STADSNIEUWS De Leidsche Bioscoop-Programma's LEID5CH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 19 April 1941 Officieele Kennisgevingen KERK- EN SCHOOLNIEUWS Verspreide berichten N.Z.H.T.M» gaat weer langer rijden Bloemen plukken in den Leidschen Hout ONE HOUR CLEANING SERVICE Hooge prijzen voor de vïsch VERDUISTERING IN SLOWAKIJE OPGEHEVEN. De verplichte verduistering,, die bij het begin van den Joego-Slavischen veldtocht in Slowakije was gelast, is met Ingang van het oogenbllk van afkondiging voor geheel Slowakije opgeheven. (D.N.B.) DUITSCH GEZANTSCHAP TE AGRAM. De noodige voorbereidingen voor de opening 'van een Duitseh gezantschap te Agramzijn reeds getroffen, naar op een desbetreffende vraag In dè Wilhelmstrasse vernomen wordt De gezant ls evenwel nog niet benoemd. (A.N.P.) ENGELSCHE VROUWEN MOETEN ZICH LATEN INSCHRIJVEN. De Britsche berichtendienst deelt mede, dat heden alle vrouwen, die in 1920 gebo ren zijn, zich moeten laten lnsohrijven. (D.N.B.) ANTONESCU KONDIGT AMNESTIE AF. In een proclamatie aan het Roemeensdhe volk ter gelegenheid van het orthodoxe Paaschfeest op morgen, heeft generaal An- tonesou een amnestie afgekondigd, waar over in politieke kringen reeds sinds eeni- gen tijd gesproken werd. (D.N.B.) ITALIË ËN FRANKRIJK. De Italiaansche pers meent sedert begin April, tijdens de crisis op den Balkan, een toenemen der anti-Italiaansche stemming in Frankrijk te kunnen waarnemen, waar bij pers en radio-omroep betrokken zijn. In Nizza is het volgens de Italiaansche bla den zelfs tot anti-Italtaansche betoogingen gekomen. De politie blijft met de stelsel matige vervolging van Italianen doorgaan. De Messagero schrijft, dat Italië zich deze uitingen van vijandschap jegens Italië te zijner tijd zal herinneren. (D.N.B.) De STANDAARD wordt ook Uw bakker. 1873 (Ingez. .vïed.) INTERVIEW MET IERSCHEN GEZANT TE WASHINGTON. 7 Ierland blijft neutraal. Ierland wil neutraal blijven en zich bui ten den oorlog houden zoo heeft de ler- sche gezant te Washington, Brenman in een interview met een vertegenwoordiger van de' New York Sun verklaard. De kwestie van vlootbases voor de Engelschen, aldus Bren man, ls in de besprekingen alhier niet te berde gebracht. Een deelneming van Ierland aan den kant der democratieën zou Enge land noch Ierland van dienst zijn, maar voor belde rampspoedig worden. In Boston heeft volgens de „Associated Press" de Iersche minister van defensie, Aiken, gezegd, dat noch economische drei gementen noch bedreigingen met militai ren druk of utopische toekomstbeloften Ierland van zijn neutraliteitspolitiek kun nen afbrengen. Deze politiek zal alleen ge wijzigd worden in geval van een ogTessie. De rechten van het Iersche volk zullen niet versjacherd worden. De Iersche eenheid zal men niet in gevaar brengen door een oor logsverklaring of op oorlog gelijkende stap pen. Hetzelfde geldt van afstand of ver pachting van steunpunten. (D.N.B.). NA 5 MEI VERMOEDELIJK TOT >s AVONDS 11 UUR. In verband met de geleidelijk lengende dgen rijst de vraag of binnenkort de trams ook weer langer zullen gaan rijden dan thans is toegestaan. Gelijk bekend, moeten de trams der N. Z. H. T. M. momenteel om 10 uur binnen zijn. Naar ons bij navraag bleek, mag in derdaad verwacht worden, dat de rijtijden na de invoering der zomer'dienstregeling, welke op 5 Mei a.s. ingaat, met 1 uur zullen worden verlengd. Weliswaar is daarvoor nog geen of- ficieele toestemming verkregen, doch de N.Z.H. houdt bij het ontwerpen van haar nieuwe dienstregeling er vast rekening mede, dat de trams 's morgens een half uur vroeger, dus om half zes mogen gaan rijden en 's avonds een uur later dan thans, dus om 11 uur den dienst moeten beëindigen. Het ligt in de lijn der verwachting, dat hetzelfde zal ge- den voor de H. T. M. HELPT MEE HET KWAAD BESTRIJDEN! De Leidsche Hout is voor vele stadgenoo- ten een doorloopende bron van vreugde. Vooral in het voorjaar trekken des Zater dags en Zondags honderden naar het zich fraai ontwikkelende wandelpark om te ge nieten van de ontluikende natuur, om te ravotten in het gras van de speelweide of om een kijkje te nemen bij de bewoners van het dierenpark, waarvan vooral de herten met hun fluweelen neuzen den -bezoekers het brood haast uit den zak snuffelen. Vele wandelaars, die de schoonheid van den Hout oprecht waardeeren, ervaren tot hun ergernis, dat de bloemenvoorraad schier met den dag vermindert, ja, dat er welhaast geen narcis of anemoon meer overblijft. En het is waarlijk niet alleen de jeugd, die zich aan dit vandalisme schuldig maakt, ook tal van ouderen zien er blijkbaar geen kwaad in om een bloemetje te plukken en- mee naar huis te nemen. Blijkbaar doch vanzelfsprekend geheel en al ten onrechte heersoht bij velen de meening, dat bloemen, welke „ln het wild" groeien, ieders privaat-eigendom zijn. Het bestuur van de Stichting heeft zich genoodzaakt gezien de politie te verzoeken tegen dir euvel in den vervolge strenger te willen optreden, doch daarnaast willen wij ook van deze plaats een klemmend beroep doen op het goedwillende deel van het pu bliek om tóe te zien, dat onze mooie Leid sche Hout niet door bloemenroof of het af rukken van bloeiende heestertakken wordt ontsierd. De plicht der dankbaarheid legt lederen bezoeker en bezoekster de taak op het park in bescherming te nemen tegen iedereen, die de schoonheid daarvan uit kwaadwillig heid of onnadenkendheid schendt. 5 MEI RAADSZITTING. Ter kennis van de leden van den Ge meenteraad werd gebracht dat de eerst volgende vergadering van den Raad, na de installatie van den burgemeester hoogst waarschijnlijk zal plaats hebben op Maan dag 5 Mei as. DIEFSTAL VAN KOFFIE. Op 7 April j.l. werd ten nadeele van S. van het terrein der Groentenveiling aan den Zoeterwoudsche weg een partij levensmid delen, waaronder 24 blikken koffie ont vreemd. In verband daarmede zijn thans door de politie aangehouden en in het bu reau ingesloten de 26-jarige F. J. B. en zijn 23-jarige broer C. H. B. De partij koffie is in beslag genomen ten huize van den caféhouder W. C. van H., die eveneens 13 aangehouden, doch na verhoor op vrije voeten is gesteld. Gistermiddag is ln een van de panden der nieuwe winkelgalerij aan het Gangetje na. 14 het Ritz-Cafeteria onder leiding van den heer Jan van Santen geopend. Volgens diens mededeellng is het verschil tusschen een cafetaria en een cafeteria daarin ge legen, dat in de eerstgenoemde Inrichting de gewenschte dranken en spijzen worden afgehaald, terwijl in een cafeteria perso neel de bestellingen langs de tafeltjes komt opnemen en het verlangde serveert. Ritz-cafeteria dan, van waaruit men een prachtig uitzicht heeft op de oude Koorn- beursbrug, is in modernen stijl ingericht door de RotterdamsChe firma J. J. Haasdljfc de meubileering met stalen meubels en stoffeering zijn van de firma Brouwer te Waddinxveen en de origineele wandschil deringen van den Rotterdamschen kunst schilder Pieter den Eesten. Behalve aan een aantal tafeltjes is ge lijkvloers rond een hoefijzervormige bar gelegenheid het bestelde te consumeeren, terwijl op de eerste verdieping het restau rant is ondergebracht, plaats biedende aan ongeveer 70 personen. Met ingang van de volgende week zullen daar ook Indische maaltijden worden op gediend. De teelhouder viel bij 'I arceren Pan z'n praatstoel en moest constalccrcm Dat zijn waardighcidskleed Aan een winkelhaak leed Maar wij hielpen hem zonder mankeeren Reparatie, en kunslstoppages worden, evenals chemisch rei nigen en persen, vliegensvlug uitgevoerd. Chemisch reinigen verlengt de levensduur van Uw Icleedlng. Lelden - Breestraat,1 28 - Telefoon; 25085 Amtl.rd.m Ha.rlom - Don H.og - Hllvcnum Bovorw.'jk 1902 (Ingez, Mod.) SCHOEISELDISTRIBUTIE. In het vervolg zullen uitsluitend voor hen, die een nieuw paar schoenen dringend noo- dig hebben en tot dusver geen schoenenbon hebben ontvangen, op vertoon van hun stamkaart, bij den portier van het Distri butiekantoor, Breestraat 117, volgnummers verkrijgbaar zijn. Op deze plaats zal lederen Zaterdag en Woensdag aangekondigd wor den op welke dagen en welke uren de hou ders van bepaalde nummers zich aan de schoenenafdeeling kunnen vervoegen. Wie geen volgnummer heeft of op een an deren dan den bepaalden dag komt, zal niet geholpen worden. De Donderdagavonduren van 7 tot half negen en de Woensdag- en .Zaterdagnamiddaguren van 2 tot 5 blijven gereserveerd voor schoolgaande kinderen en hun begeleiders .en voor hen, die door hun werkzaamheden verhinderd zijn op de ge wone kantooruren te komen. Het publiek wordt dringend, verzocht zijn volle medewerking aan dezen maatregel te verleenen. Alleen op deze wijze ds het moge lijk het tijdroovende en dikwijls vergeef sche wachten in lange rijen voor het Distributie kantoor te voorkopien. De Burgemeester van Leiden, A. TEPE, Weth.-loco-Burgemee.ster. Leiden, 19 April 1941. 1947 DE MELKDISTRIBUTIE. De directeur van den Gem. Geneeskun digen en Gezondheidsdienst deelt mede, dat gedurende de volgende week, naast de gewone spreekuren voor speciale voeding, lederen ochtend van 9 tot 10 uur een extra spreekuur zal worden gehouden voor de distributie van melk. Zij, die reeds andere bijzondere voeding hebben, gelieven hun distributie-formulie ren mede te brengen na deze opgevraagd te hebben aan het Distributiekantoor. 1937 DISTRIBUTIE VAN VASTE BRAND STOFFEN EN/OF PETROLEUM VOOR JCOOKDOELEÏNDEN. Zijdie ln het door hen bewoonde perceel ln het geheel geen aansluiting op gas heb ben en voor het bereiden van warme maal tijden uitsluitend zijn aangewezen op vaste brandstoffen of petroleum, of beide, ku®» nen met ingang van Maandag 21 April a.s. van 9 tot 11 uur en van 2 tot 4 uur n.m. aan het Distributiekantoor, Breestraat 119, ein de van de gang een formulier M. D. 106 ontvangen en Invullen. Na Donderdag 24 April zal hiertoe geen gelegenheid meer be staan. Personen, die in een hotel of pension wo nen, waar hun warme maaltijden voor hen worden bereid, kunnen voor toekenning van petroleum of vaste brandstoffen voor kook- doeleinden niet in aanmerking komen en dienen dus geen formulier M. D. 106 aan te vragen. Voor zomerhuisjes zullen geen petroleum of vaste brandstoffen voor kodkdoelelnden verstrekt worden. De Burgemeester van Leiden, A. TEPE, weth. loco-Burgemeester. Leiden, 19 April 1941. 1945 DISTRIBUTIE VAN MELK. Melkveehouders dienen hun melkkaarten en die van hun gezin (niet die van het al dan niet inwonend personeel) op Dinsdag 22 en Woensdag 23 April a.s.. in te leveren aan het Distributiekantoor, Breestraat 117, waar een formulier MD. 110 ingevuld zat moeten worden. Overtreding van deze be paling zal strenge maatregelen tengevolge hebben. Met ingang Maandag 21 en tot en met Donderdag 24 April a.s. zullen bij den por tier van het Distributiekantoor, Breestraat 117, voor leiders van bedrijven, waarin ar beiders aan giftige invloeden blootstaan, formulieren MD. 107 verkrijgbaar zijn, waarop door hen voor deze arbeiders een extra rantsoen melk kan worden aange vraagd. Individueele aanvragen van arbei ders in bedrijven zullen niet in behande ling worden genomen, uitsluitend zelfstan dige arbeiders, die ln bovengenoemde om- standigheden werken, kunnen voor zich zelf een formulier invullen. Alle aanvragen moeten gericht worden tot den distributie- dienst van de gemeente, waar het bedrijf ls gevestigd, onverschillig waar de arbei ders hun domicilie hebben. De formulieren MD. 107 moeten uiterlijk Zaterdag 26 April as. weer aan het Distri butiekantoor ingeleverd zijn. De Burgemeester van Leiden, A. TEPE, Weth. loco-Burgemeester. Leiden, 19 April 1941. 1946 DE AANVOEREN BLIJVEN ONVOLDOENDE. (Van onzen deskundigen medewerker) De kustvisscherijkon de afgcloopen week regelmatig uitgeoefend worden. De vangsten waren echter niet bijzonder groot; ftfn-visch komt op de kust nog zoo goed als niet voor. Te Scheveningen bestond de aanvoer hoofd zakelijk uit kleïne schol; en schar, waarvoor hooge prijzen betaald werden. De omzet van de Scheveningsche veiling over de maand Maart bedroeg: 1941. 11 motorloggers f. 1.200.-^ 25 motorkotters 2.600. 898 motorschokkers „38.200. Consignatièzendingen 25,600 1940. 16 motorloggers 9 motorkotters 63 motorschokkers 2 stoomtreilers Consignatiezendingen f. 67,600.— f. 16.300.— 2.300.— 5.400.— 3.100.— 21.700.— f48.800.— De afgeloopen week kwam er te Scheveningen zeer weinig consignatievisch aan de markt. De garnalénvisscherlj leverde bevredigende resul taten op. De aanvoeren te IJmuiden waren deze week zeer gering. Dinsdag was er een tiental schepen aan de markt met gevarieerde ladingen. De hoogste 'motorloggerbesomming was de KW. 36 met f.3500; de meeste motorloggers besomden van f.600 tot f.1400; 5 stoomtreilers maakten van f4200 tot f6000. Een Deensche snorrevaad- kotter maakte f..4600, Na Dinsdag was er Vrijdag weer voor het eerst eenige aanvoer; deze bestond uit een mooie la ding visch van een IJmuidenschen kotter, die de recordreis van f.8000 maakte. De vischprijzen waren de geheele week zeer hoog. Voor griet werd betaald van f80 tot f 170 groote schol f.74 tot f.84; kleine schol f.36 tot f.70; schar f,9 tot f.46; wijting van f.40 tot f.54; haring f.94, alles per kist van 50 KG, Groote tong van 'f. 4,70 tot f. 5,50; kleine tong van f.2 tot f. 3,50 per kilo. Kabeljauw van f 8,50 tot f. 11 per stuk. - Dinsdag zijn geen schepen uitgevaren; Woensdag een tiental. D© vooruitzichten voor de volgende week zijn dus voor den vischhandel niet al te best. Nu het vleescfi- rantsoen opnieuw verminderd wordt, is het bijzonder jammer, dat de vischaanvoeren zoo onvoldoende blUven. NED. HERV. KERK Aangenomen: Naar Hoogezand, ds. J. Schmidt te Hard ©garijp; naar Westbroek ds. A. Baren- drecht te Groot-Ammers; naar Peins en Zweins (Pr.), cand. J. G. de Jong te Rotterdam. Lido-Theater. De Hongaarsche film „Zijn tweede vrouw" behandelt het reeds meermalen verfilmde gegeven van de ver houding tusschen een jong meisje en de tweede vrouw van haar vader, de „booze stiefmoeder". Het groote verschil tusschen het Hon gaarsche en het eigen Hollandsche karak ter is er de reden van dat de film af en toe een vrij komischen indruk maakt daar, waar juist het tegenovergestelde moest worden bereikt. Een voor onze begrippen te levendig gebarenspel draagt daartoe in niet geringe mate bij. Anderzijds gaan de fijne puntjes van het gesproken woord, die veel van dit bezwaar zouden kunnen weg nemen, aangezien dan niet de volle aan dacht op de gebaren viel, verloren door het gebruik van de Hongaarsche taal, die de meeste toeschouwers wel niet zullen bé- heerschen! Jammer dat de Nederlandsche teksten niet volledig, zélfs zeer kort en fragmentarisch zijn. Ten gevolge van deze bezwaren is de film voor den Nederlandschen toeschou wer van minder ernstigen aard dan onge twijfeld in de bedoeling lag. De geschiede nis vertelt van een meisje van ongeveer 5 jaar, Erica", die met haar vader op een groot kasteel in de nabijheid van Boeda pest woont. Erica heeft reeds op vierjari gen leeftijd haar moeder verloren en zij heeft intuïtief een angstig voorgevoel, dat zij zooals haar al dikwijls in sprookjes verteld was. een booze stiefmoeder krijgen zal. De angst voor deze mogelijkheid wordt nog versterkt door de houding van een ver familielid, die het huishouden zoolang be stuurt en die ziet aankomen dat een twee de huwelijk van Erica's vader haar over bodig zal maken. Als het tweede huwelijk inderdaad plaats vindt, loopt Erica weg voor ze haar nieuwe moeder, Maria, heeft gezien. Maria begrijpt, dat zij, voordat Erica haar als stiefmoeder kent, het doch tertje van haar echtgenoot op andere wijze winnen moet. Erica wordt tijdelijk in een kindertehuis ondergebracht en Maria gaat daar als kinderjuffrouw werken. Op deze wijze leert zij haar nieuwe moeder kennen en liefhebben. Bij de ontknooping loopt alles dan ook tot ieders bevrediging af. Voor de pauze wordt nog een cabaret nummer gegeven door de twee Steffans. O Het Casino-Theater handhaaft deze week het uitgesproken Hollandsche karakter van zijn programma door de film „Kermisgas ten" voor 7 dagen te prolongeeren. Gelijk bekend spelen Johan Kaart, Henrlëtte Da vids en Sylvian Poons in deze vroolijke film de hoofdrollen en dat ze dit weten te doen tot volle bevrediging der toeschou wers, bewijst wel het feit, dat de directie door den groeten toeloop tot dit verleng stuk gedwongen werd. Ook het voorpro gramma wordt geheel gevuld door produc ten der nationale filmindustrie. Trianon-Theater, „Vaarwel vrijgezel.." is de titel van een alleszins komische film, waarin Ufa-sterren van den eersten rang optreden, zooals Camilla Horn, Maria An- dergast, Arthur Roberts en Rudi Gadden. Een vrijgezel, die een nogal vroolijk ar-, tlstenleventje heeft geleid, besluit in het huwelijk te treden met een aardig en se rieus meisje. Dat zijn vroegere vrienden (en vriendinnen niet te vergeten) dit maar niet zonder meer goedvinden valt geens zins te verwonderen. Zelf echter ls hij vol goede voornemens en hij besluit dan ook zijn laatsten vrijgezellenavond alleen door te brengen. Van deze goede plannen komt echter weinig -terecht; al spoedig dringt een vreemde dame ln zijn huls binnen met de bewering dat zij achtervolgd wordt. Spoedig hierna komt zijn bruid binnen en onhandig als hij is, zit hij reeds spoedig in een lastig parket. Als even- later nog een detective binnen komt op zoek naar een hoteldievegge en deze zijn bruid meeneemt is de maat vol. Ongelukkig genoeg voor hem ls dit slechts het begin van een aantal verwikkelingen, die zelfs den aandachtlgen toeschouwer van deze film wel eens te machtig worden. Een uiterst komische rol vervult bij deze geschiedenis de neef van den vrijgezel, Theodoor genaamd (Rudi Godden), terwijl Arthur Roberts, een geslaagde vertolking geeft van de rol van den ietwat "onnoozelen en zeker zeer onhandigen bruidegom. Natuurlijk komt alles in orde, maar op geheel andere wijze dan men zou verwach ten. Het slot brengt ook menige verrassing, waarover wij hier natuurlijk het stilzwij gen moeten bewaren. In het uitgebreide voorprogramma, draait o.m. een filmpje, dat ons de mogelijkheden die de televisie, met name voor recherche werk biedt, op aantrekkelijke wijze toont. Natuurlijk ontbreekt ook het wereldnieuws niet. O Rex-tlieater Wanneer Gustav Froehlich de hoofdrol in een film speelt, kan men er verzekerd van zijn dat het aan spanning en sensatie niet ontbreken zal. Want deze held van het witte doel weet steeds aan zijn rol een bijzonderen glans te geven. Zoo ook in de film „Onder ht t asphalt van een wereld stad", waarin hij de rol vervult van stations chef bij de ondergrondsch». Wanneer een meisje, dat levensmoede schijnt te zijn, zich onder den trein- wil werpen, komt Hans Scheffer (Gustav Froehlich) natuurlijk op het juiste moment toegesneld om het meisje te redden. Na- deze redding volgt een af spraakje en zoo vormt zjoh langzamerhand een vaste band tusschen deze twee Grtda's broer, die in de gevangenis heelt gezeten, schijnt echter een hinderpaal te worden, want als hij vrij komt zoekt hij zijn zuster op en vraagt haar om geld z.g. om een be trekking ln een andere stad te zoeken. Hij komt echter met' oude vrienden in relatie en deze verleiden hem weer tot slechte daden. Bij een bezoek aan het huis van Hans' ouders ontmoet de broer Gerda en deze die een ontmoeting van Hans met haar broer wil voorkomen, tracht hem weg te werken. BIJ de hierdoor ontstane worsteling valt een portefeuille van Hans op den grond en maakt Gerda's broer zich meester van 800 Mark, die Hans onder zijn bescherming had van een vereeniging. Hans die het geval bij de politie wil aangeven, verneemt van Gerda dat zij vroeger een valsche getuigenis heeft afgelegd en dat haar broer hiervan gebruik zal maken, wanneer hij den diefstal aangeeft. In zijn radeloosheid weet Hans niets anders te doen, dan accoord te gaan met een voorstel van de dieven om hun een sleutel te verschaffen. Het voordeel, dat zij van dezen sleutel kunnen hebben, bemerkt hij bijna te laat, maar dan komt bij ook pas goed in actie. Ijlings alarmeert hij de politie en na een moeizamen tocht gelukt het hen de dieven te snappen. Gerda's broer wordt bij zijn vlucht doodgeschoten. Gerda die ln haar angst de ondergrondsche baan is op7 gèloopen wordt ten tweede male door Hans gered, wanneer een naderende trein haar dreigt te verpletteren. Hans' vader die eerst zijn toestemming tot een huwelijk heeft ge weigerd, wordt hierdoor zoo aangegrepen, dat hij zijn a.s. schoondochter van zijn zoon overneemt en haar liefdevol in Mjn arinen den trein indraagt. Voor de pauze, na het gebruikelijke nieuws een cultuüïfilm en een filmpje waar in men het theaterleven eens van een'an deren kant laat bekijken n.l. van achter de coulissen. Luxor-Theater. Boksers kunnen deze week hun hart ophalen in Luxor! „De laat ste ronde" is namelijk een film over be- roepsbokserij en de held van het verhaal is bijna voortdurend in den ring. Overi gens bestaat dat verhaal uit twee deelen, waarbij Attila Hörbiger in het eerste de hoofdrol speelt. Hij ls een befaamd Duitseh Amerikaansch pugilist, die streeft naar het wereldkampioenschap en de kwaliteiten bezit om den titel te verwerven, maar te veel aandacht aan den da.g begint te leg gen voor vrouwen en feestvieren om zich voldoende op de sport te kunnen concen- treeren. Als hij dan veel geld noodig heeft probeert de manager van zijn grooten te genstander hem vlak voor een belangrijke match om te koopen en aanvankelijk gaat hij er op ln. Op het beslissende moment schrikt hij echter voor den zwendel terug en hij wint den wedstrijd. Niettemin wordt dat zijn ondergang want de weinig scru puleuze bedrogen manager zint op wraak, ensceneert een overval, en laat den bokser neerslaan en te water gooien! Jaren later duikt de bokser (Eddie Steele heet hij) weer op te Berlijn waar zijn eigen ver trouwde manager hem herkent en ver neemt hoe hij met moeite werd gered na den aanslag maar geruimen tijd zijn ge heugen kwijt is geweest. Aan boksen heeft hij niet meer gedaan en hij voelt er zich niet meer toe in staat. Wèl fleurt hij plot seling echter weer op als hij een jongeman ontdekt die den natuurlijken aanleg bezit van een werkelijk groot bokser en bereid is zich onder zijn leiding te stellen. Dezen bokser, Felix Frank, hoopt hij op te wer ken tot wereldkampioen en zijn eigen vroe gere fouten meent hij op die manier weer goed te maken. Als Frank echter reeds een beroemdheid ls geworden en op het punt staat den hoogsten titel te veroveren, her haalt zich de geschiedenis van Eddie Steele thans mét Frank als hoofdpersoon. Een vrouw komt er op zijn weg. de concentra tie raakt zoek, moeilijkheden volgen en als een ander dan uit eigenbelang het vuurtje nog listig wat gaat opstoken, komt er een conflict tusschen Eddie Steele en Felix Frank. Op het moment dat Felix be gint aan den beslissenden kamp om het wereldkampioenschap zit zijn leider in een zijzaal, teleurgesteld en besloten voor goed te Vertrekken. De radio-uitzending trekt echer zijn aandacht en als hij hoort dat Frank niets presteert en een geducht pak slaag krijg, snelt hij op het laatste oogen- blik toe, wekt zijn pupil uit zijn depressie, geeft hem moed door zijn tegenwoordig heid erislaagt er ln hem ln de slotron- de toch nog te doen winnen! Het ls dit goed gespeelde en dikwijls opwindende ge beuren dat zich afspeelt in de film „De laatste ronde" met haar mengeling van sympathieke en afstootende figuren. Zij, die zich voor de bokserij interesseeren, zul len er ongetwijfeld met groote belangstel ling naar kijken! Het journaal brengt o.m. zeer fraaie op namen van zeilwedstrijden op De Kaag en de Friesche meren. Waarschijnlijk is dit een onderdeel van de in den vorlgen zomer vervaardigde film „Wind en water", welke in zeilerskrlngen alom de aandacht heeft getrokken. De vele opnamen zijn buitenge woon goed geslaagd en geven een prachtig schilderij achtig beeld van de drukte op onze plassen, o.a. gedurende de Kuagweek 1940. 2—1

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2