Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 26 Maarf 1941 Het drqma te Boskoop GEVRAAGD AANGEBODEN op de heffing van precariorecthen. Voor stel tot aanvulling der salarisregeling amb tenaren, Voorstel inzake de heffing van precariorechten voor benzinepompen die niet in gebruik zijn. Ontslag onderwijzend personeel der L.O. school Prinses Juliana- weg. Voorstel tot beschikbaarstelling van B, steun, voor 1941. Voorstel tot het aan gaan van een gemeenschappelijke regeling met de gemeenten den Haag, Voorburg en Rijswijk ter uitvoering van de vleeschkeu- ringswet (aangehouden in de vergadering van 5 Maart 1941). Vaststellnig herziening uitbreidingsplan (Westvlietweg)Voorstel n. a. v. een verzoek om schadevergoeding (rooilijnuitbreidingsplan). Wijziging be- grootingen 1940 en 1941, Verder voorko mende zaken. Vleesch in beslag genomen. De melkhandelaar L., die clandestien ge slacht varkensvleesch in een melkbus ver voerde, is door ambtenaren van den crisis- opsporingsdienst aangehouden. Het vleesch is in beslag genomen en naar het Gem. Slachthuis te Den Haag ver voerd, terwijl tegen L. proces-verbaal is opgemaakt. B. en W. stellen voor eervol ontslag te verleenen aan het hoofd en de onderwijzeres der O.L. school, resp. den heer K. Lambo en mej. H. C. Segaar, ingaande 1 April, zulks in verband met de opheffing dier school. Ten nadeele van V. aan den Voorburg - sche weg is een aantal konijnen ontvreemd. LISSE. Aanplanting van jonge boomen. Door de inwoners van ons dorp werd tot vreugde opgemerkt, dat nu weer allerwege jonge boomen werden aangeplant in die straten die „ontboomd" werden door de iepenziekte of in straten waar nog in het geheel geen boomen geplant waren. Ons dorp krijgt daardoor weer een echt landelijk aanzien. Pastorie der Geref. Gemeente. Het heerenhuis aan den Heereweg (vroe ger bewoond door wijlen den heer C. Segers Sr.) zal worden ingericht tot pastorie der Geref. Gemeente, aangezien de pastorie der kerk bezet is. De nieuwe Boschweg. De werkzaamheden aan den nieuwen Boschweg vorderen goed. Wij veri;emen dat het een verharde weg zal worden met een teerdek. Ook aan het aan te leggen wandel pad langs den Stationsweg wordt hard ge werkt. NOORDWIJKERHOUT. Onder leiding van dr. B. Wösten zul len wederom geregeld de oefenavonden plaats hebben van de RK. E.H.B.O. „St. Rafaël". Het ledental is tot 40 gestegen. Alhier zal gehouden worden onder lei ding van het Wit-Gele Kruis, een' moeder cursus, voor vrouwen en meisjes van 19 jaar af. De kosten zijn .minimaal, Voor het a.s. jubileum van de St. Jo sef-kerk werd reeds ruim f. 404.— gecollec teerd. OEGSTGEE3T. GEMEENTERAAD. Medewerking verleend aan Montessori- stichting - Extra steunverleening Intrekking capitulantenverordening. Onder voorzitterschap van den burge meester vergaderde hedenmorgen de ge meenteraad. Afwezig de heeren Katten- busch, Z^Kdbergen en Kampenhout. Ingekomen was o.a. een afschrift van de beschikking van den Secr.-Gen. van het Dep. van Opvoeding, Wetenschappen en Cultuurbescherming, waarbij wordt ver klaard, dat ten aanzien van de beschik baarstelling van een gebouw ten behoeve van de bijzondere Montessori-school, aan wezig is een „Bijzonder geval" in den zin van art. 2 le lid onder c, van het besluit van 19 November 1940, betreffende stop zetting van scholenbouw. B. en W. deelden mede: 1. dat de Secr.- Gen. van het Dep. van Handel, Nijverheid en Scheepvaart de vastgestelde verorde ning tot sluiting van de slagerswinkels op Maandagmiddag, heeft goedgekeurd. 2. Dat J. W. Filippo heeft verzocht het grasge was langs de bermen van enkele wegen voor het seizoen 1941 te mogenkoopen voor f. 2. Goedgekeurd. 3. Dat het bestuur van de LeicLsche Mixed Hockey Club heeft ver zocht om vermindering van de huur van het terrein aan den Abtspoelweg. B. en W. stellen voor deze huur voor het jaar 1940 te verminderen van f. 300 tot f. 600. Goed gekeurd. Bij de behandeling van het voorstel van B. en W. tot het verleenen van medewer king aan de Stichting van Montessori-on- derwijs te Leiden en Omstreken voor de stichting en inrichting van een schoolge bouw, merkte de voorzitter op, dat de raad zich niet tegen het voorstel kan verzetten. Dr. K. Simon Thomas verklaarde, dat het niet de vraag is, of hij voor-of tegenstan der van dit onderwijs is, maar of er vol daan is aan de voorwaarden, die de Wet hiertoe stelt. Volgens spr. is hieraan niet voldaan. De voorzitter merkte op, dat de stukken aan de eiscnen voldoen. Het voorstel werd ten slotte aangenomen met de stem van dr, Simon Thomas tegen. Volgde een voorstel inzake extra steun aan werklooze arbeiders B.-boeren en tuin ders over 1941. Een schrijven van den w.n. Secretaris-ge neraal van het Dep. van Sociale Zaken was ingekomen vermeldende, dat voor 1941 op nieuw een subsidie voor extra hulp aan werkloozen voor de aanschaffing van klee ding, dekking en schoeisel (zoogenaamde steunverleening B.) kan worden verkregen. Dit jaar mag per werklooze worden be steed f6.50 mits de gemeente f. 2.voor haar rekening neemt (f.4.50 van het Rijk). Voor z.g. B.-Tuinbouwers mag voor extra hulp f. 3.25 p. p. beschikbaar worden ge steld, waarvan f, 2.25 voor rekening van het Rijk en f. 1 voor de gemeente komt. B. en W. stellen voor deze bedragen, door de gemeente te dragen, te verleenen. Aldus besloten. Aangenomen werd een voorstel tot vast stelling van de loonen der losse arbeiders op f, 19.50 per week. Nu de wettelijke bepalingen met betrek king tot het capitulantenstelsel buiten wer king zijn gesteld, komt het den Secretaris- Generaal van B.Z. gewenscht voor, het in de Veldwachtersverordeningen voor Capitu- lanten of gewezen capitulanten, die tot burgerlijk politie-ambtenaar zijn benoemd, van hun diensttijd bij het korps politietroe- pen of marechaussee 6 jaren niet worden medegeteld ter bepaling van hun wedde, komt te vervallen. In verband hiermede stelden B. en W. voor, de desbetreffende bepaling in te trek ken. Tevens stelden B. en W. voor, de vast gestelde capitulantenverordening gelijktij dig in te trekken. Beide voorstellen werden aangenomen. Na een korte rondvraag ging de Raad in geheime zitting. RIJNSBURG. Bijeenkomst kleine Tuinders. In de cantine van Flora werd een bijeen komst gehouden van kleine tuinders, welke druk bezocht was. Na een welkomstwoord van den Burgemeester, gaf lr. C. Roeman een inleiding over „Ziektebestrijding bij bloemisterij gewassen". Aan de hand van de practtjk werden vele bloemsoorten en de daarbij meest optredende ziekten besproken. Na een zeer leerzaam betoog werden vele vragen gesteld en duidelijk beantwoord. De burgemeester dankte den heer Roeman voor zijn vele nuttige mededeelingen en sloot de zen laatsten cursusavond in dit seizoen. VOORSCHOTEN. VERHUUR VAN VOLKSTUINTJES. Nogmaals 6000 M2. beschikbaar. Blijkens een mededeeüng van B. en W. zijn aan 67 personen 8864 M2. tuin grond verhuurd als volkstuintjes. Alle beschikbare, voor het onderha vige doel aangewezen grond, is daar door uitgegeven. Er is echter nog steeds vraag naar tuin grond en aangezien B. en W. zijn door drongen van het groote nut, in de gegeven omstandigheden zooveel mogelijk gronden voor volkstuintjes beschikbaar te stellen, hebben zij overwogen op welke wijze hier aan kan worden- voldaan. De heer Van Boheemen, pachter van de gronden aan de Wijngaardenlaan, is bereid gevonden hiervan 6000 M2. af te staan; voorgesteld wordt deze grond te bestemmen voor volkstuintjes. Hierdoor kan aan ongeveer 30 personen, eik een gedeelte der grootte van ongeveer 200 0 M2., in gebruik worden gegeven, tegen een huurprijs van f. 0.02 per M2. en zoonooaig gratia aan personen, die daar voor in aanmerking komen. Verbreeding van de Schoolstraat. Voor de voorgenomen verbreeding van de Schoolstraat is het noodig dat de ge meente ook nog de beschikking krijgt over een gedeelte van het perceel SchooLstr. 61. Blijkens een taxatie-rapport is de waar de van den grond, met inbegrip van de noodzakelijke verbouwingskosten, geschat op f. 6300, De heer v. Mulligen vraagt echter f 6563. Voorgesteld wordt tot aankoop van een gedeelte van het perceel, voor den prijs van f.6563, over te gaan en de eigendoms overdracht zoo spoedig mogelijk, na de goedkeuring van het raadsbesluit, te doen plaats vinden. Verplichte winkelsluiting. Vleeschwinkels. Het gemeenschappelijke adres van de sla gerspatroons vereeniging voor Leiden en omstreken en de R.-K. Slagerspatroonsver- eeniging „St. Pelagius" aan den raad hield het verzoek in, te bepalen, dat als unifor me sluitingsmiddag voor alle vleeschwin kels in deze gemeente wordt vastgesteld de Maandagmiddag na 13 uur. B. en W. hebben een onderzoek ingesteld. Van de 10 slagers in deze gemeente geves tigd, hebben 7 slagers dit verzoek onder teekend, terwijl één der niet-onderteeke- naars zich met den inhoud van het ver zoek kan vereenigen. Voorgesteld wordt op het verzoek gunstig te beschikken en voor enkele dagen een uitzondering te maken, te weten voor den Maandag voorafgaande aan den eersten Kerstdag en voor dien voorafgaande aan Maria Hemelvaart en Allerheiligen, voor zoover deze dagen althans op een Dinsdag' vallen. WASSENAAR. Diefstallen. Van der V. deed aangifte van diefstal uit zijn bakfiets langs den Groot Haese- broekscheweg van 6V2 pond boter. Van een terrein aan het Kerkehout wei den ten nadeele van v. d. P. alhier 2 300 KG. houtblokken ontvreemd. Wijn, cognac en jenever ontvreemd. Bij de familie G. aan de Konijnenlaan werd ingebroken. Uit den kelder werden 150 flessohen wijn en cognac, benevens een half vaatje jenever ontvreemd. Geslaagd te Amsterdam voor het examen apothekersassistente, mej. L.Salm alhier. DE VROUW HERSTELLENDE. In den toestand van' het zevende slacht offer van het verstikkingsdrama te Bos koop, mej. I. van Eijk-van der Weijde, die verpleegd wordt in het Van Iterson Zieken huis te Gouda, is thans eeii zoodanige ver betering gekomen, dat er alle hoop op her stel bestaat. De teraardebestelling van de 5 kinderen en van den vader zal morgen plaats vinden op de Algem. Begraafplaats te Boskoop. SASSENHEIM. Vergadering Ingelanden Mottigerpolder. De ingelanden van genoemden polder vergaderden in hotel „Het Bruine Paard". De vooratter, de- heer J. C. Verdegaal, opende! Aanwezig', waren ingelanden, die 16 stemmen konden uitbrengen. De rekening 1940 'werd vastgesteld aan inkomsten f. 1512,17, uitgaven f. 1685,52. Na- deelig saldo f. 173,35. Aan polderlasten nog te vorderen over 1940 f332,82, zoodat het batig saldo na In vordering dezer polderlasten zal bedragen f. 159,47. De onderhoudskosten van de elec- trische bemalingsinrichting hebben in 1940 bedragen f. 226,43; aan electricitedt werd verbruikt in 1940 1313 K.W., waarvan de kosten bedroegen f.206,72, in 1939 werd verbruikt 1504 K.W., voor een bedrag van f. 319,83. Aan rente werd in 1940 betaald f. 61,25, zijnde 3Wo van de leening pro resto f.1750 -(oorspronkelijk f.3500). Per ultimo December 1940 werd op deze lee ning f. 175 afgelost, zoodat thans het res tant bedraagt f. 1575. De commissie voor onderzoek der rekening 1940, bestaande uit de heeren J. Nijssen, C. W. Prins en W. v. d. Vlugt, bracht een gunstig rapport uit. Zij werden herbenoemd; tot plaatsvervangen de leden werden aangewezen de heeren J. A Verdegaal. E. F. Knoppert en A. Verde gaal. De omslag bedroeg over 1940 f. 12 per H.A. De omslagplidhtdge grootte bedraagt 89.97.46 H.A. De begrooting 1941 werd vast gesteld aan inkomsten en Uitgaven op f. 2418.52. De post „onvoorzien", zijnde het batig saldo, werd geraamd op f. 315,14. De omslag werd voor 1941 wederom vastgesteld op f. 12 per H.A. Voor onderhoud der bema lingsinrichting werd geraamd f. 50, voor verbruik van electriciteit f.250. Na bespreking betreffende het uitdiepen en onderhoud van slooten e.d., volgde Slui ting. VALKENBURG. Voor beroep bedankt. Voor het beroep naar Broek op Langen- dijk der Ned. Herv. Kerk, heeft ds. Veld kamp bedankt. Opbrengst collecte „Winterhulp". De opbrengst der lij stencollecte voor Win terhulp bedroeg f. 27.10. Voor beroep bedankt. Bedankt voor het beroep der Ned. Herv. Kerk te Broek op Langendijk ds. D. Veld kamp alhier. ALPHEN. Diefstal van brandstof. Ten nadeele van een brandstoffenhande- laar Is uit een hier aan het station staande wagon een hoeveelheid brandstof ontvreemd. RUILING VAN GROND. Voor verbreeding Verlengde Aarkade. Ten behoeve van de uitvoering van het werkverruimingsobject: verbreeding van de Verlengde Aarkade van de boerderij „Flora hoeve" tot den Westkanaalweg, dient de ge meente de beschikking te verkijgen over een strook grond, gelegen langs de Verlengde Aarkade tusschen de genoemde punten. Deze strook heeft een oppervlakte van ongeveer 6500 M2. en maakt deel uit van de lande rijen van den heer M. C. Oosthoek alhier. De met dezen eigenaar gevoerde onderhan delingen hebben tot resultaat gehad, dat deze zich bereid verklaard heeft, onder be paalde voorwaarden, mede te werken aan een ruiling van eigendommen in dezen zin, dat de heer Oosthoek aan de gemeente af staat de bovenbedoelde strook grond, in ruil voor een perceel welland, deel uitmaken de van de boerderij „Florahoeve" ter grootte van plm. 2.11.40 HA. De bedoeling is de rui ling aan te gaan met gesloten beurs. De commisie van bijstand voor het grondbedrijf heeft zich met het voorstel vereenigd, dat B en W. den raad ter vaststelling hebben aangeboden. T.z.t. zulen voorstellen worden gedaan betreffende aan het grondbedrijf uit te keeren vergoeding voor den grond, welke aan den heer Oosthoek wordt over gedragen. Verkoop van bouwgrond. B en W. stellen den raad voor aan den heer A van Dam q.q. alhier overeenkom stig het advies van de comissie van bij stand van het grondbedrijf te verkoopen een perceel bouwgrond aan de J. Contnck- straat hoek v. Genderenstr. groot 395 M2. tegen een prijs van f.5 per M2. voor den bouw van 2 middenstandswoningen. Overtreding Benzinedistributie-verbod. Bij een expediteur te dezer plaatse zijn door ambtenaren van den crisis controle dienst en politie eenige duizenden liters aardolie, benzine, etc. In beslag genomen, die men in een motorboot had opgeslagen en clandestien buiten de distributie ver handelde. Tegen den eigenaar Is proces verbaal opgemaakt. Verkoop van gemeente-eigendommen. B en W. schrijven omtrent den verkoop van gemeente-eigendommen in publieke veiling aan den raad: Tot de eigendom- men der gemeente behooren enkele pan- den welke voor geen speciale doeleinden benóodigd zijn, noch dit in de toekomst, voor zoover daarover thans geoordeeld kan worden, zullen worden. Bedoeld worden de panden Lindenhove- straat 1 en 3 die als woning zijn verhuurd, Voorts werd na geheime verga dering eenparig besloten tot aan koop van een tuin, gelegen naast den bcstaanden proeftuin van de Ver eeniging „De proeftuin" met de daar op staande twee woonhuizen, zulks met het oog op de stichting van een labo ratorium ten behoeve van grond- en verder tuinbouwkundig onderzoek en de uitbreiding van den bestaanden proeftuin met een sortimentstuin. De genoemde vereeniging is einde 1940 belangrijk gereorganiseerd, in samenwer king met de Ver. voor Boskoopsche cultu ren en de Ver. Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, terwijl voorts als lid der vereeniging is toegetre den de Nederlandsche Drendrologische ver eeniging. De vereeniging „De Proeftuin" is thans voornemens haar werkzaamheden in het algemeen belang der Boskoopsche cultures belangrijk uit te breiden. De vereeniging heeft daartoe de beschikking noodig over een proeftuin, een sortimentstuin en een naar de eischen ingericht laboratorium. Het rijk zal zijn medewerking verleenen om de exploitatie van een en ander mogelijk te maken, mits de gemeente Boskoop grond en gebouw ter beschikking stelt. De gemeente Boskoop zal aan de Vereeniging „De Proeftuin" een jaar- Iijksch subsidie van f.250.verleenen. De dageHjksche leiding voor alle werk zaamheden zal berusten In handen van het dagelijkseh bestuur en den Rijkstuin- bouwconsulent, tevens directeur der Rljks- tulnbouwschooi dr. E. F. Jacobi. Verbod der Ned. Sierteeltcentrale. Het is reeds meerdere malen gebleken, al dus de Ned. Sierteelt Centrale, dat bloem- kweekers oude kasrozenstruiken, die uit de kassen werden verwijderd om nieuwe strui ken te planten dan wel om van cultuur te verwisselen, verkochten. Hieraan dient, al dus de Ned. Sierteelt Centrale, een einde te komen, terwijl het geheel een overtreding oplevert voor de desbetreffende bepalingen van het crlsls-boomkweekersbeslult. Been gebroken. Het 4-jarig zoontje van den heer L. had al spelende het ongeluk om in de Julliana- straat onder een passeerendea groentenwa- gen te geraken. Het kind, dat een van zijn beentjes gebroken had, is, na eerst door dr. Bij bewoners in den Hoorn is door de Hamburger te zijn behandeld, naar het politie en ambtenaren varkensvleesch. in Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd, beslag genomen en proces-verbaal opge- ZEVENHOVEN. Zuster Knibbe te Nieuwkoop is aange steld van de plaatselijke afdeeling „Het Groene Kruis", voor de T.B.C.-patiënten. evenals het pand Steekterweg 298, Naast het perceel Lindenhovestraat 3 staat voorts een schuur, die eertijds als brandspuithuls dienst deed, doch niet meer wordt gebruikt Voorts komt in aanmerking het pand Hooftstraat 327, voormalig raadhuis van Oudshoom en archiefgebouw, dat den laat- sten tijd evenmin wordt gebruikt. Thans doet het dienst als behuizing voor een ge zin, dat wegens huurschuld zijn woning moest verlaten. Waar het behoud van deze perceelen voor de gemeente van geen be lang Is en geen voordeel oplevert, doch steeds hoogere kosten met zich brengt, meenen B. en W. dat het raadzaam is deze eigendommen te verkoopen. Daar zulks uit de hand tot heden niet mogelijk is, willen B. en W. nu een poging doen via een pu blieke veiling, waarmede de commissie van gemeentewerken zich heeft vereenigd. maakt wegens het clandestien slachten. BOSKOOP. GEMEENTERAAD. De vleeschkeuringswct Verordening be strijding plantenziekten Oprichting Laboratorium voor grondonderzoek. De raad vergaderde onder voorzitter- zitterschap van den burgemeester. Na opening deelde deze mede, dat inzaike de vleeschkeuringswet, waarbij Gouda als cen trum-gemeente is aangewezen, alsnog een bespreking zal plaats hebben, waaraan de zeven burgemeesters der diverse gemeenten zullen deelnemen, en dat binnenkort een voorstel tot vaststelling van een gemeen schappelijke regeling te dezer zake met ge noemde gemeenten den raad zal worden aangeboden. Aan de besturen van scholen voor bijzon der en uitgebreid lager onderwijs werden toegekend de vergoedingen bedoeld in art. 101 der L. O.-wet voor het jaar 1941, t.w. f. 10.15 per leerling voor bijzonder gewoon en f. 21.99 voor het bijzonder uitgebreid la ger onderwijs. Alsnu volgde een voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verorde ning ter bestrijding van planten ziekten en schadelijke dieren. Hierover ontstond een uitvoerige discussie met als resultaat dat de verordening geheel werd aangenomen, ter wijl de voorzitter toezegde, dat voor den aanhef van art. 3, waarin gesproken wordt van tuinbouwgewassen een andere redactie zal worden gezocht. Op een vraag van den heer Brand, of de omliggende kweekerijen in andere gemeenten, zooals Reeuwijk, Ha- zerswoude, Alphen er}, Waddinxveen, ook onder deze verordening zullen vallen, ant woordde de voorzitter bevestigend, daar het geheel zal ressorteeren onder den planten- ziektenkundigen dienst. Tot slot hechtte de raad goedkeuring aan een wijziging en aanvulling van de begroo ting der gemeente en die der bedrijven over 1941. Onze plaatsgenoot, de heer W. G. Pan nebakker, kantoorbediende bij de P.T.T. met standplaats Boskoop, sedert eenigen tijd in lossen dienst werkzaam, is thans als zoo danig definitief te dezer plaatse benoemd. Onze plaatsgenoot, de heer A. Boek hout, Is benoemd tot agent van politie te Gouda. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Hedenmorgen brak een schoorsteen brand uit bij den heer H„ wonende op het z.g. „Fort" alhier. De brandweer was spoe dig ter plaatse, doch de eigenaar had den brand inmiddels reeds weten te blusschen. NIEUW-VENNEP. De Zondagsdienst voor doktoren wordt Zondag a.s. waargenomen door dokter Schreuder. WADDINXVEEN. Automatisch waarschuwingssignaal. Door de Ned. Spoorwegen zal aan den onbewaakten overweg aan den Kerkweg een automatisch waarsohuwingssignaal worden geplaatst. WOUBRUGGE. Groote bedrijvigheid. Op de jachtwerven en in de land- en tuin bouw heerscht thans groote bedrijvigheid. In de polders, wel voornamelijk in den pol der Vierambacht, wordt een belangrijk aan tal H.A. welland omgezet in bouwland. Mede doordat een aanvang is gemaakt met de opritten voor de nieuwe brug geeft een en ander aan veel handen werk, zoodat het aantal werkloozen tot een minimum is be perkt. GOEDERENBEURS Burcbtsteeg 4, N. Beesten markt 7—9. (Veemarkt), Telef. 24013, koopt steeds contant Inboedels, for nuizen, kachels, haarden mangels, gewichten -bas cules, brandkasten, enz Vraagt Inlichtingen. Van ouds adres: A J HART- WIJK. Telel 24013. Ook taxeeren. herstellen MOTORRIJWIEL te koop gevraagd licht model Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 2214 k. KOFFERHARMONIUM Te koop gevraagd koffer harmonium. Aanbied, met opg. van merk, verlangde prijs omschrijving enz. Bur. v. d. Blad ond. No. 2372 k. Buitenboordmotor te koop gevraagd, in goe den staat zijnde. 35 P.K. Brieven met vermelding v. prijs, merk en aantal P.K, Bur. van dit Blad onder No. 1959 k. Gramopkoonplaten WIJ alléén geven 40 ct, en hooger voor een kilo gra- mophoonplaten, dus doet Uw voordeel 1. Ook hooge prijzen voor koffergramo- phoons, harmonika's. man dolines. guitaars enz. W. GRONLOH, Burgsteeg 9, Lelden. Het bekendste adres! OPNAMETOESTEL Ter overn. gevr. een in goeden staat verkeerend „Pathé-Baby" opnametoe stel met motor .9.5 m-m.; of ander soortgelijk merk met toebehooren. Aanbie dingen: Emmalaan 10, Oegstgeest. BIJWERKLES gevraagd, voor leerling 3e klas H. B. School in de vak ken Meetkunde, Duits en Engels. Brieven met prijs opgaaf Bur. van dit Blad onder No. 1972 k. ZEILBOOTJE te koop gevraagd. Jol of B.M, Brieven met uiterste prijs aan het Bur. van dit Blad onder No. 1960 k. MELKWIJKJE of melkzaak te koop ge vraagd, liefst ln Leiden. Brieven met opgaaf van omzet en prijs aan het Bur. van dit Blad onder No. 2169 k. Motorboot of casco te koop gevraagd, motor defect geen bezwaar. Om schrijving m. prijs aan het Bur. van dit Blad onder No. 1958 k. Oude Gramofoonplaten behooren wij in te leveren om een nieuwe collectie te kunnen aankoopen. Ver koop dus Uw versleten gramofoonplaten bi) ons. Wij geven de hoogste waarde en halen elke hoe veelheid bij U af. L. VAN GEELEN, Haarl.straat 55. VISCHBOOTJE Gevraagd een vlschbootJe met motor, ln prima staat. Brieven met prijsopgave Bur. van dit Blad onder No. 2328 k. BJVÏ. FOK Wie heeft een B.M. fok te koop. Aanbiedingen: Kagerstraat 18 (bil den Rijnsburgerweg) HUISORGEL te koop gevraagd, met ge breken geen bezwaar. A. J. v. d. HEIJDEN Oud' Varkenmarkt 10, Lelden. TENT Gevraagd tent, 2-persoons Shelter of andere liefst donker khaklkleurlg. Aanb. onder vermelding van op pervlakte, doek en kleur Bur. van dit Blad onder No. 2332 k. ZEILJACHTJE Te koop gevraagd zell- JachtJe, met of zonder ka juit. Aanbiedingen m. prijs enz. v. d. HOEVEN, Ri)n- dllk 106, Voorschoten, Telef. 26729. SPOED Vracht gevraagd, rlcliting Enschedé. Bevr.:- Hugo de Vrlesstraat 32. METAALDRAAIBANK Gevraagd metaaldraalbank 1 a 2 meter tusschen de centers. Brieven met uit voerige inlichtingen en prijs aan het Bur. v. d. Blad onder No. 2387 k. Boeken - Tijdschriften te koop gevraagd, grote als kleine partijen. In 't bij zonder atlassen, woorden boeken, Encyclopaedieën, werken over kunst, Theo logie, Medisch Juridisch en Technische werken, BRAM KLEIN'S boekhan del, Tel. 22566, Vischmarkt Lelden. WEILAND Te huur gevraagd 3 of 4 H.A. weiland, liefst om trek Katwijk. Br. Bur. v. d. Blad onder No. 2394 k. MEISJESFIETSJE Te koop gevraagd melsjes- fletsje. klein model, belas tingvrij, m goeden staat verkeerend. De prijs van f. 10.niet te boven gaan de. AanbiedingenWas- straat 70. HARMONIUM Te koop gevraagd twee klavlers harmonium met pedaal. Brieven met opg. van verlangde prijs, merk, omschrijving enz. Bur. v. d. Blad onder No. 2372 k. LEREN JAS Te koop gevraagd, goede 2e hands lange leren Jas, flin ke maat. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 2267 k. DAMESFIETS klein model, met terugtr. rem en goede banden ter overname gevraagd. Brieven: Laan van Oud Poelgeest 6. Oegstgeest. Modern radiotoestel ter overname gevr., liefst met plck-up. Erres, Philips of Telefunken. Moet prima zJjn. Brieven Bur. v. d. BI. onder No. 2240 k. KINDERWAGEN of vouwwagentje to koop gevraagd. Brieven met op gave van uiterste prijs aan Bur. van dit Blad onder No. 2252 k. AUTOMOBIELEN Te koop gevraagd automo bielen, luxe en vrachtwa gens. F. C. HOL, Zoeter- woude bi) Lelderdorpsche brug. Telef, 23605, Lelden, RADIO Particulier vraagt moderne radio, Philips, Telefunken of dergelijke. Brieven met uiterste prijs, merk, ouder dom Bur. van dit Blad on der No. 2244 k. BOEKHOUDEN 241 geslaagden voor de examens „Handelskennis L. O." „Federatie (Mer- curlus)Vereeniging van Leeraren" Condities f.6.- p mnd. per wekel. lesuur. J. A JANSEN Kamerllngh Onneslaan 16 (Kerkplein) Lelden. Tel 22811. Inrich ten. bijhouden, controlee ren. adviezen. Voor- en achteras Te koop gevraagd vcfor- en achteras m. wielen, met of zonder veeren. P. NICOLA, Hortuslaan, Sassenheim. VERZENDT CJw goederen per J. J. F. VAN DER MEER. Gere gelde boot- en autodien sten Lelden-Rotterdam v.v. en omstreken Goederen- opslag Stadsbesteldlensten Aanneming alle soorten vervoer. Hoofdkantoor: Oude Vest 176, Telef. 20307,

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7