BINNENLAND LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woeasdaf 19 Maart 1941 Het klachtenboek verdwijnt Winterhulp in Zuidholland „Spoortje spelen" in De vleeschdistributïe Waarom die lucht van schoensmeer stations kinderspeelkamers Gemengd Nieuws Kettinghandel met enormen omzet ontdekt AGENDA Winterhulp Nederland Het eerste boek dateert van 1829 AAN WIE STEUN WERD VERLEEND. Winterhulp Nederland zendt ons het volT gende vergenjklngsstaatje over de provin cie Zuid-Holland. Dit staatje is tot 1 Maart 3.1. bijgewerkt. Door W.HN. ondersteunde werkloozen: Alleenwonenden 1188 Gezinnen 16342 Gezinsleden 93957 Bij de werkverschaffing geplaatsten: Alleenwonenden 61 Gezinnen 1558 Gezinsleden 6903 Door W.H.N. ondersteunde kleine boeren of tuinders: Alleenwonenden 34 Gezinnen 1310 Gezinsleden 6018 Door Maatschappelijk Hulpbetoon gesteunden Alleenwonenden 1642 Gezinnen 4935 Gezinsleden 19234 Door Burgerlijk iUrmbestuur 8e- steunden: Alleenwonenden 1811 Gezinnen 4567 Gezinsleden 17296 Door Kerkelijke Armbesturen ge- steunden: Alleenwonenden 2854 Gezinnen 4028 Gezinsleden 17795 Door W.HN. ondersteunde kleine zelfstandigen: Alleenwonenden 228 Gezinnen 2449 Gezinsleden 9691 Door W.H.N. ondersteunde stille armen: Alleenwonenden 281 Gezinnen 1735 Gezinsleden 7070 De provincie Zuid-Holland is met deze gegevens de eerste. Winterhulp-Nederland hoogt gelijke staat jes van elke provincie te geven en ten slotte een samenvattende lijst van het ge- heele land. RON „08" AANGEWEZEN. Gedurende het tijdvak van Donderdag EO Maart tot en met Zondag 30 Maart a.s. geeft elk der vier met „08 vleesch" ge merkte bonnen van de vleeschkaart recht op het koopen van 100 gram vleesch, been Inbegrepen, óf één rantsoen vleeschwaren. De met „08 worst, vleesohnvaren" gemerkte bon geeft uitsluitend recht op het koopen van een rantsoen vleeschwaren. De bonnen, welke op 30 Maart as. nog niet gebruikt zijn. blijven nog geldig tot en met Woensdag 2 April a.s. De aandacht wordt er op gevestigd, dat thans ook paarden- en schapenvleesch onder de distributie vallen, zoodat de rantsoenen ook gelden voor deze vleesch- soorten. Het rantsoen vleeschwaren, dat per bon kan worden gekocht, bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund-, kalfs-, paarden- en schapenvleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor ge kookte worstsoorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongenworst en nier-brood en 150 gram voor bloedworst. OMDAT GEEN TERPENTIJN GEBRUIKT WORDT. Wat is er toch aan de hand met de schoen smeer? wordt aan „Het Vad." gevraagd. Wie een paar doosjes in voorraad had en zuinig was in het gebruik zal het nog niet gemerkt hebben, maar wie pas een doos gekocht heeft, zal er van op de hoogte zijn. De schoensmeer, alle sohoensmeer, ver spreidt op het oogenblik een lucht, die in derdaad onaangenaam is. Wie met pas ge poetste schoenen uit de keuken de eetka mer binnenkomt om te ontbijten kan er zeker van zijn, dat hij aan alle aanwezigen protesten ontlokt en het meisje in de keu ken verzoekt beleefd maar dringend vol genden keer dat werkje in het hok buiten te verrichten. Want in de ruimte waar het doosje een poosje heeft opengestaan blijft de onaangename lucht langen tijd han gen. Wat is er aan de hand met de schoen smeer? Schoensmeer bestaat uit was, een kleurstof en een oplosmiddel. Dat middel was vroeger terpentijn. Terpentijn komt uit Amerika, Nederlandsch-Indië of Portu gal. De aanvoer ervan stokt dus. Nu moet men omzien naar een ander oplosmiddel. Water zou goed zijn, als water niet schadelijk was voor het leergoed. De keus is gevallen op oplosmiddelen uit de benzolreeks, die evengoed zijn als terpen tijn, alleen het euvel hebben van de onaan gename lucht. Aan de kwaliteit van de producten doet deze lucht niets af. Bvdnmin zijn ze scha delijk voor het leer. Laten we blij zijn dat we onze schoenen nog kunnen poetsen. Zonder hulp van bui ten zouden we gebrek hebben aan was. De Duitsohe chemische industrie levert ons land echter goede soorten, zoodat we onze schoenen kunnen blljven'poetsen. GEEN GESLOTEN TIJD VOOR ZEELT. De secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscherij heeft be paald. dat. met afwijking in zoover van de betreffende visscherijreglementen in het belang van de uitoefening der visscherij, in 1941 voor de zeelt geen gesloten tijd wordt vastgesteld. EEN PROEFNEMING TE AMSTERDAM. Er bestaan, volgens „De Tel." plannen bij de Nederlandsche Spoorwegen om in enkele groote stations in ons land speelkamers voor kinderen in te rich ten. Het is hierbij de bedoeling, de kin deren vertrouwd te maken met het spoorwegbedrijf en de daarin voorko mende terminologie. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Deze stelling ligt aan het origineele denkbeeld ten grondslag. Het idee doet iets Amerikaansch aan, maar het ge tuigd van de energieke pogingen van de Nederlandsche Spoorwegen, nooit aan actualiteit of activiteit in te boe ten. Kinderen zullen in deze stations speelkamers uren zoetgchouden kunnen worden. Ze mogen zelf met treintjes spelen, terwijl gezorgd zal worden voor deskundige voorlichting. De geestelijke vader van dit origineele denkbeeld is de heer D. Schiferli, de pers chef der Nederlandsche Spoorwegen. Het ligt in de bedoeling een proef met deze zgn. speelkamer te nemen in het Cen traal Station van Amsterdam. Daar bevindt zich een groot lokaol, dat thans niet ge bruikt wordt. Er zullen tien tafels geplaatst worden, met speelgoedtrelntjes, die elec- trisch voortbewogen worden. Er zal een deskundige aanwezig zijn om toezicht te houden, maar de kinderen worden zooveel mogelijk in het spel met de treintjes vrij gelaten, alsof ze thuis zijn. Het ligt verder in de bedoeling een deel in te richten als trein, waar ook kleine klaptafeltjes aange bracht worden, waarop de kinderen of de ouders, die meegekomen zijn, hun consump tie zullen kunnen gebruiken. Het is geen commercieele zak, maar zuiver een vrien delijke geste van de Spoorwegen tegenover de jeugd. Het geheel zal opgezet worden in samenwerking met fabrikanten en firma's in kinderspeelgoederen, die ongetwijfeld ook dit denkbeeld zullen toejuichen. Men schrijft ons: Als u weet, hoe moeilijk het is, twee men- schen tevreden te stellen, dan kunt u zelf uitrekenen, wat voor onmogelijke taak het moet zijn, het op dit ondermaansche ne gentig millioen menschen naar den zin te maken. Maar wie heeft er nu met de stemming goede en kwade luim van negentig millioen menschen te maken?, zult u zich verwonderd afvragen. Het antwoord is niet zoo moeilijk als het misschien wel lijkt. Neem nu eens de Ne derlandsche Spoorwegen: die krijgen nog altijd per jaar een millioen of negentig menschen „op visitle", ik geef het u te doen zoo'n quantum mannen, vrouwen en kinderen, vriendelijke en onvriendelijke, lastige en inschikkelijke, zóó te ontvangen, dat een ieder zegt: „wat is dat toch een charmante gastheer, altijd even attent, al tijd even aardig en vriendelijk, altijd klopt alles als een bus en steeds is hij precies, zooals ik hem graag wil zien Zooiets is natuurlijk onmogelijk en dat ondervinden de Spoorwegen dan ook dage lijks. Afgezien nog van het feit, dat zij door de omstandigheden van het oogenblik voor de klanten niet kunnen doen wat ze heel graag zouden willen, ondervonden zij ook ln meer normale tijden, dat het nu eenmaal niet mogelijk is, het een ieder naar den zin te maken. Er zijn en blijven altijd klachten. En als je ontevreden bent dan kun je daar op verschillende manieren blijk van geven. Een van de minst gevaarlijke en meest vredelievende methodes is je hart op het papier uitstorten. Het papier ls geduldig en de vulpenhouder ook. Dat deze wijsheden niet van vandaag of giste ren dateeren blijkt wel uit het feit, dat er al schriftelijk geklaagd werd, lang voordat James Watt van een stoommachine droom de, om van gestroomlijnde electrische vijf- wagenstellen dus nog maar te zwijgen Als we namelijk de historie van het klachtenboek, dat tot nu toe op de meeste stations aanwezig was, naslaan dan mer ken we, dat het eerste boek voor zoover we tenminste hebben kunnen nagaan dateert van 1829 en dat het toen reeds op grond van het „Reglement op den dienst der openbare middelen van vervoer te lande" ter beschikking van de reizigers per De kinderen kunnen lederen Woensdag en Zaterdagmiddag komen spelen. Zij zul len vermoedelijk een perronkaartje moeten koopen. Het lokaal zal verder met passende wandversiering verlucht worden, terwijl het ook de bedoeling is, langs de zgn. wachtka mer, welke dan als trein wordt ingericht, een rollend landschap te laten gaan, waar door de kinderen het idee krijgen, dat zij in een rijdenden trein zitten. Slaagt de proef, welke op het Amsterdam- sche C.S. genomen zal worden, dan zullen dergelijke lokalen ingericht worden in de groote stations in ons land. Op andere da gen zullen scholen en groepen excursies kunnen maken naar de speelkamer, waar de kinderen onderricht kunnen krijgen in de „spoorwegwetenschappen". De plannen worden thans uitgewerkt en een en ander zal natuurlijk nog veel tijd in beslag nemen, maar er wordt naar ge streefd de eerste speelkamer nog vóór de zomervacantie in het Amsterdanische Cen traal Station te openen. RESTEN VAN „HET HOF VAN WEENA" GEVONDEN Nadat een graafploeg onder leiding van den archeoloog Renaud in Rotterdam nabij de Bokelstraat eenigen tijd zonder 'resul taat heeft gezocht naar eventueele resten van het Hof van Weena, heeft men thans eindelijk eenig succes kunnen boeken. Er zijn n.. op een diepte van circa 3 meter een tiental z.g. „kloostermoppen" opgegraven, welke, naar men aanneemt, afkomstig zijn van het eeuwenoude bouwwerk. Deze vondst is aanleiding op deze plaats de opgravingen voort te zetten, omdat men thans weet op de juiste plek te zijn. Nauw keurige situatleteekeningen had men nl. niet ter beschikking, zoodat de opgravingen op goed geluk moesten geschieden. ORGANISATIE VAN DE LEDER EN LEDERVERWERKENDE INDUSTRIE. Bij beschikking van de organisatie-com missie van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart is als uitslui tende vertegenwoordigster uit vakoogpunt van haren tak van bedrijf de tot de cen trale organisatie industrie behoorende hoofdgroep leder- en lederverwerkende in dustrie ingesteld, zij is onderverdeeld in de volgende vakgroepen: 1. vakgroep lederindustrie. 2. vakgroep schoenindustrie. 3. vakgroep drijfriemenindustrie. 4. vakgroep lederwarenindustrie. diligence stond. Toen de spoorwegen in 1839 het levenslicht aanschouwden, hebben ze deze gewoonte overgenomen en zoo oud als zij nu zijn, zoo oud zijn ook hun klach- tenboeken. Gezien de vitaliteit en energie, die het railbedrijf gedurig aan den dag legt is dit nog een schoone toekomst be schoren, maar het instituut klachtenboek houdt het niet langer vol en zal dezer da gen den geest geven. Het klachtenboek zoo staat heel zakelijk en ongevoelig in de laatste dienstorder voor het spoorwegper soneel houdt op te bestaan. De boeken moeten naar Utrecht worden gezonden. Een stukje romantiek verdwijnt daar mede uit het leven van den spoorwegman, dat. onafscheidelijk van het bedrijf ge schenen had. Want is het geen „romance" als u in het „Klagtenboek" van Delden, dat nog steeds in gebruik was, als eerste klacht leest: „Den 24en February 1868 van Goor naar Delden, was de waterstoof in de 2e klasse voorzien van koud water", waarnaast men dan als antwoord kan lezen, dat „de klagte" gedeeltelijk ongegrond was omdat het water wel niet heet maar toch ook niet koud, namelijk „laauw" was geweest En in een ander klachtenboek treffen we o.a. een klacht uit 1867 aan, waarin een burgemeester er zich over beklaagt, dat er drie personen met „herfsche kaas" in de coupé waren toegelaten, waardoor een niet al te aangename geur werd verspreid Het blijkt ook een paar maal voorgeko men te zijn, dat er reizigers naar het klachtenhoek vroegen, terwijl zij net iets tè veel aan Bacchus hadden geofferd. Het schrift was er daardoor niet duidelijker op geworden en o.a. troffen we het volgende antwoord aan: „Bij onderzoek is gebleken, dat klager, toen hij zijne onleesbare klacht inschreef, teveel bedwelmend vocht had gebruikt. Dierhalve is de klacht niet be antwoord." Hetgeen men den spoorwegen niet kwa lijk mag nemen. Nu is dit stukje poëzie uit het spoorweg bedrijf verdwenen en daarvoor in de plaats komen korte, zakelijke briefjes met verzoek „die-en-die-trein weer in te leggen", of „daar-en-daar toch vooral op aansluiting te wachten". REEDS 55 VERDACHTEN ACHTER SLOT. De Hilversumschc recherche heeft in samenwerking met den algemeenen op sporingsdienst van het departement van landbouw en visscherij opheldering gebracht in' een wijdvertakten ketting- handel, welke in het centrum des lands welig tierde en uitloopers had in alle richtingen. Na een onderzoek, dat vijf weken duurde, zijn 55 verdachten gearresteerd waarvan 30 Hilversummers terwijl voor een waarde van vele tienduizen den gulden aan alle mogelijke levens middelen, benevens f.4100 aan baar geld en een vrachtauto, in beslag zijn genomen. Veel interessants uit den kettinghandel, prijsopdrijving tot enor me hoogte, diefstal en heling, zijn daarbij ontdekt. Het drong begin Februari tot den opspo ringsdienst van voornoemd departement door, dat in de omgeving van Hilversum een zeer omvangrijke kettinghandel in ver boden en gedistribueerde artikelen-bestond. Een ambtenaar van dit departement werd naar Hilversum gezonden, die tezamen met den Hilversumschen rechercheur D. van den Broek na vijf weken van arbeid gedu rende dag en nacht uit een lawine van mis drijven een groot dossier van verbalen en verhooren wist te vervaardigen. De eerste onderzoekingen vonden te Hil versum plaats, waar op 7 Februari vijf ver dachten werden aangehouden, waardoor zooals later bleek onmiddellijk twee hoofddaders van het complot waren gegre pen, n.l. een financier en een organisator. Te Nieuw Loosdrecht werd een vrachtauto vol met hammen van clandestien geslachte varkens in beslag genomen: dat was de eerste stoot. Direct daarop was de slag nog grooter: in pakhuizen aan den Ouden Amersfoortschen Weg en den Zeedijk te Hilversum werden enorme voorraden clan destiene waar in beslag genomen, o.m. dui zenden blikjes gecondenseerde melk, kisten met flesschen slaolie, chocolade, jam, to matenpuree, honderden kilogrammen ka neel en peper- die reeds voor f. 15 per kilo werden verhandeld duizenden stuks zeep groote partijen kazen, blikken melkpoeder, blikken gehakt, roomboter, partijen whiskey rum, jenever en cognac, .tallooze worsten schoensmeer en enorme partijen gebande- rollerd en ongebanderolleerd vet. Bij een der verdachten aan huis werd een complete slagerij aangetroffen in een slaapkamer op de bovenverdieping. Behoudens deze artikelen wist men enkele dagen later nog beslag te leggen op dui zenden sigaren en honderden ponden thee. Door deze arrestaties was het hek van den dam en naar vele richtingen leidden sporen welke naar gelang den omvang suc cessievelijk werden gevolgd. Zoo leidde het eerste spoor, dat men hierna opnam, naar Bussum, waar opnieuw twee verdachten werden gearresteerd. In een autobox aan den Huizerweg. werden hier 480 flesschen vloeibare zeep en een partij van duizenden stukken harde zeep in beslag genomen. Nadat in Bussum een aantal wederver- koopers was gearresteerd, leidde het vol gend spoor naar de provincies Zuid-Hol land en Utrecht, waar arrestaties verricht werden in Woerden, Bodegraven, Alphen, Woubrugge, Hoogmade en Koudekerk. Par tijen kaas tot 1300 K.G. konden hier wor den buitgemaakt. Vervolgens brachten nieuwe aanwijzingen in Baarn 500 K.G. ham in blik aan het licht, benevens f. 2500 in baar geld, terwijl in Utrecht en Jutfaas 400 K.G. ham in blik achterhaald werden en f. 1800 in baar geld. Ook in Amersfoort bleken vele hammen clandestien verhan deld te worden. In Hilversum werden enkele dagen later weer zes verdachten gearresteerd, waarbij een groote partij huishoudzeep-, toiletzeep, drums, zachte zeep en slaolie in beslag werd genomen. De aanhouding van een der verdachten, een expediteur, leidde tot de oplossing van een groot complot van diefstal en heling op de Haka-fabrieken te Jutfaas. Er werd n.l. zeep van deze fabrieken, welke niet in den vrijen handel is, in beslag genomen. Dat bracht tot nu toe het einde van de arrestatie-reeks, doch het onder zoek duurt in enkele richtingen nog voort. Inmiddels is dit echter de grootste zaak in clandestienen handel, welke ooit in den lande is ontdekt. De waar de der in beslag genomen goederen bedraagt in normalen prijs vele tien duizenden guldens en voor den clan destienen handel veel meer dan hon derd duizend gulden. De commissaris van rijkspolitie te Hil versum, de heer Reyenga, heeft van het departement van landbouw en visscherij over het werk van den rechercheur D. van den Broek een zeer waardeerend schrijven ontvangen. Deze rechercheur is gisteren bij corpsorder in het Hilversumsche politie corps eervol vermeld. GEDOOD BIJ AUTO-REPARATIE. Gisteren is onder de gemeente Schaes berg een doodelijik ongeluk gebeurd. De chauffeur B. en zijn helper, een zekere J. M., hadden in een der straten getracht een met kolen beladen vrachtauto, waar van het achterwiel was afgeloopen, te repa- reeren. Na de reparatie, toen de helper nog onder den auto lag, wilde B. de crick, waarmede het gevaarte omhoog was ge bracht, wegnemen. Op dat moment liep het wiel weer van de as en M. kwam met het hoofd onder den z waren wagen .Toen hij bevrijd was, was de dood reed-s ingetreden. De getroffene was 24 iaar oud. Hij heeft ge woond te Brunssum. JONGETJE DOOR AUTOBUS OVERREDEN. Tè Kwintsheul was het vierjarig knaapje J. V. op het trottoir voor het ouderlijke huis aan het knikkeren Juist .toen een der autobussen van de W.S M passeerde, liep het ventje een knikker na tot op den rij weg. Het knaapje geraakte onder het ach terwiel en was vrijwel op slag dood. Donderdag. K a t w ij k-a a n-Z e e (Casa Cara)Spr. da Hooykaas. Vh uur nam. tsiOöCOPEN. t 18 Jaar; 14 jaar; alle leeftijden, Luxor-theater: „Lajla". Dagelijks nam. 2 en 8 uur, 's Zondags 2—7 uur doorloopende voorstelling. Lido-theater„Amor als doelverdediger" Dagelijks 7% uur nam.; 's Zondags te 2, 4.30 en IVi u.. Woensd. en Zaterd. matinée 2.30 u. Trianon-theater: „Drie op de huwelijksreis" f Dagelijks 2 en 8 uur, 's Zondags van 26.30 --uur doorl. voorstelling. Casino-theater: .Première" t. Dagelijks 8 uur; Zaterdags ook 2% uur, Zon dags te 2, iVs en 8 uur. Rex-theater: „De laatste minuut" t. Dagelijks 2 en 8 uur nam.; 's Zondags van 2—6.30 uur doorL voorstelling. Nova-theater (Katwijk aan Zee): nam. 7% uur (Zondags gesloten); „De Jantjes". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 15 Maart 20 uur tot Zaterdag 22 Maart 8 uur waargenomen door de Apotheek Boekwijt, Br ee straat 74. tel. 20552 de Haven-Apotheek, Haven 18. tel. 20085. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door de Oegstgeestsche Apotheek, Wil- helminapark 8, tel. 26274. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 0 gr. C. (32 gr. F.). Gironummer van de W. H. N. 5 5 53. De Bank van de W.H.N. is Kas- vereeniging N. V. Amsterdam, Postgironummer 877. Stort op 5553 of 877. Ge brengt geluk ln veler leven. BENDE RIJWIELDIE VEN GEARRESTEERD TE ARNHEM. Zij pleegde ook diefstallen uit spoorwegwagons. Na langdurig speurderswerk is de Arn- hemsche recherche er in geslaagd een aan tal rijwieldiefstallen op te helderen, waar van de daders zich tevens hebben schuldig gemaakt aan diefstallen uit goederenwa gons, staande op het goederen-emplace ment van de Spoorwegen te Arnhem. Na de arrestatie van den eersten rijwieklief werd ln diens woning een groote partij goederen aangetroffen; zooals rijwielfra mes, rijwielonderdeelen, koffie, zoolleer, vet. enz. Bovendien bleek deze man minstens 15 rijwielen gestolen te hebben. De andere goederen waren uit spoorwegzendingen ontvreemd. Daarop werd aangehouden een spoorwegambtenaar, die er van verdacht wordt inlichtingen te hebben verschaft om d.rre diefstallen mogelijk te maken. Voorts heeft deze man twee gestolen rijwielen ge heeld. Wegens heling is nog een aantal personen gearresteerd. Een van hen had o.a. een partij van 5000 gestolen sigaren opgekocht. De belde hoofddaders hebben een bekentenis afgelegd. TWEE BRANDEN TE SCHIJNDEL. Gisternacht is een hevige brand uitge broken in de cartonnagefabriek van M. Jan sen de Wit, kousenfabrieken te Schijndel. Het vuur vond gretig voedsel in den licht brandbaren voorraad karton en breidde zich snel uit. De fabrieksforandweer werd onmiddellijk in het geweer geroepen. Er ontstond echter gevaar voor uitbreiding. De plaatselijke brandweer was spoedig aan wezig. Gezamenlijk slaagde men er na eenige uren in het vuur te bed vangen. Het gebouw is geheel uitgebrand. Ook een groote voorraad karton en doozen is. verloren gegaan De oorzaak van den 'brand is on bekend. Verzekering dekt de schade. Gistermorgen is verder te Schijndel brand uitgebroken in het groentenpakhuis van de firma Gebrs. van Boxtel, grossiers in groenten en fruit op de Sohoot. Het vuur werd aangewakkerd door den wind en in een ommezien stond het gebouw in lichter laaie. De vlammen dreigden over te slaan op het woonhuis van den heer van Boxtel, doch dit heeft de brandweer weten te ver hinderen. Het pand kreeg echter groote waterschade. Het groentenpakhuis is tot den grond toe afgebrand; een groote partij groenten en fruit werd vernield. Ook een vrachtauto werd vernield. De oorzaak is onbekend. De aanzienlijke schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. N. R. Crt. BUITENLANDSCH GEMENGD. AMERIKAANSCHE VLIEGTUIGBOTSING BOVEN ZEE. Het Amerikaansche ministerie- van ma rine maakt bekend, dat gisteren zes leden van de bemanning van het vliegtuigmoe derschip Yorktown om het leven gekomen zijn. toen twee boven de Stille Zuidzee ma- noeuvreerende marinevliegtuigen in de lucht in botsing kwamen. OUDE GRANAAT ONTPLOFT. Maandag is op een terrein bij Burgos een granaat, afkomstig uit den tijd van den burgeroorlog, Ontploft. De granaat was door kinderen gevonden, die er mee waren 2aan spelers. Drie kinderen werden op slag redood, twee zwaar en een licht gewond. Een der zwaargewonde kinderen overleed korten tijd na in het ziekenhuis te zijn op genomen. 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6