STADSNIEUWS IEID5CH DAGBÜD - Eersle Blad De drinkwatervoorziening van Leiden OFFICIEELE KENNISGEVING Vrijdag 18 April 1941 Voor een onbepaald aantal jaren gewaarborgd Modeshow bij de firma Gerzon Laatste Berichten Binnenland Buitenland Veelzïns gunstige resultaten van het bevloeiingssysteeih. Het vraagstuk van de Leldsche drink watervoorziening, dat eenige jaren ge- leden nog zulk^ sombere perspectieven bood, dat behoudens drastische maat regelen, de vrees werd gekoesterd dat wellicht teeds in 1943 de watervoorraad in de Katwijksche duinen zou zijn uit geput, is thans definitief tot een gun stige oplossing gebracht. Niet alleen is de jaarlijkschc afname van rond 3 millioen kubieke meter voor een onbepaald aantal jaren gewaar borgd zonder dat daarvoor dicpwater aan de duinen behoeft te worden ont trokken, maar bovendien is het, dank zij de prachtige resultaten van de duin- bevloeiing, welke ongeveer een jaar ge leden in werking werd gesteld, met dezelfde installatie mogelijk den omzet geleidelijk tot 5 millioen kubieke meter te verhoogen. En zélfs wettigen de verkregen uit komsten de verwachting, dat met de zelfde winmiddelen en verdere techni sche outillage, doch na een algemeene ophooging der installaties in het pomp station zulks met het oog op den sterk gestegen waterstand de jaar- lijksche productie tot 9 millioen kubiek,e meter kan worden opgevoerd, mits van zelfsprekend voldoende goed water kan worden ingepompt. Dit beteekent derhalve, dat in de naaste toekomst de mogelijkheid is ge schapen tot een aanmerkelijke uitbrei ding van het verzorgingsgebied, wan neer de wenschelijkheid daarvan in het algemeen belang zou blijken. •Dat was in het kort de heuglijke mede- deelinig, welke de directeur der N.V. Leid- sche Dulnwatemiaatschappijde heer ir. P. C. Lindenhergii ons deed tijdens een ekcur- sie naar het waterwinniiigsgebied in de Katwijksche duinen. De L. D. M. heeft van haar oprichting af tob aan de in bedrijf stelling van de be- vQoeiïng regelmatig met watertekort te kampen gehad, waardoor aanspreking van het water-kapitaal d.w.z. van het diep- water steeds weer noodzakelijk was. Ernstige verzouting van vele .bronnen was •hiervan het gevolg. Mede door de nieuwe uitbreidingswerken ■langs de zeezijde, die medehelpen het bovenwater te winnen, is voor het eerst in de geschiedenis van de L. D. M. een dus danige overvloed van water in de duinen aanwezig, dat niettegenstaande de water- onttrekking de grondwaterstanden in de duinen voortdurend blijven stijgen, waar- daar groote waterreserves worden gevormd. Daarbij is de diepwateronttrekking nu ge heel stopgezet. Op 10 April -van het vorige jaar werd in tegenwoordigheid van verschillende autori teiten de nieuwe bevloeiing in gebiuik ge steld, zoodat zij thans ruim een jaar in be drijf is geweest. De resultaten hebben de daarvan gekoesterde verwachtingen verre overtroffen. Hoewel van nature een geboren optimist, had de heer Lindenbergh bij den opzet van zijn berekeningen met alle mogelijke theo retische tegenslagen rekening gehouden, doch de uiteindelijke uitkomsten hebben de juistheid van zijn inzicht op onweerlegbare wijze aangètoond. Er is in het afgeloopen jaar ruim 1 mil lioen kubieke meter buitenwater in de dui nen gepompt, dat- op snelle wijze in het zand is weggezakt en waardoor de grond waterstanden in het bevloeiingsgebied op sommige plaatsen met 5 M. zijn gestegen. Doordat een gedeelte van dit water naar de waterwinmiddelen afvloeit, zijn de water standen daarin ongekend hoog, hetgeen weer een verhooging van de grondwater standen in het geheele duingebied heeft veroorzaakt. Wanneer wij schrijven, dat in het afgeloo pen jaar deze hoeveelheid -is ingepompt, schuilt daarin eigenlijk een onwaarheid. De periode gedurende welke werkelijk is ge- DE NIEUWE ZOMERDIENSTREGELING. Drie-uurdienst naar Utrecht. Met de a.s. zomerdienstregeling der Ned. ripoorwegen, aanvangende 5 Mei a.s., komt weinig verandering in den treinenloop RotterdamLeidenAmsterdam, wat Lei den betreft. Op de lijn LeidenWoerdenUtrecht zal een 3-uur-dienst (thans een 2-uur-dienst) pompt, beslaat niet meer dan 2 a 3maanden, waarvoor de tijdstippen dusdanig zijn ge kozen, dat de kwaliteit van het ingepompte water zich daartoe het beste leende. Hier uit vloeit logisch voort, dat bij een inten sievere werking der pompinstallaties nog veel meer water in de duinen kan worden opgenomen en dus een nog veel grootere reserve kan worden gevormd. De duinen vormen voor dit water een ideale bewaar plaats. Hoewel het bevloeiingssysteem niet in de eerste plaats kwaliteitsverbetering be oogt, doch in de voornaamste plaats ten doej heeft op bepaalde tijden water in voorraad te nemen voor de waterarme tij den, is het toch een gelukkige bijkomstige omstandigheid, dat het ingelaten water tijdens- zijn verblijf in het duinzand (1 kubieke meter zand kan ongeveer een derde kubieke meter water herbergen!) een zekere verbetering ondergaat. De kwaliteit van het ingepompte water blijft weinig beneden die van het duinwa ter, hetgeen ook niet te verwonderen valt, aangezien het grootendeels afkomstig is uit de binnenduinen. Bij de terugwinning is de kwaliteit volkomen dezelfde als van het andere duinwater. Men kan zich nauwelijks een voorstelling vormen van "de geweldige afmetingen van een reservoir, dat groot genoeg zou zijn om een dergelijke hoeveelheid water te bewa ren om naar niet te spreken van de enormé kosten, welke welhaast onbetaalbaar zouden zijn. En zelfs wanneer men een dergelijk bassin of reservoir zou kunnen bouwen, dan nog ware het uitgesloten het water daarin gedurende zoo langen tijd te bewaren als in de duinen mogelijk is; in ieder geval zou dat gepaard gaan met een zeer sterke kwa liteitsvermindering. De natuur doet het beter en goedkooper dan de techniek vermag en het is de groote verdienste van het plan van den heer Lin denbergh, dat in het bovengeschetste resul taat zijn bekroning heeft gevonden, dat hij als eerste hier te lande daarvan dankbaar gebruik heeft gemaakt. De resultaten hebben in vakkringen alge meene aandacht getrokken en tal van des kundigen op het gebied der drinkwatervoor ziening hebben dan ook in de afgeloopen maanden een bezoek gebracht aan de Kat wijksche duinen en daar het systeem be studeerd. Maar niet alleen voor de watervoor ziening heeft dit systeem belangrijke voordeelen opgeleverd; ook de landbouw en bloembollenteelt zijn daarmede in aanzienlijke mate gebaat. Ongeveer 50 H.A. teellandcn aan den voet der dui nen, die vroeger chronisch met water gebrek te kampen hadden, worden nu rijkelijk van het noodige water voorzien, terwijl het bovendien mogelijk is geble ken een even groote oppervlakte voor heen onvruchtbare grond te ontginnen en in cultuur te brengen. Dat is vooral met het oog op de voedselvoorziening momenteel van niet te onderschatten beteekenis! Verder ondervinden ook de duinflora en daardoor tevens de fauna den gunstigen in vloed van de bevloeiing. Op sommige plaat sen komen weer evenals vele jaren geleden, drassige duinpannen voor, waaraan de plantengroei zich met een merkwaardige snelheid aanpast, terwijl de bebossching, bijv. in de zgn. Pan, die door de afzanding ernstig met watertekort werd bedreigd, door de bevloeiing weer buiten gevaar is geko men. De heer Lindenbergh vertelde ons, dat diverse vogelsoorten, die zich in geen jaren in de Katwijksche duinen hadden la ten zien, al meermalen zijn gesignaleerd en de bekende natuurvorscher, Jac. P. Thijsse, die ook een bezoek aan het duingebied bracht, was enthousiast over het herstel van de duinflora en -fauna. Hoe hoog de grondwaterstand op sommi ge plaatsen is gestegen moge blijken uit het feit, dat wij de merkwaardige sensatie heb ben beleefd midden in de duinen te varen in een roeibootje op een niveau van 9 M. boven Amsterdamsch Peil! De gevreesde verstopping van voor de bevloeling gebruikte kanalen en duinpannen heeft zich in geen enkel opzichtvoorgedaan, juist door de kanalen en pannen afwisse lend onder water te zetten en droog te laten staan. De organische stoffen, die na de be vloeiing achterbleven, regenereeren na zeer korten tijd en zijn daardoor volkomen on schadelijk. Nieuwe inschrijving: Firma Ln, Blitz en Co. (filiaal), Haarlemmerstraat 42, Leiden; hoofdzaak: Westeinde 62, 's-Gravenhage, papierhandel. Wijzigingen: C. F, Meerpoel, Breestraat 171, Leiden, detailhandel in naaimachines; engroshandel in huishoudnaaimachlnes en handel in speciaal machines voor fabrie ken. De engroslhandel in huishoudnaaima- chines en handel in speciaal machines voor fabrieken is m,et ingang van 15 April 1941 De grootste besparing op l)w 9 I stroomrantsoen verkrijgt li I door het gebruik van de beste en zuinigste lampen ooit door Philips vervaardigd: PHILIPS J DE PHILIPS „BI.ARLITA" LAMPEN VOLDOEN AAN ALLE EISCHEN, OPGENOMEN IN DE KEMA-VOORSCHRIFTEN EN STAAN ONDER V00RTDUREN0E MARKTCONTROLE OER KEMA. 1839 (Ingez. Med.) DISTRIBUTIE VAN RIJWIELBANDEN. Gedurende de maand April kunnen geen nieuwe aanvraagformulieren voor het ver krijgen van bonnen van rijwielbanden door het Distributièkantior, Breestraat 119, in behandeling worden genomen. Deze formulieren zullen met ingang van morgen 19 April niet meer worden uitge reikt, Zij zullen met ingang van 1 Mei a.s, weer beschikbaar zijn. De Burgemeester van Leiden, A TEPE, Weth, loco-Burgemeestter. Leiden, IS April 1941, 1857 verplaatst naar Hooigracht 58/58a, Leiden. De detailhandel blijft gevestigd Breestraat 171 en zal aldaar worden gedreven door J. L, Meerpoel, onder den naam: N.V. Meer- poel's Naaimachine Bedrijf, in oprichting, J. Buitenhuis, C. 104, Hazerswoude (dorp) Wandel in landbouwartikelen en ijzerwaren. Overleden eigenaar: J. Buitenhuis, Hazers woude, d.d. 11 Maart 1941. Wijziging han delsnaam in: Wed, J, Buitenhuis. Nieuwe eigenaresse: Wed. N. A. BuitenhuisVan der Vis, Hazerswoude, WAT DE ZOMER 1941 ONS BRENGT. Een eigen medewerkster schrijft ons: Een modeshow in de&en tijd! Een tijd, waarin we met punten moeten werken en niet dan na veel wikken en wegen het al-' lernoodzakelijkste kunnen koopen. „Onzin", zullen vrouwen, die het erg somber inzien zeggen, ,„je kimt je toch niet aan iets bijzonders te buiten gaan".. Dat echter een modeshow ook-in dezen tijd bestaansrecht bezit, heeft de zeer ge slaagde show die wij hedenmorgen bij de firma Gerzon alhier mochten zien, in alle opzichten bewezen. Zij geeft zoowel een richtlijn aan den weloverwogen aankoop van het enkele nieu we exemplaar, als ideeën voor mogelijke veranderingen van oude modellen. Een echte show was het eigenlijk niet. Er werden geen origineele modellen ge toond, maar modellen op origineele inval len geïnspireerd en aangepast aan den smaak van de Hollandsche vrouw. Flitsen zouden we het kunnen noemen wat we te zién kregen van de zomermode 1941. Als niéuw in het modebeeld 1941 merk ten we op de vleermuismouw, die we in diverse japonnen zagen en die lang niet iedere vrouw zal flatteeren en het hierop aansluitende kimonomodel. Verder het jasje op 3/4 lengte en bij jurken 'het""Casaque- model. Hoofdzakelijk werden japonnen en com plets 'vertoond. Dat er een textielkaart bestaat en dat wij zuinig met -materiaal moeten zijn, was aan de diverse getoonde modellen niet te zien. Zeer veel ruimte in de rokken van haast alle japonnen verwerkt, hetzij in plissé, hetzij gerimpeld of in klokken. Ook zagen we jurken met een ruim vallend schootje over een betrekkelijk nauw rokje. De stof, die voor de gekleurde modellen verwerkt is, is meestal fijne natuurzijde en heel veel imprimé voor de bloempatronen. Iets nieuws in het gekleede genre waren ook wollen en zijden jurken, voorzien van petit point borduursel in fraaie bloemmo tieven. Veel wordt voorts gewerkt met wit piqué als garneering in den vorm van kraagjes, strikken en banden. Zelfs op enkele jassen was een wit piqué kraagje aangebracht, hetgeen vooral op een zwarte complet jas zeer voldeed. Van de getoonde jassen noemen we en- kele-fraaie exemplaren van ta.ft-moiré, het geen een geliefd materiaal voor het zomer seizoen belooft te worden. Verder vele ge kleede modellen, meest ruim 'van voren val lend met garneering van bontzakken. Een enkel tailleur costuumpje kregen we te zien, waarvoor het kleine ruitje was ge kozen. Ter variatie werden ook enkele fraaie bontmantels getoond .en aan het slot van de show kwamen de zeer gekleede modellen en enkele avondjurken, waaraan veel te bewonderen viel. Ook hier zagen we de vleermuismouw verschillende malen flatteus verwerkt en vooral ook gedragen. Een enkel woord nog over de hoeden. Er zullen zoowel groote als kleine hoeden ge dragen worden. We merkten zeer veel mo dellen op van pof-stroo, terwijl ook vilt ge liefd als altijd bleek. Veel voiles worden gedragen en hier en daar zagen we ge slaagde veergarneering aangebracht. Een alleszins, geslaagde show, waarmede de firma Gerzon alle eer heeft ingelegd. LEID SCHE SPAARBANK. Verslag over 1940. Aan bovengenoemd verslag het volgen de ontleend: - Het te goed der inleggers bedroeg op 1 Januari 1940 f. 8.448.718,21, vermeerderde door inlagen met f. 2.496.453.79, crentebij- SChrijv. met f. 183.576.32^ tot. f. 11.128.748.32 verminderde door terugbetalingen met f. 4.865.850.06; totaal f. 6.262.898.26; op 31 December 1940 bedroeg het f. 6.262.521.50. In effecten wer-d voor eene waarde van f. 191.200 belegd. Een bedrag ad f 1.710.746.89 berekend naar de balanswaarde op 31 De cember 1939, werd verkocht of afgelost met een bedrag van f. 1.784.753.76, zoodat hierop een voordeelig saldo van f74.006.87 te boe ken viel, welk bedrag'werd toegevoegd aan de reserve-voor koersverschil op effecten. De koerswinst van f. 106.550.89, behaald op de overige effecten, werd eveneens overge bracht'naar reserve voor koersverschil op effecten. De rekening effecten geeft der halve een saldo op 31 December 1940 van f. 4.108.177.64. In hypotheken werd in 1940 f. 10.000 be legd; van de „Reserve" overgeboekt f 431.270 en afgelost f. 328.686.10. Het saldo per 31 December 1940 bedraagt f. 2 840.745.— Gedurende het boekjaar werden 57spaar- busjes afgegeven en 275 -teruggebracht. Aan het eind van het boekjaar bedroeg het aan tal in bruikleen verstrekte busjes 1221, daarmede werd gespaard f. 19.908,07. De rekening van het Hoofdkapitaal sluit met een voordeeig saldo van f. 82.291.09. De rente, welke dit jaar gemiddeld van het Hoofdkapitaal werd gemaakt, bedroeg 3.900' percent.. In 1939 was dit 3.571 percent. Het bedrag der Reserve ad f. 614.715.38 werd vermeerderd met de rente ad f. 23.540.80 op dit fonds, en het voordeelig saldo van het Hoofdkapitaal ad f. 82.291.09 (totaal f. 105.831.89). De Reserve sluit met een saldo van f. 720.547,27, uitmakende 11.51% van het inleggerskapitaal of 17.54% vén liet effectenbezit der Spaarbank. Het aantal inleggers bedroeg 31 Dec. 1940 16.865 tegen 18.119 op 31 Dec. 1939 of 1.254 minder; ingelegd werd in 1940 f. 2.496.453.79 tegen f. 3.648.588.13 in 1939 of f. 1.152.134.34 minder; terugbetaald werd in 1940 f,4.865.850.06 tegen f. 4.670.909.71 in 1939 of f. 194.940.35 meer. Het aantal deelnemers aan den afhaal- dienst bedroeg op 31 December j.l. 1.038; het aantal posten 49.044, Het gespaard be drag beliep f. 142.824.75. NEDÉRLANDSGH-ZUID - AFRIK AANSCHE VEREENIGING. Kleuren en vormen van Zuid-Afrika in lichtbeelden. In samenwerking met de vereeniging „Oost 'en West" en het Algemeen Ned'er- iandsch Verbond, organiseerde de Neder- landsch-Zuid-Mrikaansche Vereeniging gisteravond een lezing met lichtbeelden in de bovenzaal van Sociëteit „Amicitia" aan de Steenstraat. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter, den heer mr. P. J. Idenburg, die er zijn voldoening over uitsprak, dat de samenwerking met de bejde genoemde ver- eenigingen werd bereikt en de hoop uitte, dat deze goede resultaten zal -afwerpen. Spr. schetste vervolgens hoe de stof voor de te houden lezing, over de'natuur van Zuid-Afrika, was vergaard op een van de reizen, die hij met zijn echtgenoote maakte naar deze zoo nauw aan Nederland ver bonden streken, de laatste op uitnoodiging van de Zuid-Afrikaansche regeering. Het doel van die reizen was het bevorderen van contact tusschen Nederland en de gebieden, die door de eerste Oost-Indde-vaarders ont sloten werden en daarmede de gelegenheid kregen zich voorspoedig tot vollen bloei te ontwikkelen. Heel Zuid-Afrika werd door kruist en van overal werden herinneringen meegenomen in den vorm van foto's. Voor den laatsteen tocht hebben wij, aldus spre ker, reeds meerdere malen deze foto's, waarvan lichtbeelden vervaardigd werden, vertoond, doch hierbij konden slechts d'e vormen van Zuid-Afrika worden weergege ven. De vooruitgang van de techniek heeft het tijdens het 'laatste bezoek mogelijk ge maakt. de kleuren, die in het landschap een alles- ovenheerschende rol spelen, fotogra fisch vast te leggen. Na een beschrijving van de gevolgde route, aan de hand van een kaart verduidelijkt, gaf spr, het woord aan zijn echtgenoote, mevr. O. C. D, Idenburg—Siegenbeek van Heukelom, die de tientallen lichtbeelden in 'kleuren, die den toeschouwers vertoond werden, op duidelijke wijze toelichtte. Schitterende gedeelten van dit wonderlijke land, waarin nog vele herinneringen gevon den worden aan de Nederlandsche grond slagen van de cultuur aldaar, zijn in tref fend juiste kleuren vastgelegd, en ook de verdere fotografische afwerking verdient een woord' van lof. Duidelijk kwam tot uiting welke typische eigenaardigheden het landschap biedt, zoo als de blauwe, wazige kleuren der bergen, de fel blauwe luchten en de dikwijls groen grijze, tinten der eindelooze vlakten. Merk waardig is het verschil in karakter van de zelfde streek gedurende de zomer- en win termaanden. De onvriendelijke, stugge rot sen en kale bergen van den winter kunnen na een enkelen regen in het voorjaar er zijn echter streken van het land waar het in jaren niet regent! een zachter uiter lijk krijgen en een deel van hun woestheid binnen zeer korten tijd verliezen. Speciaal dienen vermeld te worden de opnamen uit het Kruger wildpark in Trans vaal, qan de grens van Portugeesch Oost- Afrlka, en de tot slot vertoonde beelden uit de flora van Zuid-Afrika. De voorzitter sloot de bijéénkomst met een kort propagandistisch woord. CHR. MONDACCORDEONCLUB „KUNST EN GENOT". Een geslaagde avond. De Chr. Mondaccordeonclub „Kunst en Genot" heeft gisteravond in het wijkgebouw Levendaal een zeer geslaagde uitvoering gegeven. K. en G., dat door de tijdsomstandigheden in langen tijd niets van zich heeft laten hooren, heeft in dien tijd nog niets aan be langstelling ingeboet. Het wijkgebouw was gisteravond geheel met belangstellenden gevuld. Ook de nieuwe wijkpredïkant, ds. D. J. Vossers gaf van zijn belangstelling in het K. en G.-werk blijk. BOERDERIJBRAND TE LILBOSCH. Gistermiddag ontstond brand in de kapi tale boerderij van de paters trappisten tie Lilbosoh (gemeente Echt ln Limburg). Bi korten tijd nam het vuur zulke afmetingen aan, dat een groot deel van de stallen en schuren, gevuld met hooi en stroo, afbrand de. Met moeite kon de veestapel gere'd worden. Dank zij het krachtige optredeh van de brandweer kon een groot gedeelte van de boerderij behouden blijven. Vóór enkele weken woedde er eveneens eèn bra.rvd in de boerderij, ten gevolge van brand stichting. De 80-jarige dader kon toen wor den gearresteerd. VERDRONKEN. De zoo goed els'blinde 52-Jarige B. H. te Dieren is sinds Dinsdagmiddag spoorloos verdwenen. Alroewel dreggen in den IJsel nog geen resultaat heeft gehad wordt aangenomen, dat hij jammerlijk is verdronken, daar (hij bij den IJsel het laatste werd gesignaleerd. AANVALLEN OP DUITSCH GEBIED. De Royal Air 1 Force heeft hedennacht, naar aan het D.N.B. wordt medegedeeld met zwakke strijdkrachten aanvallen on dernomen op Noord-Duitsch gebied, Ójp eenige plaatse^ werden brisant- en brand'- bomihen neergeworpen, die eohter geen schade van grooten omvang aanrichtten. Eenige vliegtuigen' drongen tot Berlijn door en slechts hpel enkele kwamen door de afweerversperring van de rijkshoofdstad heen. In Berlijn ontstonden ln woonwijken eenige branden. Bovendien werden op nieuw plaatsen van cultureel belang be schadigd. Drie vliegtuigen konden reeds bij hun nadering door het afweergeschut neer geschoten worden. Drie andere stortten bij Berlijn brandend neer. De R. A. F. verloor dus volgens de tot dusver 'bekende berich ten reeds 6 vliegtuigen. NIEUWE LUCHTAANVALLEN OP ENGELAND. Ook hedennacht waren weer zeer sterke formaties van het Buitsche luchtwapen op gestegen voor den aanval op de Engelsche eilanden. In verscheidene vluchten werd een belangrijke havenstad aan de Engel sche Zuidkust zeer doeltreffend met bom men van allerlei kaliber bestookt. Volgens de tot dusver ontvangen berichten der be manningen zijn in werven en loodsen uit gebreide 'branden waargenomen. Een nader D.'N.B.-bericht meldt, dat de aangevallen stad de groote oorlogshaven Portsmouth was. Duiüsehe gevechtsvliegtuigen zijn gisteren voorts doorgedrongen tot Noord-Schotland. Bij daglicht hebben zij aanvallen gedaan op voor den oorlog belangrijke industrleele en haveninstallaties. HET IJZER-GEDENKTEEKEN BIJ DEXMUIDEN. Het IJzer-gedenkteeken bij Dixmulden, het symbool en gedenkteeken voor de Vlaamsche soldaten uit den wereldoorlog, ls thans hersteld. Het gedenkteeken werd in Mei door Engelsche granaten zwaar be schadigd. (A.NP.) Na een woord van welkom van den voor zitter, den heer G. Werkhoven, waarbij deze met een enkel woord gewag maakte van de, nu gelukkig overwonnen, moeilijkheden van het K. en G.-clubleven, gaf het kranige, jeugdige corps, in een viertal nummers blijk van zijn kunnen. Directeur Roman leidde „zijn jongens" met vaste hand. In meer dan één opzicht één nummer werd afgewisseld met zang door het geheele, corps weet hij er uit te halen wat er in'zit. Een marsch, een potpourri en een Wiegelied van Schu bert, het werd alles met evenveel toewijding gespeeld. Naast het optreden van de Mondaccor deonclub was er goede zang van het K. en G.-jongenskoor o. 1. v. den heer van Leeu wen, declamatie door enkele leden van K. en G. en tenslotte een kampspel in twee be drijven: „Wigwam, de vijf avonturiers", bij welk spel de heer Roman ook al zijn capa citeiten als spelleider aan den dag legde. Al met al een gevarieerde en zeer geslaagde avond. Voor de palze heeft de penningmeester van K. en G. de heer van Weeren nog ge wezen op de steeds toenemende belangstel ling voor het K. en G.-werk. Na een woord van dank aan alle donateurs(trices) spoorde hij krachtig aan K. en G, te blijven steunen en hierdoor mede te helpen om de club op nog hooger peil te brengen. Ds. Vossers, die een kort slotwoord sprak, zeide met genoegen kennis te hebben ge maakt met K. en G. Het bestuur wenschte hij geluk met het 12'/2-jarig bestaan, dat kortgeleden in stilte is herdacht. Spr. hoopte dat de club nog vele jaren mocht bestaan. Tenslotte ging hij voor in dankgebed. N.V. VERZEKERINGSMIJ. „VOORUIT". In de gisteravond ten kantore der ven nootschap gehouden Jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Verzekeringsmaatschappij „Vooruit" werden de balans, verlies- en winstrekening en het jaarverslag onveranderd goedgekeurd. Overeenkomstig het voorstel van directie en commissarissen werd besloten ook over 1940 geen dividend uit te keeren en de netto-winst ad f. 1811 geheel te reserveeren. De statutair aftredende commissarissen, de heeren M. Dubbeldeman (tevens gedele geerd lid), F. Kooistra en J. J. van Stralen werden herbenoemd. In de voorafgaande vergadering der „ge zamenlijke verzekerden" werden de beide andere statutair aftredende commissarissen de heeren J. Veldman en B. Wijland even eens herkozen. De politie alhier heef^ aangehouden den 65jarigen W. v. S. als verdacht van verduistering, 2—1 TRAM RIJTUIGEN ONTSPOORD. Gisteravond omstreeks halfzeven zijn op het stationsemplacement van een tramtrein der N.Z.H.T.M. het tweede en derde rijtuig uit de rails -geloopen, waardoor een vlucht heuvel, een seinpaal, zoomede de bestrating over een lengte van 20 meter werden ver nield. Het veilkeer kon worden omgeleid, zoodat het stads- en interlocale verkeer weinig stagnatie ondervond. ingevoerd worden en zal de laatste trein om 21,05 uur naar Utrecht vertrekken. Dit laatste beteekent een belangrijke ver betering, daar nu de laatste trein van hier reeds om 18.14 naar Utrecht vertrekt. In den treinenloop Leiden—Alphen a. d. Rajn^Gouda komt geen verandering. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2