LEID5CH DAGBLAD - Eersle Blad Woensdag 26 Maart 1941 Mofsoeoka in Duitschland Rede van Tswetkowitsj Op grensstation aangekomen Receptie in kasteel Belvédère Bezoek aan den Fuehrer Telegramwisseling Tusschen Hitler en Prins-Regent Paul IJsland bij operatiezone betrokken Wijziging Italiaansche legerleiding in Noord-Afrika Zuid Slavische ministers weer vertrokken Het scheepvaartverkeer van Amerika naar Engeland De vliegtuigbouw in Amerika ENGELAND BESCHULDIGD. ï>e schuld aan deze ontwikkeling ligt ▼oor de geschiedenis uitsluitend bij Enge land. Van de consequenties dezer oorlogs verklaring was Engeland zich toen nauwe lijks bewust Men bevond zich daar wel licht nog steeds in machtsdenkbeelden, zoo als die in den tijd vóór den wereldoorlog heerschten en men geloofde wellicht ook thans, zooals reeds eenmaal tevoren, Duitschland weer door bijzondere methoden en door de mobilisatie van de heele wereld te kunnen bedwingen. Wel zelden heeft een staat in de ge schiedenis zich zoo verschrikkelijk vergist. (Injicz Med.) Want toen het duidelijk wérd, dat Enge land den oorlog wilde heeft Duitschland gehandeld en zich „ingesteld" op gerecht matigden afweer. Terwijl nu echter Enge land. welks machthebbers dezen oorlog zonder eenige reden hebben ontketend, reeds van den aanvang af er naar heeft moeten streven andere volken voor zijn be langen te laten doodbloeden en sindsdien steeds weer tracht nieuwe staten in dienst te stellen van zijn oorlogvoering, heeft Duitschland het steeds als zijn hoogste doel beschouwd, den oorlog te localiseeren en met zijn eigen krachten evenals met die van het naast Duitschland getreden geal lieerde Italië te eindigen. Het heeft der halve tot dusverre ook geen enkelen ande ren staat verzocht, het zijn militaire hulp in den strijd tegen Engeland te bieden. Wel echter heeft Duitschland er met de in het drie-mogendhedenpact vereenigde staten belang bij, dat in de eerste plaats elke verdere door Engeland bedoelde oor logsuitbuiting wordt voorkomen, dat in de tweede plaats de voorwaarden in het leven worden geroepen om den nieuwen vrede in Europa en Oost-Azië eindelijk eens aan te passen bij de belangen van die naties, welke van zins en vastbesloten zijn om in de toekomst in vrede en vriendschap met elkander te leven en dat in de derde plaats vooral een duurzame vrede in het leven wordt geroepen, die het onmogelijk maakt, dat het, in strijd met de continentale be langen. een andere mogendheid gelukt door het uitspelen tegen elkander van Europee- sche staten steeds weer nieuwe oorlogen op te roepen en daarmede niet -alleen den vrede, maar ook de welvaart van alle Euro peesche volkeren steeds opnieuw te be dreigen Thans staan derhalve Duitschland, Italië Honearij. Japan Roemenië, Slowakije. Bul garije en Zuid-Slavië in den geest van een nieuwe solidariteit naast elkander om voor al elke verdere poging tot uitbreiding van den oorlog te verhinderen. Daarbij staat de jonge wereld aan onze zijde. Voor de eer ste maal zal het daarmede in de geschie denis ook gelukken, een redelijke nieuwe orde in Europa volgens de gezichtspunten van de continentale belangen te verwezen lijken. In Oost-Ozië zal het niet anders zijn. Het moet het doel zijn der in het drie- mogendhedenpact verbonden groote mo gendheden en der daarbij aangesloten sta ten er zorg voor te dragen, dat een Europa en een Oost-Azie ontstaan, waarin deze staten, vrij van vreemde invloeden en in triges, hun eigen volksche en cultureele leven opbouwen en hun volkeren kunnen leiden naar een langen vredestijd en daar mede ook naar een gelukkige oeconomi- sche toekomst. DE NIEUWE ORDE OP DEN BALKAN. Bijzonder zegenrijk echter, daarvan zijn wij overtuigd, zal deze toestand op den Balkan blijken, die steeds een speciaal ter rein van actie voor vreemde invloeden is geweest, waardoor hij maar al te vaak tot uitgangspunt van groote Europeesche con flicten. Duitschland zelf, ik spreek dit hier plechtig uit heeft op deze gebieden noch territoriale, noch politieke belangen. Zijn onmiddellijke doel is slechts te verhinde ren, dat een vreemde mogendheid zich meester maakt van dit gebied om vandaar uit de mogelijkheden te vinden voor de voortzetting van den Europeeschen oorlog Het zal echter zijn einddoel uitsluitend zijn mede te helpen aan het tot stand brengen van een orde, die dit voor heel Europa zoo belangrijke gebied volgens rechtvaardige en verstandige beginselen pacificeert, zijn oeconomische mogelijkheden daardoor ont sluit en zoo ten prof ij te van allen doet gedijen. Dat Zuid-Slavië bij deze nieuwe ordening in een toekomstig bloeiend Europa de daar aan toekomende plaats op den Balkan zal innemen is een noodzakelijke consequentie van zijn toetreden van vandaag tot het drie-mogendhedenpact. van Berlijn. Ik wensch derhalve het Zuid-Slavische volk en zijn regeering uit naam van de hier bijeengekomen staten en in het bijzonder uit naam van het Duitsche volk en zijn Führer op de meest hartelijke wijze geluk" De Zuid-Slavische premier legde volgende verklaring af: Het voornaamste doel en bijna het eenige doel der buitenlandsche politiek van Zuid- Slavië was en blijft, voor het Zuid-Slavi sche volk den vrede te bewaren en zijn vei ligheid te versterken. In den geest van deze politiek was ons streven in de eerste plaats steeds op de consolidatie van vreedzame en vriendschappelijke betrekkingen jegens de naburen gericht, om den vrede aan de grenzen, de vrijheid, de onafhankelijkheid en de staatkundige eenheid te verzekeren. Met h»t Groot-Duitsche Rijk heeft Zuid- Slavië reeds voor en ook na de verbinding der gemeenschappelijke belangen de beste betrekkingen onderhouden, welke van vriendschap en volkomen vertrouwen door drongen waren. De nuttige resultaten van deze politiek zijn vooral in een reeks be langrijke gebeurtenissen tot uiting geko men, welke zich van het jaar 1934 af tot de handeling van heden in de betrekkingen tusschen beide landen hebben voorgedaan. Zui-Slavië heeft reeds van zijn bestaan af steeds gevoeld en er ook in het bijzonder waardeering voor gehad, dat men in Duitschland steeds een juiste opvatting heeft gehad van het feit,.dat zijn nationale eenwording niet de vrucht is van eenigerlei verdragscombinatie, maar het natuurlijke besluit vormt van langen en zwaren strijd der Serven, Kroaten en Slovenen. In dezen geest heeft Zuid-Slavië in 1937 een belang rijk verdrag gesloten met Italië. Soortge lijke vriendschapsverdragen heeft Zuid- Slavië ook gesloten met Bulgarije en Hon garije. Aangezien Zuid-Slavië geen eischen naar buiten heeft te stellen, eischen de vi tale belangen van zijn bestaan en zijn voor uitgang, dat het Zuidoosten voor een nieuwe uitbreiding van den oorlog behoed en de door den bestaanden toestand ernstig be nadeelde oeconomische samenwerking op het Europeesche vasteland versterkt wordt, evenals ook de samenwerking die den weg voorbereidt naar de Europeesche pacificatie de eenige redding van ons Europeesche vasteland en zijn duizendjarige beschaving. Want alleen in het teeken van een oprechte en positieve samenwerking kan Europa den rol bij de Italiaansch-Fransche wapenst®- standsonderhandelingen. Archrief L. D. (Ingez. Med.) grondslag vinden voor zijn nieuwe orde, die in staat zal zijn de oude vooroordeelen en kunstmatige, moreel'e en materieele hin derpalen uit den weg te ruimen, onder welke wij allen thans in Europa te lijden hebben. De vredespolitiek van Zuid-Slavië is vol ledig in overeenstemming met de levensbe langen en de diepe gevoelens van ons volk. Alle politieke verdragen, evenals de oeco nomische, die de laatste jaren door ons land zijn onderteekend, zijn bezield door den wil tot verwezenlijking van een beteren en beter georganiseerden vrede in dit gebied van Europa. Op den huidigen dag, nu Zuid- Slavië toetreedt tot het driemogendheden- pact, gebeurt dit met de bedoeling zijn vreedzame toekomst in samenwerking met de landen van het driemogendhedenpact, Duitschland, Italië en Japan te verzekeren. Doordat het zijn deel bijdraagt in de orga nisatie van het nieuwe Europa, vervult het op deze wijze den hoogsten plicht evenzeer jegens zichzelve alsook jegens de Europee sche gemeenschap. Na de toetreding van Zuid-Slavië tot het dne-mogendhedenpact, gaf de Führer m het kasteel Belvédère een receptie, waar aan de te Weenen aanwezige vertegen woordigers der regeeringen van het pact deelnamen. Op zijn tocht van hotel Impe rial naar kasteel Belvédère bewees een groote menigte den Führer geestdriftig huldebetoon. Aan den daarop volgenden maaltijd na men behalve de Zuid-Slavische ministers deel de Italiaansche minister van buiten landsche zaken, de Japansche en de Ita liaansche ambassadeur, de Hongaarsche, Slowaaksche, Roemeensche, Bulgaarsche alsmede Zuid-Slavische gezanten. Van Duitsche zijde namen aan den maaltijd, behalve den Führer en von Ribbentrop, deel de chef van het opperbevel der weer macht generaal-veldmaarschalk Keitel, de rijksleiders dr. Dietrich. Bormann en Bal- dur von Schirach, de Duitsche ambassa deur te Rome, de leider van het ministe- rieele bureau in het departement van bui tenlandsche zaken alsmede generaal der infanterie Streccius en generaal der vlie gers Löhr. Na den maaltijd begaf de Führer zich met zijn gasten naar de aangrenzende zaal waar koffie werd gediend. Nadat de Führer zich nog eenigen tijd levendig met zijn buitenlandsche gasten, vooral met de Z. Slavische ministers, den Italiaanschen mi nister en den Japanschen ambassadeur had onderhouden, nam hij van de aanwe zigen afscheid en begaf zich weer naar hotel Imperial. (D.N.B.l De Führer heeft gistermiddag in tegen woordigheid van den rijksminister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop, den koninklij k-Zuidslavischen minister-presi dent, Tswetkowitsj en den koninklijk-Zuid- slavischen minister van buitenlandsche za ken, Cincar Markowitsj ontvangen. De bespreking van vraagstukken, die voor beide partijen van belang zijn, verliep in den geest van de traditioneele vriendschap pelijke betrekkingen tusschen Duitschland en Zuid-Slavië. Zij duurden bijkans een uur. In aansluiting hierop ontving de Führer in tegenwoordigheid van den rijks-minister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop, den Italiaanschen minister van buiten landsche zaken, graaf Ciano, voor een on derhoud, waarbij ook de Italiaansche am bassadeur te Berlijn, Dino Alfieri en de Duitsche ambassadeur te Rome, von Ma- ckensen. tegenwoordig waren. Naar te Weenen verluidt, is tusschen den prins-regent Paul van Zuid-Slavië en den Führer een hartelijke telegramwisseling gevoerd. Het telegram van prins-regent Paul aan den Führer luidde als volgt: „Op den dag. waarop het koninkrijk Z.- Slavië toetreedt tot het drie-mogendheden pact, verzoek ik Uwe Excellentie mijn bij zonder hartelijke wenschen voor het per soonlijk welzijn van Uwe Excellentie als- De Japansche minister van buitenland sche zaken. Matsoeoka, is in den afgeloopen nacht met zijn gevolg aan het Duitsche grensstation Malkinia aangekomen. Het station was versierd met de Japansche en Duitsche vlaggen en met dennengroen. Matsoeoka werd namens den Fuehrer en de Duitsche regeering verwelkomd door am bassadeur Stahmer, De Japansche minister begaf zich vervolgens naar de diplomaten- kamer, waar hij bleef tot het vertrek van den specialen trein, door de Duitsche regee ring beschikbaar gesteld. De Japansche ambassadeur te Berlijn, Osjima, heeft tegenover eenige Duitsche bladen verklaard: „De wereld ziet, hoe niet alleen de pers van Japan, Duitschland en Italië, maar die van alle landen haar op merkzaamheid richt op de Europeesche reis van Matsoeoka. Duidelijker kan niet gede monstreerd worden, welk een groote poli tieke beteekenis aan dat bezoek gehecht wordt. De Japansch-Duitsche samenwer king wordt immers niet alleen gekenmerkt door het ontbreken van iedere politieke tegenstelling, maar brengt in de eerste plaats het gemeenschappelijke van het doel naar voren. Deze samenwerking berust op de gedachte van het vervangen der oude, vermolmde wereldorde door een nieuwe en (Ingez. Med.) op de verwezenlijking dier gedachte. Daarom is zij niet aan tijd gebonden, zij vloeit geenszins uit opportuniteit voort, maar wortelt in de wereldbeschouwing, in de volksche overtuiging, die voor alle tijden onveranderlijk is. Daar deze gezindheid, die beide volken gemeen hebben, heeft het be langrijke driemogendhedenverdrag vorm gekregen. Dit verdrag verleent onze oriën tatie, die op het spoedig scheppen van een nieuwe orde gericht is, een georganiseerde stootkracht, die onvoorwaardelijk succes belooft. Volken, die van gelijke gezindheid zijn, aldus vervolgde Osjima, hebben dan ook niet geaarzeld zdch om de vaan van het driemogendhedenverdrag te. scharen. Het bezoek van Matsoeoka wint aan beteekenis, doordat het plaats vindt op een oogenblik, dat de wereld vol spanning is en de toe stand reeds in het teeken van de succes volle ontwikkeling en vernieuwing staat. Ik •twijfel er niet in het minst aan, dat het bezoek van Matsoeoka' zeer zal bijdragen tot een verdere versterking onzer samen werking, die van het grootsté belang is voor den weg onzer beide volken, die door de voorzienigheid bepaald is. Bovendien zie ik ln het streven naar den wereldvrede, die in het verdrag tot uiting komt, de waarborg voor een schitterende Duitsche overwinning (DiN.B.) Officieel wordt uit Berlijn bekend ge maakt Als gevolg van de wederrechtelijke bezet ting van het Deensche eiland IJsland door Engelsche troepen, wordt den laatsten tijd door naar Engeland varende blokkadebre kers gepoogd IJsland als steunpunt te ge bruiken. Dit feit dwingt Duitschland IJs land In het operatiegebied rondom Enge land te betrekken. De bij de verklaring omtrent de totale Duitsche blokkade rondom Engeland op 17 Augustus 1940 tot de neutrale scheep vaart gerichte waarschuwing, dat elk schip dat zich ondanks deze waarschuwing in het Duitsche operatiegebied rondom Engeland begeeft, zich aan het gevaar van vernieti ging blootstelt en dat voor schade, die hieruit voortvloeit, door Duitschland geen. verantwoording aanvaard kan worden, geldt thans voor het vergroote operatie gebied. (D.N.B.) Zooals wij gisteren reeds in een deel onzer oplage hebben gemeld is maarschalk Ro- dolfo Graziani op eigen verzoek ontheven van de functies van chef van den generalen staf, gouverneur van Llbye en opperbevel hebber der gewapende maoht in Noord- Afrika. Generaal Italo Garibaldi is benoemd tot gouverneur van Libye en opperbevelhebber der Italiaansche gewapende macht in N. Afrika. De legercorpsgeneraal Mario Roatta, souschef van den generalen staf van het leger, is belast met de functie van chef van den generalen staf. De divisiegeneraal Francesco Rossi is be noemd tot souschef van den generalen staf. (Stefani). Rodolfo Graziani, markies van Neghelli, werd op 11 Augustus 1882 in Filettino ge boren. Na een rechtenstudie koos hij de militaire loopbaan; in 1911 nam hij in Libye deel aan den veldtocht. Na den wereldoorlog pacificeerde hij Cyrenaica, waar hij reeds (Inge2. Med.) tot gouverneur was benoemd en hij brak het verzet van de Senoessi door de verove ring van Koefra in 1931. In Maart 1935 werd hij tot gouverneur van Somaliland en com mandeur van de troepen aldaar benoemd. Van hieruit leidde Graziani de troepen in Abessynië binnen, waar hij het front van Ras Desta doorbrak. Op 5 Mei 1936 volgde zijn benoeming tot gouverneur van Ita- liaansch Oost-Afrika en korten tijd later tot onderkoning van Abessynië. Hij werd door den hertog van Aosta als zoodanig op gevolgd, waarna hij den titel van „markies van Neghelli" verkreeg. Op 31 October 1939 werd Graziani benoemd tot ohef van den generalen staf. Hij bleef daarbij het commando voeren over leger groep II. United Press meldt nog uit Rome: Het aftreden van graaf Graziani vormt hier algemeen een aanwijzing voor een op handen zijnde wijziging in de methode der Italiaansche oorlogvoering in Afrika. Men gelooft dat thans inplaats van den kolo nialen oorlog moderne Blitzkrieg-metho- des en inplaats van kolonistentroepen ge mechaniseerde eenheden zullen komen. Generaal Roatta, die de plaats van Gra ziani inneemt als chef van den staf was tot nu toe plaatsvervangend stafchef en zijn opdracht was nauw verbonden met het inzetten van gemotoriseerde Italiaan sche troepen aan het Grieksche front. Roatta is bekend als een intiem vriend van Mussolini. Hij speelde een voorname mede mijn oprechte gehikwenschen voor den verderen bloei en het welzijn van het groote Duitsche volk wel te willen aan vaarden." De Führer heeft hierop als volgt geant woord „Voor de gelukwenschen, die Uwe Ko ninklijke hoogheid mij ter gelegenheid van de toetreding van Zuid-Slavië tot het drie- mogendhedenpact heeft doen geworden, dank ik u zeer hartelijk en verbind hier aan mijn oprechte wenschen voor de toe komst van het Zuldslavische volk en zijn koningshuis." De Joegoslavische premier Twetskowitsj en de minister van Buitenlandsche Zaken, Cincar Markowitsj. hebben gisteravond per extratrein Weenen verlaten om naar Bel grado terug te keeren. De Duitsche minis ter van Buitenlandsche Zaken, von Rib bentrop, vergezelde de Joegoslavische staatslieden naar het statipn, waar hij har telijk afscheid van hen nam. Hedenmorgen arriveerden zij te Bel grado. Tswetkowitsj begroette den plaats vervangende minister-president, dr. Mat- sjek, met de woorden: „Thans is alles in orde." CD.N.B.) Om zeven uur verliet ook de Italiaan sche minister van Buitenlandsche Zaken, graaf Ciano. per extratrein Weenen. Hij keerde naar Italië terug, na een hartelijk afscheid van von Ribbentrop. die hem naar zijn trein geleidde. Zoowel de Duitsche, Italiaansche, Japan sche als Zuid-Slavische pers begroet deze toetreding; tot het drie-ir.ogendheden-pact met warme ingenomenheid. Het is ons niet doenlijk deze alle te vermelden, we willen volstaan met volgend, blijkbaar geïnspi reerd artikel in de Zuid-Slavische „Politika" De waarborg voor de territoriale integri teit en onafhankelijkheid, alsmede de waar borg van een ongestoorden vrede, zoo schrijft het blad, heeft door de plechtige garantie van Duitschland en Italië een nieuwe bevestiging ontvangen. Zuid-Slavië heeft geenerlei militaire verplichtingen op zich genomen en blijft ook verder buiten den oorlog. Juist wegens zijn lijden, dat eeuwen-lang geduurd heeft, en zijn heroieke gevechten, heeft Zuid-Slavië thans den vrede verdiend. Door de toetreding tot het driemogendhedenpact, zoo schrijft Politika, is het Zuid-Slavië thans mogelijk gelijk tijdig in vrede zijn huidige loyale samen werking met de nabuurlanden, in de eerste plaats met Duitschland, voort te zetten en te verdiepen. Duitschland heeft ook bij deze geleger^ieid opnieuw zijn groot begrip voor de vraagstukken van ons land alsmede zijn waardeering voor de natuurlijke gevoelens van onze ridderlijke natie getoond.~De Zuid- slaven zijn diep van de beteekenis van dezen historischen dag doordrongen, doch vooral van zijn beteekenis voor de verdere verdieping der Zuidslavisch.Dultsche vriend schappelijke betrekkingen. Daarom zal ook i door deze nieuwe bijdrage tot de politiek des vredes en van de samenwerking in dit deel van Europa een verdieping van de j vriendschappelijke betrekkingen met Italië mogelijk worden. Ook de, zooals bekend. vriendschappelijke betrekkingen van ons land met de dichtstbijgelegen Donau- tn Balkanlanden zullen de gevolgen hiervan ondervinden, vooral gezien van het stand punt van een beveiliging van den vrede in Zuidoost-Europa, die de basis vormt voor een gemeenschappelijiken vooruitgang. Graziani. Voorts woonde hij verscheidene militaire conferenties tusschen Italiaansche en Duit sche legerleiders bij. De Washington Post meldt, dat president Roosevelt, alvorens zijn vacantiereis te be ginnen, langdurige besprekingen met lord Halifax, Harry Hopkins en admiraal Land, den leider van den Federal Shipping Board heeft gevoerd over de kwestie, hoe men het hoofd kan bieden aan de Duitsche be dreiging van het scheepvaartverkeer van de Vereenigde Staten naar Engeland. De president heeft een dikke actentasch vol stukken meegenomen en zal zijn besluit waarschijnlijk na zijn terugkeer bekend maken. Inmiddels is er reeds een bestuit genomen, n.l. om ook Brltsche koopvaardij schepen, krachtens de wet op de hulpver leening aan Engeland, op Amerikaansche werven te laten repareeren. Men zal aan de kust van den Atlantischen Oceaan groote marinedepots inrichten, waar deze beschadigde vrachtschepen hersteld en van 2388a (Ingez. Med,) brandstof voorzien kunnen worden. Door Engeland dit werk af te nemen, zal men dus de Engelsche havens ontlasten. Men is gaan inzien, dat belangrijker dan de kon vooikwestie het vraagstuk der Engelsche havens is, die Duitschland thans stelsel matig verwoest, zoodat zij op zekeren dag niet meer te gebruiken zouden zijn. Be haalt Duitschland op den Balkan een di plomatieke overwinning, dan is dat erg, maar gelukt het den Duitschers om Glas gow, Liverpool, Bristol, Cardiff en Swansea te sluiten, dan zou dat catastrofaal zijn, want daar het Kanaal en de Noordzee voor de Engelsche scheepvaart te gevaarlijk ge worden is, zijn slechts deze vijf westelijke havens overgebleven, waar Engeland ma teriaal binnen kan krijgen en strijdkrach ten naar de Middellandsche Zee kan zen den. Om althans dit deel van den last weg te nemen, zal men de Engelsche schepen in Amerika repareeren. (D.N.B.) Uit de Amerikaansche vakpers blijkt steeds duidelijker, aldus het A.N.P., dat de dat de aankondiging van president Roose velt, volgens welke Amerika in 1942 36.000 vliegtuigen zal bouwen, niets anders dan bluf is om den indruk te wekken, dat En geland met behulp van de Amerikaansche leveranties den Duitschen voorsprong in vliegtuigbouw nog kan inhalen. De voorzit ter van de vlootcommissie, Charles Vinson, heeft onlangs kort en krachtig verklaard, dat het niet mogelijk is, het getal van 36.000 machines per jaar te halen, die Roo sevelt in 1942 wil bouwen, om niet te spre ken van de 50.000 welke hij thans verlangt. In het invloedrijke tijdschrift „American Mercury" schrijft de bekende vliegtuig bouwer Sewersky het volgende: Het optimisme van de openbare meening op het gebied der massaproductie is omge keerd evenredig aan de technische moge lijkheid. Op het oogenblik produceert de vliegtuigindustrie der Ver. Staten onge veer twintig vliegtuigen per dag. Soms moe ten wij maandenlang op den aanvoer van aluminium, magnesium of ander materiaal wachten. Hoe zal het mogelijk zijn, dit fa- bricatietempo te verhonderdvoudigen? Hoe zullen wij in zes of zelfs twaalf maanden aan dc noodige vakwerklieden komen? De geheele Amerikaansche bewapening is slecht opgezet, verkeerd georganiseerd en technisch verkeerd aangepakt. Ook het voornemen om de Amerikaan sche automobielfabrieken in te richten voor den bouw van vliegtuigen, zooals Roose velt heeft aangekondigd, wordt door des kundigen voorloopig naar het rijk der fa belen verwezen als gevolg van de geweldige 2*1

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2