No. 24881 De situatie in Irak verward WOENSDAG 7 MEI 1941 Verduisteren 82sfe Jaargang Geen bemiddeling Na den strijd in Griekenland De oorlog ter zee 21.16 uur 5.56 uur Uit Engeland Uit Amerika ïtaliaansch Weermachtsbericht Verspreide berichten EERSTE BLAD Feiten van den day LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES 32 ets. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad zijn gevestigd. Andere advertenties 37 ets. per regel. Minimum 5 regels. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. - Incassokosten volgens postrerlit. „Kleine Advertenties" (hoogstens 30 woorden) uitsluitend bi) vooruitbetaling, alleen s Woensdags en 's Zaterdags 55 ets. - Voor toezending van brieven wordt 10 ets. berekend. Bureau Witte Singel no. 1, hoek Noordeindsplein Telef. nrs. Directie en Administratie 25041 (2 lijnen) Redactie 21507 Postcheque- en Girodienst no. 57055 - Postbus no. 54 PRIJS DEZER COURANT Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden2.47 per weekƒ0.19 Franco per post ƒ2.47 per 3 maanden -f portokosten (voor binnenland ƒ0.80 per 3 mnd.) De berichten uit Irak blijven verward. Vaststaat dat beide partijen bemiddelings pogingen hebben afgeslagen, daar beiden op hun rechten blijven^ staan. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: In het Noorden van het land, in de olie velden, schijnt het Iraksche leger aanval len op de Engelsche steunpunten te hebben ondernomen en volgens de laatste berich ten uit Beiroet zijn de olievelden van Mos- soel en Kerkoem in handen van de Irak sohe troepen. Kerkoem is zeer belangrijk als beginpunt van de Britsche en Fransche pijpleidingen, die naar Haifa en Tripolis aan de Middellandsche Zee loopen. Deze leidingen zouden inmiddels reeds door troe pen van Irak bezet zijn. Het zwaartepunt der operaties zal waarschijnlijk rondom Basra in het Zuid-Oosten van het land lig gen. Het Iraksche opperbevel zal alles op alles zetten om te verhinderen dat de Brit sche troepen die hier geland zijn, en nog steeds landen, hun tocht naar het binnen land in de richt^g van Bagdad en de olie velden van Kerkoem voortzetten. Volgens berichten uit Ankara, zijn na het begin van de vijandelijkheden reeds 20.000 man gemotoriseerde strijdkrachten te Bas- ra geland en deze rukken op in de richting Bagdad. Het vliegveld van Basra Shoeabi hebben de Engelschen verloren. Ook in het centrum van het land wordt gestreden, maar het is slechts van secun daire beteekenis. Volgens alhier ontvangen berichten, laat de uitrusting van het Irak sche leger nog al te wenschen over. Voor zoover is ria te gaan, beschikken de Engel schen, afgezien van de troepen die te Basra zijn geland, over drie vrij sterke luoht-es- kaders, die over een groot aantal vliegvel den, o.a. langs de pijpleidingen gestation- neerd zijn. Verder bevinden er zich eenige pantserafdeelingen en zeven gemotoriseer de compagnieën in Irak. Wat de kansen van Irak zijn, hangt van zooveel omstan digheden af, dat men hier liever geen voor spellingen doet. De Vökisohe Beobachter sprak gistermorgen over „den vertwijfelden strijd van Irak tegenover een verpletteren de overmacht". a Uit Bagdad wordt gemeld, dat de Irak sche regeering verklaard heeft besloten te zijn de woonwijken van de Britsche onder danen te bombardeeren, als Bagdad met bommen bewerkt wordt. Deze verklaring is bedoeld als antwoord op het Britsche drei gement in den vorm van vlugschriften uit vliegtuigen, dat de openbare gebouwen van de hoofdstad gebombardeerd zullen worden indien de Iraksche troepen in hun tegen stand volharden. Het Iraksche opperbevel heeft de troepen bevolen spaarzaam met de munitie om te gaan, daar er geen gelegenheid is om de voorraden aan te vullen. In dit bevel wordt verklaard, dat Enge land al in anderhalf jaar geen munitie meer heeft geleverd, zulks in tegenstelling met beloften, die bij verdrag bekrachtigd zijn. De leveringstermijnen zijn met opzet uitgesteld. De Iraksche regeering heeft aan alle di plomatieke missies te Bagdad een memo randum doen toekomen over het bombar dement op de open stad Fauloecha en d^t van het militaire ziekenhuis van Al Rasjid. (D.N.B.) United Press meldt uit Londen: Men geeft hier toe dat de toestand in Irak, ondanks de berichten over de voor- loopige successen der Britsche luchtmacht, nog steeds zeer ernstig is. Het gevaar be staat dat de Iraksche troepen de installa ties der oliebronnen zullen vernietigen, voor dat de Britsche troepen deze bezet hebben De voornaamste moeilijkheid voor de En gelschen is gelegen in het feit, dat in Irak niet voldoende troepen voor een wat groo- tereoperatie te land aanwezig waren. De strijdmacht van den afgezetten regent van Irak, Abdul Illah, welke op het oogenblik in Palestina gevormd wordt, zou de Brit sche strijdkrachten kunnen ondersteunen, wanneer zij in het Noordelijk deel van Irak binnenrukten. Uit een Engelsch overzichtswerk van de luchtvloten der wereld blijkt dat Irak slechts over Italiaansche en Engelsche ge vechtsvliegtuigen en Savoia Marchetti- bommenwerpers van verouderd type be schikt. Men verklaart hier dat deze machi nes niet opgewassen zijn tegen het moder ne materiaal van het Britsche leger in het Midden Oosten,zeker niet tegen die afdee- lingen, die hun standplaats in Egypte heb ben. t Irak leverde in 1938 4 millioen ton pe troleum. Overschatten mag- men dat niet, want Iran levert jaarlijks 10 millioen ton, niaar onderschatting van dit verlies voor de Engelschen is evenzeer misplaatst, voor al gelet op de Engelsche positie in de Mid- dellandsche Zee. De grens tusschen Syrië en Irak is ge sloten. alle militaire steunpunten in de aegeïsche zee in duitsche handen. .Met de bezetting van de beide groote eilanden Mythilene en Chios door afdeelin- gen van het Duitsche leger zijn alle militair belangrijke steunpunten der eilanden in de Aegeïsche Zee in Duitsche handen. Tevens is daarmede de verbinding met de Italiaan sche steunpunten in den Dodekanesos tot stand gebracht, waardoor tegen eventueele aanvallen van de Britsche vloot in de Aegeïsche Zee een hecht afweerfront ge vormd is, dat zich uitstrekt van Rhodos aan de Zuidwestkust van Klein-Azië tot aan de kust van Thessalië, aan den Noordelijken rand van de Aegeïsche Zee. Nu Griekenland bezet is, heeft voorts het Duitsche luchtwapen in het Oostelijke deel van de Middellandsche "Zee nieuwe belang rijke steunpunten voor zijn verdere acties verkregen. Op deif Poleponnesos, vooral op het Zuidelijk deel van het schiereiland, zijn de geografische voorwaarden voor de acties van formaties van het luchtwapen buiten gewoon gunstig. Men kan aannemen, dat de krachtige acties, waarmede het Duitsche luchtwapen reeds tijdens den Balkanveld tocht den opmarsch van het leger onder steunde, in de allernaaste toekomst voort gezet zullen worden. Opmerkelijk hierbij is het feit, dat voor het optreden van deze formaties de afstand naar Noord-Afrika aanzienlijke korter is geworden. Voor het in grijpen in den strijd om Tobroek is b.v. de afstand van 1000 kilometer, gerekend van Sicilië, gedaald tot 550 kilometer. oordeel der dtplo. Ten aanzien van een mededeeling der Britsche admiraliteit, dat Engelsche oor logsschepen voortaan door een sein „Wba" aan door hep ontmoete koopvaarders de waarschuwing zullen geven: „halt", geen reddingbooten uitzetten, brengt niet zelf uw schepen tot zinken, geeft geen draadlooze berichten, bij nietnakoming dezer bevelen wordt geschoten", merkt de Duitsche diplo matisch-politische Korrespondenz op: In zoo ver het gaat om een bevel om te stoppen en geen draadlooze berichten te geven, zijn hiertegen van het standpunt eener zee-oorlogvoering volgens de bepa- .lingen geen bezwaren te maken. De andere met het dreigement eener onmiddellijke beschieting verbonden eischen zijn daar entegen niets anders dan afpersingen in strijd met het recht en omenscnelijke eischen. Want het is recht en plicht van de scheepsbemanningen om de vijandelijke koopvaardijtonnage niet te laten toenemen integendeel door tijdig zelf zijn schip tot zinken te brengen, een dergelijk gevaar te voorkomen. Practisch staan de zaken aldus dat op het oogenblik, waarop het vijande lijke porlogsschip zijn oproep uitgeeft, door de bemanning van het bedreigde koop vaardijschip reeds alles is ondernomen om het vaartuig tot zinken te brengen. Des te afschuwelijker en onmenschelijker is der halve een bevel, dat het de bemanning, die op dat oogenblik reeds als schipbreukeling moet wordem beschouwd, nog verbieden wil de reddingbooten uit te zetten. Het schieten op wêerlooze schiobreukelingen, wier schip reeds zinkt, is echter niet alleen een on- menschelijke daad van wraak, maar een nieuwe flagrante inbreuk op het volken recht. Engeland heeft in dezen oorlog reeds meer dan genoeg bewijzen gegeven, dat het niets gelegen laat liggen, juist tegenover non combattanten. aan het in acht nemen van de meest elementaire regels van het vol-, kenrecht en de menschelijkheid. De hon- geroorlog tegen vrouwen en kinderen, zelfs van vroeger bevriende staten, bewijst dit voldoende Een uitgesproken handeling van strijd en vernietiging tegenover weerlooze schipbreukelingen zou echter een volkomen misdaad zijn. waarbij ook het laatste spoor van ridderlijkheid gemist zou worden. De Duitsche koopvaardij zal zich bij de vervul ling van haar plicht door geenerlei dreige menten laten afschrikken. Het Duitsche volk en zijn weermacht echter zullen, daar van kan men ifi Engeland zeker zijn, met alle passende waakzaamheid ook verder den aard van de vijandelijke oorlogvoering in het oog houden om daaruit de consequen ties te trekken. (D.N.B.) onderscheidingstekken voor blokkadebrekers. Het Duitsche rijkswettenblad publiceert een verordening van den Führer betreffen de het verleenen van een onderscheidings- teeken voor blokkadebrekers. In artikel 1 van hedenavond tot morgenochtend De maan kwam heden op te 16.18 uur en gaat vannacht te 4.43 uur onder. wordt gezegd: „Uit waardeering voor de vastberaden houding der bemanningen van zeeschepen, die na het uitbreken van den oorlog in het neutrale buitenland, over zee en op de wereldzeeën waren en met ver breking van de vijandelijke blokkade naar het vaderland zijn teruggekeerd, stel ik het onderscheidingsteeken voor blokkade- brekers in". Het teeken vertoont een scheepsboeg, ver sierd met adelaar en hakenkruis. De. boeg snijdt èen den rand van het teeken vor mende versperringsketen door. (D.N.B.) rede van eden. De Engelsche minister van buitenland- sche zaken, Anthony Eden, heeft in het Lagerhuis uitvoerig rapport uitgebracht over de jongste ontwikkeling der gebeurte nissen op den Balkan en in Noord Afrika. Ter inleiding merkte Eden op, dat hij zich in een eenigszins delicate positie bevond, nu hij rekenschap moest afleggen van de jong ste gebeurtenissen en vooral over de moei lijkheden in het Nabije Oosten. Hij moest zijn opmerkingen beperken op een wijze, dat zij den vijand op geenerlei wijze dienstig konden zijn. Om te beginnen verdiepte de bewindsman zich in de gebeurtenissen van Februari in Noord Afrika. Hij verklaarde, dat de Engel sche troepen bij hun aankomst te Benghazi zoo moegestreden waren en hun voertuigen dermate geleden hadden, dat zij eerst wat moesten uitrusten en hun voertuigen moes ten repareeren. Onder deze omsandigheden was het onmogelijk nog voorbij Benghazi op te rukken. Een opmarsch naar Tripolis was uitgesloten. Vervolgens deelde Eden den afgevaardig den mede, dat op denzelfden dag, waarop de Britsche troepen te Benghazi waren aan gekomen, té London een nota van de Griek- sche regeering was ontvangen, waarin ge- informeerd werd welke hulp Groot Brittan- nië aan Griekenland kon verleenen. Men had nu, aldus de minister, de keus vrij uitgebreide troepenmassa's te Benghazi te laten liggen of Griekenland te hulp te ko men. In de veronderstelling, dat de in Cy- renaica achtergelaten troepen voldoende zouden zijn om tegen iedere bedreiging stand te houden, besloot men aan Grieken land hulp te verleenen. Hij, Eden, zoowel als de opperbevelhebber van de Britsche strijdkrachten waren naar Athene gegaan om met de Grieksche staatslieden te con- fereeren. „Als wij Griekenland niet te hulp waren gekomen", zoo verklaarde hij, „dan konden wij niet meer met opgeheven hoofd voortgaan." Ten aanzien van Joego-Slavië verklaarde de minister, dat de mobilisatie aldaar eerst op gang was gekomen, toen de nieuwe re geering aan het roer kwam. Toen was het evenwel reeds te laat. Nopens Turkije meen de Eden. dat tusschen dit land en Engeland vriendschappelijk contact bestaat. Ten slot te merkte hij omtrent de gebeurenissen in Irak op. dat de Britsche regeering besloten is haar „rechten" in Irak. te handhaven. (D.NB.) maatregelen voor spoor en benzine. De minister voor de vliegtuigproductie, luitenant-kolonel Moore Brabanzon, heeft in een interview met de Daily Mail een ver hooging van de spoorwegtarieven en een vermindering van het aantal treinen voor het reizigersvervoer aangekondigd. Het pu bliek moet zich voorbereiden op een verdere beperking van het verkeer. De minister wees voorts op de buitengewoon groote moeilijkheden in het spoorwegverkeer, die een gevolg zijn van vijandelijke acties. Het Engelsche spoorwegsysteem, dat gebouwd is voor een verkeer in de richting Noord-Zuid, moest tengevolge van den oorlog veranderd worden, voor de richting Oost—West. Dit is natuurlijk van invloed geweest op de afwik keling van het verkeer. De Britsche commissaris voor de petro- leumvoorziening heeft via de Londensche radio bekend gemaakt, dat nieuwe beper kingen van het benzine-verbruik voor Juni en Juli in voorbereiding zijn. Particuliere automobilisten en motorrijders kunnen slechts een verzoek om benzine-toewijzing indienen, indien dat voor hun zaken noo- dig is. (D.N.B.) conferentie op het ivhte huis. Op het Witte Huis is een conferentie ge houden, waaraan behalve Roosevelt bevel hebbers van leger en vloot deelnamen. Op het Witte Huis wordt verklaard, dat deze vergadering, waarbij ook de chef van het vliegercorps van het leger, Arnold, aanwe zig was, vooral gediend heeft tot bespre kingen over opvoering van de productie in de vliegtuigindustrie. Bovendien heeft zij aan Arnold gelegenheid gegeven rapport uit te brengen over zijn reis naar Enge land. President Roosevelt heeft generaal-ma- joor Burns tot assistent van Harry Hop kins benoemd. Daarmee is een nieuwe af- deeling van het bureau van den president in het leven geroepen, die tot taak heeft den president voortdurend in te lichten over de bewapening en de hulp aan Enge land, de bewapeningseischen in overeen stemming te brengen met de mogelijkhe den en een zeker financieel toezicht op de uitvoering van de leen- en pachtwet te oefenen. Burns was tot nog toe assistent van den plaasvervangenden minister van oorlog, Patterson. (DiNJB.) Het Italiaansche weermachtsbericht No. 336 luidt als volgt: Formaties van het Duitsche vliegercorps hebben een vliegveld gebombardeerd op het eiland Malta. Drie Hurricane-^nachines zijn neergeschoten tijdens een luchtge vecht boven Malta, geleverd door Duitsche ijachttoestellen. In Noord-Afrika blijven onze operaties zich afwikkelen rondom Tobroek, waar vij- -mdelijia- uegenaam allen zijn argeslagen. Aan het front vkn Solloem wordt activiteit gemeld van patrouilles. Tijdens luchtope- raties tegen de basis van Tobroek in de laatste dagen is nog een tweede vijandelijk schip van gemiddelde tonnage tot zinken gebracht. Onze jachttoestellen hebben bo ven de sterkte een toestel van het type Blenheim neergeschoten. Britsche vliegtui gen hebben aanvallen gedaan op eenige plaatsjes in Cyrenaica; eenige slachtoffers, libh'te schade. In Oost-Afrika is een nieuwe aanval van den vijand in den sector van Amba Aladji met verliezen afgeslagen. UITINGEN VAN PARLEMENTSLEDEN. De leider van de maritieme commissie uit het Huis van Afgevaardigden, Winson, heeft de volgende verklaring afgelegd: „Ik ben voor convooien, indien die noodzake lijk blijken om het materieel over te bren gen." Teekenend voor de stemming onder Roo- sevelts aanhangers is de verklaring welke de Zuidelijke democratische afgevaardig de Ellis in, het Huis van Afgevaardigden aflegde. „De kansen dat wij in een strijd met Hitier verwikkeld raken, zeide Ellis, en dat Japan dan verplicht zal zijn ons in den rug te steken, staan fifty-fifty. Ik ben be reid om Japan een week tijd te geven, om zich van de As los te maken. Wanneer het weigert, ben ik bereid met zijn wegwerking van den aardbodem te beginnen." Aan de andere zijde was de Republikein - sche afgevaardigde Hamilton Fish de woordvoerder der tegenstanders van een requireering van buitenlandsche schepen. Bij de opening der debatten over het des betreffende voorstel zeide Fish, dat de on gewijzigde aanneming van dit voorstel bijna neer zou komen op' een oorlogsver klaring. Tegen de regeering richtte hij de beschuldiging: „Alle leden van het kabinet, de president en de interventionisten on derzoeken reeds anderhalf jaar hoe zij ons in den oorlog kunnen-krijgen. (U.P.) Met 160131 stemmen werd een eerste amendement van de oppositie, inhoudende dat het afstaan van in beslag genomen schepen aan Engeland verboden wordt, verworpen. (D.N.B.) De democratische senator Popper heeft in den Senaat den wensch geuit, dat presi dent Roosevelt den nationalen noodtoe stand zal proclameeren, opdat de regeering volmachten als in oorlogstijd verkrijgt. Ook is thans de tijd daar om duidelijker met de Japanners te praten. De Britsche en de Amerikaansche vloot, aldus de se nator, moeten zich openlijk in den Stillen Oceaan vereenigen, om de Japansche vloot af te sluiten. Amerikaansche bommen werpers, door vrijwillige Amerikaansche piloten gevlogen, zouden aan China ter beschikking gesteld moeten worden. Zij zouden dan Tokio kunnen teisteren. Popper verlangde voorts de bezetting van Groenland, IJsland, de Azoren, de Kaap Verdische en de Canarische eilan den, Singapore en Dakar, alsmede het in beslag nemen van de saldi der spilmogend- heden in de Vereenigde Staten. (D.N.B.) amerika verbiedt den uitvoer van machines naar rusland. Associated Press meldt, dat de Ameri kaansche regeering eiken uitvoer van ma chines en werktuigen naar Sovjet Unie heeft verboden hoewel de Sovjetregeering alle pogingen in het werk heeft gesteld om de noodige uitvoervergunningen voor de deels reeds maanden geleden bestelde en betaalde machines te verkrijgen. Het uit- voerberbod wordt verklaard met de ont wikkelingen van den laatsten tijd, o.a. met het sluiten van het Japansch-Rüssische neutraliteitsverdrag. (D.N.B.) radio-rede van stimson. In een radio-rede heeft de Amerikaan sche minister van oorlog, Stimson, gister avond het onmiddellijke gebruik geëischt van de Amerikaansche vloot, om naar hij zeide, de „.zeeën veilig te maken voor de levering van munitie naar Engeland". De veiligheid van de Ver. Staten, zoo beweerde Stimson. is afhankelijk van de overwinning van Engeland. Alles, wat de Ver. Staten tot dusver tot een zoodanige overwinning hebben bijgedragen, is onvoldoende, aange zien Duitschlands activiteit op den Atlan- tischen Oceaan de Engelsche levenslijn be dreigt.. Wanneer de Ver. Staten wachten tot de macht der Britsche vloot is gebroken, zal de zeemacht der Ver. Staten er een van den tweeden rang worden. De Ver. Staten mogen niet toelaten, dat de voor Engeland bestemde munitie op den Atlantischen Oceaan tot zinken wordt gebracht, aange zien de Ver. Staten voor milliarden wapen materiaal vervaardigen. De minister van oorlog bevestigde, dat de blokkad^ van Engeland zoo doeltreffend is geworden, dat daardoor niet alleen de leverantie van wapenmateriaal, maar ook van levensmiddelen uit de Ver. Staten voor Engeland in gevaar gebracht wordt. Het ge- heele leven der Ver. Staten, zoo beweerde Stimson ten slotte, is gebaseerd op de ver onderstelling, dat de controle der Oceanen in bevriende handen -is. De Ver. Staten hebben bijvoorbeeld reusachtige steden aan de Zeekust gebouwd, ofschoon zij nooit een groot staand leger hebben gehad. Met de ontwikkeling van het luchtwapen ls het nog belangrijker voor de Ver. Staten geworden, dat de controle der zeeën zich bevindt in handeh van. bevriende naties. Duitschland plaatst, zoo beweerde Stim son, de geheele wereld, met inbegrip van Amerika, voor het alternatief te capitulee- ren of onvoorwaardelijk weerstand te bie den. Wanneer de vloot der Ver. Staten het streven der Engelsche vloot aanvult, kan zij alle oceanen rondom Amerika veilig ma ken en daarmede de noodige tijdwinst ge ven. Stimson noemde den onbeperkten duikbootenoorlog „onwettige blokkade", welke de Ver. Staten niet erkennen. Aan het slot van zijn uiteenzettingen verklaarde de minister van oorlog: „Wan neer wij niet bereid zijn offers te brengen en zoo noodig te sterven voor de overtui ging, dat de vrijheid van Amerika moet worden gered, kan zij niet gered worden". (D.N.B.) STALIN PREMIER DER SOVJET-UNIE. In de laatste uitzending van nieuwsbe richten van de Moskousche radio is een decreet van het presidium van den opper sten sovjet der U.S.S.R. voorgelezen. De voorzitter van den raad van volkscommis sarissen, Molotof, wordt met het oog op zijn herhaalde verklaringen, dat de vervulling van de plichten als voorzitter van den raad van volkscommissarissen gecombineerd met de uitoefening van het ambt van volkscom missaris van buitenlandsche zaken, hem zwaar valt, op zijn wensch ontheven van zijn eerstgenoemde taak. Door een tweede decreet van genoemd presidium wordt Stalin tot opvolger van Molotof benoemd. Een derde decreet benoemt Molotof tot plaatsvervangend premier. (D.N.B.) NOORSCHE WALVISCHVAARDER GEZONKEN. Naar Aftenposten meldt, is de in Engel schen dienst varende Noorsche walvisch- vaarder Kosmos van 17.800 ton gezonken. (D.N.B.) OLIE UIT MAISKIEMEN. Eenige Hongaarsche bedrijven zijn be gonnen mët de vervaardiging van olie uit maiskiemen. Het zou hierbij om belangrijke hoeveelheden olie gaan, welke op deze wijze kunnen wbrden gewonnen. (D.N.B.) CANADEESCHE VAK VEREENIG LNGS- LELDERS GEARRESTEERD. De secretaris-generaal van de Canadee- sche vakvereeniging van kousenarbeiders heeft in Philadelphia op een vakvereeni- gingscongres verklaard, dat in Canada vakvereenigingsleiders zonder duidelijk mo tief op instructie van de regeering gear resteerd zijn. In concentratiekampen aan de rivier de Ottawa zijnreeds 69 vakver eenigingsleiders opgesloten. (D.N.B. TEGEN DEFAITISME IN CANADA. Uit Quebec wordt gemeld, dat het Cana- deesche gerechtshof iedere uitlating om trent een mogelijke overwinning van Duitschland kenmerkt als „vergrijp tegen de oorlogsvoorschriften van Canada". Op grond van een dergelijke uitlating is reeds een zekere Patrick Demers veroordeeld tot acht dagen gevangenisstraf. (D.N.B.) Dit Nummei bevat TWEE Bladen Binnenland De heer Woudenberg over „Het N.V.V. en den nieuwen tijd". (2e Blad) Vermindering van den rundveestapel. (Binnenland, 2e Blad) Buitenland Situatie in Irak nog onzeker. (Ie Blad) \merika en de oorlog. (Ie Blad) ZIE. VOORTS „LAATSTE BERICHTEN* EERSTE BLAD.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 1