Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bled Woensdag 19 Februari 1941 Weïke bon is geldig? Japan's Officieeie Kennisgevingen Uiteenzetting van politiek AGENDA Verklaring van isjü Bemiddeling aangeboden. Opgave van Heden laatste dag: Boter en vet Eieren 19 Februari Honden -en Kattenbrood Kaas Koffie en thee Petroleum Suiker Vleesch en vleeschwaren Zeep Winterhulp Nederland Brandstoffen Brood en bloem Grutterswaren HILLEGOM. Opbrengst Collecte „Winterhulp." De straatcollecte, welke Vrijdag en Za terdag J.l. ten bate van Winterhulp Neder land in deze gemeente door het politiecorps werd gehouden, heeft f. 67 opgebracht. HET SPITTEN VAN CULTUURGRONDEN. Uitvoering in werkverschaffing. Bij tal van bloemisten is men thans be zig met het bij wijze van werkverruiming spitten van cultuurgronden. Reeds werden 150 arbeiders bij deze werkzaamheden ge plaatst; einde dezer week zullen vermoe delijk geen werklooze landarbeiders meer in de steunverleening zijn opgenomen. KATWIJK. RAADSAGENDA. De raad komt Vrijdagmiddag a.s. te 2 uur bijeen, ter behandeling van de volgende punten. 1. Vaststelling .van de notulen no. 399 der vergadering van 22 Januari 1941. 2. Mede- deeling van ingekomen stukken. 3. Benoe ming lid van de Commissie van Toezicht op de openbare bewaarschool te Katwijk aan den Rijn. 4. Prae-advies op het verzoek van de Commissie van Beheer der Hervormde scholen om ingevolge art. 72 der Lager-on- derwijswet 1920 medewerking te verleenen tot het aanschaffen van leermiddelen. 5. Behandeling va nde bedrijfsbegrootinge'n en- de gemeentebegrooting voor den dienst 1941. 6. Voorstel tot het bepalen van de uitkeering per leerling van de scholen voor bijzonder lager onderwijs en de bijzondere school voor uitgebreid lager onderwijs. 7. Rondvraag. KATWIJK AAN DEN RIJN. Nachtelijke diefstallen. Des nachts heeft men kans gezien zich de wasch onrechtmatig toe te eigenen van eenige gezinnen, die aan ben Noordwijker- weg wonen. Deze wasch hing buiten om te drogen. Bij een anderen bewoner werden ook konijnen meegenomen. Men had in den voornacht wel iets verdachts gehoord, doch er verder geen aandacht aan ge schonken. De politie stelt een nauwkeurig onderzoek in. Voetspoion zijn reeds gevon den. LEIDSCHENDAM. RAADSAGENDA. Vaststelling der Gemeentebegrooting. De raad vergaderde. Het voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke re geling. Inzake het gewoon openbaar lager onderwijs met de gemeente Voorburg tot toelating van leerlingen tot scholen in dié gemeente werd aangenomen, evenals het voorstel om de uurloonen van het brand weerpersoneel voor de toepassing der pen sioenwet 1922 aan te merken als tijdelijke inkomsten en 6°/o toeslag toe te kennen aan het gemeentepersóneel, en dat tot verpachting a f.75 p. jaar van.een stuk welland aan den Veenweg aan den heer Buitelaar, alsmede dat tot aanvaarding van een geschenk voor het nieuwe gemeen tehuis. Hierna volgde behandeling der Bedrijfs- begrootingen en de Gemeentebegrooting 1941. Bij de alg. beschouwingen over de ge meentebegrooting 1941, bracht de heer Vink weth. de Koning dank voor het vele werk als loco-burgemeester verricht; van burgemeester Banning hoopte hij, dat deze zich hier in de lage landen zal thuis ge voelen. Voorts maakte hij nog diverse opmerkin gen over de Begrooting. De heer Wlllemse bewonderde het opti misme van B. en W. Brandweer, bedrijven enz. zuilen met moeilijkheden te kampen hebben. Zwaar zal ook de taak zijn van het hoofd der politie, daar 'orde en rust zoo zeer noodig zijn. De voorzitter dankte voor de vriendelijke woorden. De Bedrijfsbegrootingen Gas: Inkomsten f. 28152.96, uitgaven f. 32858.16. Electrici- telt; Inkomsten f. 34289.31, uitgaven f. 19711.61 werden z.hst. onveranderd vast gesteld. Hierna werd de Gemeentebegroo ting 1941 besproken. Na discussie werd z.h. st. besloten dat B. en W. een ambtenaar zullen aanwijzen voor het maken van het Raadsverslag tegen f. 100 p. j. Z.h.st. werd een voorstel Koerts tot ver hooging van de subsidie Groene Kruis en Wit Gele Kruis van f. 400.op f. 600. aangenomen, waarbij ook de subsidie aan het Roode Kruis werd verhoogd van f. 40.- op f. 100.—. Na nog diverse besprekingen o.a. over het gymnastiekonderwijs en de salarissen van het distributiepersoneel werd de begrootmg z. h. st. vastgesteld. Inkomsten f. 523.369.58, uitgaven f. 593.996.67. Nadeelig slot f. 70.627.09. Kapitaaldienst. Inkomsten f. 196.881.83, uitgaven f. 221.453.55. Nadeelig slot f. 24.571.72. De begrooting schoolartsendienst (inkom sten f. 9000, uitgaven f. 9000) werd niet in stemming gebracht. Inzake de kwestie Klusman werd besloten dat de voorzitter deze zaak zal bestudeeren; zij zal de volgende vergadering weer aan de orde komen. Burgerlijke Stand. Bevallen: P. M. Matla geb. van der Helm Z. D. Pauwels geb. van der Niet. Z. A. Schouten geb. Schouten. D. M. W. Arkesteyn geb. Bier huis, Z. Getrouwd: J. W. F. van Amersfoort en M. B. Chr. J. Burgsteyn. 100 liter benzine ontvreemd. Door middel van braak heeft men zich des nachts toegang verschaft tot de garage van de brandweer aan den Achterweg. Ontvreemd zijn ca. 100 liter benzine. Het nieuwe Gemeentehuis. Naarmate de voltooiing van het nieuwe gemeentehuis vordert, wordt het door meerdere gemeentediensten in gebruik ge nomen. Thans is het kantoor van den gemeente ontvanger er in ondergebracht, terwijl reeds Vrijdag a,s. Sociale Zaken met Maat schappelijk Hulpbetoon volgt. Jaarvergadering Ger. Jeugdverbond. Onder leiding van ds. Boukema hield de afdeeling van het Geref. Jeugdverbond haar jaarvergadering in het dienstgebouw van de Geref. Kerk. Goedgekeurd werden de jaarverslagen van secretaris en penningmeester. Aan het slot sprak mej. Hoesktra over het leven van Johan van Oldebarneveldt en de heer Quartel over dr. A. Kuyper, de laatste als predikant en ais staatsman. Bi] K, aan het Achterom is een varken door de pest aangetast en gestorven. Het cadaver is door het destructiebedrijf uit Over- schie vernietigd. Terwijl de melkslfjter Van R. zijn bak fiets onbeheerd in de Veenestraat liet staan, heeft men daaruit 11 pond margarine ont vreemd. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. RIJNSBURG. Burgerlijke Staand. Geboren: Johanna, d. van H. v. d. Gug- ten en W. Vianen Jacobus Gerardus, z. van J. de Mooy en M. Brittij n. Geboren: Wilhelmina Johanna, D. van H. v. d. Gugten en W. Vianen Jacobus Gerardus, Z van J. de Mooy en M. Brittijn. Getrouwd: W. L. v. d. Gugten en M. Mourik. Getrouwd: W. L. v. d. Gugten en M. Mourik. SASSENHEIM. LEERZAME TUINBOUW- VOORLICHTINGSDAG. Spiekers de heeren Te Mey en Nijssen. Het DNB meldt uit Tokio: In de buitenlandscfhe persconferentie heeft gezant Isjii, de woordvoerder van het regeeringspersbureau, een verklaring afge legd betreffende den toestand in het Verre Oosten, welke, naar de woordvoerder be toogde, beschouwd diende te orden als een verklaring van de Japansche regeering. Verscheidene alarmeerende geruchten,1 aldus de verklaring van gezant Isjii, wek ken den indruk also, de toestand in Oost- Azië uiterst gespannen geworden is. Japan is verrast, dat eenige vreenn" 3 landen zich met deze beweerde spanning bezig houden en wenscht daarom nadrukkelijk te ver klaren, dat er geen reden voor alarmeeren de berichten over den toestand in het Verre Oosten bestaat. Japan herhaalt, dat het doel van het drie-mogendhed m-pact vreedzaam is. Het kan daarom niet nalaten een zekere bezorgdheid, om niet te zeggen groote vrees, te koesteren ten aanzien van de oorlogsvoorbereidingen van de Britsehe en van de Amerikaansche regeeri 3. De pers maakt melding van Britsch en Amerikaansch optreden. De hier door ontstane vrees heeft in Japan tot de opvatting geleid, dat Japan geen tijd mag verliezen om noodige stappen te ondernemen, teneinde aan de ergste mogelijkheden in den Stillen Oceaan het hoofd te bieden. De tegenwoordige Vleesch- en vleesch- warenbon nr. 1. BOTER- en VETBON nr .21: T/m 28 Fe bruari mogen de winkeliers op reeds eerder ontvangen bonnen V= flesch sla-olie afleveren, doch bon 21 niet meer ter inwisseling aannemen. BOTER- en VETBON nr. 3 tnieuwe kaart) (t.m. 23 Februari) 250 gr. boter of margarine of 200 gr.vet BOTER- en VETBON nr. 2 (nieuwe kaart) t.m. 2 Maart) 250 gr. boter of margarine. BROODBON nr. 3 (nieuwe kaart) (tot en met 2 Maart; 24 Febr.3 Maart niet in restaurants, e.d.) 100 gram brood of 1 rantsoen gebak. BLOEMKAARTBON nr. 4 (t.m. 23 Febr.): 50 gram brood of rantsoen gebak of 35 gr tarwemeel, tarwebloem, rogge meel. roggebloem, zelfrijzend bakmeel of boekweitmeel. BON nr. 4 (nieuwe kaart) (tot en met 23 Februari; 1724 Febr. niet in restau rants, e.d.) BON ni\ 5 (nieuwe kaart): (tot en met 2 Maart; 24 Febr. tot 3 Maart niet in restaurants e.d.): 1 ei. toestand vereischt een hoogst verant woordelijke staatsleiding. Japan is be reid, als bemiddelaar op te treden of op andere wijze werkzaam te zijn* ten einde normale toestanden te herstellen en wel niet alleen in groob-Oost-Azië, maar ock elders ter wereld. De leiding gevende mogendheden hebben een groote verantwoording ten aanzien van het herstel van den wereldvrede. Een dergelijke verantwoording kan echter alleen door een verstandige staatslei ding in groot verband worden bereikt, welke bereid is ook te luisteren naar de verlangens en meeningen van anderen. Op de vraag wat verstaan moet worden onder oorlogsvoorbereidingen van de En- gelsche en Amerikaansche regeering, ver wees de woordvoerder naar de versterkin gen van Samoa, Guam, het leggen van mij nen bij Singapore enz. ^let is niet verstan dig van andere landen, zoo ?rvt 'gde de woordvoerder, Japan uit te dagen. Op een andere vraag bevestigde Isjii, dat Craigie, de Britsehe ambassadeur, de, laatste dagen een onderhoud met Matecoom gehad heeft, waarbij de algemeene toestand is bespro ken. Een verzoek aan Japa~ om als bemid delaar voor het verkrijgen van vrede op te treden, heeft Craigie daarbij evenwel niet gedaan. Het bemiddelingsvoorstel werd gedaan, daar uit verschillend deelen "an de wereld alarmeerende berichten binnenkwamen, die betrekking hadden op ontwikkelingsmoge lijkheden in de nabije toekomst. (Nadruk verboden) BON nr. 92 (t.m. 21 Februari): 250 gr rijst, rijstebloem, rijstemeel of gruttenmeel. Rantsoenbonnen rijst en havermout zijn doorloopend geldig. BÓN nr. 15 (speciale kaart) (t.m. 28 Febr.) 3—10 K.G. honden- en l'/i K.G kat tenbrood. BONNEN nr. 19. 32, 45 en 58 (t.m. 23 Fe bruari) elke bon 100 gram kaas BON nr. 2 (nieuwe kaart) (t.m. 16 Maart): 125 gram koffie of 50 gram thee. BON nr. 8 (tun 23 Februari) en ZEGEL D (t/m, 23 Februari, uitsluitend voor huisverüchting) 2 liter petroleum. BON nr. 6 (nieuwe kaart)(tot en met 16 Maart) 1000 gram suiker. VLEESCHBON nr. 1 (nieaiwe kaart) (t.m. 19 Februari): VLEESCHBON nr. 2 (nieuwe kaart): (t.m. 2 Maart) 100 gram vleesch inclusief been of vleeschwaren VLEESCHWARENBON nr. 1 (nieuwe kaart) (t.m. 19 Februari); VLEESCHWARENBON nr. 2 (nieuwe kaart) (t.m. 2 Maart): 75 gram gerookt oi gekookt varkens-, rund- of kalfsvleesch of gerookte worst. 100 gr gekookte worst. 125 gr. lever worst of 150 gr bloedworst. Op een persconferentie vroeg een inter- pellant aan Ohasji in hoeverre de toestand werd geraakt door artikel 2 van het Drie- mogendhedenpact, waarbij Duitschland en Italië er in toestemden het leiderschap van Japan bij de vestiging van een nieuwe orde in Groot-Oost-Azië te erkennen en te eer biedigen. Hierop antwoordde Ohasji door de Ja pansche bemiddeling in het geschil tus- schen Thailand en Fransch Indo-China te noemen, waaraan hij toevoegde: „Het be te ekent, dat Japan de verantwoordelijk heid op zich neemt om er voor te zorgen, dat er geen geschil zal ontstaan tusschen de verschillende volken in dit deel van de wereld, ten einde hun geluk en welvaart te bevorderen. Het beteekent niet, dat Ja pan er toe zal overgaan gebruik te maken van geweld om ze te bezetten of te ver overen". ENGELSCHEN EN AMERIKANEN VERLATEN HANKAU NIET. Ofschoon onder de Britsehe inwoners te Hankau onrust heerscht als gevolg van de jongste herhaling der Britsehe autoritei ten om te vertrekken, hebben de Engel- schen na herhaalde besprekingen besloten, geen van allen de stad te verlaten. In- deze stad bedraagt hun aantal meer dan 150 en hun zakenrelaties zijn meestal zoo om vattend, dat met hun vertrek zeer veeltijd gemoeid is. Ook het vertrek der Amerikanen uit deze stad vertoont geen voortgang: sinds den eersten raad hiertoe zijn er slechts dertig weggegaan. Meer dan 140 Amerikanen blij ven in de stad en wachten rustig af, zon der dat iets op hun vertrek duidt. (Domei) AUSTRALISCHE SOLDATEN IN SINGAPORE Duizenden Australische soldaten zijn, naar uit Singapore gemeld wordt, met een omvangrijk troepenconvooi daar aangeko men. Het betreft de grootste militaire een heid, die tot dusver in Singapore aan land is gezet. De Australische troepen zullen de garnizoenen op Malakka versterken. (D.N.B.) HEDEN. Marekerk: Sprekers: ds. De Wit en ds. Pop uur nam. Donderdag. lste Binnenvestgr. 21: Nomateg. Spr. M. Her mans. 3 uur nam. Leger des Heils: Inzegeningssaznenkomst fe 7]A uur nam Plantsoen 43: Ledenvergadering Ver. „Tot Steun". 2Vz uur nam. Stadszaal: Nationaal Front. Spr. Arnold Meyer 7.45 uur nam. BIOSCOPEN. t 18 Jaar; 14 Jaar; S alle leeftijden. Luxor-theater: „Jij bent mijn leven" 8. Dagelijks aam. 2 en 8 uur. 's Zondags 2—7 uur doorL voorstelling. Lido-theater: „De wildernis roept" t. Dagelijks 7% uur nam.; '8 Zondags te 2, 4,30 en 7U cl Woensd en Zaterd. matinée 2.30 u. Trianon-theater: „Haar privé-secretaris" Dagelijks 2 en 8 u. 's Zondags van 2—6.30 uur door! voorstelling. Casino-Theater: „Singende Jugend" 8 Dagelijks 8 uur; Zaterdags ook 2% uur. Zon dags te 2. 4% en 8 uur. Rex-theater: „La Jana" t. Dagelijks 2 en 8 uur nam.; 's Zondags van 26.30 uur doorL voorstelling. Nova-theater (Katwijk aan Zee): Nam. 7% uur (Zondags gesloten) „Goud in Nieuw Frise". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 15 Februari 20 uur tot Zaterdag 22 Februari 8 uur waargenomen door: de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, tel. 21060; de Doeza-Apotheek Doezastraat 31, tel. 21313. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waarge nomen door de Oegstgeestsche Apotheek, Wü- helminapark 8, tel. 26274. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur vooim.: 5 gr. C. (41 gr. F/). Gironummer van de W.H.N. 5 5 53. De Bank van de W.H.N. is Kas- vereeniging N. V. Amsterdam, Postgironummer 877. Stort op 5553 ol 877. Ge brengt geluk in veler leven. DISTRIBUTIE VAN VASTE BRAND STOFFEN. (Onjuist ingevulde formulieren). Bij gehouden controle is gebleken, dat vele aanvragers door verkeerde invulling van hun aanvraagformulier zich aan strafbare handelingen hebben schuldig gemaakt. Men wordt erop gewezen, dat deze con trole uitgebreid zal worden over alle groe pen, n.l. de groepen B, C en D. Zij, die door een onjuiste opgave in het bezit zijn gekomen van een te groot aantal brandstoffenbonnen, worden alsnog in de gelegenheid gesteld, hun ten onrechte ont vangen bonnen terug te bezorgen bb de Brandstoffen-Commissie „Leiden" Oude Singel 236 en wel 's ochtends tusschen 8 u. 30 en 12 uur v.m. Tegen hen zullen nog geen strafmaatregelen worden genomen. Deze laatste gelegenheid is opengesteld tot uiterlijk Woensdag 26 Februari a.s. Na dien datum zal op overtreders de distributie- wet van toepassing zijn! Leiden, 19 Februari. 7467 De Burgemeester van Leiden, A. TEPE Weth. lo. Burg. INENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat op Woensdag 26 Februari a.s., des namiddags van 2 tot 3 uur, aan het bureau van den Geneeskundigen Dienst, Mare 13 a, gele genheid wordt gegeven tot kostelooze inen ting tegen pokken. Het trouwboekje moet worden medegebracht. x 7469 A. TEPE, Weth. loco Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Spr. heette in het bijzonder ds. Meijering en de vele afgevaardigden der zustervereenigingen welkom en wees er op, dat de jeugd grooten dank aan God verschuldigd is, omdat HijnaasC de kerk ook het vereenigingswerk tot stand gebracht heeft en dit werk, schoon in een voudigheid, verricht, tot nu toe in stand hield: dankbaar omdat God in de spannende oorlogs dagen alle leden der vereenigingen spaarde, ja zelfs twee leden, die op gevaarlijke posten ons vaderland verdedigden, weer.•'deed teru?* keeren. In dit verband wees spr. op den Predi ker, die allen opwekt in de dagen der jonge lingschap onzen Schepper te gedenken. De jaarverslagen stemden tot- dankbaarheid, beide vereenigingen gaven blijk van een gezond leven. De afgevaardigden brachten hun gelukwen- schen over, waarna de avond verder gevuld werd met voordrachten, improviseeren en het be handelen van een onderwerp. Bijzondere Jer* melding verdient het tableau," opgevoerd door de M.-V., en voorstellend de vakken op de M -V. Hierna dankte de presidente der mej. A. de Vries, allen voor de medewerking en wekte de leden op om dit jaar het jeugd* werk voort te zetten in Gods kracht. Tot slot sprak ds. Meijering een opwekkend woord, waarna hij den .zeer geslaagdenavona met dankgebed sloot. DE OUDSTE INWONER OVERLEDEN. In den ouderdom van ruim 90 jaren is oja' leden de heer D. Bol Dz„ de oudste inwonu onzer gemeente. Tijdens de oorlogsdagen is °}- heer Bol naar Katwijk aan Zee geëvacueerd Ten huize van zijn dochter is hij thans na een korte ongesteldheid overleden. 2-2 Geboren: Evertje Riekje, D van J. Plaatzer en A. Mulder Johanna Anna Huberta, D. van H. C. v. d. Holst en J. A. Winters. Getrouwd: A. Eecen en T. Bregman J. A. Hogendoorn en M. van Beelen. Overleden: Maria Magdalena van Parijs, 72 j., geh. met G. V. v. Leeuwen Adrianus van den Berg 64 j., geh. met M. E. A. Zoutenbier Theodorus Braam 75 j-, wedn. van M. C. E. v. d. Berg Christiaan Johannes Buschman 46 j. NOORDWIJKERHOUT. Tot geneeskundige van het consultatie bureau alhier is benoemd mej. dr. E. de Roos van Delft in plaats van mevr dr. Van Laar hovenDépla, die bedankte. De alhier opgerichte St. Jozef-Gezellen- Vereenlging telt 70 leden. Brandstoffen 4de periode en cokes 4de periode: t.m. 28 Februari; één eenheid vaste brandstoffen BONNEN nr. 11. 12 en 13 (haarden en kachels) BONNEN nr. 25 t.m. 32 (centrale verwar ming)t.m. 28 Februari: één eenheid vaste brandstoffen. BROODBON nr. 2 (nieuwe kaart): (t.m. 23 Februari; 17—24 Februari niet in restaurants, e.d.). De afdeeling, Sassenheim der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur heeft een voor lichtingsdag voor groententeelt gehouden in „Het Bruine Paard." De voorzitter, de heer G. Vlasveld Jr. sprak er zijn voldoening over uit, zoo velen te mogen begroeten. Bijzonder welkom heette hij de heeren Te Mey en Nijssen, die voorlichting zullen geven over het te len van die groenten en tuinbouwproduc ten, waarvoor onze bodem geschikt is, zoo- als aardappelen, groenten enz., toepassing van kunstmeststoffen, alsmede de verschil lende ziekten en haar bestrijding. Voorlichting is noodzakelijk, de voedsel voorziening in dezen tijd laat geen expe rimenten toe. In de morgenvergadering gaf de heer Jos. L. A. te Mey, hoofd-assistent-consu- lent te Amstelveen een inleiding over kunstmest, seldery en grondonderzoek. Na de inleiding werden verschillende vragen gesteld, die uitvoerig behandeld werden. In de middagbijeenkomst gaf'de heer J. Th. Nijssen, assistent-consulent te Sant poort een uiteenzetting over het telen van boonen, wlnter-wortelen, boerekool en spruitkool. Ook hier werden vele vragen gesteld, alsmede over tuinbouwproducten, die het meest geschikt zijn voor onze gron- BON nr. 31 (t.m 21 Februari): 100 gr vermicelli macaroni of spaghetti BON nr. 44 (t.m 21 Februari): 250 st gort gortmout of grutten BON nr. 57 (tjn 21 Februari): 250 gr havermout havervlokken, haver- bloem aardappelmeelvlokken gort gort- mout of grutten BON nr. 87 (tun 21 Februari): 100 gr maïzena griesmeel, sago. aard appelmeel of een hoeveelheid pudding poeder welke 100 gT zetmeel bevat N.B. Tenzij uitdrukkelijk het tegendeel is de OUDE distributiekaarten. BON nr. 1 (nieuwe kaart) (t.m. 28 Febr.): 150 gr. toiletzeep (nieuwe samenstel ling), 120 gr. huishoudzeep, 150 gr. zachte zeep, vervaardigd na 1 Jan. '41 of 200 gram zachte zeep van vóór 1 Januari '41, 300 gr. zachte zeeppasta, 250 gr. zeeppoeder of 600 gr. waschpoe- der, 125 gr. zeepvlokken, 250 gr. zelf werkende waschmiddelen of 200 gr. vloeibare zeep. Goed voor het wasschen van 20 K.G. droog waschgoed. BON nr 117 (t.m 30 April): 50 gram scheerzeep 1 tube scheercrênv of 1 not scheerzeep vermeld, zijn de bonnen afkomstig van den en die geen schadelijke gevolgen kun nen hebben voor de bolgewassen. Na afloop van dezen dag, die onder lei ding stond van ir. G. W. v. d. Helm, dankte de voorzitter de beide sprekers en ver trouwde, dat de goede adviezen ook goede financieel© resultaten zullen hebben. De eerstvolgende vergadering van den Gemeenteraad zal a.s. Dinsdag gehouden worden. VALKENBURG. Jaarvergadering Geref. Jeugdvereenïging In zaal-De Vries vierden de beide Geref. Jeugdvereenigingen, n.l. de J.-V. Pred. 12 la en de meisjesver. „Bouwen in den Lentetijd" haar jaarvergadering. De voorzitter der J.-V., de heer Joh. Schone- veld, opende met te laten zingen Ps. 77 7 en het lezen van Pred 12.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6