VRAAGT uw WINKELIER GEBE's PRODUCTEN!! Spinsters en Twijnsters I0DSCH DAGBLAD - Tweede Woenfdag 19 Februari 1941 YISSCHERIJ-BERICHTEN TE KOOP DAMESKAPPERSBEDRIJF Jong Meisje, Uit de Rijnstreek VRAGENRUBRIEK GEBE's Jus f t tt tt GEBE's Soepen - GEBE's Soya - GEBE's Mayonnaise - GEBE's Koffie S. GEBE's Paneermeel COUPEUSE KWIKZILVER PRIMA HEERENKAPPER 6EVRAAGD Arbeidsongeval. r J* snid P. V., alhier, bekwam tijdens het Jgjfcen van een .stuk ijzer-dusdanig letsel oog, dat hij zich naar het Acad Zie- vgibuis moest begeven om zich onder genees- sfljxllge behandeling te stellen. Opbrengst collecte „Winterhulp". pe opbrengst der straatcollecte voor „Win terhulp Nederland" heeft f. 21,76 bedragen. Gevonden: een parapluie. Inlichtingen bij de politie. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Nicolaas Antonlus Adrianus z. van A. C. A. v. d. Berg en M. C. de Groot Marga- retha Maria, d. van J. Kortekaas en H. A. v. d. ^Overleden: Leo'nardus Petrus Zonneveld 74 jr. gehuwd met Anna Maria Steenvoorden Anna Maria Steenvoorden 68 jr. weduwe van Leo- isardus Petrus Zonneveld. Bijeenkomsten van den R.K. Volksbond. De afd. Voorhout van den Ned RK. Volks bond organiseerde twee f eestvergaderingen voor de leden met hun dames in het Parochie- huls. De voorzitter, de heer C. v. d. Burg, opende vaarna de onderaf deeling tooneel „Ons Genoe gen" opvoerde het tooneelspel „De Rare" van den bekenden Vlaamsciien tooneelschrijver Jac. Ballings. Het was een uitstekende opvoe ring Alle spelers hebben hun rollen goed be grepen en uitgebeeld, hetgeen een felicitatie teteekent voor de spelers, maar niét minder voor den regisseur, den heer Nic. v. d. Eist van Sassenheim. Tijdens de pauze' werd aan gekondigd de collecte van de onderafdeeling jlulp in Nood", waarvan de burgemeester, mr 'G, P. W. van Berckel, mededeelde, dat deze collecte werd georganiseerd in het teeken van de Winterhulp Nederlandactie. Spr. wees er op. dat het tot dusverre aan deze gemeente toe bedeelde aan behoeftigen verre de opbrengst der collecten in deze gemeente heeft overtrof- doch dat het zeker niet onwaarschijnlijk wordt, dat in de toekdmst de rollen weer eens worden omgedraaid. Spr. wees op de arme streken van ons land, zooals Drente, waar de bevolkingzeker niet in eigen nooden kan voor zien, Spr. moedigde daaróm het Winterhulp- werk Nederland ten zeerste in de belangstelling der gemeentenaren aan. De geestelijke adviseur, kapelaan Stoelinga, dankt de onderafdeeling tooneel voor het keu rige spel en voor de goede lessen, welke voor ieder uit dit stuk waren mede te nemen. Ook dankte spr. de muziek en vervolgens allen, die door hun houding en hun attentie tijdens bet spel zeker tot het welslagen van dë avonden hebben medegewerkt Het 40-jarig jubileum van Broeder Caspar. Broeder Caspar, overste van de congregatie van O. L. Vrouw ven Zeven Smarten en hoofd der Bisschoppelijke Njjverheidschool alhier, her dacht zijn 40-jarig jubileum. Den avond te voren om kwart over zes werd 'e jubilaris door de huisgenooten van de B.N.S. feestelijk ontvangen. De feestelijkheden werden ingezet met een plechtig Lof, gecelebreerd door rector L. M. v. d. Griendt.. 's Morgens om 10 uur was cle kapel van het Moederhuis geheel gevuld met familieleden, broeders en leerlingen van de school. De plechtige PI. Mis van dankbaarheid werd opgedragen door pastoor A, J. J. Leusen van Zoetermeer, broeder van den jubilaris tot intentie van de geestelijke en tijdelijke belangen belangen van den jubilaris en de congregatie. De celebrant werd geassisteerd door pastoor W. J. Warmenhoven van Voorhout, als diaken, en rector JL. M. v. d. Griendt als. subdiaken. Het mannenkoor voerde verdienstelijk de driestem mige H. Mis van Perosi uit. waarna om 12 uur de receptie- van de bewoners van het huis en de leeraren van de school plaats vond. Bij de H. Mis waren aanwezig de deken van ^'oordwijk, J. H. Borsboom. burgemeester mr. G. W. van Berckel en dr. H. A. G. Bots alhier. Om half twee. werd een receptie voor alle telangstellenden gehouden, waarna om half vijf «n plechtig danklof plaats vond, Tijdens de receptie werd door de leerlingen der B.N.S, muziek ten gehoore gebracht. - De plaatselijke melkslijters hebben den prijs der zoete melk met één cent per liter verhoogd en gebracht van 15 op 16 cent per liter. WARMOND. Vergadering R.K. Volksbond. Onder zeer groote belangstelling hield de afd. Warmond van den Ned. RK Volksbond een feestvergadering in hotel „De Stad Rome". De voorzitter, de heer J. Hogenboom, opende en begroette speciaal den pastoor en kapelaan C. Jongkind. Tevens introduceerde spreker het nieuwe muziek-ensemble, bestaandeuit de heeren Van den Kerkhof en Kortekaas. Nadat gezamenlijk het bondslied was gezongen, werd opgevoerd het Amerikaansche blijspel „Gezwo ren Kameraden", waarvan veel genoten is. Er is heerlijk gelachen en met .recht! De rolver- deeling was uitstekend en de grime was goed verzorgd door den heer G. Hoppezak uit Lei den. De heer J van Vliet was in zijn rol van landlooper zeer goed. Het was eerr uitstekend geslaagde avond; vooral den regisseur, den heer Elburg, komt lof toe. Geslaagde Bloemententoonstelling. De in hotel „De Zon" gehouden bloementen toonstelling is een zeer groot succes geworden. De inzendingen waren talrijk en schitterend. Het was een ware bloemenpracht; 'een genot voor bloemenliefhebbers! De kapelaan dankte ieder, die tot het welslagen van de tentoon stelling had medegewerkt. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Bernardus Marcellus, Z. van W. P. van der Holst en J. M. Méussen Greet, je Wilhelmina Berendina, D. van P. van Veen en J. Tuinman. Overleden: Mariane Ferdinanda Fraissinet 67 j., weduwe van E. G. A. L. ter Haar Theresia Maria van Beek 62 j., ongehuwd Stephanus Hendrik Parqui 35 jr.. echtgenoot van A. E. Batelaan Anna Christina Vuijk 83 j., onge huwd Joannes Antonlus Jongenelen 55 j„ echtgenoot van C. J. Rij naar ts. Ondertrouwd: H. J. Teunissen en J, A. Blink P. B A. Nijland en E. E. O. Romegialli J. v. d. Does en E. M. van Voren. GetrouwdF. A. Knijf en M C. Gardien. Gevonden voorwerpen. Belastingplaatje, schaatssleutel, poes, damesrijwiel, 3 honden, 2 rookworsten, 10- rittenkaart autobus, huissleutel, huissleu tel, sohop, vulpenhouder, knipmes, 2 cein turen. entreebewijzen, rozenkrans, wagen zeiltje; armband, sjaal, diverse handschoe nen. Te bevragen op het politiebureau. Vergadering oud-leerlingen Tuinboirwcursus. In het Wapen van Leiden hield de afd. Was senaar van den Bond van oud-leerlingen der Tuinbouwcursussen haar maandelijksche leden vergadering. De heer G. Verlind, 2e voorzitter opende, waarna de heer J, Hermsen een praatje hield over „Raaphorst", „de Pauw" enz., waarbij hij vertelde dat in 1847 het hoogste binnenduin werd verhoogd met den grond van de thans in het landgoed liggende vijver, welke hoogte'thans d^ Seringcnberg is geworden, waarvan' op de top een prachtig uitzicht is op de omgeving. Na een interessante bespreking volgde een oriënteeringsprijsvraag over Dahlia's. Clivia's, wortelen, tooverhazelaar en tomaten, waarvan de uitslag op de volgende vergadering wordt be kend gemaakt. Na de rondvraag, volgde sluiting van deze geanimeerde vergadering. Aanhouding. Alhier is aangehouden de zwerver R. zonder vaste woon- of verblijfplaats, die gezocht werd wegens verduistering. Hij is aan de Haagsche Politie overgegeven. Diefstallen. B. alhier deed aangifte van diefstal van een partij linnengoed ter waarde van f. 450 uiteen kamer boven een garage aan den Buurtweg. Gevonden voorwerpen. 2 Sleutels, rekenboekje, 3 portemonnaies met inhoud, stuk speelgoed, armband, 2 honden, bril, actetasch met Inhoud, bankbiljet, div. hand schoenen, kist «met inhoud, vulpotlood, rol- schaatssleutel, - horlogeketting, kwartiermuts, sjaal, gouden kruisje, geldbedrag. Te bevragen aan het politiebureau. v. d. D. alhier deed aangifte van diefstal van zijn fiets achter een perceel, op het Plein. S. uit Leiden deed van eenzelfde feit aan gifte;. zijn nets stond achter een perceel aan den Deyl. Bekeurd zijn wegens overtreding van de Arbeidswet K. van V. en W. alhier. ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Overleden: L. Immerzeel'78 j. De bisschop van Haarlem heeft tot pastoor te Broek op Langendijk benoemd pastoor C. A. Moons alhier. ZOETERWOUDE. Vergadering „Het Wit-Gele Kruis". De R.K. Vereeniging „Het Wit-Gele Kruis St. Elisabeth" hield haar Algemeene Ledenver gadering in het Parochiehuis aan den Schen- kelweg. De waarnemend voorzitter de heer Vlasveld, herdacht den heer C. H. de Boer. die van de oprichting der vereeniging af voorzitter is ge weest. Voor de zielenrust van dit eminente lid worden dan eenige gebeden gestort. De notulen werden gelezen en goedgekeurd. In het jaarverslag van den Secretaris werd hulde gebracht aan den oud-voorzitter den heer C. H. dé Boer, voor wien het Kruiswerk een levenstaak is geweèst. In het'bestuur zijn geen veranderingen voor gekomen.'Het ledental steeg van 406 tot 415. Er werden in 1940 twee bestuursvergaderingen en 1 ledenvergadering gehouden. Door de E.H.B.O.- onderafdeeling werd wederom een cursus ge geven. waarvan het resultaat was 20 gediplo meerde E.H.B.O.-ers. 289 maal werd materieel uitgeleend De zuster is in 23 gezinnen geweest voor kraamverpleging. Voorts heeft zij 2416 bezoeken afgelegd by 87 patiënten, terwijl zij 303 huisbezoeken heeft ge daan bij T.B.C.-patiënten. 10 Patiënten werden in sanatoria verpleegd, waarvan er 4 zijn terug gekomen. terwijl 1 overleëd. Bovendien bracht de zuster nog 301 bezoeken bij zuigelingen. Aan de Zuster werd dank ge bracht voor al haar verdienstelijk werk. De rekening van de afd. T.B.C. gaf in ont vangsten f.5723 78 en in uitgaven f. 5903,69,der halve een nadeelig slot van Sc 179 91. De ontvangsten van de wijkverpleging be droegen f. 3416.55 en de uitgaven f. 3368.30. Het batig saldo bedroeg dus f. 48.25. Namens de commissie van onderzoek der rekeningen deelde de heer C. P. J. Paardekooper mede, dat alles in orde was bevonden. De aftr. bestuursleden de heeren Jac. de Jong en J. Vlasveld werden herkozen. In de vacature C. H. de Boer werd gekozen de heer A. J. van Bennekom. Als afgevaardigde en plaatsvervanger naar de vergaderingen van dén Bond werden aangewe zen resp. de heeren P. C. Paardekooper en J. Vlasveld. De Secretaris deelde mede. dat de Zuster in verband met haar ziekte wordt vervangen door Zuster Visser. Het Bestuur heeft de begrootingen voor 1941 vastgesteld in ontvangsten en uitgaven als volgt: Wijkverpleging f.3080; TB.C. ontvangsten f. 5587,25 en uitgaven f.5870; derhalve een na deelig slot van f. 282,75. Hierna sluiting. ALKEMADE. Vastenavond-uitvoering Volksbond. In de „Vierheemskinderen" vond een vasten avonduitvoering plaats uitgaande van den R.-K. Volksbond. Opgevoerd werd het tooneelspel „Het Verleden", waarvan de aanwezigen zeer genoten hebben. Alle aanwezigen keerden voldaan huiswaarts. Voor een geheel gevulde zaal gaf de orkestvereeniging gisteravond een zeer ge slaagde muziekuitvoering in de Pancratius- zaal te Roelofarendsveen. De avond werd geopend door kapelaan von Fisenne, die allen welkom heette en erop wees, dat de orkestvereeniging onder de bekwame lei ding van den heer D. van Wouw vele uren had besteed om aan hét publiek iets goeds ten gehoore te brengen. Na een pittigen marsch volgde de ouverture „La coeur de dame", welke zeer goed werd weergegeven. De overige nummers werden eveneens goed vertolkt en oogstten luiden bijval. In de pauze werd men vergast op een accordeon duet van de heeren Verdel en Van der Meer. Zij brachten- populaire wijsjes ten gehoore, die eveneens in den smaak vielen. Het hoofdnummer was „An den schonen blauen Donau", voor orkest met gemengd koo. Dit stuk werd ijg. verband met het succes'gebisseerd. Het'"dankwoord van den geestelijk adviseur was alleszins op zijn plaats. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Johannes Leonardus z. van J. J. Bontje en A. J. Zwetsloot Maria Jo hanna, d. van J. H. Meijer en J. Engel Catharina Adriana d, van Jac. E. Spierenburg en J. C. Huigsloot Elisabeth Jacoba Adriana d. van G. J. v. d. Meer en C. M. van Zeil Alida Maria d. van W. L. van Klink en J. M. van Amsterdam Adrianus Petrus z. van M. Kennis en J. Th. Zoet Petrus Franciscus en Wilhelmus Petrus _zoons van C. F. v. d. Berg en M. K. van Seggelen Johanna Clasina d. van L. van Es en C. A. van Zoen Josephina Maria d. van E. J. Akerboom en M. W. Zoet. Overleden; J. Senne 77 jr. A. Zandbergen 62 jr. M. M. Witjes 1 jr. J. N. Los 77 jr. J. C. v. d. Meer 76 jr. M. C. Waake 81 jr. Gehuwd: J. Spruit 42 jr. en J. M. Koek 30 jr. C. S. de Jong 26 jr. en A. J. Bakker 25 jr. ALPHEN. HET WATERVERBRUIK VOOR DE LAGERE HUURKLASSEN. Verhooging der minima. In aansluiting op hetgeen door B. en W. in het antwoord op het rapport van het verhandelde in de afd. tot onderzoek der begrooting voor 1941 is te kennen gegeven, deelen zij den raad verder nog mede: Uit een onderzoek is gebleken, dat in een deel van de perceelen van de lagere huurklassen het normaal waterverbruik jneer bedraagt dan de in de verordening op de waterleve ring genoemde minima, hetgeen het voor de belanghebbenden nadeelig gevolg hèeft, dat het meer verbruikte water moet wor den betaald tegen 25 cent per M3. Bij nor maal waterverbruik zijn kennelijk de thans toegestane minima voor meerbedoelde per ceelen niet steeds voldoende, waarom ver hooging hiervan reeds uit algemeen hy giënisch oogpunt gewenscht is te achten. Verhooging met 2 M3. wordt redelijk en voldoende geacht. Voorts willen B. en W. van deze gelegenheid gebruik maken om te voldoen aan den reeds meermalen geuiten wensch, aan de groote gezinnen waarbij wordt gedacht aan gezinnen van meer dan 7 personen in dezen nog eenige extra tegemoetkoming te verleenen. B. en W. meenen dit doel te bereiken, door opne ming van een bepaling, dat voor perceelen, behoorende tot een der vier laagste huur klassen, die bewoond worden door gezin nen van meer dan 7 personen, de minima met nog 2 M3. extra te verhoogen. De uit de hier voorgestelde maatregelen verwach te mindere ontvangsten worden geraamd op roiid f. 1000 per jaar. B. en W. stellen den raad voor tot een en ander te beslui ten en tot vaststelling van een daarvoor ontworpen verordening. De meerderheid van de commissie van bijstand voor de water- en lichtbedrijven vereenigt zich met dit voorstel. Vaten met olie opgevischt. Nabij de Heul zijn twee vaten met olie en een vat met slaolie opgevischt. Daar een en ander vermoedelijk afkomstig is van de onlangs gepleegde diefstallen, wordt door de politie een onderzoek ingesteld. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Lena d. van J. de Kooter en E. G. Lagerweij Jan z. van M. Hoogendoorn en N. C. van Spanje. Getrouwd: J. J. van Holsteyn 28 jr. en C. A, Rijnbeek 29 jr. Overleden: Antje van Gemeren, echtgen. van A. Metselaar 74 jr. Hermanus Middelkoop 37 jr. Mietje Zandvliet wed. van G. Belt 81 jr. Dirkje Vis 76 jr. Cornells Overvliet 76 jr. Gevonden voorwerpen. Rijwielbelastingmerk, vulpen, padvindersriem. portemonnaie met inhoud en 2 wanten. Inlichtingen politiebureau. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana Maria, d. van H. Hogenes en van E. v. d. Leede, Diefstal van aardappel». Bij den heer M. alhier werden opgeveer 8 H.L. aardappels, die in den tuin waren ingekuild, gestolen. De politie stelt een on derzoek in. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Antonie Cornells z. van W. van Zutphen 'en M. van Mourik Antonlus Johannes z. van M. van Koert en A. Janmaat. Opbrengst der Winterhulpcollecte. De in deze gemeente gehouden collecte voor de Winterhulp heeft opgebracht f. 69,85. Tot leden van het RK. Armbestuur zijn benoemd in de plaats van de heeren A. J. Verhaar, die kerkmeester werd en M J. H. Bots. die bedankte, de heeren P. van der Weijden Dzn. en J. A. Schoonderwoerd. I RIJNZATERWOUDE. De bevolking. De bevolking dezer gemeente bestond op 1 Januari 1941 uit 390 mannen en 368 vrou wen, totaal 750 zielen. Op 1 Januari 1940 was het aantal zielen 726. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Maria, D. van S. P. Hoogervorst en G. M. Pieterse Hendrikus Adrianus Antonius, Z. van Th. J. Lek en M W. van Straalen Jacobus Henrleus Jozef. Z. van L. A. Akerboom en A. H. E. Heins Aliaa Hendrika, D. van W. Touw en L C. Fransen. Overleden: Gerrit van Harten 94 j. Jan netje Vis 60 j., weduwe van Hermanus van Harten Johanna Hoek, echtgenoote van Jo hannes Wilhelmus Verlaan 44 j. Gehuwd: Wilhelmus Schuurbiers 23 j. te Woensdrecht en Geertruida Wilhelmina van der Laan 19 j. te Ter-Aar. Opbrengst collecte Winterhulp. De collecte voor de Winterhulp op 15 en 16 Febr. j.l heeft ruim f. 120 opgebracht. VISCHPRÏJZEN. IJMUIDEN, 19 Febr. Bot f.4538; kleine bot f.31; kleine schol f.4727; pufschol f.2512; schar f.4033; kleine schar f.2312; puf schar f. 7,505; wij ting f.20—17 (alles per 50 KG). Tongen f. 6,90 6 per KG.; kabeljauw f.167,50 per stuk; gullen f. 5,504,60 per stuk Zoetwatervisch: Voor 35—33 ct.; baars 36 et.; snoek 80—74 ct.; blei 50—48 ct.; karper f. 1,10; zeelt 88 ct.; snoekbaars f.2; spiering 6862 ct. (alles per KG.), Besomming loggers: KW 103 f.2526; KW 104 f.1485; KW 178 f.85; KW 108 f.88. Besomming kotter: KW 92 f.82. LEIMUIDEN. RAADSAGENDA. De Raad komt morgen in openbare ver gadering bijeen, ter behandeling van de volgende punten: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Wij ziging veldwachtersverordening. 4. Behan deling verzoeken bijz. scholen om voorschot op de vergoeding art. 101 der L.O.-wetover 1941. 5. Voorstel tot toekenning van een tij delijke toelage aan het lager bezoldigd ge- meentepersoneel. 6. Wijziging begrooting dienst 1940 en 1941. c De Bevolking. De bevolking dezer gemeente bestond op 1 Jan. 1941 uit 1092 mannen en 1069 vrou wen. Totaal 2161. Op 1 Jan. 1940 was het aantal zielen 2162. Onbekenden hebben zich tijdens af wezigheid van den heer J. v. D. toegang tot diens woning verschaft. Een bedrag van ongeveer f. 10 wordt vermist. De politie stelt een onderzoek in. Burgerlijke Stand. Overleden: C. van Velzen 68 jr. echtgen. van K. VerlaanH. P. Horree 75 jr. echtgen. van A. van Wieringen Th. Roos 78 jr. wedn. van M. Wijdenes Jac. van 't Woud, 64 jr. ongeh. K. L. te L. Bij een drogist kan men u vol ledig inlichten. V. te L. Wilt u dezen zaakgelastigde schrij ven, dan moet het adres luiden: Al Consulado General de los Paises-Bajos, W. F. Zeegers, Lissabon, Portugal. Deze brief moet normaal worden gefrankeerd. H. j. K. te L. De belasting bedraagt f264,62. A. O. te L. De loonbelasting bedraagt f. 6,50 per maand. In verband met de op U drukkende buiten gewone lasten, kunt U den Inspecteur der Di recte belastingen verzoeken op de loonbelasting- kaart een aanteekening te stellen, inhoudende dat een bepaald bedrag in mindering wordt gebracht. Mej. S. te L. Waneer geen loonbelasting wordt betaald, dan wordt geen ontheffing ver leend. Het gedeelte van den aanslag, dat geacht kan worden betrekking te hebben op het tijdvak 1 Jan. 1941 t.m. 30 April 1941, wordt beschouwd als een voorheffing op den aanslag in de inkom stenbelasting over 1941, welke zal v/orden gehe ven, overeenkomstig de te verwachten nieuwe wettelijke bepalingen. In het andere door U bedoelde geval, wordt alleen ontheffing verleend van dat gedeelte van uw inkomen, dat uitsluitend uit loon heeft bestaan. A. H. te L, De werkgever is verplicht op het tijdstip waarop het loon wordt uitbetaald, verrekend of op eenigerlei andere wijze ter beschikking van der\ werknemer wordt gesteld, de verschuldigde belasting in de houden. Wij geven U in overweging, onder uiteenzet ting van de feiten, inlichtingen dienaangaande te vragen aan den Inspecteur der Directe be lastingen te Leiden le afd. UTRECHT JAARBEURS STAND 3000 UTRECHT JAARBEURS STAND 3000 ^GÉBÉSurrogatenfabrie^C^V^Reguliers2rach^^L^Amsterdan^C^Tel^^375^33545^ 7.455 gevr. voor vlotte confectie- Japonnen, tevens voor de maat- af deeling. Alleen zij met erva- rïHg en practische routine ge lieven te refleotèeren. Brieven met opg. van ref. en verlangd salaris Bur. v. d. BI. no. 7786a. Voor geldbelegging eenige Puistige PANDEN te koop. Blieven Bur. van dit Blad onder no. 7453. Bij de N.V. Sajetfabrieken P. CLOS LEEM BRUGGEN kunnen 7435 geplaatst worden. Aanm.: kantoor Langegracht 8-12. Ter o-vername aangeboden tegen bdlldjiken prijs op mooiste gedeelte Breestraat, eerste etage met ruime woning. Huurprijs met inbegrip water f.37.per: maande - Brieven aan het Bureau van dit Blad onder no. 8021a. - Iedere hoeveelheid gevraagd. Hoogste prijs. Brieven Bur. v. d. Blad onder. no. 7456. Voor 7458 liefst in het bezit v>an de aikte L.O., bestaat gelegenheid in de Oegstgeester Montessori school praktisch werkzaam te zijn. - Brieven aan het Hbofd der school, Gëversstraat 46, Oegstgeest. Inschrijving van leerlingen voor den op 1 April a.s. aanvangenden tweejarigen cursus tot opleiding van Ass. Grond- en Boordwerktuig kundige bij de Luchtvaart aan de Dagnijverheidsschool voor de luchtvaart van de Stichting „Nederlandsch Luchtvaart Instituut" (gesubs. ingev. de N.O. wet) Zeezwaluwhof 26, Den Haag. Eischen van toelpting: a) Getuigschrift technische vakken Ambachtsschool. b) Diploma of 3 jaar U.L.O. Prospectus gratis op aanvrage verkrijgbaar. Aangifte ulter- lijk vóór 1 Maart D<( Wordt gevr. In gezin v. 2 pers., met 1 Maart oi later, net MEISJE ALLEEN, v. d. en n., zelfst. kunn. koken en werken. Goed loon. V. g. g. v. Aanm. Mevr. LUCAjRDIE, Violenweg 4, bij de Witte Bnig, Den Haag. 7437 gevr., goed kunnende knippen en scheren. Alleen prima' vak man gelieve te reflecteeren. Adres: DEELSTRA, Dames- en Heerenkapper, Alphen a.d. Rijn 7463 goederenbeurs "«rchtstees 4. N. Beesten- T,,., 7—9- (Veemarkt), 4 !®f- 24013, koopt steeds contant Inboedels, for ten. kachels, haarden, nrtÜF ecwlchtenbas- J^es. brandkasten, enz. „aagt inlichtingen. Van Sfls adres: A. J. HART- uÜT' Telef 24013- °ok '"eeren, herstellen. WOONBOOT Te koop gevraagd, In goe den staat zijnde woonboot Brieven met opgaaf -van prijs en omschrijving Bur. v. d. Blad ond. No. 7859 k. MELK WIJK JE of melkzaakjc te-,koop ge vraagd, liefst in Leiden Brieven met opga'af van omzet en prijs ond. stren ge geheimhouding aan het Bur. van dit Blad onder No. 7761 k. Oude gramofoonplaten Wegens materlaalschaarsch- te voor de smeltkroes, tegen de hoogste waarde te koop gevraagd. Dit mate riaal wordt desgewenscht aan huls afgehaald. L. VAN GEELEN. Haar lemmerstraat 55. Tel. 20593 Philips radiotoestel Concerto of dergelijk type te koop gevraagd. Adres: Hoogmadescheweg 25, te Leiderdorp. EIKEN ORGEL Gevraagd eiken orgel, 3-5 spel. -doorl; harp. Aanb.: J. A. VAN BEEK, Tous- salntstraat 39, Alphen a/d. Rijn. TUINLAND Te .huur. gevraagd c.a. -40 Roe tuinland, omtrek Hoo- gè/ Rijndijk-. Brieven met -opgaVe Vlüt- prijs en lig ging Bur. van dit Blad on der No. 7989 k. T PIANO te koop gevraagd. Br léven met opgaaf van prijs aan het Bur. van dit Blad on der No. 7976 k. HEERENCOSTUUM Fatsoenlijke weduwe met 6 kinderen, jzoekt ter over name voor haar oudste zoon van 17 Jaar, een cos- tuum om 's Zondags te dragen. Brieven Bur. v. d."Blad onder No. 7877 k. MARQUIS Te koop gevraagd tn-. goe*- den staat verkeerende marr quis, breed 240 c.M. Brieven Bur. v. d Blad onder No. 7989 k. KOLDERS Te koop gevraagd 90 stuks kolders, lang pl.m". 3 M. - Prjjsaanbledlng aan: J. DIETZ, Galgewater 19 Lei den. WOONSCHEEPJE té 'koop gevraagd (staal cn tevens een motorjacht je. Brieven met bizonder- heden en afmetingen Bur. LUXE AUTO 1936 te koop gevraagd, Uefst Ford of Chevrolet, in goe den staat. Offerte met om schrijving en uitersten v. d. Blad onder No 789 lk PrU® Bur- van dlt Blad onder No. 7955. Wilt gij uw huisorgel verkopen, zend dan be richt en w(J komen bij u kijken. Ook een tafelbll- Jart gevraagd. A. J. v. d. -HEYDEN, Oude Varken markt 10, Lelden. HANDNAAIMACHINE gevraagd, voor Jonggehuw den. Brieven met prijs enz. Bur. v. d. Blad onder No. 7999 k. ZEILBOOTJE Te koop gevraagd, zeil bootje. B.M. of Iets der gelijks. Brieven met om schrijving en uiterste nr;|s aan: Ph. J. BAKKER, Hoofdstr. 189, Sassenheim. automobielen Tc koop gevraagd, zoowel luxe als vrachtautomo- blclen. Rbndljk Garage, Tel. 23605. F. C. HOL. 3—1

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7