INFECTIE STADSNIEUWS Uit de Omstreken GEMENGD NIEUWS IEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 20 Maart 1941 VISSCHERlJ-BERgCHÏEN BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN NOVA-THEATER GEHEIMEN VAN HET OERWOUD Doodelijk ongeval te Sassenheim VEERDIENST LEIDEN—WADDINXVEEN BESTAAT 60 JAAR. Dinsdag a.s. zal het 60 jaar geleden zijn, dat de heer G. van der Akerboom, wonende te Waddinxveen, den veerdienst Leiden Waddinxveen v.v. oprichtte. Bij de uitoefe ning van dien dienst werd hij bijgestaan door zijn drie zoons, waarvan één, de heer H. C. van der Akerboom na het overlijden van zijn vader den dienst voortzette en tot den huidigen dag verzorgt. Gedurende de eerste dertig jaren werd de dienst onder houden met behulp van een trekschut, wel ke nadien werd vervangen door motor kracht. Wij twijfelen er niet aan of de vele relaties, welke bode Akerboom in den loop der jaren in onze stad kweekte, zullen het op prijs stellen van dit aanstaande jubi leum bijtijds kennis te hebben gekregen. JIU-JITSU-DEMONSTRATIE. Gisteravond gaf de heer W. Bodry in zijn oefenzaal een demonstratie in Super-Jiu- Jitsu, waarvoor groote belangstelling be stond. De heeren C. Kapaan, J. Karei en K. van Egmond demonstreerden tal van gre pen, waarna de heer Bodry deze toelichtte en verklaarde. Hoe eenvoudig het aanlee- ren van een bepaalde greep is, demon streerde de leeraar met een van de toe schouwers, die er al spoedig den slag van te pakken had. Met groote belangstelling volgden de aanwezigen deze demonstratie van vlugheid en handigheid, zoodat de avond ten volle geslaagd genoemd kan worden. EEN HALVE EEUW GETROUWD. Gisteren zijn voor onze stadgenooten J. Fakkel en mej. Catharina Ouwerkerk, wo nende Levendaal 89, de gouden bruidsdagen ingegaan en 1 April a.s. zal het voor de krasse echtelieden, die beiden 72 jaar oud zijn, precies een halve eeuw geleden zijn, dat hun huwelijksbootje zee koos. De bruidegom trad reeds op 12-jarigen leeftijd in dienst bij de Leidsche Katoen- fabriek, aanvankelijk als rietmaker, later als katoenwever, als hoedanig hij ook ge durende drie jaar in Duitschland werk zaam was. Na een ongeveer 25-jarig dienstverband bij de Katoenfabriek, trad de heer Fakkel in functie bij de N.V. Sajetfabriek Clos en Leembruggen, waar hij het vak van wol verver uitoefende. Ook hier was hij ruim een kwarteeuw werkzaam, totdat hij, thans zeven jaar. geleden, werd gepensioneerd. Zooals reeds gezegd, mogen beiden zich nog in een goede gezondheid verheugen; de bruid, die eveneens een zeer arbeidzaam leven achter den rug heft, is zelfs veel min der vaak ziek dan vroeger, toen zij veelvul dig sukkelde. Uit hun echtverbintenis werden geen kinderen geboren, doch de buren en goede vrienden zorgden er wel voor, dat de inzet van den gouden bruidstijd geenszins onge merkt voorbijging, zoodat gistermiddag bij ons bezoek tal van bloemstukken hun keu rige woning sierden Mogen zij er samen nog tal van rustige en goede jaren beleven! HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Opheffing: Naamlooze Vennootschap Maatschappij tot Exploitatie van onroerende goederen „Leiden", in liquidatie. Zoeterwoudschesin- gel 100, Leiden. Vereffenaar: M. H. Koek koek, Leiden. Wijziging: N.V. Algemeene Boek- en Handelsdruk kerij voorheen Batteljee en Terpstra., Oude Rijn 39, Leiden. Uittredend commissaris; J. Muilemeister, 's-Gravenhage. In Den Haag slaagde mej. Rie Dirkse voor het diploma Coupeuse volgens metho de der E.N-S-A.I.D, Voor het alhier afgenomen examen van apothekers-assistent zijn geslaagd de dames A. J. E. van-Wijk (Leiden), M. H. Vrolijk (Oegstgeest) en G. A. Leffers (Lei den). krijgen is gemakkelijk door zélf aan likdoorns, eelt te snijden. Maar wilt U prettig loopen, laat dan Bata regelmatig Uw voeten behandelen. HAARLEMMERSTRAAT 67 - TEL. 21954 603 (Inffea Med.) DOODELIJK ONGELUK IN MIJN TE HEERLEN. In de ondergrondsche werken van de „Oranje Nassau mijn 4 te Heerlen, gebeur de vannacht een doodelijk ongeluk. De 19- jarige sleeper J. Vrösch geraakte bij het bedienen van een kleine lier met het hoofd tusschen dak en lier bekneld. De ongeluk kige was op slag dood. V. woonde te Heer len en was ongehuwd. FABRIEK VAN BRANDBLUSCH- APPARATEN IN BRAND. In een fabriekje aan de Amsterdamsche vaart te Haarlem heeft gistermiddag een korte maar hevige brand gewoed, welke de brandweer een half uur handen vol werk heeft gegeven. Om ongeveer kwart voor vier weerklonk een doffe knal van een ontplof fing in het gebouw en even later sloegen reeds de vlammen uit de ramen van de bo venverdieping. Dit was voor de omwonen den aanleiding in allerijl hun huisraad in veiligheid te brengen. Met vier stralen op de waterleiding bedwong de brandweer het vuur. Van den inventaris der bovenverdie ping bleef weinig over. Het fabriekje, dat door dezen brand werd geteisterd, vervaardigdebrandblusch- apparaten. Men was op de bovenverdieping bezig deze toestellen met celluloselak te be spuiten, toen vermoedelijk door kortslui ting de zeer brandbare dampen van deze verfstof explodeerden. In een oogwenk stond de geheele verdieping in lichter laaie, zoodat het hier werkzame personeel geen gelegenheid kreeg de deugdelijkheid van het fabrieksproduct op de proef te stellen. De fabriek was verzekerd, de inventaris niet. BU5TENLANDSCH GEMENGD. EEN MOEILIJKE RECHTZAAK. De rechter te Detroit heeft een moeilijk probleem op te lossen gekregen. Vincent Szpara stond terecht. De heer Szpara is gehuwd en vader van vier kinderen. In 1936 heeft hij een huis gekocht, op afbe taling, voor den prijs van duizend dollar. Hij moest ruim tweehonderd ineens beta len, het overige in maandelijksche termij nen van vijftien dollar. Dat heeft hij vol gehouden, en bij den aanvang van het pro ces was het huis op veertig dollar na zijn eigendom. Zijn eigendom? Dat is nu juist het groote probleem. Want de heer Szpara was toen hij zijn huis „kocht", werkloos. Dat is hij nog, en dat is hij al dien tijd geweest. Maandelijks ont ving en ontvangt hij achttien dollar. Vijf tien daarvan gaan weg aan de afbetaling, en van de overige drie dollar heeft hij kans gezien, zichzelf met vrouw en kroost in het leven te houden. Ruim moeten zij daarvan niet hebben kunnen leven, maar dat is de kwestie in het proces niet, noch ook of de heer Szpara misschien toch wel van hier en daar een kleinigheidje als hulp ontving. Neen, de vraag is alleen maar. of dit huis nu van hem is, of van het Amerikaansche volk, dat de belasting betaalt, waaruit Szpara zijn ondersteuning ontvangt. Het huis is van mij, zegt Szpara. Dat andere ondersteunden zoo dwaas zijn, het geld „over de balk" te gooien, is hun zaak, en een bewijs hunner dwaasheid. Doch ik, zoo redeneert hij, heb recht gehad op die achttien dollars. Dat recht heb ik nog, en ik zal het in de toekomst nog hebben. Wat ik er mee doen wil, is mijn zaak! Niet aldus de overheid. Deze beweert, dat Szpara zijn ondersteuning onder valsche voorspiegelingen heeft gekregen, omdat het de bedoeling is dat hij die achttien dol lar ook gebruikt voor zijn - levensonder houd, en er geen huizen van koopt. Men lette wel! het gaat er niet om, of Szpara misschien eerst zijn huis, als het van hèm is, moet verkoopen en de opbrengst moet opmaken. Neen, het gaat er om, of hij voor zijn steungeld brood, vleesch en groente had moeten koopen, in plaats van een huis. Zoo staat de zaak, en blijkbaar is zij zoo moeilijk, dat de rechter besloten heeft, het proces maar te schorsen en eens diep in de boeken te gaan kijken, of er in de wet, of in de jurisprudent, niets te vinden is. (U.P.) SPOORWEGONGELUK BIJ BORDEAUX. Vier dooden en dertig gewonden zijn ge vallen bij een spoorwegongeluk in de na bijheid van Bordeaux. Een personentrein was op het station Pessac met 20 minuten vertraging binnengeloopen. Op dezen trein reed kort nadat hij gestopt was, een goe derentrein in. De bagagewagen en een rij tuig derde klasse werden door de locomotief van den goederentrein volkom, in elkaar gedrukt. Duitsche soldaten boden de eerste hulp. De gewonden werden door Roode Kruiswagens van de Duitsche weermacht naar de ziekenhuizen van Bordeaux ge bracht. GEBOREN: Geboren- Nora. Marianne, D. van A. C, de Graaf en A. van Leeuwen Maria Cornelia, D. van J. Bakker en W A. Hill Johannes Chris- tiaar,, Z van J. C. Kooreman en C. P. Kranen burg Dina, D. van J. P. Karstens en C. van Es Fevdinanda Frederica Franclsca, D. van F. F. F. Marquenie en E. van den Berg Eli sabeth. D. van W. F. Kooreman en J. J. Moene Jannetje, D. van A. Plezier en S. Thiel Maria Johanna D. van J. de Cler en J. Hoog- weg Johannes, Z. van J. Aarts en C. Damen Albertus Johannes Jacobus, Z. van P. Her mans en C. Steenvoorden. ONDERTROUWD: N. H. de Koning jm. 20 j. en J. J. Mulder jd. 19 jaar. GETROUWD: Ph. van den Berg jm en J. de Roode jd. D. Jasperse jm en CF. J. van Leeuwen jd. A. Kret Wedn. en J. R. van Delden gesch. vr. H. H. Mugge jm en J. M. Schouten jd. OVERLEDEN: H. Kiek, M 63 J. J. C. Laterveer, M. 75 j. J. M. Krol, M. 41 j. J. J.van derWalle, M. 55 j. J. de Haas. vr. van J. Bodijn 62 j. H. Wallaard, Wed. v. J. Arkeveld 74 j. M. J. Simons, wed. van L. P, Geerlings 47 j. A. Brouwer, M. 73 j. HILLEGOM. Vergadering „Patrimonium". De afd. Hillegom van Patrimonium hield in haar gebouw aan de Van den Endelaan een vergadering. Na een inleiding van den voorzitter, dqn heer J. O. Vermeer, en af doening van huish. zaken, sprak de heer D. van Egmond over „De plaats van het be drijf in de economie", waarop een leerzame bespreking volgde. KATWIJK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering Geref. Mannen- en Vrouwénvereeniging. De Geref. Mannenver. „Schrift en Be lijdenis" en de Geref. Vrouwenvereen. „De Lampen Brandende", hielden haar gecom bineerde jaarvergadering in de zaal der Geref. Kerk. De voorzitter der Mannenver., de heer G. v. d. Perk, sprak naar aanleiding van Psalm 33. Hierna werden de jaarverslagen uitge bracht, waaruit bleek, dat de Vrouwenver- eeniging in het eerste vereenigingsjaar vruchtbaar heeft gewerkt. Ds. J. G. Aalders hield een inleiding over „Geloofsverzekerd- heid", waarop een uitgebreide bespreking volgde. Verschillende afgevaardigden, o.a. van den Kerkeraad der Geref. Kerk, brachten gelukwenschen uit. Mej. P. E. Mol—Goemaat behandelde „De Engelen Gods", waarop eveneens een uitgebreide en leerzame bespreking volgde. Na een kort dankwoord van ds. Aalders werd deze bij zonder geslaagde bijeenkomst met dankge bed gesloten. Bijeenkomst „De Hanze". De afd. Katwijk a. d. Rijn van de R.K. Middenstandsbond „De Hanze" hield een ledenvergadering in' de bijzaal van het Pa rochiehuis. Na opening door den voorzitter, den heer Caspers, en lezing der notulen door den secretaris, den heer Arend Mulder, had een uitvoerige bespreking plaats over eventueele deelneming aan een zakencur- sus. Dit in overleg met de afdeeling Noord- wijk. De heer J. Mol, ambtenaar bij het Centraal Hanze-bureau hield een uitvoerige uiteenzetting met bespreking over de wer king van de nieuwe Omzetbelastingwet, waarna vele vragen beantwoord werden. Na een korte uiteenzetting van den gees telijken adviseur, volgde sluiting. Van Vrijdag af - 8 uur precies De grootste attractie uit de Wildernissen van Fransch Indo-China. GROOT BIJPROGRAMMA. BESPREEKT UW PLAATSEN Tpg 616 (Ingcz. Mcd.) LEIDSCHENDAM. Clandestien slachten. Door ambtenaren van den Haagschen Keuringsdienst voor vee en vleesch is een inval gedaan in een schuur staande in den Meeslouwerpolder, zulks op vermoeden van clandestiene slachting. Het vermoeden bleek juist te zijn, want juist was R. uit Voorschoten bezig met het slachten van een varken. Tegelijkertijd werden aangetroffen een half varken, be nevens ingewanden van nog twee varkens. Het geheele vrachtje is in beslag geno men en naar het Gemeentelijk Slachthuis te Den Haag vervoerd, terwijl tegen R. pro- ces-verbaal is opgemaakt. Vergadering Wit-Gele Kruis. De plaatselijke afdeeling van het Wit- Gele Kruis hield gisteravond haar jaarver gadering. Goedgekeurd werden de jaarver slagen van secretaris en penningmeester. Het ledental bedroeg per 1 Januari j.l. 761, het kassaldo f. 111. Herkozen werd tot voorzitter de heer J. Schuyt. Tot leden van de controle-commis sie werden benoemd de heeren Th. Blok land, J de Lange en,H. Mol. Over Februari schreef de Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging 135 nieuwe le den in, waardoor^het totaal steeg tot 13994. Verpleegd werden 51 (v. m. 82) leden. USSE. Jaarvergadering afd. Lisse E.H.B.O. In de Oud-Hollandsche zaal van „De Witte Zwaan" werd de jaarvergadering ge houden door de afd. Lisse van E.H.B.O. De voorzitter ,de heer P. C. Storm sprak een openingswoord en wees er op dat de ver eeniging in de luchtbescherming is inge schakeld en op de practische hulp, die in het afgeloopen jaar is verleend. Spr. is trotsch op het werk, dat toen geleverd is. De cursus- en oefenavonden waren goed bezocht. Spr. dankte de docenten, de docto ren A. J. Duymaer van Twist, J. M. van Dijk en F. L. J. M. Haase Jr. en den heer B. L. Hooyer voor de vele werkzaamheden, door hem als Secretaris verricht; zij wor den thans door den heer L. Tanis waarge nomen. De wnd. secretaris de heer L. Tanis las de notulen welke werden vastgesteld na goedkeuring door de vergadering. Uit het jaarverslag van den penning meester, den heer Tromp, bleek, dat ont vangen was f. 324.22 en uitgegeven f. 220.43, batig saldo f. 163.05. Uit het jaarverslag van den Secretaris bleek, dat in het afge loopen jaar veel werk is verricht. Er wer den 12 dames en 4 heeren gediplomeerd. De heer P. G. Ransdorp werd als be stuurslid herkozen, terwijl in de vacature- Hooijer werd gekozen de heer L. Tanis. Na rondvraag sloot de voorzitter met dank voor de goede opkomst. Gistermiddag kwam de 8-jarige P.Turk, te Sassenheim, toen hij bij het spelen de straat overstak, te vallen, juist vóór een dei- zware vrachtauto's der N.V. van Gelder en Zonen uit Velsen. Hoewel de chauffeur alle pogingen in het werk stelde om een aanrijding te voorkomen, mocht dit niet geluk ken; de zware wagen ging over het lichaampje van den jongen heen. Met ernstige inwendige kneuzingen werd hij opgenomen en hoewel dokter Dommisse bijna terstond ter plaatse was, mocht geneeskundige hulp helaas niet meer baten. Kort na het droevig ongeluk waren de levensgeesten gewe ken. De deelneming met het beproefde gezin is groot. Rijwieldief gepakt. De Gemeente-politie heeft een te Haar lem gestolen rijwiel opgespoord. Het bleek ontvreemd te zijn door zekeren D. B. alhier, die na den diefstal bekend te hebben met het rijwiel ter beschikking is gesteld van den Officier van Justitie te Haarlem. Vergadering „Roode Molenpolder": Op de j aarlijksche ingelandenvergade ring van'dezen polder, konden de aanwezi gen 19 stemmen uitbrengen; het maximum bedraagt 56. De rekening over 1940 werd vastgesteld, deze gaf in ontvangst f. 2144.38 en In uit gaaf f. 1810.68 aan, zoodat er een batig saldo is van f333.70, dat met de neg te vorderen polderlasten ad f. 489.49 zal be dragen f. 823.19. Door de verbouwing van de pomplnstal- latie in een vijzel-installatie was het stroomverbruik belangrijk minder dan vo rige jaren. De commissie van onderzoek bracht een gunstig rapport uit, en werd voor de reke ning over 1941 herbenoemd. De begrooting werd vastgesteld op f. 2.923.08 en de omslag weder bepaald op f. 10 per H_A. Tot poldermeester werd herkozen de heer B. N. Ruijgrok, die de benoeming aan vaardde. Besloten werd de tochten en sloo- ten belangrijk te verbeteren. NOORDWIJK. Geslaagd voor het examen Vakbe kwaamheid voor de Vestigingswet onze plaatsgenoot, de heer P. de Graaf. OEGSTGEEST. turgerUjkc Stand Geboren: Hendrikus, Z. van J. Langenberg en J. Waasdorp Robert. Z. van J. $tam en S. M. Keuzenkamp Marinus, Z. van A. van der Luijt en P. van Voorbergen Arie Johan nes, Z. van J. Dirkzwager en C. de Jong Jo hanna Cornelia, D. van J. Dirkzwager en C. de Jong Albertus, Z. van G. van der Meij cn C. Heemskerk Anna Cornelia, D. van G v. Noordennen en M. v. Noordennen Leendert Jacob, Z. van N. van Duyn en A W. Star Martine Henderika, D. van W. S. A. Colen brander en J. E. Rhemann. Overleden: G. M. Vellekoop 76 j. J. M. Dagniaux 57 j. Ondertrouwd: S. van der Meij en N van der Hauw. RAADSAGENDA. De Raad dezer gemeente komt Woens dag 26 Maart a.s. te 10 uur des voorm. in het gemeente in openbare vergadering bij een. 1. Opening: 2. Notulen, ingekomen stuk ken en mededeelingen; 3. Voorstel van B. en W; tot het verleenen van medewerking aan de „Stichting voor Montessoris-onder- wijs te Leiden en omstreken" voor de stichting en inrichting van een schoolge bouw; 4. Voorstel inzake de extra-steun aan werklooze arbeiders, B boeren en tuin ders over 1941; 5. Voorstel tot vaststelling van de loonen der losse arbeiders op f. 19.50 per week; 6. Voorstel tót wijziging van de veldwachtersverordening en intrekking der capitulantenverordening; 7. Comptabili- teitsbesluiten. Rondvraag. Te Geldermalsen is aanbesteed de uit breiding en verbouwing van de centrale maalderij, het daarin maken van een groot aantal silo's van beton, alsmede kelder met fundatieblokken, eveneens van beton, van de fabriek der Chamotte Unie N.V. aan den Tielerweg. Laagste inschrijvers waren J. van Eek, te Zegveld en W. Hoogstraten alhier, voor f.103.280. Het werk is gegund aan de N.V. Aann. Bedrijf v.h. Boele en Van Eesteren, te Den Haag, die voor f.117.800 had ingeschreven. RiJNSBURG. VERMINDERING GETROKKEN BOLGEWASSEN. Goede kwaliteit der bloemen. Aan de Bloemenveiling is thans eenige vermindering van getrokken bolgewassen merkbaar. De trekking in de meeste warme kassen loopt ten einde, omdat met het oog- op de minder verwachte aanvoer van brand stoffen in het najaar, niet zooveel in de kistjes is geplant als andere jaren. Over het algemeen was de kwaliteit van de bloe men goed; zoogenaamde pokken kwamen weinig voor. Door den minderen aanvoer is de prijs de laatste dagen weer gesteg vi De eerste tulpen uit de koude kassen komen thans ook ter veiling. De handel blijft ma tig, omdat de bloemen voor het gevorderde seizoen voor den handelaar te duur zijn om in te koopen. 602 (Ingez. Mea.j Rekening Waterleidingbedrijf., De rekening 1939 van het Waterleiding bedrijf is voorloopig vastgesteld als volgt: gewone dienst: inkomsten f.12930.uitga ven idem; kapitaaldienst: uitgaven f.7837; inkomsten idem. Het bestuur van de afdeeling van Jong Hervormden is aldus samengesteld: P. van Roon, voorzitter; J. de Vries, secretaris; IVJej. v. d. Gugtenden Heyer, pennlng- meestefesse', Fr. v. Biezen, mej. M. den Heyervan Egmond, T. Kralt Wzn. en J. Kromhout Dzn., bestuursleden* Tot bestuurslid van de Veilingvereni ging „Bloemenlust" is herkozen de heer J. Braun en gekozen in de vacature W. de Koning, de heer H. de Mooy Mz. SASSENHEIM. Ingelandenvergadering Floris Schouten Vrouwenpolder. De Floris Schouten Vrouwenpolder hield een buitengewone ingelandenvergadering, ter bespreking van een event, stichting van een nieuwe bemalingsinrichting als gevolg van de olievoorziening. Een definitieve be slissing werd nog niet genomen. Na onder zoek van een en ander, naar aanleiding van de gehouden besprekingen op deze ver gadering, zal men nader op dit onderwerp terugkomen. Zondagsdienst voor doktoren. Deze dienst wordt Zondag a.s. waargeno men door de doktoren Hueber en Bots. Burgerlijke Stand. Geboren: Arleda Geertruida, D. van P. van der Stelt en A. Breijer Ankje, D. van Z. de Jong en H. C. Th. Muidér Johannes Leonar- dus, Z. van Th. L. van der Geest en H. J. van Steijn'— Cornells Gerard Andries, Z. van A. van der Wagt en N. Romijn Cornells, Z. van M. P. de Bruijn en A. Kralt Catharina Eli sabeth, D. van F. van der Meij en M. A. van Schooten Eduard, Z. van A. Verschoor en E. ,J. Willemse. Overleden: J. Zuilhof 48 j., echtgenoote van J. de Roode A. ituigrok 89 j. Ondertrouwd: L. W. J. Bemelman 28 j. en M. Rotteveel 29 J. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Franciscus, Z. van F. G, T. Lo- vink en J. Zwaan Marina Cornelia, D. van J. M. van Voorst van Beest en J. C. W. Bijl de Vroe Petronella Maria, D. van J. J. van Benten en E. M. Dobbe Johanna Cornelia. D. van J. K. den Dool en A. H. Blankenspoor Arendje Lena, D. van A. Vlieland en T. van der Marei Dirk Nicolaas, Z. van M. G. Groe nendijk en G. Wemmers Johannes Cornelis Joseph, Z. van C. P. L. Hoogkamer en J. G. M. Devilee Theodorus Franciscus, Z. van W. J. G. Hendriks en W. van Gangejen. Overleden: Marianne Anne de Wolf 61 j., on gehuwd M. A. Heemskerk 53 j., echtgenoote van T. J. van der Kleij Anna Antonia Eype 79 j., echtgenoote van G. J. Vos Jacobus Leonardus Beijersbergen 10 j. G. A. E. van Paassen 50 jongehuwd. Ondertrouwd: F. W. A. Keizer en C. A. van Kuüen, Getrouwd: D. Hubers en L. Scheuffler. Gevonden voorwerpen. Zakkam, 3 sleutels aan ketting, Lipssleu- tel, boodschappentasch, kinderleesboek, di verse handschoenen, hockeystick, bril,, hond, autoped, klos garen en kaartje frol in zakje; bankbiljet, konijn, portemonnaie met inh., ceintuur, rozenkrans en beursje met inh., rijwielbelastingmerk, broodkaart, poes. Inlichtingen op het politiebureau. Feestelijke middag voor de soldaten. Gistermiddag werd voor een 40-tal sol daten die hier nog in de Ursulakliniek worden verpleegd, in het clubgebouw van de padvinders aan de Raaphorstlaan een feestelijke middag gehouden. De heer K. J. Verduyn heette allen welkom, ook de be langstellenden en dankte allen die zoo spontaan hadden medegewerkt om dezen middag te organiseeren. Hij hoopte dat al len een genoeglijken middag zouden heb ben. De humorist Knijnenburg trad op, alsmede de goochelaar de Vries en de snel- teekenaar en imitator John Charley. Op alle mogelijke wijzen werden allen royaal getracteerd op velerlei artikelen, terwijl er een tombola was zonder nieten, waaruit boeken, chocolade, sigaren en sigaretten werden getrokken. Het is voor allen een buitengewone middag geworden. Namens de soldaten sprak sergeant de Rijk woorden van dank. De 16-jde G. alhier viel met zijn pols door een ruit van een broeikas, waarbij zijn slagader geraakt werd. Dr. Hubbeling verleende hem eerste hulp, waarna hij naar zijn woning is overgebracht. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 20 Maart. Groote wijting f.4841; wijting 3830; ki wi} ting f 26; groote schar f.5648; kleine scnar f.28—23; poon f.25—24: kl. schol f.74—40; pufschol f.30—20; gr. bot f.57—42; kl. bot f39 —30; gr. griet f.126; kl. griet f.94—75 (alles per 5ó KG.); kabeljauw 2421 per stuk; tar bot f. 4.90—4.40 per KG.; tongen f. 4,40—2,25 per Kilogram. Zoetwatervisch: snoek 8476 ct.snoekbaars f. 1,601,46; blei 46 ct.; spiering 6564 ct. (par KG). 3—1

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2