SPORT De voetbalcompetitie Competitïestanden N.V.B. Voetbal in modder en regen LEIDSCH DAGBliD - Tweede Blad Maandag 3 Maart 1941 Wat de Westel. le klassers deden Onverwachte nederlaag van P.S.V. Vele terreinen afgekeurd O.N.A. I—Alphen I 2-4 Gelijk spel (3—3) tusschen A.S.C. en L.F.C. AGENDA Winterhulp Nederland Voor den Nederlandschen Voetbalbond zijn gisteren de volgende uitslagen verkregen: Afdeeling I. ADO—KFC 4—0; Hermes DVS— Velox—RCH le klasse: DWS 1—3. 2e klasse B: HerculesHFC 03 2—3; HVC—Hilversum 2—1. Afdeeling II. le klasse: Xerxes—DOS 3—3; CVV—VUC 1—2 HBS—Blauw Wit 2—1. 2e klasse A: EmmaSpartaan i920 4-0; UW- Unitas 21, 3e klasse A: ASCLFC S3; .uaakkwartier Tonegido 41. 3e klasse C: Fortuna—Olympia 2—3; ONA— Alphen 24. 4e klasse A: GSV—VOGEL 3—4. 4e klase B: Te WervePostalia 3—3. Vierde klasse C: GouderakMoordrecht 10; WaddinxveenOudewater 23. 4e klasse D: WassenaarZwart Blauw 93. Reserve 2e klasse A: Gouda 2BEC 2 43; HW 2—HBS 3 ë--2; UVS 2—DHC 3 9—0. Reserve derde klasse A: Alphen 2HW 4 2—1. Afdeeling III. le klasse: WageningenHengelo 4-3; Enschedé AGOVV 4—0; Quick—NEC 0—2,-Go Ahead— Heracles 01; TubantiaEnsrh. Boys 30. Afdeeling IV. le klasse: NAC—Willem II 2—1; NOAD PSV 1—0; Limburgia—BW 0—1; Eindhoven- Juliana 22; Helmond—Roermond 22. Afdeeling V. le klasse: Achilles—HSC 2—5; Heerenveen— Veendam 3—1. VAN OVERAL. De NVB behoeft niet meer te praten over een voetbal-pauze. Hij heeft haar, evenals verleden jaar, ook nu weer gekregen zonder dat de bond er iets aan te regelen had, en de gevolgen z\jn waariyk niet leuk! Van bondszijde is den scheidsrechters op het hart gedrukt, zooveel mogelijk te laten spelen, maar de velden waren zóó doorweekt en de regen viel zóó bU stroomen dat het begry pelijk ls dat menig arbiter er tegen op zag om onder die omstandigheden een paar uur in de open lucht rond te draven. Weer is de oogst dus klein en meer dan ooit vraagt men zich af hoe een competitie als die der 2e klasse B, waar Overmaas (dat maar steeds vrijaf kreeg!) nog maar 7 wedstrijden heeft ge speeld! nog gereed moet komen! De wedstrijd AdoKFC in afdeeling I was verre van fraai. Dat kon ook niet anders, want Nieuwenhuizen is weer de hoofdpersoon gewor den in de Koogsche ploeg en als gewoonlijk bouwde deze als het ware een muur van spelers voor eigen doel om op die manier de tegenpartij het scoren te beletten. Echter: Ado liet zich daardoor niet van de wijs brengen en trof vier maal de roos. Zoodat zij nu, na 14 wedstrijden, met twee punten voorsprong aan het hoofd der afdeeling gaat. De kansen stijgen voor de Hage naars, al liggen er nog vele moeilijkheden. HDVS verloor van DWS (met 3—1) en zakte dientengevolge een heel eind op de ranglijst af. Voor de bezetting van de laatste plaats zal de beslissing nog wel even uitblijven. De officieele beslissing tenminste! Practisch is het wel zoo dat KFC onderaan blijft en dus degradatie-wed strijden moet spelen! 0 0 VUC, HBS en Xerxes boekten winst in de tweede afdeeling en voor CVV ziet het er bijge volg vrij somber uit. Xerxes zag kans een 20 achterstand tegen DOS na de rust in een gelijk spel om te zetten, HBS klopte het bezoekende Blauw Wit met 2—1 en VUC triomfeerde met 5—2 over CW, hoewel dat voor haar doen goed op dreef was. Schommelingen in de middengroep zijn nog veelvuldig te wachten, maar het is met vrij groote stelligheid te voorzeggen, dat de eerste en de laatste plaats respectievelijk voor VSV en voor CVV zullen zijn! De Oostelijke kopclubs hebben zich weten te handhaven. Beide hebben het moeilijk gehad: NEC tegen Quick (20) en Heracles tegen Go- Ahead (10), maar per saldo werden de punten veroverd en bleef de stand ongewijzigd. Hetgeen zeggen wil dat NEC een voorsprong van één puntje behoudt! Tubantia bleef rustig volgen door Ensched. Boys met 30 ten val te brengen en de rest was alleen van beteekenis voor de bezetting van de laatste plaats. AGOW, wij we zen er al eerder op, staat er het slechtste voor, maar Ensched. Boys, Hengelo en Go Ahead zijn nog evenmin in veiligheid. Uit het Zuiden kwam een verrassing! Daar werd PSV namelijk in Tilburg met 10 gesla gen door Noad, dat steeds in de meerderheid is geweest en verdiend heeft gewonnen. De tradi tie, zoo zegt men, wil het nu eenmaal dat Noad goed op dreef is tegen PSV en zij vond nu een stimulans in het feit dat voor het eerst sinds langen tijd keeper Pistorius weer onder de lat stond en daar prachtig werk deed! NAC won inmiddels van Willem II en nu is de spanning dus v/eer eenigszins teruggekeerd, al blijft de positie der Eindhovensche club nog heel mooi. Aan den staart komt Limburgia weer in het ge drang. Zelf verloor zij van BW, maar tegelij kertijd werden Helmond en Roermond een punt rijker. Limburgia is derhalve nummer laatst met vier verliespunten méér dan de naaste concur renten! Twee wedstrijden werden er gespeeld in het Noorden en die brachten normale uitslagen, te weten: een 52 zege van HSC over Achilles en een 31 nederlaag van Veendam in Heerenveen. Alles blijft dus zooals het was, maar veel op schieten doet de Noordelijke competitie stellig niet. GVAV bijvoorbeeld is nog maar halver wege! In de tweede klasse B was het UVS-terrein aanvankelijk goedgekeurd. Scheidsrechter Westerbeek vond de weersomstandigheden gistermiddag echter te slecht en lastte den wed strijd af hoewel Fluks (dat niet graag nog eens weer de reis van Dordrecht naar Leiden wilde maken) op spelen aandrong. Ook de andere ontmoetingen voor deze klasse werden afgelast. De derde klasse A leverde twee uitslagen op. De wedstrijd ASCLFC begon om 12 uur op een veld dat heel slecht, maar per slot van rekening niet volkomen onbespeelbaar was. Het werd, on danks alles een niet onaardige kamp, waarin ASC de sterkste was en LFC toch nog een ge lijk spel uit het vuur sleepte, doordat de rood zwarte doelman niet op dreef was. Laakkwar tier rukte verder op naar het kampioenschap door Tonegido met 41 in den modder te doen happen. Voor 3 C bleef Alphen met 42 de baas over ONA, terwijl de concurrente: VPC niet gespeeld heeft wegens terreinafkeuring. De vierde klasse bracht een nederlaag van Waddinxveen tegen Oudewater en de zooveelste zege van Wassenaar (9—3 tegen Zwart Blauw). Tot besluit mogen wij wijzen op de fraaie 00 overwinning van UVS op het bezoekende DHC III. De blauw-witten hebben nu 25 punten uit 13 wedstrijden tegen HVV II 20 punten uit 12 wed strijden. Waar er in deze groep slechts 16 wed strijden gespeeld behoeven te worden, kan de beslissing dus binnenkort al vallen! SCHEVENINGEN III-A.S.C. II 1—1 (Gestaakt) Een dwars over het veld staande storm, ge paard aan een hevigen regen maakte het ver blijf op het open gelegen terrein van Scheve- ningen allerminst tot een genoegen. Zeer te recht staakte de scheidsrechter dan ook in de rust op verzoek van belde partijen den wed strijd. Scheveningen was direct na den aftrap in het offensief gekomen en belaagde gedurende eeni- gen tijd het A.S.C.-doel, met het uiteindelijk ge volg, dat zij na een misverstand in de rood zwarte verdediging de leiding nam. Hierna wer den de rollen omgekeerd. Goed gesteund door de half-linie kwam, nu ook de rood-zwarte voorhoede in actie en nadat achtereenvolgens De Jongh en Van Duuren fraaie kansen on benut hadden gelaten, wist de debutant Van Groeningen op kalme wijze gelijk te maken. Spoedig hierop trad de rust in, die,; gezien de weersomstandigheden, tevens het slot van een behoorlijk partijtje voetbal beteekende. A.D.O.—K.F.C. 4—0. Het eerste half uur ging de strijd vrijwel gelijk op en toch maakte Ado in deze periode twee doelpunten, het eerste na tien minuten door De Heer, door een misverstand in de Koogsche ach terhoede en na dertig minuten door Westerhoven uit een vrijen schop (20). Tot de rust was Ado iets sterker, echter zonder verder te kunnen doelpunten. Na de hervatting ging de strijd weer een tijd gelijk op, maar ondanks kansen aan weerszijden bleven doelpunten uit. In de laatste vijf minuten echter gelukte het Westerhoven den eindstand op 40 te brengen. HERMES D.V.S.—D.W.S. 1—3. De gasten speelden voor de rust het meest aanvallend, maar H.D.V.S. had den gevaarlijksten aanval, dank zij het handige spel van Borrani op de linksbuitenplaats. Na 25 minuten was het middenvoor Walther, die de score voor D.W.S. opende na kort samenspel van het binnentrio. .Twee minuten later strafte Bulder een fout van Beun af. Rechtsmidden van der Have wist kort daarop den stand op 1—2 te brengen, waarna D.W.S. slechts met moeite voor de rust den ge lijkmaker wist te voorkomen. Na de pauze scoor de D.W.S. echter opnieuw (13). Een doelpunt van H.D.VB. werd niet toegekend wegens bui tenspel. Hierna kv/am in den stand geen wijzi ging meer. XERXES—D.O.S. 3—3. D.O.S. moest het van snelle uitvallen hebben, waaruit zij twee maal scoorde. Een boogschot van Meeuwsen behandelde doelman Damipe ver keerd, zoodat Shijs den bal in het net sloeg (01). Kort voor de rust profiteerde van Leur van een misverstand in de Xerxesverdediging door den stand op 02 te brengen. Na de rust dacht men dat D.O.S. haar voor sprong vrij gemakkelijk zou vergrooten doch dat geschiedde niet, daar Xerxes thans een stuk beter speelde dan voor de rust. Onder leiding van Lagendaal ondernam de voorhoede van Xerxes aanval op aanval en de verdediging van D.O.S. kreeg het dan ook zwaar te verantwoor den. Uit een van de vele aan Xerxes toegekende hoekschoppen bracht Hoevenberg den stand op 1—2. Louwe kon daarna uit een strafschop gelijk maken f2—2). Kort na elkaar wisten van Leur voor D.O.S. en Lagendaal voor Xerxes nog een maal het net te vinden, zoodat het einde kwam met gelijken stand (3—3). C.V.V.—V.U.C. 1—2. Het eerste doelpunt van V.U.C., dat na onge veer een half uur spelen gemaakt werd, was het resultaat van de fraaie wijze, waarop de Harder een hoekschop nam. De bal vloog over vele spelers heen totdat Jongeneel gelegenheid had met een beweging van zijn hoofd het leder van richting te doen veranderen. Tusdchen paal en doelman v. d. Oever door verdween de bal in het net (01). Heel spoedig na de rust liep C.V.V. den achterstand in. Middenvoor de Bruin schoot van verren afstand den bal plotseling in waarbij Holsenbosch werd verrast. (11). Toen volgde een periode van heftige aanvallen van C.V.V. die echter besloten werd met een doelpunt van V.U.C. (12). Ondanks weder- zijdsch aanvallend spel bleef de stand onge wijzigd. H.B.S.—BLAI/W WIT 2—1. Reeds spoedig na den aanvang ontstaat uit een corner het eerste doelpunt voor HJ3.S. (10) Hierdoor aangemoedigd speelde H.B.S. een sterk aanvallende partij. Desondanks kwam na een half uur de gelijkmaker door Westphal (11). Voor de rust werd er niet meer gescoord. In de tweede helft nam H.BJ3. al spoedig de leiding, toen Herklots voorzette en Langelaan met een zuiver geplaatsten kopbal Ferwerda passeerde (21). Bij Blauw Wit werden eenige goede kansen verknoeid door Hannema, terwijl H.B.S. technisch goed spel liet zien en de vijandelijke veste gevaarlijk belegerde. In het laatste kwartier kwam Blauw Wit meer in het offensief, zoodat H.B.S. zich voornamelijk tot verdedigen beperkte. In den stand kwam geen verandering meer. ONDANKS ONVOLLEDIGHEID VAN DE BEZOEKERS. Alphen moest het onverwachts zonder drie der beste spelers stellen, n.l. v. d. Woensel, Ram en Windhorst, die vervangen werden door J. Broer, Gijs van Leeuwen en A. Hoek. Deze invallers hebben zich allen uitstekend van hun taak ge kweten en zeker ook het hunne tot de overwin ning bijgedragen. Vooral J. Broer was weer in zijn element. Over het geheel heeft het Alphen- elftal een goeden wedstrijd gespeeld en de jeug dige rechtsbuiten van Leeuwen nam zelfs drie doelpunten voor zijn rekening. Reeds in de eerste minuut heeft Alphen succes als het aanvalsquintet er keurig samenspelend van door gaat en van Leeuwen dezen aanval met een wel gericht schot besluit. 01. Alphen heeft ongetwijfeld het beste van het spel, doch de felle aanvallen der Pijpenstadbewoners geven de Alphen-achterhoede eveneens handen vol werk. Als men dan in de Alphen achterhoede blijft staan voor vermeend buitenspel maakt de O.N.A. middenvoor Lent gelijk. 11. Ook hierna blijft hetspel van Alphen iets beter en kort voor de rust in gaat weet Blonk het elftal weer de leiding te geven. 12. Vrij spoedig na de hervatting passeert van Leeuwen den Goudschen doelman. 31. De thuisclub zit intusschen ook niet stil en bij een der aanvallen geeft de middenvoor Britsemmer het nakijken. 23. Geruimen tijd ziet het er dan naar uit, dat O.N.A. zelfs nog gelijk zal maken, doch Alphen weet zich te herstellen en van Leeuwen scoort opnieuw waarmede hij tevens de overwinning voor Alphen veilig stelt 24. Alphen heeft deze overwinning volkomen ver diend. ALPHEN n—H.V.V. IV 2—1. Door veel te laat aan te komen der gasten werd pas om tien minuten voor drie begonnen. Alphen begon aanvankelijk mede hierdoor met slechts negen spelers. Binnenkamp, die nog weer eens van de partij is, weet weldra den Haagschen doelman te passeeren. 1—0. Nadat het elftal van Alphen compleet is, wordt er vrijwel steeds op de Haagsche helft gespeeld, doch door het zeer slechte terrein is doelpunten uiterst moeilijk.. In de eerste helft blijven dan ook ver der doelpunten uit. Wel moet Davelaar zich kort voor de ruts tot het uiterste inspannen om een Haagsch doelpunt te voorkomen door zich lang uit in den bagger te werpen en daardoor den bal te stoppen. Als de tweede helft een kwartier oud is belandt de bal bij C. de Witte, die voor Alphen scoort. 20. Diverse kansen gaan hier na nog verloren en ten slotte weet de H.V.V.- mlddenvoor den achterstand te verkleinen 21, met welken stand het einde komt. A.S.V.—RIJNSB. BOYS Hl 5—1. De Rijnsburgers trappen af' en weten geduren de het eerste kwartier het A.S.V.-doel reeds flink te bestoken. Als A.S.V. zich hieraan iets ontworstelt, weet Wassenaar te scoren, terwijl Kleinhout den voorsprong spoedig daarop tot 20 opvoert. Na ae rust loopt Rijnsb. Boys een punt op den achterstand in, maar ondanks veel aanvallen, weet de AB.V.-verdediging, waarin doelman Van Duijn fraai werk verrichtte, stand te houden, Ook de lat voorkomt meermalen doorboring. Voor A.S.V. werd nog gedoelpunt door Huljs- man (2 maal) en Steinz, waarmede het einde met den geflatteerden stand van 5—1 voor de thuisclub kwam. Dinsdag. Jeruël (le Groenesteeg 16): 7.30 uur nai. bijbelbcspreklng. Langegracht 113: Aandeelhoudersverg. N.V. Leidsche Machinefabriek v.h. J, P. Janssen, 2 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 7% uur nam. Woensdag. Evang Chr. Gem.: Spr. ds. Berkhoff. 3 en 7 uur nam. Oegstgeest (Geversstr. 13)Gem. Gods te 3 Ifuur nam. DIVERSEN. s Dinsdag ïste Binnenvestgracht 22: Ge- egenheld tot inenting tegen typhus 11—3 uur. "6 Dinsdag, Mare 13; Medisch Opvoedkundig Bureau 9V&11- uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dlns- aag der maand consultatiebureau voor onvol- ■vaardigen 78 uur nam s Donderdags Wijkgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446). Consultatiebureau voor Alcoho listen 8 uur nam. s Donderdags Inst. voor Praeventieve Genees kunde (lste Binnenvestgracht 22): Inenting tegen diphterie 3% uur 's middags precies. s Vrijdags, inst. voor Praeventieve Genees- Kunde Consultatiebureau v. Beroepskeuze 4—5. 's Zaterdags: Oude Rijn 44a, Prot Bureau voor Sociale Adviezen. 2—3 uur nam. BIOSCOPEN. t 18 Jaar; 14 Jaar; 9 alle leeftijden. Luxor-theater: „Lajla" Dagelijks nam. 2 en 8 uur. 's Zondags 2—7 uur doorL voorstelling. Lido-theater: ,3urgemeester-comediant" 8. Dagelijks 7% uur nam.; s Zondags te 2, 4,30 en 7% u Woensd en Zaterd matinée 230 u. Trianon-theater: „De baas in eigen huis" Dagelijks 2 en 8 u. 's Zondags van 2—630 uur doorL voorstelling. Casino-theater: „Het gestolen testament" Dagelijks 8 uur; Zaterdags ook 2% uur. Zon dags te 2. 4% en 8 uur. Rex-theater: „Schurk of gentleman?" Dagelijks 2 en 8 uur nam.; 's Zondags van 2—6.30 uur doorL voorstelling. Nova-theater (Katwijk aan Zee): Nam. 7Vz uur (Zondags gesloten) „Je hebt 't of je hebt t niet". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 1 Maart 20 uur tot Zaterdag 8 Maart 8 uur waar genomen door: de Apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 20523. Te Oegstgeest door: De Oegstgeestsche Apotheek: Wilhelminapark 8, Tel. 26274. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 6 gr. C. (43 gr. F.). Eerste klasse. AFDEELING I. A. D, 014 9 4 1 D. H. C14 8 4 2 D W, S14 7 3 4 D. F. C14 6 4 4 Sparta 13 7 1 5 Hermes-D. V. S. 14 5 4 5 Feyenoord 14 6 2 6 Stormvogels 14 5 2 7 't Gooi 14 2 3 9 K. F. C13 - 1 12 AFDEELING II. V. S. V. 12 10 2 - Haarlem 13 8 1 4 Ajax 14 6 4 4 D. O. S13 6 3 4 Blauw-Wit 14 5 4 5 V. U. C12 4 3 5 H. B. S14 4 3 7 Xcrxes 12 3 3 6 R F. C12 3 2 7 C V. V12 1 3 8 40—22 37—25 22—19 31—25 34—26 35—27 27—29 23—28 20—33 12—47 33—13 35—24 40—22 35—37 28—20 28—34 36—30 23—34 23—37 15—40 Na een 31 voorsprong van roodzwart. Allicht zag U wel eens een schuit met vettige, gitzwarte modder, terwijl een bag german in actie was. Welnu datzelfde beeld bood het A.S.C.-terrein gisteren voor het publick (een handjevol!) dat dicht bijeen gedrongen op de tribune te kijken zat naar den wedstrijd tusschen A.S.C. cn L.F.C. De spelers hadden er niets voor gevoeld het modderballet aan te vangen, maar scheidsrechter Sterke, doordrongen van de noodzaak, dat de competitie nu eindelijk eens opschieten moet, trok zich van de be zwaren- niets aan en keurde het veld goed. Waarin hij trouwens gelijk had, want hoe slecht dit veld ook was (en het was inder daad heel erg!): gevoetbald kon er toch worden cn per saldo werd het nog een wed strijd met een spannend karakter en tal van boeiende momenten, al bleef het spelpeil bescheiden! Al zeven minuten na het begin nam A.S.C, op zeer fraaie wijze de leiding, toen De la Bije hoog voorzette en Jaap van Nierop ineens in kopte (1—0), maar het eerste kwartier was noj niet verstreken of de stand was al weer gelijk na een schuiver van Bijl onder den te laat val lenden keeper door en een mislukte poging van een der Valken om de zaak nog te redden, waarbij hij den bal echter via den binnenkant van den paal in eigen doel deed belanden. 11. Een oogenblik is L.F.C. toen sterker geweest cn A.S.C. was waarlijk niet onfortuinlijk, toen Piet van Nierop zijn hoofd zette onder den door Senteur hoog ingeschoten bal en het leer pre cies over de lat van het A.S.C.-doel suisde Langzamerhand werkte roodzwart zich weer los en haar tegenstooten waren niet zonder gevaar, maar toch was de afwerking der aanvallen niet voldoende om den uitstekenden doelman dei- kanaries te passeeren. Smits, een speler uit het derde, die Van Goor allerminst onverdienstelijk verving, schoot eenmaal langs open doel en Nijeboer wist zijn kans niet te benutten toen hij uit een voorzet van De la Bije vrij voor het L.F.C.-doel kwam, maar zóó lang werk had om het leer in bedwang te krijgen, dat Duffels op het laatste moment nog met succes ingrijpen kon. Bij A.S.C, was keeper Van Bergen Hene gouwen niet op dreef Dat baggeren in de mod der maakte hem kennelijk onzeker en zoo liet hij, even voor de rust, een door Senteur inge schoten bal weer los. terwijl hijzelf in het moeras dook. Gelukkig voor hem en voor A.S.C. ging de bal rakelings over het onverdedigde doel Er was nauwelijks een minuut na de pauze gespeeld of Senteur en M. van Leeuwen kwa men, vlak achtereen, op misschien niet meer dan een meter van de A.S.C.-goal, zonder dab zij kans zagen hun club de leiding te geven. En met wind en regen in den rug, nam A.S.C. daarna het spel in handen. Beduidend beter dan van L.F.C. was nu het positie-spel van roodzwart. Aanval op aanval rolde aan, de vleugelspelers (steeds vrijgelaten!) werden keer op keer in actie gebracht en na een kwartier scoorde De la Bije onhoudbaar uit een keurige pass van Jaap van Nierop, 21. Goede schoten kwamen eveneens van den voet van Mooten en toen Jaap van Nierop met een formidabel schot de score tot 31 opvoerde, leek het pleit wel beslecht! LFC,tijdelijk in wanorde gebracht, her stelde zich echter, kreeg waarschijnlijk nieuwe inspiratie door het voortreffelijke werk van haar doelman, die zijn club voor een nederlaag behoed heeft, en zag in het laatste kwartier weer kans zich aan den greep der roodzwarten te ontworstelen. Nóg was de thuisclub aan vankelijk gevaarlijker, vooral over links, waar De la Bije zijn tegenstanders steeds te vlug af was, maar een fout van den A.S.C.-keeper kwam de gasten toen een handje helpen. Want toen Koning, de linksback van L.F.C-, ver met den bal was opgedrongen, loste deze van grootcn afstand een hoog schot, dat tot verbazing van wellicht alle spelers via de handen van den langen roodzwarten doelman in de touwen verdween, 3—2, Een gelijk-opgaande strijd volgde en misschien zou ook tóén A.S.C. nog gezien hebben zich van de overwinning te ver zekeren als keeper Duffels er niet zoo uitstekend het oog in gehad had en al die snelle en ge vaarlijke attaques van De la Bije en Jaap van Nierop tot staan had weten te brengen! L.F.C. was bepaald minder schotvaardig, maar in het veld deed zij toch goed werk. Gezwoegd werd er bovendien tot het uiterste én eindelijk na langen tijd tevergeefs tegen het taaie Valken duo te zijn opgetornd zag midvoor Bijl kans met een mooien kopbal den gelijkmaker tc scoren, 3—3. Dat was feitelijk meer dan den kanaries toekwam, maar de doelpunten beslis sen nu eenmaal en per slot van rekening is het verschil in dezen wedstrijd toch ook niet bijster groot geweest. A.S.C. deed nog een laatste ver woede poging om het verloren terrein te her winnen, maai" scheidsrechter Sterke kon toen blijkbaar zijn verlangen naar de kleedkamer niet langer de baas blijven en floot inrukkpn! Dat was vier minuten te vroeg (voor rust had hij twee minuten te vroeg afgefloten), maar niemand zal het hem kwalijk genomen heb ben....! AFDEELING Hl. N. E. 014 10 3 1 Heracles 14 9 4 1 Tubantia 14 8 4 2 Enschede 14 7 3 4 Wageningen 14 5 1 8 Quick 14 4 3 7 Go-Ahead 14 5 - 9 Hengelo 14 5 - 9 Ensch. Boys 14 4 1 9 A. G. O. V. V. 14 3 1 10 AFDEELING IV. P S. V16 11 2 3 Juliana 16 8 4 4 Longa 16 8 4 4 N. A. C14 7 4 3 Eindhoven 16 7 4 5 N. O. A. D10 8 1 7 M. V. V15 6 4 5 B. V. V 15 6 2 7 Willem II 15 4 3 8 Helmond 15 3 4 8 Roermond 15 2 5 8 Limburgia 17 3 3 11 AFDEELING VI. Be-Quick 10 7 5 Leeuwarden 11 7 1 3 H. S. C11 6 3 2 Velocitas 10 7 - 3 Heerenveen 11 3 4 4 Sneek 11 2 4 5 W. V. V10 3 1 6 G. V. A. V9 2 2 5 Achilles 10 1 4 5 Veendam11 l 6 Derde klasse A. Laakkwartier 15 15 0 0 A. S 013 7 1 5 Tonegido 11 5 2 4 R. V. C11 5 2 4 Ooievaars 10 4 3 3 Blauw Zwart 12 5 1 6 L, F. 012 5 1 6 S. J. C13 4 3 6 D. O. S. R 12 4 2 6 Lugdunum 11 3 2 6 Hilllnen 13 3 2 8 Hillegom 13 2 3 8 Derde klasse B. Alphen 15 11 2 2 V. F. C12 10 2 0 Olympia 13 7 2 4 D. H. S12 6 3 3 Woerden 9 5 2 2 Fortuna 10 5 2 3 O. N, A 13 4 3 6 D. C V12 4 2 6 Steeds Volharden 8 13 4 Het Noorden 10 1 2 7 Pechvogels 11 2 0 9 O. V. V11 0 1 10 Reserve tweede klasse A. U. V. S. II 13 12 1 0 H. V V II 12 9 2 1 Gouda II 13 9 2 2 H. B. S. III10 4 1 5 A, D, O. IV11 4 1 6 V. U. C' ITT 10 3 2 5 Schevrmingén II 10 3 1 6 D. H O IH 11 2 0 9 B. E. C. II 12 0 0 12 47—19 40—12 36—22 30—24 30—36 19—26 24—30 24—30 20—39 14—37 49—20 47—30 37—25 28—18 36—32 27—33 27—22 25—28 23—28 17—36 22—54 23—35 25—9 33—14 24—18 19—16 24—38 13—17 22—34 18—13 29—36 21—33 74—13 39—31 25—22 30—25 26—33 27—26 24—26 32—46 27—36 23—31 19—33 15—30 70—25 43—21 33—34 30—26 27—19 27—8 35—37 16—31 10—16 14—38 15—14 12—39 63—10 37—15 49—26 722r 21—32 27—38 22—30 16—44 2156 Gironummer van de W. H. N. 5553. De Bank van de W.H.N. is Kas- vereenïging N. X. Amsterdam, Postgironummer 877. Stort op 5553 ol 877. Ge brengt geluk in veler leven. V.V.S.B. I—ALPHENSCHE BOTS I 5-0. In de eerste helft wisten de Boys, dank zij hard werken van alle tien spelers (nummer elf mankeerde) en goed werk van doelman v. d. Aar nog wel stand te houden. Slechts eenmaal wist de thuisclub toen het net te vinden, doch ln de tweede helft was het met A. Boys gedaan en nog viermaal moest doelman v. d. Aar de bal uit het net halen. 5—0. V.V.L.V. II—ALPHENSCHE BOYS Et 5-2. Dank zij een tweetal goede doelpunten van v. d. Hoorn hebben de bezoekers na een kwar tier spelen een 0—2 voorsprong terwijl voor de rust in gaat V.V.L.V. den achterstand weet te verkleinen 12. Blijkbaar hebben de Boys in de eerste helft al hun kruit verschoten en heeft de thuisclub dit droog weten te houden, want niet alleen, dat de gastheeren gelijk weten te maken zelfs nemen zij de leiding en voeren zij de voor sprong op tot 52. ALPHEN IH—UVS IV 3—2. Na twintig minuten weet Camminga een pass van Koelewijn goed te benutten 1—0. Van Geen mist hierna een penalty. D. Bouthoorn weet evenwel met een hard schot nog voor de rust den stand op 20 te brengen. Ook in de tweede helft is Alphen aanvanke lijk nog in den aanval en Koelewijn weet keu rig den voorsprong te vergrooten 30. Hierna komen de gasten sterk in den aanval en begint het er voor Alphen donker uit te zien, vooral als eerst de rechtsbinnen 31 en even later de linksbuiten scoort (3—2). Alphen trekt zich dan in de verdediging terug waardoor er voor de gasten geen door komen meer aan is en met onveranderden stand breekt het einde aan. A.S.C. ni—ALPHEN IV 3—6. Als de wedstrijd ter nauwernood twintig mi- nuterf' oud is. hebben de Rijnbewoners door Witte 2x, Ketel lx en van Greunlngen lx een 40 voorsprong genomen: Voor de rust in gaat heeft de thuisclub deze achterstand weten te verkleinen tot 24.. Na de thee weet A.S.C. zelfs 34 te maken, doch dan is het weer de beurt aan Alphen die door Witte een voorsprong krijgt van 36, waarby het tevens blijft. KATWIJK I—A.R.C. I 1—7. Dank zij een buitengewoon productieve tweede helft de rust ging met blanco stand in hebben de rood-zwarten alsnog een groote zege weten te behalen. Dank zij het wlndvoordeel zijn het de Katwijkers, die in de eerste helft eenig overwicht hebben op de Alphenaren, doen tot doelpunten weten zij het niet te brengen. In de tweede helft zijn de rollen omgekeerd en is het AJt.C., dat ten aanval trekt, W. Bergs- .hoeff opent rechtstreeks uit een corner de score (0—1), terwijl dezelfde speler even later ook C-y2 maakt. De AR.C.-rechtsbuiten v. d. Linden ziet dan een scherpen voorzet, vanaf den vleugel door hem gegeven, in het net te recht komen (0—3) W. Bergshoeff benut kort hierna een voorzet van v d. Linden (0—4). Van der Linden en H. Bergshoeff brengen den stand jp 0—5 en 0—6, terwijl een der backs te hor*1 terug speelt eil de keeper misgrijpt (0—7). de A.R.C.-achterhoede treuzelt men daarna wa* met het wegwerken van een gemakkelUken baJ, waardoor de thuisclub Juist de eer kan redden. 1—7. 2-2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6