Uit de Omstreken Zaterdag 17 Mei 1941 FINANCIËN De Rijksmiddelen ^KUN/Ï EN LITÏEREN^j Hooge vischprijzen en terugloopende omzetten Krassere maatregelen tegen sluikhandel Doodelijke te Katwijk val Zee AGENDA Winterhulp Nederland IS UW RADIO DEFECT? Droevig ongeval te Sassenheim Aan het overzicht van den stand der rijksmiddelen op 30 April j.l. wordt het volgende ontleend: DIRECTE BELASTINGEN. De totale opbrengst van de directe be lastingen beeft tot en met April bedragen f. 103.076.751.97 tegenover f. 59.032.011,51 het vorig jaar ofr ulm 44 millioen gulden meer. Bij de beoordeeling van deze groote stij ging moet echter met verschillende fac toren worden rekening gehouden. In de eerste plaats komt ln tegenstelling met het vorig Jaar onder deze inkomsten thans de opbrengst van de sedert ingevoerde winstbelasting voor, welke f. 17.408 926 heeft opgebracht. En voorts is de op brengst van de grondbelasting aanmerke lijk hooger als gevolg van de wijziging in de opcenten. Bedroegen deze laatste het vorig jaar 20 op de hoofdsom der gebouw de eigendommen, thans is dit aantal op centen 120, waarbij nog komen 100 opcen ten op de hoofdsom der ongebouwde eigendommen. Hierdoor is het te verkla ren, dat de opbrengst van de grondbelas ting thans ls gestegen tot f. 30.958.603, te gen f. 8.978.336, op eind April 1940 of wel met 21.98 millioen. De inkomstenbelasting kwam ruim 1.38 millioen boven de opbrengst van het vorig jaar en kwam daarmede tot een bedrag van f. 33.576.983. Wanneer wij rekening houden met het feit, dat in deze op brengst reeds een gedeelte is verdiscon teerd van de bedragen, welke men als ge volg van de invoering van de loonbelas ting minder behoeft te betalen (de ont heffing ten bedrage van een derde deel van den aanslag) dan mag deze opbrengst zeer zeker bevredigend worden genoemd, waarbij echter: niet vergeten mag worden, dat het werkelijk resultaat van deze be lasting naderhand natuurlijk minder zal blijken te zijn, omdat aan hen, die reeds het volle bedrag van hun aanslag hebben betaald, alsnog het teveel betaalde zal moe ten worden gerestitueerd. In het belastingaccres van deze belas- tinggroep hebben mede deel gehad de op centen op de gemeentefondsbelasting, welke f. 11.201.235 opbracht of f. 3.75 mil lioen meer dan het vorig jaar. De vermogensbelasting liep ruim 138.000 gulden terug en kwam op f. 6.775,450. Het zelfde was het geval met de verdediglngs belasting, welke met een opbrengst van f. 3.135.552, iets meer dan 378.000 gulden bij het 'vorig jaar ten achter bleef. DE OVERIGE MIDDELEN. Deze middelen hebben over de maand April een record-opbrengst geboekt en wel van f. 62.290.103 tegen f. 42.325.895, In be zelfde maand van het vorig jaar. Hierbij moeten we evenwel op den voorgrond stellen, dat onder deze groep thans als nieuw middel ook is ondergebracht de loonbelasting, welke in de afgeloopen maand f. 10.814.118. In de schatkist deed vloeien. Eveneens nieuw, doch van min dere beteekenls is de waardevermeerde ringsbelasting welke ruim 55.000 gulden opbracht. Daarentegen zijn vervallen uit dit_ belas, tlngcomplex de dividend- en tantièmebe lasting (opbrengst in April van het vorig jaar f. 2.281.200) en de loodsgelden, welke in April 1940 bijna 15.000 gulden opbrach ten. Aangezien in de genoemde opbrengst over April 1940 beide laatstgenoemde mid delen reeds niet zijn medegerekend (de totale onbrengst was toen f. 44.622.054) hebben de andere tot deze groep behoo- rende middelen, buiten de loonbelasting en de waardevermeerderingsbelasting, der halve in de afgeloopen maand bijna 9,1 millioen meer opgebracht, welke stijging nog meer aan beteekenls wint, wanneer we zien, dat de rechten op den invoer als gevolg van de tot stand gekomen maat regelen alleen in deze maand met iets meer dan 10 millioen zijn verminderd. Deze aanmerkelijk hoogere opbrengst ls voornamelijk te danken aan de omzetbe lasting, welke met ruim -8 millioen gulden steeg tot f. 20.590.942, en aan den accijns op tabak, welke f. 12.287.180 opbracht en daarmede ruim 8V2 millioen boven April 1940 uitkwam. De thans verdwenen rijwielbelasting heeft ln de laatste maand van haar bestaan f. 16.922.50 opgeleverd. Over de afgeloopen vier maanden bracht zij f. 48.845 (vorig jaar eerste vier maanden f. 51.985) op. CONCERT PAULUSKERK. Woensdagavond a.s, geven de zanger Henri Welbooren en de organist Feike Asma een concert in de Paulus kerk. Er worden werken uitgevoerd van Handel Durante, Bach, Türke, Schneider, Adr. van Tetterode, César Franck, Ferdinand Hilier, Jules Grainer en L. Boëllmann. NEDERLANDSCHE EN DEUTSCHE KUNST. In het Koloniaal Instituut te Amsterdam is gisteravond de eerste bijeenkomst ge houden van den werkkring Amsterdam der Nederlandsch—Duitsche Kuituurgemeen schap. Er was voor deze bijeenkomst, welke als officieele opening van den werkkring Amsterdam gold, groote belangstelling. De rijkscommissaris, rijksminister Seyss Inquart, was naar Amsterdam gekomen en gaf door zijn aanwezigheid blijk van zijn Interesse in het streven van de Neder landsch—Duitsche Kuituurgemeenschap. Behalve de rijkscommissaris woonden ook de bevelhebber van het luchtwapen in de Luftgau Holland, general Sieburg, general Dörfler, de Beauftragte van den rijkscom missaris voor de provincie Noord-Holland, Dienstleiter Seidel, de Beauftragte voor de stad Amsterdam, senator dr. Böhmke, de regeeringscommissaris voor Amsterdam, burgemeester E. J. Voute, de wethouder voor het onderwijs, dr. J. Smit en Kreis- leiter Paustian de vergadering bij. Bij den aanvang van de bijeenkomst sprak DE KREEFTENVISSCHERIJ EN HAAR RESULTATEN. (Van onzen deskundigen medewerker). De kustvisscherij is de afgeloopen week van weinig belang geweest. Tengevolge van de aan houdende Noordenwinden was de visscherij niet te ruim. Op verschillende dagen konden de sche pen niet uitvaren. De vischprijzen waren hoog. zoodat de motorschokkers toch nog loonende reizen konden maken. Ook te IJmuiden waren de aanvoeren gering. Maandag kwamen er ln totaal 21 schepen aan i markt met in totaal f. 23.000 besomming. De motorloggers komen voor het meerendeel thans twee maal in 'de week binnen; zij besomden de vorige week van f. 1500 tot f. 2000. Donderdag kwam een aantal loggers binnen, die Maandag waren uitgevaren. De vischpryzen waren hoog. Kabeljauw f. 19 per stuk. Tong en tarbot van f. 4 tot f. 6 per kilo. Poon f42, schar f42, pufschar f. 10. schol f. 43, pufschol f22 en wijting f. 58 tot f. 62 alles per kist van 50 kg. De loggers besomden van f. 800 tot f1400. Daar er steeds minder loggers in de vaart zijn, blijven de omzetten terugloopen. In Apirl werd te IJmuiden omgezet f. 312.000 tegen f. 844.000 in Maart; dit is ruim 5 ton minder. In April 1940 werd juist eens zooveel omgezet als in de overeenkomstige maand van dit jaar. Gedurende de eerste vier maan den van dit jaar werd f. 1.620.000 ómgezet tegen f. 2.114.000 in de overeenkomstige periode van het vorig jaar. De garnalen vangst op de kust was van weinig beteekenls. De garnalen werden bijna alle tegen de maximumprijzen verkocht. De visscherij op de stroomen was Iets ruimer dan de voorgaande weken. Aan de groote vraag naar garnalen is echter op "géén stukken na te voldoen. De vangstresultaten van het IJsselmeer blijven beneden het gemiddelde. De hoofdoorzaak blijft het gure weer. Zoodra er wat zachter weer zal Intreden, wordt verwacht, dat de aal en paling vangsten belangrijk zullen toenemen. De mosselhandel is met ingang van 10 Mei officieel gestopt. In verband met de groote vraag naar mosselen is te verwachten, dat de rust periode dit seizoen zoo kort mogelijk zal zijn. De krceftenvisscherij op de Zeeuwsche stroomen is sinds eenige weken aan den gang. De resultaten blijven echter verre beneden de verwachting. De kreeft brengt den enorm hoogen prijs op van f. 12 per kilo. Niettegenstaande dezen abnormalen prijs loont de visscherij tot nu toe niet. ZIJ DOEN HAAR INVLOED GELDEN! (Van onzen deskundigen medewerker). Nadat het Rijksbureau voor de Voedsel voorziening in oorlogstijd dezer dagen een tweetal besluiten heeft uitgevaardigd, waarin beperkende regelen zijn gesteld ten aanzien van den handel in voor de slacht geschikte schapen en runderen, heeft zulks op de markten haar invloed niet gemist. Den laatstèn tijd toch, was er regelmatig een flink kwantum vette schapen op de vrije markt en ook trof men op de z.g. magere markten tus- schen het weidevee verschillende koeien aan, die slachtrijp waren en dus in aanmerking kwamen om voor de vleeschdistributie op regelmatige wijze te worden geleverd. Nu het door bovengenoemde beperkende rege len zéér riskant is geworden om slachtrijp vee op de vrije markt te koop aan te bieden, zagen wij er plotseling ook zeef weinig meer. Op de schapenmarkt te Leiden werd gisteren een 25-tal kennelijk vette' schappen, welke op de vrije markt werden aangeboden, in beslag genomen en voor de distributie bestemd. Ook werden enkele koeien op dezelfde wijze aan den vrij én handel onttrokken. In het belang van de vleeschvoorziening kunnen wjj deze maatregelen niet anders dan toejuichen! Er is ook op de afdceling nuch tere kalveren streng gecontroleerd. Wat den handel in gebruiksVee betreft, deze was in den loop van de week nog onveranderd traag en door de slechte omzetten brokkelden de prijzen nog even af, terwijl er vrij veel onver kocht bleef. Ook in het weidevee was de toestand nog zeer gedrukt. Ofschoon de jonge weidelammeren zeer duur verkocht worden, verliep de handel ook al bij zonder traag en bij den zeer duren Inkoop van de handelaren, die het Jonge goedje uit Gronin gen en Friesland „importeerden", werden er vrij groote verliezen geleden. De afloop was overal bepaald slecht. Bij de magere varkens en biggen was dé koop lust ook al iets minder gunstig, dat de laatste weken het geval was. De oude prijzen waren niet, of moeilijk te handhaven. de voorzitter van den werkkring Amster dam, deheer T. B. Engelhardt een kort begroetingswoord tot de autoriteiten en de verdere aanwezigen, waarbij hij allen, die van goeden wille zijn opwekte zich bij de Nederlandsch—Duitsche Kuituur gemeen schap aan te sluiten. Vervolgens hield prof. dr. Wilhelm Pinder hoogleeraar in de kunstgeschiedenis aan de universiteit te Berlijn, een voordracht over de verhouding tusschen de Nederlan'dsche en Duitsche kunst. „DE PASTOOR VAN KIRCHFELD". Woensdagavond 21 Mei a.s. zal Willem Goos- sens' Ned. Volkstooneel een opvoering geven an „De Pastoor van Kirchfeld", vrij bewerkt ■oor tooneel naai" de gelijknamige film. Mede spelenden zijn; Willem Goossens als ,De Pastoor van Kirchfeld", Roosje Köhler als „Moeder Martha". Rika Hopper als „De Meid", Greta Goossens als „Anne", Henk Dillewaard als „Sepp", Bram Boelé als „Pastoor Vetter", Ton van Otterloo, Enny Bouwmeester, figu ranten en groot knapenkoor. NIEUWE UITGAVEN. De hedendaagsche voeding. Ten einde de voeding van ons volk in dezen tijd zoo doelmatig mogelijk te doen zijn, heb ben de deskundigen, dr. E. G. van 'tHoog en mej. Martine Wittop Koning, een werkje samengesteld, getiteld „Richtlijnen voor de hedendaagsche Voedingwaarvan de Voedings raad de uitgave op zich genomen heeft. Toezending aan het publiek volgt uitsluitend na storting van f.0,25 per exemplaar op post rekening 73852 van den Gezondheidsraad te 's-Gravenhage. HAARLEMMERMEER. GEMEENTERAAD. De Raad vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester mr. A„.,,Slob. De heer L. J. v. d. Lans werd als nieuw raads lid geïnstalleerd. Van het R.K. Kerkbestuur uit Badhoevedorp was een briefontvangen betreffende de stich ting van een school voor gewoon L.O.; deze brief is in handen gesteld van B. en W. Tót onderwijzéres aan de openbare school no. 8 werd benoemd; mej. A C. van Vuure, tijdelijk gewoon L.O. werh vastgesteld over de jaren 1936 onderwijzeres aldaar. De vergoeding voor de bijzondere scholen voor en 1937 resp. op f. 12.14 en f. 12,89 per leerling. Het voorstel van B. en W. inzake den bouw van gierkelders werd aangenomen. Jubileum van den heer P. Koene. In het gebouw van het P.E.N. te Hoofd dorp is feest gevierd. Een der lokalen was aardig versierd en talrijke bloemstukken vrpolijkten het interieur op. Dit alles was ter eere van1 den hoofdlijn werker, den heer P. Koene, die het P.E.N. 25 jaren achtereen in deze functie trouw gediend heeft. Op welke wijze hij dit gedaan heeft, bleek uit de woorden van lof en waardeering die uitgesproken werden door zijn superieuren en collega's. Achtereenvolgens spraken de heeren Hys- man, de Wit en Visser en nog enkele col lega's. De jubilaris ontving vele geschenken namens de directie een enveloppe, namens het personeel van Hoofddorp, werden een vulpen en potlood, verder een servies, een theemeubel en vele bloemstukken aange boden. De heer Koene dankte voor de groote belangstelling. KATWIJK. Onze plaatsgenoot de heer T. Meyvogel slaagde te 's Gravenhage voor de akte Wis kunde (W.N.A.) en te Utrecht voor het diploma bouwkundig opzichter (W.N.A.) KATWIJK AAN ZEE. DUINOORDERS WILLEN „DUINOORDERS' BLIJVEN! Een adres a3n den Raad. Nu in de laatstgehouden zitting van den gemeenteraad besloten is om den naam Duinoordstraat te veranderen in Zeeweg en eenige raadsleden vergeefsche pogingen deden om dezen naam te behouden, hebben de meeste bewoners van Duinoord een adres aan den Raad onderteekend, waarin zij ken baar maken deze naamswijziging te betreu ren, daar zij aan den naam „Duinoordstraat' of, gelijk deze in den volksmond genoemd wordt „Duinoord" zeer gehecht zijn. Zij meenen, dat ook uit anderen hoofde de naam Zeeweg niet. het meest geëigend is voor hun woonwijk. In de eerste plaats ligt door het besluit van den Raad de Zeeweg in de bestelling van tw^e, postkantoren, n.l. te Katwijk aan Zee en Katwijk aan'den Rijn, zoodat vertraging van de bestelling der poststukken en verwarring hiervan het ge volg kan zijn. In de tweede plaats is de naam Duinoord historisch volkomen verantwoord, doordat destijds de N.V. Landbezit Duinoord deze bouwgronden heeft geëxploiteerd. Op deze en andere on het adres genoemde gronden verzoeken zij aan dat gedeelte in deri Zeeweg, dat voorheen den naam Duin oordstraat droeg, den naam terug te geven, met dien verstande, dat zij, indien de Raad zich met een wijziging zou kunpen vereeni gen, den naam Duinoord nog boven dien van Duinoordstraat zouden verkiezen, omdat deze naam algemeen wordt gebezigd. Geslaagd te Amsterdam voor het examen Bouwkundig opzichter 1941 vanwege den Bond van Nederlandsche architecten de heer H. Ver kerk alhier. LEIDSCHENDAM. Clandestiene slachting. Des nachts is ten nadeele van den veehande laar K. een koe in de weide geslacht. Blikbaar zy:i hier fijnproevers aan het werk geweest, al thans men heeft de beste deelen medegenomen. Het achtergeblevene is naar het slachthuis te Den Haag vervoerd, terwijl de politie de bief stukliefhebbers tracht op te sporen. Vergadering Coöp. Boerenleenbank. Onder leiding van den heer L. C. Stijnman vergaderde de Coöp. Boerenleenbank te Stomp- wijk. Herkozen werd als secretaris de heer P. van Bohemen; gekozen tot leden van de con trole-commissie werden de heeren S. Onder water, J. Suiten en J. van der Zijden. Goedgekeurd werd de rekening 1940 en de balans. De winst bedroeg f. 981,78. Herkozen werd tot lid van den Raad van Toezicht de heer Q. Onderwater en tot bestuurslid de heer C. H. Jurgens. Teraardebestelling van den heer N. Hendriks. Op de Oosterbegraafplaats te Voorburg had de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van den heer N. Hendriks, in leven portier bij hét dèpót Leidschendam-Voorburg der Ned. Spoorwegen, Vooraf had ten sterfhuize een rouwdienst plaats, welke werd geleid door ds. Roodenburg, Ned. Herv. Predikant-, die sprak naar aanleiding van Ps. 103. De stoet werd vooraf gegaan door het bestuur van de afd. Leidschendam-Voorburg van den Prot. Clir. Bond van Spoor- en Trampersoneel, waarvan de overledene deel uitmaakte. Als slippendragers fungeerden een aantal leden van dien bond, terwijl achter de koets volgden, leden van administi-atief-technisch en rijdend perso neel der spoorwegen, deel uitmakende van alle organisaties van dit personeel. De baar werd gedekt door een aantal bloem stukken w.o. van de afd. van den Prot. Chr. Bond. rijdend- en werkplaatspersoneei der spoorwegen. Aan de groeve, sprak de heer Begier, hoofd bestuurder van den Chr. Bond die herinnerde aan den trouw, welke de overledene had be toond aan de Christ, organisatie, waarvan hij sedert zijn komst bij de spoorwegen ruim 27 jaar geleden lid was geworden. De heer W. Schwartz, voorzitter van de pl. afd. van den P.C.B. sprak hierna woorden van afscheid en dankte voor het vele werk, dat de overledene had verricht in het belang van af- deeling en bond. Namens de directie dei; Nederl. Spoorwegen, bracht de werktuigkundige de heer Voerman een laatstèn groet en prees den overledene voor het werk in dienst der maatschappij verricht. Tot slot sprak ds. Roodenburg naar aanleiding van ps. 90. wóórden van afscheid en troost. Een schoonzoon van den overledene de heer Visser dankte voor de betoonde belangstelling. Achterover van ladder geslagen. De 58-jaTige M. Varkevisser, wonende in de Stengelinstraat te Katwijk Zee schilder de de buitenzijde van zijn woning op en stond daartoe op een ladder, die op een om gekeerde waschkuip was geplaatst. De ladder viel om waardoor Varkevisser achterover op straat kwam te vallen. Dr. J. C. A. Cleveringa verleende geneeskundige hulp en constateerde een schedelbreukfrac tuur. De ongelukkige werd naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht, waar hij aan de bekomen verwondingen is overleden. NOORDWIJK. GEMEENTERAAD De gronden voor Volkstuintjes Wijzi ging der organisatie ter gemeente secretarie. De Raad vergaderde. Met kennisgeving was afwezig de heer De Witt, die in het ziekenhuis vertoeft; de Voorzitter wenschte hem een zeer spoedig algeheel herstel toe. Bij de mededeelingen vernamen wij gelijk gemeld dat graaf van St-irum, 2%-HA., grond beschikbaar heeft gesteld voor Volkstuintjes, terwijl de Gemeente zelf het onbebouwde land aan de Van Panhuysstraat door werkloozen laat omspitten, waardoor totaal 3,74 H.A. beschikbaar werd. Door een met spoed ingestelde Commissie werden deze gronden toegewezen aan 260 gegadigden van de 275 aanvragers, welke tegen 5 cent per roe per jaar een stukje zagen toegewezen, varieerend van 12tot 25 roe, al naar gelang de gezinssterkte van de aanvragers. Het totaal benoodigde geld voor omspitten etc. bedraagt f. 5000.waar van 90 door het Rijk gerestitueerd wordt, zoodat de Gemeente f. 500 betaalt, plus f. 800 aan kleinere kosten. Op een vraag van den heer Monye werd mede gedeeld, dat het Gemeentebestuur met den Voedselcommissaris ln verbinding getreden was en dat vrij groote zekerheid was verkregen dat de benoodigde kunstmest beschikbaar zal wor den gesteld Eenige verslagen en andere hamerstukken werden zonder discussie aangenomen. Met de gemeente Katwijk werd een nieuwe •egeling getroffen over het heffen van keur- en slachtloon, waarbij o.a. het keurloon afhankelijk wordt van het slacht-gewicht. De incassodienst der Gemeente is gereorganiseerd, waarbij het aantal incasseerders van 2 op 4 wordt gebracht, wadrvan 2 in vasten dienst. Ook de organisatie ter Gemeente secretarie werd aanmerkelijk ge wijzigd, Door de uitbreiding der werkzaamheden zijn verschillende aanvullingen noodig gewor den. Hiervoor wordt de Afd. Algemeene Zaken gesplitst en de dienst van Maatschappelijk Hulp betoon overgebracht naar een nieuwe plaats. Men heeft daartoe de hand gelegd op het ge bouw „Sartorlus" tegenover het Raadhuis, de voormalige R.K. Jongensschool, welke voor 5 jaar "gehuurd is voor f. 1.100 'sjaarsunet 3 optie jaren, terwijl een crediet voor het in orde maken toegestaan werd van f. 6.700.Een en ander is slechts als tijdelijke maatregel te beschouwen, aangezien een geheel nieuw Raadhuis in de al lernaaste toekomst toch noodzakelijk is. Gezien de tijdsomstandigheden kan men zich echter hierover nu weinig illusies maken en vond men er deze oplossing voor. Na een langdurige ge heime zitting werd het voorstel met alg. st. aangenomen. Er zullen nu twee nieuwe ambte naren worden aangesteld, waarvoor een jaarlijk- sche verhooging van het desbetreffende crediet werd toegestaan van f. 2612,50. Daarna volgde sluiting. VOORJAARSCONCERT. Noordwijks Mannenkoor. In de concertzaal van hotel Royal gaf Noordwij k's Mannenkoor voor een flink be zette zaal een concert. Dank zij de zeer be kwame leiding der dirigente mevr. Klok- Boerdam, is het koor thans in een zóó goede conditie, dat Noordwijk er trotsch op kan zijn. Nadat de voorzitter, de heer M. v. Wijk speciaal de wethouders de heeren Vogelaar en Alkemade had begroet, werd onder lei ding van mevr. Klok-Boerdam het program ma, dat 14 nummers bevatte, zeer verdien stelijk uitgevoerd, wat voor het grootste jedeelte ook aan de bekwame leiding der dirigente te danken is. Ter afwisseling zong de alt-soliste mej. N. van Gils, begeleid op de piano door mej. Bets Swanenvelt, heiden uit Rotterdam, met zeer begaafde stem, twee composities van Bernard Zweers .Sterren" en „Lied", die onder stille aan dacht beluisterd werden. Het programma werd besloten met de „Rapsodie aus Goethe's Harzreise im Winter" van Joh. Brahms, dat met medewerking van de alt soliste mej. v. Gils voortreffelijk werd uit gevoerd. Het geheel getuigde van de ernstige studie, die hieraan voorafgegaan was. Mevr. Klok-Boerdam werd namens het koor een schitterende bloemenmand aan geboden. De voorzitter dankte de dirigente die tijd noch moeite hééft gespaard, om het koor op deze hoogte te brengen. Spr. hoopte dat zij nog tal van jaren het koor zal mogen leiden. Ook de soliste en de begeleidster wer den bloemen aangeboden. Het was een avond van waar kunstgenot 1 Zondag. Evang, Chr. Gem. (Middelstegracht): 10 uur voorm., de heer J. Sevensma; 6.30 uur nam. de heer Van der Horst. Jeruël (1ste Groenesteeg 16); 10 uur voorm. de heer A. de Weger; 5 uur nam. de heer Bar- délmeyer. Oegstgeest (Geversstraat 13): Gem. Gods, openbare bijeenkomsten 10 uur voorm, en 4.30 uur nam. Dinsdag. Stadszaal: Doodenherdenking te 7% uur nam. BIOSCOPEN T 18 Jaar; 14 Jaar: alle leeftijden. Luxor-theater: „Episode" t u„ 's Zondags 2—7 uur. Dagelijks nam 2 en doorl voorstelling. Lido-theater: „Meisjes van 17" Dagelijks 8.15 uur nam.; 's Zondags te 2, 4.30 'eD iVa u. Wiensd en Zaterd matinée 2.30 u. Trianon-theater: ,,'t Vriendinnetje van Papa" t Dagelijks 2 en 8 uur, 's Zondags en Hemel vaartsdag van 26.30 uur doorl. voorstelling. Casino-theater: „Op een avond in Mei" -Dagelijks 8 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2% uur. Zondags en Hemelvaartsdag te 2, 4% en 8 uur. Rex-theater: „De groote leugen" t Dagelijks 2 en 8 uur nam.; Zondag en He melvaartsdag 26% uur 'doorl. voorstelling. Nova-theater (Katwijk aan Zee): Nam 8 uur, Zondags gesloten) „De man met de 2 ge zichten". Hemelvaartsdag „Boefje". 2, 41/4 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 17 Mei 20 uur tot Woensdag 21 Mei 8 uur waargenomen door Apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18. telef. 20523. Te Oegstgeest door de Oegstgeestsche Apotheek Wilhelminapark 8, telef. 26274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren Bertel, Van Bockel, Hartman, Van Leeuwen en Van der Meer. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waarge nomen door dr. Varekamp, tel. 21916. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 9 gr. C. (48 gr. F.). Gironummer vaD de W. H. N. 55 5 3. De Bank van de W.H.N. is Kas- rereenijjing N. V. Amsterdam. Postgïronnmmer 877 Stort op 5553 of 877. Ge brengt gelnk to refer leven Be) 24244 De Radiotechnische Dienst IEMCO n.v. .NIEUWE RIJN 32. 5798 (Ingez. Med.) JONGETJE IN OOSTHAVEN VERDRONKEN Gistermiddag geraakte het 4-jarig zoontje van de familie Th. Wesseling tijdens het spelen aan de Oosthaven te Sassenheim te water. Hoewel spoedig hulp aanwezig wias en kunstmatige ademhaling werd toe gepast, mocht het helaas'niet gelukken, de levensgeesten weer op te wekken. Dr. Hucber kon slechts den dood con- stateeren. De deelneming met de getroffen familie is algemeen. Snoeplustige meisjes! Dezer dagen betrapte een winkelier een meisje op heeterdaad by het wegnemen van een doos bonbons uit zijn zaak. Bij een door de politie ingesteld ondezroek kwam aan het licht, dat een 6-tal meisjes van 8 tot 10 jaar gedurende den laatstèn tijd regelmatig snoeperijen uit den winkel had weggehaald. G. v. d. B. deed bij de politie aangifte dat zijn rijwiel, dat hij eenige uren onbe heerd had achter gelaten, vermoedelijk ge stolen v/as. De politie stelt een onderzoek in. NOORDWIJKERHOUT. Gouden Echtvereeniging van het echtpaar Zandvliet. Het echtpaar C. Zandvliet, wonende in de Zilk herdenkt op 5 Juni a.s. zijn gouden echtvereeniging. Het echtpaar is zeer ge zien en een eerepoort, die reeds voor de wo ning prijkt, getuigt daarvan. Het zal den gouden jubilarissen ook op hun feestdag, zeker niet aan belangstelling ontbrekeal SASSENHEIM. De Hanze. Deze R.K. middenstandsvereeniging ver gaderde in het K.S.A.-gebouw. De voorzit ter deelde namens het bestuur mede, dat de in samenwerking met Warmond gehouden zakencursus goed geslaagd is. Thans is een reclame-cursus georganiseerd, waaraan 30 leden deelnemen. Naar aanleiding van een uiteenzetting over de omzetbelasting door den heer G. P. de Greef, werden vele vragen gesteld en uitvoerig beantwoord. Na het „Geestelijk kwartiertje'' van den geestelijk adviseur volgde rondvraag en sluiting. Zondagsdienst voor doktoren. Deze dienst wordt Zondag a.s. waarge nomen door de doktoren Hueber en Bots. Zilveren jubileum van den heer E. Smit. De heer E. Smit herdacht den dag waar op hij 25 jaar in dienst was bij den heer H. Gerrits, zuivelfabriek aan de Teijlinger- laan. De jubilaris, die op dezen, voor hem zoo belangrijken dag, zijn klanten niet behoef de te bedienen, werd ten huize van zijn patroon gecomplimenteerd, .waarbij hem een stoffelijk blijk van waardeering werd aangeboden. Ook ten huize van den jubila ris deden velen van hun belangstelling blij ken. Voor het Diploma van den 1-jarigen Landbouwhuishoudcursus slaagden onze plaatsgenooten de dames Alie v. d. Geest Neny v. d. Geest en Rie de Zwart. 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6