Morgen distributie van rijwielbanden tlDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 28 Februari 1941 KERK- EN SCHOOLNIEUWS VISSCHERiJ-BERICHIEIt Alleen voor hen, die minstens 15 k.m. per dag rijden Of voor hen, die meer dan 5 k.m. van hun werk wonen VRAGENRUBRIEK Dagbladreclame is niét te vervangen Uit de Omstreken Duitsch Weermachtsbericht Italiaansch Weermachtsbericht SPORT Noord-Holland zonder sportweds trijden RECHTZAKEN BEURSOVERZICHT MARKT SCHAARSCHTE IN IERLAND. Met het oog op de schaarscbte aan grond den en andere producten, die een ge- pj'tr van den oorlog is, wordt te Dublin ^bureau opgericht, dat tot taak heeft ^angingsmiddelen voor ontbrekende goe- fren te zoeken. "De Irish Press schrijft in dit verband Hoezeer de leemten door de wetenschap annen worden opgevuld, wordt bewezen het voorbeeld van Duitschland vóór ?ien oorlog. Door het uitvinderstalent van geniale volk werden alle krachten ge- ooiliseerd voor het vinden van duizenden rtikelen, die tevoren moesten worden in- voerd. (D.N3.) ROOSEVELT OVER DE HULP AAN ENGELAND. President Roosevelt heeft ter gelegen- jjH van de bekroning der beste Ameri- aansche filmartisten van het Witte Huis een radiotoespraak gehouden, waarin het ontwerp tot hulpverleening aan eland een hoogst belangrijken factor de verdediging van het Westelijk half- noemde. Hij sprak de meening uit, de Vereenigde Staten alle democratieën het Westelijk halfrond alsmede de jomst der democratie zelve hebben te rdedigen. Hij zeide verder, dat het Wes- jjk halfrond thans een lichtend voor leid van inter-Amerikaansche solidari- is. De regeering der Vereenigde Staten eeft een instrument geschapen, dat de oeiende economische en cultureele be- tkkingen met de andere Amerikaansche -publieken bevordert in den geest der in- :-Amerikaansche solidariteit en der ver- sdiging van het Westelijk halfrond. Roo- rélt zeide, dat het de eerste taak der jnerikaansche filmartisten is, dat zij door kunst de volken van het. Westelijk jlfrond nader tot elkander brengen. (D.N.B.) den Senaat duurt het debat over de ilpwet voort, maar noch voor-, noch te- sstanders brengen nieuwe argumenten. URUGUAY BEWAPENT. De beraadslagingen der regeering van ■uguay over het aanleggen van lucht- en •iot'oases, die in geval van nood ook,voor continentale verdediging gebruikt zul-, word'èn, naderen haar voltooiing. Van crediet van 7fh milioen dollar, dat Uru- iy van de Export- en Importbank van Vereenigde Staten kreeg, zullen 5 mil- en voor den aankoop van oorlogsmate- gebruikt worden, hoofdzakelijk voor •ers, lichte bommenwerpers en bewape- voor de vliegtuigen. Te zelf der tijd een groot plan dat het bouwen van iitaire werken behelst, uitgevoerd wor- en de invoering van den algemeenen •nstplicht kan elk oogenblik verwacht ;rden. Een deel van de bevolking heeft reeds voor een militaire opleiding ter schikking gesteld. Op grond vah de door Pan-Asmerikaansche conferentie aan- tnomen besluiten kwam enkele maanden ïfeden een Noord-Amerikaansche militaire a in Uruguay aan, waarmede de plan es nor verdedigingsmaatregelen bespro- Verden. Kort daarna maakte de regee- in het parlement bekend, dat zij over- de haven van Montevideo tot een Wsteuinpuni te maken. De haven moet te zelfder .tijd .als „vluchthayen" voor Amerikaansche schepen dienen, die in zuidelijk deël van den Atlantischen saan opereeren. Naar verluidt, over- it de regeering ook het instellen van lucht- en vlootbasis aan de Uruguay- zijde van de La Plata, in de nabijheid Punta del Esta. In vakkringen wordt plan buitengewoon toegejuicht, daar dergelijke basis, tot bescherming van ■Bdelsschepen zou dienen en bovendien Invaart op de La Plata rivier zou be- ;?rmen. Vermoedelijk zal men met be aring tot deze aangelegenheid overleg fgen met de Argentijnsche regeering, iar de ministers van buitenlandsche za- van deze beide staten reeds eenigen geleden bekend maakten, dat alle flemen die de La Plata rivier betreffen, leenschappeliik besproken zouden wor- (United Press). ÜER FRANSCH VRACHTSCHIP DOOR ENGELSCHEN AANGEHOUDEN. foar het Fransche ministerie van marine -edeelt is het Fransche vrachtschip wt Richepanse", dat met een lading ba sen op weg was naar Casablanca, voor Afnkaansche kust door Emrelsche zee- dkrachten aangehouden. (D.N.B.) SCHADE AAN PANAMAKAN AAL. Door een bom aangericht? &ar eerst thans vernomen wordt, is het ■aamakanaal begin Februari voor een jsduur van zes uur gesloten zeweest voor jjsr scheepvaartverkeer. Dit was een ge- van de door een bom aangerichte 'rie aan de ernote sluizen De aanee- ■•ie schade heeft men eerst onremerkt 'de doorvaart van een Japanse^ «ehir. (A.N P HET JAPAN5TCHE BEMIDDELINGS VOORSTEL. woordvoerder van het voorhehtings- der Janansche regeering heeft ten ^en van het Japansche compromis- srstel verklaard, dat dit een definitief :rstel is, waaromtrent vand,aaz een be- moet worden genomen. Het gerucht. ■Vichy het reeds van de hand zou heb- gewezen, kon de woordvoerder niet be- Jen. Hij .geloofde, dat nog een officieel Joord van de Fransche resreerin^ ver- werd. Overigens wees hij er op. dat ?s nog niet kan worden sreze?d welke fusies uit een eventueele mislukking "jrede«vw>nf eren tie moesten worden ge- «eu (D.N.B.) RUSSISCHE AMBASSADEUR BIJ SUMNER WELLES. Amerikaansche Onderstaatssecretaris ^er Welles heeft, naar de New York ".'1 Tribune meldt, gisteren een onder- ?ehad met den sovjet-ambassadeur l^ttsky. Bovendien ontving hij den ^hen ambassadeur Nomoera. (D.N.B.) De secretaris-generaal van het departe ment van handel, nijverheid en scheep- waart deelt, meae, aa;. met ingang van mor gen. een aanvang zal worden gemaakt met de distributie van rijwielbanden. Dit houdt derhalve in, dat van genoemden datum af rijwielbanden, waaronder alle soorten toer- buitenbanden, toerbinnenbanden, transport buitenbanden en transportbinnenbanden worden verstaan, uitsluitend mogen worden verkocht tegen inlevering van bonnen, welke door de distributiediensten worden afgegeven. Aangezien de voor de vervaardiging van rijwielbanden beschikbare hoeveelheid rub ber betrekkelijk gering is, zijn de voor waarden, waaraan men moet voldoen om voor een bon in aanmerking te komen, streng gesteld. Deze voorwaarden zijn voor particulieren en bedrijven verschillend. In verband hier mede zijn voor deze groepen twee soorten aanvraagformulieren ontworpen, welke bij de distributiediensten verkrijgbaar zijn ge steld. Als algemeene voorwaarde om voor een bon voor een rijwielband in aanmerking te komen, geldt, dat de oude band, welke moet worden vervangen, zoodanig is verslèten, dat hij geheel onbruikbaar is geworden en niet meer bruikbaar te maken is. Indien de aanvrager of een der leden van het ge zin, waartoe bij behoort, dan wel het be trokken bedrijf nog in het bezit is van een nieuwen of bruikbaren lossen (d.i. niet ge- menteerden) band, welke in plaats van den te vervingen band kan wordeii ge bruikt,- zal evenmin een bon worden afge geven, Aan particulieren kan slechts in de navolgende gevallen een bon worden verstrekt: a. Indien het rijwiel dagelijks wordt gebruikt, om zich tusschen de woning en het werk of de school te verplaat sen. De afstand tusschen de woning en het werk of de school moet langs den kortsten weg meer bedragen dan vijf kilometer. Voor kinderen van tien jaar of jonger wordt deze afstand tot drie kilometer teruggebracht. Indien men voor vervoer naar het werk of de school gebruik maakt van - tram, trein of bus, dient de per rijwiél af te leggen afstand van de woning tot de dichtstbijzijnde tram, trein of bushalte eveneens minstens vijf kilo meter te bedragen. b. Indien de verbruiker het rijwiel dagelijks voor de uitoefening van zijn ambt, beroep of bedrijf gebruikt, en in dien hij daarmede in doorsnede min stens vijftien kilometer per dag aflegt. c. Invaliden en zwakken dienen een doktersverklaring over te leggen, dat zij het rijwiel of invalidewagentje noo- dig hebben om zich langs den openba ren weg te verplaatsen. Bij de behandeling van de aanvragen van bedrijven, overheidsdiensten en andere in stellingen, welke rijwielen voor transport of andere doeleinden in hun bedrijf noodig hebben, dient, zooals boven reeds is uiteen gezet, vast te komen staan, dat de band, welke moet worden vervangen, volkomen versleten en niet meer bruikbaar of bruik baar te maken is. Tevens mag de aanvra ger geen nieuwe of bruikbare banden in voorraad hebben. Hei, bedrijf dient een op gave te verstrekken van het totaal aantal in gebruik zijnde rijwielen en van het totale aantal banden, dat hierop is gemonteerd. Voorts moeten de in -bedrijf zijnde rijwie len dagelijks worden gebruikt voor bedrijfs- of dienstdoeleinden en moet per rijwiel in doorsnede minstens vijftien kilometer per dag worden afgelegd. De geldigheidsduur van de bon is beperkt tot twee weken na den datum van afgifte. Na afloop van dezen termijn is de bon voor den verbruiker waardeloos geworden en mag hij er geen rijwielband meer mede koopen. Tevens wordt er op gewezen, dat.op de bon nen uitsluitend banden mogen worden ge kocht, welke voor het persoonlijk gebruik vain den houder of voor het bedrijf bestemd zijn. Overdracht van bonnen, in welken vorm ook, alsmede het te koop aanbieden of het onbevoegd voorhanden of in voor raad hebben van bonnen is verboden. Voor de aanschaffing van banden, welke op nieuwe rijwielen zijn gemonteerd, gelden dezelfde bepalingen als hierboven zijn om schreven voor de aanschaffing van losse banden. Derhalve mogen ook op nieuwe rij wielen gemonteerde banden uitsluitend worden verkocht, indien hiervoor het ver- eischte aantal bonnen wordt ingeleverd. Met nadruk wordt er voorts de aan dacht op gevestigd, dat men verplicht is bij den aankoop van een nieuwen band den ouden, niet meer bruikbaren band bij den handelaar, bij wien men den nieuwen band koopt, in tte keveren. De handelaren mogen allech een nieuwen band verkoopen, indien zij den ouden band innemen en deze gèheel en al ver sleten en onbruikbaar isi De ontvangen oude banden dienen zjj te vërkoopen aan de andelaren in oude banden. In een officieele publicatie zijn de bijzonderheden betreffende het inleve ren van de bonnen door handelaren, grossiers en fabrikanten vermeld. DE AFGEZANT VAN ROOSEVELT HEEFT TE TSJOENKING ZIJN TAAK VOLBRACHT. Lauchlin Currie, de persoonlijke afge zant van Roosevelt, die zijn missie te Tsjoengking heeft volbracht, is naar Hong kong vertrokken, vanwaar hij de reis naar de Vereenigde Staten zal voortzetten. Currie heeft te Tsjoengkmg, naar D.N.B. vandaar verneemt, met de -vooraanstaande Ohineesche staatslieden, o.a. den opperbe velhebber van het leger, besprekingen ge voerd over den economischen toestand en de behoeften van China. DE DUITSCHE TROEPEN IN LYBIË. De opperbevelhebber der Italiaansc'he strijdkrachten in Noord-Afrika heeft tot de in Libye opereerende Duitsche troepen de volgende boodschap gericht: Aan de dappere soldaten van het roem rijke Duitsche leger, die op Afrlkaanschen grond aangekomen zijn. De kameraden der strijdkrachten in Italiaansch Noord-Afrika heeten u hartelijk welkom en tvenschen u nieuwen roem toe, voor de gemeenschap pelijke overwinning. De opperbevelhebber heeft het Duitsche troependetachement in tegenwoordigheid van Italiaansche en Duitsche burgerlijke en militaire autoriteiten en een groote men- schenmenigte geïnspecteerd. De comman dant van het Duitsche korps in Afrika heeft warme welkomstwoorden tot de Duit sche soldaten gericht en verklaard, over tuigd te zijn van de overwinning op den gemeeiischappelijfcen yijand. Hij besloot met de woorden: bij het begin van de Duitsch-Italiaansche samenwerking op Afri ka anschen grond zweren wij,-alles te zullen geven voor de gemeenschappelijke over winning van Groot-Dnits'-hland en Groot - Italië. Leve Groot-Italië! Leve Groot- Duitschland A. C. H. te W. - Uw dochtertje krijgt eerst de volle rantsoenen bij de uitreiking der eerst volgende distributiebescheiden. OEGSTGEEST. RAADSAGENDA. De Raad komt Maandag' a.s. des namid dags 2.30 uur in openbare vergadering bij een ter behandeling van de volgende pun ten: 1. Opening. 2. Notulen, ingekomen stuk ken en mededeelingen. 3. Voorstel van B. en W. tot toekenning van een tijdelijke toelage aan het lager bezoldigd gehuwd gemeentepersoneel en tot vaststelling van een kinderbijslagverordening. 4. Idem tot inrichting van het groote lokaal van het gebouw Geversstraat 5 voor het geven van gymnastiekonderricht. 5. Idem tot inwilli ging van het verzoek van het bestuur van de bijz. lagere school aan den Hoogen Morschweg om ingevolge art. 72 der L.O.- wet, medewerking te verleenen voor be schikbaarstelling en inrichting van een gymnastieklokaal. 6. Idem inzake verhuur van terreinen voor volkstuintjes. 7. Idem tot het aangaan van een gemeenschappe lijke regeling met de gemeente Rijnsburg betreffende de kosten van aanleg en on derhoud van een rioleering in de Sandtlaan en den Heerenweg aldaar. 8. Idem tot ver lenging van den termijn van ontruiming van verschillende onbewoonbaar verklaar de woningen. 9. Id. tot beschikbaarstelling van een crediet voor de aanschaffing van een aanhang-sneeuwploeg. 10. Idem tot herziening van-het uitbreidingsplan en wij ziging der bebouwingsvoorschriften. 11. Idem tot verlenging van voorschotten inge volge art. 103, 6e lid der L.O.-wet voor 1941 aan de bijzondere lagere scholen. 12. Comptabiliteitsbesluit. Rondvraag. RIJNSBURG. WEINIG VERANDERING IN DE GROENTEPRIJZEN. In de aanvoer der groenten soorten komt weinig verandering. De prijzen blijven ook onge- veerg elijk. Alleen van waschpeen wordt meer aangeboden met gevolg een daling in den prijs, hetgeen zich de laatste veilingdagen steeds voorzet. Wat maar eenigszins in kwaliteit af wijkt heeft geen loonende opbrengst meer. Knolselderij is goed gevraagd en gaat voor flinke prijzen weg. Er schijnt nog al veel be vroren te zijn, dus waardeloos. Witlof gaat ook goed; daarentegen blijven kroten en uien laag genoteerd. De koolsoorten schommelen om de maximumprijzen. Binnenkort weer diep spitten. Ten gevolge van de weersomstandigheden kon deze week met het diepspitten geen voortgang gemaakt-worden. Zoo spoedig mogelijk zullen 50 arbeiders te werkgesteld worden voor plm. 5000 R, R. NIEUWE BRITSCHE SCHEEPSVERLIEZEN. Het opperbevel der Duitsche weermacht maakt bekend: Een duikboot heeft 22.000 brt. vijande lijke koopvaardij tonnage tot zinken ge bracht. Lange-afstandsbommenwerpers hebben, naar reeds in een afzonderlijk bericht is medegedeeld, op 26 Februari op 500 K.M. ten Westen van Ierland van een beschermd convooi, 9 schepen van in totaal 58.000 brt. tot zinken gebracht. Bovendien werden 3 schepen zoo zwaar beschadigd, dat hun ver lies vrijwel .vast staat. Vier andere schepen kregen zware bomtreffers. Bij gewapende verkenning in het zeege bied van Groot-Brittannië lieeft de lucht macht op den 27en Februari ten Westen van Ierland een koopvaardijschip van 10.000 brt. tot zinken gebracht en 12 groote sche pen door bomtreffers zoo zwaar beschadigd dat een deel hiervan als verloren kan wor den beschouwd. Formaties gevechtsvliegtuigen hebben gisteren overdag strategische doelen in Zuid- en Zuidoost-Engeland aangevallen, op 6 vliegvelden talrijke vleigtuigen ver nield en zware bomtreffers geplaatst op. hangars en gebouwen. Verscheidene vol treffers van bommen veroorzaakten een hevige ontploffing in een vliegtuigfabriek. De vijand heeft gisteren overdag en in den afgeloopen nacht noch boven Duitsch rijksgebied noch boven de bezette gebieden gevlogen. De bemanning van een gevechtsvliegtuig, eerste luitenant Buambach, feldwebel Erkens en unteroffizler Stahl, heeft tot en met 27 Februari in totaal 24.000 ton vijan delijke koopvaardij tonnage tot zinken ge bracht. Het 266e Italiaansche weermachtsbe richt luidt: Aan het Grieksche front geen gebeurte nissen van bijzonder belang. Een formatie vijandelijke, bommenwerpers, die een onzer vliegtuigbases trachtte aan te vallen, is onderschept door onze jagers die een vlieg tuig van het type Spitfire neerschoten. Een tweede toestel werd door het_ afweer geschut der marine neergehaald. Bij den in het weermachtsbericht van gisteren vermelden aanval op vliegvelden op Malta zijn, naar men heeft kunnen vaststellen, behalve de opgegeven vliegtui gen nog 5 andere toestellen op den grond vernield. In Noord-Afrika hebben onze vliegtuigen en vliegtuigen van het Duitsche vlieger korps gepantserde strijdkrachten van den vijand doeltreffend met bommen en mi- trailleurvuur bestookt. Te Koefra en te Dzjaraboeb hebben onze troepen verschei dene vijandelijke aanvallen afgeslagen. In Oost-Afrika ïn den sector vart Keren levendige bedrijvigheid van onze artillerie. In Somaliland wordt verwoed verder ge streden. Onze troepen, die Mogadiscio ont ruimd hebben, bieden fel tegenstand in stellingen ten noorden van de stad. Zondag a.s. zullen in de provin cie Noord-Holland geen sport wedstrijden mogen worden ge houden. VOETBAL LUGDUNUM—OOIEVAARS AFGELAST. De voor Zondag vastgestelde wedstrijd Lug- dunumOoievaars is van hoogerhand afgelast. LEIDEN II—NOORDWIJK V. Voor dezen wedstrijd is Leiden II als volgt samengesteld: doel: W. Zellstra; achter: P. de Reede en P. v. Hooidonk: .midden: H. Bakker, C. J Metsch en D. Kraai: voor: C. Laman, C. Wassenaar, I. Heymans, J. Scharlo en G. Bethe VEROORDEELINGEN DOOR DUITSCHE KRIJGSGERECHTEN. Het ANP meldt: Duitsche krijgsgerechten hebben wederom twee veroordeelingen we gens zware beleediging van de Duitsche weermacht moeten uitspreken. In een geval werd een tramconducteur, die tijdens zijn dienst een twist met een Duitschen soldaat begon en daarbij hand tastelijk werd, tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. Dezelfde straf van een jaar gevangenis werd opgelegd aan een jong meisje, dat'in het openbaar Duitsche soldaten met een zwaar beleedlgende uitdrukking beschimpte. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen,: Te Dordrecht, ds M. Heikoop te Utrecht NED BERV KERK Beroepen: Te Wommels-Hijdaard, ds. C. Aal- ders te Oudega, Idsega en Sandfirden. Bedankt: Voor Lienden, ds. C. C. T. Postma te Jaarsveld. Benoemd: lot hulpprediker te Velp^ cand. B. J. Geerllng, thans hulpprediker bij de Ned. Hery. Evangelisatie te Wommels, BESOMMINGEN SCHEVENINGEN. Aan de markt te Scheveningen waren gister ochtend de momtorloggers: KW 166, H. van der Plas met f.95; KW 52, T. de «Haas met f.76 en KW. 175, Van Duin en Plokker, met f.82. LJMUIDEN, 28 Februari. VISCHPRIJZEN. Tongen f.5,404 per KG.; garnalen 46 per KG.; kabeljauw f. 11,507,50 per st.; groote bot f.3528; kleine bot f.2621; kleine schol 61,50 —32; puf schol f. 24,50—12; gr. wijting f.41; kl. wijting f. 29,5018; schar f.48; kl. schar f.20 11,50; pufschar f. 4,102,30; alles per 50 KG. Zoetwatervisch: Snoek 60 ct.: snoekbaars 1.46; baars 70 ct.; blei 32 ct.; voorn 11 ct.; spiering 6860 ct (alles per KG.). Besomming loggers: KW 44 f.5386: KW. 59 f. 5467. AMSTERDAM. 28 Februari. In de situatie op de Effectenbeurs komt hoegenaamd geen verandering en zoolang er geen factoren zijn, welke tot initiatief «innen prikkelen, ziet het er niet naar ui. dat de handel eerlang een groote vlucht zal nemen. Voorshands houdt het beleg gende publiek zich op den achtergrond en geeft er de voorkeur aan het verloop van zaken aan te kij'ken. Ook vandaag was er maar bitter weinig te doen. Het koersverloop van Wallstreet wees op een minder geanimeerde stemming in de Vereenigde Staten en aldus bestond er hoegenaamd geen ondernemingslust ten opzichte van de Amerikaansche fondsen. Zelfs de Staalaandeelen en de Koperwaar den werden op zeer kleine schaal verhan deld. De Staalwaarden golden weliswaar iets lager maar waren per saldo toch niet ve?l veranderd, terwijl de Koperaandeelen te gen ongeveer de vorige prijzen werden af gedaan. De Spoorwegshares waren bijna geheel verwaarloosd. Met den handel op de locale markt wilde het heden in het ge heel niet lukken. Olies werden op ongeveer de vorige topprijzen ingezet, zakten daar na een kleinigheid in en bleven nadien kalm schommelen zonder dat fluctuaties van beteekenis. werden meegemaakt. De Scheepvaartafdeeling was veronacht zaamd, en gedurende het grootste gedeelte van den middag stond de handel bijna ge heel stil. Scheepvaartunies liepen na prijs houdende opening een kleinigheid achter uit. Japanlijnen golden Iets lager, voor Oude Booten en Oude Vaarten was het zelfs niet gemakkelijk om tot noteering te geraken. Met Industrieelen was het niet beter gesteld Unilevers waren iets lager, evenals Aku, de Pliilipsaandeelen waren zoo goed als on veranderd. De affaire in de minder cou rante soorten was van minimale afme tingen. Er was echter geen aanbod. Voor enkele specialiteiten zelfs eerder eenige vraag. De marktsituatie was echter van dien aard dat het in verscheidene gevallen niet gemakkelijk was om een transactie tot stand te brengen. De Inddsohe Cultuurwaarden waren stil. De Tabakken waren aan den gedrukten kant, de Sumotra-soorten zakten een klei nigheid in. Op de Suikerafdeeliiig liepen H.V.A.'s enkele punen achteruit, hetgeen het gevolg was van het aanbod van slechts een paar stukken. In de Rubberrubriek be wogen Amsterdam Rubbers zich in hoofd- zaak rondom 240%, de minder courante soorten waren onregelmatig, met slechts geringe koersafwijking. De Beleggingsmarkt had een rustig ver loop, de nieuwe 4% obligatiën waren bij de opening prijshoudend; nadat aanvankelijk was gehandeld tegen 97%, gaf de koers echter kleine teekenen van verzwakking, maar in doorsnee bleef het koerspeil onge- vijzigd. De Gestaffelde Iieening Was prijs houdend; overigens kwamen geen mutaties van beteekenis voor. In Pandbrieven, Ge meentelijke en Provinciale obligatiën was maar zeer weinig te doen. Prolongatie 2 3/4%. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. Valuta's (schriftelijke eu teL transacties). New-York 1.88 3/16—1,88 9/16: Berlijn 75,28— 75.43; Brussel 30.11—30,17: Helsinki 3.81—3 82: Stockholm 44,81—44,90; ZUrlch 43,6343,71. Bankpapier. Berlijn 75,19—75,34; N.-York 1,86V.1,90 1/4: Brussel 30.08—30.20; Stockholm 44,76—44,94; ZUrlch 43.5943.75. BOSKOOP, 26 Febr. Coöp. Vereeniging De Boskoopsche veiling. Fortythiatakken 110—170 ct., Prunus trilobatakken le soort 90130 ct., id. 2e soort 5080 ct., Seringenbloemen 53—110 ct., Katjes 21 ct., Cerasus Hisakura 180—300 ct.. id. Rosea 150220 ct., Andromeda 2126 ct., Azalea mollusbloemen le soort 400 ct., id. 2e soort 160 230 ct., Balrozen 65100 ct., Rhododendron- bloemen (Pink Pearl) 85180 ct. Alles per bos van 10 stuks. HONSELERSDIJK. 27 Febr. Andyvie 71—1.78, boerenkool 743 per bak, spinazie 5863. sprui ten 936, witlof 1726, uien 6. prei 4Vj8'j, peren 1318. kroten 24% per kg., peterselie 4.20—7.90, seldery 2.707.40 per 100, nero 10.50— 17.00 per 100 kg. NAALDWIJK, 27 Febr. Champignons 3.15, ta felperen 24, spinazie 63—68, witlof 17—24, stoof appelen 15—22. peren 21. gesch. spruiten 32—36 per kg., kelen 5.30—5.60, peterselie 3.60—9.20, sel dery 6.308.50 per 100; andyvie 0.70—1.70 per 4 kg., boerenkool 740 per 7 kg., prei 6.508.50 breekpeen 3.00 per 100 kg., asperges 1.95—2.00 blauwe 60 per bos VOORHOUT, 27 Febr. Slachtkordjnen 2.00 5.50, jongere konijnen 0.451.10, kippen 0.60 1.10, duiven 0.12. Alles per stuk. RIJNSBURG, 27 Febr. Groentonveiling. Gele kool 5.606.00, Roode kool 7.00, Boerenkool 1.50 3.50. Knolrapen 2.20—3.00, Witlof 13.00—20.00, Knolselderij A 13.00, idem B 8.00 per 100 K.G. Kroten 0.63, Uien 0.90—1.20, Waschpeen 0.80 1.60 per kist. RIJNSBURG, 27 Febr. Bloemenveiling. Cro- cussen blauw 1.20, geel 1.00, purper 1.30, Freesia's 4042 ct., Hyacinthen: gemengd 7.00—9.00, wit 8.509.00, rose 9.00. Narcissen: Alfred 20—24 ct„ Victoria 17—20 ct., Ornatus 11—14 ct. Tulpen: Yellow 24—26 ct.. Couronne d'Or 2830 ct.. Gele Prins 28—32 ct.,, Goudvink 36—42 ct., Moore 20—24 ct., La Reine Max 20—24 ctL, Albino 48— 54 ct., Witte Valk 26—30 ct., Theeroos 38—42 ct., El Toreador 4854 ct., Murillo 26—30 ct.', Van der Hoeff 38—44 ct. T 1

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3