LEIDSCH DAGBLAD - Eersfe Blad Vrijdag 4 April 194f Nieuwe jachtwet te wachten Er zullen jachtschappen worden ingesteld Scherp optreden tegen strooperij Duitsch weermachtsbericht Dagbladreclame is niet te vervangen Italiacmsch weermachtsbericht Uit de Omstreken SPORT Het komende wedstrijd seizoen Onze telefoonnummers: Directie en Administratie25041 Redactie No. 21507 BEURSOVERZICHT MARKT F amilie-berichten GEEN AMERIKAANSCHE FILMS IN ITALIË. Bij de behandeling van de balans over .19411942 van het Italiaansche ministerie Van volksopvoeding 'heeft onderstaatssecre taris Polverelli in de commissie der kamer van corporaties en fasci medegedeeld, dat een verordening zou worden uitgevaardigd, krachtens welke het koopen of huren van nieuwe Amerikaansche films verboden is. (D.N.B.) ANSALDO OVER STRATEGISCHE FOUT VAN GENERAAL WAVELL. Den stilstand in het Engelsche offensief na de verovering van Cyrenaica noemt An- saldo in het blad „Telegrafo" een ernstige strategische fout van den opperbevelhebber der Biutsche strijdkrachten in Noord- Afrika, generaal Wavell. Alleen door een snellen opmarsch tot Tripolis, aldus An- saldo, had het den Engelsohen kunnen ge lukken, de asmogendhéden van het Afri ka ansöhe continent te verdrijven. Den stil stand in het Britsche offensief bij Agheila verklaart Ansaldo ten eerste door een zekere uitputting van het leger van gene raal Wavell. niet in de laatste plaats door het heldhaftige verzet van de Italianen, en ten tweede door de versnippering der krachten van het empire op andere fron ten van het Italiaansche rijk en Grieken land, na de besprekingen van Eden (D.ND.) DE PLANNEN VAN WHEELER, De democratische senator Wheeler heeft op een persconferentie medegedeeld, dat 57 leden van Senaat en Huis van Afgevaar digden zich bereid verklaard hebben, deel te nemen aan de reusachtige campagne, die ten doel heeft door het houden van redevoeringen te verhinderen, „dat de re- geering de enkele laatste stappen doet, die zouden leiden tot een daadwerkelijke deel neming aan den oorlog". In alle deelen des lands, aldus Wheeler, wil men massabijeen komsten houden. Er is een speciale uitvoe rende commissie gevormd ter organiseering van het verzet van het Amerikaansche volk tegen deelneming aan den oorlog. Wheeler zal voorzitter dezer commissie zijn; verscheidene bekende senatoren en afge vaardigden zullen er in zitting hebben. (D.N.B.) ENGELSCHE VERONTWAARDIGING OVER AMERIKAANSCHE BELEEDIGING. De uitgever van „All the Worlds Air craft", Charles G. Grey, heeft in zijn blad geschreven, dat de Vereenigde Staten heb ben besloten den oorlog financieel te steu nen „tot den laatsten Engelschman". Naar uit Londen gemeld wordt, heeft deze uit lating een storm van protest in de Lon- densche bladen uitgelokt. De bladen had den opschriften als „beleediging door Ame rika". De uitgeverij heeft daarop onmiddel lijk verklaard, dat de passage in kwestie uit qlle nog voorradige exemplaren verwij derd! zou worden en dat men zal probee*- ren >£lle exemplaren, die fëéds in omloop zijn, terug te krijgen. De Britsche censuur heeft de berichtge ving naar het buitenland urenlang opge houden uit vrees, dat de Vereenigde Staten zich gegriefd zouden gevoelen. Het ministe rie van voorlichting stelt een onderzoek in. De Engelsche bladen achten de beleediging bijzonder ernstig, omdat „All the Worlds Aircraft" doorgaat voor een officieus or- .gaan. Het wordt uitgegeven met steun van het ministerie van luchtvaart en staat ook onder censuur van dat ministerie. (D.N.B.) DE DIPLO OVER DE BRITSCHE HONGERBLOKKADE. De poging van de Engelsche propaganda, om Duitschland voor de schaarschte aan levensmiddelen in Frankrijk verantwoorde lijk te stellen, noemt de Deutsche diploma tisch politische Korrespondenz het beste bewijs voor het slechte geweten, dat men in Engeland moet hebben. De Korrespon denz wijst erop, dat er geen dag voorbij gaat, waarop niet in de Engelsche pers, de radio of in politieke redevoeringen betoogd wordt, dat vermeden dient te worden, dat die levensmiddelen in eenigerlei vorm den Duitschers ten goede komen. Op deze redeneering, zoo schrijft de Kor respondenz, baseert Engeland zijn geheele propaganda ter rechtvaardiging van zijn i hongerblokkade tegen het niet-oorlögvoe- rende Frankrijk, Zoo wordt b.v. allen Fran- schen tegenspraken ten spijt, beweerd, dat de schepen welke onlangs achtervolgd door Engelsche oorlogsbodem, onder bescherming van een Fransche torpedoboot, de Afri- •kaansche haven Nemours bereikt hadden, beladen geweest zijn met goederen, welke voor Duitschland bestemd waren. Het is niets dan laster, verklaart de - Korrespon denz, wanneer Engeland beweert, dat Duitschland levensmiddelen in Frankrijk, vooral in het onbezette gebied, opvordert. Wat het onbezette Frankrijk betreft, hieraan zijn onbeperkte levensmiddelen, welke ontbraken, ter beschikking gesteld, zooals de Fransche staatssecretaris Achard onlangs pas bevestigd heeft. Wat den aan voer van levensmiddelen naar het onbezette Frankrijk betreft, dient er op gewezen te worden, dat van Duitsche zijde reeds ge- ruimen tijd geleden is verklaard, dat de hoeveelheden tarwe en mais, die van over zee worden ingevoerd, uitsluitend voör de behoefte der Fransche bevolking van het onbezette gebied ter beschikking dienen te blijven. Het is dus niets anders dan een der gebruikelijke Britsche afleidingsmanoeuvres zoo merkt de Korrespondenz ten slotte op, wanneer Engeland heden met valsche ge gevens probeert, zijn hongerblokkade tegen een land, dat zijn bondgenoot was, dat het in den oorlog gedreven heeft, en dat het door gebrekkige steunverleening liet ineen storten, te verontschuldigen en te recht vaardigen. (D.N.B.) MATSOEOKA'S REIS. De Japansdhe minister van buitenland- sohe zaken, Matsoeoka, is gisteravond met zijn gevolg op den Brenner aangekomen. Op het grensstation nam de Italiaansche commissie, die den gast vergezeld had, afscheid. Matsoeoka ontving daarna de Duitsche commissie, die hem op zijn reis door Duitsch gebied zal vergezellen. (D.N.B.) Het A.N.P. meldt: Op het gebied van de jacht heerscht in ons land nog een groote wanorde. Een wettelijke regeling is dringend noodzake lijk en zal thans binnenkort worden in gevoerd, overeenkomstig den wensch van het grootste deel der Nederlandsche jagers. Ten opzichte van de jachtwet, zooals deze tot nu toe gold. ércxxgt de nieuwe verorde ning belangrijke verbeteringen. Het ge vaar. dat de landbouw door de jacht be nadeeld zou worden en daardoor schade zou oploopen, is niet aanwezig. Volgens de nieuwe verordening zullen zoogenaamde jachtschappen worden ingesteld, die uit drie leden bestaan, t.w. een voorzitter, een vertegenwoordi ger van de grondbezitters en een ver tegenwoordiger van de jachtorganisa- ties. Iedere jager moet in de toekomst lid van de Nederlandsche Jagervereeni- ging zijn. Het lidmaatschap hieivan is de voorwaarde voor het verstrekken van een jachtvergunning. Tot nu toe kon iedere grondbezitter op zijn eigen grond' jagen. De minimum grootte van de jachtopper- vlakte was niet vastgesteld. Thans zullen deze minimumgrootten voor klein wild op 50 H.A. en voor groot wild op 150 H.A, worden vastgesteld. Een groot gevaar voor het w\ld was de tot nu toe in ons land in ongeloofe- lijke mate verbreide wilddiefstal, in het bijzonder de strooperij. De nieuwe ver ordening zal hier scherp tegen optre den en de straffen voor strooperij en ben, die daarvan hun beroep maken, worden belangrijk verhoogd. Het gevolg hiervan zal een sterke vermindering van wilddiefstal zijn, zoo het niet tot het geheel verdwijnen hiervan leidt. Gezien de regels van de jacht en het jagersgebruik is het zeer te begroeten, dat het schieten met schroot op groot wild ver boden wordt. Dit wild mag in de toekomst nog slechts met den kogel worden neer gelegd. De verboden-jachttijden van de afzon derlijke wildsoorten werden tot nu toe van janr tot jaar onnisuw vastgesteld. Thans zullen deze tijden bij de wet worden ge régeld en in overeenstemming gebracht met die van de nabuurlanden. Dit zijn' in groote trekken de belangrijk ste yoordeelen van de nieuwe jachtveror- dening ten opzichte van de tot nu toe gel dende jachtwet. De nieuwe regeling waar borgt ingrijpende verbetering in het jacht wezen hier te lande. ENGELSCHE SCHEEPSVERLIEZEN. Het opperbevel van de Duitsche Weer macht maakt bekend: Duikbooten hebben in het noordelijke deel van de Atlantische Oceaan 88.616 brt. vijandelijke koopvaardij scheepsruimte tot zinken gebracht. Daarvan werden alleen van een voor Engeland bestemd krachtig beschermd konvooi tien schepen met 58.Q00 brt. beschoten en tot zinken gebracht. Bo vendien werd een schip van ongeveer 12.000 brt. zwaar beschadigd. Zooals reeds in een extrabericht is ge meld, is de achtervolging der in Noord- Afrika bij Marsa el Brega door Duitsche en Italiaansche -formaties bestookte Engel- schen op den 2en April voortgezet. Agedabia is genomen en Zuetina bereikt. De vijand bevindt zich op haastigen aftocht naar het Noorden, Het aantal gevangenen alsmede d" buit aan gepantserde en ongepantserde voertuigen zijn aanzienlijk. De eigen verlie zen zijn buitengewoon gering. Op 3 April hebben de Duitsch-Italiaansche troepen bij het verdere oprukken Ghemines bereikt. Tijdens zijn terugtrekkende bewegingen heeft de vijand, volgens zijn eigen bericht ook Benghazi ontruimd. Aanvallen van het luchtwapen opscheeps- doelen in het zeegebied om Engeland en in het gebied van de Middellandsche Zee hadden ook gisteren succes. Voor deSchot- sche Oostkust brachten gevechtsvliegtuigen twee 'koopvaardijschepen met te zamen 10.000 BH.T. tot zinken en beschadigden twee andere groote schepen op ernstige wijze. Ten Westen van Kreta werd een door kruisers en torpedojagers krachtig be schermd konvooi aangevallen. Een groot transportschip geraakte na twee bomvol- treffers in brand. Het moet als waarschijn lijk verloren beschouwd worden. Binnen het bestek der gewapende ver kenning werden vliegvelden van het Brit sche eiland doeltreffend met bommen be stookt. Sterke formaties gevechtsvliegtui gen bombardeerden in den nacht van 3 op 4 April opnieuw de havenwerken van Bristol. Een reeks groote branden kon worden waargenomen. Andere doeltreffende aanvallen waren gericht op belangTijke militaire installaties aan de Zuid- en Oost kust van het eiland. Stelselmatig werd voortgegaan met het leggen van mijnen voor Engelsche havens. De vijand vloog ook .gisteren noch over dag noch des nachts naar het gebied van het Duitsche rijk. Bij de jongste successen op de Britsche koopvaardijscheepvaart in het noordelijk deel van den Atlantischen Oceaan hebben zich de onderzeeboöten onder leiding van den luitenant ter zee le klasse Rosenbaum en den luitenant ter zee tweede klasse Endrass bijzonder onderscheiden. DE BESPREKINGEN VAN BROOKE POPHAM. De Britsche opperbevelhebber in het Verre Oosten, Brooke Popham, heeft, naar Asso ciated Press uit betrouwbare bron ver neemt, met de Amerikaansche militaire autoriteiten op de Philippijnen het gebruik van Singapore door de Amerikaansche vloot in geval van een oritieken toestand in het Verre Oosten besproken. Het vraagstuk kwam ter sprake aan een noenmaal, waar aan vooraanstaande persoonlijkheden van Amerikaansch bestuur en leger aanzaten. (D.N.B.). Stadsnieuivs De dames A. M. de Jong en W. M. C. van der Ven, beiden alhier, zijn te Amster dam geslaagd voor het examen nijverheids onderwijs, akte N VII. VERDERE OPMARSCH IN LYBIË. In zijn weermachtsbericht no. 301 maakt het Italiaansche opperbevel het volgende bekend. Grieksche -front: activiteit van de artil lerie. Een onzer formaties jachtvliegtuigen viel op marsch zijnde troepen aan langs den weg Van Koritza naar Pogradec. Den vijand werden gevoelige verliezen toege bracht en verscheidene gemechaniseerde strijdmiddelen werden in brand geschoten. Een onzer verkenningsvliegtuigen haalde een vijandelijk jachtvliegtuig neer ten Westen van Sardinië. Noord-Afrika: de operaties der gemecha niseerde Italiaansch-Duitsche af deelingen in Cyrenaica duren voort. Onze luchtmacht is zeer bedrijvig. Een vijandelijk vliegtuig werd brandend bij Benghazi neergehaald. Britsche vliegtuigen deden een aanval op Tripolis. Er vielen circa vijftien slachtoffèrs in de jodenwijk. Andere Engelsche vliegtuigen beschoten onze op marsch zijnde colonnes met mi trailleurs, waarbij lichte verliezen ont stonden. Oost-Afrika: zoowel in Erythrea als in het gebied van Harrar wordt verder verzet geboden; HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Matje Hermïna, D. van J. Ver burg en B Steegman Meeuwis, Z. van H. Visser en T. van Neuren Willem, Z. van H. C. Jongkind en J. Buis Johanna, D. van J. J. Commissaris en F. Boelé Jouke, Z. van P. Sjaardema en J. A. C. Engel Hermine Leo nora, D. van H. T. van Thiel Berghuijs en E. A. Bachet Gerdina Anna Maria, D. van D. Jongkind en M. van Krimpen Sijtje, D. van A. Piet en M. Eveleens Christina Hendrika, D. van A. Waaijenberg en P. Vroom Martha Maria Elisabeth, D. van J. C. Hoogkamer en M. van der Reep Jacobus Cornells, Z. van M. de Roolj en P. Jaspers. Ondertrouwd: Jacobus Kemp 26 j. en Grietje Margaretha Dolieslagers 27 j. Piéter van der Lelij 33 j. en Willemina Vreugdenhil 23 j. Anthonius Jacobus Wilhelmus van Oostwaard 29 j. en Maria Antonia Bernardina van Rijn 21 j- Getrouwd: Johan Nicolaas Peters 28 j. en Elizabeth Vogel 28 j. Overleden: Matthijs Anthonie van Stijn 37 j.. echtg. van S. H. van der Lans Theodora Maria Daane 15 maanden, D, van J. A. Daane. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem Cornells, Z. van G. van Staalduinen en J. C. van der Heiden. LISSE. Rijkspostspaarbank. Bij de Rijkspostspaarbank werd in Maart ingelegd f5104.20 en terugbetaald f 12821.48 Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells, Z. van D. Th. Netten en P. Ch. van Veen Theodora Geertruida, D. van F. Tb. van Dijk en A. de Vos Elisabeth, D. van C. N. Mens en C. van Rooijen Petrus Wilhelmus Maria, Z. van C. J. van der Zon en M. C. van den Berg. Overleden: Coénraad Koordes, echt-gen. van A. van 't Wout 72 j. Ondertrouwd: P. C. Koster en A. M. Kaptein M. N. van Dijk en M, M. Boot H. Ver haar en C. Faas F. Hubers en A. Bol. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Apolonia, d. v. A. Hoogervorst en A. Veldhoven. Overledenr Maria Antonia van Noort 12 j., d. v. W. v. Noort en G. C. Spruit He lena Johanna Huijer, 55 j., ongehuwd. ROEIEN. Groote toeloop van nieuwe leden bij de clubs. BOSCHBAAN NIET BESCHIKBAAR. Met de intrede van de lente zijn alle roeiers in ons land weer in beweging ge komen. Van verschillende kanten is ge meld, dat de oefeningen op het water zijn begonnen en deze bedrijvigheid is voor het A.N.P. aanleiding geweest bij den secreta ris-penningmeester van den Nederland- schen Roeibond, den heer W. Jonge jan eens te informeeren naar de plannen voor het komende Seizoen. De' heer Jongejan "was van meening, dat er een groote opbloei van de roeisport in ons land te wachten staat. Tal van veree- nigingen zien een grooten toeloop van nieuwe leden. De oorzaak hiervan zal waar schijnlijk wel gelegen zijn in het feit, dat de menschen in hun vacanties minder kun nen reizen, terwijl bovendien de sport en de lichamelijke opvoeding steeds meer in het middelpunt der belangstelling komen te staan. Doch deze vermeerdering van le den brengt voor de bestureh in een tijd, dat het roeimateriaal schaarsch is, vele moei lijkheden met zich mee en het is dan ook zaak om zoo zuinig mogelijk met de aan wezige booten om te gaan. Alhoewel het zich aanvankelijk liet aan zien, dat door het roeiverbod aan Laga en Njord het wedstrïjdwezen dit seizoen niet tot zijn volle recht zou komen, is hierin door tijdige' opheffing gelukkig wijziging gekomen. Beide vereenigingen zijn weer met de oefeningen begonnen. Door het te kort aan voorbereiding de lange vorst periode is eveneens schuldig was het noodzakelijk de traditioneele Varsity en de jubileumwedstrijden van Laga te laten ver vallen, doch de rest van het vastgestelde programma zal afgewerkt kunnen worden. Helaas kan ook dit jaar ge?n gebruik ge maakt worden van de Boschbaan te Am sterdam, zoodat behalve het lange af- standskampioenschaiD en de wedstrijden om den Telegraafbetéer ook de Koninklijke en de Hollandbeker weer op den Amstel gehouden moeten worden. Van een zuivere krachtuiting kan men dat ook hier niet spreken al blijft er van deze baan een speciale bekoring uitgaan In verband hiermede is dan ook de plaats, waar op 20 Juli de nationale kampioen schappen gehouden zullen worden, nog niet definitief bepaald. Ongetwijfeld verdient de baan op het AmsterdamRijnkanaal bij. Jutphaas de voorkeur boven de Amstelbaan Dat we niet direct besloten hebben de kam pioenschappen op deze baan te houden, ligt behalve aan de groote kosten voor de or ganisatie. ook aan de beperkte en dure vervoergelegenheid voor deelnemers en materiaal In dit opzicht is Amsterdam als centrum meer te verkiezen". „Een groote moeilijkheid voor de wed strijdroeiers Js de kwestie van de voeding. In normale tijden worden er 5000 calorieën verbruikt, terwijl met het momenteele bon nenstelsel slechts 1800 calorieën ter be schikking staan. Het bestuur is bezig een extra-toewijzing te krijgen, daar anders de training zeer in hét gedrang zou komen. „De dames zullen dit seizoen voor het eerst officieel aan de kampioenschappen deelnemen. Bij vroegere gelegenheden kwa men de damesnummers alleen als bijnum mers op het programma voor, ditmaal zul len zich de winnaressen in de skiff, vier, acht en dubbel vier in stijl- en snelroeien, werkelijke kampioenen mogen noemen." „Het toerroeien," aldus de heer Jonge jan, „heeft ook weer de volledige aandacht van het bestuur. De gemeenschappelijke tochten, welke we vorig jaar uitgeschreven hebben, bleken geen succes. In overleg met de commissie voor het toerroeien hebben we nu speciale tochten voor Noord- en Zuid Holland en- Friesland uitgeschreven. Ieder kan deze tochten individueel maken en indien alle controleposten gepasseerd zijn, ontvangen de deelnemers, die dus nu niet aan één bepaalden dag gebonden zijn, een plaquette Bovendien wordt er nog van 1219 Juli een gemeenschappelijke roei tocht naar Friesland gehouden waarvoor reeds nu goede belangstelling bestaat." (2 lijnen) AMSTERDAM, 4 April De mededeeling dat de certificaten van Amerikaansche aandeelen per 1 Mei a.s. als buitenlandsche fondsen zullen worden aan gemerkt, maakte op de effectenbeurs heden de noodige indruk. Het Nederlandsche pu bliek heeft bij Amerikaansche waarden een groot belang en deze effecten hebben reeds gedurende eenige generaties op de Amster- damsche markt een zeer vooraanstaande plaats ingenomen. Het behoefde dus geen verwondering te wekken dat de mededee-, ling in kwestie eenige aandoening veroor zaakte. Door de Vereeniging- voor den Ef fectenhandel is bepaald dat van heden tot en met Dinsdag 8 April geen noteeringen in de Amerikaansche aandeelen zullen plaats vinden Men scheen de schrik echter spoedig te boven te komen, wat het duurde, niet lang, of de koersen liepen in een snel tempo naar boven, waardoor de aanvanke lijke nadeelige verschillen geheel of gedeel telijk werden ultgewischt. Midden beurs echter kreeg het aanbod wederom de over hand en trad vrijwel allerwege een reaqtie in. In Olie's ging het tamelijk druk toe. De koers steeg ini een ommezien van •tijd van 264 tot, 273 doch zakte later weer an tot in dé nabijheid! van den inzet. Op de Industrie-afdeeling werdén Aku's druk verhandeldi De schommelingen strek ten zich uit tot grenzen, loopende van.' 124 •tot 128 en het slot verschilde niet veel' bij dat van gisteren. Unilevers waren even eens vrij bewogen' en fluctueerden tuseofren 125»/; en 182 waarbij de topprijs om streeks middenbeurs werd 'behaald. De Philips-aandeelen, die zich konden verheffen van 218 tot 225%, liepen later weer tot beneden 220% terug. Voor diverse incourante industrieelen bestond eenig aanbod en in de meeste gevallen kwamen dan ook lagere noteeringen te voorschijn. In de Scheepvaartrubriek ging het meeste ,om In Scheepvaart Unie's. Deze bewogen zich in overeenstemming met de algeheele markttendens en aan het einde van de rekening kwamen zij een klei nigheid lager te liggen. Oude Booten, Oude Vaarten en Japanlij nen kwamen eveneens een kleinigheid beneden het vorige peil te recht. Ook de Indische cultuurfondsen be wogen zich volgens dezelfde lijnen. H.VA.'s schommelden tussohen 468 en 475%. Vorstenlanden kwamen iets lager en eveneens was dit 'het geval met eenige min der gangbare suikeraandeelen. De affaire in Rubberfondsen was vankalmen aard. Amsterdam Rubbers kwamen beneden 290 procent, hoewel zij te voren even boven deze afscheiding waren geweest. De incourante soorten kwamen meerendeels lager. Van de Tabakken gaven de Sumatra-aan- deelén eenige affaire te zien. Oude Deli's werden ex dividend 7% verhandeld en daar bij liepen ze op van 273 tot 281%. Deli Ba tavia's waren iets lager, Senembah's kon den zich na eenige schommelingen goed op peil houden. De handel in' Nederlandsche beleggingen was ingekrompen. De nieuwe 4 obligartiën- waren ongeveer prijshoudend; in doorsnee zoo goed als onveranderd. De gestaffelde leening vertoonde een -kleine neiging tot achteruitgaan, groote mutaties kwamen overigens niet voor. Obligatiën Neder- landsch-Indië waren weifelend, de Oude Schuld prijshoudend. Gem. en Prov. obli gatiën waren eveneens prijshoudend. Voor Pandbrieven bestond op bescheiden voet eenige vraag. Voor Duitsche fondsen kwam het ook thans weder niet tot affaire. Wel werd de biedprijs opgegeven en voor de in dollars, Nederlandsche guldens, Engel sche-ponden en Zwitsersche francs luiden de obligatiën waren deze biedprijzen gelijk aan die van gisteren. Door de Ver. voor den Effectenhandel is medegedeeld, dat met ingang van heden de omrekeningskoers van dén Reichsmark ten aanzien van den handel in effecten is vastgesteld op f. 0,75. In verband hiermede konden ook voor de in marken luidende obligatiën heden biedprijzen worden opge geven en deze biedprijzen waren 101. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. Valuta's (schriftelijke en tel transacties). New York 1.88 3/16, 1.88 9/16; Brussel 30.11, 30.17; Helsinki 3.81, 3.82; Stockholm 44.81, 44.90; Zürich 43.63, 43.71. Bankpapier: New York 1.86%, 1.901/4; Brussel 30.08, 30.20; Stockholm 44.76, 44.94; Zürich 43.59, 43.75. LEIDEN. 4 April. Ter veemarkt aangevoerd 7 stieren. 125 kalf-'en melkkoeien, prijs f.300 575, 124 varekoeien, f.200370, t. vl.; 13 pinken, f. 170260, 22 graskalveren, f. 100200, m.; 340 nuchtere kalveren, 50 vette schapen, 467 weide- schapen, f.36—50, vlug; 79 lammeren; 275 mest- varkens, f. 2440, 351 biggen, f. 1420, t. vT.; 15 bokken ei geiten, f. 2035, m. Aan de Kaasmarkt werden heden 14 par tijen kaas aangevoerd. De prijs werd bepaald door de N.L.C. RIJNSBURG, 3 April. Bloemenveiling - Bar- tigon 38—42; Copland 38-^0; William Pitt 38— 40; Peach Blossom 4044; Theeroos 3842; Electra 3640; Murillo 2830; Couronne d'Or 3436 ct.; Van der Hoeff 4042; Couleur Car dinal 4450; Prins van Oostenrijk 2832; Cra- moisie brillant 2428; Rijzende Zon 4448; Sinaba 2832"; Golden Harvest 2224; Alfred 2022; Helios 1416; Horrus 1618; Orange Phenix 26-^28; koude-grond-narcissen 60—75; Blauwe druifjes f. 1,20—1,90; Hyacinthen: ge mengd f.810; blauw f. 7—9; Anemonen f.3 3,50; Convallaria 1,501,80; Freesia's 2530. TER AAR. 2 April. Per kist: Spinazie 44 69 ct.; Anvijvie 5263 ct.; Boerekool 31 ct.; Knolselderij f.18; Witlof f.8—15.80; Seldery f4.40—6.40. Verloofd: ANS VAN STAVEBEN en JAN J. DAM Leiden, 5 April 1941. Witte Rozenstraat 8a. Korevaarstraat 11c. 1234 In den gezegenden ouder dom van 84 jaar Is heden in zijn Heer en Heiland ontslapen, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, Broe der, Behuwdbroeder en Oom, JACOBUS KOKKEDEE, Weduwnaar van E. VAN GELDEBEN. Uit aller naam: H. KOKKEDEE, Lelden, 4 April 1941'. Musschenbroetetraat 21a. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Maandag te 11.30 uur op de begraaf plaats .JBhfjnhof". 1272 Liever geen bezoek. 3—1 t

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3