SPORT Afdeeling Leiden van den N.V.B. LESDSCH DAGBLAD Tweede Blad Dinsdag 18 Maarl 194! R.V.C.—Hillinen 1-0 RECHTZAKEN AGENDA Winterhulp- Nederland QUICK BOYS I—NOORDWIJK I 4—2. Na een lange afwezigheid wegens beenbreuk, was O, Parlevliet weer van de partij en diens, opneming als linksbinnen kon een belangrijke versterking genoemd worden. Noord wijk telde 2 invallers, Quick Boys was geheel volledig. Voor de rust was er nog. weinig vaart in het spel. De afwerking der aanvallen liet veel te wenschen over, doch desondanks kon Noord- wijk tweemaal doelpunten, waarbij Batelaan stellig niet vrij-uit ging. Met een 2—0 achter stand begon Quick Boys de tweede helft vol goeden moed. Sneller golfden de aanvallen heen en weer, steeds gevaarlijker werden de KatwfJ- kers. Na 15 minuten scoorde De Jong tegen (2—1), terwijl Kroon even later met een fraai schot gelijk wist te maken (2—2). Flink hiel den de NoordwUkers vol, doch zij konden niet beletten, dat Parlevliet na fraai individueel spel Quick Boys de leiding gaf (32). Vis gaf toen nog een fraai stukje solowerk ten beste, passeerde beide backs, keeper incluis, om daar na nummer vier in te schieten, zoodat Noord- wijk nog met een fiksche nederlaag huiswaarts keerde. NOORDWIJK n—KOUDEKERK I 1—3, Doordat enkele spelers op het laatste oogen- blik verhinderd waren, moest de thuisclub met een paar adspiranten in het veld komen. De eerste twee deolpunten der gasten ontstonden voor de rust. Na de thee werd de overwinning van Koudekerk door een derde doelpunt veilig gesteld, waarna Noordwijk de eer nog kon redden (1—3). NOORDWIJK III—KOUDEKERK II 4—1. (NoordwUk III kampioen) Aanvankelijk geeft Koudekerk goed partij, doch het is spoedig te zien, dat Noordwijk de sterkere is. Voor de rust wordt het nog 3—1 en hoewel daarna grootendeels op de helft der gasten wordt gespeeld, blijft groot succes uit en wordt de stand niet hooger dan 4—1. Hier mede behaalde Noordwijk III het kampioen schap, welk kampioenschap dit seizoen het eerste is in de afdeeling Leiden. Slechts één maal heeft Noordwijk verloren. NOORDWIJK ADSP.—QUICK BOYS ADSP. 1—2. Voor de rust zijn de gasten iets sterker, wat in een 2—0 voorsprong tot uitdrukking komt. Hoewel Noordwijk daaVna de aanvallende partij is, blUkt het voor het doel niet te vlotten en kan slechts éénmaal een tegenpunt gemaakt worden. QUICK BOYS III—C.N.V. I 6—1. Het was een weinig interessante wedstrijd. Het spel ging volkomen gelijk op, doch het voorhoedespel was aan beide zijden erg slap. Met een paar zeer fortuinlijke doelpunten wist Quick Boys bij de rust met 20 voor te komen. Nadat C.N.V. uit een strafschop had tegen- gescoord (21) knalde Verhoef uit een vrijen schop den bal onhoudbaar in, onmiddellijk ge volgd dooi- No. 4 door J. v. d. Plas, die direct uit een ingoolbal sooorde (41). Nog tweemaal wist Quick Boys te doelpunten. Door dezen uit slag is Quick Boys in ieder geval van de 2de plaats verzekerd. A.R.C. n—LEIDEN I 6—1. De AR.C.-reserves hebben niet veel moeite gehad met de bezoekers, die toch bfj den aan vang der competitie zoo'n goede positie op de ranglijst innamen. AR.C. is dan ook vrijwel den geheelen wedstrijd in de meerderheid ge- 1—0, terwijl Van Kesteren kans zag den Leid- schen doelman in de eerste helft nog driemaal het nakijken te geven, waartegen Leiden slechts éénmaal doelman Van Leeuwen wist te pas- seeren (41). In de tweede helft waren aanvankelijk de bezoekers in den aanval, doch toen Hesse- ling uit een penalty 5—1 maakte, was het met hen gedaan. Spelt wist er zelfs nog 6—1 van te maken. A.R.C. III—R.CX. II 2—6. In een door de thuisclub slecht gespeelden wedstrijd wisten de bezoekers door fel offensief spel een 40 voorsprong te nemen. Vos wist in de eerste helft tweemaal den achterstand te verkleinen (24). In de tweede helft konden de bezoekers weer fel aanvallen en nog tweemaal het net vinden (26). R.C.L. III—RIJNSBURGSCHE BOYS 2—3. Direct namen de bezoekers het spel in han den en met twee fraaie doelpunten veroverden zij de leiding (0—2). Het spel ging nu gelijk op. Na de rust verkleinde R.C.L. spoedig den achterstand (1—2), doch de bezoekers deden deze inlooppoging teniet (13). R.C.L. bracht met een mooi doelpunt den stand op 23. Beide doelen kwamen nu beurtelings in ge vaar. R.CL. kreeg een strafschop te nemen, welke uitstekend door den keeper gekeerd werd. De terugstuitende bal werd echter door den- zelfden speler van R.C.L. ingeschoten. De scheidsrechter kende het doelpunt niet toe, zoodat. het einde kwam met een 3—2 over winning der bezoekers. LUGD. ADSP. A—U.V.S. ADSP. A. De blauw-witten waren aanvankelijk sterker en drukten dit in een doelpunt uit. De groen- witten gaven goed partij en namen het spel geleidelijk in handen. De goede U.VB.-doel man stond echter succes in den weg. De tweede helft begon verrassend, want spoe dig bracht blauw-wit den stand op 20. Maar toen werden de groen-witten sterker. Wolf maakte 21 en binnen tien minuten volgde de gelijkmaker van Teeuwen. Vinnig kwam groen wit de zege opeischen en Boekwllt scoorde on houdbaar 32. Tot het einde bleef groen-wit verder de baas. Scheidsrechter Schrama leidde uitstekend. R.C.L. ADSP.—A.R.C, ADSP. 2—3. Het is de R.C.L.-jeugd niet gelukt haar on geslagen record te handhaven, al dient hierbij opgemerkt te worden, dat R.C.L. door het ont breken van haar rechtsback aanzienlijk ver zwakt was. Het begin was voor R.CX.. dat dadelijk liet A.R.C.-doel bestookte zonder succes. Het werd nu een gelijk opgaande strijd met R.C.L. iets schotvaardiger. zoodat zij met twee goede doel punten de leiding nam. De gasten konden haar achterstand verkleinen (21). Na de rust nam AR.C. het spel in handen, doch de R.C.L.-jeugd hield goed stand. Fouten in dp achterhoede werden door A.R.C. echter goed uitgebuit (2—3). De laatste minuten ver streken onder groote spanning: R.C.L. speelde nu geheel op den aanval, doch zonder succes. Een gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. De leiding was voortreffelijk. SPORTMAN I—D.S.O. II 2—2. Sportman blijkt sterker. Taai verdedigen dei' bezoekers kan aanvankelijk onheilen voorko men, maar toch weet Jordens na eenigen tijd zijn club de leiding te geven (1—0). De bezoe kers maken echter kort hierop gelijk. Bij een Sportman-aanval weet J. v. Dam den stand mooi op 2—1 te brengen. Nog voor de rust brengt de mldvoor echter de partijen weer in evenwicht. Na de pauze is de thuisclub steeds in de meerderheid, doch fraai verdedigen der bezoekers voorkomt verdere doelpunten. Het einde komt met een verdeeling der punten. ALPHEN IIIMORSCHKWARTIER I 4—0. In de eerste helft was het een gelijk op gaande strijd. Alphen wist zich, dank zij goed werk van doelman Van Kasteelen in het Leid- sche doel. slechts van een 10 voorsprong te verzekeren door een handig en snel reageeren van J. de Witte bij een hoogen voorzet. In de tweede helft was Alphen beduidend in de meerderheid. Telkens rolden de Alphen- aanvallen op het Morschkwartier-doel aan en het viel dan ook niet te verwonderen, dat Alphen na een kwartier in de tweede helft met een keihard schot van De Witte den voor sprong vergrootte (20). Camminga trapte uit een voorzet van Van Geen den bal tusschen een kluwen van spelers door in het Leidsche doel (30). Toen daarna andermaal De Witte de roos wist te treffen (40) was het met den Leidschen tegenstand vrijwel gedaan en was ook spoedig het einde daar. SPORTMAN V—ALPHEN V 7—2. Het is voor de thuisclub een alleszins ver diende overwinning geworden. Zij kon den stand op 20 brengen, waarna Alphen door Roest en Blaauw gelijk wist te maken. De thuisclub slaagde er ln een 5—2 voorsprong in de eerste helft te nemen. Ook ln de tweede helft was Sportman sterker; zij wist nog twee maal te scoren. U.V.S. (B) ADSP.—ALPHEN ADSP. 4—2. Zeer onverwacht hebben de kleine Alphena- ren verloren, alhoewel zij na een 1—0 achter stand weer gelijk hebben weten te maken door v. Leeuwen (1—1). U.V.S. nam daarna de lei ding tot 3—1, waarna Ram tegen scoorde (3-2). In de laatste minuut maakte U.V.S. nog een doelpunt (43). ALPHENSCHE BOYS I—S.M.C. I 5—1. F. Bahlman gaf zijn elftal met een keurig schot de leiding en kon dezen voorsprong zelfs kort daarna vergrooten tot 2—0, waarna zijn broer een voorzet van den rechtsbuiten benutte (3—0). Met dezen stand kwam de rust. In de tweede helft was het een gelijk opgaande strijd, doch de thuisclub was prQductiver en wist de kansen te benutten. De Heij maakte prachtig 40 en Van Leeuwen 50. Hierna slaagden de gasten er pas in een verdiend tegengoal te scoren (5—1), waarmede tevens het einde kwam. D.O.C.O.S IV—ALPHENSCHE BOYS III 2—1. Alhoewel de Boys door Haverkamp de leiding wisten te nemen en deze tot de rust hebben weten te behouden, wisten de Leidenaars !n de tweede helft gelijk te maken en zelfs op fraaie wijze de leiding te nemen en te be houden. SPORTMAN ADSP. (A)A.S.C. ADSP. (A) 4-0 Als de wedstrijd 10 minuten oud is weet J. v. Duuren zijn club de leiding te geven. Even later maakte dezelfde speler er 20 van. Nog voor de rust maakt J. Ligtvoet 30 voor de thuisclub. Na de pauze is A.S.C. eenigen tijd in de meerderheid, doch doelpunten blijven uit. Kort voor het einde weet C. Tegelaar den stand op 40 te brengen. Aangezien de scheidsrech ter niet was verschenen, werd gespeeld onder leiding van den heer H. v. d. Ven, lid van A.S.C. Een woord van lof voor zijn leiding mag zeker niet ontbreken. Hlllinen heeft het in Den Haag nog niet zoo slecht gedaan. Direct wordt er terdege aangepakt en is Hillinen lang niet de minste. De aanvallen zijn aan beide zijden talrijk en vaak moet er terwllle van een corner worden gered. Vooral de snelle rechtsbuiten der gast- heeren stelt de Hillinenverdediging voor moei lijke problemen. Zij weet echter haar gebied steeds tijdig te zuiveren. Aan de andere zijde is de Hillinen-voorhoede flink in actie. Dit hebben we de laatste wed strijden wel eens anders gezien. Het afwerken laat af en toe nog te wenschen over, anders had ook deze middag zeker een gelijk spel het resultaat kunnen zijn. Reeds ln de eerste helft gelukte het R.V.C.'s rechtsbuiten zijn club de leiding te geven, onhoudbaar voor Eldenbroeh. Na de pauze wordt alles op alles gezet en Vreeken en Ffjma zijn al buitengewoon on fortuinlijk. Tot overmaat van ramp wordt Freeke ..gevloerd" in het strafschopgebied, doch de scheidsrechter laat rustig doorspelen. Het einde komt zonder dat een der ploegen veran dering in den stand heèft gebracht. Een gelijk spel had zeer zeker de verhouding beter weer gegeven. CONCORLIA—D.E.M. H. Concordia neemt door Staats met een kopbal de leiding, maar weldra is het 11. Er v/ordt goed gespeeld. Door Peters neemt Concordia weer de leiding. Kort na de rust maken de gas' ten gelijk, terwijl Staats ten slotte voor een 3—2 zege der thuisclub zorgt. Concordia II speelde gelijk, 3—3 tegen DJ3.S. H. UITSLAGEN VAN HILLEGOM. De uitslagen der Hillegomsche clubs zijn: Hillegom nHaarlem V 16 Terrasvogels Jr— Hillegom Jr. 81; Hillegom Adsp.Sizo Adsp. 23; Hillinen II—Bloem endaal IV 03; Hillinen IIZandvcort IV 42; Hillinen Jr. RCH Jr. 12—2; T.HF. Adsp.—Hillinen Adsp. 0—17. UIT AALSMEER. Het -is aan het eerste elftal van Aalsmeer gelukt een overwinning te behalen. Over het algemeen was de wedstrijd tamelijk kalm. Wel meenden wij bij de gasten iets betere techniek te constateeren De rust ging in met 01. In de tweede helft zat Aalsmeer flink op den bal. maar zij kon het langen tijd niet tot scoren brengen, behalve uit een strafschop. Kort voor het einde gaf een Aalsmeer-back een ver schot, dat via de lat in het doel van N.E.S. belandde. Dc uitslagen lulden: Aalsmeer I—N.E.S. 2—1; Heemskerk II— Aalsmeer II 05; Aalsmeer IIIHeerenmarkt II 20; Aalsmeer IV—Centrum II 24. WADDINXVEEN—BODEGRAVEN 2—1 (Gestaakt). Vier spelers der thuisclub uit het veld gestuurd Bodegraven I heeft ln Waddinxveen slechts iets meer dan een halven wedstrijd kunnen spelen, doordat na de rust een viertal Wad- dinxveen-spelers er de voorkeur aan gaven om te gaan vechten inplaats van te voetballen en waar bij het verwijzen naar de kleedkamers van deze vier overtreders het aantal spelers der thuisclub beneden acht daalde, heeft de arbiter den strijd gestaakt. De eerste speelhelft deed een dergelijk einde allerminst vermoeden. Er werd door beide ploe gen flink aangepakt en van een overwicht was vrijwel geen sprake. Bodegraven nam de lei ding met een diagonaal schot van haar mid denvoor, waarbij het leder wel houdbaar scheen, maar den doelman van Waddinxveen het uit zicht v/erd belemmerd. Een kwartier later maakte de thuisclub gelijk, om even daarna te profJteeren van een foutje van den Bodegra ven-doelman, die bij een schot het leder vlak voor de voeten van een Waddlnxveenspelcr stompte, die de hem geboden kans dankbaar benutte. Inmiddels boterde het enkele malen niet tusschen den rechtsbuiten van Waddinx veen en den linkshalf van Bodegraven en en kele kleine Incidenten waren hiervan het ge volg. Doch hierbij bleef het en de rust ging in met 21 voor Waddinxveen. Ook de tweede speelhelft gaf een gelijkop- gaanden strijd te aanschouwen, waarbij nog van alles mogelijk was. Toen gaf een speler der thuisclub echter den linkshalf van Bodegraven een trap, waarna nog een drietal Waddinxvee- ners dit voorbeeld volgde. Scheidsrechter De Wissel wenschte nu den wedstrijd niet voort te zetten en staakte. Dit staken zal voor de vereeniglng Waddinxveen wellicht allesbehalve prettige gevolgen hebben. SCHAATSENRIJDEN. LANGS ELF FRIESCHE STEDEN. Vijftig jaar geleden vond de eerste tocht plaats. Vijftig jaar geleden in den winter van 1890'91 brachten enkele honderden Frie zen per schaats een ééndaagsch bezoek aan elf Friesche steden: Leeuwarden, Dokkutn, Franeker. Harlingen, Bolsward, Workum, Hln- deloopen, Stavoren, Sloten, IJlst en Sneek. Sindsdien is de Friesche Elfstedentocht lang zaam maar zeker uitgegroeid tot een massale sportgebeurtenis, waarvoor, practisch, gansch ons Volk zich interesseert. Het is dus begrijpe lijk, dat men behoefte heeft gevoeld de historie van den elfstedentocht in woord en beeld vast te leggen, en zoo ontvingen wij thans een welverzorgd boekwerk, waarin verteld wordt van „Vijftig jaar elf-steden-tochten, Friesche schaatsensport en schaatsenindustrj.e". Het is verschenen bij Realta. te Leeuwarden, Kelders 21, en staat onder redactie van J. P. Wlersma, wiens wensch „dat het boekwerk in de breede klingen van geïntereseerden een welkom ont haal moge vinden" zonder twijfel in vervulling zal gaan. Uitvoerig wordt het verloop der verschil lende tochten geschetst, vele aardige bijzon derheden verhoogen de aantrekkelijkheid en een groot aantal foto's mankeert natuurlijk evenmin. Zooals de titel van het boek al aan duidt wordt ten slotte in den breede geschre ven over' de schaatsensport in Friesland en de schaatsenindustrie en ook die lezenswaardige artikelen zijn rijk geïllustreerd, Vele liefhebbers van onze onvolprezen win tersport. en in het bijzonder zij die een Elf stedentocht hebben meegemaakt, zullen genie ten van deze goedgeschreven verhalen en van de dikwijls typische afbeeldingen....! BRIDGE. BRIDGECLUB DE SLEUTELS. Het bridge-praatje. Het antwoord met meer dan 1 top b.v. 2xh a 3 tops kan men als volgt geven. De tegenstander biedt 1 in harten en uw partner doubleert, terwijl u ln handen heeft Sch. V., 10. Harten H., B„ 6, Ruiten H., 10, 9, 4, Kla veren H., 7, 6, 3. Hiermede is uw antwoord 2 in S.A. (geeft aan 2% top plus harten dekking) en ontkent een sterke biedbare kleur. Nog een voorbeeld op bovenstaande informatie-double. U hebt Sch. A., H.. 10, 9. 6. 5, Harten 9, Rui ten H., 10, 8, 4. Klaveren 7, 2. Het juiste bod op deze kaart is 3 ln Schoppen. Dit is een manche forcing bod. Immers uw partner heeft met zijn double te kennen gegeven minstens 3 a 3Vi top te hebben. Uw kaart heeft 2% top plus sterke Sch. dus een manche is zeker; zelfs Is er een slemmogelijkheid. Noord. Sch.: 4. H H„ V.. B.. 10, 7, 6. R.. V. B.. 3. KI.: H., B.. 10. West. Oost. Sch.: A.. H.. 10, 9, 6, 5. Sch.: V., B„ 2. H.: 9 H.: A.. 3, 2 R.: H. 10, 8. 4. R.: A„ 2. KI.: 7, 2. KI.: A., V., 5, 4, 3. Zuid. Sch.: 8, 7. 3. H,: 8, 5, 4. R.: 9. 7. 6. 5. KL: 9. 8. 6. N. 1 in harten; Oost double; Zuid pact; West 3 in sch. N. 4 in harten; Oost 4, S.A.; Zuid past; West 6 in sch. N. past; Oost 7 in sch.; Zuid past: West past BILJARTEN. NEDERLANDSCHE BILJARTBOND. Afdeeling Leiden. De einduitslag in de eerste klasse was als volgt: wedstrijden partijen gew.verl. gew. gelijk pnt. Kampioen: T.O.G. 1.8 4 19 0 16 T.O.G. II 7 5 20 1 14 Poort v. Cleef 5 7 18 0 10 D.OJS4 8 14 1 De prijs voor het hoogste gem. werd gewon nen door W. Karstens, n.1. 14,54 (eigen gem. 6,31) en de hoogste serie door J. Wasslnk, n.l. 35 car. (eigen gem, 2,53). De uitslag van den laatsten wedstrijd was: Poort v. Clcef—T.O.G. I 6—0. B. de Roo (T.O.G.) 220 107 29 22 3.68 B. Teegelaar (P.v.C.) 515 515 29 72 17.75 C. Paauw 100 81 30 9 2.70 G. M. Teegelaar 205 205 30 22 6.83 I. v. Rijzen 100 51 33 8 1.54 G. Teegelaar Sr. 70 70 33 8 2.12 D. H. v. EYMEREN BEROEPSSPELER. De bekende Rotterdamsche eerste klasse speler D. H. van Eymeren is overgegaan tot de beroepsklasse. Hij zal dus aan de kam pioenschappen 71/2 op 20, 21, 22 en 23 dezer te Leeuwarden en 45/2 op 24, 25, 26 en 27 April te Amsterdam niet kunnen deelnemen, „N-R.Crt." DAMMEN. KAMPIOENSCHAP VAN VOORSCHOTEN. Voor het kampioenschap van Voorschoten werd de 9de ronde gespeeld. De uitslagen wa ren als volgt: lste klasse: J. Zuyderduyn—G. v. Bemmelen 1—1 W. H. J. Ju—A. Tempelman z.earecg J. TeunisseG. Oóstergo 1—1 S. H Kuypers—J. J. Braggaar afgebr. C. WaardenburgH. Oudshoorn afgebr. J. v. BemmelenJ. C, de Graaf 11 Uitgestelde partijen J. J. Braggaar—J. Zuyderduyn 1—1 W. H. J. Ju—B. P. de Kousemaker2—0 2de klasse. P. HagendiJk—M. de Rijk 2—0 H. v. EgmondJ. J. Nederhof 20 W. H. v. MourlkG. Vriezinga 0—2 H Strik—W. van Egmond 2—0 K'. Ju—Chr. v. d. Lee 2—0 W, v. d. KrogtK. Waasdorp 02 H. Nagtegaal—N. Veerman 2—0 Afgebroken partij. Chr. v. d. LeeS. v. d. Mey20 KANTONGERECHT TE LEIDEN. Het verleidelijke varkenscarbonaatje! Gistermorgen moesten voor het Kanton gerecht alhier verscheidene personen te recht staan, wegens het frauduleus slach ten van varkens. Een veehouder uit Hil legom moest terecht staan, omdat hij in December 1940, één varken en in Januari 1941 niet minder danacht varkens frauduleus geslacht had, of doen slachten. Verdachte erkende volmondig deze over tredingen en verklaarde geen vergunning voor het slachten gehad te hebben; in Jan. 1941 waren niet acht, doch „slechts" zeven varkens geslacht, waarop de kantonrechter de verklaring voorlas die verdachte aan de politie te Hillegom had afgelegd. Daaruit bleek dat hij direct bekend had, acht var kens frauduleus geslacht te hebben, waarop verdachte antwoordde, dat hij toen geheel in de war was door de huiszoeking die de politie en ambtenaren hadden gedaan. De Kantonrechter kon zich dit begrijpen vooral toen de ambtenaren 117 kg. ongekeurd var- kensvleesch onder hooi verstopt in een schuur hadden aangetroffen, waardoor het vleesch niet erg frisch geroken had. Het O.M. vond deze frauduleuze slachtingen zeer ernstige overtredingen. Niettegen staande de hooge straffen, gaat men toch met deze slachtingen voort en wordt vleesch zonder eenig goedkeuringsstempel verkocht, waarom een hooge boete op zijn plaats was. Het O. M. eischte f, 100.— boete of 50 dagen hechtenis. De Kantonrechter wees direct vonnis en veroordeelde verdachte tot f. 80.- boete of 30 dagen hechtenis, met verbeurd verklaring van het ln beslag genomen vleesch. Een koopman uit Alkmaar moest terecht staan, omdat hij eveneens een varken frau duleus geslacht had, of doen slachten. Het O. M. eischte f.50.boete of 25 dagen hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 20.boete of 8 dagen hech tenis, met verbeurdverklaring van het in beslag genomen varken. Een gevaarlijke hond. Een koopman alhier moest terecht staan, omdat zijn hond waarmede hij zich in de Hoofdstraat te Sassenheim had bevonden een dame die daar passeerde plotseling had aangevallen en haar in het been had ge beten. Het O. M. eischte f. 10.boete of 5 dagen hechtenis. De kantonrechter veroor deelde verdachte tot f5.boete of 2 'dagen hechtenis. Dronkenschap met ernstige gevolgen. Een koopman uit Katwijk aan Zee moest terecht staan, omdat hij door de politie al daar in staat van dronkenschap op straat was aangetroffen. De Kantonrechter wees er óp, dat er nog geen jaar verloopen was, sinds verdachte tot 6 dagen hechtenis ver oordeeld was en nu staat hij weer voor dezelfde overtreding terecht. Het O. M. eischte 14 dagen pr. hechtenis. De Kan tonrechter veroordeelde verdachte overeen komstig den eisch van het O. M. tot 14 dagen pr. hechtenis. Ernstige overtreding van de Leer plichtwet. Een werkman uit Katwijk aan Zee moest terecht staan wegens ernstige overtreding van de Leerplichtwet. In November 1940 had zijn zoon de Bijzondere Lagere School aldaar niet meer bezocht, hoewel verdachte een jaar geleden voor dezelfde overtreding veroordeeld was. Verdachte verklaarde dat hij den jongen voor f. 2.50 in de week had laten werken. Verdachte verzocht clemen tie, daar hij geen steun heeft en van f. 1.- per week moet leven. Het OM. geloofde dit niet en eischte voor iedere overtreding f.3 boete, totaal f.30.boete subs. 10 d. h. Verdachte verklaarde dat dit de eerste keer was, dat hij hiervoor terecht stond maar de Kantonrechter wees verdachte er op, dat hij weer onwaarheid sprak, daar hij 2 Dec. 1940 door het Leidsche Kanton gerecht voor een overtreding der Leer plichtwet veroordeeld is. In. verband dat verdachte werkloos is, veroordeelde de Kan tonrechter verdachte tot f3 boete of 1 d. h. Na middernacht op straat. Een ingezetene van Voorschoten moest terecht staan, omdat zij om 12.30 's nachts door de politie te Oegstgeest op den Ter- weeweg was aangetroffen. Ook had zij geen identiteitsbewijs kunnen toonen. Ver dachte verklaarde dat het ongemerkt laat was geworden en dat haar identiteitsbewijs ontvreemd was. Eisch O.M. voor het eerste feit f7.50 boete of 5 d. h. Voor het tweede feit f. 5.boete of 2 d. h. Verdachte ver klaarde nog geen identiteitsbewijs te be zitten. Uitspraak eerste feit f5.boete of 2 d. h., tweede feit f.2.boete of 1 d. h Een dienstbode uit Hillegom moest voor dezelfde overtreding terecht staan. Om 12.31 's nachts was zij door de politie op den Heerenweg te Lisse aangetroffen. Verdachte verklaarde dat zij met haar fiets in het donker verdwaald was Eisch O. M. f. 7.50 boetj of 5 d. h. Uitspraak f. 5.of 2 d. h. Een kweeker uit Sassenheim moest voor dezelfde overtreding terecht staan. Omdat hij maar 15 minuten te laat was geweest, .ischte het O. M. f.4.boete of 2 d. h. 'Uitspraak f.3.boete of 1 d. h. HEDEN Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 7uur nam." Dopderda*. Katwijk-aan-Zee (Casa Cara): Spr. ds. Hooykaas. 7uur nam. DIVERSEN 'sDinsdags: lste Binnenvestgracht 22: Ge legenheid tot inenting tegen typhus en diph- terie. 11—3 uur. 'sDinsdags: Oude RUn 44c: Prot. Bureau voor Sociale Adviezen. 7—8 uur nam, s Dinsdag Mare 13: Medisch Opvoedkundig aureau 9VS»13 uur voonn Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dlns- lag der maand consultatiebureau voor onvol- •vaardigeD 7—8 uur nam 8 Donderdags W(Jkgebouw „Bethesda* (Hoef- straat 4446) Consultatiebureau voor Alcoho listen 8 uur nam sVrUdaga, Inst. vooi Praeventleve Genees kunde Consultatiebureau v Beroepskeuze 4—5. BIOSCOPEN 118 jaar; 14 Jaar; alle leeftijden, Luxor-theater: „Lajla", Dagelijks nam. 2 en 8 uur, 's Zondags 2—7 uur doorloopende voorstelling. Lido-theater: „Amor als doelverdedlger" 5. Dagelijks 7Va uur nam.; 's Zondags te 2, 4.30 en 7J/£ u„ Woehsd. en Zaterd. matinée 2.30 u. Trlanon-theater: „Drie op de huwelijksreis" t Dagelijks 2 en 8 uur, 's Zondags van 26.30 uur doorl. voorstelling. Casino-theater: „Première" t. Dagelijks 8 uur; Zaterdags ook 2% uur, Zon dags te 2, 4V4 en 8 uur. Rex-theater: „De laatste minuut" t. Dagelijks 2 en 8 uur nam.; 's Zondags van 2—6.30 uur doorl. voorstelling. Nova-theater (Katwijk aan Zee): nam. 7% uur (Zondags gesloten): „De Jantjes". De avond-, nacht- en Zondagsdienst d^r apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 15 Maart 20 uur tot Zaterdag 22 Maart 8 uur waargenomen door de Apotheek Boekwijt, Bree- straat 74, tel. 20552 de Haven-Apotheek, Haven 18. tel. 20085. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door de Oegstgeestsche Apotheek, Wil- helminapark 8, tel. 26274. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorin.: 0 gr. O. (32 gr. F.), Gironummer van de W. H. N. 5553. De Bank van de W.H.N. Is Kas- vereeniglng N. V. Amsterdam, Postgironnmmer 877. Stori op 5553 of 877. Ge brengt geluk ln veler leven. Een bofferd. Een Leidsche grondwerker moest terecht staan, omdat hij op den Haagweg onder Voorschoten met een rijwiel had gereden, zonder dat het achterlicht afgeschermd was geweest. Verdachte verklaarde, dat ook het voorlicht niet afgeschermd was en hij ook niet in het bezit van een belasting plaatje voor de fiets was geweest. Het O.M. wees verdachte er op, dat hij bijzonder bofte, daar hij alleen voor het onafge- schermde achterlicht terecht staat. Eisch O. M. f3.— boete of 1 d. h. Uitspraak f. 2,— boete of 1 d. h. Met onafgeschermd licht gereden. Een werkster uit Katwijk aan Zee moest terecht staan omdat zij op den Zeeweg al daar met een rijwiel had gereden zonder dat de lichten afgeschermd waren geweest. Bovendien had zij een valschen naam aan de politie opgegeven. Voor de eerste overtre ding eischte het O. M. f.3.boete of 2 d. h., voor het opgeven van een valschen naam f. 10.— boete of 5 d. h. De Kantonrechter veroordeelde verdachte voor het eerste feit tot f. 3.boete of 1 d. h. en voor het tweede feit tot f. 5.boete of 3 d. h. Een eigenaardig geval. Een bollenkweeker uit Hillegom moest te recht staan, omdat bij de schouw, die op last van den Dijkgraaf van Rijnland ge houden was, zijn sloot gelegen in een bol lenland onder de gemeente Hillegom niet van --uil gezuiverd was. De Kantonrechter vroeg of hier geen vergissing in het spel was, daar mr. Gerritsen, raadsman van ver dachte, een brief geschreven had aan het O.M., waarin deze verklaarde dat de sloot goed onderhouden was, en er bij de schouw niets aan mankeerde. De heer v. d. Klip echter verklaarde dat dit niet waar was. Het is van het hoogste belang, dat deze sloot die in een groot boezemwater uitloopt, goed onderhouden wordt. Reeds 30 jaar doet hij de schouw voor Rijnland, maar hij heeft altijd moeite met verdachte gehad. Het O. M. eischte f5.boete of 4 d. h. Uitspraak f. 4.boete of 2 d. h. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Inbraak in een bioscoop. G. de J. uit Leiden stond terecht wegens inbraak in de bioscoop „Rex" te Leiden. Verdachte had zich op 23 Januari laten insluiten, door zich tijdens de voorstelling in het gebouw te verbergen, en daarna had hij uit de kassa f,14.21 gestolen. De dader was door de politie opgespoord, doch liet nu verstek gaan. De officier vond het een brutaal stukje dat was uitgehaald, en hij vorderde zes maanden gevangenisstraf, het maximum dat voor den Politierechter kon worden gevraagd. Deze veroordeelde conform dea eisch. 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6