Uit den Leidschen Raad Ons Kort Verhaal A,n Akkertje LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag Mel 1941 Gasprijs weer met Vz cent verhoogd Gemengd Nieuivs Migraine AGENDA Comedie bij duisternis Winterhulp Nederland Na ruim vijf kwartder wordt de zitting heropend. De heer v. BEMMELEN stelt voor deze voordracht aan te houden en B. en W. te verzoeken te komen met een nieuwe voor dracht. Dit voorstel wordt verworpen met 245 stemmen. Voor de heeren Riedel, Eskens, v. Dijk, v. Bemmelen en Veenendaal. Alsnu wordt tot benoeming overgegaan Benoemd wordt de heer L. P. de Vries met 21 stemmen, 3 op den heer Sperna Wei land en 5 blanco. 3e. Benoeming van twee leden van de Commissie van Toezicht op de Bewaar scholen. (31) Benoemd worden mevr. T. van Berkum Sledens en de heer J. Wytsma. 4e. Voorstel tot het bekrachtigen van de aanstelling van Mej. Mr. M. E. Blok tot tijdelijk leerares in de Staatswetenschap pen aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. (32) Conform besloten. 5e. Voorstel tot het bekrachtigen van de aanstelling van Mej. J, Hensbroek tot tijde lijk leerares In het Nederlandsch aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus. (32) Conform besloten. 6e. Voorstel tot het bekrachtigen van de aanstelling van Dr. J. C. de Haan tot tijde lijk leeraar in het Nederlandsch aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarlgen cursus. (32) Conform besloten. 7e. Voorstel tot het bekrachtigen van de aanstelling van Mr. C. de Rn tot tijdelijk leeraar in de Staatsinrichting aan de Hoo gere Burgerschool met 5-jaTlgen cursus. (32) Conform besloten. 8e. Voorstel tot het 'bekrachtigen van de aanstelling van Drs. W. S. A. Colenbrander tot tijdelijk leeraar in de Staathuishoud kunde aan de Hoogere Burgerschool met 5-"jarigen cursus. (33) Conform besloten. 9e. Voorstel tot het opnieuw verhuren van het pakhuis Dokhorststraat no. 20 benevens het woonhuis Lokhorststraat no. 22, het open erf, gelegen aan de Kaarsenmakers straat achter het perceel Waardgracht no. 27, het woonhuis Aalmarkt no. 5 en het woonhuis Utrechtsche Veer no, 9, resp, aan A. Christiaanse, J. van Rossen, mevr. de wed. M. W. Gelök—Coenraads en J. Bbter, allen te Leiden. (47) Conform besloten. 19e. Voorstel inzake het verpachten van het recht tot heffing van den weg- en wa- rtertol c.a. tegenover den Rijnsburgschen Vliet, 'bij het „Leidsche Hek", aan P. Cig- gaar. (46) Conform besloten. 11e. Voorstel tot het verkoopen van eenige strooken grond, kad. bekend gemeente Lei den, sectie M no. 6919 (ged.) en gelegen tusschen de Cobetstraat en de De Mey van Streefkehkstraat, aan P. G. Hllgersom, H. A. Braakman, voor zich en q,q., en W. Wig- gers, allen te Lelden. (49) Conform besloten. 12q. Voorstel tot het aankoopen van een strook .grond, gelegen aan de Waldeck Pyrmontlaan, hoek Sophiastraat, kad. be kend gemeente Leiden, sectie K, nis 1499 (ged.) en 4910 (ged.). (50) Conform besloten. 13e. Voorstel inzake het aankoopen van een tweetal strookjes grond, behoorende bij het perceel Rapenburg no. 40, kad. be kend gemeente Lelden, sectie G, no. 531 (ged1.). (51) Conform besloten. 14e. Voorstel In zake het aangaan van kasgeld'leenlngen gedurende het 3e kwar taal 1941'. (52) Conform besloten. 15e. Voorstel om te bepalen dat het Ar- beidsovereenkomstenreglement geen toepas sing vindt en aanzien vaat de tot de vaste kern van den Luchtbeschermingsdienst be hoorende arbeidscontracten. (53) Conform besloten. 16e. Voorstel tot het deelnemen in het kapitaal van de „Stichting Persgasstation Leiden". (54) Conform besloten. 17e. Voorstel inzake: a. tusschentijdsche ontbinding van de met J. Roeloffs gesloten pachtovereen komsten betreffende verschillende per- ceelen weiland in den Stadspolder; b. het verpachten van. verschillende per- ccelen welland in den Stadspolder aan C. en M. Roeloffs; c. het verpachten van eenige perceelen in den Stadspolder.aan den Leidschen Bond van Volkstuindersvereenigibgen; d. het verpachten van' eenige perceden in den Stadspolder aan de Vereeniglng tot aanleg en onderhouden van volkstuin tjes P. Clos en Leembruggen; e. het toekennen van een bijdrage In de kosten van het aanleggen en inrichten van de onder c bedoelde volkstuintjes; f. het beschikbaarstellen van gelden ten behoeve van de in verband met de ontbinding sub a uit te keeren schade vergoeding, de sub e bedoelde bijdrage en het aanbrengen van een beplan ting langs de sub c bedoelde percee len. (55) Conform 'besloten. 18e. Voorstel tot het' wijzigen van de ver ordening op de Winkelsluiting. (42 en 56) Conform 'besloten. 19e. Praeadvies op het adres van een aan tal schoenwinkeliers ln zake liet Invoeren van een vervroegde winkelsluiting voor_de schoenwinkels. (57) Conform besloten. 20e. Voorstel tot het verleenen van sub sidie aan de Leidsche Vereeniging tot Op richting en Instandhouding van Medisch Opvoedkundige Bureaux en tot het vast stellen van den desbetreffenden begroo- tingsstaat. (44) Conform besloten. 21e. Voorstel tot het verhoogen van den gasprijs. (45) De heer v. ECK heeft na eenige aarze ling voor de vorige verhooging gestemd maar aan deze nieuwe verhooging kan hij zijn stem niet geven. Weliswaar is het noo- dig, dat de gemeente-inkomsten behoudt uit de Lichtfabrieken, maar al zal de winst verminderen door niet-meegaan, hier is er reden om rekening te houden met andere belangen der burgerij, gelet op de sehaarschte aan levensmiddelen etc., waar onder zeer vcelen te lijden hebben, en gelet op de stijging van het levensonderhoud zeker op 20 pCt. te stellen, laag gerekend. Gas is onmisbaar gev/orden, en bij tekor ten is ieder dubbeltje er een. Deze verhoo ging zou z.i. op de voeding bezuinigd moe ten worden. Reeds hebben zich eenige ge vallen van ondervoeding voorgedaan! Spr. erkent, dat de gemeente vele noodzakelijke uitgaven moet doen, maar in dit opzicht overweegt bij hem het directe gemeentebe lang van een groot deel der burgerij. De heer v. OYEN erkent, dat het voor de Lichtfabrieken een moeilijke tijd is, doch men mag niet alleen naar de fabrieksbe- langen zien ook .naar andere. De huidige omstandigheden verzetten zich z.i. tegen verdere verhooging, gezien de toenemende sehaarschte en duurte en hij dringt er ern stig bij B. en W. op aan dit voorstel terug te nemen, in het belang van een groot deel der burgerij. De heer HUURMAN is het ln principe met den heer v. Eek eens, doch gelet op de bedrijfsuitkomsten der Lichtfabrieken, vraagt hij zich af, of de gemeente deze verhooging ook mag afwijzen. Te meer, waar voor bedoelde categorie van den heer v. Eek het f. 1.50 per jaar scheelt, dus 3 ct. per week. Bovendien ls de omzefcbelasting voor rekening der fabrieken gekomen. Hoe ongaarne ook, beveelt hij aan het voorstel van B. en W. te aanvaarden, De heer IDENBURG vraagt of als deze verhooging niet wordt aanvaard, het voor- deelig saldo der Lichtfabrieken zal veran deren in een nadeelig. De heer TOBÉ meent, dat de gemeente f. 145.000 meer uit de gemeentefondsbelas ting krijgt dan verwacht was en met het oog daarop wil hij deze verhooging afwij zen. De heer SNEL oordeelde de vorige ver hooging gerechtvaardigd maar deze nieu we verhooging ls niet gebaseerd op stijging der kolenprijzen alleen doch ook op de ex- ploitatle-cijfers der fabriek en spr. erkent dit argument niet. Elders is men zelfs tot verdaging overgegaan. Komt de gemeente tekort, dan maar belastingverhooging. De heer v. ROSMALEN vraagt of de rantsoeneering niet is te verhoogen, djt zou het gebruik .bevorderen en zoo deze verhooging wellicht voorkomen. De VOORZITTER meent, dat het hier betreft een afwegen van tweeërlei belan gen, het belang der fabrieken en gebrui kers en anderzijds het algemeen belang der gemeente, waarover wethouder Verwey nog het een en ander zal zeggen. De verhoo ging van het levenspeil met 20—30 pCt. gaat alleen op bij een zelfde gebruik als vroeger, doch dit is niet meer het geval. Spr. onderschrijft de cijfers van den heer Huurman. Den heer Idenburg antwoordt hij: er ls geen nadeelig saldo maar als het voordeelig saldo daalt, komt het gansche gemeentebudget in het gedrang en spr. vreest toch al dat het geheele winstbedrag niet zal kunnen worden bereikt (f. 240.000 is geraamd). De toekomst is zeer onzeker en daarom is het moeilijk over te gaan tot rantsoenverhooglng. De verhooging ls trouwens ook wel degelijk een gevolg van de verhooging van den prijs der Ingrediën ten. Zelfs zijn er nog andere redenen voor verhooging, die niet in het geding mogen worden gebracht als b.v. de loonsverhoo- gingen etc. Vrees, dat men nog meer zal trachten te halen aan winst, is van hoo- gerhand voorkomen. Spr. geeft ten slotte nog cijfers van de andere gemeenten ln Zuid-Holland om te doen zien, dat Leiden daarbij een zeer goed figuur maakt en aan den lagen kant is. Wethouder VERWEY belicht het verband tusschen dit voorstel en de algemeene po litiek der gemeente. Met het oog daarop moet hij .dit voorstel wel verdedigen, al ls het hem niet aangenaam. Destijds werd de begrooting aangenomen met een tekort van f. 34.000 (reeds door Ged. Staten goed gekeurd. De uitkeering uit de gemeente fondsbelasting brengt echter een voordeel van f. 145.000, althans zeer waarschijnlijk. Oogenschijnlijk is er dus Iets te zeggen voor de gedachte van den heer Tobé, doch wij moeten letten op de algemeene positie der gemeente, niet op enkele incidenteele punten. Op vele zeer belangrijke tegenval lers moet gerekend worden, zoo b.v. voor Maatsch. Hulpbetoon minstens f. 60.000, voor de exploitatie der gestichten zeer waarschijnlijk f. 25 000, voor leges der ge meente-secretarie f. 5000, voor Gemeente- v/erken f. 50 a f. 60.000, voor den reini gingsdienst f, 7000, voor ie omzetbelasting een mindere bate van f. 26.000, ln totaal al eens f.173 a f. 183.000! En er zijn bo vendien nog vele andere onzekere factoren, b.v. marktgelden en het slachthuis. Van meevallers ls hem niets bekend behalve de reeds genoemde f. 145.000. Deze cijfers zeggen z.i. genoeg en zijn voor B. en W. aanleiding niet uit den weg te gaan voor de niet te miskennen bezwaren, die zijn geuit. Het gemeentoebestuur zal gaarne alle medewerking verleenen om de kleine in komens tegemoet te komen, maar dan moe ten de gemeente-inkomsten op peil blijven. Op grond der feiten is deze verhooging ze ker gerechtvaardigd. Zie de berekening der fabrieken. De heer v. ECK, repliceerend, moet, ge zien de stijging van den nood, deze ver hooging blijven afwijzen. Als thans niet meer verbruikt wordt ge lijk vroeger, dan ls dat een bewijs te meer voor het aanwezig zijn van een noodtoe stand. Dit pleit er voor om nog voorzichtiger te zijn om de prijzen op te drijven. Ook de heer v. OYEN blijft de verhooging afwijzen. De VOORZITTER wijst er op, dat door de rantsoeneering het best mogelijk is, dat men niet meer dan 100 pet. uitgeeft van vroeger, trots de prijsstijging. Men vergete daarnevens niet, dat de be ter gesitueerden ook zullen profiteeren bij verwerping en zoo derft de gemeente in komsten, die juist voor de armeren zoo ncodig zijn. Wethouder VERWEY wijst op de buiten gemeenten. Het nakomen der sociale ver plichtingen verlangt aanneming van het voorstel. Het voorstel wordt dan aangenomen met 1712 stemmen. Tegen de S.D.A.P., behalve de wethouders en de heeren van Dijk, Tobl en v. Oijen. RONDVRAAG. Mevr. BRAGGAARDE DOES wijst er op, hoe de aardappeldistributie niet voor ieder hetzelfde zware effect heeft, de een kan aanvullen de ander niet en juist de arme ren natuurlijk niet. Spr. vraagt of van ge meentewege niet kan worden aangedron- DOODELIJKE VAL. Toen de heer F van D. te Zaandam per fiets den Kulpersberg te Markelo afreed, kwam hij zoo ernstig te vallen, dat hij een schedelbaslsfractuur opliep. Hij is aan de gevolgen van dit ongeval overleden. BRAND TE NIJKERK. In den afgeloopen nacht omstreeks half drie heeft een zeer felle brand gewoed in een schuur aan de Pottesteeg te Nijkerk. Hoewel het vuur krachtig door de brand weer werd bestreden, sloegen vonken over naar de landbouwschuur en hoqiberg van Van de P., welke totaal afbrandden. Even eens zijn tien kleinere schuren van wonin gen verloren gegaan. Veel klein vee kwam ln de vlammen om. De oorzaak van den brand is vermoedelijk te wijten aap von ken uit een waschfornuis. BOERDERIJ VERBRAND TE HARDENBERG. Te Bruchterveld, gemeente Hardenberg, is brand uitgebroken in de boerderij, be woond door J. Meyerink. Toen het vuur, dat op den deel moet zijn ontstaan, werd ont dekt, bevond de vrouw zich alleen thuis met twee kinderen. Zij slaagden er ln uit het brandende perceel te ontkomen. De vlam men vonden zooveel voedsel in het rieten dak en ander brandbaar materiaal, dat de 'boerderij in zeer korten tijd een vuurzee was. Twee koelen konden door buren van stal worden gehaald, een koe bleek zoo zwaar gewond, dat zij moest worden afge maakt. Twee koelen en twee kalveren kwa men in de vlammen om. Ook de inboedel ging verloren. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. 2554 (Ineez Med.) Heden. Jeruël: Samenkomst te 8 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 7% uur nam. Woensdag. Jeruël: Samenkomsten te 1014 uur voorm, 3 en 8 uur nam. Langestraat 67—69: Ledenvergadering Wijk. verpleging Ned. Prot. Bond, 714 uur nam. Oegstgeest (Geqi. Gods)Samenkomst te 714 uur nam. Donderdag. Jeruël: Samenkomsten te 1014 uur voorm. en 3 en 8 uur nam. BIOSCOPEN. f 18 jaar; 14 jaar; I alle leeftijden. Luxor-theater: „Operette" 5 Dagelijks nam 2 en 8 u„ 's Zondags 2—7 uur, door! voorstelling. Lido-theatêr: „Frou Slxta". Dagelijks 8.15 uur nam.; 's Zondags te 2, 4,30 en 714 a. Woensd. en Zaterd. matinée 230 u. Trianon-theater: Rosen In Tirol" t Dagelijks 2 en 8 uur, 's Zondags van 2—830 uur door! voorstelling. Casino-theater: „Concert In Tirol" I Dagelijks 8 uur. Woensdag en Zaterdag ook 214 uur. Zondags te 2, 414 en 8 uur. Rex-theater: „Watt en 14 Watt als dakloo. zen" Dagelijks 2 en 8 uur nam.; Zondag 2—«14 uur doorl voorstelling. Nova-theater (Katwijk aan Zee): Nam. 8 uur, (Zondags gesloten) „Watt en 14 Watt ln het paradijs". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 3 Mei 20 uur tot Zaterdag 10 Mei 8 uur waargenomen door: de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, Tel. 21060; de Doeza-Apotheek, Doezastraat 31, TeL 21313. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestschs Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorn.: 8 gr. C. (46 gr. F.). WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 12 uur 'smiddags: (10 gr. C.). gen op verhooging. Voorts vraagt zij of het menu der centrale keuken wordt gehand haafd. De VOORZITTER zegt, dat het eerste de aandacht heeft, doch nog niet te beantwoor den ls. Wethouder v. STRALEN zegt, dat ook de centrale keuken moet bezuinigen op het menu. Er zal gestreefd worden de hoeveel heid zoo groot mogelijk te houden, doch de aardappelen moeten met de helft worden verminderd. Door toevoeging van meer groenten etc. tracht men de voedzaamheid zooveel mogelijk te behouden. Een kwantum van 1 L. is nog behouden, maar of die ls te handhaven, is nog de vraag. Met Ingang van 7 Mei worden de prijzen echter verlaagd en wel tot 10 ct. en 22 ct. De heer SCHÜLLER wijst nog eens op de zandverstuiving in de Marnixetraat. Hieraan zal aandacht worden geschonken. De heer v. OYEN zegt, dat wegens het extra werk de politie elders een toelage ont ving. Is dit hier ook mogelijk? Zal nader worden bezien. Hierna sluiting. DOOR GÉ PEE. In een stille straat van een groote stads- achterbuurt met leelljke scheef-tegen-el- kaar-gezakte hulzen stond een sjofel ger kleede man lusteloos voor zich uit te staren. Er kwam iemand de straat Ingewandeld, turend naar de huisnummers, een man, die heelemaal niet ln deze buurt thuishoorde, hij was daar veel te netjes voor gekleed. Nee, Verhagen hoorde ook niet in deze buurt doch een droevige dialoog tusschen ■.ijn vrouw en hem had dezen tocht tot ge volg. Zijn vrouw had gezegd, dat ze hem laf vond, laf, niets meer en niets minder. Dat woord had hem diep gegriefd en hij was gaan piekeren hoe hij moed zou (kun nen toonen. Al peinzend was er ln zijn brein een plan ontstaan, een stout plan, om een Inbrekerscène in elkaar te zetten, met hem als de triomfeerende held, de moderne overwinnaar van de onderwe reld, de zonder angst strijder tegen het sluipersgilde. Dit plan nu bracht hem hier, ln deze buurt, op zoek naar een vent die de verliezende partij in deze comedie wou spelen. Tegen een honorarium natuurlijk. In zijn gedachten speelde de .comedie zich reeds af. Grootmoedig de politie er bulten latend, zou hij den kerel beet grijpen, bij zijn nekvel of ergens anders, hu wat een greep zou het zijnZijn vrouw, stom geslagen door zooveel durf zou hem snik kend van emotie om den hals vallen en zij zou hem voortaan aanbidden als een held. Zoo, de werkelijkheid voomithollend liep Verhagen te zoeken naar het adres van Jos Roodplj, een knaap die wel eens als „boefmodel" fungeerde op de Kunstacade mie, waar Verhagen's neef studeerde. „Jos Roodpij, van Driessenstraat 31", was het adres. Ho, hier had je 31. Een vuil, verveloos huls. Een deur zonder bel. Als een kleine jongen rammelde Verha gen aan de brievenbus. Geen geluid. Hij bonsde op de deur, tot driemaal toe. We derom geen resultaat. Plotseling stond er iemand naast Verhagen, een Individu van een jaar of dertig, ondanks zijn lompen een type, een persoonlijkheid. Hij keek naar Verhagen en scheen niet te begrijpen wat zoo'n heer hier kwam doen. Zijn bor stelige wenkbrauwen waren opgetrokken en zijn voorhoofd was gerimpeld. „Ik zoek Roodpij, Jos Roodplj," begon Verhagen, hulpeloos naar de deur kijkend. „Aangenaam," klonk het. Een schorre stem, een klank die Je onrustig maakt. „Weet u of hij thuis ls." „Hij is niet thuis, hij staat voor u." Het was duidelijk, maar aan den onprettigen kant. De klank van de stem, de manier van spreken, het waren details, die Ver hagen deden huiveren. Ongetwijfeld was het een tronie, geknipt voor de opvoering, maar toch had Verhagen liever een wat minder onheilspeilenden partner gehad. „Wilt u een tientje verdienen?". „Een joed, waarom niet." Het klonk kort en sinister. „Het is een weddenschap, de zaak zit zoo," en Verhagen vertelde hoe de zaak zat'om zonder politie, alleen door koel bloedige tegenwoordigheid van geest, een inbreker uit je huis te krijgen." „Vannacht kan ik niet," Jos scheen meer nachtelijke business te hebben, „maar mor gennacht is Jos present en je beenen wor den gebroken door mij of door een ander, als de klabakken er lucht van krijgen." „Heerlijk vooruitzicht," dacht Verhagen, terwijl hij Jos enkele aanwijzingen gaf. „Je laat je met voorzichtigVerhagen hield even op en keek tersluiks naar Jos, stel je voor, dat hij het eene niet voor zichtig deed,".... met voorzichtig tegen spartelen de deur uitzetten." „Oh Ké, morgennacht om twaalf uur, maar denk om je beenen bij niet betalen of bij gezanik met de politie." „Dat tientje frommel ik wel in je han den morgennacht." Een klok sloeg twaalf uur, het was het begin van den bewusten nacht, Verhagen's handen gleden onder zijn kussen en gre pen een tientje. Verdraaid, daar klonk al gestommel beneden, was die vent nu al bin nen, hij had niets gehoord. Daar sloeg de buitendeur, Jos deed het zeker nog eens over. Annle schrok wakker. „Watwatwat is er?" vroeg ze half slapend. „Ja," acteerde Verhagen, „ik schrik ook wakker." Weer een slag met de deur. „Jan daar gebeurt Iets," constateerde mevrouw. „Ik ga kijken." Iets van Speyks: „Dan maar de lucht ln" wist Verhagen in deze woorden te leggen. „OhohJan," kreet mevrouw. „Hoe durf je?" „Ik ga." Verhagen speelde zijn rol uit stekend. Met een krijgshaftig gebaar trok hij zijn pantoffels aan, ten volle bereid den vijand tegemoet te treden. „Jan zonder revolver, oh Jan" Jan schreed de trap af, zonder revolver doch met een tientje. Halverwege brulde hij een vraag naar beneden met een stem als van een bananenkoopman. „Ben Je gek geworden? Denk je, dat je hier de boel zoo maar weg kunt komen halen? Dat ik bang voor (je ben, denk je dat?" Hij keek even naar boven, genoeg om te zien dat Annie zijn krijgsverrichtin gen gadesloeg. Daar stapte Jan Verhagen op het gevaar af. Het gevaar speelde voor geschrokken en liet zich een tientje in de hand, druk ken en daarna in de borst grijpen. „Oh, wat gaat het goed," dacht Verhagen. Hij schudde Jos Roodpij door elkaar. ,Net bijtds ben ik er hij, hè?" Nog steeds de bananenkoopmansstem. „Net bijtijds hè? Wat sta je daar nou hulpeloos, laf aard." Jos werd behoedzaam tegen den muur gedrukt, of liever tegen den muur gevlijd. „Geen politie, denk aan mijn vrouw en kindertjes meneer, alsjeblieft geen politie. Het is de eerste keer en ik doe het nooit weer. Ik had zoo'n hongerOok Jos Roodpij zei zijn rolletje, zoo, zonder ge- nerale repetitie keurig op. Verhagen keek naar boven als een triom fator. „Hm;; lk ben zelf getrouwd, ditmaal zal ik je laten gaan, maar een volgend maal breek ik je beenen." Het was geen origineel dreigement doch het paste te goed bij het slot van deze comedie om het niet te gebruiken. Jos Roodpij verliet het tooneel. De deur sloeg hard achter hem dicht. Annie gleed de trap af, de verwachte omhelzing volg de. Toen opende zij de kamerdeur. Groote wanorde, dressoir opengerukt, tafelzilver verdwenen, verder nog eenige kleine snuis terijen weg. Alles bij elkaar liep het de f. 500 niet ver mis. Mevrouw keek haar man "aan, een twee de, nu onverwachte omhelzing volgde. „Dure omhelzingen," rekende Verhagen in zichzelf uit," een dure comedie." Doch toen hij in de stralende oogen van zijn vrouw keek, glimlachte hij, ondanks alles, en dacht: „Schijn is ook wat waard." (Nadruk verboden.) (Auteursrecht voorbehouden). Gironummer ran de IV.H.N. 5553. De Bank van de WJLN. b Kae- rereenlging N. V. Amsterdam, Po si gironummer 877. Slort op 5553 of 877. Ge brengt gelnk tn veler Ieren. WOENSDAG 7 MEI. Hilversum I, 415,5 M. Nederl. Programma. 6.45 Gramjnuziek 6.50 Ochtendgymnastiek - 7.00 Gram.muziek 7.45 Ochtendgymnastiek - 8.00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Gewilde mu ziek (gr. pl.) 8.45 Grammuziek 10.00 Ensemble Jack der kinderen en solist 10.20 Declamatie 10,40 Ensemble Jack der kinderen en solist 11.15 Zang met pianobegeleiding en gram.muziek 12.00 Gramjnuziek 12.25 v?°r den boer 12.42 Almanak 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 1.00 Orkest Eloward en piano-intermezzi 2.15 Voor de vrouw 2.30 Pianovoordracht en gramjnuziek 3.15 De Ramblers 3.45 Gram.muziek 4.00 Bijbellezing (uitzending voorbereid door de Chr. Radio Stichting) 4.20 Voor de jeugd 5.00 Gramjnuziek 5.15 BNO: Nieuws-, economi sche en beursberichten 5.30 Gram.muziek 5.45 Ensemble Bart Ekkers 6.15 Voor de bin nenschippers 6.30 Omroeporkest 7.00 BNO: Economische vragen van den dag 7.15 Volks zangkoor met pianobegeleiding 7.40 Reportage 8.00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Spiegel van den dag 8.30 strijkorkest van het Utrechtsch Stedelijk orkest 9.25 dagsluiting (voorbereid -door de Christ. Radiostichting 9.30 berichten Engelsch 945 BNO: Engelsche berichten 10.00 BNONieuwsberichten, slui ting. Hilversum n, 301,5 M. Nederl. Programma 6.45 Gram.muziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gram.muziek 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Gramjnuziek 10.00 Morgenwijding (uitzending voorbereid door het Vitj'z. Protest. Kerkcomité) 1020 Grammuziek 11.00 Voor de kleuters 11.20 Gram.muziek 11.30 Orgelconcert 12.00 Be richten 12.15 Ensemble Bart Ekkers 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 1.00 Omroeporkest 1.45 Gram.muziek 2.00 Zang klasse „Noord", Amsterdam met pianobegelei ding .2.30 Cabaretprogramma 3.15 Nedér- landsch Symphonie-orkest ,,'s-Gravenhage" en soliste 4.15 Gram.muziek 5.00 Cursus „Het. geestelijk karakter van ons volk" (uitzending voorbereid door het Vrijz. Protest. Kerkcomité) 5.15 BNO: Nieuws-, economische- en beurs berichten 5.30 Celesta-ensemble 6.00 Gram.muziek 6.15 Celesta-ensemble 6.45 Reportage 7.00 BNO: Brabantsch praatje 7.15 Orgelconcert 7.30 Declamatie 7.45 Orgelconcert 8.00 BNO: Nieuwsberichten - 8.15 Spiegel van den dag of gram.muziek 8.30 Ons schemeruurtje 9.30 Causerie Bittervoorn en mossel" 9.45 Gram.muziek 10.00 BNO: Nieuwsberichten, sluiting. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Voor Woensdag 7 Mei. lste Programma 6.45—22.00 Hollandse!) Programma 22.00—24.00 Duitsch Programma. 2de Programma 6.45-22.15 Hollandsch Pro gramma 22.15—23.00 Hollandsch Program ma, uitsluitend voor Radio-Centrales 23.00- 24.00 Duitsch Programma. 3de en 4de Programma 6.45—24.00 Duitscn Programma. 2 2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6