Het Uitbreidingsplan van Leiderdorp Welke bon is geldig? LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 21 Maar) 1941 VISSCHERfJ-BERICHTEN De diverse onderdeelen FAILLISSEMENTEN Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen Uit de Omstreken Opgave van 21 Maart Morgen LAATSTE dag: Boter en vet Brandstoffen Brood en bloem Eieren Grutterswaren Honden -en Kattenbrood Kaas Koffie en thee Petroleum Suiker Vleesch en vleeschwaren Zeep Zooals in ons blad van jl. Vrijdag in het raadsverslag van Leiderdorp vermeld, zou den nadere mededeelingen volgen over de herziening van het uitbreidingsplan dier gemeente, welke wij thans hierbij geven. Het vigeerende uitbreidingsplan dagtee- kent van 20 Dec. 1933. Aanleiding tot herziening is vooral de nieuw geprojecteerde Rijksweg be oosten Leiden, die ter hoogte van de Ger. Kerk de gemeente in twee deelen zal splitsen. De wijziging van het uitbreidingsplan be staat evenals het van kracht zijnde plan, uit een plan in onderdeelen omvattende de nieuw ontworpen woonwijken- nabij de be staande kernen en een plan In. hoofdzaak regelende de bebouwing in 't overige, lan delijke gebied der gemeente, evenwel met dit verschil, dat het vroegere onderdeel Doeswljk en het onderdeel bij de Lelder- dorpsche brug, thans tot een grooter on derdeel worden vereenigd. HET WEGENVERBAND. In dezen gedachtengang, wat betreft de onderdeelen, is de ontworpen verlenging van de Acadialaan (Ericalaan) geheel in het plan opgenomen tot aan de uitmonding op den Lagen Rijndijk nabij de Steenplaats „Ouderzorg". In de richting Koudekerk zal de nieuw ontworpen weg weer ter hoogte van de Ruige Kade aansluiten op de be staande Hoofdstraat. Hierdoor zal het mo gelijk zijn in de toekomst het doorgaande verkeer langs den Lage Rijndijk (v. d. Valk Bouwmanweg) buiten de dorpskom om te lelden en tevens het verkeer naar en van den Hoogmadesche weg op te vangen. Als randweg van het toekomstige dorp zal deze weg tevens kunnen dienen voor een be hoorlijke verbinding tusschen de wijken onderling en voor een fraaien overgang van het dorp naar het landelijk gebied. Een tweede belangrijke element is de reeds genoemde Hoogmadesche weg. De noodzakelijkheid van een goede verbinding met den Hooge Rijndijk deed besluiten om een rechte doortrekking van den Hoogma desche weg over den Rijn in het plan op te nemen. De onderdoorgangen onder den ontwor pen Rijksweg Rijswijk-Burgerveen maak ten een punt van veel overleg uit. De door den Rijkswaterstaat definitief vastgestelde breedten en hoogten der doorgangen ko men in hooge mate aan de belangen der meente tegemoet. BEBOUW JNGSKERENEN. Het plan In onderdeelen heeft de hoofd gedachte van het bestaande plan aange houden. Het onderscheidt twee bebouwings kernen n.l. een kleine nabij de Spanjaards- brug, bestemd voor diegenen, die in de na burige industrieën werkzaam zijn en een grootere, zich uitstrekkend van de omge ving van het Raadhuis af tot aan de Does. In de voornaamste uitbreidingskern is er naar gestreefd om aan het toekomstige dorp zooveel mogelijk een centraal element te geven, waaromheen zich een krachtig dorpsleven kan ontwikkelen. Als zoodanig is de Kastanjelaan doorgetrokken gedacht tot aan de verlengde Acacialaan, terwijl op een centraal punt een dorpsplein werd ont worpen. In verband met de beperking van de uitbreiding N.O. van de Ericalaan bleek het noodzakelijk, om ook ten Z.O. van den ontworpen Rijksweg, dus in de omgeving van de Ger. Kerk, een nieuwe woonwijk te ontwerpen, waarbij vooral aan den bouw van arbeiderswoningen is gedacht. BEBOUW INGSWIJZEN. Het oude plan kent slechts drie wijzen van bebouwing, n.l. open, half open en ge sloten bebouwing. Het herziene plan heeft veel meer bestemmingsomschrijvingen, n.l. open bouw A, B en C, half open bouw; middenstandsiwoningen A, B, C, D en E; arbeiderswoningen A, B en C; winkels, landarbeiderswoningen en landelijke bouw A en B. Op bepaalde plaatsen in het plan mo gen in de middenstandswoningen B, C en D en in arbeiderswoningen A neringen, kleine bedrijven of winkels worden geves tigd. Op een paar plaatsen mogen uitslui tend winkels worden gebouwd met daarbij behoorende woning, hetzij er naast of er boven. Op hoeken van samenkomende be- bouwingsstrooken kunnen B. en W., in af wijking van het bovenvermelde omtrent winkels een om den hoek rondgaande win kelbebouwing toestaan. Het plan voorziet ook ln industrieterrei nen en geeft aan waar openbare gebouwen kunnen worden geplaatst. Verder is op het plan geprojecteerd ter rein voor een nieuwe begraafplaats en voor een rioolzuiverigsinstallatie. Recreatie zal in hoofdzaak gevonden kunnen worden op reeds door de gemeente aangekochte gron den om het sportterrein in „De Munnik." Het plan bij de Spanjaardsbrug biedt naar schatting ruimte voor 330 wonin gen; dat bij de Leiderdorpsche brug zal vermoedelijk 1100 woningen kunnen bevatten. De uitvoering van het nieuwe ontwerp geschiedde door het architectenbureau Granpré Molière, Verhagen en Kok te Rot terdam. vi8chprijzen. IJMUIDEN, 21 Maart. Zetschol 6860; Kleine schol 6437; Puf schol 3115.50; groote bot 41—35; kleine bot 3626; groote griet 1.200.94; kleine griet 6946; groote wijting 4440; kleine wijting 3330.50; groote schar 59; kleine schar 28—20: puf schar 12.50—10; poontjes 2321 (alles per-50 k.g.). Tong 3.701.95 per k.g.; Snoekbaars 1.30 per k.g.; Kabeljauw 198 per stuk. Besomming loggers: KW 89 f.2923; KW 91 f.2670; KW 51 f.2407. Vernietigd door het gerechtshof te Amsterdam Th. van der Vlugt. tuinder, Vjjfhuizerdük 205, vyfhuizen gemeente Haarlemmermeer. 145 Teekening van Aart van Ewifk Naar J. J. A, Gouverneur, (Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen). Nu is ons drietal dus gered En Ursula heeft groote pret: Zij heeft haar lieven broeder weder, Dus zegt zij, opgelucht en teeder: ,,'k Heb U uit slavernij bevrijd, Ik blijf bij U, waar gij ook zijt". HILLEGOM. Zondagsdienst voor doktoren. De Zondagsdienst der doktoren zal as. Zondag worden waargenomen door dr. Versluys. De Bloembollenbeurs. De Bloembollenbeurs werd door 143 per sonen bezocht, Door de firma Ludwig en Co was een zeer fraaie collectie amaryllis Hybriden ingezonden, die groote belang stelling trok. Er was eenige handel in Gla diolen etc. Door onbekende oorzaak geraakte een gasgenerator van een auto van ,,De snelle Visser" nabij de Oosteindebrug in brand. De snel uitgerukte brandweer behoefde geen dienst meer te doen, daar men kans had gezien, den fel brandenden wagen te blusschen, vóórdat de motorspuit aanwezig was. De materieele schade is groot. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Arie, z. van A. Meyvogel en C. Twlgt Nicolaas, z. van J. Guyt en C. Varkevisser Delia Josephina Maria, d. van J. H. Fannes en C. C. Lange Antje Christina, d. van J. Imt- horn en C. van Rijn Willem, z. van C. Volker en A. M. Korpelshoek Pieter, Z. van P. van der Plas en A. W. Nijgh. Overleden: Niesje Aandewiel, d. van P. Aande- wiel en G. Rijnsent, 18 jaar Dirkje van Kla veren, d. van G .J. van Klaveren en D. Brug man, 36 Jaar Klaas Schaafsma, echtgen. van E. P. van der Meulen, 28 jaar Leonardus van der Geer, echtgen. van P. K. Aanhane, 71 jaar Neeltje Meyvogel, d. van T. Meyvogel en N. van der Plas, 1 jaar. Getrouwd: J. Verdoos en K. van der Plas, Waaigat 30 A. Haasnoot en E. Harteveld, Mei- doornstraat 30. Ondertrouwd: C. van Duyvenbode en J. Ver does J. Kort Rijnsburg en J. B. C. Verdoes. KATWIJK AAN DEN RIJN. VEEL ARBEID IN DE TUINBOUW BEDRIJVEN. Redelijke prijzen. Volop werk in de tuinbouwbedrijven met de z.g. „Zomersche dagen" van Maart. Peen zaaien, radijs, spinazie, vroege aard appelen planten, nog veel spit- en delf- werk, alle hands zijn aan dek. Met den aan voer van de winterproducten wordt ook al eenige haast gemaakt. Met zulk gunstig weer kan er veel werk gedaan worden. Was- peen blijft nog altijd het hoofdproduct in de eerste maanden van het Jaar. En ook de aanvoer van dit product vraagt veel arbeid. De prijzen zijn redelijk, varieerend van f. 1.10 tot f. 1.85 per kist van 20 K.G. Uien en kroten, en vooral kroten staan nog te laag ln prijs. Uien tot hoogstens f. 6, Kroten met een hoogste noteering van f. 3.40 per 100 K.G. Selderieknollen zijn goed gevraagd en noteeren tot f. 13 p. 100 K.G. Schorse- neeren blijft een gevraagd artikel en wordt goed betaald met f. 16 a f. 17 per 100 K.G. in de A kwaliteit. Met boèrenkool is het af- geloopen. Wat er nog komt is hoogstens 2e kwaliteit. Spruiten raken ook op. Wat nog goed is brengt, ongeschoond, tot f. 18 per 100 K.G. op. Koolsoorten noteerden; Roode van f. 6.50 tot f. 7.50 per 100 K.G., gele van f. 5 tot f. 6.40 en Groene kool van f. 3 tot f. 6.40 naar gelang van kwaliteit. KATWIJK AAN ZEE. Getuigschriften Visscherljschool. De heer C. Varkevisser, directeur van de Visscherljschool alhier, heeft bij het beëin digen van den voorbereidenden cursus aan die school de leerlingen toegesproken en aan de volgende leerlingen* die het hoogste aantal punten behaalden een getuigschrift uitgereikt: Jan Hoek Jzn., Maart Plug Hzn., Wim Boezaard Wzn., Bouwe Kruyt Machzn., Jac. van Dijk Jaczn., Arie Plug Adrzn., Nic. van Duijvenvoorde Azn., Jan Plug Mzn., Corne lls Hoek Czn., Leen Remmelzwaal Jzn. en Arie van Duijvenvoorde Mzn. De inspecteur-generaal van de politie heeft den burgemeester onzer gemeente gemachtigd de volgende bevorderingen bij de politie te doen plaats vinden; Mr. R. Warmoltz is bevorderd van in specteur van politie tot hoofdinspecteur van politie; de heer C, Jonker van brigadier- titulair tot brigadier-rechercheur; de hee- ren A. B. Elfrink en J, Janse van agent van politie tot hoofdagent van politie. Boter- en vetbon nr. 7. Broodbon nr. 7. Bloemkaartbon nr. 5. Vleesch- en Vleesch- warenbon nr. 7. Alg. Distributiekaart bon nr. 91: ei. Idem nr. 11: rijst, enz. Idem nrs. 13 en 14: kaas. BOTER en VETBON nr. 7 (tot en met 23 Maart)250 gr. boter of margarine of 200 gr. spijsvet. BOTER en VETBON nr. 8 (tot en met 30 Maart) 250 gram boter of margarine. BOTERBON nr. 9 (24 Maart t.m. 6 April) 250 gr. boter. VETBON nr. 9 (24 Maart t.m. 6 April) 250 gr. boter of margarine of 200 gr. vet. BONNEN nr. 15. 16 en 17 (haarden en kachels: BONNEN nr. 35 t.m. 41 (centrale verwar ming). BRANDSTOFFEN en COKES. 5de periode (alle t.m. 31 Maart): één eenheid vaste brandstoffen. BROODBON nr. 7 (t.m. 23 Maart; 17— 24 Maart niet ln restaurants, e.d.) BROODBON nr. 8 (t.m. 30 Maart; 24— 31 Maart niet in restaurants, e.d.) BROODBON Nr. 9 (24 Maart t.m. 6 April; 31 Maart7 April niet ln restaurants, e.d.): 100 gram brood of 1 rantsoen gebak BLOEMKAARTBON nr. 5 (t.m. 23 Maart): BLOEMKAARTBON nr. 6 (24 Maart t.m. 20 April) 50 gram brood of rantsoen gebak of 35 gr tarwemeel tarwebloem, rogge meel. roggebloem of zelfrijzend bakmeel OEGSTGEEST. Het Consultatiebureau voor Zuigelingen.' Aan het overzicht 1940 van den arbeid van bovengenoemde instelling ontleenen wij: De toenemende belangstelling voor het Consultatiebureau is duidelijk merkbaar uit het groeiend aantal nieuwe inschrijvin gen. Het jaar 1940 had een recordgetal van 172 periodiek behandelde zuigelingen, waarvan uit Oegstgeest 73, uit Lei den 32 en uit Rijnsburg 12. Van deze 172 waren er 54 die bij het afsluiten van het boekjaar 1930 den leeftijd van 12 maanden nog niet bereikt hadden. Met 118 nieuwe en 54 oude zuigelingen zette het Jaar 1940 dus ln. Elke zuigeling bezocht gemiddeld 7.4 maal het consultatiebureau. Varkensvleesch in beslag genomen. De wielrijder C. C. C. M. C. uit Voorburg reed 's avonds op zijn rijwiel door onze ge meente. toen hij door de politie werd aan gehouden bij het vervoeren van een partij tje varkensvleesch, dat hij uit de Kaag had gehaald. Weldra is de koffer met inhoud in beslag genomen; proces-verbaal werd opgemaakt. 's Avonds zijn de rijwielen ontvreemd van J. S. en J. G. alhier die zij niet afgeslo ten buiten hadden laten staan resp. op den Wijttenbachweg en den Absporfweg. B. en W. van Schiedam hebben aan besteed den bovenbouw van een slachthuis. Laagste inschrijfster was de N.V. Inge nieursbureau voor de Bouwnijverheid „Oegstgeest" alhier voor f. 169.900. bon nr. 91 (t.m. 23 Maart; 17—24 Maart niet in restaurants, e.d.) bon nr. 82 (tjn. 30 Maart; 24—31 Maart niet in restaurants, e.d.) BOn nr. 92 (24 Maart t.m. 0 April; 31 Mrt. tot 7 April niet ln restaurants, e.d.) 1 ei. BON nr. 7 (tjn. 20 April): 250 gT havermout havervlokken, haver- bloem aardappehneelvlokken gort gort- mout of erutten Bon nr. 8 (tjn. 20 April): 250 gr gort gortmout of grutten. (Nadruk verboden). BON nr. 9 (tjn 20 April): 100 2T vermicelli macaroni ol spaghetti. BON nr. 10 (t.m 20 April): 100 gi maïzena gnesmeel sago aard appelmeel stijfsel (geen glansstijfsel) of een hoeveelheid puddingpoeder, welke 100 gr zetmeel bevat. BON nr. 11 (t.m. 23 Maart): 250 gr. rijst, rijstebloem, rljstemeel. rijstgrles of grutt.enmeel. BON nr. 15 (t.m 30 Maart): 500 gr peulvruchten BON nr. 19 (24 Maart tjn. 20 April) 250 gr. rijst, rijsteméel, rijstebloem, rijstgries of gruttenmeel. Rantsoenbonnen rijst en havermout tijn doorloopend geldig BON nr. 9 (speciale kaart) (t.m. 31 Maart): 3—10. K.G. hondenbrood of l'/j K.G. kattenbrood. BONNEN nr. 13 en 14 (t.m 23 Maart): BONNEN nr. 61 en 71 (t.m. 6 April): BONNEN nr. 62 en 72 (24 Maart t.m. 29 April) elke bon 100 gram kaas BON nr. 18 (t.m. 27 April) 125 gram koffie of 250 gr. koffiesurro- gaat of 50 gram thee. BON nr. 9 (t.m. 20 April): uitsluitend voor kookdoeielnden. ZEGEL E (t.m. 31 Maart): 2 liter petroleum BON nr. 17: (tjn. 13 April): 1000 gram suiker VLEESCHBON nr. 7 (t.m. 23 Maart) VLEESCHBON nr. 8 (tun. 2 April) 100 gram vleesch inclusief been ol vleeschwaren VLEESCHWARENBON nr. 7 (tot en met 23 Maart) VLEESCHWARENBON nr. 8 (t.m. 2 April) 75 gram gerookt of gekookt varkens-, rund- of kalfsrleesch of gerookte worst, 100 gr gekookte worst. 125 gr. lever- worst of 150 gr bloedworst. BON nr. 16 (tun. 30 Maart) 150 gr. toiletzeep (nieuwe samenstel ling), 120 gr. huishoudzeep, 150 gr. zachte zeep, vervaardigd nó 1 Jan. '41 of 200 gram zachte zeep van vóór I Januari '41, 300 gr. zachte zeeppasta, 250 gr, zeeppoeder of 600 gT. waschpoe der 125 gr zeepvlokken, 250 gr. zelf werkende weschmlddelen of 200 gr. vloeibare zeep. Goed voor het wasschen van 20 K.G. droog wascbgoed. BON nr. 117 (apart verstrekte bon) (t.m. 30 April): 50 gram scheerzeep 1 tube echeercrême of 1 pot scheerzeep. RIJNSBURG. Vergadering Ver.-Veiling van tuinbouwproducten. Deze vereenlging vergaderde achter „Avond rust". De voorzitter, de heer D. v. Egmond Nz. wees er op dat inzake de gestelde maxi mum- en minimiim-prijzen herhaaldelijk overleg met hoogere instanties noodzakelijk was. Toch was de veilingomzet f. 113.000. meer dan het vorig jaar. De secretaris, de heer Jac. Kromhout, bracht het Jaarverslag uit en gaf als pen ningmeester een overzicht van de financiën Er is een winst van f. 5.114.92 gemaakt. Het rapport van den accountant luidde onver deeld gunstig. De voorzitter deelde mede, dat overgegaan moet worden tot het aan brengen van een nieuwe beschoeiing van het veilingterrein. Dit zal in beton ge schieden. Geraamde kosten f.2000.De vergadering stemde met het bestuursvoor stel in. Het statiegeld der fusten werd ge bracht op f. 1.per kist; dit na overleg met den bond van Z.H. Veilingvereenigin- gen. In verband met de 1 °/o heffing omzet belasting zijn nog onderhandelingen gaan de. Tot I Juli a.s. blijft het velling-percen tage op 4 gehandhaafd. Van het verloop der onderhandelingen zal afhangen of het dan 5 zal worden. De aftr. bestuursleden, de heeren D. v. Egmond Nz. en N. Zandbergen Wz. werden herkozen. Zij werden waardeerend door den voorzitter toegesproken. Na rondvraag dankte de voorzitter in het bijzonder den secr.-penningmeester den heer Jac. Kromhout. Ten slotte volgde een verloting. LOONENDE PRIJZEN IN DEN GROENTENHANDEL. Er komt weinig verandering ln den aan voer van koolsoorten. Door de gestelde prij zen is daarin ook weinig variatie. Het hoofd product vormt nog steeds de waschpeen. Na eenige daling is de prijs de laatste vei- lingdagen weer gestegen en heeft thans een loonende opbrengst. Dit is ook het ge val met Witlof en Schorseneeren, waarvan echter maar kleine partijtjes ter veiling komen. Knolrapen gaan veel voor veevoer. Voor kroten en uien blijft de opbrengst be neden den kostprijs. Tot leden van het Ned. Herv. School bestuur zijn de aftredende heeren herkozen n.l.: J. V. Klaveren, A. DriebeTgen, KI. Vos en M. Brussee. In de vacature P. v. d. Mey werd gekozen de heer J. J. v. Dijk. VOORHOUT. Burgerlijke Hand. Geboren: Ohristiaan Joseph, z. van C, Zwet sloot en M. v. d. Ploeg. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Josephus Pieter, z. van J. J. P. Tol en A. J. v. d. Steen Annette, d. van H. A. Korthals en M. C. Hamming Laurentlus Jozef Maria, z. van Joh. J. Bosman en E. M. van der Meer. Overleden: Cornelia Maria Dobbe, 57 jaar Johanna Spruit, 73 jaar, wed. van N. Bins. Getrouwd: Johan Veen, 23 Jaar en Cornelia Hoogervorst, 25 jaar. Zondagdienst voor doktoren. Deze wordt waargenomen door dr. C. J. Kerkhof, telef. 93 en dr. M. v. d. Stoel, telef. 56. WARMOND. Met ingang van 20 Maart is aan mr. A. J. Lelieveld alhier op verzoek eervol ont slag verleend als lid van den Raad van Toezicht op de Rijksverzekeringsbank en is als zoodanig tot 1 Maart 1943 aangewezen de heer A. Vermeulen, te Badhoevedorp. WASSENAAR. Tot leden van de commissie tot het afnemen van examens voor de acte van bekwaamheid tot het geven van middel baar onderwijs ln het teekenen zijn be noemd de heeren dr. ir. J. H. Plantenga, directeur der Academie van Beeldende Kunsten te Den Haag, en B, Th. de Hey. leeraar aan deze instelling,belden wonende alhier. 3—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7