RENNIE GEMENGD NIEUWS Uit de Omstreken IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Haandag 17 Februari 1941 Inbrekersbende aangehouden fe Rotterdam Dertig schoolkinderen verdronken Drie wagons in rivier gestort BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN FAILLISSEMENTEN Uit de Rijnstreek De Coöp. Vereeniging „De Boskoopsche veiling" OOK IN DIT „VAK" IS CONCURRENTIE. De Rotterdamsclie politie is er na langdurig speurderswerk in geslaagd een complot van Tier beruchte inbre kers aan te houden, die in de afge- loopen maanden hot Oostelijk stads deel onveilig maakten. Het zijn d^ 28-jarige darmbewerker J. H., de 24- jarige loswerkman F. S., de 31-jarige betonwerker B. M. en de 27-jarige chauffeur J: V., die reeds zes inbra ken bekend hebben. De mannen hadden het steeds op pak huizen en winkels voorzien, die levensmid delen bevatten en zij pleegden hun inbra ken steeds op dezelfde wijze: twee man nen gingen op den uitkijk staan, terwijl de andere twee de pakhuizen openbraken. Daarna wérd de buit, die varieerde van zes balen suiker van 50 k.g. tot honderden pakjes koffiesurrogaat, op den rug weg gedragen naar de woning van den hoofd dader S. in de Van Meekerenstraat. Reeds den volgenden dag was het gestolene ver kocht en kwamen de mannen bij S. afre- I kenen. Zoo hébben zij op 21 Januari ingebro-1 ken in een suikerbakkerij in de Marnix- straat. Nadat met een hamer een ruit stukgeslagen was, kon de pakhuisdeur ge opend worden. Hier werden zes balen sui- j ker gestolen. Op 30 Januari werd ingebroken in een pakhuis aan de Gerard Scholtenstraat. Met i een breekijzer werd de deur geforceerd, Maar dat openbreken maakte nogal la waai en toen de mannen binnen niet direct iets van hun gading vonden, verdwenen zij zonder buit. Reeds den volgenden nacht brachten zij een bezoek aan een visclipakhuis in de Frederikstraat. Hier werden blikken tonijn gestolen. Op 2 Februari brak het viertal op de zelfde wijze in in een pakhuis aan den Goudscherijweg, waar bussen jam en kis ten melkpoeder werden ontvreemd. Op 8 Februari bezochten zij een kruideniers winkel in de Paradijslaan. De inbrekers begonnen met uit de openstaande" kassa een bedrag vafi f. 51.weg te nemen, dat verdeeld werd. Later op den nacht kwa men zij terug en stalen zeventien pond thee. Op 11 Februari gingen zij op roof uit naar een pakhuis in de Ooievaar- straat. Hier stonden zij echter ver baasd bij de ontdekking dat de pak huisdeur reeds open stond. De man nen vertrouwden de zaak niet en lie pen een straatje om, waarbij zij in de Jacob Catsstraat twee mannen op den stoep zagen zitten, die nauwlettend het pakhuis in het oog hielden. Er waren twee groepen inbrekers, die het op hetzelfde pakhuis voorzien hadden. Het vreemde van het geval was, dat geen van de inbrekers ond«r het oog van de anderen het pakhuis durfde binnengaan, zoodat allen zich verwij derden. De bende, die nu geknipt is, bleek echter de brutaalste, want de man nen kwamen 's morgens om zeven uur terug. Een carrier werd gehuurd en om half acht werd onder het oog van verschillende voorbijgangers het pak huis leeggehaald. 12 kisten bakkers vet, honderden pak jes koffiesurrogaat en andere levens middelen vielen den inbrekers in han den. Deze inbraak werd hun echter noodlot- tig. Omdat de inbraken steeds op dezelfde j manier gepleegd waren en omdat de poli tie had ontdekt, dat de buit gewoonlijk werd weggedragen, concludeerde men, dat öe Inbrekers in het Oostelijk stadsdeel moesten wonen. Aan de hand van het po litieregister werd nagegaan welke mannen daarvoor in aanmerking kwamen en ten slotte kwam men tot de overtuiging, dat het thans aangehouden viertal meer van de inbraken moest afweten. Men besloot bij de vier verdachten huis zoeking te doen. Dit gebeurde en bij S. werden in een kelder de kisten vet en de pakjes koffiesurrogaat geyohden. Na ge- niimen tijd ontkend te hebben, gaven de mannen tenslotte toe deze zes inbraken gepleegd te hebben. Aangezien men ver wacht, dat zij nog meer inbraken op hun geweten hebben, wordt het onderzoek voortgezet, waarbij men tevens zoekt naai' de helers van de gestolen waren. CHAUFFEUR OPGESPOORD. De aanrijding te Venlo. ;De politie te Venlo is er in geslaagd den chauffeur, die vermoedelijk de doodelijke aanrijding op den Veldenscheweg aldaar heeft veroorzaakt, waarbij de 20-jarige M. Eogaerts het leven heeft verloren, op te sporen. De aangehoudene is een zekere P. P-, afkomstig uit Beuningen, doch tijdelijk verblijf houdende te Velden. Gebleken is. dat de chauffeur op het tijdstip van het ongeval met zijn vracht auto over den weg heeft gereden, terwijl' hij onder den invloed van sterken drank verkeerde. Hij heeft de beide wandelaars, van wie er een werd gedood, niet opge merkt. Wel zei de de chauffeur een schok te hebben gevoeld, doch hij meende, dat hij over een steen reed en was daarom doorgereden. Op den vrachtauto bleken de sporen van de aanrijding nog aanwezig te zijn; Nadat tegen den chauffeur proces-ver taal was opgemaakt, is hij voorloopig Wederom op vrije voeten gesteld. POGING TOT DOODSLAG TE GRONINGEN Vrijdagavond kwam de 20-jarige G. L., wonende te Groningen, geheel ontdaan het hoofdbureau van politie binnenstormen, zeggende, dat hij zoo juist in het Noorde lijk plantsoen een meisje gewurgd had. Toen de ziekenwagen van de recherche arriveerde, kwam het meisje naar den zie kenwagen wandelen. Oogenschijnlijk man keerde haar niets, maar later bleek, dat zij kwetsuren aan de keel had opgeloopen. In derdaad had L. met wien zij oneenigheid had gekregen, in plotselingen drift haar bij de keel gegrepen en deze zóó stijf dichtge knepen.' dat zij bewusteloos in elkaar zakte. De dader is op het hoofdbureau van politie, als verdacht van poging tót doodslag, in verzekerde bewaring gesteld. Deze jonge man, die getrouwd is, leeft gescheiden van zijn vrouw en had nu een relatie met een ander meisje aangeknoopt. Bovendien bleek L. door de politie gezocht te worden terzake verduistering van rijwielen. DOOR AUTO AANGEREDEN. Op den rijksweg te Neer CL.) werd gis teravond een wandelend paartje door een uit de richting Venlo komenden auto aan gereden Het meisje, mej. L. N., werd vrij wel op slag gedood, terwijl de jongeman met een hersenschudding naar het zieken huis të Roermond werd overgebracht. DIGESTIF PASTILLES dezelfde oude vermaarde van altijd. e Ideale remedie b'l 'J' Brandend Maagzuur, smakelijk en zoo jemakkeltjk In te nemen. >rtd. COntr. tch«?ik.-apoth. G J.Logger 1.27 en 0.41, bij alle Apoth. en Drog. 7'370 (Ingez. 5ved.> BUITENLANDSCH GEMENGD. TRAGISCH ONGELUK OP HET ALBERTKANAAL. Op het Aüiberfckanaal nabij Hasselt zijn bij een sche epsongeluk 30 schoolkinderen om het leven gekomen. Nabij Gods-heide wilden 35 kinderen zich op een v-lot naar den anderen oever laten overzetten. Toen een golf over het vlot spoelde, drongen a-He kinderen naar één kant, waardoor het vlot omsloeg en alle kinderen in het water vielen. Niettegenstaande met behulp van politie en brandweer onmiddellijk reddings pogingen in het wenk gesteld werden, kon den slechts vijf kinderen geborgen worden. 22 DO ODEN EN VELE GEWONDEN. Span-je heeft Zaterdag en Zondag een hevig noodweer beleefd. Op het spoorweg traject van Bilbao naar San Sebastian ge raakte de stroomvoorziening defect, zooda-t de -trein op een -brug boven een rivier kwam te staan. De orkaan slingerde drie volle wagons in de diepte. Tot dusver zijn 22 dooden en een groot, aantal gewonden ge borgen. Te Onate is een brand uitgebroken, die zich door den storm snel uitbreidde. Vijl huizen zijn verwoest. - Te Igueldo bij San Sebastian is een boer derij ingestort, waardoor alle bewoners bedolven werden. Eerst na uren werken konden zij in veiligheid gebracht worden. Zij hadden lichte kwetsuren. ENGELSCHE VLIEGBOOT GEZONKEN. In storm op de Taag. De Londensdhe berichtendienst heeft een uit Lissabon afkomstig bericht verspreid, volgens hetwelk de Engelsche vliegboot „Clyde", ter grootte van 23.ton, tijdens een storm op de Taag van zijn ankers is los geslagen De vliegboot is gezonkenAlle Britsche passagiers zijn 'gered; een Portu gees is bij dit ongeluk om het leyen ge komen. GEBOREN: Geertruida Nicoline dr. van J. Vavier en J. v. d. Weerthof Johanna Emma Wilhelmina dr. van Th. v. d. Burgh en J. M. E. Stokhuijzen. ONDERTROUWD: C. H. I. v. d. Berg jm. 23 jr. en M. de Wit jd. 24 jr. J. D. Blokhuijs jm. 28 jr. en G. v. d. Hoek jd. 24 jr. W. Kikkert jm. 26 jr. en W. F. Hanno jd. 24 jr. J. Maree jm. 22 jr. en M. Nijssen jd. 21 jr. C. Schouten jm. 20 jr. en G. H. v. d. Heiden jd, 20 jr. OVERLEDEN: C. de Groot m., 51 jr. M. F. Ramb vr., 54 jr. In de week van 10 t/m, 15 Februari werden n Nederland 12 faillissementen uitgesproken. H1LLEGOM. Feestavond Y.Y. „Hillinen". Voor leden en supporters gaf de V.V. Hil linen in Café Rutten onder groote belang stelling een feestavond. De voorzitter, de heer A. v. Wonderen, memoreerde de moeilijkheden waarmede de vereeniging te kampen had, wegens ver lies van spelers en sprak daarbij den wensch uit dat alle leden zich als één man aaneen zouclen sluiten. Een gezellig bal onder leiding van een band verhoogde de gezelligheid. Uitvoering R.K. Harmonie „Crescendo". Onder leiding van haai' directeur den heer Gerard Kips uit Leiden, hield de R.K. Harmonievereeniging „Crescendo" haai' 2e uitvoering in dit seizoen in de geheel ge vulde groote zaal van „Flora". Voor de pauze werd na een korte inlei ding van den voorzitter den heer van der Lans een 8-tal nummers afgewerkt. Het veelzijdige programma viel zeer in den smaak. De conférencier J. v. Tongeren bracht de lachspieren danig in beroering! Tenslotte volgde een dansje, waarvan eveneens naar hartelust genoten is! LEIDSCHENDAM, RAADSAGENDA. De raad komt Dinsdagmiddag a.s. om 2.30 uur in openbare zitting bijeen. Aan de orde komen: Ingekomen stukken; voorstel tot vaststelling van een ontwerp-wijziging van het uitbreidingsplan en. van de daarbij behoorende bebouwingsvoorsohriftenvoor stel tot vaststelling van het bedrag per leerling, dat in 1941 beschikbaar zal wor den gesteld voor het openbaar lager onder wijs; voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling inzake het gewoon openbaar lager onderwijs; voorstel om de uurloonen van het brandweerper soneel vóór de toepassing der pensioenwet 1922 aan te merken als tijdelijke inkom sten; voorstel tot verpachting van een stuk welland; voorstel tot vaststelling van de vergoeding ex art. 101 der L.O.-wet 1920 voor 1937 met verrekening over de jaren 1934/1937; reclame belastingen; Wijziging gemeentebegrooting 1940; voorstel tot aan vaarding van een geschenk voor het nieu we gemeentehuls; behandeling bedrijfsbe- grootingen 1941; behandeling gemeentebe grooting 1941, Verder, alle voorkomende zaken. Geschenken voor het Raadhuis. Door het gemeentepersoneel is als ge schenk voor het niepwe gemeentehuis aan geboden een aantal glas in lood ramen (bovenlichten) thans hebben ook de raads leden een dergelijk' geschenk aangeboden, dat reeds weer* is gevolgd door een gelijk geschenk van de zijde van den L.T.B. en andere yereenigingen. KATWIJK AAN DEN RIJN. JAARVERGADERING „VERPLEGINGSFONDS". De vereeniging „Verplegingsfonds" ver gaderde onder leiding van haar voorzitter, den heer B. van der Jagt. Na lezing notulen bracht de secretaris, de heer A. Wassenaar, het jaarverslag uit. Het ledental was aan het einde van het jaar gestegen tot 654 (v. j. 633) waarvan 401 (v. j. 388) betalende leden, verdeeld over 145 gezinpen. Bij het Operatiefonds zijn aangesloten 133 gezinnen met 586 le den. Gedurende 2940 werden 13 leden (v. j. 12) In het Ac. Ziekenhuis verpleegd. Het aan tal ligdagen bedroeg 337 (v. j. 236) hetgeen een gemiddelde is van 26 ligdagen (v. j. 19). Het Operatiefonds behoefde geen en kele uitkeering te doen. Het vervoer der patiënten door de firma Van Nieuwkoop te Oegstgeest had tot volle tevredenheid plaats. Uit het jaarverslag van den penning meester, den heer Jac. Vliegenthart Jzn. stippen wij aan: Ontvangsten f. 12.96,22; uitgaven f. 1360.36; nadeelig saldo f. 64.14 (v. j. batig saldo f. 183.56). Het bezit be draagt thans f. 1901.54. De inkomsten van het Operatiefonds waren f. 318.13, de uit gaven f. 30.04, batig saldo f. 288.09; bezit tingen f. 812.17. De heer P. Slingerland bracht namens den Raad van Toezicht gunstig verslag uit omtrent het nazien van de boeken en bescheiden. De aftr. bestuursleden de heeren G. Var- kevisser, Jac. Vliegenthart Jzn. en P. de Vries Pzn. werden herkozen. Als lid van den Raad van Toezicht werd herkozen de heer Abr. van Beelen. Besloten werd geen uitkeeéing meer te verleenen bij opneming in de Psychiatri sche Kliniek van het Sanatorium „Rhijn- geest. Het bestuursvoorstel om het aantal lig dagen en de contributie vast te stellen als in het vorige jaar n.l. 60 ligdagen en een contributie van 6 eent per lid en per week werd met alg. st. aangenomen. De ultkee- ring voor het Operatiefonds werd bepaald op een maximum van f. 65.— per geval. Contributie 1 cent per lid en per week. De vastgestelde vergoeding voor tramgeld, röntgenfoto's en bestraling werd gehand haafd. In verband met voorschriften der Over heid werd het artikel van het reglement betreffende de bestemming der gelden bij ontbinding der vereeniging gewijzigd in dien zin. dat in zulk een geval de gelden alleen besteed mogen worden voor verple ging van zieken. In de volgende vergadering zal het be stuur voorstellen aansluiting bij het Ope ratiefonds verplichtend te stellen. Hierna sluiting met dankgebed. OEGSTGEEST. „De beteekenis van het gezin". Over bovengenoemd onderwerp hield Ds. A. la Sleur leeraar Chr. H.B.S. in de stamp volle zaal achter de Ger Kerk een rede. Volgens de Heilige Schrift aldus spr., is het huwelijk gegrond in de schepping van den mensch, man en vrouw beide, naar Gods beeld. Man en vrouw zijn naar Gods bedoeling en gedachte onderscheiden naar de lichamelijke verschijning en naar de zielsstructuur. Zij zijn op elkaar aangelegd vullen elkander aan en hebben elkaar zóó zeer noodig, dat Adam in zijn eenzame positie in het Paradijs reeds het gemis besefte aan een hulp tegenover hem. Uitvoerig werd dan de verhouding tus- schen man en vrouw geschetst. Het huwelijk is de eenig geordende weg tot de gezinsvorming. Het huisgezin is het fundament der samenleving. Daarna werd uitvoerig gehandeld over de breuk, die door de zonde in het gezins leven is geslagen, hetgeen met talrijke voorbeelden aan de H.S. ontleend, werd ge ïllustreerd. Alleen de algemeene genade Gods heeft het gezin voor volkomen onder gang behoed. Ook in onze dagen met velerlei verwar ring en misvatting op het gebied van- hu welijk en gezinsleven heeft de christelijke gemeente in dezen een grootsche taak. Al leen wie voor God buigt en naar de Schrift luistert, kan de plaats van het gezin in de samenleving recht verstaan, hetgeen spr. nader toelichtte. Na beantwoorden van vragen, volgde sluiting. RIJNSBURG. Vereeniging „Onderlinge Steunverlcening" Deze vereeniging vergaderde in de Oude Zondagsschool. Na opening door den voor zitter, den heer C. v. Egmond Gz. bracht de penningmeester, de heer W. L. v. d. Gugten het financieel verslag uit. De fi- nancieele positie is gezond. Overgegaan kon worden tot contributie verlichting voor groote gezinnen. Bij een kinderaantal van meer dan 5 beneden de 14 jaar behoeft voor die meerdere niet betaald te worden. De vereeniging telt 1399 leden, verdeeld over 250 gezinnen. Het operatiefonds zal voortaan afzonderlijk beheerd worden. On derzocht zal worden of een bijdrage van 5 ct. per gezin.per .weeh voldoende zal zijn. Er zal ook een reservefonds worden Inge steld. Van het bestaande batig saldo werd reeds een flink bedrag voor dat fonds bestemd. Het aantal verpleegdagen, waarvoor maximaal vergoeding wordt gegeven, werd gebracht van 42 op 56 per kalenderjaar. De voorzitter deelde mede, dat hij zich niet meer herkiesbaar stelde. De heer Van der Gugten dankte hem voor zijn vele werk zaamheden gedurende 14 jaar. In de vaca ture werd voorzien door de verkiezing van dr. E. E. v.d. Laan. De heer W. L. v. d. Gugten werd herkozen. Na een dank woord van den voorzitter sloot de heer Joh. v. Egmond met dankgebed. Voor de Vereeniging, aangesloten bij het Ger. Jeugdverband heeft onder groote belangstelling ds. Van der Loo gesproken over „Het verstaan van den doop". SASSENHE1M. Opbrengst Collecte Winterhulp. De collecte voor de „Winterhulp Neder land" heeft alhier f40.opgebracht. De R.K. Tooneelvereeniging „Jong Le ven" gaf in het K.SA.-gebouw een goedge slaagde uitvoering. Opgevoerd werd het blijspel „Mijn tante uit Indlë", dat uitmun tend vertolkt werd. Een dankbaar applaus beloonde de spelers na elk bedrijf. VOORHOUT. VERGADERING AANGELANDEN SLOOT „OOSTHOUT". Uitbaggering in werkverschaffing. De aangelanden van de sloot „Oosthout" vergaderden in café „Boerhave". De heer J. P. VeSter opende, waarna de secretaris-penningmeester dé heer Jac. Knoppert K.J.zn. verslag uitbracht. De in komsten waren f. 140.30; de uitgaven f. 2.40 batig saldo f. 137.90; met het kassaldo der vorige jaren van f. 239.20, totaal in kas f. 377.10. Het voornaamste punt was het uitbag geren van de sloot „Oosthout". Op som mige punten is het doorvaren bijna onmo gelijk. Een expert van een Grondmaat- schappij uit Zwolle, de heer v. d. Pol zette een goede oplossing uiteen. Het betreft hier een werkobject voor het uitbaggeren van plm. 2200 M3. De kasmiddelen zijn niet toereikend om dit te dekken. Besloten werd de contributie 1941 reeds nu te innen, ten einde over deze gelden te beschikken. Ver volgens werd besloten een leening aan te gaan met de Coöp. Boerenleenbank alhier; vervolgens zullen besprekingen worden ge voerd om in samenwerking met het water schap „De Zandsloot", dit werk uit te la ten voeren in werkverschaffing. Na 'rondvraag volgde sluiting. Vergadering Miiziekver. „St. Cecilia." De muziekvereen. „St. Cecilia" vergader de onder presidium van den voorzitter, den heer P. v. d. Geer L.zu. Deze verwelkomde pastoor Warmenhoven. Na discussie werd besloten op den lsten Zondag na Paschen een muziekuitvoering te geven. Een glit was ingekomen van f. 50 voor den aankoop van nieuwe instrumen ten. Hierop volgdë sluiting. Tot derde ambtenaar aan het secretarie alhier is benoemd de heer J. J. A. Pcllmann, uit Leiden. WASSENAAR. Diefstallen. Door S. is aangifte gedaan van diefstal van een gans. Uit de keuken van V. aan den Uittenbur- gerweg werd een zilverbon ad f. 2.50 ont vreemd, terwijl R. aan de Waldeck Pyr- montlaan aangifte deed van diefstal van een bankbiljet van f. 25.eveneens uit de keuken. P. deed aangifte van diefstal van een binnen- en buitenband welke door den dader van het achterwiel van een dames fiets waren afgehaald, terwijl het rijwiel achter een perceel aan de Langstraat stond P. uit Den Haag, die was aangereden door een auto, vervoegde zich bij dr. Wee- der die een hersenschudding constateerde. Per auto is hij naar zijn woning overge bracht. ALKEMADE. Feestavond IJsclub „Wilhelmina". In Hotel „De Vier Heemskinderen" hield de IJsclub „Wilhelmina" een feestavond voor de leden. Wegens de vele ijssport ge durende de laatste twee jaren, is het leden aantal aanmerkelijk gestegen. Dit was aan leiding. om door een speciale samenkomst den onderlingen band nog te versterken. De heer H. v. Klink verwelkomde allen en roemde daarbij vooral de welwillend heid tot medewerking aan het amusement voor dezen avond. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door het echtpaar J. KoekHeemskerk. BOSKOOP. HAAR ZILVEREN JUBILEUM. In het feestelijk met vlaggen en bloemen versierde veilingsgebouw had de 25e jaar vergadering plaats van „De Boskoopsche Veiling." De voorzitter, de heer Adr. van Leeuwen opende. Daar de voorzitter pas hersteld was van een griepaanval, en het spreken hem moei lijk viel, nam de 2e voorzitter, de heer J. P Werkman hierna het voorzitterschap over. De heer Werkman sprak eerst den voor zitter toe en memoreerde uitvoerig de vele verdiensten van den heer Van Leeuwen, gedurende de 25 jaren, dat deze zitting heeft gehad ln het bestuur en bood hem namens de vereeniging een keurlgen wan delstok met inscriptie aan. Hierna wenschte de veilingmeester, de heer KI. van Kleef het bestuur, mede namens het kantoor- en veillngspersoneel, geluk met het 25-jarig bestaan der Bos koopsche veiling. Boveiial die heeren, wel ke van de oprichting der veiling af, de functie van bestuurslid of commissaris ver vuld hebben. Spr. gaf dan een overzicht wat zij voor de vereeniging ln de afgeloopen 25 jaar gedaan hebben, onder hartelijke woorden van erkentelijkheid. Ais blijk van waardeering en dank bood spr. dan, mede namens zijn medewerkers een klein huldeblijk aan, ni. een prachtig bloemstuk. De voorz. dankte den heer Van Kleef, waarna de heer Jo van den Broek, con cierge der veiling een wijziging ln het cij ferbord aanbood. Tot slot sprak de heer B. Lunnemann, oud-veilingmeester en be stuurslid waardeerende woorden. Inmiddels was ook binnengekomen een bloemenhulde van de harmonie „Excelsior". Do voorz. deelde mede, dat gelukwen- schen waren binnen gekomen van dr. Ja- cobl, directeur der Rijkstulnbouwschool, den heer Zwartendijk, hoofd van den plantenziektekundigen dienst, alsmede van den heer J. C. Zwart, bloemist te Zoeter- meer. De notulen werden onder dank onver anderd vastgesteld. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een kassaldo Is van f. 307.24. Hierna bracht de heer Van Kleef, vei lingmeester, rapport uit. Daaruit bleek dat in het afgeloopen boekjaar 212 vellingen zijn gehouden. Aan bloemen is geveild voor een bedrag van f. 55226.77, bloemen opge houden oi uit de hand verkocht f. 1392.06, 2275 K.G., beshulst 2457, in totaal plm. f. 59075.83. De ontvangsten van de Sierteelt bedroe gen f. 3413.22 en van het Landbouwcrisis fond f. 4568.26. De voorzitter dankte den veilingmeester voor zijn juist gehouden beheer. Alsnu komt de tweede huldiging. De voorz. spreekt waardeerend tot den heer C. van der Willik Hz., die mede 25 jaren onafgebroken deel heeft uitgemaakt van het bestuur als commissaris. Vooral in het afgeloopen jaar, aldus spr. heeft de heer Van der Willik zich zeer ver dienstelijk gemaakt in het belang der vei ling. Namens de veiling bood spr. den heer Van der Willik een klok met radluin-ver- llchtlng aan. De' heer Van der Willik dankte de ver eeniging hartelijk voor deze attentie, waar na de heer Van der Willik namens com missarissen rapport uitbracht omtrent boeken en bescheiden der veiling, die in de beste orde zijn bevonden. Aan het jaarverslag van den secretaris ontleenen wij, dat het jaar 1940 voor de leden alsmede voor de vereeniging onvoor- deelig geweest is, zulks o.a. in verband met de oorlogsomstandigheden. Dank werd echter uitgesproken voor het feit, dat de vereeniging als zoodanig, on danks dat de omzet nauwelijks f. 60.000 be draagt aan haar verplichtingen kon vol doen. De aftredende bestuursleden de heeren H. van Gemeren, Jac. C. Kerkvliet, als mede de aftredende commissaris de heer C. Hooftman, werden herkozen. De begrooting werd voor 1941 vastge steld op f60.000, terwijl de contributie werd bepaald op f. 1.50 per lid. Hierna volgde uitloting van 10 aandeelen en werd besloten aan de leden l'/o terug te betalen van de extra inhouding. Na een kort woord van den heer Adr. van Leeuwen volgde sluiting, van deze ge zellige en geanimeerde vergadering. Jaarvergadering afd. Boskoop Ned. Ver. „E. H. B. O." Onder voorzitterschap van den heer J. Streng had in hotel „Neuf" de jaarverga dering plaats van bovengenoemde veree niging. De voorzitter sprak zijn voldoening uit over de groote opkomst. De notulen der I.1. gehouden vergadering werden onder dunk onveranderd vastgesteld. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de afd. Boskoop het afgeloopen jaar wederom veel en nuttig werk heeft verricht, o.a. werd hulp geboden bij 25 on gevallen. waarvan een met doodelyken af loop. Voorts dat het materiaal In de kof- 3—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7