Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 4 April 1941 De distributie Nieuwe bonnen aangewezen RECHTZAKEN De roofmoord te Holten BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Uit de Omstreken AGENDA Winterhulp Nederland IN HOOGER BEROEP VOOR HET ARNHEMSCHE HOF. In den nacht van 11 op 12 April 1939 liet was op tweeden Paaschdag werd in een buurtschap onder de gemeente Holten een afschuwelijke roofoverval gepleegd op het bejaarde echtpaar Leetink, waarbij de man zoo zwaar werd mishandeld dat hij kort daarop overleed. De vrouw werd ern stig gewond, doch zij bracht er, na een langdurige verpleging, het leven af. Het echtpaar woonde In een zeer afge legen boerenhoeve. In den betreffenden nacht hoorde de 63-jarige vrouw, die ge woontegetrouw nog kousen zat te breien, kort na middernacht, geklop op de deur. Haar man was reeds naar bed. Toen zij vroeg, wie er was, werd buiten geroepen: „De zoon van den veldwachter, doe eens even open." Zij deed dit, doch werd door de indrin gers met een knuppel neergeslagen. De mannen drongen vervolgens de woning bin nen en mishandelden den 73-jarigen land bouwer. Deze weigerde te zeggen waar het geld was, de man werd zoodanig met de deksel van een melkbus geslagen, dqt hij dood bleef. De indringers hadden blijkbaar verwacht veel geld in de boerderij te zullen aantref fen, doch naar later bleek, had Leetink kort tevoren een bedrag van f. 2000 elders in bewaring gegeven, zoodat de inbrekers slechts zeven gulden buit maakten. Als verdacht van dezen roofoverval werden ge arresteerd de 30-jarlge klompenmaker G. V„ en de 45-jarige koopman H. H. Th. D. beiden uit Deventer, die evenwel hardnek kig ontkenden aan dezen roofmoord schul dig te zijn. De officier van justitie bij de Almelosche rechtbank,, achtte na een zeer uitvoerig ge tuigenverhoor, hun schuld bewezen en eischte tegen beiden levenslange gevange- nisstraf. De rechtbank te Almelo sprak hen ech ter vrij en gelastte hun onmiddellijke in vrijheidstelling. Tegen dit vonnis teekende de officier hooger beroep aan. Gisteren stonden beiden voor het Arnhemsche ge rechtshof terecht. Na verhoor van den inspecteur van politic A. K. uit Almelo, waarin hij een beschrijving gaf van den toestand, waarin hij na het drama de woning aantrof, werd de 63-jarige weduwe van den vermoorden L. gehoord. Zij bracht het verrassende feit aan het licht, de beide verdachten als de indringers te herkennen. Zij gaf vervolgens een be schrijving van de gebeurtenissen op dien avond. Ook na op de beteekenis van den eed te zijn gewezen, bleef zij de herkenning van' verdachten volhouden. Tijdens de eerste be handeling, aldus getuige, had zij dit niet durven zeggen. Na dit verhoor werd gepauzeerd, In de middagzitting bleek, dat verdachte D. tegen verschillende getuigei) vroeger reeds toespelingen maakte over het feit, dat hij er best een moord voor overhad, om aan het geld van den verslagene te komen. Beide verdachten zeiden vervolgens, in den bewusten nacht thuis geweest te 4fjn. De advocaat generaal merkte hierna in zijn requisitoir op, dat het bewijs van schuld der verdachten door de verklaring van de weduwe L. thans aanzienlijk is ver sterkt. Spreker vorderde terugwijzing van dc zaak naar den rechtercommissaris en gevangenneming van verdachten. Het hof vereenigde zich in het vonnis met de eer ste elsch doch vond geen termen aanwezig, de gevangenneming te gelasten. GRAANDIEVEN VOOR DE ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. Voor de Rotterdamsche rechtbank heeft een bende graandieven terecht gestaan, die ettelijke tonnen graan van onbewaakte schepen in de Maas had gestolen en ver kocht. Aan den 40-jarigen tremmer C. van O., den 56-jarigen havenarbeider P. G., den 48-jarlgen matroos F. S. en den 36-jarigen controleur H. de G. was diefstal van par tijen mais, gerst en tarwe uit Rijnschepen ten laste gelegd, aan den 33-jarlgen graan- controleur W. S. heling. De zaak was op toevallige wijze aan het licht gekomen. Een surveilleerende agent van politie had be merkt dat er 's Zondagnachts bij een Rot- terdamschen bakker werd gewerkt en toen men een inval bij den bakker deed trof men een groote hoeveelheid graan aan. waarvan de bakker de herkomst niet kon 1 verklaren. Na een uitgebreid onderzoek kwam de politie den bende op het spoor, die graan bleek te stelen en te verkoopen, maar tevens kwam aan het licht, dat dit niet de bende was, die den bakker graan had geleverd. Door prachtig politiewerk gelukte het de politie binnen korten tijd ook de tweede bende op te sporen. Deze zal over eenige weken terecht staan. De officier van justitie, mr. M. Meischke, eischte tegen ieder der eerste vier verdach ten een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden. Tegen een fietsjongen, die ■het graan had vervoerd, eischte spr. een hechtenisitraf, gelijk aan de voorloopige hechtenis. Deze werd onmiddellijk op vrije voeten gesteld. De officier eischte voorts tegen den 39-jarigen bakker H. B„ die 1700 kg. tarwe had gekocht een gevangenisstraf van zes maanden wegens heling en tegen twee andere personen, die eveneens graan hadden gekocht, geldboeten van 100 resp. 25 gulden. Uitspraken 17 April a.s. HAAGSCHE RECHTBANK. Inbreker, die nog wat te goed heeft. De -39-jarige chauffeur J. G. van S. uit Rotterdam, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring, hoorde Dinsdag door den Officier bij de Haagsche Rechtbank drie jaar gevangenisstraf tegen zich eischen, in verband met inbraken te Den Haag ge pleegd. Hij was op 25 Januari in den winkel van J. de Neef te Leiden gekomen, waar hij een voorwendsel had om eenigen tijd in den winkel te blijven, doch weike gelegenheid hij benut had, om een winterjas te stelen. Vervolgens nam hij in de Pieterskerkkoor- steeg een fiets weg. Verdachte bekende de feiten. De officier herinnerde aan de ont moeting welke hij j.l. Dinsdag met verdach te had. hetgeen overigens niet de eerste maal bleek te zijn, want van S. heeft reeds dertien veroordeelingen achter den rug! In verband met deze omstandigheid, vor derde de officier nu een jaar gevangenis straf. Uitspraak over 14 dagen. haagsche politierechter. Dronken en de gevolgen. M. G. uit Alphen had op zekeren avond een verkeerden dronk. De politie trof hem zwaaiende in de Julianastraat aan, bij wel ke gelegenheid zij den man naar het bureau wilde overbrengen. Dat ging echter niet zoo eenvoudig, en er werd verzet tegen de agen ten gepleegd. Daarvoor moest hij nu terecht staan. De officier vorderde zes maanden ge vangenisstraf, zulks omdat verdachte reeds zes maal is veroordeeld. De politierechter veroordeelde tot twee maanden gevangenis straf. haagsche gerechtshof. Mensch en dier mishandeld. A. de U. uit Zevenhoven zou mensch en dier hebben mishandeld. Hij had een paard, dat niet genegen bleek te zijn tot werken, en daarom nam de U de methode te baat het dier aan een touw in de rondte te laten loopen. Bij die gelegenheid zou hij het paard hebben geslagen, zoodanig, dat de beton werker B. uit Alphen zich er aan ergerde. Toen de U. bemerkte dat B. de zaak bij de politie aanhangig zou maken, had hij B. beet gegrepen, en hem geslagen en ge dreigd den keel dicht te knijpen. Voor die feiten had hij van den Politierechter twee weken gevangenisstraf gekregen, van welk vonnis hij in hooger beroep kwam. Verdach te ontkende het paard te hebben mishan deld, doch na het verhoor van getuigen a charge en décharge, meende de proc.-gene- raal dat verdachte te ver was gegaan, zoo dat bevestiging Van het vonnis werd ge- elscht. GEBOREN: Thomas z. van E. Maaskant en A. Sieders Cornells Gelenas z. van S. Linschooten en A, Verhagen Geertrulda Claziena Lourentia Maria d. van C. W. J. Conijn en J. J. Ruigrok Maria Jeannette dr. van H. Leeuwin en P. M. van Ark Hans Marinus z. van M. Reijnhout en A. E. Sirach Catharina dr. van W. Ouwer- kerk.en E. L. Kleijn Rudolf Frans z. van J. F. Groen en A B. D. Seppelt Jan z. van G. van der Meij en A. Brugman. ONDERTROUWD: J. J. Okker jm. 30 jr. en M. J. Vrolijk jd. 27 jr. GETROUWD: N. H. Koning jm. en J. J. Mulder jd. A. Laman wedn. en A. A. Goeij jd. J. H. Otto jm. en M. E. Otgaar jd. H. E. Schreuder jm. en J. Rijsbergen Jd. W. F. Stouten jm. en E. Plezier jd. L. C. J. A. Volkers jm. en J. Th. van Griensven jd G. 'J. Vegter jm. en W. M. van UJden jd. OVERLEDEN: C. Platteel wed. van J. van As 83 jr. C. E. de Vos, Wed. van W. van Leeuwen 66 jr. gevestigd: J. F. Bosman, tuinderskn., Zegersteeg 8 J. C. A. Dexel, dienstbode. Pr. Hendrikstr. 21 J. W. Hoogervorst, chauffeur, Breestraat 145a Wed. G. SmitVan Hoven, Lange Mare 33 C. J. Kerssens, Aalmarkt 12 J. Kraan, schip per, Gér. Doustraat 95 C. A. J. Langezaal, betonwerker, De la Reijstr. 7 M. C. A. J. van Lemiep, Groenliovenstr. 6 K. F. W. van Luijken, slager, St. Aagtenstr. 20 M. W. Muy- selaar, dienstbode, Uiterstegr. 107a F. F. TyboutNiemeljer, Hartmanstr. 30 J. P. W. M. Noordman, wijnhandelaar, Haagweg 59 W. E. Onstwedder, dienstbode, Oude Rijn 54 C. VorschelPaauw, H. Rijndijk 272 J. Petiet, dienstbode, Bloemstr. 19 J. H. Ruiten, kellner. v d. Duynstr. 14 P. van Rijnswou, fotograaf, Rembrandtstr. 6 M. W. Schmidt, bedrijfleid- ster. H. Rijndijk 39 D. Sineck, Kaiserstr. 36 A. Smit en fam., bloemb.arb., Oranjegr. 66 B. J. A. Soudan en fam., handelsreiziger, Lijs terstraat 27 A. H. C. M. Stikkelman, Witte Singel 46 M. Verkerk, chauffeur, Trompstr. 8 Wtd. A. van NieuwkoopVlasveld. Haag- weg 186 W. Waanders en fam., hoofdagent v. politie, Ketelboetersteeg 10a E. van Hee- ringen—Van der Wilk, Pieterskerkgr. 2b. VERTROKKEN. A. L. van Aken, Utrecht, Da Costakade 68 bis E. B. van der ZalmArnold, Bretten, Did., Baden, Pfortheimerstr 3 G F. Bartelsman en fam., Oegstgeest, Oranjelaan 2 H. S. Bekius. Leeuwarden, Spanjaardslaan 90 C. M. Er- kampBlokker. Haarlem. Nieuwe Groenmarkt 18 I. Bregman, Voorschoten, Leidscheweg 259 H. .M. de Bruin en fam.. Warmond, Bijle veldweg 23 H. de Bruijn, Leiderdorp, Berken kade 17 R. J, E. Dane, Oegstgeest, Laan van O. Poelgeest 28 J.J. Dee, Katwijk, Emmastr. 2 b M. van HerkDoorn, Oegstgeest, Ko- ninginnelaan 9 P. L. B. van Egmond, Ant werpen Be E, Goedbloed, Den Haag, Dunkier- straat 69 A. J. A. E. M. S, Gortworst, Haar lem. Schoutjeslaan 39 F. H. Gijsberti Hoden- pijl, Den Haag, C. Speelmanstr. 24 T. H. J. Haas, Den Haag, Trompstr. 35 E. Hartman, Avereest. D 67 C. M. Herben en fam., Den Haag, Wolmaransstri 162 J. F. P. Hers, Den Haag, L. de Colignystr. 156 F. Heljbroek, Heerlen, Pijnsweg 27 T. Heijligers, Rotter dam, Av. Concordia 41 M. G, van Leeuwen— Van Hoekelen. Katwijk, Parklaan 313 H. M. A. Hoogenstraaten, Den Haag, Laan v. Meerder - voort 499 A. G. M. Jansen, Enschede, Olden- zaalschestr. 107 W. J. Jansen en fam., Oegst geest, Regentesselaan 48 J. A. de Jong, Heemstede, Crayenestersingel 45 L. Jongste, Kethel c.a., Polderweg 15 G. M. L. Jurrlaans, Amsterdam, A. v. Buerenstr. 71 C. P. van Katwijk. Bodegraven, Prinsenstr. 84 B. Bonsel Van Leeuwen, Gouda, Gr. de Blolsstr. 29 A. J W, Lemaire, BodegraVen. Torenlaan 10 A, Maaskant, Maasniel, Pr. Bernhardlaan 1 T. C. A. Mes en fam., Nijmegen. Sophiaweg 99 G. A. PrinsMulder, Naaldwijk, Fr. Hendrik straat 2 H. C. de Nie, Katwijk, Emmastr. 2 b M. A. Nieuwelink, Wassenaar. Backershagen- laan 58 J. A. Petit dit de la Roche. Oegst geest, Oranjelaan 2 J. Pols, Rotterdam, Spanjaardsstr. 124a H. Pos, Surinam, N.-I. J A. de Reus, Klaaswaal, Havenweg 331 P. J. Ringenberg en fam., Amsterdam, Langestr. 561 L. A. E. Rijkers, Voorburg. Laan v. Oosten burg 35 E. Schijfsma, Voorburg. Laan v. Nw. Oosteinde 257 P. J. van Slingerland, Zoeter- woude. Dorpstr. D 90 C. Hartmann—Smits, Gorinchem. Nw. Hoven 69.— E. C. Sohns. Den Haag. Aucubastr. 4 P. J. J. van der Steen, Schiedam, Nieuwstr. 12 J. Stoute, Amers- brood en gebak. Gedurende het tijdvak van Maandag 7 April tot en met Zondag 13 April a.s. geeft elk der met „11" genummerde bonnen van de broodkaart recht op het koopen van ongeveer 100 gram brood. Voorts geeft elk der met „11" genummer de broodbonnen recht op het koopen van een rantsoen gebak. Dit omvat voor de hierna genoemde bakkerijproducten telkens ten minste het daarachter geplaatste aan tal grammen: Beschuit 75 gram, biscuits en wafels 90 gram, speculaas 140 gram, andere koekjes 200 gram, koek 160 gram, cake 300 gram, gevuld klein korstgebak (b.v. amandel broodjes) 400 gram, gevuld groot korstgebak (b.v. boterletter) 500 gram, taart en ge bakjes 600 gram. Voor geheel of ten deele uit meel of bloem gebakken producten, welke hierboven niet genoemd zijn geldt, dat een rantsoen een hoeveelheid omvat, waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. De op 13 April nog niet gebruikte bonnen blijven voorts nog geldig gedurende de week van 14 April tot en met 20 April a.s., met dien verstande, dat zij gedurende laatst genoemde week niet mogen worden ge bruikt in hotels, restaurants e.d. boter en vetten. Gedurende het tijdvak van Maandag 7 April tot en met Zondag 13 April a.s. geeft de met „11" genummerde bon van de bo- terkaart recht op het koopen van 250 gram boter. De met „11" genummerde bon van de vetkaart geeft gedurende bovengenoemd tijdvak recht op het koopen van 250 gram boter of margarine of 200 gram vet naar keuze. De met „11" genummerde'bonnen, die op 13 April nog niet gebruikt zijn, blijven voorts nog geldig tot en met Zondag 20 April a.s. eieren. Gedurende het tijdvak van Maandag 7 April tot en met Zondag 13 April a.s. geeft de met „93" genummerde bon van de „bonkaart algemeen" recht op het koopen van een ei. De bonnen, welke op 13 April nog niet gebruikt zijn, blijven geldig tot en met Zondag 20 April a.s., met dien verstande, dat zij gedurende de week van 14 April tot en met 20 April niet ge bruikt mogen worden in hotels, restau rants e.d. In verband met het Paaschfeest zal in den loop van de volgende week een bon worden aangewezen, welke recht geeft op een extra-rantsoen van een ei. O O KAAS. Gedurende het tijdvak van Maandag 7 April a.s. tot en met Zondag 20 April a.s. geven de met „63" en „73" gemerkte bon nen van de „bonkaart algemeen" elk recht op het koopen van 100 gram kaas. De bon nen, welke op Zondag 20 April nog niet zijn gebruikt, blijven voorts nog geldig tot en met Zondag 4 Mei as. HAARLEMMERMEER. AFSCHEID VAN DEN HEER REINDERS -FOLMER. Als Dijkgraaf Haarlemmermeerpolder. In verband met zijn aftreden als Dijk graaf van den Haarlemmermeerpolder, zal de heer J. C. Reinders-Folmer op 16 April a.s. officieel afscheid nemen van het Pol derbestuur. In verband met de benoeming van mr. K. J G. baron van Hardenbroek tot Dijk graaf, is een vacature ontstaan in het Col lege van Heemraden. Meester Stolp 25 jaar bovenmeester. De heer S. Stolp herdacht hl het Studio theater het feit, dat -hij 25 jaar geleden werd benoemd tot hoofd der openbare Julianaschool te Zwanenburg. Van vele zijden werd de jubilaris geluk gewenscht, hetgeen gepaard ging met het aanbieden van fraaie geschenken. Zelfs uit Parijs ont ving de jubilaris een aandenken van een oud-leerling. Ook van oud-leerlingen van den land- en tuinbouwcursus ontving de heer Stolp blijken vam belangstelling. HILLEGOM. De Bloembollenbeurs. De beurs in hotel Flora werd door slechts 116 personen bezocht. Er was geen handel. De firma P. Hopman en Zonen had inge zonden Gladiolus „Hopman's Glorie" van zeldzame schoonheid. De Fa. Jönkheer's Bloembollenbedrijf toonde een bakje met Darwin tulp Princess Elisabeth Max. Zondagsdienst doktoren. De Zondagsdienst der Geneesheeren zal Zondag a.s. worden waargenomen door dr. van der Kaaden. Vergadering Hillegomsche Midden standscentrale. Voor een stampvolle zaal met genoodig- den uit alle zakenkringen onzer gemeente hield de heer Otterspoor, adjunct-inspec teur der directe belastingen, een waarde volle uiteenzetting over de nieuwe omzet belasting. De spreker werd ingeleid door den voorzitter, den heer H. Schoonderbeek. Vele vragen werden na deze uiteenzet ting beantwoord door den heer Warnaar, eveneens werkzaam bij de Directe Belastin gen. De heer Schoonderbeek bracht den sprekers van dezen avond hartelijk dank voor de leerzame stof, welke werd behan deld. De voorzitter van Bloembollencultuur, de heer W. Jonkheer, dankte eveneens na mens zijn vereeniging. De collecte voor den Geref. Zendings- bond in de Ned. Herv. Kerk heeft ruim f49 opgebracht. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Elisabeth, D. van H. Timmers en M. Bonefaas, Scheveningerstraat 2a Wil lem, Z. van J. de Mooy en L. Guyt, Zuidstraat 65 Nienke Irene, D. van H. Steinz en A, J. Sluis, Parklaan 6 Nicolaas, Z. van D. van Beelen en A. van Beelen, Varkevisserstraat 91 Pieternella, D. van P. M. Durieux en M. van der Plas, Grootesteeg 5 Wilhelmina, D, van A. Zandbergen en J. Durieux, Voorstraat 48a Kniertje, D. van A. Ros en K. Berkhey, Kanaal straat 6 Cornells, Z. van P. Ouwehand en foort, Aldegondastr. 98 M. G. van Veen, Was senaar, Vinkenlaan 13 H. C. de NieVerhoog, Haarlem, Eindehoutsstr. 27 J. Vermond, En schede. 1ste Veldkampstr. 9 M. Versluijs, Nij megen, Sophiaweg 99 Jkvr. F. A. von Weiier, Wassenaar, Prinsenweg 54 L. C. van Winkel, Alphen aan den Rijn, Oudshoornscheweg 74 W. SchaapVonk en fam., Güineken ca.. Ba- velschelaan 30 L. A. van Wijk, Alphen aan den Rijn, Dr. Lovlnklaan 18. W. Ouwehand, Abeelplein 21 Eland Gerar- dus, Z. van G. Slnon en H. Zwaan, Maleftft- straat 113 Pietje, D. van N. van Dijk en K. van Duyn, Parklaan 46. Overleden: Krijntje den Haas, wed. van W. van der Plas 72 j. Michiel van Duyn, echtgen. van K Klok 74 j. Getrouwd: J. H. Goossens en W. G. A. Veer kamp. Katwijk J. Dingemanse en E. Verlint, Texel of Julianadorp. Ondertrouwd: R. Nijgh, Kerksteeg 31 en C. van Rijn, R. van Limburgstraat 33. KATWIJK AAN DEN RIJN. VRAAG NAAR TUINBOUWPRODUCTEN. Zeer goede prijzen. Er was in de afgeloopen week voldoende vraag voor de aangeboden winterproducten. De voorraad is in deze omgeving niet groot meer, behoudens van waspeen, momenteel het hoofdproduct en waarvan nog flink wat is aan te bieden. De prijzen zijn in verhou ding tot verleden jaar zeer goed. Behalve van waspeen, waarvan de prijs gelijk is als in 1940, zijn alle artikelen duurder. De prijs van roode kool is weer iets verhoogd en bedraagt thans f,7 a.f. 3 per 100 kg. Gele en groene kool f. 6.40. Uien tot hoogstens f. 6 per 100 kg. en kroten blijven stabiel op f. 3.20 a f. 3.40 per 100 kg. De schorse- neeren brachten steeds een toonenden prijs op, n.-l. tot f. 17 per 100 kg. in de A-kwali teit en f. 10.50 in de B-soort. B'reekpeen ongewasschen noteerde tot f. 4 20 en ge- wasschen tot f.5.20 per 100 kg. Boerenkool is thans uitverkocht, het veld is leeg ge maakt. Het restant ging voor lagen prijs. KATWIJK AAN ZEE. Examens Visscherijschool. Bij de in de* Visscherijschool alhier ge houden examens zijn geslaagd voor het di ploma motordrijver onze plaatsgenooten: Corn, van Duyn, Arris Haasnoot Dzn., Maarten v. d. Niet Mzn., Paulus v, d. Mey, Cent Remmelzwaal Gzn„ Teunis Guijt Czn., W. Schuitemaker Kzn., Jac. Dijkhuizen, Dirk Jac. Guyt en Corn. Zwaan Lzn. Rijks gedelegeerde bij deze examens was de heer H. Dollekamp uit Oegstgeest, oud-hoofd officier van den marine-stoomvaartdienst. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor en het daaronder be- hoorende ambtsgebied werd gedurende Maart ingelegd f. 2673.65 en terugbetaald f. 12684.97. Te Den Haag zijn geslaagd voor het diploma van schipper op stoomzeevisschers- vaartuigen Jan van - Duin Pzn. en Sim. Klinkenberg, beiden uit Noordwij k aan Zee; en voorhet diploma van stuurman op stoomzeevisschersvaartuigen onze plaatsge noot Klaas Kuyt Fzn. Wederom is alhier door den Keurings dienst van Vee en Vleesch een veehouder verbaliseerd wegens het niet doen van aan gifte van een gestorven kalf. LISSE. VERGADERING COÖPERATIE „ONDERLING BELANG". Vaststelling der dividenden. De RiK. Coöperatie „Onderling Belang door steun verkregèn" vergaderde in het ge bouw van den R.K. Volksbond, onder voor zitterschap van den' heer C. Schrama. De voorzitter herdacht het overlijden van den boekhouder-penningmeester, den heer A. H. Schrama. De w.n. boekhouder-penning meester, de heer J, P. de Koning, bracht het verslag uit over de bedrijven. Hieruit bleek, dat de totaal-omzet der afd. bakkerij had 'bedragen f. 49430.38, met een winst van f. 4684.57'/:. Van de afd. kruidenierswinkel was de totaal-omzet f. 193.426.94, met een winst van f. 2994.50, van de afd. manufac turen f. 35.311.02, van de afd. brandstoffen f. 13.627.95 met een winst van f. 100.51 Van het filiaal in de Zilk f. 15.614.08'/:, met een verlies van f. 361.18'/-. Uit de balans bleek, dat de totale ontvangsten waren voorm. Zondag. Lido-theater: Concert „Nieuw Leven", 10 uur Dinsdag. Zomerzorg: Jaarvergadering Coöp. Boeren Leenbank", 7% uur nam. DIVERSEN 's Dinsdags: 1ste Binnenvestgracht 22 Ge legenheid tot inenting tegen typhus en diph- terie. 11—3 uur. 's Dinsdags: Oude Rjjn 44 c: Prot. Bureau voor Sociale Adviezen. 7—8 uur nam. s Dinsdag Mare 13; Medisch Opvoedkundig Bureau 9%11 uur voorm. Arbeldsbeurè (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- vaardigeD 78 uur nam s Donderdags Wykgebouw „Bethesda' (Hoef- i tra at 44—46): Consultatiebureau voor Alcoho listen 8 uur nam. s Vrijdags, Inst. voor Praeventieve Genees kunde Consultatiebureau v. Beroepskeuze 4—5. BIOSCOPEN. t 18 Jaar; 14 jaar; 5 alle leeftijden. Luxor-theater: „Kora Terry" t Dagelijks nam. 2 en 8 uur, 's Zondags 2—7 uur doorloopende voorstelling. Lido-theater: „Schaduwen der duisternis" f Dagelijks 8.15 uur nam.; 's Zondags te 2, 4.30 en IVi u., Woensd. en Zaterd. matinée 2.30 u. Trlanon-theater: „D III 88". Dagelijks 2 en 8 uur, 's Zondags van 2—6.30 uur doorl voorstelling. Casino-theater: „Watt en Watt als circus- gasten" Dagelijks 8 uur; Zaterdags ook 2% uur. Zon dags te 2. 4% en 8 uur. Rex-theater„Morgen word ik gearresteerd". Dagelijks 2 en 8 uur nam.; >'s Zondags van 26.30 uur doorl. voorstelling. Nova-theater (Katwijk aan Zee): Nam. 8 uur (Zondags gesloten): „tyCoeder". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leidenwordt van Zaterdag 29 Maart 20 uur tot Zaterdag 5 April 8 uur waar genomen door: de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, Tel. 21060; de Doeza-Apotheek, Doezastraat 31. Tel. 21313. Te Oegstgeest door: De Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, TeL 26274. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 7 gr. C. (45 gr. F.)'. Gironummer vod de W. H. N. 5553. De Bank van de W.H.N. ls Kas- vereeniging N. V. Amsterdam, Postgironnmmer 8 7 7. Stort op 5553 ol 877. Ge brengt geluk In veler leven. Reeds tientallen van jaren werden miljoenen lijders aan Rheumatische pijnen over de heele wereld, door Kruschen van dit lijden verlost. Neem toch óók Bij apoth.. en drog. 1.47, 0.76, 0.41. 1231 (Ingez. Med.) f. 143.906.18. De uitgaven waren eveneens f. 143.906.18. De voorzitter zette uiteen, wat het be stuur had genoopt den heer J. P. de Ko ning eigenmachtig tot boekhouder-pen- - ningmeester aan te stellen. Deze toch was reeds bestuurslid en iemand, die ten volle capabel is, deze functie naar behooren te vervullen. Een woord van lof bracht spr. aan den eenigen bediende van den boek houder, den 16-j. J. v. Dijk. Bij monde van den heer A. Th. van Kes- teren rapporteerde de Raad van Toezicht de zaken van den boekhouder-penning meester in de beste orde. Het dividend werd als volgt vastgesteld: afd. kruidenierswinkel gegarandeerde kor ting 2% en 1% dividend; afd. manufac turen gegarandeerde korting 2 afd. bak kerij: gegar. korting 5 °/o en 2 dividend. Het filiaal gegar. korting 2 Op voorstel van het bestuur werd besloten om, behou dens onvoorziene omstandigheden, de gega randeerde korting voor een volgend jaar vast te stellen als volgt: afd. bakkerij 5 afd. 'kruidenierswinkel 2 °/o, afd. mamifac- turen 2 en filiaal 2 In het bestuur waren aftredend de hee- ren H. Elfering en P. M. van Kesteren, ter wijl er een vacture was door het overlijden van den heer A. H. Schrama. In den Raad van Toezicht was aftredend de heer A. T. v. Kesteren. Beide aftr. bestuursleden, als mede het .aftredend lid van den R. v. T. werden herbenoemd. In de vacature Schrama waren als, candidaat gesteld de heeren Jer. Koelewijn en H. v. d. Vlugt, waarvan werd gekozen de heer H. v. d. Vlugt met 111 van de 165 geldige stemmen. Vergadering „Bloembollencultuur". De afd. Lisse der Alg. Ver. voor Bloem bollencultuur vergaderde onder leiding van den voorzitter, den heer M. V. v. Zanten Rz. De voorzitter sprak een welkomst woord en spoorde allen tot volharden aan. De penningmeester, de heer G. Tromp Rz. deelde, mede, dat het afgeloopen jaar een voordeelig saldo afwierp van f. 56. Tot afgevaardigden naar de Alg. Verg. werden aangewezen een nader te benoe- 1 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6