LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 12 April (941 OFFICIEELE KENNISGEVING KERK- EN SCHOOLNIEUWS VISSCHERIJ-BERICHTEN A. O. G. de Thouars overleden Laatste Berichten Buitenland VRAGENRUBRIEK SPORT MARKT oud-leeraar aan de voormalige kweekschool. Foto-archief „L.D." Wijlen dè hee'r de Thouars. De heer H. van Slooten Jr. schrijft ons: Nog onverwachts is hij van ons heenge gaan en met ontroering zullen velen, zo wel in als buiten Leiden, het bericht van zijn overlijden, gelezen hebben. Voor zijn familieleden en meer intieme vrienden, die er getuigen van geweest zijn, hoe dit eer tijds zo krachtige lichaam langzaam maar zeker werd gesloopt door een alles onder mijnende kwaal, kwam dit sterven als iets, dat leder ogenblik gevreesd kon worden. En zo is aan dit werkzaam leven een einde gekomen op een leeftijd, waarop de mens nog plannen maakt, wijl de dood hem nog verre schijnt. Adolph Otto Godert de Thouars werd 13 Juli 1877 te Oldenzaal geboren, Na de school Voor lager en voortgezet lager on derwijs te Steenwijk te hebben doorloopen, werd hij leerling van de Rijks-kweekschool voor onderwijzers te Deventer. Behalve de onderwijzersakte wist -hij in weinige jaren Se hoofdakte én de akten voor Frans, Duits en Engels L.O. te behalen. Op latere leeftijd, gedurende zijn Leldse tijd, verwierf hij nog de akte Duitsch M.O. Nadat hij als onderwijzer en daarna als hoofd ener school te Almelo werkzaam was geweest, werd hij in 1918 benoemd tot leraar In de Nederlandse en de Duitse taal aan de Ge meentelijke kweekschool alhier. Talrijk zijn diégenen, aan wier opleiding tot het on derwijzersambt hij ,in deze laatste betrek king heeft medegewerkt. En zij allen zullen kunnen getuigen van zijn grote kundighe den. Ja, hij was een begaafd mens, die be kwaamheid paarde aan scherpte van oor dcel en juistheid van inzicht. Het leraar schap bood hem geen moeilijkheden; zijn wijze van lesgeven wist de aandacht dei- leerlingen te boeien; men voelde, dat daar een leraar stond, die niet alleen zijn vak volkomen beheerste, maar die ook het ver mogen bezat zijn kennis aan anderen mede te delen. Veel eiste hij van zijn leerlingen, omdat hij zich zelf strenge plichten op legde. doch hij toonde zich steeds een rechtvaardig leider, die niet meer vergde dan redelijkerwijze gevergd mocht worden. Ook in de hogere kringen van het on derwijs. wist men zijn bekwaamheden te waarderen: herhaalde malen werd hij uit genodigd ais examinator bij het examen voor de hoofdakte op te treden. Hij was een man van grote werkkracht, die zelden of nooit moeheid kende en die nagenoeg geen enkele dag wegens onge steldheid heeft moeten verzuimen. Zijn ar beid aan de kweekschpol had zijn volle liefde en zwaar heeft Ook hem het besluit getroffen, waarbij in 1936 de school werd opgeheven en waardoor hem plotseling een werkkring werd ontnomen, die hem in ieder opzicht voldoening schonk. Weinig kon hij toen bevroeden dat de kwaal, die hem nu ten grave gesleept heeft, het hem toch onmogelijk gemaakt zou hebben zijn werk voort te zetten. Dinsdag zullen we hem ter ruste leggen. Maar In onze herinnering zal hij blijven voortleven als een trouwe dienaar van het onderwijs, die gewerkt heeft zolang hij werken mocht. Hij-ruste in vrede. NED. HERV. GEMEENTE. Het plan „Gemeente-Opbouw", dat dooi de Synode der Ned. Herv. Kerk aan de Ned. Herv. Gemeenten is aangeboden en waar over wij reeds het een en ander hebben medegedeeld, zal In een bijzondere verga dering van den .Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te dezer stede aan de orde wor den gesteld. Ds. D. Kuilman en dr. G. C. van Niftrik van. Rijnsburg zullen dit plan inleiden. De commlssie-Godsdienstonderwijs heeft het voornemen om de kinderen van de openbare schoolcatechisatles op een Zon dagmiddag in eeen kerkgebouw samen te roepen. Verder zal de Jeugddienst-commis sie het plan overwegen of dit ook later met andere, kinderen mogelijk is. Ged-^ht is hierbij aan een jeugddienst. UITVOERING „KUNST EN GENOEGEN". In de concertzaal van den héér J. Mekcl is Donderdagavond een geanimeerde uit voering gegeven door het mandolinegezel- schap „Kunst en Genoegen" onder de als steedsvoortvarende leiding van den heer H. Leegstra, Het concert werd geopend door den voor zitter, den heer H. v. Vliet, die allen wel kom heette en een woord van hartelijke opwekking sprak tot steun der vereeniging, waarna het programma geopend werd met den .Kunst- en Genoegen"-marsch, die de heer v. Vliet aan de vereeniging had opge dragen. Deze marsch beteekende een opge wekte inzet van een programma, dat we derom de goede kwaliteiten van het en semble aantoonde. Verschillende goedge kozen nummers, waaronder walsen en mar- schen trokken de aandacht van de toe- bestrijding van wandgedierte. Burgemeester en Wethouders van Leiden maken bekend, dat Inzake de bestrijding van wandgedierte de volgende bepalingen zijn vastgesteld Ingevolge het Besluit van den Secretaris-Generaal van het Departe ment van Binnenlandsche Zaken van 29/30 Januari 1940 B.Z. no. 1 V, onverminderd de vo-» 'schriften, vastges .ld in de „Veror dening. houdende voorschriften nopens be hoorlijke bewoning van woningen" (Verza- melnummer 104) le. Het is, te rekenen van 1 April 1941 af. verboden als verhuurder of uit anderen hoofde een woning of gedeelte daarvan al dam nlet gemeubileerd of gestoffeerd in gebruik, te geven, zonder dat een verklaring is ingeleverd bij het bureau van de Be volking, Stadhuis alhier, waaruit blijkt, dat noch in de woning, noch in de daarin even tueel aanwezige huisraad wandgedierte is aangetroffen. Van het zelfde tijdstip af is het verboden bij het als huurder of uit anderen hoofde betrekken van een woning of van een ge deelte daarvan, daarin huisraad te plaat sen of aan te brengen, zonder dat een ver klaring als voren bedoeld is ingeleverd bij het voormeld Bureau. Overtreding van deze bepalingen wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste 2 maanden of geldboete van ten hoogste drie honderd gulden. 2e. Een verklaring sub le bedoeld wordt uitsluitend afgegeven door-de Directie van den Gemeentelijken Ontsmettingsdienst, Noorderstraat 18 (telef. 21319) en wel zoo- dra na de door dezen dienst ingestelde controle is gebleken, dat in de woning en/of het huisraad geen wandgedierte is aangetroffen. Voor het instellen van de controle, die, na aanvrage, op korten termijn wordt ver richt, moet vooraf tegen ontvangst vaneen gewaarmerkte kwitantie aan voormelden dienst worden' betaald: f. 1.voor de controle Van woningen met een huurprijs tot f.800 per jaar en f, 1 voor den voor deze woningen bestem den inboedel: f. 2.voor de controle van woningen met een huurprijs van f. 800 of hooger per jaar en f. 2— voor den voor deze woningen be stemden Inboedel. 1701 A. TEPE, Weth. loco-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. hoorders, terwijl de kinderen van den heer van Vliet. n.l. de heeren F. en H. èn mej. J. van Vliet zich als solisten in de „Die Klosterglocken" en Weber's „Aufforderung zum Tanz" resp. vierhandig op de piano en op de mandoline deden hooren. De uitvoe ring van het programma getuigde weer van de zorgvuldige voorbereiding en oogst te veel succes. Na de pauze vermaakte men zich om de klucht „Het telegram", waarin de heeren Bekooy, Jurgens en Ouwerkerk en de dames v. d. Mey de rollen tot tevre denheid vertolkten. Het was dus een geslaagde avond, die allen ln dé beste stemming huiswaarts deed gaan. Nog zij gemeld, dat het bestuur op 1 April aan den directeur, den heer Leeg stra, die zooveel verdienstelijk werk voor de vereeniging heeft verricht een bloemen hulde heeft gezonden, ln verband met het feit, dat hij op dien datum 20 jaar direc teur was van een Mandolfnevereeniglng in Den Haag, TENTOONSTELLING VAN VLECHTWERK. In het Rijksmuseum voor Volkenkunde. In het Rijksmuseum voor Volkenkunde alhier werd gisteren een tentoonstelling opengesteld van vlechtwerk uit Neder- landsch-Indië, Japan, Afrika en Amerika. Het ligt in de bedoeling deze expositie, die samengesteld is in het kader van een reeks tentoonstellingen over speciale onderwer pen, ongeveer drie maanden ln stand te houden. De vlechtkunst, die eerst de laatste de cennia in ons land geheel aan het uitster ven is geraakt, is in vele andere landen, waar de techniek het handwerk nog niet te zeer heeft verdrongen, nog ln grooten bloei. Het is hierbij opmerkelijk, hoe leder .volk daarbij zijn eigen stijl bewaard Het, en dat niet de individueele smaak en aanleg doch voornamelijk de artistieke idealen van de gemeenschap hun stempel drukken op de producten van deze handnijverheid. Dit komt heel duidelijk tot uiting, als men eenlgen tijd op de tentoonstelling, die naai de streken van herkomst is gerangschikt, rond ziet, en van iedere groep de karak teristieke kenteekenen waarneemt. Vele streken toonen b.v. een eenvoudig motief, terwijl de afwerking, hoewel niet onaantrekkelijk, toch onregelmatig Is ge bleven. Daarentegen toont b.v. Japan een uitzonderlijke verfijning van de vlecht- techniek, zoodat men bij het zien er van zich nauwelijks kan indenken, dat deze voorwerpen met de hand zijn vervaardigd. Borneo laat een heel anderen stijl zien, die zich hoofdzakelijk uit in een minutieuze versiering van de overigens op veel eenvou diger wijze dan de Japansche producten gefabriceerde voorwerpen. Ook het mate riaal is natuurlijk een aanwijzing voor de herkomst van het product. Bijna al het tentoongestelde bestaat uit gebruiksvoorwerpen, zooals klein huisraad, doozen en mandenwerk, lig- en zitmatten, onderdeelen van kleeding, werktuigen en schilden. Ongetwijfeld is deze tentoonstelHng een bezoek waard, want over het algemeen is over deze techniek niet veel bekend, en zeiden zal men zulk een overzichtelijk beeld krijgen van wat verschillende landen op dit belangrijke gebied van handwerk presteeren. WIJDINGSDIENST „EX ANIMO". Indrukwekkende ure in de Hooglandschc Kerk. In een dienst, die op zeer velen diepen indruk gemaakt heeft en die bedoeld was als inleiding van den Góeden Vrijdag, is Donderdagavond het lijden en sterven van Christus herdacht. De Chr. Zangvereeniglng „Ex Animo", die ook nu het Initiatief tot dezen dienst ge nomen had, is met het houden van een dergelijke ure aan den wensch van zeer velen tegemoet gekomen. De Hooglandsche Kerk, die zich voor een dergelijke plech tigheid al zeer bijzonder leent, was ge heel met belangstellenden gevuld. Onder de ruim zestienhonderd aanwezigen, merkten wij o.m. op de predikanten ds. J. de Wit, ds. H. C. Touw, ds. D. J. Vossers en den heer Jac. Wilbrink, lid der Gemeente-Com missie. Het Kerkkoor „Ex Animo", dat het groot ste aandeel aan dezen dienst had, verzorg de den zang. Daarnaast las ds. D. Kuilman eenige schriftgedeelten, die op Jezus' kruis gang betrekking hadden; ook hield hij een korte meditatie over Jesaja 53 vers 4 B en 5 Het koor, dat onder leiding stond van zijn directeur, den heer H. W. de Wolff, opende met het prachtige koor „Kommt ihr Töch- ter" uit de Matthëus Passion van Bach. Verder hoorden wij van het koor enkele ge zangen, waarvan wij zeer speciaal Gezang 49 noemen, dat met veel gevoel werd ge zongen, en het slotkoor uit de Matthëus Passion: „Wil- setzen uns met Tranen nieder". De heer De Wolff, die zich tegen over mooi stemmenmateriaal geplaatst ziet, heeft dat in den loop der jaren wel weten te ontwikkelen. Ongetwijfeld is het zijn ver dienste, dat men gevoel voor klank en tempi heeft gekregen, twee onmisbare fac toren voor waarlijk goeden zang. O Een strijkensemble o. 1. v. mej. Annie de Haan zorgde voor een zülvere begeleiding. Een aparte vermelding verdient dit ensem ble voor de wijze waarop het zijn taak op vatte bij de inleiding van de beide koren uit de Mattheüs Passion. Ds. D. Kuilman, heeft er in zijn meditatie op gewezen, dat wij ons met groote stilte en diepen eerbied hebben te plaatsen voor het kruis van Golgotha en het diepgaande lijden van den Man van smarten. Daarnaast hebben wij er ons ook toe te bepalen, welke zegen ons uit dat lijden toespreekt. Spr., die dan Jacq, v. d. Waals aanhaalde, als zij in één van haar verzen zegt: „Als ik in gedachten sta Voor het Kruis van Gol gothatoonde aan, dat ook deze dich teres voelt, dat het Kruis predikt de ver geving der zonde. Na er op gewezen te hebben, dat wij open oogen dienen te hebben voor den grooten Godsraad, die in dit lijden verborgen ligt, werd uiteengezet, dat Christus voor ons aan het Kruis, genageld- is. Hij heeft in onze plaats geléden en gestreden, maar ook over wonnen. Ootmoedig moeten wij dan ook leeren zeggen: „Jezus, Uw verzoenend ster ven, Blijft het rustpunt van ons hart." Met het gemeenschappelijk zingen van Gez. 50 vers 3 werd deze plechtige ure be sloten. KON. NED. MIJ. VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Laatste bijeenkomst in dit seizoen. 'Onder leiding van den heer Joh. Jonker is de laatste bijeenkomst van de afd. Leiden in dit winterseizoen gehouden. Te ruim acht uur opende de voorzitter de bijeenkomst met een hartelijk welkom tot de vele aan wezigen, in het bijzonder tot den heer J. de Groot, hoofd van den Algemeene Tulnbouw- wintercursus- hier ter stede en den heer T. v. Egmond, die zich weder beschikbaar ge steld had een lezing te houden' óver vaste planten, toegelicht met fraaie gekleurde lichtbeelden. Na voorlezing der notulen, welke zonder wijziging onder dankzegging werden goedgekeurd en het behandelen van eenige Ingekomen stukken, werd een, door een der leden meegebrachte, in knop zijnde heestertak herkend als te behooren tot de Skimmia Foremannl, een in Japan thuis behoorende heestersoort, die hier te lande volkomèn winterhard Is. Vervolgens had het afscheid plaats van den heer J. de Groot, te Alphen a. d. Rijn, die vlijm 20 jaren als hoofd de Tuinbouw- wintercursassen heeft geleid op een wijze, welke boven allen lof verheven is. Het deed den voorzitter genoegen dezen tactvoilen leeraar ter vergadering aanwezig te zle-.i, te midden van de tulnboüwers, wien door hem de grondbeginselen van het vak zijn ingo pompt. Reeds op de eindles was er op ge wezen dat het een stille wensch van het bestuur en de leden was dit afscheid te herdenken in tegenwoordigheid van hen, die dank zij het voortreffelijk tuinbouwon- dertvijs hier ter stede een positie in de Maatschappij vonden, voorts dat de vele jongeren, die pas den cursus verlieten, nog zeer veel moeten studeeren en pas aan het begin van hun loopbaan staan. Spreker vond het jammer dat de heer de Groot wegens het bereiken van® dén pen sioengerechtigden leeftijd moest vertrekken, maar do afdeeling die ln samenwerking met den Rljk3lulnbouwconsulent de leerkrach ten aanstelt was van meehlng- dat dit af scheid niet zonder meer mocht voorbijgaan. Het bestuur van de afdeeling, de Commis-' sie van Toezicht, uw oud-leerlingen en uw jongere pupillen, aldus spr., zijn U allen hoogst dankbaar voor uwe duidelijke les sen, uw groote medewerking en uw heldere adviezen. Spreker gaf den heer de Groot de verzekering dat-zijn onderwijs op zeer hoogen prijs was gesteld. De afdeeling had daarom gemeend een kleine bloemenhulde te moeten zenden aan zijn thans zieke echt- genoote en hem als blijvend aandenken een cadeau met inscriptie aan te bieden met den wensch dat het scheidende hoofd van den cursus dit aandenken nog vele jaren zal mogen gebruiken. Met hartelijke, gevoelvolle woorden be dankte de heer de Groot voor deze blijken van belangstelling en de hem toegesproken woorden. Onderwijs geven Is niet moeilijk als men de medewerking heeft van de leerlingen, de Commissie v. Toezicht en den Rijkstutnbouwconsulent om gezamenlijk te maken wat er van te maken ls. Dit heeft hier te Leiden nooit te wenschen overgela ten. Spreker noemt dezen avond voor hem een bijzondere avond en mede namens zijn echtgenoote, die zeer tot zijn en haar spijt niet aanwezig kon zijn, brengt hij allen dank voor de hem gebrachte hulde, daarbij den wensch uitsprekend, dat én de afd. én het tuinbouwonderwijs moge groeien en bloeien tot in lengte van dagen. Over een voorstel van de Bloemlst-Hove-- niers Vereeniging betreffende medewerking inzake Marktkeurlng werd ruim een uur gepraat. Tenslotte werd een Bestuursvoor stel aangenomen medewerking te verleenen als eenige leden zich voor deze keuring be schikbaar wilden stellen. Eén lid meldde zich hiervoor aan. Alvorens de heer T. v. Egmond aanving met het projecteeren der lichtbeelden gaf hij een duidelijke uiteenzetting van de NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. Leiden Hooglandsche Kerk: Zond.voorm. halfelf (Jeugddienst), dr. K. J. Brouwer. Katwijk aan Zee Geref. Gem. (Remisestr.) Zond.voorm. 10 en nam. 5 uur en Maand.voorm. 10 uur, leesdienst. Rijnsburg Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. 10 uur, ds. P. J. Broeyer van Katwijk aan Zee; nam. 5 uur, dr. van Niftrik; Maand.voorm. 10 uur, ds. Warmoltz van Katwijk a. d. Rijn. Kerkzaal: Zond.voorm. 10 uur, ds. van Niftrik; nam. 5 uur, dr. R. B. Evenhuis van Scheveningen. Geref. Kerk (Rapenburg)Zond.voorm. 10 uur, ds. v. d. Loo; nam. 6 uur, ds. Pöst; Maand.voorm. 10 uur, ds. Aalders van Katwijk a. d. Rijn. Geref. Kerk (Voorhouterweg)Zond.voorm. 10 uur, ds. Post; nam. 6 uur, ds. v. d. Loo, Chr. Geref. Kerk: Zond.voorm. 10 en nam. 5 uur en Maand.voorm. 10 uur, leesdienst. Voorhout Ned. Herv. Kerk: 1ste Paaschdag voorm. 10 uur en 2en Paaschdag voorn. 10 uur, ds. Klomp. geref. kerken. Aangenomen naar Harlingen ds, A. Bos te Hoogesmllde. aaneensluiting van macedonische organisaties. Alle Macedonische organisaties hebben zich aaneengesloten om „met het oog op het groote historische oogenblik der bevrij ding van Macedonië van het Servische juk eensgezind ,te zijn". De eenwording ge schiedde in "een vergadering van Macedoni sche vertegenwoordigers te Sofia. De ver gadering bracht hulde aan het zegevierende Dultsche leger, alsmede aan Adolf Hitler en Benito Mussolini. Het te Sofia zetelende comité der Bulga ren uit Macedonië heeft een oproep tot het Bulgaarsche volk uitgevaardigd, waarin de bevrijding van Macedonië van het Servische en Grdeksche juk door de zegevierende Duitsche troepen met dankbaarheid wordt toegejuicht en waarin de Macedonlërs wor den opgeroepen, zich metterdaad dit groote historische oogenblik en de verkregen vrij heid waardig te betoonen (D.NB.). ontploffingen in amerikansche bewafpeningscentra. Twee belangrijke centra der Amerikaan- sche industrie zijn gisteren, naar de Asso ciated Press meldt, door ontploffingen geteisterd, welker omvang en schade op het oogenblik nog niet te overzien vallen. In de pas op 10 April geopende nieuwe kruit fabriek der Hercules Powder Company in Belvedère (staat New Jersey) vloog de ka- toendrooginrlchting in de lucht, waarbij twee werklieden gedood en een vrij groot aantal gewond werd. Voorts ontstond een hevige ontploffing in een der grootste Noörd-Amerikaansche hoogovens van de Woodward Iron Company nabij Birming ham (Alabama), Bijzonderheden zijn nog niet bekend. De politie heeft evenwel ter stond alle ziekenauto's uit den omtrek naar de plek des onheils ontboden. De fabriek produceert jaarlijks 500.000 ton ijzer en heeft 4.000 werklieden in dienst, van wie 200 bij de hoogovens. (DN.B.) duitsche luchtmacht boven engeland. Sterke formaties van het Duitsche lucht- wapen hebben hedennacht, zoo verneemt het DNB., het kanaal van Bristol, Ports mouth en andere belangrijke doelen ln mid den- en Zuid-Engeland gebombardeerd. O.a. werden tatoljke installaties van de Britsche bewapeniirigslndustrle en havenin richtingen aan het kanaal van Bristol op succesvolle wijze met 'bommen bestookt. Ook de oorlogshaven Porthmouth kreeg tal van treffers door -bommen van zwaar kali ber. Afzonderlijke vliegtuigen deden voorts met succes aanvallen op verschillende Brit sche vliegvelden in hét Zuiden van het eiland-, troepen van irak bezetten engelsch woestijnstation. Volgens een bericht uit Bagdad heeft een afdeeling Irakeesche troepen het fort Rulba, h-et tusschen Bagdad- en Damascus gelegen woestijnstation, dta tot dusver een belang rijk Engelsch controlepunt was, bezet. De controle der reizigers op dit woestijntraject Is'van de politie op de Irakeesche militairen overgegaan. (-D.N.-B.) roode zee VRIJGEGEVEN. Uit Washington wordt gemeld, dat president Roosevelt verklaard heeft, dat de Roode Zee voor de Ver. Staten geen oorlogszone meer is. De Amerikaansche schepen zouden dus voortaan het mate riaal naar Egypte kunnen brengen. (D.N.B.) J. B. te L. Secretaris van Donar is de heer J. J. Herweijer, H. Morschweg 43, A'. J. M. te L. Ad 1. Ja. Ad 2. Wij meenen van niet. kleurenfoto's en het gebruik der vaste planten in verschillende tuinen. Daarop volgde een reeks buitengewoon mooie gekleurde lichtbeelden. Wij weten werkelijk niet wat het meest te bewonderen óf de schitterende bloementinten, óf iedere uitmuntend afgewerkte foto op zich zelf. Bij bijeenkomst; hij wenschte den leden een korte verklaring. De woorden van dank, gepaard gaande met een krachtig applaus der aanwezigen vormden een verdiende belooning voor deze mooie voordracht. Hierna sloot de voorzitter deze laatste bijeenkomst; hij wenschte de leden een prettlgen zomer en hoopte hen in het a.s. najaar onder gunstiger omstandigheden terug te zien, VOETBAL. U.V.S. m—SCHEVENINGEN Dl. Het U.V.S.Telftal, dat len Paaschdag tegen Scheveningen III uitkomt is als volgt samen gesteld. Doel: H. Breyer; achter: P. Onderwater en J. Verboon; midden: J. de Wolf, P. Kettenis en N. v. d. Reijden; voor: L. Ouwerkerk, H. van Bovene, G. Houps, A. van Egmond en Th. Hofstra, EXCELSIORU.V.S. Tegen Excelsior komt UVS I als volgt uit: Doel: H. Kramp; achter: G. Burgy en P. Hen driks; midden: W. Regeer, B. L. Wallaart. en L. Platteel; voor: T. Oosterom; A, J. Kantebeen. N. van Leeuwen, P. Kantebeen en J. van Polanen. E. Binsbergen kan wegens een Zondag j.l. op- geloopen blessure niet uitkomen. De wedstrijd vangt om 2.30 uur aan. HOCKEY. U.S.A. MIXED—HOCKEYTOURNOOI. Woensdag en Donderdag vonden alhier de traditioneele hockey-wedstrijden van het gym nasium om den zilveren wisselbeker plaats op de velden van de Leidsche Mixed Hockey Club. Behalve elftallen van verschillende middelbare scholen uit Leiden, namen teams uit Amster dam, Hilversum, Den Haag, Breda, Bilthoven, Wassenaar en Dordrecht aan dit tournooi deel, in totaat twaalf. De elftallen waren in drie afdeelingen verdeeld, waar in een halve compe titie gespeeld moest worden. Amsterdam, Hilversum en Breda wisten zich in de finale te plaatsen, waar tenslotte'Amster dam beslag op den wisselbeker legde. Breda werd tweede, terwijl Hilversum den eersten prijs ontving. De beslissingswedstrijd Amsterdam—Hilversum welke groote belangstelling van de zijde van het publiek genoot, was buitengewoon aantrekkelijk en eindigde met een gelijk spel (2—2). Het spel peil in dezen wedstrijd was goed. Er werd vlot en tactisch gespeeld. Met de prijsuitreiking in het clubhuis werden deze geslaagde hockeywedstrijden besloten. DAMMEN. RIJNSBURGSCHE DAMCLUB. De Rjjnsburgsche Damclub speelde de 8ste ronde om het kampioenschap, met den volgen den uitslag Groep 1: C. Heemskerk—S. Heemskerk 0—2; D. SchoneVeldAv. d. MeU 2—0; H. Ravens bergen—C. Zandbergen 2—0; A. Vletter—H. Verkuil 2—0; A. v. d. Brink—Joh. Schonevelt 0—2. Groep 2: A. Ravensbergen—H. de Koning 2-0; J. Kromhout—D. v. d. Mey 2—0 regl.; L. Noort J. Kort 0—2; P, GlasbergenD Heemskerk 2—0. Uitgestelde partijen: A. Ravensbergen—B. Be- deeker 02; L. NoortW. v. d. Haak 02; B. Bedeker—H. de Koning 2—0. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 11 April. Middel Schol 116; Zetschol 128; kleine Schol 90—52; Pufschol 31—17; Bot 72—55; kleine Schar 17—14; Pufschar 9.50; Wijting 45; (alles per 50 k.g.)Spiering 68—62 ct per k.g. Besommingen: Logger: KW 107 f.1227. IJMUIDEN, 12 April. Kabeljauw 20.00 per stuk; tong 6.40—3.70, gar nalen 0.44—0.43 per kg.; kleine schol 96.00-^7.00, pufschol 37.00—15.50; groote griet 184.00—180.00, middel griet 176.00; kleine griet 80.00, groote bot 63.00—56.00; kleine bot 50.0040.00; groote wij ting 72.00, wijting 53.00—44.00, groote schar 40.00—31.00, kleine schar 27.0012.00; pufschar 9.006.20 /"alles per 50 kg.). - Besommingen loggers: KW 108 f.982; KW 47 •f.3028; KW 60 f.1240. LEIDEN, 12 April Botermarkt: Boerenboter prima f. 1.75 per k.g. Aanvoer 90 k.g, BOSKOOP, 11 April De Boskoopsche Vei ling: Rozen per bos van 20 stuks: Butterfly f. 1.501.80; Dorus Rijkers f. 1.40; August Noach f. 1.401.80; gemengde rozen 40 ct. Diversen per bos van 10 stuks: Rhododendron- bloemen 5095 ct.; idem gemengd 5590 ct.; idem Pink Pearl f. 11.30; Azaleabloemen f. 1.40 f.2.30; Seringenbloemen 2750 ct.; Clematis Mevr, le Coultre 85 ct.; idem Nelly Moser 20 34 ct.; idem Prins Hendrik 85 ct.; Balrozen 41-r55 ct.; Cerasus Hlsakuraf. 1.80—3; Andro- meaa 2736 ct.; Forsytheatakken f. 0.901.20; Cerasus Rosëa f. 1.40—2.20; Prunus-tribola-tak- ken 4147 ct. Diversen in pot per stuk: Clematis Nelly Moser 4162 ct.; idem Liebzurstern 4052 ct.; Hor tensia 4043 ct.; Goudenregen f. 1.30; Baby rozen 30 ct.; Genista 17 ct. LEIDSCHENDAM, 11 Apirl. Kropsla, le soort 8.009.50, Stoofsla 24—28, Spinazie 1721, Raap stelen 100 kg. 13.50—18.00, Rabarber per 100 bos 10.50—12.00, Radijs 3.60, Brusselsch lof 24.00— 29.00, Prei 8.50, Selderij 1.80—2.20, Schorseneeren 10.50—17.00. KATWJK AAN DEN RIJN( 10 April. Knol- selderie f. 13,10—14 per 100 stuks; roode kool f. 7,50—8; gele kool f."6—6,80; uien f.5,70—6; Witlof f. 1212,50 alles per 100 KG. Waspeen f. 2,203,10; kroten 68—74 ct. per kist van 20 KG RIJNSBURG, 11 April Groentenveiling Roode Kool f.8; Gele Kool f. 5.50—6.80; Groene Kool f.44.50; Boerenkool f. 3;504; Knolrapen f. 2.202.40 per 100 k.g.; Kroten 607£ ct,; Uien f. 0.90—1.20; Waschpeen f. 2.20—3.30. RIJNSBURG, 11 April Bloemenveiling. Narcissen: Alfred 1316 ct.; Helios 914 ct.; Golden Harvest 13—16 ct.; Victoria 12—15 ct.; Anemonen f. 2.503; Freesia's 2030 ct.; Con- valaria f. 1.501.80; Margrieten 7090 ct.; Tulpen: Theeroos 32—38; Slnobe 2630 ct.; Couronne d'or 30—34; Van der Hoeff 3640; Elisabeth 3438; Copland 3234; Bastigon 36 40; Rijzende Zon 3842. TER AAR, 11 April. Spinazie 0.43—0.75, An dijvie 0.34—0.65, Slavellen 0.66—0.92 per kist. Prei 8.50, Sprultkool 19.00, Witlof 16.00—27.40 per 100 kg. Radijs 3.60, Seldery 3,705.10 per 100 bos. Sla 4.00—9.50 per 100 stuks. Bloemkool 0.14— 0.18 per stuk. UTRECHT. 12 April Veemarkt. Aangevoerd 900 stuks rundvee. Vaarzen f.300—f.430 p. st.; Pinken f.200—290; Melkkoeien f.330—540; Kalfkoeien f.350—560; Varekoeien f.220—380 per stuk. Handel redelijk, prijs onveranderd. 450 Schramen f.20—39; 180 Biggen f.13—20 Handel redelijk, prijs van Schrammen ie' oo- ger. 200 K.G. Kaas f. 1.40—1.80 per k.g.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3