andere voor in de plaats schreef met veel accenten eQ „ès" en „ös". Toen de klas was leeggestroomd kon ik niet nalaten z'n paedagogie te prijzen. „Och," zei hij eenvoudig, „het is nu eenmaal zoo. dat niet alle ouders kinderen kunnen opvoeden, zooals dat behoort. Mijn taak is dat ook niet. Maar tot innerlijke bescha- I ving draagt bij muziek. Daarom zing ik veel met hen. En vooral oog en gevoel voor natuurschoon poog ik hen bij te brengen. Ravotten, tieren en te keer gaan mogen ze om de school naar hartelust. Maar in God's vrije natuur moeten ze eerbied heb ben voor de stilte en grootheid der bergen en bosschen en al komen er ook geen vreemdennergens rommel rondgooien. Daarom bedenk ik nu en dan iets en werk op mogelijke humorvolle wijze met m'n kleurkrijt en als ze zich zelf daarbij een beetje bespottelijk voelen, dan steken ze er des te beter van op. Bijvoorbeeld" Op dat oogenblik ging de deur open en twee allerbekoorlijkste dames kwamen naar ons toe. In haar nauwsluitende corsages met veel wit en rood en groen, de pracht volle dracht van de streek, was het, alsof ze met haar uitbundige kleuren en stralen de charme plots het heele lokaal vulden. Onwillekeurig moest ik mompelen „Quel éclat". De meester stelde, voor: dochters van landeigenaar en dorpshoofd, noemde er een wonderlijken naam bij, dien ik meteen weer vergat. Opgewonden praatte ze: „We hoorden, dat u Hollander bent. Vroeger woonden onze ouders in Budapest, maar wij werden als kind verpleegd in Hol land. 20 jaar geleden. Kijk en dit vonden we bij terugkomst in onze kleeren." Ze rol den een pakje uit de schortjes van het koddig soort Dirndl en tot m'n verbazing ontvouwen ze ieder een honderdtal brief jes van een gulden. „Een tijd geleden moesten we vreemd geld inleveren. We gingen er mee naar de bank, maar men zei. dat het geld ongeldig geworden was. We mochten het houden'. Is het waar, is het ongeldig?" Ik beaamde, dat die zilverbons slechts uit de circulatie genomen waren, maar dat de Nederlandsche bank ze zeer zeker nog in betaling zou aannemen. „Daar zijn we blij om. Maar toch fijn, dat er hier geen Nederlandsche bank is, dan kunnen we ze bewaren, zöö we ze heb ben gekregen. Want oh, iedereen was zoo goed en hartelijk voor ons in Holland. Zoo lang al is het geleden en tochzou ik er u zoo wel voor kunnen omhelzen," lach te de donkerste spontaan. Nu, ik moest eerlijk bekennen, dat me zoo'n gebaar niet onwelgevallig zou zijn. Maar daar ik per soonlijk part noch deel had aan al die be toonde goedheid, vond ik, dat mij die eer zoo maar niet te beurt mocht vallen. En ik zei: .Bajos vagy", achter welke woorden zich een charmante flikflooierij verbergt. Maar aan den avond van dien zelfden dag zijn we niet ontkomen. Aan den voet van een machtigen berg wand, in het wonderlijke kleine kasteel, waren de dorpsmeester en ik de gasten van het eerbiedwaardige grijze dorpshoofd en zijn romantische dochters. We hebben er ons overgegeven aan den gloed van den gulasch en paprika, aan de schaterende glazen Turksch bloed en Tokajer, aan de laaiende Hongaarsche muziek. En. we heb ben gezegd: „Bajos vagy" en misschien heeft de vurig zoete Tokajer ons wel doen fluisteren: „Szeretlek"maar dat weet ik niet meer. Zöö is Hongarije in de donkere, woeste Woudkarpaten. (Nadruk verboden). (Auteursrecht voorbehouden). Tot deze Gemeente behooren de volgens het alg. reglement tot de Ned. Herv. Kerk be hoor ende opvarenden op Nederlandsche schepen. De Raad, wiens zetel te Amster dam is, benoemt onder goedkeuring van de Alg. Synode een of meer predikanten. De bedoeling is, dat de leden der varende Ge meente deelnemen aan het kerkelijk leven op de plaatsen, waar zij vertoeven. Bijzon dere zorg zal worden gewijd aan de aan boord opgroeiende kinderen. De rijpere jeugd zal samengebracht worden in één centrale ver- eeniging. Door de uitgave van een periodiek zal getracht worden een band te leggen tusschen de leden dezer Gemeente. Dit con cept-reglement zal met gunstig advies aan de Synode worden overgelegd. Met een brief van de kerkelijke hoog leeraren over de vraag,.hoe candidaten t. d. H. D. het best aan een werkkring kunnen worden geholpen en waarin zij aandringen ernst te maken met de toepassing van de tweede helft van art. 10 regl. examen, zal door de Alg. Synodale Commissie rekening worden gehouden. De brief zal aan de Sy node worden overgebracht. Een brief van de Vereeniging Prot. Ne derland betreffende de bevordering van stichting van ziekenhuizen in gemeenten, waar deze ontbreken, zal met adhaesie naar de Synode worden doorgezonden. Ter tafel was een advies van de kerke lijke hoogleerarën betreffende het ontwerp tot herziening van het regl. op de predi- Wat lk verwacht had, maar niet durven hopen, gebeurde. De wolf stoorde zich volstrekt niet aan mijn nietig per soontje. Hij sprong langs mjj heen en wierp zich op 't paard, waarvan hij 't achterste gedeelte in een oogwenk openreet. Door vrees en pijn overweldigd, verdubbelde het arme dier zijn vaart. Ik was gered en eindelijk waagde ik 't voorzichtig het hoofd boven de slede uit te steken. Toen zag ik den wolf. kantstraktementen. Door de commissie tot herziening van dit reglement was hiervan reeds gebruikgemaakt. Aan een kerkvoogdij die, gezien den toestand, ontstaan door de verwoesting van haar kerk, ontheffing vroeg van betaling van het quotum, is deze ontheffing verleend. Kennis is genomen van een afschrift van een brief door het classicaal bestuur van LJzendijke aan de kerkeraden van zijn res sort gezonden, waarbij den kerkeraden op het hart gebonden werd, dat de boodschap pen van de Algemeene Synode en van de Algemeene Synodale Commissie onverkort en woordelijk zouden worden voorgelezen aan de Gemeente. Besloten werd de afdeeling „Nederland" van den Prot. Wereldbond voor te dragen voor een subsidie van f.30. Behandeld is daarna het rapport van de commissie tot kerkelijke ingebruikstelling der nieuwe vertaling van het Nieuwe Tes tament, Voorgesteld werd een commissie te benoemen, die zich van het oordeel der predikanten over deze vertaling op de hoog te zou stellen en daarna het advies der class, vergaderingen zou inwinnen. De Sy nodale Commissie sloot zioh bij de voorge stelde methode aan en zond het rapport door naar de Algemeene Synode. Vervolgens sloot de president de zitting tot heden. Deze at een gat ln het paard en drong al verder en verder daarin door. De gelegenheid was te mooi óm er geen gebruik van te maken. Ik bedacht mij geen oogenblik. greep mijn zweep en begon uit alle macht op net ondier te ranselen. ZONDAG 18 MEI. Hilversum I 415,5 M. 8.00 Grammuziek 8.30 BNO Nieuwsberichten 8.45 Grammuz. 10.00 Uitzending voorbereid door het Vrijzinnig Protestantsch Kerkcomité: a. Voor de kinderen (10.00), b. Kerkdienst (10.30) 12.00 Grammu- ziek 12.42 Almanak 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 1.00 Gram.muziek 1.45 Nederl. Verbond voor Sibbekunde: Beant woording van binnengekomen vragen 2.00 Orgelconcert 2.30 Gram.muz. 2.45 Voor den boer 3.30 Uit Berlijn: 74e Verzoekconcert voor de Duitsche Weermacht 6.00 Voor de jeugd 6.35 Cabaretprogramma 7.30 Zang met piano begeleiding 8.00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Spiegel van den dag 8.30 Mei-programma 9.20 Gram.muziek 9.30 Berichten (Engelsch) 9.45 Gramofoonmuziek 10.00 BNO: Engel- sche berichten, sluiting. Hilversum II 301,5 M. 8.00 Gram.-muz. 8.30 BNO: Nieuwsberichten 8.45 Gramof.muziek 10.45 Revida-sextet 11.30 Kinderkoor „De Me rels» 12.00 Cyclus „Eens Christen's reize naar de Eeuwigheid in dezen tijd" (opn.), voorbereid door de Christel. Radio Stichting 12.15 Piano voordracht 12.45 BNO: Nieuws- en economi sche berichten 1.00 Gram muziek 1.30 De Ramblers 2.00 Causerie „De IJsheiligen" 2.15 Utrechtsch Stedelijk Orkest, soliste en gra mofoonmuziek 4.00 Kerkdienst (voorbereid door de Christelijke Radio Stichting) 5.30 Sportuitslagen ANP 5.35 Cabaretprogramma 6.15 Zang met pianobegeleiding 6.45 Sport van den dag 7.00 Orkest Eloward 7.45 Sport- wetenswaardigheden 8.00 BNO: Nieuwsbe richten 8.15 Gram muziek 8.30 Omroepor kest 9.30 Radiotooneel 10.00 BNO: Nieuws berichten, sluiting. MAANDAG 19 MEI. Hilversum I, 415.5 M. 6.45 Gram.muziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gram.muziek 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 BNO: Nieuws berichten 8.15 Dagopening (Voorbereid door I het Vrijzinnig Protestantsch Kerkcomité) 8.25 Gewijde muziek fgr.pl.) 8.45 Gram.muziek 9.15 Voor de huisvrouw 9.20 Grammuziek ,10.00 Ensemble Amende 10.20 Declamatie i 10.40 Ensemble Amende 11.15 Zang met plano begeleiding en gram.muziek 12.00 Orgelconcert I— 12.30 Gram.muziek 12.42 Almanak 12.45 IBNO: Nieuws- en economische berichten 1.00 Omroeporkest 1.30 Gram.muziek 1.50 Om- roeporkest 2.10 Voor de vrouw 2.30 De Ro mancers en soliste 3.15 Gram.muziek 3.30 Svlvestre-trio 4.00 Gram.muziek 4.30 „Jos- quin des Prés", vraaggesprek (met gram.muziek) 5.00 Gram.muziek 5.15 BNO: Nieuws-, eco nomische- en beursberichten 5.30 Gram.mu ziek 5.45 Ensemble Erica Helen 6.15 Cyclus „Onze eigen taal" 6.30 Ensemble Bandi Balogh 7.00: BNO: Economische vragen van den dag 7.15 De Ramblers 7.45 Politiek weekpraatje 8.00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Spiegel van den dag 8.30 „Der Geigenmacher von Cre mona", opera 9.30 Berichten «Engelsch» 9.45 Gram.muziek 10.00 BNO: Engelsche be lichten, sluiting. Hilversum II, 301.5 M. 6.45 Gram.muziek J 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramjnuziek ONDERLINGE iVERZEKERING MAATSCHAPPIJ GEVESTIGD TE -S-GRAVENHAGE BESTUUR: L C. F. E. VAN HELDEN TUCKER. A. A. B. 8ÖCKER. M». i. I. MONTIIN. N. GROBBEN, F. E. EVERS Tot deze week werd verzekerd ruim in de volgende afdeelingen AfcL A. Woningen, winkels, boerde rijen, inboedels, inventarissen, enz. tot f. 60.000, Afd. B. Andere en grootere risico's, ook bedrajifsverzekieringen bo ven f. 10.000.— per week. Afd. C.. Persoonlijke Ongevallen. Afd. D. Gevaarlijke risico's, inclusief klasse m op vaartuigen. Afd. E. Bedrijfsschade en Huurder- ving. Afd. G. Geld, geldswaarden, preciosa. j Afd. H. Herverzekeringen. I Afd. L Inboedels tot f.7600.—. DRffiMAANDELIJKSCHE SCHADEREGELING Vraagt inlichtingen bij Uw ASSURANTIE-BEZORGER 3025 (Ingez. Med.) 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 BNO: Nieuws berichten 8.15 Gram.muziek 10.00 Morgen wijding (Voorbereid door de Christelijke Radio Stichting) —10.20 Orgelconcert 11.00 Decla matie 11.20 Gram.muziek 12.00 Berichten 12.15 Klaas van Beeck en zijn orkest 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 1.00 Gram.muziek 1.15 Musiquette1.45 Gram. muziek 2.00 Groninger Orkestvereeniging, so list en gram.muziek 3.30 Voor de vrouw 3.45 Ensemble Bart Ekkers 4.15 Gram.muziek 4.30 Voor de jeugd 5.00 Causerie „Jezus en de vrouwen" (Voorbereid door de Chr. Radio Stichting) 5.15 BNO: Nieuws-, ecenomlsche- en beursberichten 5.30 Omroeporkest 6.00 Gesprekken met luisteraars (Voorbereid door het Vrijz. Protestantsch Kerkcomité) 6.15 Om roeporkest 6.45 Reportage 7.00 BNO: Friesch praatje 7.15 Oost-Nederlandsch strijk kwartet 8.00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Spiegel van den dag of gram.muziek 8.30 De Melodisten en soliste 8-50 Orgelconcert.9.10 De Melodisten en soliste 9.30 Voor de. ouders 9.45 Gram.muziek 10.00 BNO: Nieuwsberich ten, sluiting. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Zondag 18 Mei. Ie programma: 3.0022.00 Hollandsch pro gramma 22.0024.00 Duitsch programma. 2e Programma: 8.0022.15 Hollandsch pro gramma 22.1523.00 Hollandsch programma uitsluitend voor Radio-Centrales 23.0024.00 Duitsch programma. 3e en 4e Programma: 8.0024.00 Duitsch pro gramma. Maandag 19 Mei. lc Programma: 6.4522.00 Hollandsch pro gramma 22.0024.00 Duitsch prögr&mma. 2e Programma: 6.4522.15 Hollandsch pro gramma 22.15—23.00 Hollandsch programma uitsluitend voor Radio-Centrales 23.0024.00 Duitsch programma. 3e en 4e Programma: 8.0024.00 Duitsch pro gramma. 3—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7