Roomboter o „Grenspalrouille" Itowww* fWee* LESDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 13 Mei 1941 TANDH. INRICHTING Fa. D. WARRING ZONEN HAAGSCH MEUBELHUIS Uit de Omstreken Doodelijk ongeluk te Lisse Uit de Rijnstreek LECHTHOOREND? OFFICIEELE PUBLICATIE Abonneert U op het Leidsch Dagblad OPENBAAR SLACHTHUIS OFFICIEELE PUBLICATIE administratieve kracht Schildersknecht Algemeene Ledenvergadering Complete Sa ion vanaff "S2S" Jill Salon-Huis-en Slaapkamers Vloerbedekking Karpetten-lbopers Bedden'Dekens Opk/apbédden Stofzuigers Haarden Haardkachels H. DE JONGH Adverteert in het Leidsch Dagblad KATWIJK AAN ZEE. Begin van boschbrand. Door onbekende oorzaak ontstond een begin van boschbrand op het terrein van de Leidsche Buitenschool in Duinoord. Door personeel van die school en door eenige Katwijksche arbeiders, die van hun werk terug kwamen, werd de brand met schoppen zand gebluscht. De motorbrand spuit, die inmiddels was aangekomen, be- hoelde geen dienst te doen. V De spannende avonturenfilm, A nog slechts 2 DAGEN. 2865 (Ingez. Med.) LEIDSCHENDAM. Vergadering Coöp. Boerenleenbank. In de jaarvergadering van de Coöp. Boe renleenbank zijn goedgekeurd de jaarstuk ken. Tot bestuurslid werd gekozen de heer Th. van Veen en herkozen als lid van den raad van toezicht de heer P. A. van der Ham, terwijl als leden van de controle commissie werden aangewezen de heeren D. P. van den Berg, J. Hofland en J. Schuyt. Het aantal leden bedroeg 100. In omloop zijn 468 spaarbankboekjes, waarop ingelegd over 1940 f. 169312,49 en terugbetaald f. 236983,18. Aan voorschotten werd terug ontvangen f. 43856,51 en uitgezet f.21108. De loopende rekening had aan ontvangsten f. 226995,46 en aan uitgaven f. 184602,07. De winst bedroeg f. 344,32, welke naar de reserve gaat en daardoor stijgt tot f. 30544,32. Aanhouding. De Haagsche politie heeft aangehouden L. aldaar en op transport gesteld naar Leidschendam. L. werd verdacht van dief stal van gereedschappen ten nadeele van den timmerman H. alhier. Na verhoor heeft L. bekend en is na procesverbaal weder voorloopig op vrije voeten gesteld. RIJNSBURG. Nachtvorst. De laatste nachtvorst heeft groote schade toegebracht aan de te veld staande vroege aardappelen. SASSENHEIM. Onthulling gedenksteen bij de Postbrug. De onthulling van den gedenksteen op het soldatengraf bij de Postbrug is thans bepaald op Zaterdag a.s. des voormiddags te 11 uur. Onderwijzersbenoeming. Tot onderwijzer aan de Ned. Herv. School Is benoemd de heer A. van Es te Leiden. VOORSCHOTEN. Ter waarschuwing. Naar aanleiding van ingekomen klachten bij de politie, dat jongens in den ijssalon van v. d. M. kaartspeelden om geld, waarbij soms hun getoeele zakgeld verdween, is een onderzoek ingesteld en tegen een 20-tal jon gens In den leeftijd van 13 tot 18 jaar pro ces-verbaal opgemaakt, terwijl tegen v. d- M. eveneens proces-verbaal zal worden op gemaakt. MAN DOOR TRAM OVERREDEN. De bioembollenkweeker I. van Rijssel uit Lisse is aldaar het slachtoffer geworden van een aanrijding. Hij wilde den rijks straatweg oversteken in de nabijheid van de Poellaan, toen hij door een tram werd gegrepen en zeer zwaar gewond. Met een schedelbasisfractuur is het slachtoffer naar den nieuwen politiepost vervoerd, waar hij is overleden. Hij was gehuwd en laat een groot gezin achter. Volkstuintjes. 186 inwoners hebfêbn van het gemeente bestuur een stukje grond gehuurd, z.g. volks tuintjes, zoodat een gezamenlijke opper vlakte van 36.517 M2. voor dit doel is uitge geven. Wanneer men 's avonds een wandeling maakt naar en door het Wllhelminapark moet men vooral niet vergeten eens pp het aanliggende terrein te gaan kijken. Diefstallen. Bij de politie deed H. P. D., Veurscheweg, alhier, aangifte van diefstal van 5 kippen in den nacht van 9 op 10 Mei, terwijl dien zelfden nacht bij G. K. aan den Leidsche- weg een zak, inhoudende 100 K.G. kunst mest werd gestolen. De politie stelt een on derzoek in. Van A. J. alhier werd een rijwiel ont vreemd dat hij een oogenblik onbeheerd had laten staan in de Schoolstraat. Gevonden voorwerpen: een paar da meshandschoenen; een portemonnaie. ZEVENHOVEN. GEMEENTERAAD. Wijziging politie-verordening - Uitbreiding brandweerdienst - Voorstel vleeschkeurings- dienst Alphen aangenomen. Gistermorgen vergaderde de raad in vol tallige bijeenkomst onder voorzitterschap van burgemeester W. J. Bocxe. De ingeko men stukken bestonden voornamelijk uit diverse goedgekeurde raadsbesluiten en een rapport van den keuringsdienst van waren te Haarlem, over het eerste kwartaal 1941. B. en W. stellen voor den B-steun aan werkloozen wederom gelden beschikbaar te stellen- De stichting Vreemdelingenverkeer „Zuid- Holland" verzocht deze gemeente tot haar organisatie toe te treden; besloten werd eohter dat niet te doen. Nu bij het in werkverschaffing uitbagge ren der ringsloot gebleken is, dat door de daarlangs wonende gezinnen ontzettend veel afval daarin wordt geworpen, hebben B. en W. gezocht naar een betere oplossing, n.l. tot het ophalen van huisvuil. Men is •daarin echter niet geslaagd. De voorzitter zal van tijd tot tijd de betreffende men- schen op deze fout wijzen. De algemeene politieverordening werd ge wijzigd met een bepaling inzake ruimen van ijs en sneeuw. Vervolgens werd een arbeidsovereenkom- stenbesluit vastgesteld met bepaling, dat deze niet geldt voor de vaste kern der ge meentelijke luchtbeschermingsdienst. De heer G. Kool werd bij loting tot plaats vervangend lid van het algemeen bestuur benoemd van de drinkwaterleiding „De Elf Gemeenten". Rijneker heeft verzocht om verlenging van den termijn voor ontruiming van zijn onbewoonbaar verklaarde woning. De Raad ging hiermede accoord. Vervolgens werd het rapport besproken van den Zuid-HollandsChen Brandweerbond betreffende het aanbrengen van meer brandkranen op de waterleiding en het be trekken van enkele slangenwagens met led^r 150 Meter slang. Ook acht deze Bond een contract met Nieuwveen en Nieuwkoop gewenscht. De voorzitter stelde voor het een en ander aan B. en W. ter 'behandeling over te laten. I ALPHEN. GEMEENTERAAD. Beëediging van den heer C. Verduijn - Voorstel tot concentratie van de vleesch- keuringsdiensten goedgekeurd, evenals de samenvoeging van de openbare scholen voor g. 1. o. aan de Raadhuisstraat en Schoolstraat - De gemeentereiniging voorloopig geen gemeentedienst. Gisteravond kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Na opening werden de notulen der vorige vergadering onveranderd vast gesteld. Nadat het nieuwe lid van den raad de heer C. Verduijn, door den gemeente secretaris en den heer Deernberg in de raadszaal was binnengeleid, werd deze al lereerst beëedigd. De mededeelingen en ingekomen stukken gaven geen aanlei ding tot bespreking. Bij het voorstel van B. en W. i.z. samen werking met omliggende gemeenten voor de uitvoering van den vleeschkeurings- dienst achtte de heer Ruyzzenaars het be zwaarlijk omtrent dit voorstel een juiste meening te vormen gelet op .de verschil lende omstandigheden van plaatselijken aard etc. De heer Verdonk wees op de behoefte van een noodslachtplaats te Aarlander- veen speciaal met het oog op de moeilijk heden met het vervoer. Tevens vroeg hij meer beschikbaar stelling van het vleesch van uit nood geslacht vee voor dit deel der gemeente. De heer A. P. Tolk, bepleitte een billijke financieele regeling voor het tegenwoor dig hoofd van den keuringsdienst, indien deze niet wordt benoemd als hoofd van den nieuwén dienst. De heer den Hertog sprak ten slotte den wensch uit dat door vergrooting van den dienst de keuring even scherp gesteld zal blijven. De voorz. gaf een uitvoerig antwoord en belichtte de verschillende moeilijkheden, vooral die der aantal noodslachtplaatsen, daar vanwege de Prov. griffie op beperking was aangedrongen. De bestaande nood- slachtplaatsen kunnen evenwel in stand blijven. De bewoners van Aarlanderveen zullen nu zoowel te Nieuwkoop als te Nieuw veen naar de noodslachtplaats met hun vee kunnen gaan omdat het tot denzelfden dienst gaat behooren. Omtrent den tegen- woordigen keuringsveearts, de benoemin gen etc. volgen nadere voorstellen, daar de raad hier over zal moeten beslissen. Ove rigens hoopte hij dat door dezen vol-amb- telijken dienst moeilijkhedeen zullen kun nen worden voorkomen. Omtrent een be tere vleeschverdeeling wordt al het moge lijke gedaan voor zoover dit de bevoegd heid van B. en W. zal toelaten. Na verdere bespreking aangenomen. Omtrent de samenvoeging van de o. 1. De R.K. School en det Christelijke school vroegen gelden om leermiddelen aan te schaffen voor het gymnastiek-onderwljs, re sp. f. 94.50 en f. 171. Hierin werd toegestemd. Daarna werd besproken het voorstel van B. en W. om te besluiten tot het instellen van een vleeschkeuringsdienst Alphen aan den Rijn met de gemeenten Ter Aar, Lei- muidén, Nieuwveen, Woubrugge en Rijnza- terwoude. Met Nieuwveen zou deze gemeente gezamenlijk een noodslachtplaats krijgen. De heer G. Kool meende te verwachten, dat er nu eens een voordeelige regeling inge voerd zou worden, maar dit bleek niet waar te zijn. De keurloonen gaan dan zelfs de hoogte in. In Zuid-Holland moet de Vleesch keuringsdienst wel gecentraliseerd worden en in Utrecht niet. In de Utrechtsche ge meenten, welke grenzen aan Zevenhoven, zijn de voordeelen grooter. dan hier. Het voorstel werd met alg. st. aangeno men. Tenslotte werd een begrotingswijziging 1940 en 1941 vastgesteld, waarna sluiting volgde. scholen aan de Raadhuis- en Schoolstraat bleek men in het algemeen met de voor stellen van B. en W. in te stemmen. Bij zonder werd door de heeren v. Kleef, den Hertog en Ruijzzenaars aangedrongen dat een nieuwe school in het centrum zal wor den gebouwd. De voorz. deelde mede, dat eenr uim opgezét plan door den directeur van gemeentewerken is ontworpen en reeds de betr. instantie in den Haag heeft ge passeerd. Het staat echter nog niet vast of de school Schoolstraat zal kunnen wor den verbouwd of dat een nieuwe school kan worden gesticht. Vast staat evenwel dat een eventueele nieuwe school in het centrum komt b.v. op de bestaande plaats in de omgeving van de Vondelstraat of IJsclubterrein. Veel hangt nog af van de technische mogelijkheden. Hieromtrent volgen nadere voorstellen. Voorloopig kan tot concentratie worden overgegaan en hoewel niet alle leerlingen der 2 scholen in de Schoolstraat zullen kunnen worden ondergebracht, behoeft slechts 1 klas tij delijk te worden ondergebracht in de trouwzaal van het voormalige gemeente huis. Na deze toelichting werd het voor stel aangenomen. Goedgekeurd werd eveneens het verlee- nen van een bijdrage aan de Groote-, Klei ne- en Kalkovensche polders in de kosten van verplaatsing van het gemaal en tot aankoop van eigendommen voor verbete ring van den Oudsh.weg nabij de Heul. De haer Dekker bepleitte opnieuw de belangen van de t.b.c.-vereeniging bij het voorstel inzake het verleenen van subsidie. De voorz. zegde allen mogelijken steun toe evenals weth. Spreij waarna het voorstel onveranderd werd goedgekeurd. Aangenomen werd zonder stemming het voorstel van B. en W. i.z. dekking der te korten van de woningbouwver. en stich ting, over het exploitatiejaar 19391940, en idem het beschikbaar stellen van een crediet voor het uitvoeren van een verbou wing ten behoeve van de water en licht- bedrijven. Ook werd besloten tot den bouw van een brandweergarage, nadat was medegedeeld dat op het terrein van de gasfabriek hier voor absoluut geen geschikte plaats was. Zonder stemming werd aangenomen de verhuring van het pand Raadhuisstr. 102 en verkoop van enkele panden w.o. het archiefgebouw of voormalig Raadhuis te Oudshoorn. De voorstellen tot medewerking der 2 scholen betr. aankoop schoolbanken en wijziging gemeentebegrooting 1940 en 1941 werden zonder meer aangenomen, alsmede 't voorstel betreffende de verleenine van den B-steun aan werkloozen, tewerkgestelden, kleine boeren en tuinders. In afwijking der agenda kwam hierna aan de orde het voorstel i.z. wijziging van de salarisverordening voor jeugdig perso neel. De heeren Ruijzzenaars en Geerlof hadden speciaal bezwaar tegen het feit dat jongelieden alleen zullen worden geplaatst in gemeentedienst als zij over een Mulo of H.B.S.-diploma beschikken. De heer Van Kleef meende dat deze bezwaren niet aan wezig waren. Hierover ontstond een uitvoerige discus sie, waarbij evenwel door den voorz. werd uiteengezet dat zulks niet als eisch wordt gesteld, doch is gezien naar het belang van de jonge menschen zelf en hun toe komst. Uitzonderingen blijven mogelijk, doch voor de verdere opleiding en bekwa ming is een U.L.O.-diploma doch minstens aan te bevelen. Het voorstel werd aange nomen. Tot het laatste punt behoorde het voor stel van B. en W. betr. den reinigingsdienst Zooals bekend hebben B. en W. afwijzend geadviseerd over het instellen van een ge meentelijken dienst. De heer Geerlof wilde een compromis en amendeerde het voorstel dat indien er gunstiger tijden aanbreken het instellen van 'n gemeentelijken reinigingsdienst op nieuw aan de orde zal worden gesteld. De heer Ruijzzenaars kon het standpunt van B. en W. namens de r.-k. fractie onder schrijven, gelet op de groote uitgaven; te gen het amendement van vorigen spreker had hij geen bezwaar. De heer Tolk wilde dat de raad reeds nu een principieele uitspraak zou doen, doch door den voorz. werd zulks ontraden om dat een voorstemmer niet kan nagaan of tot daden kan worden gekomen. Na verdere bespreking werd het voorstel van B. en W. uitgebreid in den geest van het amendement Geerlof en goedgekeurd. Voordat de raad hierna nog in geheime zitting ging, wijdde de voorz. eenige harte lijke woorden aan het adres van den heer W. G. van 't Riet, die zijn functie als raadslid heeft neergelegd. Hierna sluiting. BODEGRAVEN. De nieuwe fabriek van „Oud-Holland". Volgende week Maandag zal de nieuwe fabriek van de N.V. Kaasfabrieken „Oud Holland" aan de Noordzijde in bedrijf wor den genomen. Een officieele opening gaat daaraan niet vooraf, doch wel wordt l\et publiek Zaterdag in de gelegenheid gesteld, de prachtige fabriek, die niet alleen inwen dig een modelbedrijf is geworden, maar ook uitwendig een verfraaiing beteekent voof de Noordzijde, te bezichtigen. BOSKOOP. Onze plaatsgenoot, de heer A. Ramp Pz, is voor 't seizoen 1941 door het 'bestuur van de stichting „Zwembad Bodegraven" te Bodegraven benoemd tot badmeester. Voorts is de heer Jac. van Wijk alhier, door de directie van het „Zuiderbad" voor het a.s seizoen, wederom aangewezen als badmeester. HOOFDDORP. De heer P. J. Koeckhoven ten grave gedragen. Zaterdagmiddag had in de Parochiekerk van den H. Joannes den Dooper de uit vaartdienst plaats van het stoffelijk over schot van den heer P. J. Koeckhoven, in le ven een bekende figuur in landbouwkringen. Hierna vond onder groote belangstelling de bijzetting plaats in het familiegraf al daar. De heer Koeckhoven was gedurende 24 jaar lid van het Armbestuur. WOUBRUGGE. Voor het nemen van vingerafdrukken en de afgifte van persoonsbewijzen zijn aangewezen de heeren Helnrich en Hoo- genboom Jr., beiden ambtenaar ter se cretarie alhier. Vrijdag en Zaterdag as. zullen de oude rijwielbelastingmerken huis aan huis worden opgehaald ten behoeve van een liefdadig doel. ZOETERMEER. Gouden jubileum van den heer Jac. Lammens. De graanhandelaaar de heer Jac. Lam mens alhier herdacht dezer dagen het feit dat hij vóór 50 jaar op de Korenbeurs te Rotterdam zijn intrede deed. Het was dan ook een ongewoon verschijn sel, dat in deze beurs ter gelegenheid van dit feit de tafels met bloemen waren ver sierd. De heer Lammens, die in onze ge meente alle achting geniet is als het ware met het beursleven samengegroeid en een gaarne geziene figuur op dit 'terrein. Dege lijk zakenman en vlot koopman, wist hij de zaken, die hij in 1901 van zijn vader over nam, tot ontplooiing te brengen. Van de oprichting der Rotterdamsche Korenbeurs af was hij werkzaam als kwaliteits-arbiter, ook op ander gebied werden zijn adviezen zeer gewaardeerd. In het organisatie-leven van den graanhandel bekleedde hij een be langrijke plaats als bestuurslid van de afd. Zuid-Holland der Rotterdamsche Koren beurs. Na aanvankelijk den binnenland - schen handel beoefend te hebben, beweegt de heer Lammens zich sinds 1928 ook op export-gebied. Dan zult U zich ongetwijfeld voor de zoojuist uitgekomen brochure over de nieuwste hoortoestellen interesseerenl Vraagt er nog heden even een aan I GRATIS toezending door: N.V. Instrumenthandel v/h Fa. P. Geervliet Keizersgracht 4U..T Amsterdam-C. 2159 van het Departement van Landbouw en Visscherij. WEHRMACHTMARKEN VLEESCH. De Secretaris-Generaal van het Departement van Land bouw en Visscherij maakt het volgende bekend. Het is gebleken, dat verscheidene winkeliers, eigenaren van hotels, restaurants e.d. op de Duitsche Wehrmachtmar- ken, welke recht geven op vleesch, de helft van de daarop vermelde hoeveelheid afleveren, hetgeen blijkbaar verband houdt met het feit, dat de bonnen van de vleeschkaart sedert 7 Mei ji. recht geven op een „half rantsoen" vleesch of vleeschwaren. De aandacht wordt er op gevestigd, dat bovenstaande opvatting onjuist is. Evenals bij de met „een rantsoen vleesch", „een kwart rantsoen vleesch" en „een •kwart rantsoen vleeschwaren" gemerkte bonnen, is ook bij de Wehrmachtmarken de daarop verkrijgbare hoeveelheid onveranderd gebleven. Ter toelichting moge het volgende dienen: twee Wehrmachtmarken, elk van 50 gram, geven dus recht op het koopen van 100 gram vleesch, been inbe grepen of één rantsoen vleeschwaren. Een rantsoen vleesch waren bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund-, kalfs-, paarden en schapenvleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongenworst en nier- brood, 150 gram voor bloedworst, of 100 gram Mp, eend, gans of kalkoen in blik of in glas, alsmede door bevriezing verduur zaamde kip, eend, gans of kalkoen, been inbegrepen. 2870 E. N. K. R. 1. 2867 VOL GEBIT f. 35.— met 3 jaar garantie. Reparaties aan elk gebit vanaf f. 1.50, ln 3 uur ge reed. Niet passend gebit ln één dag omzetten. Spreekuur 9—5; ook Maandag-, Woensdag- en Vrijdagavond van 68 uur. HOOGEWOERD 88 A [cruttenmeel] Wat is dit voor meel?" vraagt menige huisvrouw. „Koopmans* gemengd meel", is vervaardigd van Boekweit- meel,Rijstbloem en Regeerings- bloem in een zoodanige ver houding, dat aao de cischen van bakaard en smaak ten volle kan worden voldaan. Speciaal voor het bakken van pannekoek, drie in de pan, of flensjes wordt dit meel reeds sedert jaren in Gelderland en Overijscl gebruikt onder de oude benaming„Gruttenmeel". Ook voor trommelkoek, zak koek e.d. is het zeer geschikt. Levering geschiedt in fabrieks- verpakking van 500 gram te gen twee Rijstbonnen. Vraagt .dit meel Uw kruidenier. Bereidt hel hetlag mei een pukje KOOPMANS' - BAKPOEDER 'j&Dll tpaarl tieten KOOPMANS* MUlf AMIEKEN N.V. LEEUWARDEN. H.H. Winkeliers, Uw adres voor verpakte Roomboter, prijsklasse I, Z.K.B. merk, is 2859 HAARLEMMERWEG 6 - TELEFOON 26220. DRT Vraagt prijs "Tpg Woensdagmorgen van 810 uur verkoop van een kleine partij Rundvleesch, voorwaardelijk goedgekeurd. - Lappen vanaf 42, Rosbief 52, Biefstuk 52 ct. p. p. en Beenderen. Alles met Bon. Gelieve gepast gield mee te 'brengen. Geen 'bestellingen. 2864 Verkooper: J. VAN TONGEREN. ran het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. IJZER- EN STAALVOORZIENING KLEINuMETAALrNDTJSTRIE De Directeur van het Rijksbureau vow IJzer en Staal maakt bekend, dat voor de verdeeling van de ten behoeve van de Meta-metaalindustrie (te weten smeden, loodgieters, fitters, centrale verwaimingsinstallateurs e.d. beschikbaar gestelde beperkte hoeveelheden walserijproducten (stafijzer, bandijzer, dunne plaat- en licht balk- en U-ijser) en pijpen (draad- en vlampijpen)het Centraal Burean voor de Klelnmetaalindnstrie is ingeschakeld. 2844 Voor het aanvragen van een toewijzing dienen de desbe treffende ondernemingen zich uitsluitend te wenden tot ge noemd Centraal Bureau en wel tot de aföeeling Watsproduc ten, Baanstraat 16, Utrecht, dan wel tot de aföeeltng Pijpen, B. W. laan 48, Amersfoort. Dit geldt ook voor diegenen, die geen lid zijn van de bij het Centraal Bureau aangesloten organisaties. Het bovenstaande is niet van toepassing, indien materiaal Is bestemd voor de uitvoering van Duitsche opdrachten of be stellingen van Nederlandsche continge nth oudersaangezien te dien aanzien de materiaalvoorziening, zooals bekend, op andere wijze is geregeld. Bij het Gewestelijk Arbeids bureau te Leiden, kan worden geplaatst een aankomende met H.B.S. of daarmede ge lijkstaande opleiding. Leeftijd 18 a 20 jaar. Schriftelijke sollicitaties aan genoemd bureau. Terstond gevraagd een 2860 bij A. SCHEER. Koudekerk a. d. Rijn. Het Bestuur en de Raad van Toezicht der Coöp. Boerenleen bank Alkemade te Rijpwetering maken bekend dat een der Bank zal gehouden worden op Maandag 26 Mei 1941,1 's nam, 8 uur (wett, tijd) in Café J. v. d. HULST te Oud Ade in welke vergadering verkie zing zal plaats hebben van een lid van het bestuur, zoomede van een lid van den raad van toezicht (beiden wegens perio diek aftreden) waarvan de voordrachten ten kantore der bank voor de leden der bank ter inzage liggen. Tot 19 Mei 1941 kunnen deze voordrach ten worden aangevuld, bij schriftelijke indiening, onder teekend door ten minste 10 leden der bank. 2866 HET BESTUUR EN RAAD VAiN TOE ZICHT VOORNOEMD BETALINGEN OVERLfeG WAGENSTRAAT 177 DEN HAAG Vert. v. Leiden en Omstreken ROODBORSTSTR. 7 - LEIDEN 2855 4—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 8