TAND Ons Kort Verhaal IEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 1 Maart 1941 Uit de Omstreken Melodie der trouw AALSMEER. EERVOL ONTSLAG AAN BURGEMEESTER J. KASTELEIN. Bij besluit van den secretaris-generaal van het Departement van Binnenlandsche zaken van 21 Januari 1941 is de heer J. Kas telein, op zijn verzoek, met ingang van 1 Maart 1941 uit den dienst als burgemeester dezer gemeente eervol ontslagen. Dit eervol ontslag kondigden wij onlangs reeds uitvoerig aan (Red. L.D.). BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Tienus Huizer en Maria de Vrij. Vorige week bleken bij den landbou wer A. R. plotseling drie koeien in den stal gestorven te zijn. Het geneeskundig onder zoek, dat volgde, wees uit, dat dit een ge volg was van loodvergiftiging. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Paul Alphons Nicolaas, Z. van G. C. van der Zwet en A. W Zomer Thea. D. van P. M. Grebe en W. Joore Cornelia Ma ria, D. van J. de Boer en J. M. C. Oudejans Arme Willem. Z. van C. J. Linthoudt en M C van Wensveen Hermina, D. van A. K. Smit en H. Oudshoorn Christina Paulina, D. van J. G. Lucke en J. M. Goossens Beatrix Irene, D. van J den Butter en S. Kingma Catha- rina, D. van W. J. Petiet en M. J. Minderhoud Albertus Willibrordus, Z. van A. C. van Benten en A. P. Alkemade Maria Clazina Ida, D. van H. J H. Meijer en H, H. van Ruiten Johannes Adrianus. Z. van J. Hoff man en N. Krap Geertje Elisabeth, D. van A. den Breejen en M. Vreugdenhil. Ondertrouwd: Zeno Jan Troost 21 j. en An- tonia Knik 18 j. Dirk Steeman 28 j. en Martha Elisabeth van Schaik 21 j. Jacob van Eenennaam 19 j en Petronella van Os 20 j, Jacobus Paulus Polderman 23 j. en Johanna Lambertha Griekspoor 20 j. Abram Niezen 24 j. en Margaretha Voogt 26 j. Jan Esselink 25 j en Catharina Jacoba Offringa 22 jaar. Getrouwd: Johannes Hendriks 53 j. en Mar garetha van der Lingen 32 j. Gerard Die- derich Höhle 23 j. en Elisabeth Witziers 20 j. Izaak Bos 27 j. en Johanna Lodewina Bos 2S j. Hendrik Dogger 22 j en Anija van der Meer 24 j. Overleden: Cornelia Honcoop 62 j. ongeh. Marrigje Boer 22 jt. D. van N. J. Boer Barbara van den Dorpel 74 j., echtg. van J. E. Wolffenbuttel Tjebbe de Vries 81 j.. wedn. van J. Blootshoofd Willemijntje Bakker 81 j., echtg. van C. de Vries Helena Maria van Rijn 46 j., echtg van J. Brouwer Pleter de Vries 69 j., echtg van A. Boer. RIJKS - STAMBOEK - EN PREMIEKEURING Type tuigpaard. Op het gemeentelijk sportterrein te Hoofddorp, werden voor hengsten van het type Tuigpaard rijks-stamboek- en pre miekeuringen gehouden onder leiding van den heer B. Biesheuvel uit Halfweg. Daar alle drie keuringen gelijktijdig plaats von den, werd ieder paard door niet minder dan driemaal drie keurmeesters beoordeeld. Van de 11 aangevoerde hengsten werd Curius van de- Gebr. Bruynis te Nieuw- Vennep goedgekeurd voor Rijk en Stam boek. Basso van J. Parlevliet Nieuw-Ven- nep afgekeurd evenals Aviateur van de Gebr. Bruynis. Brugheer van de Ver. „Ons Belang", hoofddorp goed voor R. en S. Adelborst van de Gebr Kuiper Heerhugo- waard goed voor R, en S. Admiraal van de Ver. „Ons Belang" Hoofddorp, idem. Presi dent van D. v. Wieringen, Nieuw-Vennep idem. Rheinsohn van de Ver. „Ons Belang" Hoofddorp, idem. Brinio van dé Gebr. Kui per, Heerhugowaard idem. Zonnevorst, van M. v. Wieringen, Anna Paulowna, idem. De premiekeurir.gen hadden het volgend resulaat: 1. Adelborst f.125 (w.o. f.50 extra voor de invoering als 3-jarige hengst). 2. Bento f. 75. 3. Zonnevorst f. 75. 4. Rhein sohn, verguld zilveren medaille. 5. Binio, zilveren medaille. Gevonden: Een rozenkransje, een dames armband. een zak haver, een kinderportemon- naietje. Inlichtingen bij dc politie te Hoofddorp. HILLEGOM. Furgerlijke Stand Geboren: Engelbertus Johannes, z. van E. J. Ruigrok en J. Verhoeven. Ondertrouwd: J. de Rooij en N, van der Wolf. Overleden: A. M. B. Balvers, vr., 32 jaar J. H. van Waveren, m., 70 jaar W. van Berne- veld, d., 2 mnd. Gevonden voorwerpen. Aanwezig op het politie bureau en aldaar te bevragen alle werkdagen tusschen 7 en 8 uur n.m. de navolgende als gevonden aangegeven voorwerpen Een grijs wantje; een haarkam: een paar roode dameshandschoenen; idem beige: een paar heeren handschoenen; een grijze dames- ceintuur; een roode jongensdas, een rozenkrans in étui; bruine alpinomuts en grijze handschoen; grijze heeren handschoen; portemonnaie met vleeschbonnen. Schoorsteenbrand. Aan de Haven brak ten huize van een be woner een schoorsteenbrand uit. De brandweer was spoedig ter plaatse om den brand te blusschen. De oorzaak moet gezocht worden in een elleboog van de kachelpijp, die vol roet zal, dat in brand was geraakt. Jaarvergadering schaakclub „De Uil". Bovengenoemde schaakclub hield in cafe Rutten haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer E. Wied ijk, memoreerde, dat het vereeni- gingsleven niet in ernstige mate is geschaad. De kern is ook trouw gebleven aan haar club. De secretaris, de heer P. G. A. Hofkens, las de notulen en het jaarverslag. Het ledental is zeer weinig tcruggeloopen de financieele positie der vereeniging is bevre digend. De aftr bestuursleden, de heer WiedijK en Verleur werden bij acclamatie herkozen. Na diverse interne besprekingen, volgde slui ting. Hierop gaven de sterkste spelers een si multaan seance. - Ten nadeele van den heer R. werd op klaarlichten dag een rijwiel ontvreemd, dat even onbeheerd voor het raam eener wonihg in de Ambachtstraat was geplaatst - Naar wij vernemen, is de toestand van het 7-jarig dochtertje van den heer H., dat dezer dagen wegens kolendampvergiftiging naar de Mariastichting te Haarlem was overgebracht, vooruitgaande. De politie betrapte eenige opgeschoten jongelui bij het openbreken van laatjes uit een automatiek in onze gemeente. Op deze wijze eigenden zij zich de etenswaren en lekkernijen toe, zonder te betalen. De daders werden naar het politiebureau gebracht, waai- zij aan een verhoor werden onderworpen. Hun straf zal niet uitbleven. KATWIJK. NOTARISBENOEMING. Benoemd is tot notaris binnen het arron dissement 's Gravenhage ter standplaats Katwijk de heer A. W. C. Verhees, candi- daat-notaris te Katwijk aan Zee. VOOR VERZORGING TURFMARKT hoek HAARLEM MERSTR. 7817 flngez MedJ KATWIJK AAN ZEE. JAARVERGADERING CHR. WIJKVERPLEGING KATWIJK. Deze vergadering werd in „Casa Cara" ge houden. De voorzitter, ds. R. P, A. Rutgers, las Klaagliederen 3 22—40 en ging voor in gebed Spr. heette allen welkom, in het bijzonder den heer J. Dubbeldam, die het college van B. en W. vertegenwoordigde, dr. L. Borleffs, zuster G. Metering (zuster G. Pieterse had wegens ver huizing bericht van verhindering gegeven). Spr. wierp een terugblik op het af geloop en jaar en wees er op, dat de vereeniging ongestoord met haar werk mocht doorgaan. Onze zusters moch ten door haar hulp en steun lichamelijken, maar ook geestelijken bijstand schenken. Wij mogen God daarvoor danken De secretaris, ds. H. Metering, las de notulen en bracht het jaarverslag uit. Wat betreft dc ten vorige jare reeds aanhangige pensioenver zekering der zusters, merkte spr. op, dat, dank zij de medewerking van den inspecteur voor de Volksgezondheid, dr. A. 3n 'tVeld en den secre taris der Prov. Ver. v. T.B.C.-bestrijding, volle dige overeenstemming bereikt is Door bemid deling van de Pensioen-Centrale zijn de zusters verzekerd voor een ouderdomspensioen op 55- jarigen leeftijd tegen een jaarlijksche premie- storting van f. 300 per zuster. Een tweede, zeer belangrijke vraag, waarvoor het bestuur gesteld werd, was die omtrent de verdere exploitatie van het Ziekenhuis en wat daarmee samenhangt. Al spoedig na het beëin digen van den oorlog en de ontruiming van het Ziekenhuis door de militairen, ontving het be stuur bericht van B, en W., dat het gemeente bestuur het Ziekenhuis voorloopig voor eigen diensten wilde gebruiken. Het bestuur besloot van verdere exploitatie van het ziekenhuis af te zien en den inventaris van de hand te doen. Dit- is dan ook geschied en voor de bemoeienis sen daarbij van den heer D. Gesink werd hem hartelijk dank gebracht. Uitvoerig bracht het jaarverslag het toege wijde werk der zusters ter sprake, die ook dit jaar ongeveer 1200 bezoeken bij zieken hebben gebracht. Het dames-comité heeft het bestuur met raad en daad bijgestaan, de samenwerking met het bestuur met de afdeeling van het Groene Kruis was gunstig. De voorzitter dankte den secretaris voor zijn uitgebreid verslag. De penningmeester, de heer G. B. Werther, bracht zijn verslag uit; de rekening over 1940 sluit met ontvangsten en uitgaven op f. 6053,79. Namens de kascommissie verklaarde de heer Jer. Varkevisser alles in beste orde De voorzitter dankte den penningmeester voor zijn zeer nauwkeurig beheer. De voorzitter dankte den heer G. B. Werther, die zich als bestuurslid niet meer herkiesbaar stelde, voor datgene wat hij 5 jaar lang voor de vereeniging heeft willen doen. De heer Werther was een zeer accurate penningmeester, die alles nauwkeurig beheerde. Als bestuurslid werd hierop gekozen de heer D. Blansjaar te Katwijk a. d. Rijn. Namens mej. Zuijderduijn, die niet aanwezig kon zijn, bracht de secretaris verslag uit van het Comité van Bijstand. Dit dankte de collec- trices, die f. 533,34 inzamelden. Tot leden der kascommissie 1941 werden be noemd de heeren A - Haasnoot en J. Slingeland te Katwijk a. d. Rijn, en tot plaatsvervangende leden dr. L. Borleffs en N. Haasnoot te Katwijk aan den Rijn. Dr. Borleffs bepleitte samenwerking met de afd van het Groene Kruis en de heer A. Haas noot wilde meer propagandistisch werk laten verrichten, om leden te winnen. Ds. Metering sloot met dankgebed. LEIDSCHENDAM. Kippen ontvreemd. Uit een op zijn tuin aan den Westvlietwec geplaatst kippenhok zijn ten nadeele van B. uil Voorburg 11 kippen ontvreemd. door GEO-RG W. PIJET Vertaald door Elisabeth Gut teling. Mom-ka gooit het raam open en staat glimlachend in den gouden stralenbundel, die haar gemeubileerde kamer binnenvalt. Ze laat het helle licht over gezicht en haren stroomen en sluit genietend haar oogeai tijdens dit zonnebad. Onderwijl be gint ze heen en weer te bewegen, als op de maat van een onhoorbare meiolie. Een zacht neuriën begeleidt nu de dansende (bewegingen van haar jong, elastisch lichaam. Eindelijk besluit ze dans en liedje met een vroolijke triller, die op de kleine -binnenplaats weergalmt en buigt zich ge spannen uit het naam. Op hetzelfde oogen - iblik komt er uit de benedenverdieping het blonde hoofd van een jongen man te voor schijn. Twee oogen kijken snel omhoog naar Monika en dan zingt een viool een fijne, aangrijpende melodie. Geboeid luis tert ze naar de tonen. Als het uit is, trekt ze haastig haar mantel aan, grijpt haar taschje en muts en stormt blij de trap af. Voor het raam van den musicus blijft ze staan. „Prachtig hebt u weer gespeeld, mijnheer Winter. Waar haalt u toch al die melodieën vandaan!" Glimlachend en een beetje kleurend neemt hij haar oordeel in ontvangst. Maar er is iets mismoedigs in zijn blik, Monika ziet het. „Dat niemand van zijn liederen houdt", denkt ze, terwijl de autobus haar schok kend naar haar werk, naar de schrijf machine in het verzekeringsgebouw brengt. Als ze tusschen den middag langs de pad-en van een klein park slentert, komt er schet terende radiomuziek van de straat. Muziek. Dat dwingt Monika om te gaan zitten luis teren. Daar schiet haar opeens een gedach te door het hoofd een gelukkige, hoop volle gedachte, die haar wangen kleurt en- haar met nieuw, groot vertrouwen ver vult 's Avonds vraagt- ze van den jongen componist eenige notebladen ter leen. „Ik wilde ze aan een vriendin laten zien", stot tert ze verlegen. Stralend overhandigt hij haar de noten. Nog denzelfden avond stuurt ze een aantal van zijn liederen met een beleefd begeleidend schrijven naar den omroep. Er volgen dagen van bange af wachting. .Mijn vriendin vindt de liederen prachtig. Ze speelt piano en ik zing er bij. Toe, mogen we de noten nog een paar dagen houder)!" bedelt ze. Hij knikt altijd, wanneer Monika hem iets verzoekt, en kleurt daarbij tot in zijn haar. Twee weken later krijgt Monika een dikken brief van den omroep. „Tei ug" denkt ze en scheurt haastig de enveloppe open. Er vallen notebladen uit, maar niet alle, die ze had ingezonden. „Twee van de liederen nemen we aan, die zullen bij ge legenheid worden voorgedragen", staat er in den bijgevoegden brief. Monika stoot een vreugdekreet uit. Snel kleedt ze zich aan en rent, met twee treden tegelijk, naar beneden. „Mijnheer Winter! Mijnheer Winter! Kijkt u eens! De omroep heeft twee van uw liederen aangenomen", roept ze hem overgelukkig toe. Heinz Winter trekt zoo'n verbouwereerd gezicht, dat ze in lachen uitbarst. Dan echter wordt hij vuurrood. Hij pakt haar handen, maar ze trekt zich los en steekt hem in plaats daarvan dén brief toe. „Leest u dan toch! Ik heb name lijk de liederen heelemaal niet aan mijn vriendin gegeven, maar ze naar den om roep gestuurd", bekent ze hem en loopt, overmoedig lachend, naar de bus. De uitvoering van zijn beide liederen wordt een stil, feestelijk uur voor Heinz en Monika. Ze voelen d-e nabijheid van hun handen, en op hun warme gezichten breekt de glans van een heimelijke liefde door. Heel dichtbij voelen ze hun geluk als een geschenk in hun handen gelegd. Een geweldige werkijver zet den jongen componist tot steeds stoutmoediger plan nen aan. Hij maakt een pianoconcert af, dat dc radio-omroep eveneens voor een eerste uitzending aanneemt. Een uitgever besluit tot het drukken van eenige liede ren en een toonkunstmaatschappij bereidt een concert van zijn werken voor. Een groote orkestsuits, die al maandenlang van den éénen uitgever naar den anderen reisde, vormt het middelpunt van het programma. Heinz en Monika zijn dol van vreugde. Ze lachen, wanneer ze elkaar aankijken en een groote blijheid begeleidt hen den ge- heelen dag. „Je krijgt de mooiste plaats, Monibe looft hij haar. „En na het concert ontmoe ten we elkaar bij den artistenuitgang. Dan gaan we nog ergens naar toe.. Dicht legt hij zijn mond aan haar oor: „Om ons succes te vieren". Hij kust haar snel. Lachend -laat ze hem begaan. Zooals afgesproken was, heeft Monika één der voorste plaatsen gekregen. Opge wonden volgt ze de bewegingen der musici, die hun instrumenten stemmen. Wanneer de dirigent verschijnt, verstomt, de over volle zaal. Dan klinkt Heinz Winter's muziek op, een pianoconcert met orkestbe geleiding. Vreugde en smart droppelt uit de tonen, droppelt over Monika heen. Daarna draagt een zangeres in een slepend zijden avondtoilet drie van zijn liederen voor. Een stuk voor orkest volgt. Luide, klaterende bijval golft door de zaal, doet Monika's hart bonzen van vreugde en enthousiasme en geluk. Na de pauze treedt de zangeres weer op. En dan volgt de orkestsuite, een groot klanikwerk. dat de toehoorders ge heel betoovert. De menschen zitten roer loos. dan roept een steeds sterker aanzwel lende -bijval den jongen componist. Verle gen buigt hij. Monika lacht en huilt. Ze weet niets meer. Ze ziet alleen hem en hoort achter zich de bruisende zaal jubelen. „Heinz! Heinz! zou ze nu, dronken van geluk uit willen roepen, maar ze lacht slechts ter wijl de tranen haar over de wangen loo- pen. Nog heelemaal overrompeld door ai het succes wacht ze op hem bij den artis tenuitgang. Ze bedenkt een paar woorden, waarmee ze hem verwelkomen zal. Daar komt hij. Ze wil naar hem toèhollen, maar opeens is hij door een aantal menschen omringd. Ook de zangeres is er bij en loopt lachend naast hem naar den auto. Heinz loopt rakelings langs haar. Hij moet haar toch zien. Maar zijn oogen kijken over haar heen, alsof ze er niet was. Het portier klapt toe. Monika staat alleen op straat. Alleen een melodie klinkt nog in haar na, een fijne melodie uit één van zijn liederen. Daarmee gaat ze stil en met gebogen hoofd naar huis. Stil en rustig leeft Monika voort. Zonder een verwijtenden blik loopt ze langs Heinz' raam, waaruit bijna nooit zijn liederen meer klinken. „Hij is bijna den heelen dag weg. En altijd in zijn beste pak. En pas laat in den nacht komt hij thuis," vertelt Winter's hospita haar verwijtend. „Laat u hem maar," zegt- Monika zacht. Het blinkt, alsof ze hem wil verdedigen. Ze vraagt niet. Ze stopt haar verdriet weg. ook voor zichzelf. Soms neuriet ze zelfs réén van zijn melodieën. In de krant leest ze over Heinz' succes. Ze beluistert een paar radiouitzendingen van zijn liederen en muziekstukken, en be leeft daarbij nog eens het jonge geluk van hun liefde. Als een droom is dat alles aan haar voorbijgegaan Op een dag hoort Mo nika van Heinz' hospita dat hij zijn kamer heeft opgezegd en verhuisd is. Ze wist niet waarheen. Dat geeft haar opnieuw een ver- drietigen steek, maar ook dien verdraagt ze met een bijna moederlijk geduld. Korten tijd daarop verkondigen aanplak biljetten de komende eerste uitvoering van een nieuw groot werk van Heinz Winter. Ook Monika gaat er heen. Ditmaal heeft ze een bescheiden plaats op de galerij. De zaal is stampvol, en met spanning geladen. Ook Monika trilt, trilt om Heinz, net als dien keer toen het groote succes over haar heen stormde. Na een stuk voor orkest, dat maar weinig bijval heeft, treedt dezelfde zangeres op. Na eenige liederen, die Monika al kent, zingt ze een paar nieuwere aria's van Heinz Winter, die maar weinig weer klank bij de toehoorders vinden. Alle ver wachtingen zijn op het groote werk ge richt. Machtig en geweldig zet het in, om na eenige goedgeslaagde maten te verbrokke len, te verflauwen. Er komt onrust in de concertzaal. Maar steeds zwakker, steeds steunender jagen de tonen. Een paar men schen staan op. Monika hoort een afkeu rende opmerking. Ze schrikt. Deuren wor den geopend en vallen in het slot. De on rust in de zaal wordt aldoor grooter Er klinkt protestgeroep. De menschen worden verward. „Schandaal!" roep er iemand luid. De algemeene opwinding neemt toe, de uitvoering moet afgebroken worden. En nu ontstaat er een hevig rumoer en overmeestert de radelooze musici. Hullend, trillend van opwinding staat Monika mid den in het losbrekende schandaal. Langzaam loopt de zaal leeg. Ook Monika wordt naar buiten gedrongen. Als een be vend kind staat Heinz tusschen de woe dende kunstenaars. Met een radelooze be weging wendt hij zich tot de zangeres. Maar die kijkt hem nauwelijks aan, trekt hoogmoedig haar schouders op en wendt zich, waar allen bij zijn van hem af. In het donker van den avond wordt Heinz Winter zich er pas goed van bewust, hoe eenzaam hij eigenlijk is. Waar moet hij nu heen9 Naar huis. Heeft hij eigenlijk nog een thuis? Wacht daar dan iemand op hem? Hij blijft staan en slaat de handen voor het gezichV Dan schuift plotseling een tengere, zachte hand in de zijne, omvat hem met moederlijke zorg en legt zich als een warme troost op zijn verdriet. „Laat ze maar, Heinz! Je zult hun toonen, dat je meer bent dan zij allen. Je zult nog veel betere dingen componeeren, Heinz." Sterk vast klinkt deze stem en vol geloof. Heinz kan Monika niet aankijken, Hij vindt ook geen woorden. Alleen de niet vermoede liefde en trouw van het meisje voelt hij in zijn hart binnendringen Ze is voor hem een steunpunt in de duisternis, een warm kameraad, aan wier zijde hij een nieuwen morgen tegemoet gaat en een toekomst vol arbeid en geluk. (Nadruk verboden). (Auteursrecht voorbehouden) Burgerlijke Stand. Getrouwd: G. Haverkamp en H. de Blooit. LISSE. JAARVERGADERING PROT. COÖP. VER. BRUIKERSVER. EN BAKKERIJ „ONS BELANG". Bepaling der dividenden. In de Ned. Herv. Kleuterschool werd de 30ste jaarvergadering gehouden der Prot. Coöperatie „Ons Belang" aid. Winkel en Bakkerij Na de opening wijdde de voorzitter een woord ter nagedachtenis aan hen die vie len op het oorlogsveld, welk woord staan de werd aangehoord. Hierna sprak de voorzitter, de heer J. Balkenende, een herdenkingswoord in ver band met het feit, dat de vereeniging thans 30 jaren heeft mogen bestaan. Spr. herin nerde aan den groei en bloei der Coöpera tie in haar bedrijven van winkel en bak kerij, welke bedrijven in uitnemende ge bouwen zijn ondergebracht. Dankbaar zijn wij voor hetgeen bereikt is, wij gaan de toekomst vol vertrouwen tegemoet. Een woord van bijzonderen dank werd gericht tot de beide chefs en het personeel der bedrijven, die in deze moeilijke tijden met zooveel kracht en inspanning hun taak en plicht vervullen en alles doen om het belang der leden te dienen. Spr. hoopte op een blijvende medewer king der leden der vereenigingen en op de activiteit van de chefs en het personeel der bedrijven. Hierna las de secretaris, de heer H. v. d. Pol de notulen en het jaarverslag. De penningmeester, de heer J. M. de Graaf, las het financieel rapport voor. In het boekjaar 1940 werd een totale winst behaald van f. 10449.76. Als nieuw punt werd aangeroerd de post Winstbelasting over het jaar 1940, waarvoor in de geld middelen een dienovereenkomstige reserve moest worden gevoteerd. De door den accountant der coöperatie, den heer H. M. Verhulst te Leiden, goedge keurde balans, sloot in tellingen met f. 66199.93; de verlies- en winstrekening over het boekjaar 1940 met f. 44377.83. Door het bestuur werd in overleg met den ac countant voorgesteld uit te keeren als divi dend 6°/o voor de afd. Bakkerij en 4% voor de afd. Winkel, resp. voor de verbruikers 3% en 2!7o. De totale omzet van leden en verbruikers over 1940 bedraagt f. 150243.28, behalve nog de z.g. contante posten. De penningmeester mocht er van getui gen dat de Coöperatie op stevige finan cieele basis is gegrond en memoreerde den moeizamen arbeid van de afdeellngs- chefs, personeel, alsmede van het geheele bestuur als zoodanig. De aftr. bestuursleden, de heeren J. M. de Graaf, Joh. v. Dijk en A. Beukers wer den herkozen. De voorzitter dankte hen daarvoor en vertrouwde op een blijvende aangename samenwerking. De heer B. W. Hageman werd als commissaris herkozen. Een dankschrijven was ingekomen voor de gift voor het fonds ..Draagt Elkanders Lasten". De voorzitter deelde mede, dat, dank zij de activiteit van het bestuur en de chels de broodprijzen niet met twee cent doek slechts met één cent verhoogd zijn, waar van niet alleen de leden doch alle ingeze tenen der gemeente profijt trekken, daar een verhooging van 2 cent niet noodig werd geacht. Na dankgebed door den heer B. v. d. Lin den, volgde sluiting door den voorzitter. Burgerlijke Stand. Geboren: Henricus Margaretha Maria, D van M. J. Manshande en L. A. M. Dtrsk Marius Johannes. Z. van Q. M. Bentvelzen en G. C. H. Salman Beatrix Irene. D. van J Veld- hufjzen van Zanten en E J. Elfring Frederik Antonius, Z. van W. F. M. Buschman en J. F. C. Nordsiek Comelis Hendrlkus Maria, 1. van J. H van Nobelen en M. C. Jonker. Overleden: Jantje Broekmans, echtgenoote van K F. Daudeij 61 j. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Johanna Adriana Hen- drika, d. van P. J, Vnik en A. Hoogervorst. Ondertrouwd: H. D. van der Kemp en W. Meijrink. Getrouwd: J. M. Houwaart en D. Smit. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendricus Johannes z. van M. G. van Zoen en J. Goddijn Catharina Maria dr. van W. J. van der Voorn en H. A, van der Zwaan. Overleden: W. Q. van der Krogt 48 Jr., echt- gen. van H. C. van der Ploeg. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Johannes, Z. van L. L, v. Drielen en C. J. v. d. Meer Martinus Petrus. Z van A. J. Langelaan en H. J. Zwet sloot Petrus Leonardus Martinus, Z. van M. v. Wieringen en W. J. den Dubbelden Hen dricus Hubertus Johannes. Z. van B. M. L. v. Velzen en J, M. Zuidwijk. WASSENAAR. Beschutting der Rijwielbewaarplaats. Door de Vereeniging „Wassenaar Vooruit" was de aandacht van de eigenares der rijwiel bewaarplaats aan de spoorhalte Wassenaar ge vestigd op de zeer onvoldoende bergingsruimte ter plaatse, waardoor telkenmale tientallen rij wielen onbeschut in weer en wind moesten worden bewaard. In samenwerking, waarbij de Vereeniging ..Wassenaar Vooruit" een deel der kosten draagt, waartegenover haar leden eene reductie op de stallingprijs wordt toegestaan, zal thans een voldoende beschutting ter plaatse worden ge maakt. Ernstige val. De eerste hulp werd verleend door dr. Hubbeling aan B uit Rotterdam, die in een werkplaats aan de Remise in een werj- put was gevallen. Hij had een hersenschud ding en verwonding in het gelaat. "er politieauto is hij naar zijn woning over gebracht. 2—3

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 10