SPORT LEIDSCH DAGBLAD - ïw@ede Blad Dinsdag 8 April 1941 Documenten over Zuid-Slavië en Griekenland Afdeeling Leiden N.V.B. van den Het wedstrijd-programma van „De Kaag" Duitsch Witboek no. 7 Algemeene vergadering te 'sGravenhage Het tournooi van M.T.G.S. AGENDA Winterhulp Nederland Het Duitsche ministerie van Buitenland- sche Zaken publiceert de in de proclamatie van den Führer en in de verklaringen van de Rijksregeering vermelde oorkonden en documenten over de politiek van Zuid- Slavië en Griekenland, die in strijd met de neutraliteit was, in witboek nummer 7. Uit dit witboek, dat in voorbereiding is, werden gisteren in een eerste publicatie de volgende negen dcoumenten weerge geven. 1. Een aanteekening van den opperbevel hebber der Fransche Levanttroepen, gene raal Weygand, van 9 December 1939 over interventie der geallieerden op den Balkan: bij den tegenwoordigen stand van zaken kan in Europa slechts de Balkan als oorlogstooneel de gelegenheid tot gun stige gebeurtenissen bieden, hetzij dooi de afmatting, die de vorming van een nieuw front voor den tegenstander zou be- teekenen, hetzij door een succesvollen om- trekkenden aanval op zijn vitale punten.." 2. Een aanteekening van den opperbe velhebber van het Fransche leger, gene raal Gamelin, van 10 Maart 1940 omtrent deelneming van Fransch-Britsche strijd krachten aan de operaties in Finland: op militair gebied zou een actie op den Balkan voor Frankrijk veel voordeeli- ger zijn dan in Scandinavië: het oorlogs tooneel zou op groote schaal worden uit gebreid. Joegoslavië, Roemenië, Grieken land en Turkije zouden ons versterking van ongeveer 100 divisies aanbrengen, Zweden en Noorwegen zouden ons slechts den zwakken steun van ongeveer 10 divi sies verschaffen...." 3. Een eigenhandigen brief van den op perbevelhebber der Fransche Levanttroe pen, generaal Weygand, aan den opperbe velhebber van het Fransche leger, gene raal Gamelin, van 9 September 1939: „Massigli deelt mij mede, dat de Grieksche generale staf nog niet in staat is mijn be zoek te wenschen doch dat hij een officier zal uitzenden met wien ik een geheime bespreking zal hebben. Al deze vertragin gen en voorzichtigheidsmaatregelen, die ik begrijp, zijn mij uiterst onaangenaam, om dat zij de kwestie van Saloniki in verwar- politieke houding tegenover Italië niet ge ring brengen. Voor het geval de huidige doogt, dat de geallieerde troepen terstond te Saloniki worden vastgelegd, kan men naar mijn meening voorloopig van Grie kenland verlangen een zeer vergaande voorbereiding van deze bezetting toe te laten vooral uitzending van specialis ten voor de inrichting van steunpunten en voor de vergaring van voorraden en mis schien ook uitvoering van bepaalde wer ken voor verbetering van wegen of verde digingswerken door de Grieken zelf. Dit zal ik bij het eerste onderhoud, dat ik met den Griek te Ankara zal hebben, pogen te be reiken 4. Een uittreksel uit een telegram van den opperbevelhebber der Fransche Le vanttroepen generaal Weygand, aan ge neraal Gamelin van 15 September 1939: 3. de door kolonel Dovas, den leider van het derde Grieksche bureau, overhan digde nota eischt uit overwegingen van denzelfden aard, onmiddellijke versterking door complete Fransche of Engelsche for maties van het luchtwapen en verklaart, dat de voorhoede van een Fransch expe ditiekorps te Saloniki uit complete eenhe den van het luchtwapen moet bestaan.." 5. Een telegram van den Franschen mi litairen attaché te Belgrado aan het Fransche ministerie van oorlog van 5 Sep tember 1939: „Joegoslavië heeft toestem ming gegeven voor alle transporten van oorlogsmateriaal, met besteming Polen, door zijn gebied." 6. Een telegram van den Franschen mi litairen attaché te Belgrado aan het Fran sche ministerie van oorlog van 9 Septem ber 1939 (uittreksel)„nr. 127.... Duitsch materiaal voor Bulgarije is steeds vastge houden. Wij hebben verzending van het koper uit de mijnen van Borinach uit Hon garije verboden. 300 ton is via Ragusa ver: voerd. Zij zullen met Antwerpen als haven van besteming worden verladen. Mocht u het met dit verbod niet eens zijn, deelt u mij dat dan alstublieft mede." 7. Een geheim persoonlijk rapport van den Franschen marineattaché te Athene, luit. ter zee le klasse, oudste categorie, Pol Lahalle, aan den admiraal van de vloot, opperbevelhebber der Fransche zeestrijd- krachten van 5 October 1939: nr. 22 be treft: Opvatting van de Grieksche regee ring over eventueele landing van geal lieerde troepen te Saloniki. In mijn brief nr. elf van 22 September heb ik erop ge wezen, dat ondanks de welwillendheid van de Grieksche regeering tegenover ons het tegenwoordig stadium van de diploma tieke en militaire situatie niet veroorlooft op haar toestemming tot openlijke voor bereiding van een expeditie naar Saloniki te rekenen. Deze opvatting wordt bevestigd door het volstrekt toevallige onderhoud, dat de onderstaatssecretaris van buiten- landsche zaken, de heer Mavroudis en onze gezant te Athene over deze aange legenheid hebben gehad. In den loop'van dit onderhoud, dat vooropgezet, noch of ficieel was, verklaarde de heer Mavroudis den heer Maugras. dat Griekenland, als wij te zijner tijd een leger te Saloniki wil den doen landen, zich hiertegen niet alleen niet zou verzetten, doch zelfs zijn strijd krachten bij de onze zou voegen. ..Onder voorwaarde, dat door diplomatieke en mi litaire voorbereiding het succes van de operaties gewaarborgd is." „Tot deze voor waarde," zoo preciseerde de heer Mavrou dis „behoort de medewerking van Joego slavië, welks leger de voorhoede van de expeditie zou moeten vormen." De heer Maugras heeft in -een telegram van 25 Sep tember aan zijn chef over de uitlatingen van den heer Mavroudis verslag uitge bracht. Uit deze uitlatingen blijkt welk standpunt de Grieksche regeering zou in nemen, indien officieel bij haar geïnfor meerd zou worden." 8. Een rapport van den Franschen ma-. rine-attaché te Athene (uittreksel) van 30 October 1939: „Een Grieksche reeder deelt mede, dat de Grieksche premier hem on langs met al zijn collega's tezamen bij zich heeft laten komen in zijn werkkamer. De premier heeft hun meegedeeld, dat de Engelsche regeering van hen heeft ver langd, dat zij de helft van de Grieksche koopvaardijvloot ter beschikking van Groot-Brittannië stellen. Hij heeft hieraan toegevoegd, dat hij in naam van de Griek sche regeering heeft geantwoord, dat zij niet zonder in conflict met haar neutra liteit te geraken en zich aan gerechtvaar digde verwijten bloot te stellen, een deel van de particuliere Grieksche koopvaar dijvloot ten bate van het oorlogvoerend kant kon requireeren, maar hij heeft niet temin den aanwezigen reeders aanbevolen zich voorzoover zij slechts eenigszins kon den en op streng persoonlijke wijze in dienst 'van Engeland te stellen." 9. Brief van generaal Gamelin aan den Franschen premier: „geheim nr./26 - ca b./d-n. Groot Hoofdkwartier, 27 November 1939. In telegram nr. 9.177 van 23 Novem ber 1939, waarvan u een copy ontvangen heeft, rapporteert onze militaire attaché te Belgrado over den wensch van den prins-regent en den Joegoslavischen gene- ralen staf het contact met onzen militairen vertegenwoordiger nauwer te maken. Hij rapporteert tevens het verzoek van den minister van oOrlog een Joegoslavische militaire missie naar Frankrijk te mogen zenden. Wat het eerste punt betreft, heb ik in overleg met den heer Brugere, die in deze aangelegenheid üw principieeie toestemming bezat, de-eer u te verwittingen van het feit, dat ik in mijn eigen naam een officier van mijn generaïen staf naar Belgrado zend om het noodige contact voor de vestiging van nauwer betrekkin gen met het Servische opperbevel te zoe ken. Wat de uitzending van een Joegosla vische missie betreft, ben ik van opvatting, dat zij slechts van voordeel kan zijn en onder voorbehoud, dat u mijn opvatting deelt, zal ik onzen militairen attaché laten zeggen, dat wij de uitzending van deze missie naar Frankrijk aanvaarden." KOUDEKERK I—QUICK BOYS II 5—0. Koudekerk kampioen. Deze wedstrijd moest de beslissing brengen om het kampioenschap van de afdeeling. De spanning was dan ook groot, beide ploegen telden invallers. Na een kwartier spelen nam de rechtsbuiten door een fraai schot, de leiding (1—0) en vlak voor de rust scoorde de midvoor het tweede doelpunt (20). Na de rust was Koudekerk beslist de meerdere en de gasten zagen geen kans om doelpunten te maken, Koudekerk verhoogde den stand tot 5—0, zoodat een verdiende overwinning het kampioen schap bezegelde. A.R.C. IRIJNoBURGSCHE BOYS I 9—1. AR.C, begint met tien spelers doch weet des ondanks in de meerderheid te komen en de rust te doen ingaan met een 31 voorsprong door G. Bergshoef, Spelt en A. Bergshoeff. In de tweede helft is A.R.C. zoo mogelijk nog sterker en weten de gastheeren deze meerderheid in zes doelpunten uit te drukken, welke gescoord werden door v. d. Linden (lx) H. Bergshoeff (3x) en Kersten (2x), waarna de gasten staak ten om de trein van halfzes te halen. Een weinig sportief einde! M.S.V. II—A.S.Y. I 1—5. De gasten zijn vrijwel steeds sterker en zoo gaat de rust al met een 04 voorsprong in. Als in de tweede helft Bakker voor M.S.V. heeft tegen gescoord weten de bezoekers ook nog eens doel to treffen (15). KATWIJK ADSP.—A.R.C. ADSP. 1—3. Nadat de AR.C. aanvankelijk een 10 ach terstand geboekt hebben maakt Van Heusden gelijk (11), waarna van Hemessen en Boes veld er een voorsprong van maken (13). LEIDEN II—NOORDWIJK IV 2—2. Voor de rust doelpuntte Noordwijk, doch daarna maakte Leiden eerst door v. d. Wilk punt de leiding veroverde. Het was tenslotte een gelukkig toeval toen Noordwijk even voor tijd gelijk maakte maar het was verdiend en het gelijk spel gaf goed de verhouding weer. A.O.V. I—ROODENBURG II 0—7. A.O.V. zette in het begin vrij goede aanvallen op, die het Roodenburgdoel nog al eens in ge vaar brachten. Na een kwartier spelen opende Jac. Beyer de score voor de bezoekers, terwijl dezelfde speler er even later 0—2 van maakte. Van Duuren en Melis konden voor de rust den stand zelfs tot 04 opvoeren. Na de rust begon A.O.V. wederom vrij goed, zoodat Roodenburg op eigen terrein werd terug gedrongen. De verdediging bleek echter op haar post zijn. en hierdoor kon Roodenburg wederom succes boeken door Melis (0—5). A.O.V. was nu volkomen geslagen en de stand werd nog tot 07 opgevoerd. SPORTMAN II—L.D.W.S. III 6—2. De bezoekers zijn al spoedig in den aanval en al vlug is de stand 02. Nog voor de rust heeft de Gunst den stand echter tot 12 verkleind. Na de rust is Sportman sterker en zij weet dit door 5 goals uit te drukken. Vier er van werden door W. Jordens gemaakt en 1 door Quist. Scheidsrechter Schrtena floot correct. LUGDUNUM IV—ALPHEN IV 1—3. In een spannenden wedstrijd waarbij de rust is ingegaan met blanken stand wist J. de Witte even spoedig was het uit een vrijen trap al weer gelijk (1—1), Een penalty wegens hands te nemen werd door Rijsdam goed benut (1—2) en Camminga maakte even voor het einde aan alle onzekerheid een einde (13). LUGDUNUM VII—ALPHEN V 2—7. Al spoedig is het door Snoek en Roest 02, waarna Lugdunum tegen scoort 1—2 en Snoek weer 13 maakt. Lugdunum scoort wederom en het is 23. In de tweede helft neemt Alphen V het spel in handen en wordt het door Roest, gelijk terwijl Heymans met een zeer mooi doel- v. d. Sijs, Tuinenbürg en Élauw 27. De gisteravond in „Terminus" te Den Haag gehouden goed bezochte jaarvergadering van de zeil-, roei- en motorsportvereeniging „De Kaag" werd om, bijgewoond door „Den Pipa", die door ir. Van Hoolwerff hartelijk welkom geheeten werd. „Blij dat je weer beter bent", zei de voorzitter, onder applaus der vergadering. „Blijf nog lang in ons midden. De Kaag kan je niet missen!" Uit het door ir, Doedes uitgebrachte jaarver slag bleek dat hét ledental van 576 553 is teruggeloopen. De vereeniging heeft haar leden in niet minder dan zestig gemeenten van ons land wonen, terwijl er bovendien enkelen woon achtig zijn in Italië en Frankrijk! Het verslag van den penningmeester, den heer Menten, meldde dat de financieele toestand der vereeni ging niet geleden heeft door de moeilijke om standigheden. Inmiddels valt in de jaarlijksche contributie-opbrengst een regelmatige terug gang te constateeren en daarom werden de le den opgewekt propaganda te maken en te wij zen op het vele nuttige werk van De Kaag, die op haar gebied de grootste in den lande is en wijze kan op een sluitpost in haar boeken van f. 184.000. Wie op de Kagerplassen zeilt behoort lid te zijn van de vereeniging „De Kaag"! Bfj monde van den heer Van der Velde rap- porteérde de kascommissie dat boeken en be scheiden in uitstekend orde waren bevonden, weshalve den penningmeester décharge werd verleend, In de nieuwe controle-commissie wer den benoemd de heeren Scheffer en Van der Velde, terwijl mej. De Graaf en de heer Jesse als plaatsvervangers optreden. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren Van Hoolwerff en Vermaat. werden bij acclamatie herkozen Wel is waar was de heer Vermaat reglementair niet herkiesbaar, maar als beheerder der sociëteitszaken stelde het be stuur grooten prijs op zijn aanblijven als be stuurslid, in verband waarmede het dispensatie vroeg en kreeg van artikel 6 van het reglement. Tegen het bestuursvoorstel tot het houden van een Kaagweek in den komenden zomer bestonden bij de aanwezigen geen bezwaren. Men wil het, aldus den voorzitter doen op denzelfden voet als het vorige jaar: eenvoudig met de prijzen en lage inleggelden! Dit jaar zal een plaquette worden uitgeloofd, waarvoor een prijsvraag zal worden uitgeschreven. Goedgekeurd werd de verkoop aan de N.V. Padox van een stukje grond, een pad ter grootte van 74 M?, dat door de vereeniging rüet meer gebruikt wordt op voorwaarden en voor een prijs, welke het bestuur aannemelijk zal achten. Over de komende wedstrijden deed ir. Van Hoolwerff vervolgens eenige mededeelingen. Voor de Voor-Kaag heeft men benzine-ver- gunning gekregen om de boeien te leggen, voor de oefenwedstrijden nog niet. Toestem ming om met de vlet te varen tijdens de wedstrijden ontbreekt nog, terwijl zulks met het oog op de veiligheid, vooral bij ruw weer toch noodzakelijk geacht wordt. Het bestuur zal daarom alsnog stappen doen om te be werkstelligen dat het ook daartoe vergun ning krijgt, zij het op dezelfde benzine-toe- wijzïng; Voor het houden van de Kaagweek behoeft geen toestemming worden aange vraagd en die zal dus wel doorgaan. Uit. de vergadering werd aangedrongen op het scheppen van meer contact tusschen de leden. De heer Van der Steur merkte op dat hij in die richting al eenige jaren, in opdracht van het bestuur, pogingen heeft aangewend, maar nooit met groot succes. Niettemin zal de zaak weer overwogen worden. Misschien zal het bestuur ook nog de uitgifte van een jaarboekje onder oogen zien. Een ontwerp daarvoor werd vroeger al opgesteld, maar het plan werd in verband met het uitbreken van den oorlog terzijde gelegd, De heer Ritman vroeg meer onderlinge wed strijden, zulks speciaal omdat het zoo moeilijk wordt aan tal vari wedstrijden elders deel te nemen. De voorzitter antwoordde dat er bezwaar te> gen bestaat onderlinge wedstrijden te houden op dagen dat bevriende clubs officieele wedstrij den hebben uitgeschreven. Bovendien krijgt men zoo gauw moeilijkheden met andere zeilers, die toch niet altijd weten dat er wedstrijd-gezeild wordt en derhalve nog al eens in den weg zullen liggen. En tenslotte brengt alleen de maand Mei reeds zes wedstrijd-dagen, aldus ir. van Hool werff. In aansluiting op dit antwoord maakte de heer Van der Steur tot slot der vergadering het volgende programma bekend: Vóór-Kaag: 3 en 4 Mei; oefenwedstrijden op 11, 18, 22 (Hemelvaartsdag) en 25 Mei; Kaagweek: 1822 Juli; Na-Kaag: 4 en 5 October. ALPHEN ADSP.—TONA ADSP. 2—1. De Alphentoekomst wist zich op de bovenste plaats van de ranglijst te nestelen door een overwinning op Tona W. Tuinenburg maakte 10 doch de Leidsche middenvoor maakte er 11 van. In detweede helft scoorde van Heiningen met een ver schot het winnende doelpunt (21) SPORTMAN V—L.D.W.S. V 4—3. De LD.WB.-ploeg had spoedig na het begin een 20 voorsprong. Kort voor het einde van de eerste helft ver kleinde de thuisclub den achterstand tot 21. Na de pauze zijn het weer de bezoekers, die het eerst het net w?ten te vinden, (13). Dit wordt den groen-witten te erg en nadat Binnendijk 23 maakt, weet Kromwijk gelijk te maken 33. Kort voor het einde krijgt Sport man een penalty toegewezen, waaruit Binnen dijk het winnende doelpunt scoort (43). SPORTMAN AD. B—ROODENBURG AD. B 2—3. De Roodenburg rechtsbinnen heeft het eerste succes (0—1). Het spel gaat hierna eenigen tijd gelijk op totdat J. Verhoeven scoort zoodat de rust met gelijken stand ingaat. De tweede helft is voor Roodenburg, rechts buiten en middenvoor brengen den stand op 1—3. Even voor het einde gaat Schouten er met den bal van door en maakt een mooi doelpunt (2—3). Met dezen stand komt het einde. D.S.O. II—SPORTMAN I 12—0. Met Sportman hod D.S.O. weinig moeite, daar de gasten maar met 8 man verschenen. Spoedig gaf Van Rijs D.S.O. de leiding (1—0). Regel matig was D.S.O. nu in den aanval en de rust kwam met 5—0. Na de rust was het weer een eenzijdige strijd en D.S.O. scoorde nog 7 doelpunten. Zoo kwam het einde met 120. Dt leiding was goed, A.Z.L. I—ROODENBURG UI 2—3. De eerste aanvallen zijn voor A.Z.L. en voor de rust weet zij een 20 voorsprong te verkrijgen. Na de rust zijn de rollen gedraaid en geeft Roo denburg den toon aan. Door 2 doelpunten maakt ze gelijk en zelfs slaagt zij er in nog een 3e maal het net te vinden en de groote nederlaag, thuis geleden, ongedaan te maken. A.O.V. m—A.Z.L. 1—5. A.ZJj. verschijnt met 10 man en kan voor de rust ondanks het voordeel van den vrij sterken wind niet tot doelpunten komen. Na de rust is A.Z.L, volledig en wegen de partijen tegen elkaar op. Door goed samenspel wordt A.ZU. echter sterker en binnen een kwartier heeft zij een veiligen 4—0 voorsprong verkregen. Een overtre ding van één der backs straft A.O.V. met een tegenpunt af waarna A.Z.L. den stand op 51 brengt. A.Z.L. III—ROODENBURG VII 4—4. Roodenburg doelpunt het erest maar nog voor de rust maakt A.Z.L. gelijk. Rust 11. Na de rust ontwikkelt zich een felle strijd om de leiding wat beide partijen om beurten gelukt. Het slot is toch een gelijk spel 44 waarmede beide tevre den kunnen zijn. BOKSEN. AMATEUR KAMPIOENSCHAPPEN VAN ZUID-HOLLAND. Gisteravond zijn in Odeon te Rotterdam de wedstrijden om den amateurstitel van het dis- tricht Zuid-Holland van den NJJ.B. beëindigd. De belangstelling was vrij groot en de par tijen waren over het algemeen van goed ge halte. De heer E. Westbroek, vice-voorzitter van den N.B.B., reikte de prijzen uit. De uitslagen waren: Lichtgewicht: De Bruin (Rotterdam), de eenige inschrijver in dit gewicht werd automa tisch kampioen, maar bokste een partij met den tweeden prijswinnaar in het bantam gewicht GrootDen Haag), welke partij hij won. Bantamgewicht: Nieuwenburg (Den Haag) werd kampioen omdat zijn stadgenoot Groot zich teruggetrokken had. Den derden prijs won Gruben door zijn overwinning op Van Twigt, beiden uit Rotterdam. Vedergewicht: Dekkers en Noteboom, beiden Rotterdam, gaven een mooie partij, waarin Dekkers met algemeene stemmen winnaar en dus kampioen werd. Noteboom kreeg een 2den Prtjs. Lichtgewicht: De Roode (Den Haag) werd kampioen door zijn overwinning op De Bruin (Rotterdam), die opgaf in de derde ronde. Deze kreeg den tweeden prijs. Weltergewicht: De Hagenaar Keus won van den Rotterdammer Van Wijk in een gevecht, dat in de tweede ronde gestaakt moest worden wegens verwonding van den Hagenaar. Keus werd dus kampioen en Van Wijk kreeg den 2en prijs. Den derden prijs kreeg IJzendoom (Den Haag) na zijn overwinning op Dorr (Rotter dam), dien hij in de eerste ronde tot opgave dwong. Middengewicht: De eerste halve finale bok sten v. d. Dood (Rotterdam) en J, Evers (Den Haag). De laatste won door opgave in de 2de ronde. De tweede halve finale werd gewonnen door Stuiver (Den Haag) tegen v. d. Reyden (Rotterdam). In de finale won Stuiver van Evers en dus werd hij kampioen, terwijl Evers den 2den prijs kreeg. Van d. Reyden werd derde, daar v. d. Dood zich had teruggetrokken. Half zwaargewicht: Door ziekte en verhinde ring waren in dit gewicht geen deelnemers. Zwaar géwicht: Kampioen werd Klein (Den Haag) door zijn overwinning op Zoeteman (Rotterdam) WATERPOLO. L.Z.C. (DAMES)—BOSKOOP (DAMES). Morgenavond te 8 uur wordt in de overdekte alhier een vriendschappelijke wedstrijd ge speeld tusschen de dameszeventallen van L.Z.C. en Boskoop. SCHAKEN. Gistermorgen om half tien waren in „t Schut tershof" een aantal jeugdige schakers te zamen gekomen, om deel te nemen aan de wedstrijden, uitgeschreven door de Gem. H.B-S.-vereeniging M.T.G.S. Nadat de voorzitter J, Kloots een openingswoord had gesproken, gaf de wedstrijd leider P. J. v. Schayck de noodige aanwijzingen voor het spel. Ook sprak de heer G. Bosscha, namens het Bestuur van den Leidschen Schaak bond, nog enkele woorden en deelde daarbij mede, dat het Bestuur een prijs uitloofde voor den speler, die in drie rondes het beste resultaat zou behalen. Daarna ging men tot de indeeling der groepen over. Daar van de Chr. H.B.S. slechts 4 spelers kwamen opdagen, konden slechts 4 groepen van 4 spelers gevormd worden van de verschillende scholen. Deze groepen waren als volgt samengesteld: Ie groep: 1. Lagaay; 2„ Schrandt; 3. Langhout; 4. v. Straten. Ile groep: 1. Laman; 2 Simonis; 3. Allaart; 4. Prins. Ille groep 1. v. d. Linden; 2. Bronsgeest; 3. Pera; 4. Millaard. IVe groep: 1. van Es; 2. van Heteren; 3. de Kier; 4, Rijksschroeff. de nr. 1 zijn leerlingen van het Gymnaisum, de nr. 2 van de R.K. H.B.S., de nr. 3 van de Chr. H.B.S. en de nr. 4 van de Gem. H.B.S. Heden. Jeruël: Bijbelbespreking te 7% uur nam. Rapenburg 131: Tentoonstelling Fröbelschool 25 en 78 uur nam. Zomerzorg: Jaarvergadering Coöp. Boeren Leenbank", 7% uur nam. Woensdag. Jeruël: Spr. mej. Veenema. 7% uur nam. Prediker: Passie-avond Stadsevangelisatie. 7% lur nam. Oegstgeest (Geversstr. 13): Gem. God3. 3% uur nam. Hoogl. Kerk: 7% -uur nam. Donderdag. Wijdingsdienst „Ex Animo". Zaal Mekel (Hoogewoerd 87): Mandolinever. „Kunst en Genoegen". 7% uur nam. BIOSCOPEN 118 jaar; 14 Jaar; alle leeftijden. Luxor-theater; „Kora Terry" t Dagelijks nam. 2 en 8 uur, 's Zondags 2—7 uur doorloopende voorstelling. Lido-theater: „Schaduwen der duisternis" t Dagelijks 8.15 uur nam.; 's Zondags te 2, 4.30 en 7% u., Woensd. en Zaterd. matinée 2.30 u. Trianon-theater: „D m 88". Dagelijks 2 en 8 uur, 's Zondags van 26.30 uur doorl voorstelling. Casino-theater: „Watt en Watt als circus- gasten" Dagelijks 8 uur; Zaterdags ook 2% uur, Zon dags te 2. 4% en 8 uur Rex-theater: „Morgen word ik gearresteerd". Dagelijks 2 en 8 uur nam.; 's Zondags van 26.30 uur doorL voorstelling. Nova-theater (Katwijk aan Zee): Nam. 8 uur (Zondags gesloten): „Moeder". De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 5 April 20 uur tot Zaterdag 12 April 8 uur waargeno men door: de Apotheek van Driestim, Mare 110, Tel. 20406 de Zuider Apotheek, Lammenschans- weg 4, Tel. 23553. Te Oegstgeest door: De Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. LUCHTTEMPERATUUR. v i uur voorm.3 gr. C. (37 gr. F.). _rRTr Gironammei ran de W. H. N. 5553. De Bank van de W.H.N. Is Kas- vereenlglng N. T. Amsterdam, Postgironummer 877. Stort op 5553 of 877. Ge brengt gelnk fa veler leven. Daarnaast konden nog drie groepen samengesteld worden n.l.: Ve groep: 1. Smits (G); 2. De Hondt (G); 3, Horch (Gem. HJ3.S.); 4. v. d. Reyden (Gem. Vie'groep: 1. v. Ham (G); 2. de Kier (G); 3. Bosma (G); 4. v. Leeuwen (Gem. H.B.S.). Vile groep: 1. J. Biezot; 2, Th. Biezot; 3. Nykamp; 4. Klarenbos (allen van de R.K. H3.S.) DE EERSTE RONDE. De uitslagen dezer ronde waren de volgende: I. Lagaayv. Straten %-%; SchrandtLang hout 1—0. II. LamanPrins 10; SimonisAllaart 10. III. v. d. Linden—Millaard 10; Bronsgeest— Pera 01. IV. v. Es—Rijksschroeff 1—0; v. Heteren—de Kleer 1—0. V. Smitsv. d. Reyden 10; De Hondt Horch 10. VI. v. Ham—v. Leeuwen 1—0; De Kier Bosma 10. VII. BiezotKlarenbosch 10; Biezot Nykamp 10. DE TWEEDE RONDE. Deze is gistermiddag van half drie tot half zes gespeeld. Hieronder volgen de resultaten: I. Lagaay—Schrandt 1—0; Langhout—v. Stra ten 01. n, Laman—Allaart 1—0; Simonis—Prins 01. ni. v. d. LindenBronsgeest 10; Pera Millaard 01. IV. v. Esv. Heteren 10; De KierRijks schroeff 10. V. SmitsDe Hondt 01; Horch—v. d. Rey den 01. VI. v. 1-Iam—De Kier 1—0; Bosma—v. Leeuwen 0—1. VIL J. Biezot—Th. Biezot 1—0; Nykamp Klarenbosch 1—0, DE DERDE EN LAATSTE RONDE. Deze was gisteravond van halfacht tot halfelf aan de orde. De uitslagen lulden: I. LagaayLanghout 10; Schrandtvan Straten 01. II. LamanSimonis 10; AllaartPrins 01. Hl. v. d. LindenPera 10; BronsgeestMil- laart 01. IV. v. EsDe Kier 1—0; v. Heteren—Rijks schroeff 01. V. SmitsHorch 10; De Hondtv. d. Rey den 10. VI. v. HamBosma 10; De Kierv. Leeu wen 01. vn. J. BiezotNykamp 01; Th. Biezot Klarenbosch 10. DE EINDSTAND. Deze luidt als volgt: Ie gr.: nr. 1 en 2 Lagaay en v. Straten elk met 2p.; Schrandt 1 p. èn Langhout 0 p. ne gr.: no. 1 Laman met 3 p.; Prins 2 p.; Si monis 1 p. en Allaart 0 p. Ille gr.: no. 1 v. d. Linden met 3 p.; Millaard 2 p.; Pera 1 p. en Bronsgeest 0 p. IVe gr.: no. 1 van Es met 3 p.; v. Heteren, de Kier en Rijksschroeff elk 1 p. Ve gr.: no. 1 De Hondt met 3 p.; Smits 2 p.; v. d, Reyden 1 p. en Horch 0 p. Vie gr.: no. 1 van Ham met 3 p.; v. Leeuwen 2 p.; De Kier 1 p. en Bosma 0 p. Vile gr.: no. 1. 2 en 3 J. en Th, Biezot en Ny kamp, elk met 2 p.; Klarenbosch 0 p. In de 4 eerste groepen behaalde het Gymna sium 11% p.; de Gem. H.B.S. 7% p.; de R.K. H-B.S. 3 p. en de Chr. HF.S. 2 p. waardoor het Gymnasium voor dit jaar beslag legde op den uitgeloofden wisselbeker. Vanmorgen worden de individueele wedstrijden gespeeld, waarin 8 spelers geplaatst zijn, n.l. De Hondt Laman. v. d. Linden, van Es. van Ham, J. Biezot. Nykamp en Lagaay of v. Straten. Dit is een afvalwedstrijd, de 4 winnaars spelen hedenmiddag en de 2 overblijvenden hedenavond. .Voor de andere, spelers is er vanmiddag een gongwedstrijd en aan het slot, des avonds, wordt het schaakfeest besloten met een simultaan- voorstelling. 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6