LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 24 Maart 1941 Competitiestanden N.V.B. Voetbal-drama te Noordwijk Hiliinnen I—Lugdunum 13—2 R.V.C. I-Hillegom I 4-2 Blauw Zwart— Ooievaars 6-3 Athietiek in den ^Hout Alphen is wee?- een punt kwijt D.O.S.R.- Laakkwartier 1-3 De (P)rovinciale (P)ark (W)edstrijd te Gouda Roodenburg—Alphïa 3-4 In den wedstrijd SJ.C.—A.S.C. (23). DE SCHEIDSRECHTER MISHANDELD. Schreven wij na de eerste ontmoeting te Leiden, dat de kennismaking met de Noord- wjjksche Club ons niet was meegevallen, ook thans moet ons iets dergelijks van het hart, gezien hetgeen thans heeft plaats gevonden. S.J.C. vertoonde immers een spel, dat in ieder opzicht van het gebruikelijke voetbal afwijkt. Het is van het begin tot het einde een aaneenschakeling geworden van volko men ontoelaatbaar spel. Haken, natrappen, doortrappen, wanneer een rood-zwarte speler op den grond lag, waren aan de orde van den dag. Het was dan ook voor scheidsrechter Was- senburg, die bij herhaling heeft bewezen, zijn vak te verstaan, absoluut ondoenlijk dezen wed strijd te leiden. Toen hij ten slotte zelfs niet meer op den steun van den S.J.C. aanvoerder kon reke nen, stuurde hy een tweetal Noordwykers uit het veld. Dit kwam hem dermate duur te staan, dat een aantal S.J.C.-ers hem na afloop in zyn kleedkamer te iyf ging en hem op gevoelige wijze in het gelaat trof. Hy was niet de eenige. Ook de A.S.C.-ers Aniba en Nyenboer werden aangevallen en wel op een dusdanige manier, dat eerst ge noemde bloedend verwond werd en door trainer Ruysch verbonden moest worden. Hiermede was het drama nog niet ten einde zoodat de A.S.C.-ploeg vergezeld van haar supporters onder geleide van de politie naar de tram gebracht moest worden. Het zal ongetwijfeld vele rood-zwarte aanhan gers tot voldoening stemmen, dat A.S.C. in deze geheel vrij uitging, hoewel het ontzaglijk veel van den spelers moest vergen om zich onder deze omstandigheden te beheerschen. Stellig is hiervoor een woord van lof op zijn plaats. Hetzelfde geldt voor het aantal invallers, dat de A.S.C.-ploeg telde. n.l. Verboog, Van Duuren. Nijenboer, die invielen voor Smits, Mooten en De la Bije. Bovendien werd de centerhalf Van Nierop vlak na den aanvang vervangen door Prevo en kreeg Van Opstal een dusdanigen gooi, dat Molman het elftal moest completeeren. Het begin was voor S.J.C. en onder leiding van den middenvoor werd het A.S.C.-doel onder vuur genomen. En nadat Van Berge Henegou wen, eenige malen verdienstelijk redding had gebracht, moest hy tenslotte toch visschen 10. Toch wist A.S.C. den druk te weerstaan en toen by een plotselingen uityal Nyenboer een afgemeten pass gaf, snelde Van Nierop den Noordwyksche achterspelers voorbij en schoot op fraaie wyze den gelijkmaker in 11, met welke stand de rust aanbrak, die deze verras sing opleverde, dat de gebruikeiyke dronk ach terwege bleef In de tweede helft kreeg A.S.C. den zwaren wind tegen, die echter van weinig invloed bleek op het spel. Niet dat er super-voetbal vertoond werd. er ontstonden spoedig lastige situaties voor den Noordwykschen doelman. Toch was. het weer S.J.C. dat de leiding nam, toen Van Berge Henegouwen dermate aangevallen werd. dat hy den bal moest loslaten 21. Hierna begon het pas recht. Wij aarzelen niet om te schryven dat dit voetbal levensgevaarlijk was. ASC hield het hoofd echter koel en rea geerde niet of althans zeer weinig op dit op treden. Verboog werd in het beruchte gebied genomen. De scheidsrechter wees onverbiddeiyk naar de witte stip en onder onbeschryfeiyk ge joel en gefluit, waar tusschen zwakjes het ge juich van den A.S.C. aanhang op klonk, schoot Kok den strafschop onhoudbaar in. Nu rook ASC haar kans. Moeizaam combineerend, steeds be ducht op alle gevaren, viel zy energiek aan en bracht het tot een corner. Deze werd schitte rend door Verboog genomen en door Van Nierop ingeschoten 23. Gelukkig was kort hierna het einde, dat ech ter nog niet de verdiende rust bracht voor de winnaars van dezen rampzaligen strijd. EEN GELIJK SPEL WAS JUISTER GEWEEST. Direct zitten beide elftallen geducht op den bal en betwisten elkaar eiken voet grond. Over en weer verkeeren de doelen in gevaar, waarby vooral Lugdunum opvalt door goed doorzetten en het scheppen van zeer gevaariyke momenten voor het doel der gastheeren. De thuisclub is echter niet voornemens om vrij spel te laten en zet den gasten leelijk den voet dwars. Het gaat er immers om de punten thuis te houden en te trachten door een overwinning van de onderste plaats te komen. Aanval op aanval wordt on dernomen doch de verdedigingen zyn aan beide zijden paraat. Eerst na ruim een half uur te hebben gespeeld weet de Lugdunum-rechtsbin- nen netjes profiteeren van een goede through- pass en Elden broek het nakyken te geven (0-1). Het duurt echter niet lang of ook Hillinen laat zich niet onbetuigd en reeds na 3 minuten weet W. Freeke uit een mooien voorzet den geiyk- maker te scoren, 11. Kort daarop is het de Lugdunum-middenvoor, die niet aarzelt, van een door de Hillinen-verdediging gemaakte fout te profiteeren en ten tweede male langs Elden- broek heenzet (12). Zoo treedt de rust in, zonder dat in den stand nog verandering wordt gebracht. Direct na de pauze wordt wederom met frisschen moed aan gevangen. Het spel van Hillinen schynt iets af te zakken. Vooral het plaatsen is in verhouding tot het spel der bezoekers zeer slecht. 10 minu ten na de hervatting speelt H. Scholten echter een bal vanaf de hjn netjes om eenige tegen standers heen en legt hem voor de voeten van E. Scholte, die niet anders te doen heeft dan in te schieten, (22). Lugdunum komt steeds weer feller opzetten doch het gelukt hun niet door de verdediging der gastheeren heen te breken. Na een kwartier spelen profiteert we derom W. Freeke van een mooie throughpass en laat met een formidabel schot den Leidsche kee per visschen (3—2). Allengs zakt het spel af. Wel is waar komen er nog eenige gevaariyke momenten voor, doch deze biyven alle onpro ductief. Enkele kort achter elkaar genomen cor ners op beide doelen worden achtergezet. Als de scheidsrechter, die verdiensteiyk leidde, het einde fluit, heeft Hillinen gewonnen. Gezien het goed sluitende veldwerk der bezoe kers in tegenstelling tot het spel van Hillinen, zou een gelijk spel de krachtsverhouding beter hebben weergegeven. O Verdere uitslagen zyn: Kinheim II—Hillinen II 7—0. Hillinen adsp.Zeemeuwen adsp. 51. Niettegenstaande den tamelijk sterken wind, die over het veld woei, heeft Hillegom tegen R.V.C. kranig stand gehouden en heeft de thuisclub wel iets meer gekregen, dan haar toekwam. Van den aanvang af ontwikkelt zich een tameiyk gelijk spel, dat zich snel van doel tot doel verplaatst. Hillegom zit er in verhou ding tot de R.V.C.-voorhoede terdege op en laat geen kans onbenut, waardoor hacheiyke momenten voor het doel der gastheeren ont staan. Ze weten echter, al is het af en toe met veel geluk, het gevaar te keeren. Eerst nadat er een 20-tal min. gespeeld is, weet de voor hoede der bezoekers het Van Dyk lastig te ma ken. totdat een goed schot onhoudbaar langs de paal wordt gejaagd. Zoo heeft R.V.C. de leiding genomen, dank zy den goeden steun, welke het anders maar matige binnentrio van hun vleugelspelers ondervindt. Het duurt echter niet lang of Hillegom spreekt terdege een woordje .mee. Onophoudelijk wordt de R.V.C.- veste bestookt. Als Verschoor een bal goed krygt aangegeven, bedenkt hij zich niet lang en zet netjes den gelykmaker in (11). Zoo treedt de pauze in. Na rust neemt Hillegom het initiatief tot den aanval, doch strandt op goed verdedigingswerk van de R.V.C.-achterhoede, waarby niet zelden de keeper krachtdadig moet optreden. Het duurt niet lang of het door de bezoekers behaalde overwicht begint af te zakken. Als de rechts buiten der gastheeren het leder daarna te pak ken krygt, zet deze een snelle run in en met behulp van een der binnenspelers, wordt No. 2 in de touwen gewerkt, kort daarop gevolgd door No. 3. Het Hillegomsche vuur begint dan weer eenigszins op te laaien «n achtereenvolgens wordt weer een serie goede aanvallen opgebouwd. Als een der R.V.C.-backs binnen het. befaamde gebied hands maakt, kent de scheidsrechter prompt penalty toe, welke door Voges genomen, buiten het bereik van den keeper wordt ingezet (32). R.V.C. laat hierover echter geen gras groeien en zet van haar kant alles op alles om te houden wat veroverd werd en zoo mogelijk nog iets te winnen. Dit gelukt hun wonderwel. Wederom zetten de snelle vleugelspelers hun voorhoede voor het doel der bezoekers aan het werk en zien hun werken beloond (42). Het spel zakt thans gestadig af en heeft weinig kan sen meer. Als de scheidsrechter het einde fluit, heeft R.V.C. wel iets meer dan haar toekomt. Verdere uitslagen zyn: Hillegom IIZeemeeuwen III 5—4 Vliegende Vogels Jr.Hillegom Jr43 EDO-Adsp.Hillegom-Adsp13 Het is een wedstryd geworden, die op zeer hoog peil stond en vooral de eerste helft werd in een zeer snel tempo gespeeld, welke snel heid direct al was ingezet door de Ooievaars en die daardoor kans zagen reeds in de eerste 20 minuten een voorsprong te behalen van niet minder dan 30. In de tweede helft ging het heel wat kalmer toe, daar vele spelers met vermoeidheid, in de eerste helft opgedaan, te kampen hadden. Toch werd er keurig voetbal te zien gegeven en de geheele wedstrijd heeft een zeer sportief ver loop gehad. Direct na den aftrap wordt het Blauw- Zwart-doel belegerd. Na ongeveer 2 minuten komt, na goede combinatie de bal by den linksbinnen van de Ooievaars, die dezen on houdbaar inschiet (01). Dan trekt Blauw zwart er op af, maar zonder succes: de verde diging blykt nog te hecht en vooral de keeper is buitengewoon in vorm. Direct daarop nemen de Ooievaars het spel weer in handen en na een goeden voorzet van rechts, die door de rechtsback van Blauw-Zwart wordt gemist, gaat de bal via den linksbinnen van Ooievaars in het Blauw-Zwart-doel (0—2). Hierop be stookt Blauw-Zwart wederom fel het Ooie- vaarsdoel. maar zonder resultaat. Zoodra de Blauw-Zwart-druk evenwel iets vermindert, weten de Ooievaars hier direct profijt van te trekken. Er wordt een schot op het Blauw- Zwart-doel gelost, de keeper loopt uit, valt op den bal. doch kan deze niet houden en de middenvoor van de Ooievaars brengt den stand op 03 Elauw-Zwart gaat nu inzien, dat het, zoo niet langer kan. zy begint vinnig op te komen en by een der aanvallen krijgt de middenvoor den bal toegespeeld van den linksbinnen en deze brengt den stand op 1—3. Na eenige mi nuten weet de rechtsbinnen van Blauw-Zwart den bal keurig vry te spelen en met succes (23). Er komt dan steeds meer spanning. Blauw-Zwart blyft steeds in den aanval en de Ooievaars krygen het zwaar te verduren. By een dezer aanvallen weet de linksbinnen van Blauw-Zwart zyn kans te benutten en brengt den stand op 43. Hiermede gaat de rust in. Na de rust is het tempo heel wat kalmer. Het is verschillende spelers aan te zien, dat zy de eerste helft te veel van hun krachten hebbsn gevergd. Het spel blyft evenwel goed open, doch voorloopig blijven de verdedigingen baas. Na ongeveer een kwartier spelen begaat een der Ooievaarspelers een overtreding bin nen het beruchte gebied. Het vonnis wordt door den linksbinnen van Blauw-Zwart vol trokken- (5—3). Eenige minuten later volgt er dan een aanval van Blauw-Zwart over links. De rechtsbuiten vangt den bal op en weet den keeper te passeeren (.6—3). Het spel gaat dan op en neef, totdat e^h.der spelers van Blauw-Zwart' hands maakt binnen het straf schopgebied De goed. maar wat zacht geno men penalty wordt door den keeper gehouden. Er komt dan geen verandering meer in den stand. De uitslagen van de overige elftallen zijn: Blauw Zwart II speelde te Den Haag tegen SV.T. I gelijk 2—2. Blauw-Zwart IIIWestlandia III in Naald wijk won met 3—1. Blauw-Zwart IV speelde thuis tegen D.H.L. VT en won met 21. Blauw-Zwart (a) won van G.D.S. (b) met 7—0. Blauw-Zwart (b) won van D.H.B.RK. (e) met 50. 14 11 11 10 8 3 17 16 14 11 10 9 9 8 4 0 29 18 18 13 15 13 13 10 10 8 6 2 26 17 16 16 14 13 13 11 10 8 6 6 u. v. s. n 15 13 Z 0 69—12 28 h. v. v. n 14 10 3 1 45—17 23 15 10 2 3 53—34 22 h. B. S. III 13 6 1" 6 33—43 13 V. U. C. III 13 4 2 7 34—49 10 Scheveningen II 11 4 1 6 25—31 9 A. D. o. IV 13 4 1 3 22—39 9 D. h. C. III 12 2 0_ 10 18—49 4 B. E. C. II 12 0 0 12 21—56 0 Reserve derde klasse A. Laakkwartier II 16 10 2 4 55—26 22 Alphen II 13 10 1 2 36—17 21 U. V. S. III 13 7 2 4 45—33 16 Lugdunum n 12 7 1 4 36—22 15 L. F. C. II 13 6 2 5 45—33 14 Scheveningen III 11 6 1 4 31—27 13 a. s. c. n 12 6 1 5 30—28 13 V. C. S, II 9 2 0 7 19—37 4 13 1 2 10- 11—58 4 h. v. v. rv 12 1 0 11 18—45 2 Wij brachten een bezoek aan «Holland". MAAR WAS DIT ONZE VEELGEROEMDE SINTELBAAN? Athleten oefenden gistermorgen in den Leldschen Hout. Malsche Maartsche sneeuw buien mochten ^'ih den prillen ochtend dan een wintersch>idee hebben willen geven, de athietiek .de mooie sport van speer en sprint voerde ons terug naar de lente! „Holland"-leden waren er in actie: 25 k 30 misschien, em het was er één en al leven en bedrijvigheid: „Holland" is een bloeiende vereeniging tegenwoordig! Het feit dat zy haai' ledental in betrekpöyk korten tyd heeft zien ver dubbelen, is een zeer bemoedigend en ver- blydend verschynsel en al mogen er in de cliibjtfan even wat interne moeilijkheden zijn geweest (normaal feit by harden groei) ,.men is die praotisch al weer te boven en onder de voortreffelijke leiding van mannen als Guldemond en Van der Linden (die al hun krachten wyden aan hun vereeniging) gaat „Holland" ongetwijfeld een mooie toe komst tegemoet. Jammer dat het wat kil was voor de training gistermorgen. Maar de heer Korver (trainer van erkende capaciteiten, zooals wy er maar weinige hebben in ons landje), zorgde wel dat de athle ten op temperatuur kwamen en het mankeerde daarbij niet aan medewerking der „Holland"- leden, van wie practisch alle kopstukken en tal van anderen present waren. Eenige rondjes werden er geloopen op de slntelbaan; daarna zag men de sprinters in actie en de loopers op langeren afstand, de kogel werd gestooten en de discus geworpen. Elders waren polsstokhoog springers bezig: beginnelingen nog. Korver Kwam en gaf adviezen Keurde af waar de athleet meende iets goeds te hebben gedaan, prees ineens toen een ,,Holland"-man dacht vol komen te hebben gefaald! Het touw, door de athleten aanvankelijk gelegd op een hoogte, waarvoor zelfs een kampioen zich niet be hoefde te schamen, ging een stuk omlaag, er kwam iyn in de oefeningen: „zie je wel," zei Korver, „nou géét het. Eerst aanvoelen hoe je het doen moet. De hoogte komt later wel." Ietwat weifelend stemden de jongens toe. Nog aarzelden zy, maar met het betere weer komt de betere oefengelegenheid en als Korver zegt. dat zij het leeren zullendan lééren zij het ook! Een hoogspringer, elders in actie, was in middels tot de orde geroepen. Korver's oog was overal. „Hè, daar, die witte beenen wil ik niet zien op dezen kouden morgen! Moet je stijve spieren krygen?" Aén ging de lange, warme trainingsbroek Waarlijk: er zit orde en systeem in deze goed geleide, training by „Holland" en het is een vreugde op zoo'n Zondagmorgen een uurtje te toeven in den Hout en al die voorbereidende oefeningen te aanschouwen Straks, als de groote wedstrijden komen, hopen wy de goede resul taten er van te noteeren. Reeds nu boekte men trouwens een aardig succes door Kees Stuiven- berg. die Zaterdag in den parkwedstryd te Gouda de ,Holland"-kleuren ter overwinning voerde in de B-klasse! Van welke gebeurtenis men elders in dit blad by zonderheden aantreft. Mogen wy overigens eens de aandacht vragen van de „Sportstichting" voor een zoo goed mogelyk onderhoud van het mooie sportpark, dat hier verleden jaar is ge opend? De slntelbaan verdient betere ver zorging. Zy lykt op een zwarten grindweg, ergens in een dorp, en Van den Berghe, onze vroegere nationale sprintkampioen, die er tegelijk met ons een kijkje kwam nemen, .verzekerde ons, dat er heel wat (en snel) zal moeten gebeuren om deze baan tegen den zomer nog weer in behooriyke conditie te brengen. Sinds den winter is zij trouwens nog geen enkele maal gerold, alle aandrin gen van „Holland" ten spijt! Zou het bovendien geen aanbeveling ver dienen de gebruikers van het hoofdveld te verplichten hun rijwielen te plaatsen in het groote fietsen-rek, in plaats van ze overal neer te smijten, en zou het ten slotte niet GELIJK SPEL TEGEN FORTUNA. Met dit geiyke spel is wel in de eerste plaats VFC gediend. Alphen heeft hierdoor een feite- lyken achterstand gekregen van vyf punten, die waarschijniyk niet meer ingehaald zal kunnen worden. Intusschen is het in Alphen een door beide partyen goed gespeelde wedstryd gewor den, waarby de Alphensche voorhoede nu niet bepaald op dreef was. Vooral A. Windhorst wist dikwijls met het leder geen raad, terwyi ook Blonk en Baltes niet zoo goed speelden als wy van hen gewend zyn. De Alphen-middenlinle en achterhoede spelen weer prima; vooral rechts half Goedhart weet menigmaal voor het Al- phendoel reddend op te treden. De bezoekers beschikken over een goede stevigen ploegd ie den Alphenaren geen kans geeft hun gewone spel te ontplooien. Vooral de achterhoede met als uit blinker den doelverdediger geven de Alphenvoor- hoede geen kans. Direct na den aanvang zyn de eerste aanval len voor de bezoekers die den vry sterken wind in den rug hebben. Goedhart duikt al spoedig voor 't Alphendoel op en brengt redding als het Alphendoel in groot verkaar verkeert. Alphen weet dan het spel te verplaatsen en van Egmond krygt de eerste goede kans doch de For tuna-doelman redt fraai. Aan de andere zyde redt Britsummer uitstekend. Snel golft het spel op en neer; Blonk passeert enkele Fortuna-ver dedigers doch voor het doel gekomen weifelt hy even en de kans is verkeken. Tot de rust blijft de stand dubbel blank. In de tweede helft ontstaat een fel Alphen- overwicht waarby de Alphenmiddenlinie en ach terhoede de voorhoede steeds tot aanvallen dwingt. De Fortuna-achterhoede met den keeper aan het hoofd is evenwel van uitstekende kwa liteit terwijl bovendien nog al eens al te stevig wordt ingegrepen, waartegen scheidsrechter Cattel onvoldoende optreedt. Onder groote spanning verstrijkt meer en meer de tyd en als de scheidsrechter voor de laatste maal fluit is de stancT-nog steeds 00, waardoor de gasten wel iets meer gekregen hebben d-,n hun gezien het spelbeelcHtoekomt. V beslissing viel vlak voor het einde In een zeer spannendèn wedstryd, welke door het buitengewoon enthousiaste spel der thuisclub geen oogenblik een eenzijdige krachts- vertooning gaf, heeft de Haagsche club in de laatste minuten met een tweetal prachtig ge scoorde doelpunten de overwinning behaald. Belde ploegen waren volledig en speelden on der leiding van scheidsrechter J. C. van der Berg uit Katwyk-aan-Zee. Reeds in de eerste minuten van dezen stryd verkeerden beide doe J len in gevaar, waarby het D.O.S.R-doel enkele op het nippertje aan doorboring ontkwam Het succes was vervolgens voor de thuisclub De D.O.S.R.-mldvoor probeerde door te breken, zag zich den weg versperd en plaatste naar den rechtervleugel, waar Akerboom eenhard schot loste, dat buiten bereik van keeper Groen verboden kunnen worden dat baldadig» jongeren (men ziet het telkens weer), bij hun gaan van de kleedkamers naar het veld door het hekje gaan in stede van er enkele meters haast over de omrastering te klimmen en deze te beschadigen? Leiden heeft in den Hout een mooi sport park. Het is waard, dat er de noodige zorg aan wordt besteed! Stuivenberg (Holland) wint in de B-klaese. DE WISSELBEKER (C-KLASSE) GAAT NAAR TREKVOGELS. (Van onzen medewerker). Onder groote belangstelling, zoowel van de zyde der athleten als van het publiek, vond te Gouda wederom dit jaarlijksche athietiek- festyn plaats. De organisatie was, zooals we dat trouwens in de pijpenstad gewend zyn, uitstekend in orde en de leiding ondervond een voor tref feiyke me dewerking van politie, padvinders en E.HB.O. Het parcours was gelyk aan dat van andere jaren en toen de Goudsche loco-burgemeester het startschot loste, was het eerste deel van de wedstryd, de Juniorenkamp (1200 M.) be gonnen. Na een behooriyke race wist hier Van Kamp (St. V.) te winnen in den tyd van 3.38.1. Aar dig om te zien was de deelname van een 12-tal Alphensche junioren van opvallend klein for maat: op keurige wijze liepen ze allen de race uit. Toch gelooven wij, dat het voor de jongens zelf en in het bijzonder voor de wat oudere en grooter van stuk zynde junioren prettiger zou zijn, wanneer de heel kleine deelnemers in het vervolg afzonderiyk liepen. Direct hierna verschenen' de A- en B-klassers te zamen aan den start. Er werd stevig strijd geleverd, vooral tusschen de A-klassers Van Ryn, De Bruin en Krüse, waaruit ten slotte De Bruin als winnaar te voorschyn kwam. Goed werk leverde hier de Holland-athleet Stuiven berg. die er met een stevige eindspurt in slaagde in het totaalklassement de derde plaats in te- nemen. Hy werd eerste in zyn klasse en wist nog vóór verschillende A-klassers de race te beëindigen. In de C-klasse, waar het grootste aantal deelnemers aan den start vverscheen, had Hol land tot taak den wisselprys te verdedigen. Een taak die ze, aangezien verschillende C-klassers van deze vereeniging verstek moesten laten gaan, echter niet ten uitvoer kon brengen. Zoo doende ging deze prys over naar de Haagsche vereeniging Trekvogels. Een interessante race van D-klassers en Vete ranen besloot het, keurig op tyd afgewerkte, programma. Met een ietwat langdradige prijs uitreiking werd deze uiterst geslaagde sport middag tot volle tevredenheid van deelnemers en organisatoren beëindigd. Een woord van hulde voor het bestuur van de sympathieke organiseerende vereeniging Vires et Celeritas is hier zeker op zyn plaats. Uitslagen: A-klasse: 1. De Bruin. Trekvogels C8«61.7)2. Van Ryn, Trekvogels (8.57), B-klasse: 1. Stuivenberg, Holland (9.3.6.); 2. Boere, Minerva. C-klasse: 1. Beerde, AD.O. (9.4.5); 2. De Groot. S.V.V. (9.10.6). Junioren: 1. Van Kamp, S.V.V. (3.38.1); 2. Mullaart, Trekvogels. De Holland-athleten Vis en Van der Mey (beiden C-klasse) kwamen resp. als 18e en 26e binnen. de kwestie-slijkhuis. Naar wij vernemen ls door de Nederlandsche Athletiek-Unie in de kwestle-Siykhuis (het vroegere ,,Holland"-lid) besloten, dat het door hem gewonnen veldloopkampioenschap van Zuid-Holland geldig blyft. Het wordt echter genoteerd als zynde persooniyk behaald en rüet door een lid van „Minerva". Aan Slijkhuis wordt verder geen startvergunning meer ver leend, tenzy hy voor een vereeniging in zijn eigen rayon uitkomt. in het net belandde, 10. Tot aan de rust bleef de stryd geiyk opgaan, waarby D.OBJt. enkele corners kreeg toegewezen, terwyi mld- voor Berg van Laakkwartier geen enkele maal tot een goed gericht schot kon komen. De tweede helft toonde aanvankeUJk het zelfde spelbeeld: wisselende kansen, waarby Laakkwartier wegens haar groote snelheid het gevaariykst was. Na een kwartier was het de linksbuiten Orizande, die op een vryen schop snel toeliep en geiyk maakte, 1—1. Geestdrif tig werkte Laakkwartier nu voor de overwin ning. Door krachtigen tegenstand zuiverde de D.O.SR.-verdedlging telkens het terrein. Toen kort voor het einde, nam de linksbinnen Roest alleen den bal mee; onhoudbaar was zyn schot 12. Nog gaf D.O.SJEt. zich niet gewonnen; maar het was wederom Roest, die voor de Hagenaars de score opvoerde. Uit een vryen schop van den rechtshalf Palstra naar den linkervleugel gaf „Orizande ineens door naar Roest, die de overwinning veilig stelde, 1—3. Een mooie wedstryd, zooals dit Jaar op het D.O.S.R.-terrein nog niet te aanschouwen ls geweest: vol geestdrift en goede sport. In een ruwen wedstryd ls het Alphia gelukt beide punten in de wacht te slepen. Alphia is volledig, Roodenburg telt een invaller voor Blns- bergen. Roodenburg trapt af met wind tegen en er ontwikkeld zich direct een vlotte party voet bal, waarby beide doelen herhaaldeiyk in gevaar, komen. Als de wedstryd 5 minuten oud is kogelt de midvoor van Alphia in het zynet, hetgeen dc scheidsrechter eerst met een doelpunt bekroont, onder hevig protest van Roodenburg. Na lang gepraat geeft hij echter een doelschop voor Roo denburg. Spoedig komt er succes als Rozler den bal goed voorgeeft en A. du Prie met een hard schot Roodenburg de leiding geeft. Het duurt niet lang of Alphia weet door haar rechtsbuiten gelyk te maken, welk doelpunt direct door een tweede gevolgd wordt door een hard schot van den midvoor. Nu is de beurt weer aan Rooden burg, doch de harde schoten van A. du Prie en van Dorp worden goed door den keeper gestopt en zoo gaat de rust is met een 2—1 voorsprong voor Alphia. Na de rust is Roodenburg direct in de meer derheid en het regende schoten op den Alphia- doelman. Deze ls echter goed in vorm maar moet toch voor een hard schot van Polanen zwichten, die zoodoende den stand op 22 brengt. Alphia zit ook niet stil en als de Rooden burg keeper uitloopt, onderschept de rechtsbuiten den bal en het is 2—3. Ondanks dezen tegenslag speelt Roodenburg onvermoeid verder en uit een van de vele kansen weet Polanen met een kogel den stand weer op gelijken voet te brengen (33) Er wordt nu ruw gespeeld en Alphia krygt een strafschop, welke wordt benut (3—4). Nog geeft Roodenburg het niet op en het Alphia-doel wordt belegerd. Kogels van van Dorp en Polanen wor den door den keeper meesterlijk gestopt. Deze raakt zelfs nog door een zeer hard schot van den rechtsbuiten van Roodenburg onklaar, maar toch kan Roodenburg den gelijkmaker niet scoren. I Even voor het einde mist Fakkel nog een pracht kans door naast te schieten. Even later komt er nog een hard schot, van Roodenburg tegen de paal. maar het Alohla-doel wordt niet meer doorboord en zoo verliest Roodenburg dezen wed stryd onverdiend. 3—2 Af deeling I. A. D. 016 9 6 D. H. C16 10 4 Sparta 15 8 2 D. W. S16 7 4 D. F. C16 6 5 Feyenoord 16 7 3 Hermes-D. V. S. ...16 5 5 Stormvogels 16 5 2 't Gooi 16 2 4 K. F. C15 2 1 Afdeeling II. V. S. V15 13 2 Ajax 16 7 j Haarlem 14 8 1 D. O. S. 15 7 3 Blauw Wit 16 5 5 V. U. C15 5 4 H. B. S15 5 3 R. F. C14 4 3 Xerxes15 4 3 C. V. V15 1 3 Afdeeling III. Heracles 16 11 4 N. E. C16 11 4 Tubantla 16 8 5 Enschedé 16 7 4 Quick 16 5 3 Wageningen 16 6 1 Ensch. Boys 16 5 1 Hengelo 16 5 1 A. G. O. V. V. 16 5 1 Go Ahead 16 5 - Afdeeling IV. p. S. V18 13 2 Juliana 19 10 4 N. A. 017 9 5 Longa 18 9 4 Eindhoven 17 7 4 B. V. V17 7 3 N. O. A. D17 8 1 M. V. V17 6 4 Willem H 17 6 3 Helmond 17 3 4 Limburgia 17 3 3 Roermond 17 2 5 Afdeeling V. Leeuwarden 14 10 1 Be Quick 13 8 4 H. S. C14 8 4 Velocitas 13 9 1 Heerenveen 14 4 4 G. V. A. V11 3 3 Achilles 12 2 4 Sneek 13 2 4 W. V. V13 3 1 Veendam 13 1 4 44—26 43-V-27 39—28 23—23 34—30 30—31 39—32 26—35 22—37 19—50 52—18 48—29 36—27 40—40 30—23 39—48 39—36 26—39 32—46 19—55 46—12 51—21 37—27 32—28 22—29 34—44 27—41 33—50 18—38 26—35 56—21 57—36 36—23 38—27 36—33 28—29 29—37 28—29 31—29 19—43 23—35 24—63 44—17 33—14 32—23 28—23 31—45 22—15 3843 13—22 27—46 24—44 Tweede klasse B. U. V. S Vriendenschaar Overmaas S. V. V O. D. S Excelsior Fluks Gouda De Hollandlaan V. D. L Derde klasse A. Laakkwartier A. S. C Tonegido Blauw Zwart R. V. C Ooievaars L. F. C S. J. C Lugdunum D. O. S. R Hillinen Derde klasse C. Alphen V. F. C D. H. S Olympia Woerden Fortuna O. N. A D. C. V Pechvogels Het Noorden St. Volharden O. V. V Vierde klasse A. G. S. V. Rouwkoop V. V. L Texas L. D. W. S Lisse Gr. Willem II T. O. N. A. Vierde klasse B. E. S. D. O Cromvliet Maasstraat Te Werve 14 10 1 3 45—19 21 15 10 0 5 39—28 20 10 8 0 2 26—13 16 13 7 2 4 17—21 16 12 5 3 4 26—18 12 10 4 3 3 26—13 11 14 3 5 6 21—28 11 12 3 2 7 24—34 8 11 1 2 8 17—33 4 13 2 0 11 26—50 4 17 16 0 1 78—17 32 15 8 2 5 43—34 18 14 7 3 4 37—35 17 15 8 1 6 38—31 17 13 7 2 4 35—27 16 13 5 3 5 36—52 13 14 5 1 8 24—29 11 15 4 3 8 38—54 11 13 4 2 7 26—34 10 14 4 2 8 29—41 10 15 4 2 9 22—36 10 16 3 3 10 20—37 9 17 12 3 2 75—28 27 14 12 2 0 51—21 26 13 7 3 3 36—27 17 15 7 3 5 36—38 17 11 7 2 2 33—22 16 11 5 3 3 27—8 13 15 5 3 7 42—41 13 13 4 3 6 17—32 11 13 3 0 10 1817 6 13 2 2 9 19—50 6 10 1 3 6 11—23 5 13 0 1 12 14—48 1 16 10 5 1 66—24 25 13 10 1 2 38—16 21 15 8 4 3 50—22 20 16 8 2 6 48—49 18 16 8 2 6 54—43 18 14 8 0 6 54—39 16 14 5 4 5 53—42 14 14 5 2 7 37—46 12 12 4 3 5 38—37 11 13 5 0 8 32—44 10 15 2 0 13 32—87 4 12 0 1 11 21—74 1 15 9 4 2 45—29 22 14 9 2 3 57—29 20 14 9 o 3 41—29 20 14 9 0 5 36—24 18 14 8 1 5 51—28 17 16 7 2 7 46—44 16 Duno 14 4 b 1 De Jagers 12 4 3 5 V. V. P15 4 3 8 Oranje Blauw 16 3 4 9 H. D. V.15 3 2 10 Postalla 11 1 1 9 Vierde klasse C. Gouderak 10 8- 1 1 Haastrecht 10 7 2 1 D. O. N. K11 6 2 3 Ammerst. S. V. 11 5 1 5 Bodegraven 11 5 0 6 M. S. V9 4 14 Waddinxveen 11 4 1 6 Moordrecht 11 4 0 7 Oudewater 9 2 0 7 Bosk. Boys 7 10 6 (Bosk. Boys 2 winstpunten Vierde klasse D. Wassenaar 16 13 3 0 Spcorwyk 13 8 2 3 Ryswyk 15 8 2 5 B. T. 016 7 4 5 V. D. S15 6 3 6 Kranenburg 13 6 1 6 Ursus 13 5 3 5 Schoonhoven 12 4 2 6 Quick Steps 14 4 2 8 Zwart Blauw 14 3 2 9 O. B. 9 2 2 5 Delfit D. V. K. 11 1 0 10 Vierde klasse e. Concordia 16 12 2 2 D. V. 014 7 3 4 Celeritas 12 7 2 3 Naaldwyk 14 6 4 4 S. O. A12 6 2 4 Delft 12 4 5 3 W. I. K. 13 5 3 5 D. S. 012 4 3 5 's Gravenzande 15 4 2 9 R. A. V. A13 3 2 8 Olivia 9 3 0 6 Wit Blauw 14 2 2 10 Reserve tweede klasse A. 34Ót 27—22 34—50 28—50 29—51 21—50 47—12 57—20 3829 25—29 42—38 38—38 20—27 25—29 18—53 9—45 in mindering) 86—25 50—42 43—29 45—58 33—46 54—39 22—25 3443 40—44 27—49 16—32 23—41 7341 31—29 45—31 37—31 47—45 40—31 3839 45—41 40—52 38—43 1941 27—58

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7