Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek Zaterdag 12 April 1941 rijnsburg. Brandstof in elke geivenschte hoeveelheid koudekerk aan den rijn. "leiderdorp. leimuiden. nieuwkoop. AGENDA Winterhulp Nederland IS UW RADIO DEFECT? VRAGENRUBRIEK KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Eland Gerardus z. van C. Sinon en H. Zwaan, Malefytstraat 113 Teunis Marie, z. van T. den Duik en M. van der Lenden, Parklaan 16 Jacoba^d. van J. van Duyn en G. van Duyvenbode, Wilheüninastraat 7b Johanna Josepha Catharina d. van M. Kosten en C. van Duyn, Elleboogsteeg 8 Antonie Ja cobus z, van G. J. van Welie en P. van Duyn, Ouweharidstraat 35 Arie z. van J. Plug en S. Berkhey, Oudehandstraat 14 Gerrit Cornells z. van C. Rijnsent en K. Mesesmaker, P. Kru- gerstraat 18 Comélis Johannes z. van C. Bo- termans en M. van der Mey, Noordw. weg 78 Martinus Jacobus z. van M. Dulfer en C. Bruin, Meidoornstraat 41 Huig, z. van T. van der Plas. en K. van Duyn, Blommerstraat 28 Jacob z. van J. van Rijn en J. C. van Duyn. J. Toorop- straat 9, Ov.erleden: Trijntje van Duyn echtgen. van J. Parlevliet 37 jaren. Gehuwd: R. Nljgh en C. van Rijn, R. van Limburgstraat 20boven W. van Rijn èn L. Plug, Duinstraat 19. LEIDSCHENDAM. Zilveren jubileum van den heer W. J. Lichtenbelt De heer W. J. Lichtenbelt assistent-chef van het station LeidschendamVoorburg der Ned. Spoonvegen herdacht onder veel blijken van belangstelling zijn 25-jarig ambtsjubileum. De stationschef de heer Heyen, overhandigde namens de directie de gebruikelijke gratificatie en namens het personeel een armbandhorloge, de echtgenoote van den jubilaris mocht een bloemenmand in ontvangst nemen. De heer L. C. de Koning, voorzitter van de Coöp. Groentenveiling Veur en Omstreken, overhandigde den jubilaris een kist sigaren en mevr. Lichtenbelt een fruitmand. Ook de oud-stationschef de heer van der Wel heeft den jubilaris hartelijk toegesprokén. De heer Lichtenbelt dankte mede namens zijn echtgenoote allen hartelijk voor de fraaie ge schenken en de hartelijke woorden. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. Th. van der Krogt geb. Zwetsloot Z. C. Biegstraaten geb. Schoneveldt D. J. M. Heemskerk geb. Oorrien Z. M. C. van Baren geb. Greeve twee Z. A. J. de Ruiter geb. Dorst, D Overleden: G. C. J. Olyhoek m., ld. J. J. J. Olyhoek m., ld. M. E. van Baren geb. van Vliet vr. 34 jr. Aanbesteding. Het verbreeden, rioleeren en bestraten van een gedeelte- Veurschestraatweg. Boschlaan en Veursche Achterweg is na publieke aanbesteding door B en W. gegund aan de firma Dekker en Faas té Naaldwijk voor. A. f. 24089, B, f11400, zijnde de laagste der zes inschrijvers. De Evangelisatievereeniging belegde in de Herv, Kerk een wijdingsavond. Ds. Boukema sprak over „Kruis en Zonde". De Geref. Knapenvereeniging had een spreek koor gevormd, dat zich. afgewisseld door solo zang van den heer M. de Groot, verschillende malen deed hooren. Tenslotte spraken de heeren Theeslnk en Weenhof toepasselijke woorden. NOORDWIJKERHOUT. Vergadering Bloembollencultuur. De Ver. van Bloembollencultuur vergader de in café Brama. De voorzitter opende, waarna de waarnemend secretaris de notu len las. Hierna volgde de rekening en verantwoor ding van den penningmeester over 1940. Er was een batig saldo van f. 40.19. Den pen ningmeester werd dank gebracht voor zijn accuraat beheer. Wegens periodieke aftreding van de hee ren L. C. Bouwmeester Gzn. en C. A. van Paridon werden asl "bestuurslid gekozen de heeren L. C. Bouwmeester Gzn. en M. Braun. Tot afgevaardigden naar de algemeene ver gadering te Haarlem werden gekozen de heeren E. Oostdam Jacz. en L. C. Bouw meester Gzn., terwijl als plaatsvervangers werden gekozen de heeren J. R. Zonneveld en L. M. van Noort. Na behandeling van den beschrijvingsbrief werd er op aangedron gen, om toch vooral a.s. najaar tijdig te ver gaderen om te trachten candldaten voor het hoofdbestuur te verkrijgen, die speciaal de narcissencultuur behartigen en voorstaan. Paaschwijding Ned. Herv. Kerk. Onder groote belangstelling werd in de Ned. Herv. Kerk voor de eerste maal een Paaschwijding gehouden onder leiding van ds. den Hertog. Verschillende vereenigingen verzorgden de voordrachten en de zangver - eeniging „Concordia"zong passende liederen. Te Amsterdam slaagde voor het examen vakbekwaamheid brood- en banketbakker, onze plaatsgenoot de heer Adr..de Klerk. OEGSTGEEST. Vergadering; Bloembollencultuur. In „,Zomerzorg" te Leiden vergaderde de afd. Oegstgeest én Omstreken der Algem. Ver. Bloem bollencultuur. De voorzitter de heer A. C. Hendriks en opende, waarop goedkeuring der notulen van den secretaris den heer G. J. Hoogervorst volgde. Na behandeling van den beschrijvingsbrief voor de a.s. vergadering besprak de heer Beumer nogmaals de oprichting van een bibliotheek. Het bestuur besloot hieraan op bescheiden voet ge volg te geven. De heer T. van Egmond vertoonde dan een film uit de gemeente Oegstgeest. Hierin kreeg men een prachtig overzicht van de beplantingen en groepeeringen langs de openbare wegen, vij vers en plantsoenen. Een zeldzame kleuren pracht is in eigen omgeving te bewonderen. Ook werd getoond, wat te bereiken is met beplan tingen en verzorging van overblijvende planten. Tevens gaf de heer van Egmond een fraai over zicht van planten uit eigen kweekerij. De voorzitter dankte den heer Van Egmond ■hartelijk voor hetgeen hij te genieten gaf. Opheffing plaatselyke Arbeidsbemiddeling. Met ingang van 1 Mei a.s. zal de plaatselijke arbeidsbemiddeling wordén opgeheven en onder gebracht worden naar het district Leiden. Hier mede wordt aan den agent den heer«G. H. v. d. Kooy als zoodanig ontslag verleend. Met ingang van denzelfden datum is de heer v. d. Kooy thans benoemd tot leider van het bijkantoor te Lisse, waarmede.hij is overgegaan in Rijksdienst. Dit kantoor omvat de bollenstreek van de ge meente Sassenheim af tot Hillegom. De heer v. d. Kooy was van de instelling van het instituut Arbeidsbemiddeling werkzaam in onze gemeente. Aan den heer M. v. d. Heul is op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als kassier der Neutr. Coöp. Boerenleenbank, In zijn plaats Is benoemd de heer D. Ketting te Rijnsburg. Vergadering Bloembollencultuur. De afdeeling Rijnsburg van Bloembollencul tuur vergaderde in de cantine van Flora. De 2e Voorzitter, de heer J. Zandbergen Wzn., opende waarna de secretaris de heer J. H. de Haan de notulen las, welke onveranderd werden goedge keurd. Ook zijn jaarverslag werd vastgesteld. De penningmeester, de heer J. van Egmond Nzn., gaf een overzicht van de financiën. Er is een batig saldo van f. 89.62. De Controle com missie bevond alles in orde. De penningmeester werd gedéchargeerd. De behandeling van den Be schrijvingsbrief voor de a.s. Algem. Vergadering te Haarlem lokte geen discussie uit. Tot afge vaardigden werden aangewezen de heeren J, Zandbergen Wzn., en L. de Mooy Adrz. Vragen werden gesteld over de 24 surplus en de vast te stellen prijzen voor de bollen in het a.s. seizoen. Daarna sluiting en verloting. Evangelisatiekoor. Het Evangelisatiekoor belegde in de Ger. Kerk onder leiding van den heer F. Heemskerk een wijdingsure voor het Paaschféest. Na opening door ds. Van der Loo werden verschillende lie deren keurig ten gehoore gebracht hetgeen o.a. bleek uit de vertolking yan ps. 24. Ter afwisseling eenige verzen door een dub- belmannenkwartet, terwijl een lid van het koor op gevoelige wijze: „Is dat, is dat mijn Koning" zong. Ds. Van der Loo las de meditaties van dr. A. Kuyper: „Die voorbijgingen lasterden hem". De heer J. Timmers droeg voor: „Bij het kruis" en „Het heilig lied" van W. de Merode. Deze zeer bijzondere avond, welke een nieuw succes was voor het Evangelisatiekoor, werd door ds. Van der Loo gesloten. VALKENBURG. DE WEDEROPBOUW. Door den Gemeentearchitect, den -heer Haasnoot werd een plan ontworpen tot de stichting van een 12-tal arbeiderswoningen onder deze gemeente in het kader van den Wederopbouw. Met den bouw, welke wordt uitgevoerd door den aannemer den heer C. J. Strijk, te Oegstgeest is dezer dagen reeds een aan vang gemaakt. Men hoopt deze woniligen in ca. 4 maan den gereed te hebben. VOORHOUT. OUDSTE INGEZETENE OVERLEDEN. De oudste inwoner onzer gemeente, de heer Leonardus van Wieringen is overleden. Hij be reikte den leeftijd van 88 jaar. Jaarvergadering „Door Veredeling Verbetering". De Kleinveever. „Door Veredeling Verbetering" vergaderde onder leiding van den voorzitter de.n heer H. G. Warmenhoven in café „De Bonte Koe" van den hëer J. v. Steyn. Deze memoreerde de behaalde successen der leden op in de om geving gehouden tentoonstellingen. De vereeni- ging bevindt zich dienaangaande in opgaande lijn. Alleen bij ons verkrijgbaar prima BRANDHOUT - Gemengd 50 °/o hard, 50 °lo zacht a f. 4.20 per 100 kg. 1599 Electr. Brandhoutzagerij Fa. DE CLERCQ VAN LENNEP K. DIEFSTEEG 6a. LEIPEN --TELEF. 22332 - (Ingez. Med.) Na voorlezing der notulen door den secretaris den heer Joh. v. Leeuwen, werd als afgevaardigde naar de Alg. Vergadering van den Raad" van Be heer gekozen de heer H. G. Warmenhoven. Na een keurig jaarverslag van den secretaris volgde dat, van dcii"penningmeester den heer G. A. BeL Inkomsten f. 101.46; uitgaven f. 39.99; batig saldo f. 61.47. De inkomsten der veiling bedroegen f. 81.99, de uitgaven f. 54.30, batig saldo f27.69. In kas is thans f. 181.02. Als verificateurs werden gekozen de. heeren A. v. Berkel en J. P. Schulte. De le voorzitter de heer H. G. Warmenhoven, de le penningmeester de heer G. .A, Bel en de 2e secretaris de heer P. v. Werkhoven B.zn. wer den herkozen. Na verloting van een drietal konijnen volgde sluiting.. Burgerlijke Stand. Overleden: Leonardus van Wieringen, 88 jaar, wedr, van M. Meukeu Maria Elisabeth Brohm 55 jaar, ongehuwd. Geboren: Cornells Jacobus, z. van A, P. v. d. Wiel en A. C. Rietveld Johannes Hendricus Gerardus, z. van G, J. v. Dijk en C. v. d. Nouland. Rijkspostspaarbank. In den loop van Maart werd aan het kantoor der P.T.T. alhier op spaarbankboekjes ingelegd f. 2024.50 (v.m. f. 3974.26) en terugbetaald f. 2170.29 (v.m. f. 4058.55). WASSENAAR. Aan deMiddelbare Landbouwschool te Groningen werd het diploma uitgereikt aan onzen plaatsgenoot A. J. Heijnis. ZEVENHOVEN. De Ringvaart uitgebaggerd. Het werkverschaffingsobject, t.w. het uit baggeren van de Ringvaart is dezer dagen gereed gekomen. Zilveren jubileum. Dezer dagen herdacht de heer L. J. Steijn het feit, dat hij 25 jaar geleden benoemd werd tot machinist van het stoomgemaal Uuhof van den Zevenhovenschen polder. Bij monde van den dijkgraaf den heer L. J. de Groot werd de jubilaris gehuldigd en hem een enveloppe met inhoud overhandigd, waarvoor hij zijn hartelijken dank betuigde. ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Maria Theresia d. van B. A. Roessen en W. E. van der Hoeven Petrus Wilhelmus Josephus z. van J. van der Drift en G. A. Kuijpers Petrus Adrianus Maria Joseph z. van G. A. Pieterse en M, B. Zandbergen Maria Antonia d. van J. Ch. Schuur en D. A. M. Janson Temmetje Wilhelmina d.- van Ch. Verra en J. .de Jong. Ondertrouwd: L. Th. Beugelsdijk 27 jr. en M. Borst 25 jr. ALPHEN. EINDEXAMENS CHR. LAGERE LANDBOUWSCHOOL. Deze examens stonden onder leiding van den Rijkslandbouwconsulent ir. H. de Groot.' De meeste leden der Commissie van Toe zicht waren aanwezig en bijna alle leden van het bestuur der school. Van de leerlin gen der 4e klas ontvingen Joh. Kool alhier, Dirk Keizer, Aarlanderveen, Jan Kooman, Benthuizen, Jan v. d. Sterre, Gelderswoude en Jan Treur Leimuiden een diploma „met vrucht". Aan Jac. van Berkel en Dirk van Leeuwen uit Aarlanderveen, TeUnis Dom burg, Piet Buitelaar en Corn. Oppelaar uit Zwammerdam, Leendert van Gaaien Czn., Leendert van Gaaien MCzn., -Joh. den Her tog en Arie Kranenburg uit Alphen a.d. Rijn; Geerlof Kaashoek, Hazörswoude en Jan van Zwieten Leiderdorp, werd een di ploma „met veel vrucht" uitgereikt, terwijl Aart Verburg, Alphen a.d. Rijn (Zwammer dam), een diploma ontving „met zeer veel vrucht". Van de le naar de 2de klas werden bevor derd 23 leerlingen; van de 2e naar de 3de klas 15 leerlingen; één ging niet over. Van de 3e naar de 4e klas werden 18 leerlingen bevorderd. Voor de nieuwe eerste klas, die met Mei aanvangt, hebben zich reeds 17 leerlingen aangemeld. Frauduleus geslacht vleesch. Door de politie is procesverbaal opge maakt en een hoeveelheid vleesch in beslag genomen bij R. aan den Óudshoornsche weg dat afkomstig bleek van frauduleuze slach ting. Geboren: Helena Petronella d. van L. de Lange en Clazina Johanna Balvert Hendrik z. van H. Oudshoorn en Lijntje van Wijn gaarden. Ondertrouwd: J. P. Voorbij 28 jr. met Martina van den Akker 26 jr. Pieter H, de Boer 34 jr. wonende te Monnikendam met Gijsje B, v. d. Kraan 25 jr. G. Tijsterman 30 jr. met Jo hanna Wijfje 22 jr. Corns. Rietveld 28 jr. met Meintje van Duiven 21 jr. wonende te Almelo. Gehuwd: W. Griffioen 28 jr. met Jannigje Burggraaf 28 jr BODEGRAVEN. Varkens in beslag genomen. Door de politie werd in samenwerking met den Nieuwerbrugschen veldwachter een Rijnsburgsche bloemenauto aangehouden, waarin 4 vette varkens vervoerd werden. De dieren werden inbeslag genomen en naar het slachthuis vervoerd. De bestuur der kreeg proces-verbaal, terwijl ook de landbouwer V. onder Nieuwerbrug, die de varkens geleverd bleek te hebben, verbali- seerd werd. Verkooping. Ten overstaan van notaris Krüseman, werden geveild 2 perceelen in de Koning straat en een garage met bovenwoning aan de Beursstraat. Perpeel 1, een woonhuis, werd in bod gebracht op f.4250.en ge-, mijnd op f. 225.door den heer F. Noord-' hoek. - Perceel 2, een dergelijk woonhuis, werd in bod gebracht op f.4400.en ge mijnd op f.300.door den heer A. v, ,d. Berg te Nieuwerbrug, terwijl perceel 3 in bod werd gebracht op f. 6150.— en gemijnd op f250.voor de fa, B. de Keyzer, alhier. Alle perceelen werdén gegund. RAADSAGENDA. De Raad komt Woensdagmiddag a.s. om 3 uur bijeen. De agenda luidt: 1. Opening; 2. Notulen; 3. Ingekomen stukken; 4. Benoeming van een hoofd der OJL. School; 5. Voordracht tot wijziging der gemeentebegrooting 1941. Tegen 2 uur zijn de raadsleden uitgenoo- digd tot een excursie naar de terreinen van het Waterbedrijf, waar de nieuwe filter- installatie zal worden bezichtigd en toege licht door den adviseur van het bedrijf ir. Eksteen. Burgerlijke Stand. Geboren: Antoinetta Theodora d. van J_Blij- leven en B. Kroon Arie z. van A. E. van Leeuwen en E. Versteeg. Overleden: H. van Oosterom 65 jr. (overleden te Gouda)i Ondertrouwd: H van Disseldorp 25 jr. en W. J. v. d. Voorn 20 jr. C. Verbree 31 jr. en N. van Mourik 26 jr. Verboden verkoop van kunsmestbons. In de zaak van de verboden verkoop van kunstmestbons, waarbij een 15-tal boeren uit deze gemeente slachtoffer geworden waren van valsche voorspiegelingen van een opkooper is het onderzoek thans gesloten. In samenwerking met de Centrale Crisis-recherche werden tal rijke verbalen opgemaakt, niet alleen tegen de plaatselijke overtreders van de wet, maar ook tegen de kring van opkoopers elders, die de bons tegen fabelachtige prijzen van de hand deden. Door de Haagsche recherche werd Woensdag hier een ingezetene gearresteerd en aan de justitie overgegeven, die frau duleus zou hebben geslacht en het vleesch naar Den Haag zou hebben vervoerd, waar het tevoren reeds in beslag zou zijn ge nomen. Voor het diploma lingerie slaagden de dames J. Koot, R. Kromwijk, R. Droogh, C. Röling, A. v..d. Poll, A. Zwanenburg, S. Bruijnem, Regtvoort'en-L. Blom. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Wilhelm z. van P. Bak huizen en C. G. Hoogendoorn Johanna Mar tina d. van S. A, Blanken en J. J. Spruijt. Ondertrouwd: B. Burggraaf en C. T, Vermeu len S. Edelman en C. H. Ravensberg. Jaarvergadering Coöp. Boerenleenbank. De voorzitter de heer W. C. Hage, opende en herdacht de leden, die in het afgeloopen jaar overleden waren. Spr. huldigde den heer P. Loef Az. die 22 jaar voorzitter is geweest en thans wegens hoogen leeftijd voor deze functie moest bedanken, maar nog bestuurslid blijft. De secretaris, de heer Jb. Bulk Sr. las de no tulen, waarna de kassier, de heer J. Hooftman Jr. zijn jaarverslag uitbracht; Het jaar 1940 is gezien de moeilijke omstandigheden waaronder gewerkt moest worden, niet onbevredigend geweest. Hierna deed de kasier rekening en verant woording. Uit de rekening bleek, dat de totale ontvangsten en uitgaven (incl. het begin- en eindsaldo) bedroegen f. 1.749.918.92, w.o. ontvan gen spaargelden en termijndeposito's f. 347.447.54, terug betaald idem f. 397.730.37, terugbetaalde voorschotten fr 32.439.58, gegeven voorschotten f6.478.64, ontvangsten in loopende rekening van de rekeninghouders f. 651.823.34, uitgaven idem f. 642.937.51. De balans per 31 December vermeldt onder bezittingen o.m. uitstaande voorschotten f. 121.422.61, te goed in loopende rekening, reke ninghouders f. 108.667.54, centr. bank f. 171.478.33, Jaardeposito centrale bank f. 30.000.onder de schulden: spaargelden en termijndeposito's f. 428.325.75, in loopende rekening van de reke ninghouders f113.240.36. Het winst-saldo bedraagt' (na afschrijving) f. 1893.98 (v. j. f,1799.11). De rekening werd met alg.' st. -goedgekeurd. De aftr. bestuursleden werden herkozen, waar na sluiting volgde. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Willem Oppelaar 28 jr. _en Johanna Oppelaar 30- jr. Diploma's E. H. B. O. Van den aanvangscursus E. H. B. O. on der leiding van mej. dr. G. J. Verbrugge is het voorloopïg diploma uitgereikt aan de dames A. v. Atten, A. Braat, G« v. Beveren, A. C. M. v. piestTurk, M. de Haas, N. Kra nenburgvan Ëlswijk, W. Los, T. Manschot, T. Rasser, J. Spek, C. M. v. Stralen, B. D. v. d. VeldenKarstens, L. Verkley, C. Ver- vark, M. Wissel en E. J. Giezen en aan de heeren H. J. Huisman, G. v. d. Krol, L. Los, L. Noort en G. Roeleveld. Burgerlijke Stand. Geboren: Elizabeth Maria Margaretha d. van L. A. J. Oudshoorn en M. E. M. van Iterson. Getrouwd: T. Roest en M. van Leeuwen. AANBESTEDING VERSTERKER- STATION. De Rijksgebouwendienst heeft aanbesteed het bouwen van een versterkerstation aan de Ringvaart nabij onze gemeente. Laagste inschrijvers waren C. de Raat en J. Tolk te Alphen aan den Rijn voor f. 25.815. Opvoering van wijdingsvol Passiespel. In hotel Sportlust werd gedurende twee avonden door 70 medewerkenden een pas siespel opgevoerd. De proloog werd vertolkt door mej. Rika van Dam, en de Christusfiguur door Jan Kwakkenbos Antzn., die dit oh uitstekende wijze deden. Het zangkoor stond onder lei ding van C. van Koert, pianiste mej. J. Groenendijk. Décor en costumeering werk ten uitstekend mede. Het waren avonden, waarvan groote wijding uitging. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Helana Maria, d. V. L. M. van der Tol en A. M. Neuteboom. Ge- rarda Maria, d. v. P. M. Pieterse en C. Leüveld. Tot het nemen van vingerafdrukken ten behoeve van de vervaardiging van de persoonsbewijzen-zijn in deze gemeente be voegd verklaard en aangewezen de heeren F. J. Post en A. M. van Vuuren. RIJNZATERWOUDE. Jaarvergadering Prot. Begrafenis Verecniging „De Laatste Eer". Bovengenoemde vereeniging vergaderde in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk, De voor zitter de heer P. Rietdijk opende en memoreerde het 20-jarig bestaan der vereeniging. Ook her dacht hij het overleden bestuurslid den heer A, v. Loon, die van de oprichting af bestuurslid was. De secretaris de heer K. A. Wesselius las de notulen en het Jaarverslag die onveranderd on der dank werden vastgesteld. Uit het verslag van den penningmeester, den heer J. Vet, bleek dat er 226 leden zijn. De inkomsten met inbegrip van het batig saldo 1939 bedroegen f. 1081.32. De uitgaven f. 721.10; batig saldo f,360.22 op 1 Januari 1940. Dit batig saldo is reeds weer opge bruikt in verband met de vele begrafenissen in de eerste drie maanden van dit jaar. De vereeni ging had in 1940 17 begrafenissen, waarvan en kele buiten de gemeente. Den penningmeester werd dank gebracht voor zijn accuraat beheer. In de vacature A. v. Loon werd als bestuurslid benoemd H. Roos; de heeren K, A. Wesselius, J. de Rijk en P. Jansen werden herkozen. De heer P. Jansen sloot met dankgebed. TER AAR. Burgerlijke Stand Geboren; Cecilia d. van A. H. Valenten en van C, C. van den Berg Francina d. van G. J. Helling en van M. Pieterse. Overleden; Cornelis van Harten 66 jr. Ondertrouwd: Cornells Antonius de Jong 27 jr. te Zoeterwoude en Maria Johanna Cornelia zabeth Hoogervorst 26 jr. te Ter Aar. Speet 30 jr, te Ter Aar Nicolaas Gerai*dus Pieterse 27 jr te Leimuiden en Hendrika Eli zabeth Hoogervorst 26 jr, te Ter Aar. Als voorzitter van de Onderlinge Brandwaarborgmij. is in de plaats van den heer W. Hoogstraten, die had bedankt, ge kozen de heer M. J. N. van der Weijden. Zondag. Evang. Chr. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorin, en 6Vz uur nam. Jeruël fle Groenesteeg 16): 10 uur v.m. spr. de heer G. F. Kolderman, 7.30 uur non. de heer D. J. Korts. Oegstgeest (Geversstraat 13): Gem. Gods 10 uurvun. en 4% uur njn. Maandag. Evang. Chr. Gem.: Samenkomst te 10 uur voorm. i Jeruël (le Groenesteeg 16)10.39 uur v.m. spr. mej. Veenema; 5 uur nam. bijzondere samen komst, spr. de heer J. de Wilde. Kat wij k-aan-Zee (Casa Cara): Spr. K. Asmus 5 uur nam. Woensdag. Leidsóhe Wolspinnerij N.V., Buitengew. Alg. Verg. van aandeelhouders, 11 uur voorm. Oegstgeest (Geversstraat 13): Gem. Gods Samenkomst te 7^ uur n.m. BIOSCOPEN, 118 Jaar: 14 jaar: 5 alle leeftijden. Luxor-theater: „Hoera, er is een stamhouder" t. Dagelijks nam. 2 en 8 uur, 's Zondags en 2de Paaschdag 2—7 uur, doorloopende voorstelling. Lido-theater: „Amor doet in kousen" t. Dagelijks 8.15 uur nam.; 's Zondags te 2, 4.30 en 7u„ Woensd. en Zaterd matinée 2.30 u. Trianon Theater: „Traum Musik" Dagelijks 2 en 8 uur, 's Zondags en'2de Paasch dag van 2^—6.30 uur doorl. voorstelling.' Casino-theater: „Kermisgasten". Dagelijks 8 uur, Zaterdag ook 2% uur, Paasch- dagen 2, 4% en 8 uur. Rex-theater: „Robert en Bertram op ski's" Dagelijks 2 en 8 uur nam.; Zondag en 2de Paaschdag 2, 4% en 8 uur. Nova-theater (Katwijk aftn Zee): Nam. 8 uur „Watt en Vi Watt als pensiongasten", (Zon dags gesloten). Van 2den Paaschdag af, „Malle gevallen". 2de Paaschdag 2, 4.15 en 8 u. Dé avond-, nacht en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 12 Aprfi 20 il tot Maandag 14 April 8 uur waargenomen door: de Apotheek Duystèr, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waarge nomen door de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhel- minapark 8, tel. 26274, De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Maandag 14 April 8 uur tot Zaterdag 19 April 8 uur waargenomen door de Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807, de Apotheek. „Tot Hulp der Menschheid", Hooi gracht 48, Tel. 21060. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waarge nomen door de Oegstgeestsche Apotheek; Wilhel- minapark 8, tel. 26274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren Kors, Meijboom, Nieuwzwaag, Poortman, Stof fers. en Veldhuizen en van Maandagmorgen 8 uur tot Dinsdagmorgen 8 uur door de doctoren Bertel, Hartman, van Leeuwen, van der Meer en Verbrugge. Te Oegstgeest wordt deze dienst den lsten Paaschdag waargenomen door dr. Varekamp, tel. 21916 en den Tweeden door dr. Leemhuis, tel 22030. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 3 gr. C. (37 gr. F.). O Gironummer van de W.H.N. 5553. De Bank van de WJLN. is Kas» vereeniging N. V. Amsterdam, Postgironummer 8 7 7. Stort op 5553 oi 877. Ge brengt geluk In veler leven. Bel 24244 De Radiotechnische Dienst IEMGO n.v. NIEUWE RIJN 3?. 5798 (Ingez, Med.) WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Hugo z, van L. van Es en van T. de Redelijkheid Francina d. van P. de Kooter en van M. Kerver Wilhelmina Juliana Bea trix Irene d. van C. van den Bosch en van C. Meiderwijk Willem z.van P. de Pater en van G. J. den Gevonden voorwerpen: sleutel, num merplaat van een auto, groene damescein tuur. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Adrianus Jacobus Dissel dorp, 25 j. en Wilhelmina Johanna van der Voorn, 20 j., te Bodegraven. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer W. Snellemans Jr., thans leeraar aan het Chr. Lyceum te Zeist, promoveerde aan de Universiteit te Amsterdam tot doctor in de Letteren en Wijsbegeere. H. A. te N. Voor het afleggen van een examen voor het rijbewijs dien D zich te wenden tot, het ..Centraal Bureau voor de afgifte van Bewijsstukken van Rijvaardigheid", Gr. Herto- ginnelaan 70, te Den Haag, 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6