DRUKWERK sheid R&D BEHANGSELS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bied Dinsdag 18 Maar) 1941 HANDEL I LEIDSCH DAGBLAD Ambachts school PANTSER OVERALL Uit de Rijnstreek OFFICIEELF PUBLICATIE VOOR DEN DRUKKERIJ NOORDEINDSPLEIN TEL. 2504] R.K. Dienstbode VERTEGENWOORDIGERS Belangrijk MIDZA-BONNEN m De heer mr. dr. E. Tekenbroek alhier Is benoemd tot lid der commissie, belast met het afnemen van examens ter verkrij ging van een acte van bekwaamheid tot het geven van M.O. in het boekhouden of het geven van L.O. in de beginseïen der handelskennis. ZEVENHOVEN. Opbrengst collecte Winterhulp. De laatste winterhulpcollecte heeft alhier opgebracht f. 25.61. ZOETERWOUDE. Ernstige waarschuwing van de politie. Door baldadlgen zijn langs den Hooge Rijndijk, onder deze gemeente verschil lende waarschuwinugs- en verkeersborden beschadigd en vernield. De politie waar schuwt ernstig tegen deze verkeerde han delingen, daar de daders zeer streng zul len worden gestraft. Spek in beslag genomen. Door de Centrale Crisis Controledienst, in samenwerking met de gemeentepolitie, is bij H. alhier een partijtje spek van 10 K.G. dat van frauduleuze slachtig afkomstig was, in beslag genomen. Proces-verbaal is tegen H. opgemaakt. ALPHEN. Bijeenkomst „Het Mobilisatiekruis". Door de afd. Alphen van den Nat. Bond „Het Mobilisatiekruis'' werd in het Nut, de j aarlij ksche gezellige avond voor haar leden gehouden onder leiding .van den voorzitter den heer P. Koren. Na opening werden eenige minuten stilte in acht geno men ter herdenking aan hen die in de oor logsdagen vielen. Door de rederijkerskamer „Tot Nut en Genoegen" werd een vroolijk blijspel opge voerd, terwijl het geheel op verdienstelijke wijze werd afgewisseld door muziek van het duo Korenv. d. Stoel. Geslaagde ouderavond. In gebouw „Bethel" werd voor de ouders van de leerlingen der chr. school aan de Jan Nieuwenhuizenstraat een zeer ge slaagde ouderavond gehouden. Nadat in verband met de verduistering vooraf in de school het werk der leerlingen was bezich tigd, werd de avond door den voorzitter ds. Stehouwer geopend. De onderwijzers gaven een openbare les, terwijl het hoofd de heer H. A. v .d. Kemp een interessant referaat hield over het chr. onderwijs, hoe het was, hoe .het werd en hoe het is, welke uiteen zetting veel belangstelling genoot. De avond werd gesloten door ds. Scheers. Bedankt als raadslid. De heer C. van 't Riet, sinds ruim 20 jaren lid van den raad onzer gemeente speciaal als afgevaardigde van wijk Aar- landerveen voor de A.R. partij, heeft voor zijn raadslidmaatschap bedankt. Opvolger is vermoedelijk nr. 10 der lijst de heer C. Verduin van Aarlanderveen. Opheffing éénrichtingsverkeer. Zoodra de verkeersborden zijn gewijzigd, zal het eenrichtingsverkeer voor rijwielen door de van Mandersloo en Raadhuisstraat worden opgeheven. Zulks zal nader offi cieel worden aangekondigd. Bijtijds gered. Een 8-jarig zoontje van R. geraakte nabij de Gaslaan in een moddersloot en werd met groot gevaar gered door den 12-j. H. v. Egmond. Hulde aan dezen jeugdigen, kra- nigen redder! Burgerlijke Stand. Geboren: Neeltje, D. van D. Lekx en Klasina Hoogervorst Janny Adriana, D. van M. Oud hof en Dieuwke de Jong. Gehuwd: Martinus Kelder 28 J. met Pieter- nella Stuijver 29 j. Overleden: Jacoba Voorsluijs 24 J., overleden te Leiden. De e.v. vergadering van den raad on zer gemeente zal op 24 Maart a.s. gehouden worden. De Geref. M.V. „Lentebloesem" hield in het kerkgebouw aan de Ruij terstraat on der leiding van de presidente mej. Belgra- ver haar gebruikelijke jaarvergadering. Be halve eenige mooie inleidingen bestond de afwisseling uit voordracht en zangstukjes. De dienstbode van den heer H. in de Prins Hendrikstraat had het ongeluk met een emmer heet water van een trap te vallen waardoor zij ernstige brandwonden bekwam en Dr. N. de eerste hulp moest verleenen. BODEGRAVEN. Gecombineerde jaarvergadering. Alhier werd een geslaagde jaarvergadering gehouden van de Ger. Knapenvereen. en de Meisjesvereeniging, onder leiding van den heer W. J. Hornsveld. De heer P. G. den Broeder opende en de voorzitter van het Ger. Jeugdverband, de heer G. Batelaan en ds. Dam hielden toespraken. Verder ver zorgden de jongelui den avond op uitne mende wijze. Er werden goede opstellen ge leverd, mooie gedichten voorgedragen en mooie liederen goed gezongen. De belang stelling was ditmaal extra groot en was door het gebodene gewettigd. Burgerlijke Stand. GeborenAlbertha d. van D. van' Vreedendaal en A. Uithol Adriana Cornelia van T, A. Leliveld en A. C. Stolwijk. Overleden: J. Zoutman 85 jr. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana Neeltje, D. van M. Huizer en N. M. Ravensberg Neeltje Maria, D. van G. Ramp en G. Laros Cornelia Maria, D. van W. P. van der Werf en H. M. Klijn Cornells Petrus Theodorus, Z. van C. F. Mourits en J, C. Alkemade Diena Nella. D. van A. v. Pruissen en D. M. de Man. Federatie van Boomkweekers. Alhier is opgericht een Federatie van boomkweekers, waarin vertegenwoordigd zijn bestuursleden van de afd. Boskoop van den N.T.B., C.B.T.B. en L.T.B. Als voorzit- ter van deze Federatie is benoemd de heer B. Bunschoten. HAZERSWOUDE. Ouderavond „School met den Bijbel". De „School met den Bijbel" hield in het gymnastieklokaal haar jaarlij ksche Ouder avond. De heer J. Bol, voorzitter, opende en her dacht wijlen den heer D. de Bruyn als oud-voorzitter en wat deze voor het Ohr. onderwijs hier gedaan heeft. De heer J. Bol sprak over „Onze School met den Bijbel". Mej. N. Verdonk liet zien hoe men de kleintjes door teekeningen de vertellingen beter doet begrijpen; oudere leerlingen gaven in voordracht, zang- en spreekkoor op keurige? wijze „Het buitenleven" weer. De heer B, Offringa, hoofd der school, sprak feen slotwoord en dankte mej. Cl.Bol voor hetgeen zij als onderwijzeres voor de school gedaan heeft, daar zij binnenkort het onderwijs gaat verlaten, waarna de samenkomst met dankgebed werd gesloten NIEUWKOOP. RAADSAGENDA. De Raad komt morgenochtend des voorm. 9.30 uur bijeen. 1. Ingekomen stukken en mededeelingen; 2. Aan vulling van de gemeenschappelijke regeling tot onderlinge hulpverleening in geval bij brand; 3. Voorstel tot intrekking van het besluit tot heffing van opcenten op de gemeentefonds-belasting; 4. Aanschrij ving van Ged. Staten inzake het Ambtena renreglement; 5. Voorschot aan de bijzon dere scholen op de exploitatievergoeding over 1941-, als bedoeld in art. 103, 6e lid der L. O.-wet 1920; 6. Voorschot aan R.K. Meisjesschool als bedoeld in art. lOlbis, 7e lid der L. O.-wet 1920 voor het vakonder wijs, ad f. 250.7. Opnieuw vaststelling van de beheersverordening van het ge meentelijk ontginningsbedrijf wegens be ëindiging van den goedkeuringstermijn; 8. Voorstel tot wijziging van de verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch; 9. Verzoek van de slagers in deze gemee> tot het in leven roepen van een verorde ning, ingevolge artikel 6 dc-r Winkelslui tingswet, waarbij het verboden wordt op Woensdag des namiddags vanaf 13 uur een slagerswinkel voor het publiek geopend te hebben. Wordt voorgesteld hieraan te vol doen; 10. Wijziging van de verordening, re gelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters; 11. Tij delijke toelage voor het gehuwde lagere ge- meentepersoneel; 12. Voorstel tot het aan wijzen van een ligplaats voor woonschepen binnen de gemeente; 13. Toepassing van het verplicht geworden leervak: lichame lijke oefening; 14. Voorstel tot het onbe woonbaar verklaren van het perceel, plaat selijk gemerkt B 176 te Noorden, thans be woond door M. Verzijden en van het per ceel, plaatselijk gemerkt A 68, thans onbe woond. In het voorgedeelte woon J. Kranen burg, smid; 15. Voorstel om van de rente op geldleeningen de verschuldigde coupon belasting af te houden; 16. Het ontwerpen van een woonwijk; 17. Verkiezing van 2 leden en 2 plaatsvervangende leden voor het algemeen bestuur der Stichting Drink waterleiding De Elf Gemeenten. Aftredend resp. de heeren A. J. den Hartog en C. Breedijk en de heeren P. Augustinus en S. Splinter; 18. Wijziging van de begrooting voor 1941. NIEUWVEEN. Opbrengsten collecte Winterhulp. Tot nu toe hebben hier de collecten voor Winterhulp f253,94 opgebracht, terwijl f. 700 ontvangen werd; dit bedrag is geheel verdeeld. Totdusver zijn 50 verschillende steunaanvragen behandeld en toegewezen. Lustrum van den V.C.J.B. De afd. Nieuwveen van den V.C.J.B. heeft waardig haar eerste lustrum gevierd. De Ned. Herv. Kerk was geheel bezet, toen de voorzitter de heer W. v. Leeuwen een korte inleiding hield, waarna gemeenschappelijk gezongen werd „Groote God, wij loven U". De afd. Alphen a. d. Rijn beeldde uit hel leekenspel „Uw Naam worde geheiligd", Den medewerkenden uit Alphen komt allé lof toe voor deze opvoering. Ds. Kater wees ten slotte op de diepe be- teekenis van het stuk, nJ. „de Liefde". De burgemeester gaf blijk van belang stelling zoowel in de kerk, als in de school. Verder waren vertegenwoordigd de afdee- lingen van den V.C.J.B. uit Woerden, Nieuwkoop, Boskoop, Leiden, Lisse, Hoofd dorp en Alphen a. d. Rijn. Bloemen werden aangeboden door de afd. Nieuwkoop en Lisse, terwijl de afd. Alphen a. d. Rijn, een boekwerk schonk. OUDE-WETERING. Gecombineerde Jaarvergadering, De Jongemelsjesver. „De brandende kaarsjes" en de Knapenver. „Samuël" ver gaderden. De voorzitter der Oudervereenl. ging de heer K. Pulleman, opende, waarn» Schriftlezing en Gebed. De jaarverslagen volgden, waarop een mooi programma werd vertolkt. Ds. v. d. Bos sprak een slotwoord en eindigde met dankgebed. WADDINXVEEN. Ouderavond School met den Bijbel. In de school met den Bijbel aan de Oran- jelaan had een ouderavond plaats. Den tal rijken ouders werd een uitgebreid program ma aangeboden, hetwelk getuigde van (het peil, waarop deze school staat. Enkele onderwerpen werden ingeleid, terwijl de ouders tevens in de gelegenheid werden ge steld het werk der leerlingen te bezichtigen en met het onderwijzend personeel overleg te plegen. Het was al laat toen de voorzit ter den avond met dankgebed sloot. WOUBRUGGE. Vergadering Chr. Jongelingsver. „Obadja". De Chr. Jongelingsvereenlging „Obadja" hield ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan In het gebouw Immanuel een jubi leum-vergadering, waarvoor groote belang stelling was. De Eerevoorzitter, ds. Van der Ent Braat sprak een openingswoord en hield een inleiding over het Schriftge deelte Lukas 9 28 - 36. Hierna werd een gecombineerd jaarverslag uitgebracht, waaruit o.m. bleek, dat de vereeniging van goeden bloei mag spreken. Voorts werden opstellen en voordrachten ten beste gege ven en een tweetal referaten, handelende over de afgeloopen 40 jaren. Verschillende afgevaardigden brachten de beste wen- schen van hun zenders aam de jubileerende vereeniging over. van het Departement van Landbouw en Visscherij. DISTRIBUTIE VAN BOTER EN VET. De Secretaris-Generaal van het Departement van Land bouw en Visscherij maakt met betrekking tot de distributie van boter en vet bekend, dat verkoopers van gebakken visch, pommes frites, croquetten. gehaktballen, poffertjes, wafelen en ander oliegebak, indien zij voorheen van de Nederiandsche Zuivelcentrale toewijzingen ontvingen en dus bij deze Instantie waren ingeschreven, zich tot den plaatselijken distributiedienst dienen te wenden, met het verzoek om te worden Ingeschreven onder de groep „instellingen". Voor zoover zij in verband met hun omzet voor het verstrekken van toewijzingen in aanmer king komen, behooren zij de in hun bezit zijnde „heele" bonnen van de boter- of vetkaart wekelijks op een door den plaaitselijken distributiedienst vast te stellen dag bij dien qtenst dus nlèt bij de Zuivelcentrale in te leveren ter verkrijging van toewijzingen, welke recht geven op het koopen van vet of spijsolie. Bedrijven, die in verband met hun omzet niet voor het verstrekken van toewijzingen in aanmerking komen, kunnen hun voorraad aanvullen door de In hun bezit zijnde „heele" bonnen door te geven aan hun leverancier. De met „1/50" rantsoen boter enz." gemerkte bonnen, welke de betrokken winkeliers van hun klanten hebben ontvangen, kunnen zij bij de plaatselijke distributiediensten inleveren tegen losse rantsoenbonnen vet- of spijsolie, met dien ver stande, dat bij het verstrekken van rantsoenbonnen spijsolie rantsoen boter of vet wordt gelijk gesteld met 1 rantsoen spijsolie. Voorts kunnen alle bedrijven, die tot dusverre toe wijzingen van de Nederiandsche Zuivelcentrale hebben ont vangen, desgewenscht van den plaatselijken distributiedienst een voorschot wisselbonnen krijgen overeenkomende met ten hoogste 25 */o van den maandomzet, met dien verstande, dat aan een bedrijf In geen geval meer dan 1.000 wisselbonnen „1/50 rantsoen boter enz." zullen worden verstrekt. Uiteraard dienen belanghebbenden er rekening mede te houden, dat zij bij het inruilen der met „1/50 rantsoen boter enz." gemerkte bonnen, voldoende bonnen als wisselbonnen overhouden. Ter verkrijging van nadere inlichtingen met betrekking tot het bovenstaande, b.v. over de wijze, waarop de bonnen op de opplakvellen moeten worden geplakt, dienen belang hebbenden zich te vervoegen bij de plaatselijke distributie diensten. 540 Ten slotte wordt er nog eens de aandacht op gevestigd, dat de verkoopers van poffertjes, wafelen e.d. tevens verplicht zijn bij aflevering daarvan de noodige bonnen van de broodkaart of de bloemkaart van hun klanten in ontvangst te nemen. ïlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllimilllllE liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiïiriiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiii|iraiiE Gevraagd zoo spoedig moge lijk, flinke beschaafde voor dag en nacht. Goed kun nende werken en koken. Adres: Eikenlaan 20, Wassenaar. &52 gevraagd door Administratie kantoor, voor acquisitie. Hooge provisie. Bij gebleken geschikt heid salaris. Spoed. Brieven Bur. v. d. Blad no. 554. Gaat Uw zoon naar de Geef hem dan een Hij ziet er netjes mee uit en hij zal hem moeilijk verslijten. - De ECHTE PANTSER kost minder dan U elders voor een gewone overall betaalt. Zooals ook andere jaren gebruikelijk, noteren Wij voor overalls voor ajs. leer. lingen van de Ambachts school een 525 extra voordelige prijs Alles gratis gemerkt volgens voorschrift. Bovendien ontvangt U HAARL. STRAAT 228-230. Een glimlach van 15 eeuwen Wie zegt dat de wereld oud is? Maar wie noemt haar jong? Noch is zij zoo wijs of zoo mooi, maar evenmin zoo dwaas of zoo leelijk als zij er wel uitziet. Waar dan in deze wankele wereld is zekerheid, waar het geluk? Deze oude, glimlachende Bodhisattva, brengt hij soms een boodschap van wijsheid uit de duizendjarige grotten van Kung Hsien naar de lichte woon huizen van onze Westersche wereld? Luister: Het geluk is waar ge zelfzijt. Ovtrptinzingrn bij int 1300-jafrg MJji uil Ji grotttn ran Kung Hiin it bti Hmtbtkt Rfk» In uzelf. In uw huis. In uw werkkamer. Tusschen de. wanden waar ge u bevindt. Geef dan uw geluk de schoone be huizing die het verdient. Richt het een waardige woonplaats in binnen wanden die zingen van uw vreugde en dankbaarheid. Wandenzang ....R&D Behang! Laat de nieuwe stalenboeken komen met 't R&D-merk in cirkel op het kaft Vraag uw behanger vooral de R&D- Boeken No. 48, 49 of 50. Prachtige nieuwe behangsels - en zoo goedkoop BEHANGSELPAPIERFABRIEK VAN RATH DOODEHEEFVER. 'WL ml Op elk Stalenboek van origineele R D-Behangsels staat dit bekende lettermerk. 4—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 8