Installatie van Leiden's nieuwen burgemeester LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 21 April 194t „Bereid tot samenwerking met allen, die het algmeen belang willen dienen" Italiaansche W eermachtsberichten Rede mr. Tepe De dood van Koritzis Nieuw Grieksch kabinet Verklaring van Matsoeoka Rede van den burgemeester Verspreide berichten a gebied zooals het N°ord-Grie>ksche hoog gebergte pleit alles voor den verdediger en Is alles tegen den aanvaller, die langs smal le .serpentines, bergpaadjes en enkele ge makkelijk te versperren paswegen met de geringste mogelijkheden tot actie onder het vuur van den verdediger moet oprukken. Snelstroomende rivieren, waarvan de over gangen door de terugwijkende Engelschen en Grieken werden vernield, wegversper ringen en tallooze natuurlijke en kunstma tige hindernissen belemmerden den op mar,sdh. Wanneer het den Duitschen stoot troepen desondanks gelukt Is zich binnen vijf dagen door de Noord-Grièksohe berg keten heen te werken, en ondanks hardnek- kigc-n tegenstand van Biitsehe en Grieksche achterhoeden met zware artillerie de En gelschen op de hielen te blijven, dan heeft de Duitsche soldaat deze gevechts- en krachtsprestaties slechts door zijn superio riteit in den strijd op de Engelschen en door de schitterende samenwerking van alle wapens kunnen verrichten. Thans rijpen de' vruchten van deze zware gevechten en moeilijkheden. Na den val van den Olympus hebben de Duitsche troepen vijandelijke achterhoeden teruggeworpen en in scherpe achtervol ging de- Zuidelijke ultloopers van het ge bergte bereikt en Larissa ingenomen. Hier door is het'belangrijkste knooppunt van straat- en spoorwegen in Noord- en Mid den-Griekenland in Duitsche handen. Van Larlssa uit gaan hoof verkeerswegen naar alle richtingen, die in dit aan wegen arme land deze stad tot het centrale verkeers knooppunt van Noord- en Midden-Grieken land maken. In Larissa kruisen zich ver der de hoofdspoorwegen naar Athene en naar de haven Volos. D'èar Griekenland be halve deze hoofdspoorwegen slechts over enkele andere spoorwegen beschikt met geringe capaciteit Griekenland is het aan spoorwegen armste land van Europa ls het verlies van Larissa ook gezien van ver- keerspolitiek standpunt uit, van de grootste beteekenls. Bovendien vormde deze stad het centrum van den Engelschen étappendienst en in de eerstvolgende dagen zal blijken of de Engelschen nog tijd. gehad hebben de hier opgeslagen voorraden oorlogsmateriaal, levensmiddelen en automobielen te vernie tigen of, zooals ln Frankrijk en Vlaanderen in Duitsche hand te laten. Om thans reeds over de tactische en stra tegische gevolgen van de inneming van La rissa te spreken is voorbarig, doch reeds nu kan geconstateerd worden, dat met den val van Larissa ook de Grieksche kust, vooral de Inschepingshavens Volos, bedreigd wordt. In verband met de doorbraak door het door de Engelsche verdedigde bergfront, is het bericht, dat. Duitsche luchtstrijdkrach ten de vernietiging van de Engelsdhe trans- portvloot hebben aangericht, worden op in drukwekkende wijze weergegeven door de verlieslijst van de afgeloopen vier dagen, vdlgens welke 84.000 brt. Engelsche scheeps- ruimte tot zinken is gebracht en twintig ischepen als gevolg van ontploffingen en brand zijn beschadigd. OOK DE BULGAREN TREKKEN OP. De Bulgaarsche troepen hebben thans ook den opmarsch Ingezet in de vroeger afge scheiden Bulgaarsche gebieden, die aan Zuid Slavlë waren afgestaan, Zaterdag deelde het Italiaansche opper bevel mede: In Zuid Slavië worden de bewegingen onzer troelen ter voltooiing van de bezet ting. van het Dalmatische gebied voortgezet. Onder de talrijke krijgsgevangenen, die in handen zijn gevallen van onze snelle colonnes, welke, komende uit Albanië, Cet- tinje en Cattaro hebben bezet, bevonden zich een legercorpscommandant met zijn generalen staf en nog vijf generaals. Langs het geheele Grieksche front wordt de opmarsch onzet troepen voortgezet, waarbij geen respijt wordt gelaten aan den vijand, die zich in wanorde terugtrekt, voortdurend aangevallen door onze vlieg tuigen, Onze toestellen hebben de havenin richtingen van Astakos gebombardeerd. In het Oosten van de Middellandsche Zee hebben onze luchtformaties verscheidene malen met torpedo's en bommen een krach tig beveiligd vijandelijk konvooi aangeval len. Ondanks den krachtigen luchtafweer en de jachttoestellen van den vijand plaat sten onze vliegtuigen met bommen voltref fers op een kuiser en torpedeerden zij twee groote tankbooten, die zonken. In Noord-Afrika gevechten van patrouil les ten Oosten van Solïoem. Italiaansche en Duitsche luchtformaties.. hebben de wij ande lij ke stellingen in Tobroek gebombardeerd. Een vijandelijk vliegtuig is door onze jagers gedwongen te landen op ons gebied. In Oost-Afrika hebben vijandelijke troe pen, die ten Oosten van Gambela aange vallen en op de vlucht gedreven zijn, aan zienlijke verliezen geleden. En Zondag: Gisteren hebben de divisies van het 9de en het 11de leger vrijwel overal de grenzen van het koninkrijk Albanië be reikt. Zij hebben overal den hardnek- kigen weerstand van de sterke Griek sche achterhoede gebroken en vele ver nielingen der wegen overwonnen. Tal rijke gevangenen en een aanzienlijke hoeveelheid wapens en materiee.l zijn in onze handen gevallen. Vele afdeelingen jagers, bommenwerpers en duikbommenwerpers, in totaal 450 toe stellen, hebben het terugtrekeknde Griek sche leger onophoudelijk en krachtig be stookt. Troepenconcentraties, barakken en artilleriestellingen werden getroffen, brug gen en wegen vernield. Een honderdtal auto's, beladen met troepen en materieel, werd eveneens vernield. Onze vliegtuigen hebben het vliegveld van Kastika (Janina) in scheervlucht aangevallen. Vijf op den grond staande vliegtuigen geraakten in brand. De vlootbasis Preveza is gebombar deerd. Vliegtuigen van het Duitsche vlieger- corps hebben het vliegveld Mikabba en de haven van La Valetta op Malta gebom bardeerd: de havenwerken werden getrof fen en een groot stoomschip beschadigd. Een onzer dui'kbooten heeft in het Oos- Hedenmlddag is de nieuw benoemde burgemeester mr. R. W. de Ruyter van Steveninck, in de aula van het Sted. Gym nasium als zoodanig plechtig geïnstalleerd. De loco-burgemeester, mr. A, P. L. M. Tepe hield, nadat de nieuwe magistraat was binnengeleid, de vol gende rede: Foto „L. D." Mr. Tepe. Mijnheer de Ruyter van Steveninck, Door aanvaarding Uwer benoeming tot Burgemeester van Leiden hebt gij een zware en verantwoordelijke taak op u ge nomen. VCreischt het besturen van een gemeen te van den omvang en van de beteekenls van Leiden in normale, rustige tijden reeds groote inspanning van. geestelijke en lichamelijke krachten, uitgebreide, veelzij dige kennis, uitermate veel tact en aan- ten van de Middellandsche Zee een vijan delijken torpedobootjager getorpedeerd. In Noord-Afrika bedrijvigheid van artil lerie en patrouilles in de zone van Tobroek. Vijandelijke vliegtuigen hebben Benghazi en Tripolis gebombardeerd: er zijn-geen slachtoffers en de schade is onaanzienlijk. Uit Oost-Afrika valt niets van beteeke- nis te melden. Over den dood van den Griekschen pre mier Koritzis doen verschillende lezingen de ronde. Volgens het DN.B. staat het vast, dat hij door den Engelschen geheimen dienst uit den weg is geruimd. Gemeld wordt o'.m.: Voor zoover tot dusver kan worden vast gesteld, heeft Koritzis een uur voor zijn dood den Britschen opperbevelhebber Sir Maitland Wilson en1 den Britschen gezant in Athene, Palairet, ontvangen. Koritzis zou na de ontvangst lijkbleek zijn geweest en een volkomen ontstelden indruk hebben ge maakt. Naar verluidt heeft de ministerraad beraadslaagd over een aanbieding van Wil son om de Grieksche regeering en de ko ninklijke familie nog dienzelfden nacht met een kruiser naar Egypte te brengen. Wilson en Palairet zouden getracht heb ben Koritzis over te halen, op grond van de onhoudbaarheid van den militairen toe stand en_van het feit, dat het Britsche ex- peditieleger uit Londen bevel heeft gekregen tot inscheping, om het Grieksche leger zich te doen aansluiten bij de vlucht. Ko ritzis zou dezen Engelschen wensch hebben afgewezen. Een secretaris vond enkele uren later Koritzis dood voor zijn schrijftafel. Er is nog geen mededeeling uitgegeven over de vraag, of Koritzis door vergiftiging of met een revolverschot vermoord is. Hij had de laatste weken vaak teekenen van neerslachtigheid vertoond. 'Zijn vrien den houden zelfmoord echter, voor volstrekt onwaarschijnlijk, aangezien hij een man van diepe religieuze overtuiging was. De dood van Koritzis heeft in Athene des te grootere ontsteltenis gewekt, daar zijn voorganger, Metaxas, kort geleden onder soortgelijke omstandigheden het leven heeft verloren en ook toen de verdenking van moord door Engelschen niet tot zwijgen kwam. Reuter heeft, in verband met het over lijden van den. Griekschen minister-presi dent Koritzis, het volgende bericht ver spreid: „Naar men thans verneemt, heeft de Grieksche minister-president Koritzis Vrijdagmiddag zelfmoord gepleegd. De oor zaak daarvan is, naar verklaard wordt, zijn vrees voor de verantwoording geweest," De Diplo noemt dit bericht de eerste be kentenis der Britsche mannen, die verant woordelijk zijn voor den inderdaad bedre ven moord op Koritzis. Er kan geen twijfel meer over bestaan, aldus het blad, dat Ko ritzis geen zelfmoord gepleegd heeft. Onge loof elijk naief heeft hij tegenover de Brit sche politiek in Griekenland gestaan. Teen hij echter inzag, dat hem niet alleen leu gens verteld waren over de weerstands kracht van Joego-Slavië.'doch ook over de hulp van Engeland, nam hij het besluit, Griekenland nog op het laatste oogenblik te redden. Een vlucht van den Grieksdien passingsvermogen, hoeveel te meer in veel bewogen dagen als wij thans beleven. De zware en moeilijke taak, die u thans wacht, zal echter belangrijk verlicht wor den door de volgende feiten en omstandig heden: Vooreerst moge ik er uwe aandacht op vestigen, dat de gemeentebesturen van Leiden steeds de voorzichtigheid en de zuinigheid betracht hebben, zonder noch tans de wijsheid te bedriegén; zoodat gij hier niet komt als curator in een faillieten boedel, maar als beheerder van een, zoo al niet rijke, dan toch door en' door ge zonde nalatenschap. Zooals ik zeide: zonder de wijsheid te bedriegen werd hier de zuinigheid betracht Zoodra gü uitvoerig zult hebben kennis genomen van hetgeen hier in de vorige decenniën, en wel zeer in het bijzonder on der het burgemeesterschap van uwen on- middellijken voorganger, is tot stand ge komen op het gebied van verkeersverbe- tering, van stadsuitbreiding en .verfraaiing van de bevordering van hygiëne en van sociale en cultureele belangen, zult gij be seffen, dat de gezonde financieele toe stand alhier geenszins verkregen werd ten koste van algemeene gemeenschapsbelan gen. Naast het vele, dat reeds voltooid is, wachten er echter nog talrijke belangrijke werken en vraagstukken, die deels reeds in vergevorderden staat van voorbereiding verkeeren,. deels nog moeten geëntameerd worden, op afdoening. Met de medewerking en dank zij de voorlichting van een staf van theoretisch geschoolde en door de praktijk ervaren hoofdambtenaren en onder hun leiding werkend en goed gedisciplineerd personeel, zal het u, naar ik vertrouw, mogelijk zijn u in korten tijd een beeld te vormen van de huidige situatie onzer gemeente en een kijk te krijgen op hetgeen in verband daar mede in het heden en in de naaste toe komst de taak is van ons gemeentebestuur en in het bijzonder van den Burgemeester. Ik spreek bij dezen den oprechten wensch en het vaste vertrouwen uit, dat onder uw voorzitterschap het gemeentebestuur van Leiden er in moge slagen ook in de toe komst het algemeen gemeentebelang te behartigen op die wijze en met die midde len, die door tijd en omstandigheden ge- wenscht of geboaen zijn. Voor zoover het gemeentebestuur niet uitsluitend door den Burgemeester, maar koning, van de regeering, en van een deel van het leger naar Egypte heeft hij van de hand gewezen, omdat hij nog op het laatste oogenblik het Grieksche volk voor de volle dige ineenstorting wilde behoeden door te probeeren een wapenstilstand te verkrijgen. Een man, die een dergelijk besluit neemt, pleegt geen zelfmoord, maar blijft op zijn plaats. Omdat hij echter zijn voornemen aan de Engelschen ter kennis bracht, moest hij uit den weg geruimd worden. Volgens een bericht van radio Ankara uit Athene heëft Kotzias die was aangewe zen een nieuwe regeering te vormen den koning het voorstel gedaan, dat het met het oog op den tegenwoordigen toestand be ter is, wanneer een militair aan het hoofd van het kabinet staat. Nadat de koning de meening van verschillende personen had gevraagd, ontbood hij den vroegeren minis ter van buitenlandsche zaken, generaal Alexander, Deze heeft de opdracht tot het vormen van. een kabinet aanvaard en is daarin geslaagd. De meeste leden zijn mi litairen, De koning zelf heeft de leiding op zich genomen. DE ERKENNING VAN MANDSJOEKWO. De Japansche minister van buitenland sche zaken, Matsoeoka, die heden te Tokio wordt" terugverwacht, heeft bij zijn aan komst te Mandsjoeli naar Domei meldt verklaard, dat de totstandkoming van het Japansch-Russische neutraliteitspact zijn hoogste verwachtingen had overtroffen. De onderhandelingen, zoo zeid£ Matsoeoka, werden in een kleine kamer gehouden, Waarbij alle formaliteiten waren gebannen. Binnen tien minuten was er volledige over eenstemming bereikt. De gelegenheid tot onderhandelen over het verdrag kwam „on verwacht", zeide de minister, toen hij Sta lin en Molotof op de terugreis dankte voor „de onverwachte warme ontvangst" op de heenreis naar Berlijn en Rome. Matsoeoka noemde buitenlandsche com mentaren, dat de Sovjets de eenigen zouden zijn, die voordeel van het nieuwe verdrag zouden hebben, „kinderlijk". Deze argumen ten zijn zoo doorzichtig, aldus de minister, dat zij niet weerlegd behoeven te worden. Het is duidelijk, dat een internationaal ver drag, dat zoo belangrijk is als het Japansch- Russische, niet tot stand kan komen, wan neer niet beide partijen er voordeel van hebben. Rusland heeft ongetwijfeld voor deel van het verdrag, maar dat geldt ook voor Japan en Mandsjoekwo. Ik zou geen verdrag hebben gesloten, dat ons land of Mandsjoekwo zou schaden. Internationale betrekkingen moeten gebaseerd zijn op het vertrouwen, dat zij wederzijdsch voordeel brengen. Sprekende over de ontvangst in Italië en Duitschland zeide hij, dat één blik" veel meer waard is dan honderdmaal luisterei). Zijn gesprekken van man tot man met de leiders van Duitschland en Italië hadden door den Raad of het College van Burge meester en Wethouders wordt uitgeoefend, ka,n loyale samenwerking van deze orga nen met den Burgemeester niet gemist worden. Ik neem aan, dat gij op deze samenwer king ook zult mogen rekenen. Na den wensch te hebben uitgesproken, dat onze gemeente met Gods hulp ook on der uwe leiding zich voorspoedig moge ont wikkelen ën de roemruchte faam die zij in binnen- en buitenland geniet, moge hand haven tot glorie van ons dierbaar vader land, verklaar ik u, mr. R. N. de Ruyter van Steveninck, bij dezen geïnstalleerd als Burgemeester van de gemeente Leiden. Ik verzoek u den ambtsketen als teeken uwer waardigheid om te hangen, den voor zittershamer te aanvaarden en den voor u bestemden zetel in te nemen. Nadat de burgemeester deze handelingen had verricht, hield hij de navolgende rede: Leden van den Raad. Zeer erkentelijk toen ik voor de van groo. ten ernst en warme belangstelling voor uwe stad getuigende woorden, welke mr. Tepe zoo juist tot mij heeft gericht. Ik voeg daanblj mijn dank voor de hulp en voor lichting mij door hem in de voorafgegane dagen reeds geboden. Ik ben mij ten volle bewust van de zwaarte van de taak die mij wacht. Zwaar bovenal door de zorg van dezen voor Ne derland zoo emstigen tUd en door de om standigheid, dat ik de opvolger ben van ambtsdragers, van wier toewijding en be kwaamheid zooveel blijvende werken in deze stad spreken. Dat ik dezen arbeid desniettemin aan vaard, vindt zijn verklaring dan ook niet in lichtvaardig optimisme, doch in de over tuiging, dat hij die door de Overheid voor den dienst van zijn land wordt geroepen, daarop zeker thans slechts één antwoord kan geven: dien dienst naar zijn beste kunnen te vervullen. Ik zie den weg, die voor mij ligt als het verlengde van dien, welken ik tot 15 Mei 19'40 als officier ben gegaan. Ik betreur het, dat mijne bekendheid met deze stad en haar beroemde Universiteit geringer is dan zulks bij mijn voorgangers zijn reis naar Europa meer dan vergoed. Mijn reis heeft „het driemogendhedenpact nieuw leven ingeblazen" en was een „vol ledig succes", zoo besloot de Japansche mi nister. In een te Hsingking gehouden radiorede tot het Japansche volk heeft Matsoeoka, naar het D. N. B. meldt, nog verklaard, dat het neutraliteitsverdrag met Rusland de er kenning van Mandsjoekwo door Moskou be- teekent. Hij wees voorts op het 'vaste be sluit van het Duitsche en Italiaansche volk, dezen oorlog zegevierend te beëindigen en de wereldsituatie meester te worden en ver langde dezelfde vastberadenheid van Japan en Mandsjoekwo, indien zij eveneens een groote toekomst tegemoet willen gaan. Ook voor Mandsjoekwo opent het neutraliteits pact met Moskou nreuwe perspectieven. DUITSCH GEZANT TE AGRAM. Op voorstel van minister von Ribbentrop heeft de Fuehrer den „Obergruppen- fuchrer" der S.A^ Siegfried Kasche be noemd tot gezant te Agram. (D.N.B.) ONTBINDING VAN 22 FRANSCHE GEMEENTERADEN, s Admiraal Darlan heeft in zijn kwaliteit van minister van Binnenlandsche Zaken 22 gemeenteraden ontbonden wegens onbe kwaamheid of staatsvijandige mentaliteit. De leiding der zaken is voorlooplg opgedra gen aan bijzondere commissies. (D.N.B.) ENGELSCHE TROEPEN IN BASRA. Sterke strijdkrachten van het Britsche empire zijn, naar Reuter meldt, in Basra aangekomen „teneinde de verbindingswe gen door Irak open te houden". AMERIKA HOUDT GEHEIME CONFERENTIE. De Daily Sketch meldt, dat Washington een geheime conferentie houdt met Groot- Brittannie, Australië en de uitgeweken Ne- derlandsche regeering, om te beraadsla gen over gemeenschappelijke verdedigings vraagstukken, die zijn opgeworpen door het sluiten van het Russisch-Japansche neu traliteitspact. (D.N.B.) ROOFDIEREN UIT VOORZORG AFGEMAAKT. Naar Reuter uit Belfast meldt, zijn daar alle roofdieren in den dierentuin doodge schoten. Dit is een voorzorgsmaatregel om dat men bang is voor nieuwe Duitsche luchtaanvallen. JAPANNERS BEZETTEN CHINEESCHE HAVENPLAATSEN. De Japanners zijn voortgegaan met de bezetting van alle voorname havens aan de kust van Tsjekiang. Gistermorgen vielen Wentsjau, Haimen en Tsiense ini Japan sche handen. Een Japansche voorhoede be reikte Ningpo, de eenige plaats, waar de Chineezen nog verzet boden. De Japanners willen hiermede het goederenverkeer naar Tsjoengking onmogelijk- maken. (D.N.B.) bij hun ambtsaanvaarding het geval vrm. Dit belet mij niet beheerscht te zijn door ihet oprechte verlangen haar met al mijn vermogen 'en naar beste weten te dienen. Zooals door u, mr. Tepe, reeds tot uit drukking werd gebracht is de loyale mede werking van wethouders en Raad en zijn •de steun en voorlichting van uw ambte naarskorps hierbij onmisbaar. De door u terzake uitgesproken verwachting vervult anij met erkentelijkheid en' vertrouwen. Daarbij gaven de afgeloopen dagen mij reeds gelegenheid een indruk te bekomen van de werkkracht en de toewijding van den secretaris en de ambtenaren dezer ge meente. Het door u van den financieelen toestand geschetste beeld en de gegevens vermeld in de jaarrede van den voorzitter van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland toonen gelukkig verscheidene hoopgevende punten. Zeker is door u niet ten Onrechte van de aanwezigheid van bemoedigende feiten cn omstandigheden gesproken. Foto „L. D." S> *.5=; De nieuwe Burgemeester. Mijn arbeid zal mij, naar ik hoop en verwacht, veelvuldig met de ingezetenen van onze stad in aanraking brengen. Gaarne reik ik daarbij de hand tot samenwerking aan allen, ongeacht hun politieke overtuiging, geloof of leeftijd, die bereid zijn het algemeen belang met achterstelling van persoonlijk- en groepsbelang te dienen. Gelukkig zal ik mij prijzen indien ik tot het overbruggen van tegenstellin gen bij kan dragen en onderlinge ach ting en wederzijdsch begrijpen kan be vorderen. Geen waardeering zal ik echter kun nen vinden voor hen, die verbijsterd door een loop van de gebeurtenissen, die niet met hun verwachtingen strookte, zich vol wrok afwenden en nog slechts negatief kunnen voelen en handelen en evenmin voor hen, die zoozeer door haat worden beiieerscht, dat zij niet meer in staat zijn tot opbouwenden arbeid van hun stad, land en volk. Moge lnui aan tal hier gering l&ijn! Dat ik geen verstoring van orde zal toelaten en van de inwoners een cor-_ recte houding tegenover dc bezettende Overheid verwacht, behoeft zeker geen uitvoerig betoog. Het is wel een zeer groote verantwoorde lijkheid, die deae tijd ons allen, Overheid, ambtenaren en bevolking dezer stad op legt. .Onze eerste plicht is het in eerlijke samenwerking onze gemeenschap door de zorgen van het heden met zoo gering mo gelijke schade naar een lichtere toekomst te voeren. De eigenschappen, die wij daartoe in de eerste plaats behoeven 2ijn de oude soldateneigenschappenmoed, tuchtbe- sef en thans bovenal samenhoorigheids- gevoel en de bewuste wü de werkelijk heid, al zou zij nog zoo hard zijn, te Zien en te aanvaarden, liever dan de vlucht te zoeken in de illusie. De geschiedenis heeft bewezen, dat deze eigenschappen in ons volk in rijke mate voorhanden zijn; Wellicht werd het hoogste voorbeeld daarvan juist in deze stad gegeven. In mij leeft het vaste vertrouwen, dat deze deugden, hoezeer in de laatste kwart eeuw, wel licht als gevolg van te groote uiterlijke welvaart, op den achtergrond geraakt, weer tot nieuwen bloei kunnen komen. Moge God onzen gemeenschappelijke 11 arbeid voor deze stad en voor ons Vader land zegenen. Hiermede verklaar ik het voorzitterschap van uwen Raad te aanvaarden, Als oudste raadslid sprak de heer Th. B. J. Wilmer als volgt: Mijnheer de Voorzitter. Na het reeds gesprokene moge ik nog en kele woorden zeggen. Ik kan u verzekeren, dat de Gemeenteraad uw daden objectief zal beoordeelen en waardeeren. Uw verlangen om bestaande gescheiden heid onder de bevolking te overbruggen heeft ons aller instemming. Bij uw onpartijdig streven om te beharti gen en te verzorgen de belangen van onze goede, schoone, historische stad Lelden, kunt u beslist rekenen op de algeheele oprechte medewerking van den Gemeenteraad. Men zie voor verder Stadsnieuws pag. 4 van het Derde Blad. 2—1

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2