BINNENLAND GEMENGD NIEUWS Woensdag 14 Hei 1941 Crematie mr. M. Slingenberg De vleeschdistributie De aardappelenoogst is vertraagd Voorschriften betreffende distributiebescheiden Nieuw bankbiljet van 10 gulden De roofoverval te Rijsbergen AGENDA Winterhulp Nederland Uit de Rijnstreek Uit de Omstreken Onder zeer groote belangstelling is gister middag in het crematorium op Westerveld (het stoffelijk overschot verascht van mr. M. Slingenberg, oud-minister van sociale zaken en oud-wethouder van Haarlem. Vertegenwoordigers uit vele kringen van overheidslichamen enz. waren bij de plech tigheid aanwezig. In den langen stoet, die achter de baar schreed, toen deze naar den hoogen duintop van het crematorium werd gedragen, merkten wij o.a. op mr. A. J. Backer, commissaris van de provincie Noord-Holland, mr. A. J. Brudh, A. W. Mi- c'hels, mr. dr. P. J. Witteman en L. van dei- Wal, leden van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, meerdere leden van Provin ciale Staten, ir. J. A. Wijnmalen, directeur van het provinciaale electriciteitsbedrijf. ir. C. Thomese, namens den Provinicialen Wa terstaat, mr. G. Sluis, president der Haar- lemsche rechtbank, jhr. mr. A. D. C. de Graeff, oud-minister van Buitenlandsche Zaken, mr. P. J. Oud, oud-minister van fi nanciën en burgemeester van Rotterdam, dr. L. C. Kersbergen, voorzitter van de Ned. Mij. tot bevordering der Geneeskunst en van de Ned. Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose, vertegenwoordigers van het hoofdbestuur van den Vrijzinnig Democra- tischen Bond en van de Vrijz. Democrati sche Jongeren Organisatie, mr. J. Rutgers namens de liberale Staatspartij, vertegen woordigers van de Broederschap van Nota rissen, enz. In de aula heeft prof. dr. K. H. Bouman zwager van den overledene namens de'fami- lie een laatsten groet gebracht. Mr. Bruch sprak als vriend eenige woor den van afscheid. Nadat dr. J. C. van Dijk, uit Bloemendaal, het „Onze Vader" had gebeden, werd de kist neergelaten. Tijdens deze plechtigheid bracht de organist een koraal van Bach „Was mein Gott will, das gescheh' allzeit" 'ten gehoore. Een zoon van den overledene dankte de aanwezigen voor hun belangstelling. BON 15 AAN GEWEZEN. De met „15 vleesch" gemerkte bonnen van de vleeschkaart geven gedurende het tijd vak van Donderdag 15 Mei tot en met Don derdag 22 Mei a.s. elk recht op het koopen van een half rantsoen vleesch, been inbe grepen of een half rantsoen vleeschwaren. De met „15 worst, vleeschwaren" gemerkte bon geeft in bovengenoemd tijdvak uitslui tend recht op een half rantsoen vleesch waren. Het koopen met deze bonnen blijft geoor loofd tot en met Zaterdag 24 Mei a.s. Het rantsoen vleesch, dat per twee bon nen kan worden gekocht, bedraagt 100 gr. Het rantsoen vleeschwaren, dat per twee bonnen kan worden gekocht, bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund-, kalfs-, paarden- en schapenvleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongenworst en nierbrood, 150 gram voor bloedworst of 100 gram verduurzaamde kip, eend, gans of kalkoen, been inbegrepen. Nogmaals wordt er de aandacht op ge vestigd, dat de met „een rantsoen vleesch" gemerkte bonnen elk recht geven op 100 gram vleesch (been inbegrepen) of 1 rant soen vleeschwaren als boven omschreven. DOOR NACHTVORST EN TEKORT AAN REGEN. Nachtvorsten in het voorjaar behooren tot de gevaren van den land- en tuinbouw, en dit gevaar heeft zich nu één dezer nach ten doen gelden. Het gevolg is niet uitgebleven, aan de vroege aardappelen is eenige schade toege bracht, al is deze niet van zulk een omvang, als sommigen vreezen. Van deskundige zijde werd ons n.l verzekerd, dat weliswaar veel loof van de vroege aardappelen is bevroren, hetgeen dan het gevaar brengt dat de groei stil gaat staan, doch de schade is zeker niet onherstelbaar te noemen. Indien de komende weken wat milder weersgesteldheid brengen, mag worden aan genomen dat het loof zich volkomen her stellen zal. Wat de tuinbouw speciaal ook voor de aardappelen noodlg heeft, is regen. De droge koude wind van de laatste weken heeft den grond sterk uitgedroogd, en voor de ontwikkeling van de aardappclknollen is vocht zeer noodig. Mede als gevolg van het koude weer ver wachten de deskundigen wel dat de oogst van de vroege aardappelen dit jaar met ongeveer tien dagen zal worden vertraagd. De vooruitzichten voor den oogst zijn, voor zoover dit thans kan worden bezien, overi gens zeker niet ongunstig te noemen. ONDERHANDELINGEN TUSSCHEN BANGKOK EN BATAVIA. Het A.N.P. meldt uit Sjanghai: Het Japansche telegraafagentschap meldt, dat de leider van het Thailandsche depar tement voor propaganda tijdens zijn ver blijf in Batavia met de autoriteiten van Nederlandsch-Indië besprekingen heeft ge voerd over de petroleumvoorziening van Thailand. De diplomatieke vertegenwoordi ger van Thailand in Batavia voert eveneens besprekingen over het openen van een lucht- verbinding tusscïien Bangkok en Batavia. GENERALE REIS VAN DE NED. REISVEREENIGING NAAR ZUID-LIMBURG. Behalve talrijke andere reizen, organi seert de Nederlandsche Reisvereeniging ook een groote, zgn. generale reis naar Zuid- Limburg, welke zeven dagen duurt (27 Juli tot en met 2 Augustus a s.) met standplaats Valkenburg. De secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscherij en van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart deelt het volgende met betrek king tot de verschillende distributiebeschei den mede: Het koopen', verkoopen en onbevoegd voor handen hebben van distributiestamkaarten is zooals op deze kaarten is aangegeven verboden. Aan dit verbod is een uitbreiding gegeven in dien zin, dat in den vervolge ook het koopen, verkoopen, te koop aanbieden en onbevoegd voorhanden hebben van de overige distributiebescheiden zooals alge- meene bonkaart, vleeschkaart, bloemkaart, textielkaart, boter- en vetkaart enz. ver boden is, aangezien het verkoopen van dis tributiebescheiden in strijd is met een der grondbeginselen van de distributie. Bovendien is het verboden bij het ruilen van bonnen, al dan niet tegen geldelijke vergoeding, bemiddeling te verleenen of ge legenheid tot het ruilen van - bonnen in café's e.d. aan te bieden. Z.g. „ruilrubrieken" in dagbladen en tijdschriften, alsmede „ruilbureaux"voor distributiebescheiden, zijn dus niet meer geoorloofd, terwijl het de pers evenmin is toegestaan advertenties betref fende bonnenruil op te nemen. Voorts is bepaald, dat personen, wier dis tributiestamkaarten zijn voorzien van de gestempelde aanduiding „hoofd", maar die ten gevolge van gewijzigde omstandigheden geen hoofd van een gezin of samenwoning meer zijn, of niet meer afzonderlijk een zelfstandig huishouden voeren, onverwijld hun distributiestamkaart aan den burge meester ter wijziging van de gegevens dienen aan te bieden. Eigenhandige wijzigingen in deze gegevens aanbrengen is niet toege staan. Tevens is een regeling getroffen met be trekking tot de extra distributiebescheiden, welke verstrekt worden aan personen, die zwaren of zeer zwaren arbeid verrichten. Wanneer de betrokken persoon dien arbeid ten gevolge van gewijzigde omstandigheden niet meer verricht, zullen de extra verstrekte distributiebescheiden weer bij den plaatse lijken distributiedienst ingeleverd moeten worden. Aangezien in de practijk is gebleken, dat vele handelaren niet de noodige zorg in acht nemen bij het bewaren van de bonnen en andere distributiebescheiden, die zij onder hun berusting hebben, is bepaald, dat ieder, die terzake van de uitoefening van zijn beroep of bedrijf distributiebescheiden onder zich heeft, verplicht is de noodige zorg bij het beheer en het bewaren daarvan aan te v/enden. Handelaren, die op onverantwoor delijke wijze met distributiebescheiden om springen loopen derhalve de kans met den strafrechter in aanraking te komen. MET EEN PORTRET NAAR HET SCHILDERIJ „DE SCHOONE HERDERIN". De directie van de Nederlandsche Bank maakt ingevolge artikel 17, lid 1, der bank- wet 1937 bekend, dat zij een nieuw model bankbiljet van f. 10 in omloop zal brengen. Op de voorzijde is de tekst: „De Neder landsche Bank betaalt aan toonder tien gulden" geplaatst in een geguillocheerde rozet, waarvan de kleur van links naar rechts overgaat van blauw in donker grijs achtig groen. De handteekeningen van den secretaris en van den president zijn respectievelijk links en rechts onder de rozet geplaatst. Het rechtergedeelte van het biljet wordt inge nomen door een gegraveerd portret naar het schilderij „de schoone herderin" van Paulus Moreelse. Het portret is geplaatst boven een compositie van geguillocheerde rozetten en hiermede te zamen gevat in een lijst van geguillocheerde bladmotiefjes. Plet linkergedeelte van het biljet is in het midden onbedrukt en toont bij doorzicht als watermerk het beeld van een ouden man. - De namen van den ontwerper C. A. Lion Cachet, en van de drukkers Joh. Enschedé en Zonen zijn aan de achterzijde geplaatst. De biljetten zijn gedrukt op papier van ongeveer 144x82 m.m. en gedateerd van 9 Juli 1940 af. HET OFFER DER VISSCHERS. Het A.N.P. meldt: „Het offer der vis- schers", zoo kan men de actie noemen, welke een twintigtal visschers op touw heeft gezet ten bate van Winterhulp Ne derland. De visschers kunnen weer de kust- visscherij beoefenen en daar hun inkom sten ruimer zijn dan vroeger, hebben zij besloten een procent van de inkomsten af te staan voor minder bedeelde landge- nooten. Gistermorgen waren vijf zonen van de visschers op 'een bijeenkomst van het pro vinciale comité van Winterhulp in restau rant Brinkman te Haarlem bijeengekomen, om als eerste gift een bedrag van 2500 gul den aan te bieden. De heer J. Vader, die met den heer L. Parlevliet het initiatief nam voor deze actie, verklaarde, dat voort aan van de opbrengst der visscherij, na aftrek der exploitatiekosten, een procent beschikbaar zal worden gesteld voor Win terhulp. Deze daad is bijzonder sympathiek, als men bedenkt, dat de gevaren op zee op het oogenblik veel grooter zijn geworden. Des ondanks trekken de visschers er op uit en is er weer leven in IJmuiden gekomen, het geen ook anderen ten goede komt. De heer G. Wezelman, die met de heeren W. Drijver J. Haasnoot, J. van der Plas en M. Slot de twintig visschers uit IJmuiden, Den Helder, Texel en Katwijk vertegenwoordigde, deed vervolgens het bedrag van 2500 gulden in een bus vanWinterhulp. De heer D. G. Avenarius, provinciaal di recteur van Winterhulp in Noord-Holland, sprak woorden van dank tot de visschers, die hun landgenooten niet vergeten. Thans i zal men zich ook tot de reeders wender. en de kans op'succes, is groot. ARRESTATIES IN BELGIË. In drie dagen tijds is de burgemeester van Rijsbergen, mr. J. Raaymakers, er in sa menwerking met den Bredaschen politie deskundige N. v. d- Schatte Olivier, en de wachtmeesters van de marechaussee v. d. Linden en Burggraaf van de brigade Zun- dert er in geslaagd den overval met roof, welke in den nacht van Vrijdag op Zaterdag in het gehucht Klein Oekel onder de ge meente Rijsbergen, is gepleegd op het echt paar Rovers, en wa-arbij f. 170 is buit ge maakt, tot klaarheid te brengen, aldus de N. R. Crt. Maandagochtend kreeg de burgemeester aanwijzingen, dat de daders in de Belgische onderwereld moesten worden gezocht. Hij heeft daarop persoonlijk de leiding van het onderzoek in handen genomen en is met den politiedeskundige en de beide wacht meesters naar België gegaan, waar eerst te Meir en later te Meerseldreef een onderzoek is ingesteld. Later is het onderzoek tot Ant werpen uitgestrekt. Hier kreeg men de volle medewerking van den procureur des ko- nings, mr. Simon, en den onderzoeksrechter, mr. Pijs, alsmede van de Antwerpsohe re cherche. Met de door burgemeester Raay makers verkregen aanwijzingen en het re sultaat van het onderzoek te Meir en Meer seldreef, konden de Antwerpsche justitie en politie vrijwel direct nagaan waar de ver moedelijke daders zich bevonden en deze werden in een café in de havenbuurt van Antwerpen gearresteerd. Wel ontkenden zij nog zich aan den over val te hebben schuldig gemaakt, doch hun verklaringen zijn zoo tegenstrijdig en de aanwijzingen tegen hen zijn zoo sterk, dat zij te Antwerpen in verzekerde bewaring zijn gesteld. Ook de identiteit van de twee andere vermoedelijke daders is bekend en hun arrestatie is waarschijnlijk slechts een kwestie van uren. Gistermiddag zijn burgemeester Raayma kers, de politiedeskundige en de beide wachtmeesters opnieuw naar Antwerpen vertrokken. Men hoopt, dat dan de beide andere daders ook reeds in verzekerde be waring zullen zijn gesteld. Een van de vol gende dagen zal aan de grens een confron tatie tusschen de vier verdachten en het echtpaar plaats hebben. De beide reeds ge arresteerden zijn goede bekenden van de Belgische politie en justitie en hebben reeds verscheidene vonnissen ondergaan. DE HEER INGENEGEREN OVERLEDEN. NOODLOTTIG SPEL IN EEN KOLENKIST. Driejarig jongetje verbrand. Twee broertjes, drie en vijf jaar oud, uit ■een gezin, dat woont op de Geitenkamp te Arnhem, waren in het huis aan het spelen in een kolenkist, waar ook licht brandbare stoffen waren geborgen. De beide jongens kropen in de kist en de oudste had de on voorzichtigheid een lucifer aan te steken, met het gevolg, dat de boel in brand ge raakte. De kleeren van zijn driejarig broertje vatten vlam en de grootere jongen slaagde er niet in, het vuur te blussahen- Hij zelf kon wel uit de kist komen, maar het driejarig kind moest daarin achterblijven. Toen de ouders thuiskwamen, vonden ze het lijkje van het jongste zoontje. BRANDEN IN OVERIJSSEL. Op het Helkatenveld en 't Scheimenveld behoorende tot het landgoed Twickel te Delden, zijn 50 H.A. bosch en heide, beplant met dennen door brand verloren gegaan. Voorts heeft in het Buurser- en Haaks bergerveen, in de gemeente Haaksbergen een ernstige brand gewoed. Hier warden 250 H.A. een prooi der vlammen, terwijl voorts 150.000 turven en veel opgaand hout aan het vuur ten offer vielen. Deze brand heeft zich over de grens heen uitgebreid op Duitsch gebied, waar aanstonds krachtige pogingen werden aangewend om de vlam men in h,aar vaart te stuiten. Velen onder vonden schade doordat hun turf, die op het veld stond te drogen, verloren ging. Te Vriezenveen heeft op den Paterswal een vrij ernstige veenbrand gewoed. Er is vrij veel turf in de vlammen opgegaan. Met behulp van omwonenden wisten de eigena ren het vuur te dooven. KIND IN TEIL MET KOKEND WATER. Het driejarig zoontje van de familie D. uit Akkerveld bij Amersfoort is gisteren in een teil met kokend water gevallen. Het kind is aan de gevolgen overleden. BUITENLANDSCH GEMENGD. LYNCHPARTIJ IN FLORIDA. Associated Press meldt, dat 22 negers door blanken uit de gevangenis van Quincy in Florida gehaald en gelyncht zijn. Een der negers is later zwaargewond door de politie gevonden op enkele kilometers af stand van Quincy. Later is de neger uit het ziekenhuis ge haald en ten tweeden male gelyncht. Men vond later zijn lijk. VALKENBURG. Heden. Oegstgeest (Geversstr. 13): Samenkomst te 7% uur nam. Donderdag. Volksgebouw: Spr. Paul Kiès, 8 uur nam. K a t w ij k-a a n-Z e e (Casa Cara)Spr, de heer Redelijkheidheid van Ouderkerk. 7% uur nam. BIOSCOPEN r 18 jaar: 14 jaar: 5 alle leefHIden. Luxor-theater: „Gevaarlijke vrouwen" t. Dagelijks nam 2 er> 8 u„ 's Zondags 27 uur. doorl voorstelling. Lido-theater: „Wat zouden uw drie wenschen zijn?" Dagelijks 8.15 uur nam.; 's Zondags te 2, 4.30 en 7% u.0Woens& en Zaterd. matlnée 2.30 u, Trianon-theater: „De vroolfjke vrouwtjes" t Dagelijks 2 en 8 uur, 's Zondags van 2—6.30 uur doorl voorstelling. Casino-theater: „Marionetten" Dagelijks 8 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2uur Zondags te 2. 4% en 8 uur. Rex-theater: „Watt en Watt als dakloo- zen" Dagelijks 2 en 8 uur nam.; Zondag 2—5% uur doorl. voorstelling. Nova-theater (Katwijk aan Zee): Nam. 8 uur, (Zondags gesloten) „Grenspatrouille". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 10 Mei 20 uur tot Zaterdag 17 Mei 8 uur waargenomen door: Apotheek van Driesum, Mare 110, telef. 20406 en de Zulder Apotheek, Lammenschansweg 4, telef. 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apo theek, Wilhelminapark 8, telef. 26274. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 11 gr. C. (52 gr. F.). WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 12 uur 's middags: 12 gr. Celclus. Gironummer vaD de W. B. N 55 53. De Bank van de WJI.N. Is Kas- vereeniging N. V. Amsterdam. Postgironnmmer 877 Stort op 5553 oi 877. Ge brengt gelnk to veler leven. BODEGRAVEN. De nieuwe fabriek van Oud-Holland waar over wij gisteren schreven, wordt niet Maandag a.s, geopend, gelijk abusievelijk vermeld, doch is reeds Maandag jJ. in bedrijf gesteld. HAZERSWOUDE. „Nieuw Leven". De grasdrooginstallatie „Vita-Nova" aan den Groenendijk alhier, welke door samenwerking van de Bedrijfsvereeniging „Rijnstreek-West", voorzitter de heer A. Paardekooper en de Coöp. Vereeniging „De Hoop", voorzitter de heer A. B. Verkleij, tot stand is gekomen, is nu bedrijfs klaar. De leiding van het bedrijf is in handen van den heer C. Verdegaal. Binnenkort zal deze Installatie officieel in gebruik worden genomen. Thans wordt reeds proef gedraaid, opdat wan neer het gras in groote hoeveelheden zal worden aangevoerd, het personeel voldoende routine zal bezitten om dit te verwerken. LEIDERDORP. Burgerlijke otand. Geboren: Sacharias Johannes, Z. van J. W. F. v. Kesteren en A. C, Kwik Johannes Ge- rardus Maria, Z, van M. J. Volwater en W. M. v. Leeuwen Johanna Wilhelmina Maria, D. van J. P. v. Rijn en J. G. Wildenburg Eliza beth Martina, D. van H. Hoogeboom en S. J. Deegenaars. Restauratie kerkorgel. De restauratie van het orgel in de Herv. Kerk, die hoog noodig was, zal thans ter hand wordea genomen. Besloten is. dit werk tijdens de vaca ture uit te voeren. Beroep aangenomen. Dr. J. Koopmans alhier, secretaris der N.C.S.V., heeft het beroep der Ned. Hen- Kerk te Amsterdam (vacature ds. A. G. H. van Hoogenhuyze) aangenomen. NOORDEN. Beroepen. Tot predikant der Herv. Gemeente is beroe pen de heer H. Apma, candldaat te Ede. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Johannes Franciscus Voorn 21 j. en Cornelia Maria de Groot 26 j. WADDINXVEEN. Aan de openbare school van het Dorp, zal een lokaal in bruikleen worden afge staan aan de Ned. Herv. SohooL school staande aan de Sluissteeg, als be doeld in art. 101 der L.O.-wet 1920, over 1940. 18. Verzoek van het bestuur der ver. voor Chr. Onderwijs, om, overeenkomstig art. 72 der L.O.wet 1920, de noodige ge1* den beschikbaar te willen stellen voor her stel en verbouw van het door oorlogsge* weid verwoest schoolgebouw. Door den Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk is benoemd de heer A. v. d. Berg, hoofd aei Chr. school, als godsdienst-onderwijzer alhier. t—2 Gisteren is overleden de heer W. P. Inge- negeren, een der dijrecteuren-generaal van de levensverzekeringmaatschappij „Utrecht" te Utrecht. De overledene, die den leeftijd van 61 jaar bereikte, was officier in de orde van Oranje-Nassau'. CENTRALE ORGANISATIE IN HET MEÜBILEERINGSBEDRIJF. Naar gemeld wordt is dezer dagen opge richt de centrale organisatie in het meubi- leeringsbedrijf, die haar bureau gevestigd heeft te 's-Gravenhage, Mauritskade 23. Aan de totstandkoming hebben medege werkt: de Christelijke bond van Patroons in het Meubileeringsbedrijf; de Nederlandsche Bond van Patroons in het Meubileeringsbe drijf en de Nederlandsche R.K. Bond van Meubelmakers-, Behangers- en Stoffeer derspatroons „St. Reinoldus", die ook in het bestuur der Centrale vertegenwoordigd zijn. Het dagelijksch bestuur bestaat uit de heeren: M. Th. J. Vonk, Gouda, voorzitter; L. M. van Dijk, 's-Gravenhage, secretaris en vice-voorzitter; C. Brouwer, Vlaardinger- Ambacht, penningmeester, terwijl voorloopig als leider van het bureau is aangewezen de heer A. Visser. VERSPREIDE BERICHTEN. Op 77-jarigen leeftijd is te Gorssel overled'*"! de wethouder en loco-burge meester dezer gemeente, dr. J. van der Hoeven. RAADSAGENDA. De raad komt Donderdag om halfacht bijeen. De agenda vermelde: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel garan tieverzekering der gemeentegelden. 3. Id. publieke verpachting van het vischrecht op den Rijn. 4. Id. onderhandsch verpachten van het vischrecht op de Gr. Watering. 5. Id. onderhandsche verhuur van een per ceel land aan C. Langeveld. 6. Wijziging Verord. benoeming en bezoldiging veld wachters. 7. Id, vaststelling verord, rege lende de verdeeling der werkzaamheden tusschen ambtenaren van den Burgerlij ken Stand. 8. Id. vaststelling der bepalin gen betreffende de gevallen waarin en de voorwaarden waaronder indienstneming op arbeidsovereenkomst naar burgerlijk recht kan plaats hebben. 9. Id. wijziging der Verordening op de heffing van keur- loonen. 10. Id. wijziging van de algemeene politieverordening inzake het wegruimen van sneeuw en ijs. 11. Verzoek van D. Ramp om restitutie vergunningsrecht over de ja ren 19401941. 12. Vaststelling pensioens grondslagen. 13. Voorstel tot overname in beheer en onderhoud van 2 strookjes straat 14. Id. het verstrekken van een crediet van f. 11000 voor den bouw van een brand spuiten-bergplaats met veldwachterswo ning en arrestantenlokaal. 15, Comptabili teit. 16. Verzoek van het schoolbestuur om de vergoeding per leerling over 1941 te wil len verhoogen. 17. Voorstel tot vaststelline van de vergoeding der kosten voor de DE BON VOOR SCHEERZEEP. Zooals bekend geëft de met „k" gemerkte bon van de nieuwe textielkaart, welke werd uitgereikt aan mannen en jongens van 15 jaar en ouder, recht) op het 'koopen van 50 gram scheerzeep of een tube dan wel een pot scheercrême. Nu is echter gebleken, dat ondanks bo venstaande duidelijke omschrijving bij ver scheidene detaillisten ook de met „k" ge merkte bonnen van de drie andere soorten textielkaarten worden aangeboden, waarop in enkele gevallen eveneens scheerzeep werd afgeleverd. In verband hiermede wordt er nadrukke lijk de aandacht op gevestigd, dat uitslui tend de paarse bonnen „k" van de textiel kaart van mannen en jongens boven 15 jaar recht op scheerzeep of scheercrême geven. Op de met „k" gemerkte bon van de tex tielkaart van jongens van 3 tot 15 jaar, van vrouwen en meisjes van 15 jaar en ouder en van meisjes van 3 tot 15 jaar, welke res- nectievelijk groen, lichtoranje en blauw van kleur zijn, mag dus geen scheerzeep of scheercrême worden afgeleverd. Het afle veren op deze bonnen is strafbaar, terwijl daarop begrijpelijkerwijze geen herbevoor rading zal plaats vinden. PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Bij besluit van den voorzitter van het centraal stembureau, bedoeld in art. 11b van de provinciale wet, is in de plaats van mr. M. M. Rost van Tonningen, die, wegens zijn benoeming tot president der Neder landsche Bank ontslag heeft genomen als lid van de provinciale staten van Zuid-Hol land, benoemd verklaard tot lid van deze staten de heer J. Van Hoey Smith te Rot terdam, De heer Van Hoey Smith (N S.B.) is reeds vroeger een aantal jaren lid van de staten van Zuid-Holland geweest. KATWIJK AAN ZEE. E.H.B.O.-DIPLOMA'S. In het gebouw van de Arbeidsbeurs in de Voorstraat werd gisteravond het examen afgenomen voor het E.HB.O.-diploma, uit gaande van de afd. Katwijk en Omstreken van de Ned. Ver. E.H.B.O. Tegenwoordig waren de docent dr. J. C. A. Cleveringa, de voorzitter de heer J. J. v. d. Kamp en de secretaris de heer E. J. Bokma, examinator was dr. J. Baert de la Faille uit Wassenaar. Aan het examen namen 20 cursisten deel, die allen slaagden, n.l. de dames J, W. Hof man, A. Seinstra, N. R. Tjebbes, H. A Hof man, G, Burggraaff, J, de Wal, A. M. Fen- nes J. M. de Wit, L. Harteveld, L. v. d. Bent, A. van Duijn, W. van Duijn, N. van Leeuwen P. van Duijnvan Vugt, J. v. d. Dpes en de heeren Joh. Harteveld, A. v. d. Oever, J. P. de Boer, D. C. van Leeuwen, H. Kadé. Paard tegen muur gedood. Gistermiddag reed de handelaar C. Was senaar uit Noordwij k met zoo'n snelheid zijn paard en wagen, dat het paard op den hoek Boorsmastraat—Zuidstraat daar tegen den muur opliep met het gevolg, dat het paard dood op den grond bleef liggen. OEGSTGEEST. Aanrijding. Op den Rijnsburgerweg had 'een aanrij ding plaats tusschen een electrische tram en een bakfiets, bestuurd door N. v. D. uit Rijnsburg. De tram kreeg geringe schade, doch de bakfiets werd totaal vernield. De bestuurder kwam e-r zonder letsel af.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6