J SPANNING EN 11 ONTSPANNING LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 15 Mei 1941 r Verzoek en mededeeling aan onze abonné's - houders van girorekeningen Het geheugen Duitsch Weermachtsbericht Italiaansch W eermachtsbericht J SPORT LOSSE NUMMERS VAN ONS BLAD BEURSOVERZICHT EX&* 'MARKT Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: Een duikboot beeft in het Noorde lijke deel van den Atlantischen Oceaan een krachtig beschermden Britschen hulpkruiser van 20.000 brt. tot zinken gebracht. Bij aanvallen op de Britsche r a vitailleeringrss cheep vaart bracht het luchtwapen overdag en in den afge- loopen nacht drie koopvaardijschepen met te zamen 11.000 brt. tot zinken en beschadigde twee andere groote vrachtschepen door homtreffers op ern stige wijze. Gevechtsvliegtuigen overvielen gisteren overdag verschillende militaire doelen in Groot-Brittannië op succesvolle wijze. Op een vliegveld werden daarbij verscheidene viermotorige gevechtsvliegtuigen op den began en grond zwaar beschadigd. In Noord-Afrika: Aanhoudende levendige bedrijvigheid van artillerie en afdeelingen verkenners voor. Tobroek. Hier en in de om geving van Solloem werden nog twee Brit sche pantserwagens vernietigd, verschei dene stukken geschut bemachtigd en krijgsgevangenen binnengebracht. Lichte Duitedie gevechtsvliegtuigen ondersteun den den strijd van het Afrika-corps door doeltreffende aanvallen op Britsche infan terie en colonnes voertuigen in het gebied van Solloem. In het gebied van de Middellandsche Zee I bombardeerden formaties van het Duitsche luchtwapen overdag en des nachts mili- j taire inrichtingen op de eilanden Malta en i Kreta met goede uitwerking. Bij een aan val van lichte Duitsche gevechtsvliegtuigen op twee vliegvelden van het einland Kreta j werden 15 vijandelijke jagers op den be- I ganen grond vernield. In luchtgevechten boven het eiland schoten Duitsche jagers nog acht vliegtuigen omlaag. Er vonden geen vijandelijke vluchten van I den vijand naar het gebied van het Duit sche rijk plaats. In den tijd van 12 tot 14 Mei verloor de vijand te zamen 31 vlieg tuigen. Daarvan werden er 13 in luchtge- I vechten, drie door luchtdoelartillerie om- aggehaald en de rest op den beganen grond vernield. In denzelfden tijd gingen 3 eigen vlieg- tuigerr verloren. De bemanning van een gevechtsvliegtuig I met luitenant Kloess, tweeden bestuurder Adolf, onderofficier Engel, onderofficier Schilling en gefreiter Knoechel, hebben zich door dapnere en succesvolle aanvallen op een wapenfabriek in Zuid-Engeland bij zonder onderscheiden. Luitenant Kolbitz heeft bij de gevechten in Noord-Afrika bij zondere dapperheid en strijdlust aan den gelegd. In zijn weermachtbericht nr. 344 maakt het Italiaansche opperbevel het volgende bekend Italiaansche en Duitsche vliegtuigen hebben de luchtbases op Malta aangeval len. Tijdens luchtgevechten werden drie Britsche toestellen neergehaald. In Noord-Afrika activiteit van de artil- j lerie aan het front van Tobroek en van verkeimingsafdeelingen ten oosten van Solloem. Onze vliegtuigen onderwierpen I de haven en de inrichtingen van Tobroek aan voortdurende bombardementen. Een schip geraakte in brand. Vijandelijke I vliegtuigen bombardeerden Derna. In Oost-Afrika: de vijandelijke druk werd in alle sectoren voortgezet en vooral ln den sector van Amba-Aladji, waar onze troepen tot het uiterste weerstand bieden. DE STAKINGSBEWEGING IN AMERIKA. Volgens een bericht van Svenska Dag- bladet staken op het oogenblik in de ver schillende bewapeningsfabrieken in de Vereenigde Staten ongeveer 40.000 arbei ders. Naar het blad verder meldt, zal vandaag bovendien het 160.000 man sterke perso neel van de 61 fabrieken der General Mo tors in staking gaan. (D.N.B.). ITER SOHEPEN TOT ZINKEN GEBRACHT. Ook één Nederlandsch. Vier in Britschen dienst staande schepen zijn, volgens berichten uit New Yorksche scheepvaartJkringen. door optreden van den vijand tot zinken gebracht. Het zijn het Noorsche vrachtschip „Solferino" van 2580 j ton, het Britsche motorschip „Derbyshire" j van 11.660 ton. het Nederlandsche vracht-1 ^hip „Hercules" van 2317 ton en het Brit sche motortankschip „San Conrado" van '982 ton. Laatstgenoemd schip zou op *00 mijl ten zuidoosten van Groenland tot zinken gebracht zijn. ARRESTATIES IN BRITSCH-INDIË. Tass geeft een bericht weer van het Indi sche blad Bombay Chronicle, volgens het welk in Dakka twaalf Indische politici krachtens de wet over de bescherming van Britsch-Indië gearresteerd zijn. Volgens het blad Tribune zijn in Calcutta veertig jongelieden gearresteerd. Hetzelfde lot heeft ook het lid van het uitvoerend gmité van het Indische nationale congres, jerchandra, getroffen. In de vertrekken van het blad Forward en het tijdschrift Man era zijn huiszoekingen verricht. (D.N.B.) AMERIKA EN DE SOVJETS. De ambassadeur der sovjets te Washing- ton Oemanskp, had een onderhoud van een hur met Cordell Huil, waarbij, volgens Associated Press, ook Sumner Welles aan- *ezig was. De Herald Tribune meldt uit Washington, hat de Amerikaansche regeering uitvoer- kcenties heeft verstrekt voor de levering van werktuigmachines aan de sovjet-unie T°or een waarde van een millioen dollar. (D.N.B.) ANTI-OORLOGSCOMMISSIE VAN PROTESTANTSCHE GEESTELIJKHEID. Naar Associated Press uit Chicago meldt, heeft de anti-ooriogscommissie van de protestantsche geestelijkheid bekend ge maakt, dat in het geheele land kerkelijke bijeenkomsten gehouden zullen worden om op deze wijze tegen de deelneming van de Ver. Staten aan den oorlog te demonstree- ren. De organisatie wil 28 bekende geeste lijken aanwijzen om ln die vergadering te spreken. (D.N.B.) DE OORLOG IN OOST-AFRIKA. De oorlog in Italiaansch Oost-Afrika is in de gebieden van Galla en Sidamo, naar een bijzondere correspondent van de Po- polo di Roma meldt, niet in kracht ver minderd, doch wordt van Italiaansche zijde met verhoogde energie gevoerd. Met uitzondering van de om strategische en hygiënische redenen vrijwillig ontruimde laagvlakte, bevindt het geheele gebied zich stevig in Italiaansche bezit. Ook de inlan ders, die zich ter bestrijding van den ge- meenschappelijken vijand in grooten ge tale laten aanwerven, getuigen van hun bereidwilligheid om tot het uiterste verzet te bieden. De sultan van Gimma, die als vrijwilliger in de voorste gélederen strijdt, heeft zich evenals andere stamhoofden met zijn volgelingen bij onderscheidene ge vechtsacties onderscheiden. Alle aanvallen van den vijand werden tot dusver bloedig afgeslagen, waarbij de plannen van' den tegenstander herhaadelijk door het Ita liaansche initiatief doorkruist werden. (D.N.B.) DE FRANSCH-DUITSCHE BESPREKINGEN Naar uit bevoegde kringen verluidt, is de plaatsvervangende secretaris-generaal van het bureau van den vice-minister-president E'enoist Mechin. voor het verder voeren van de Duitsch-Fransche besprekingen van Vichy naar Parijs vertrokken. (D.N.B.) DE ENGELSCHE UITVALSPOGING UIT TOBROEK. Een oorlogscorrespondent van Stefani meldt: De door de Engelschen ondernomen aanval op onze stellingen in de zone van Tobroek, waarvan melding gemaakt is in het Italiaansche weermachtsbericht van gisteren, was een der hevigste tot dusver door den vijand ondernomen pogingen om den stalen ring van Italianen en Duitschers te breken, of althans om het terrein te heroveren, dat de laatste dagen verloren was gegaan. Na een intensieve voorbereiding door de artillerie wierpen de Engelschen op onze eerste linies ten Oosten van To broek ongeveer dertig pantserwagens in den strijd, gevolgd door stormafdeelingen. Onze afdeelingen lieten de vijandelijke pantserwagens zonder eenige reactie tot op een afstand van 150 meter naderen. Toén openden de Italiaansche en Duitsche sol daten plotseling een overstelpend vuur op den vijand. Zes rij andelij ke pantserwagens werden buiten gebruik, gesteld en eenige andere geraakten in brand. De overblij vende pantserwagens trokken zich toen snel terug naar de stellingen, vanwaar zij vertrokken waren. Twee der -onklaar ge raakte pantserwagens welke 'onze soldaten hebben buitgemaakt, zijn van een zeer nieuw type. Talrijke krijgsgevangenen vie len in onze handen, onder wie een majoor en twee andere officiereu. BUITENLANDSCHE JODEN IN FRANKRIJK NAAR CONCENTRATIEKAMPEN. Naar de bladen melden, heeft de regeering in Vichy opdracht gegeven tot arrestatie van 5000 buitenlandsche Joden in Parijs en tot hun overbrenging naar concentratie kampen De maatregel geschiedde op grond van de wet van 4 October 1940, welke be paalt, dat Joden van buitenlandsche her komst gearresteerd en naar concentratie kampen vervoerd kunnen worden. Krach tens deze wet bevinden zich in het onbezette gebied reeds 20.000 Joden Ln drie groote concentratiekampen. De actie in Parijs be gon gisterochtend. Meer dan 5000 buiten landsche Joden tusschen 13 en 40 jaar moesten op bepaalde punten bijeenkomen, waar zij eerst door artsen werden onder zocht en de zieken afzonderlijk gehouden werden. Inmiddels zijn deze Joden r^eds in concentratiekampen bij Orleans aangeko men, waar zij werkzaamheden voor den wederopbouw moeten verrichten. (D.N.B.) Stadsnieuws Onzen abonné's, die het abonnementsgeld over het 2e kwartaal 1941 per giro hebben voldaan, doch geen rekening hebben gehouden met dc prijsverhooging van f. 2.35 tot f. 2.47 met ingang van het tweede kwar taal, wegens door ons te betalen 5% omzetbelasting, verzoeken wij dringend de te weinig betaalde f. 0.12 alsnog op onze girorekening 57055 over te schrijven. Dit verzoek is tevens gericht aan onzen abonné's, die het abonnements geld automatisch van hun girorekening laten overschrijven en de betref fende machtiging voor een bedrag van f. 2.35 per kwartaal nog niet hebben vervangen door een nieuwe voor f. 2.47 per kwartaal. Het daartoe benoo- digde formulier wordt op verzoek gaarne gratis verstrekt. Aan abonné's-girorekeninghouders, die voortaan het abonnements geld automatisch wenschen te doen overschrijven, stellen wij eveneens gaarne gratis het benoodigde machtigingsformulier ter beschikking. DE DIRECTIE. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het candidaatsexamen rechten: de heer J. A. Timmermans (Utrecht).; mej. C. F. v. d. Hurk (Breda); mej. G. L. P. G. Vos Cs-Hertogenbosch) en de heeren A. Frederiks (Den Haag)R. F. Wery (Den Haag) en E. Strieker (Rot terdam); voor het doctoraal examen rech ten: de heeren W. H. Somermeyer (Rijs wijk) J. B. Everwijn (Lochem) en F. B. M. J. Jantzen (Leiden); voor het candi daatsexamen Wis- en Natuurkunde; (A) de heeren H. W. Boot (Den Haag) en P. Dekking (Leiden); voor het doctoraal examen Wis- en Natuurkunde (Scheikun de) de heer J. Weijl (Rotterdam); voor het candidaatsexamen Wis- en Natuur kunde. letter D. de heer H. P. R. Frederik- se (Den Haag) en idem, letter K. de heer C. H. Oltheten (Berken-Rodenrijs); voor het doctoraal examen Wis- en Natuur kunde. hoofdvak Scheikunde de heer F. OÜemans (Leiden) en idem, hoofdvak plantkunde, mej. A. L. Schuiling (Den Haag) ROEIEN. NJORD EN DE VLIET OP DE KONINKLIJKE De inschrijving voor de roeiwedstrijden der Koninklijke Nederlandsche Zeil- en Roeiveree- niging heeft plaats gehad. Njord schreef in voor de volgende nummers: jonge acht B, oude acht. jonge acht A en lichte vier, terwijl De Vliet uit zal komen in stijlroeien, jonge vier, stijl roeien en overnaadsche vier, stijlroeien over- naadsche skif, stijlsnelroeien acht en stijlsnel- roeien dubbel vier. De loting zal plaats hebben op Maandag a.s. te Amsterdam. door JOH. W. BROEDELET. Hij gaf een geweldigen klap op de tafel. Dan keek hij dof voor zich, zei niets meer. Hij leek aan het einde van zijn drift. Zijn vrouw stond er verslagen bij. Hoe kwam hij zich ook zoo op te winden! Dat kon nooit goed voor hem zijn. Met zachte woorden trachtte ze hem dat nu aan het verstand te brengen. Hij antwoordde niet. „Zeg zelf: heb ik geen gelijk?" drong ze nog bij hem aan. Toen, haar vaag aanziend, vroeg hij met een stem, die scheen te zoeken: „Wie ben je?" „Wie ben ik?" „Wie ben ik?" sprak ze hem na en een roote verwondering teekende zich af in haar oogen. „Clara natuurlijk. Wat is dat voor een onzinnige vraag?" „Clara, wie is dat?" kwam het er toonloos bij Blinkert uit en hij wierp haar een blik toe, die haar nog sterker verontrustte. „Je vrouw!" schreeuwde Clara haast. „Wat mankeert je?" Maar Blinkert schudde een beetje wezen loos het hoofd, begreep haar blijkbaar niet. Ze staarde hem verstomd aan'. Wat was er met hem gebeurd? Een groote angst kwam in haar op. Dan liet ze haastig den dokter roepen. De man der wetenschap trok een ernstig gezicht. „Ja, hm, geheugen-stoornis" stelde hij eindelijk vast. „Dat komt voor. Vooral na een hevige emotie. Zijn er dingen, die Uw man erg van streek brengen?'' Clara kon dit niet tegenspreken. „Hij heeft zorgen" vertelde ze zonder iets achter te houden. „Daar maakt hij zich driftig over. Die papieren laten hem niet met rust." Ze toonde hem rekeningen, deurwaar ders-exploten en meer zulke dreigingen. De dokter knikte. Er was ook een nota van hem bij. Die toestanden kende hij. „Vanmorgen kreeg hij dezen brief" ging Clara door. „U moet alles weten. Ik zal hem U voorlezen". En de dokter hoorde: „Waarde Blinkert, die oude schuld tus schen ons moet eindelijk vereffend worden. Je kunt mijn spoedig bezoek dus tegemoet zien. Gegroet van D. Dalenhof". ,Ik denk, dat dat hem ook sterk aange grepen heeft" liet Clara er nog op volgen. „Ik weet niet, wie de afzender is. Zeker een zakenrelatie. Maar het ziet er uit, of het mis is". De esculaap sprak een bemoedigend woordje. „Alles komt terecht" zei hij kalmpjes. „Mijn hemel, iedereen wordt wel eens geplaagd. Ik zal een drankje voor schrijven. En verder moet hij vóór alles met rust gelaten worden. Dan is hij het spoedig weer te boven." Clara, met het receptje in de hand, liet hem uit. „Meneer Dalenhof, u treft het bijzonder slecht", deelde Clara den briefschrijver mee, die een uur later voor haar stond. „Mijn man is niet goed. Het zit hem in zijn ge heugen. Hij herinnert zich niets meer. Kunt U niet een anderen keer komen?" „Het doet me leed", sprak Dalenhof mee warig. „Wij hebben elkaar vroeger zoo goed gekend. Kan ik heb niet even zien?" „Als U er op staat", gaf Clara aarzelend toe. „Maar doet U een beetje voorzichtig". Dat beloofde Dalenhof. En Clara bracht hem bij zijn ouden vriend. „Dag, mijn beste Blinkert!" riep Dalen hof opgewekt uit. „Wat ben ik blij, dat we elkaar eindelijk weer eens ontmoeten. Hoe gaat het, hoe gaat het?" Blinkert keek hem afwezig aan. „Wie is U?" vroeg hij dan. „Maar kerel!" maakte de ander zich druk en hij sloeg hem op den schouder. „Herken je me niet? Dalenhof, Dalenhof! We hebben vroeger zoo gezellig met elkaar omgegaan! Weet je wel?" Blinkert schudde echter het hoofd. Die bezoeker scheen een vreemde voor hem te zijn. Doch Dalenhof hield vol. „Herinner je eens goed! En ik breng nog wel zoo'n prettige tijding voor je! Drie jaar geleden heb je me tweehonderd vijftig gul den geleend. Ik schaam me, dat ik je die niet eerder heb teruggebracht. Hier zijn ze. Het is een pak van mijn hart. Kom, frisch je geheugen eens op. Ik ben Dalenhof, D. Dalenhof!" De ander staarde hem nog een oogenblik verbijsterd aan. Dan sprong hij op en riep: „Och ja, dat is waar. Nu zie ik wie je bent! Hoe kan een mensch zoo zitten suf fen! Hoe maak je het, hoe maak je het?" „Uitstekend", zei Dalenhof, nu op geheel anderen toon en hij stak de portefeuille weer bij zich, die hij voor den dag had ge haald. „En geef me maar gauw de twee honderd pop terug, die ik jou geleend heb. Dacht je werkelijk, man, dat ik er bij je inliep?'' Clara liet den dokter weten-, dat zijn hulp niet meer noodig was. Nadruk verboden. Auteursrecht voorbehouden. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma Ph. BROBBEL, Stationsweg no. 49 Fa. A. H. j. W1JTENBURG. Haarl.straat 2 W. G. VERBURG Heerenstraal no. 2 Fa. A. SOMERWIL Azn.. Hoogewoerd 24 A. M. VAN ZWICHT. Breestraat no. 126 A. VAN EGMOND. Haven 2/4 W. VAN LEEUWEN, fanvossensteeg 19 W. P. v. SAVOYEN. K. Rapenburg 12 A en aan de Kiosken BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat no. 59 Oegstgeest ALGEM. LEESBIBLIOTHEEK RIETVELD Lo. het Postkantoor Leiderdorp AMSTERDAM, 15 Mei. Op de effectenbeurs was de stemming, aie gisteren aan den lusteloozen kant was, in verband waarmede de koersen een nel- ging tot reageeren aan den dag legden, vol komen omgeslagen. Bij de opening trad on middellijk aan het licht, dat het sentiment aanmerkelijk verbeterd was. Op alle afdee lingen van de locale markt werd op een hooger koerspeil verhandeld en onmiddel lijk na den inzet werd een opgaande lijn gevolgd. De motieven, welke hiertoe aan- ding gaven, waren ook thans niet na te speuren. De markt Is den laatsten tijd echter zoo dikwijls aan elkander afwisse lende tendenzen onderhevig zonder dat men de motieven met zekerheid kan aan geven, dat het weinig zin heeft, om de roerselen, welke tot de een of andere wen- ling aanleiding géven, op te sporen. Aan het Damrak heeft men op het oogen blik niet de beschikking over gegevens welke een goed houvast geven en aldus speelt de toevallige mentaliteit van het beleggende publiek een nog grootere rol dan anders al het geval is, en daarbij Is het bekend, dat op die mentaliteit nimmer peil is te trek ken. Intusschen was de koersbeweging, na dat zich aanvankelijk een rijzing had vol trokken, onberekenbaar en Olies gaven hiervan een goede weerspiegeling. Na op 245 te zijn gedebuteerd liep de koers snel naar boven tot 251; vervolgens trad een reactie ln tot 246en daarna werden de schommelingen minder heftig. Voor Indi sche oultuurfondsen bestond door elkander een goede stemming. De omzetten waren echter klein. Amsterdam Rubbers konden zich een vijftal punten verbeteren en diverse minder courante soorten werden lets hooger genoteerd. De Tabaksrubriek had een stil verlooa maar ook hier werd geprofiteerd van het verbeterde beurssentiment. De Sumatra- aandeelen konden zich over de geheele linie eenige procenten verbeteren. In Sui kerwaarden was weinig te doen. De hoek waarin H.V.A.'s verhandeld worden, was bijwijlen geheel, verdwenen. Desniettemin kon het ook het toonaangevende suiker aandeel eenige procenten avanceeren. De Scheepvaartafdeeling was kalm. Scheep vaartunie en de aanverwante soorten lagen vast ln de markt. Ook Holland Amerlka- lljn en Oude Booten werden hooger geno teerd. De affaire in Industrieelen was van kalmen aard. Aku's gedroegen zich even als de laatste dagen geheel tegengesteld aan de algemeene stemming, en waren al dus iets lager. In Unilevers werd op bescheiden voet zaken gedaan waarbij een kleine stijging kon worden waargenomen. Hetzelfde gold voor de Philipsaandeelen. De minder cou rante Industrieelen waren verdeeld. De omzetten op de Beleggingsmarkt wa ren van bescheiden afmetingen. De nieuwe 4'la obligatiën Nederland en de 33'/: obligatiën gaven kleine omzetten te zien. De 4"/o obligatiën waren vrijwel onveranderd. De overige jongere emissies waren aan den ongeanimeerden kant.meerendeels een frac tie lager. De Oude Schuld was bijna onver anderd. De Indische leeningen waren iets luier. Gemeentelijke en provinciale obliga tiën waren prijshoudend met slechts geringe variaties. Voor Pandbrieven bestond op be scheiden voet eenig aanbod terwijl er vrijwel geen vraag was. Prolongatie 2 3/4. (A.N.P.) OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. Valuta's (schriftelijke cn tel transacties). New-York 1,88 3/16—1,88 9/16; Brussel 30,11 30.17; Stockholm 44,81—44,90; ZUrich 43,63 43,71. Bankpapier: Dollars 1,86 1/2—1,90 1/4; Belg. francs 30,08— 30,20; Zweedsche kronen 44,7644,94; Zwitser- sche francs 43,5943,75. BOSKOOP. 14 Mei Coöp. Ver. De Bos- koopsche Veiling: Rozen per bos: Else Poulsen 1.10—2.00; Pechtold 1.20—1.50; Queen Mary 1.10 1.60; August Noach 801.20; Rosalandia 0.80 —1.00; Florex 0.80—1.10; Butterfly 0.90—1.70; Edith Helen 0.90—1.50; Briarclif 0.90—1.30; Bet- ter Times 0.501.10; Hadley 1.702-20; Ingar Olsson 1.00—1.40; Vierlanden 0.901.30; Ellen Poulsen 5694 ct.; Babyrozen 0.761.30; Wend land 1.40—1.60; Steward 4560 ct.; Wilh. Kordes 4060 ct.; gemengde rozen 3742 ct. Diversen per bos: Clematis Prins Hendrik 1.20—1.70; Idem Mevr. Ie Coultre 1.60; Rhodo- dendronbloemen 0.801.10; idem Pink Pearl 1.201.40; Lathyrus 28—47; Cerasus Hisakura 60—70 ct.; idem Rosea 1.10. Jap. Azalea's per stuk 70—90 ct. DELFT, 15 Mei. Aangevoerd 244 runderen, 3 graskalveren, 89 nuchtere kalveren, 72 magere varkens, 776 biggen, 1804 weidelammeren, 31 geiten of bokken. Prijzen: kalfkoeien f.275 525; varekoeien f.165325; magere varkens f.20 40; biggen f.1426; schapen met lam f.70— 95; weidelammeren f.1626. GOUDA, 15 Mei. Veemarkt. Aangevoerd in totaal 1889 stuks, waarvan 82 magere varkens, prijs f.3035 per stuk; 907 biggen f.1822; 122 runderen en 92 nuchtere kalveren, over genomen door N.V.C.-.659 lammeren, f20—25 27 bokken en geiten f.1580; handel redelijk. Aangevoerd 109 partijen kaas. Prrljs le kwal. met rljksmerk f. 41,50, 2de kwal. met idem f.38 40; handel: vrijwel onverkoopbaar. Aange voerd 1500 eieren: handel vlug. Coöp. Zuid-Holl. EierveilingAangevoerd 80.000 kipeieren. HONSELERSDIJK, 14 Mei. Export Groen- tenveiling: sla 6.00; 2e 4.50; groene komkommers A 20; B 15 per 100; spinazie 7 per kg.; bloemkool le 23; 2e 17.30 per 100. HONSELERSDIJK. 14 Mei. Groentenveillng, Binnenland: aardbeien 2.80—3.30; bl. druiven 4.705.20; dubbele bessen 1.70—1.90; snijboonen 1.101.40; postelein 2224; spinazie 27; aard appelen 49; tomaten 54; stoofsla 1016; witlof 20—23 per kg.; bloemkool 1323; 2e 715; per ziken 2666 per stuk; radijs 2.00; seldery 11 21; sla 955.20 per 100; asperges 55 per bos. LEIDSCHENDAM, 13 Mei Kropsla le srt. f.6; idem 2e srt. f.4.50; idem uitschot f.1—3.50; Stoofsla f.1022; Andijvie pre 5 kg. 0.80—1.12; Spinazie per 4 kg. 16—28 ct.; Postelein 21—26; Raapstelen 9; Rabarber per 100 kg. f.11; Radijs f.2; Seldery f. 6.50—8.00. LEIDSCHENDAM. 13 Mei Engelsche kom kommers le src; f.2023.60; idem 2e srt. f. 14.50 f.17; idem 3e" srt. f.10—10.60; Gele komkom mers le srt. f.2121.90; idem 2e srt. f. 15.60 f. 18.50; idem 3e srt. f. 9.3012.50; Kropsla le srt. f.4.506; idem uitschot. 1; Stoofsla f.9.50 f. 10.30; Peen f.17; Bloemkool le srt. f.23; idem 2e srt. f. 10.5016.50; Tomaten midd. f.27; idem groote ronde f.27; idem 2e srt. f.27; idem 3e srt. f. 21.6024; idem bonken f.3033.60; Andijvie per 5 kg. 0.911.06; Spinazie per 4 kg. 10—28; Postelein 2126; Raapstelen 11; Ra barber per 100 bos 9; Snfjboonen 1.041.06; Ra dijs 2; Brusselsch Lof 2122; Seldery 7—7.50. ROELOFARENDSVEEN, 14 Mei. Aardbeien 3143 ct.; idem kleinen 16—33 ct. per doosje; aanvoer: 15.000 doosjes. Sla 1.80—6.00 per 100 st.; Peulen 4.40—5.30; Snijboonen 5.80—6.70 per 10 pond; Bloemkool 13—21 ct. per st.; Radijs 2.00 per 100 bos. KATWIJK A. D. RIJN. 14 Mei. Waspeen f.20.1025.50; Kroten f.4.50—8; Schorseneeren f.15—17; Spinazie f. 6.80—7; Radijs f. 1.90—2; Raapstelen f. 1011. NAALDWIJK, 14 Mei. Groentenveillng aalbessen 4.70; aardbeien 2.00—3.55; champig nons 3.904.10; dubbele boonen 1.751.85; snij boonen 1.45; postelijn 2426 per kg.; spinazie 7; 2e 3.20—3.60; kelen 8.30 per 100 kg.; sla 6; 2e 4.50; bloemkool 2023; 3e 17.30; komkommers 2e 2016; radijs 2; peen 1617; peterselie 5.20 13.80 per 100; perziken 3646 per stuk; asperges 5668 per bos; groote aardappelen 40—55; po ters 4554; kriel 2630; witlof 2024 per kg.; andijvie 4775 per 4 kg.; stoofsla 45110 per 6 kg. RIJNSBURG. 14 Mei. Bloemenveiling: Muurbloemen 1013; Trollium 60—100; Gele Margrieten 4060; Irissen Wit 3035; blauw 32—36; geel 2834; Anemonen 1.802.40; Tul pen: -Cansas 2024; La Reine 1416; Sinobe 2024; Grand Due 26—30; Cramoisie brillant 16—20; Couleur cardinal 1722; Yellow King 34—38; Pitt 3438; Phantasie parkiet 56—64; Bastigon 32—36; Copland 30—34. RIJNSBURG, 14 Mei. Groentenveillng Was peen f.5.506.40; Kroten f. 1.101.40 per kist; Spinazie f. 5.40—7 per 100 kg.; Selderie f.&—7.50 Rabarber f.9; Prei f.20—23.50; Witlof f.14—19; Peterselie f.89.50; sla-uien f. 12.803.20 per 100 bos; gropsla f. 2.20—4.50 per 100.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3