GEMENGD NIEUWS Dr.Riemens 40 jaar predikant De richtprijzen voor landbouwproducten GRIEPWEER! VICKS HOESTBONBONS LEIDSCH DAGBLAD - Derde Bled Maandag 10. Maart 1941 Een oecumenische figuur, die de daad naast het woord plaatste Toelichting van den heer Louwes Het brood wordt duurder De Weensche voorjaarsbeurs FAILLISSEMENTEN M Den 17den Maart 1901 aanvaardde dr. J. Riemens, thans de nestor der Ned. Herv. predikanten te dezer stede, het predikambt in de Ned. Herv. Gemeente van Hoogland. Het zal dus a.s. Maandag juist veertig jaar geleden zijn, dat dr. Foto v. Vliet, Lelden. Dr. J. Riemens. Riemens prediker van het Evangelie van Jezus Christus werd. Op dezen gedenk dag zullen ongetwijfeld velen zich ver blijden. Allereerst de jubilaris zelf, om dat hij veertig jaar zijn levenswerk heeft mogen verrichten. Maar ook de zeer vele jongeren en ouderen, voor wie dr. Riemens de geestelijke leidsman is en die door zijn woord zich den weg des levens zagen aangewezen. Dr. Riemens, die van de 40 dienstjaren er bijna 25 in deze gemeente heeft dorge- bracht, stamt uit een oud predikantenge slacht, dat van moederszijde zelfs tot aan de 17de eeuw teruggaat; ook zijn vader was predikant. Dr. Riemens, die 25 Februari 1875 te Driebergen werd geboren, bezocht het Eras- miaansch gymnasium te Rotterdam en vol tooide zijn studie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. In 1900 promoveerde hij aan deze Universiteit tot doctor op een proef schrift getiteld: „Het Simbolo Fideisme". Zijn promotor was prof. dr. G. H. Lamers. In 1900 candldaat in Groningen gewor den, werd 17 Maart 1901 het bedoel bereikt; de Ned. Herv. Gemeente van Hoogland was zijn eerste gemeente. Na hier door zijn va der, wijlen dr. J. Riemens Sr., toentertijd predikant te Rotterdam, tot zijn dienstwerk te zijn ingeleid, aanvaardde hij op 17 Maart 1901 zijn ambt met een predikatie over Phil. 4 vers 19: „Doch mijn God zal naar Zijn rijkdom vervullen al uwe nooddruft in heerlijkheid door Christus Jezus." In de gemeente Hoogland maakte de jon ge predikant een interessanten tijd mee. Gezien de uitgestrektheid van deze ge meente vatte dr. Riemens het plan op om in de wijk Hooglanderveen aparte kerk diensten te houden in een.... koeienstal. Het loeien van de koeien overstemde hier meerdere malen de verkondiging van het evangelie en den gemeentezang! Dank zij dit initiatief kon al kort na het vertrek van dr. Riemens uit deze gemeente in 1908 in deze wijk een kerklokaal geplaatst worden. Al spoedig kwam hier het gemeenteleven tot grooten bloei. Met groote dankbaarheid en hoogachting wordt in deze gemeente dan ook nog altijd het werk van den jongen Riemens gememoreerd. In 1908 aanvaardde de a.s. jubilaris zijn ambt temidden van de Ned. Herv. Ge meente van Dedemsvaart, waar hij door zijn oom, ds. C. L. Laan, predikant der Stads evangelisatie te Brussel, tot zijn dienstwerk werd ingeleid. Ook in deze gemeente heeft dr. Riemens zegenrijk mogen arbeiden. LEIDEN ROEPT Toen in 1917 door de Ned. Herv. Gemeen te te dezer stede een beroep op hem werd uitgebracht, meende hij aan deze roep stem gehoor te moeten geven. De dorps pastorie werd verlaten en dr. Riemens deed zijn intrede in de groote-stads-gemeente. Beroepen in de vacature-ds. K. H. Vet- hake kwam hij hier echter te werken in de wijk van ds. J. Hoogenraad, welke wijk (Pnlël) indertijd door den bekenden dr. J. H. Gunning Jzn. werd opgericht. Na door zijn oom, ds. C. L. Laan, be vestigd te zijn, aanvaardde dr. Riemens op 2 September in de Pieterskerk zijn ambt te midden der Leidsche gemeente daarbij sprekende over Spreuken 18 vers 10 a: „De naam des Heeren is een sterke toren". PNIËL. „Pniël" eens het arbeidscentrum van den zoo diep betreurden dr. Gunning, wiens geschriften en arbeid ook van grooten in vloed waren op de vorming van den jubi laris, vormt ook thans nog het middelpunt waarom heen zich al het wijkwerk groe peert. Pniël! daar klopt en stampt het leven van-kerkelijk Wijk VI. Pniël!dat is Riemens. Riemens!dat is Pniël. Wat al actie is er in den loop der jaren van dit wijkgebouw, staande te midden van een ar beidersbevolking, uitgegaan. En te midden van al deze actie staat dr. Riemens als stu wende kracht, omringd door een schare van toegewijde krachten. Een wijkbestuur, dat van aanpakken weet, mej. M. Riphaagen als „rechterhand" van dr. Riemens èn een meubilair-comité, dat menigmaal flink heeft geholpen, vormen de pijlers waarop het Pniël-werk is opgetrokken en verder uitgebouwd. Daarnaast is er de Pniël-bode die het onderling contact bewaart en ver stevigt. Noemen wij tenslotte iets van al den ar beid, die hier geschiedt, dan denken wij allereerst aan het jeugdwerk en verder aan den Zondagsschoolarbeid en de zoo zeer be kende mannenavonden tot welke laatste samenkomsten dr. Riemens voor ruim tien jaar zelf het initiatief nam. Dr. Riemens, die in de Ned. Herv. Ge meente te dezer stede een vooraanstaande plaats inneemt, heeft zich altijd sterk tot de jeugd aangetrokken gevoeld. Zoo heeft hij er indertijd met ds. J. G. W. Goedhard, stoot toe gegeven, dat de jeugddiensten, die steeds druk bezocht worden, werden inge- thans Ned. Herv. predikant te Zeist, den steld. Een ander feit, dat wel zeer duidelijk zijn sympathie voor de jeugd verraadt, is, dat dr. Riemens het catechetisch onderwijs' als een der prettigste onderdeelen van zijn ambtswerk beschouwt. Ook de Herv. Jonge ren Organisatie vindt altijd een welwillend oor bij hem. Dank zij zijn initiatief werden te dezer stede ook de oogstdiensten ingesteld en vindt geregeld aan den vooravond van Kerstmis een Kerstnachtwijdingsdienst plaats. De a.s. jubilaris, die praetor van den ring Leiden en pl.vervangend scriba van het Prov. Kerkbestuur van Zuid-Holland is, be kleedde meerdere malen het presidium van den Leidschen kerkeraad. Ook is hij voor zitter van het Predikanten-convent in deze omgeving. Belangrijk werk heeft hij ook verricht als voorzitter van de Commissie tot samenstel ling van het nieuwe gezangboek, welke bundel kort geleden door de Ned. Herv. Kerk in gebruik werd genomen. Dr. Riemens, die ook in kerkelijke krin gen buiten deze gemeente groote bekend heid geniet, is voor alles ook een sterk oecumenisch-voelend man. Zijn groote sympathie voor de Oecumenische Beweging is daarvan een treffend voorbeeld. Ook de Evangelische Alliantie had de liefde van zijn hart. Jarenlang was hij ook secretaris van de Hervormde Broederschap, uit wel ken kring in zeker opzicht in lateren tijd weer andere bewegingen zijn voortgekomen (Kerkherstel en Kerkopbouw). Het doel van dezen kring was om onder de predi kanten de oecumenische gedachte meerde ren ingang te doen vinden. Dr. Riemens zou op zulk een arbeidzaam leven nooit terug kunnen zien als zijn vrouw, een dochter van den oud-zendings directeur der Ned. Zendingsvereeniging, ds. Coolsma, hem bij al zijn ambtswerk niet trouw terzijde had gestaan. In meer dan één opzicht mag zij aanspraak maken op den eere-titel: „gemeente-moeder". Zij is een domineesche in den waren zin des woords. Haar opofferende zorg voor zieken, zwakken en hulpbehoevenden getuigt daar- Dr. Riemens die in den loop der jaren in verschillende vereenigingen bestuursfunc ties heeft waargenomen en eere-voorzitter is van het kerkkoor „Ex Animo", is voorts eindredacteur van Pniël, het blad, dat door wijlen dr. J. H. Gunning Jzn. werd opge richt en mede-hoofdredacteur van het „Leidsch Hervormd Kerkblad". Het ligt in de bedoeling van dr. Riemens om a.s. Zondagavond in de Hooglandsche Kerk een herdenkingsrede uit te spreken. Naar wij vernemen heeft er zich een com missie gevormd om dr. Riemens een hulde blijk aan te bieden. Penningmeester van deze commissie is de heer H. de Nie, Nieuwe Rijn 57. BESTOLEN ZONDER DAT HIJ HET WIST. Goede vangst in Den Bosch. Dezer dagen vervoegde zich de Bossche recherche bij een grossier aldaar met de vraag of hij ook rozijnen in huis had. Jawel, mijnheer, zei de man. Ik heb pas een zending aangekregen. Hoeveel hebt u er van? was de tweede vraag. En het antwoord luidde: Tien doozen van twintig kilo. Ik denk, dat u zich vergist, zei de politieman. U hebt er maar zeven. Neen, mijnheer, ik heb er tien. En inderdaad1 stonden er maar zeven doozen in het magazijn. Maakt u zich niet ongerust, zei de politie. Wij hebben de drie doozen te pak ken en de drie dieven ook. Toen stond de grossier paf. De politie had dieven en buit al te pakken, voordat de bestolene wist, dat hij bestolen was! De politie had dit succesje te danken aan een tip, die zij gekregen had. Het was haar ingefluisterd, dat er 's avonds rozijnen zouden worden verhandeld, die wel van diefstal afkomstig zouden zijn. Er werd bij verteld, welken weg de verkoopers zouden nemen, om hun 'klant te bereiken. Onder weg werden zij door rechercheurs bespron gen en ingerekend. Op Ihet bureau bleken het drie Bossche jongens van omstreeks twintig jaar te zijn, die ieder een doos met twintig kilo rozijnen voor hun rekening hadden genomen. Zij zullen ter beschikking van de justitie worden gesteld. Crt. INBREKERSBENDE TE EDE GEFAKÏ. Een aantal geheimzinnige inbraken, die in de laatste drie jaren in de gemeente Ede waren gepleegd en waarvan nimmer een dader was te vinden, is thans na lang zoe ken door de Edesche politie tot 'klaarheid gebracht, zoo meldt „De Crt.". Niet minder dan zes personen, allen inwoners van Gel- dersch Veenendaal, zijn aangehouden en in het politiebureau te Ede opgesloten. Sedert October 1938 werd in de gemeente Ede met regelmatige tusschenpoozen in villa's en landhuisjes ingebroken, waarbij de daders op uiterst geraffineerde wijze te werk gingen en er vooral zorg voor droe gen, geen enkel spoor na te laten. De eer ste inbraken vonden plaats in Geldersch Veenendaal, waarna ook andere deelen van de gemeente, o.a. Bennekom, een beurt kregen. De politie stond echter door het ontbreken van iedere aanwijzing voor een hopelooze taak, te meer waar het aantal politiemannen in de gemeente te gering in aantal was, om voortdurend achter deze serie inbraken aan te zitten. Nu het Edesche politiecorps echter een aanzienlijke uitbreiding, heeft ondergaan en op het oogenblik meer dan dubbel zoo sterk is als vroeger, worden allengs de oude bijna vergeten zaken opnieuw onderzocht. Zoo werd dan een maand geleden ook een onderzoek naar de onopgehelderde inbra ken in een deel der gemeente weer ter 'hand genomen. Rijks- en gemeentepolitie uit Ede, Geldersch. Veenendaal en B'enne- kom werkten samen en eindelijk mocht het gelukken eenige aanwijzingen in handen te krijgen. Het onderzoek werd voortgezet en gisteren kon in één slag een heele inbre kersbende achter slót en grendel gezet worden. Het waren zes Veenendalers, voor het meerendeel arbeiders, die te zamen ope reerden en den buit verdeelden. De zes mannen hebben een bekentenis afgelegd. Het is echter niet onwaarschijnlijk, dat zij nog meer inbraken op hun geweten heb ben dan waarvoor de Edesche politie hen arresteerde. COMPLOT VAN KETTING HANDELAREN ONTDEKT. Rechercheurs en controleurs van den cen- tralen crisiscontroledienst hebben op het einde van de vorige week in opslagplaatsen in de Zaanstreek, Den Beemster, Egmond en Castricum bij kettinghandelaren 337 ka zen, 500 kg. varkens- en rundvleesch, 35 kisten abrikozen, 23 vaten zeep en zeep- crême, een partij inlandsche tarwe, 100 kg. zeeppoeder en 2000 stuks toiletzeep in be slag genomen. Deze artikelen werden tegen een veel te hoogen prijs buiten de distri butie aan den man gebracht. Tegen tien leden van het complot is proces-verbaal op gemaakt, ter zake van overtreding van de hamster- en prijsopdrijvlngswet, de distri- butiewet en het voedselvoorzieningsbesluit. De recherche had' een tip gekregen en onderhandelingen over den verkoop werden aangeknoopt. Een van de politiemannen zag kans als taxichauffeur de heeren te vervoeren naar de verschillende verblijf plaatsen, toen de adspirant-kooper met in ternationale relaties de partij wilde zien, alvorens tot koopen over te gaan. Voor een waarde van 5000 gulden kou in beslag worden genomen. De goederen zijn aan de gewone dlstributievoorraden toege voegd. VRACHTAUTO IN BRAND. Door onbekende oorzaak is op het jaar- beursterein aan het Vreeburg te Utrecht een tienwielige vrachtauto in brand ge raakt. De wagen behoorde aan een expediteur in Venlo en was geladen met lichtdrukap paraten voor de aanstaande jaarbeurs. De brandweer kon niet verhinderen, dat de auto uitbrandde. De tractor bleef be houden. De lading, die verloren ging, was voor een bedrag van tienduizend gulden verzekerd. BUITENLANDSCH GEMENGD, HET LEVENDE LIJK. Twee slachtoffers. Op den straatweg tusschen de plaatsen Puigreig en Vich in Spanje heeft zich een merkwaardig ongeluk voorgedaan. In ver band met een begrafenis, welke te Vich moest plaats vinden, was in Puigreig een doodkist besteld, die op het dak van een omnibus vervoerd werd. Onderweg stapte een boer in, die op het dak van het voer tuig plaats nam. Toen het echter begon te regenen, meende de boer in de doodkist een prachtige beschutting tegen het hemelwa ter te kunnen vinden. Hij legde zich in de kist en schoof het deksel over zich heen. Bij de volgende stopplaats stegen twee argelooze passagiers in, die zich naast de kist zetten. Plotseling begon het deksel van de doodkist te bewegen. Een hand schoof naar buiten en een stem klonk uit het in wendige van de kist: „Is het al droog?" De beide passagiers werden door een panischen schrik bevangen en listen niet beter te doen, dan zich- van de rijdende bus op den weg te laten vallen. Tragisch genoeg werd een hunner op slag gedood; de andere bleef met zware verwondingen liggen. SPOORWEGONGELUK IN CHILI. Op het traject Santiago-An tefagasta (Chili) ten noorden van la Calera, zijn de locomotief en zeven wagons van een trein ontspoord en omgevallen. Negen personen kwamen om het leven, velen werden ge wond. o i In een persconferentie te Den Haag heeft de heer S. L. Louwes, regeeringscommis- saris voor de voedselvoorziening, een toe lichting gegeven op de nieuwe richtprij zen. Wanneer men de nieuw vastgestelde richt prijzen vergelijkt met die van verleden jaar, dan geven zij voor verschillende ar tikelen een verhooging te zien, zooals voor aardappelen, tarwe, rogge, erwten enz. Ver moedelijk heeft men zich echter in krin gen van den landbouw te hooge voorstel lingen van de nieuwe richtprijzen gemaakt en zijn de richtprijzen zooals zij nu zijn vastgesteld misschien een tegenvaller. Waarom zijn de prijzen zoo en niet anders vastgesteld? Hierop wilde de heer Louwes een antwoord geven. De vastgestelde prij zen bereiken thans lang niet de fantasti sche hoogten van de prijzen tijdens -den wereldoorlog. Toen volgde de toenmalige regeering een geheel andere prijspolitiek, welke op den duur tot inflatie moest lei den. Zij miste nog de ervaring waarover wij nu beschikken. In Duitschland is het standpunt ingenomen, dat het prijsniveau moest worden beheerscht en hier te lande is dit streven belichaamd in de prijzencon- trole van den prijzencommissaris. In de practijk beteekent prijscontrole natuurlijk dikwijls een neen-zeggen op tal van aanvragen. Zij beteekent meestentijds, dat de producent zijn verlangens op dit punt niet ziet ingewilligd. Daar is nu een maal niets aan te doen. Dit zijn nu de prijzen van 1941, zoo riep de heer Louwes uit, en zij zullen niet meer worden ver anderd. Een tweede factor welke een rol heeft gespeeld bij de vaststelling van de richt prijzen is het streven naar toenadering tusschen de Duitsche en do Nederlandsche prijzen. Een derde richtlijn, welke gevolgd is, was daarin gelegen, dat de regeering in de eerste plaats die artikelen wil steunen, welke zij het liefst wil hebben verbouwd. Daarom zijn de richtprijzen van aardap pelen, tarwe, rogge, suikerbieten en erw ten in het bijzonder verhoogd. Koolzaad wordt in deze serie niet genoemd, omdat hiervoor in den vorigen zomer reeds prij zen zijn vastgèsteld, welke hun uitwerking reeds hebben gehad. Aanpassing bij het Duitsche prijsniveau wil niet zeggen, dat de Nederlandsche prij zen nu precies dezelfde zullen worden als de Duitsche. Er moet immers rekening worden gehouden met het verschil in pro ductie voorwaarden. Wanneer wij in Neder land steeds hoog hebben opgegeven van onze lage productiekosten dan kunnen wij toch met onze landbouwprijzen de Duitsche zeker niet voorbij gaan. Wie de lijst van de vastgestelde richt prijzen in bijzonderheden nagaat, zal op merken, dat voor sommige aardappelsoor ten, de prijzen lager zijn dan verleden jaar. Dit is niet in strijd met het voorgaande, immers het betreft hier soorten, welke weliswaar veel geliefd zijn, maar weinig opbrengen, zooals de bonten en blauwen en de roode-star. Andere aardappelsoorten zijn hooger gesteld, n.l. de veel opbrengen de soorten. Voor deze soorten, evenals voor het aard appelmeel is thans het Duitsche prijsni veau bereikt. De prijzen van tarwe en rogge zijn el kander genaderd. Hierin is dus een ster kere stimulans gelegen om rogge te ver bouwen, waardoor de positie van den boer op de lichtere gronden wordt verbeterd. Bij de erwten is de prijs van de groene erwten gebracht op die van de schokker erwten. Het gevolg zal zijn, dat er weinig s.chokkererwten zullen worden verbouwd. Dit ligt in de lijn van het streven om den nadruk te leggen op de veel opbrengende sporten. De smakelijkheid speelt in dezen oorlogstijd slechts een ondergeschikte rol. Ik verwacht nu reeds, aldus de heer Louwes, dat men in de steden in dezen herfst wel zal zeggen: moeten we weer van die leelijke aardappelen eten? Maar dan zeg ik: beter leelijk en genoeg, dan mooie en niet genoeg. De voedingswaarde van de thans ge stimuleerde aardappelsoorten is niet minder dan die van de mooie aardap pelen. De richtprijzen voor de witte en bruine boonen behoefde niet veel te worden ver hoogd, omdat de uitzaai verleden jaar reeds bevredigend is gebleken. De voedergranen zijn by de vaststelling dei richtprijzen welbewust achtergesteld bij de granen voor menschelijke consump tie. Uiteindelijk zal het gevolg zijn, dat er een hoogere prijs voor de produc ten zal moeten worden betaald. Dit moet de consument begrijpen. Deze richtprijsverhooging kan niet uit het luchtledige betaald worden. Er valt niet aan te denken, dat op dit punt de politiek van den wereldoorlog kan worden gevolgd. De grootste prijsstijgingen zullen op treden bij het brood. Dit zal wel critiek uitlokken. Maar dan zegt de heer Louwes: het is beter dat er producten zijn, dan dat ze er niet zijn. Wil men producten hebben, dan zal men hem, die produceert, ook moeten beloonen. Met de hand op de portemonnaie is het al te goedkoop den boer aansporingen tot de grootste krachtsinspanning toe te roepen. De consumenten, die critiek hebben, moe ten bedenken, dat, indien er geen prijs- beheersching was. er nog veel meer prijsstijging zou zijn. Hij stelle zich dan maar eens voor, welke fantastische hoogte de prijken dan zonden hebben. OPENINGSREDE VAN Dr. LET. De Weensche voorjaarsbeurs trekt, zooals blijkt uit de overvolle hotels, treinen en andere verblijfplaatsen en vervoermiddelen groote belangstelling. Bij de offlcieele ope ning, die gisterochtend plaats vond, bleek dit duidelijk. Tal van vooraanstaande figu ren uit de nationale en internationale han delswereld waren in de groote zaal van het Weensche Concertgebouw bijeengekomen, waar de gasten door den president der Messe, dr. M. Rehbock, werden begroet. Een aandachtig gehoor luisterde naar de ope ningsrede van dr. Ley, die met groote hel derheid de tegenwoordige situatie van het Duitsche rijk uiteenzette. Met grooten na druk wees dr. Ley op de beteekenis van den Duitschen boerenstand voor de voor ziening in de onmiddellijke levensbehoeften van het volk. Spreker memoreerde in dit verband de woorden van den Führer van het Duitsche rijk, dat een gezonde boeren stand de levensader van het volk is. Vervol gens besprak dr. Ley de economische on derlinge lotsverbondenheid van heel Europa Tal van landen kunnen nog beter dan voorheen in de levensbehoeften van het Europeesche continent helpen voorzien. Een zeer belangrijke functie komt daarbij aan den Balkan toe. Goederenrull met deze lan den noemde dr. Ley een gevolg van een redelijke, gebiedende verstandsoverweging. Spreker wees ten slotte op het verheugende verschijnsel, dat de Weensche voorjaars beurs getuigt van de levenskracht van het Duitsche rijk, dat ondanks den oorlog toch in staat is tot een economische ontplooiing van kracht, die men alleen in een vredes toestand voor mogelijk zou kunnen houden. Hierna werd nog door den rijksstadhou der Baldur von Schirach het woord gevoerd. Het Weensche Philharmonisch Orkest luis terde met de feestouverture van Brahms de bijeenkomst op. SNEEUW TE NEW-YORK, Een hevige sneeuwstorm begroef New- York onder een sneeuwman tel vaal 35 cm. dikte. Het verkeer te land', ter zee en in de lucht is over een groot gebied lamgelegd; duizenden auto's staan verlaten, autobussen zijn blijven steken en 25.000 arbeiders zijn bezig met reusachtige sneeuwploegen ten minste in de hoofdstraten eenlg verkeer mogelijk te maken. Het weerbureau voorspelt nog meer sneeuw. Nog worden uit het gebied der stad geen slachtoffers gemeld', doch een torpe doboot jager is uitgevaren uit de haven van Anapolis op zoek naar twee roeibooten in de Cheasepeak-bayAcht jongens die met deze booten uit varen waren, worden ver mist en men vreest, dat zij verongelukt zijn. HelpsUw"keel Infectie voorkomen met de beproefde geneeskracht van 204 (Ingez. Med.) In de week van 3 tot en met 8 Maart werden in Nederland 17 faillissementen uitgesproken. VOOR DINSDAG 11 MAART. Hilversum I, 414,4 RL Nederlandsch Pro gramma. 6.45 Gram muziek 6.507.00 Och tendgymnastiek 7.30 Gr.pl. 7.45 Gymnastiek 7.00 Gram .muziek 8.30 Nieuwsber. ANP 8.45 Gram.muziek 10.20 Amabile-sextet 11.00 Wenken voor de huishouding 11.20 Kerk orgelconcert 12.00 Groot Amusementsorkest 12.42 Almanak 12.45 Nieuws en economi- scht berichten ANP. 1.00 Orgelspel 1.2" Cyclus „Uw hond en de mijne" 1.30 Celesta ensemble 2.15 Vraaggesprek „De dagelijksche gezondheidszorg voor de vrouw" 2.30 Sym- phonie-orkest, soliste en gram muziek 4.00 Uitzending voorbereid door het Vrijzinnig Pro- testantsche Kerkcomité: Cyclus „Ons geloof en ons werk" 4.20 Voor de kinderen 5.00 Gra- mofoonmuziek 5.15 Nieuws-, economische en beursberichten ANP 5.30 Het Sylvester trio 6.15 De Ramblers 6.42 Almanak 6.45 Le zing „Werk en staat in de nieuwe orde" 7.03 Vragen van den dag (ANP.) 7.15 Duitsche les 7.30 Berichten (Engelsch) 7.45 Duitsche les 8.00 Nieuwsber. ANP. 8.15 „De 44ste Jaar beurs" 8.20 Grammuziek 8.30 Berichten i (Engelsch) 8.45 Omroep-orkest en Amuse mentsorkest 9.35 Gram.muziek 9.40 Uit zending voorbeieid door het Vrijzinnig Pr.otes- tantsche Kerkcomité: Avondwijding 9.45 Kn- gelsche berichten ANP 10.00 Nieuwsber. ANP. Hilversum II, 301,5 M. Nederlandsch Pro gramma. 6.45 Gram.muziek 6 50—7.00 Ochtendgymnastiek 7.30 Gram.muziek 7.45 I Ochtendgymnastiek 7.55 Gram.muziek 800 j Uitzending voorbereid door de Christ Radio- j Stichting: Schriftlezing en meditatie 8.10 Grammuziek 8.30 Nieuwsber. ANP 8.45 Gram.muziek 9.55 Voor de vrouw 10.00 Grammuziek 10 20 Gram.muziek 10.45 Es- I meralda en solisten 11.30 Grammuziek 12.00 Berichten 12.15 Gerard Lebon en zijn j orkest 12.45 Nieuws- en economische berich ten ANP 1.00 Gerard Lebon en zijn orkest 1.30 Gram.muziek 1 45 Trio Rie Beute 2.30 Orgelspel 2.40 Cabaret-programma 3.30 Causerie voor de huisvrouw 3.50 Gram - 1 muziek 4.00 Uitzending voorbereid door het I Vrijzinnig Protestantsche Kerkcomité 4.20 J Gram.muziek 4.30 Disco-causerie 5 Nieuws- economische en beursber. ANP. 5 33 L Esmeralda 6.00 Amusementsorkest en solist 6.45 Lezing ..Werk en staat In de nieuwe orde" 7.00 Vragen van den dag (A.N.P.) ~- 7.15 Molto Cantabile 8.00—8.15 Nieuwsberich ten AN.P. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF- Dinsdag 11 Maart le programma: 6.45—22.00 Nederl. program ma 22.0024.00 Duitsch programma. 2e programma: 6 4520.15 Nederl. proB' ma 20.15—23.00 Nederl. programma uitsluitena tend voor Radio Centrales 23.00—24.00 Duitsci programma. h 3e en 4e programma: van 8.00—24.00 Duitse programma.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 10