Vijfde wintersportweek te Garmisch LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 17 Februari 1941 Twintigduizend toeschouwers het springtournaoi bij De Hockey-competitie D.O.S.R.—S.J.C. 8-1 Rouwkoop—L.D.W.S. 6-0 Alphen I—Woerden I 5-1 Te Werve—Alphia 3-2 Uitslagen van gisteren District Zuid-Holland DE GASTEN SPEELDEN MET NEGEN MAN. Te Roelof arendsveen speelde S.JtC. van liet begin af een verloren wedstrijd, omdat de Noordwijkers slechts met negen spelers in het veld kwamen. Dit konden zij zich tegen de Veenders heelemaal niet veroorloven; zij zouden zelfs met een volledige ploeg de handen vol werk hebben gehad. Regen, modderig terrein en de genoemde onvolledige opstelling maakten deze ontmoeting tot een teleurstelling. Na de lange win terpauze hadden de spelers evenwel veel animo in hun spel, zoodat de wedstrijd eeriigen tijd nog voldoening gaf. Nadat S.J.C. een kwartier lang 'op volle toeren had ge speeld, kwam DO.S.R. steeds meer opzetten "en het resultaat hiervan werd in een vijftal zeer goede doelpunten uitgedrukt. Vier goals nam dc midvoor H. v. Velzen voor zijn rekening en één E. Rodewijk. Na de rust bleef de stand langen tijd onver anderd; het spelpeil zakte aanmerkelijk wegens liet zware terrein. Een kwartier voor het einde herstelde de thuisclub zich, nadat S.J.C, door een verrassend doelpunt door G. v. Dam den stand op 51 had gebracht. Na enkele malen tegen den keeper te hebben geschoten, plaatste Th, v Es den bal achter den S.J.C.-doelman (6—1). B. Akerboom schoot vanaf den rechter vleugel onhoudbaar in tot 71, waarna E. Ro dewijk dit D.O.S.R.-offensief besloot met een laatsten voltreffer <81). Het einde van deze ontmoeting werd door beide partijen mee vreugde begroet. Onder slechte weersomstandigheden hebben Rouwkoop en L.D.W.S. na een langdurige rust periode elkaar bestreden. Kort na den aanvang wist P. Douwens uit een vrijen" trap Rouwkoop de leiding te geven. L.D.W.S. liet het hier echter bij zitten en geleidelijk aan wisten zij de wit- zwarten in de verdediging te dringen. Dat zij hierbij geen enkele maal wisten te scoren was te wijten aan het slechte schoeten der voorhoede. Dat het hun in deze periode niet mee zat bleek wel uit het feit dat zij twee maal het houtwerk raakten doch verder kwam het niet, zoodat de rust Inging met een 1—0 voorsprong voor Rouw koop. In de tweede helft waren de rollen om gekeerd. Trans was het vrijwel steeds Rouwkoop dat den toon aangaf. Eerst wist W. v. d. Blom uit een voorzet te doelpunten terwijl kort hierop Riethoven voor een veiligen 3—0 voorsprong zorgde. Hoewel L.D.W.S. het nog met eenige aanvallen probeerde moest zij in de Rouwkoop- verdediging haar meerdere erkennen. Het spel der Leidenaars was te doorzichtig en te kort waaraan vooral de voorhoede mank ging. Rouw koop probeerde het meer met open aanvallen hetgeen bleek meer succes op te leveren. Uit een der aanvallen wist C. Douwens met een goed schot den keeper te passeeren terwijl P. Douwens uit een penalty den stand op 50 bracht. Kort voor het einde maakte C. de Graaf het halve dozijn vol waarmede het einde kwam van dezen pleizierig gespeelden wedstrijd. De leiding was in goede handen. VERDIENDE OVERWINNING. El- is dikwijls heel goed door het Alphen- elltal gespeeld. Vooral de linkervleugel, be staande uit Blonk en Baltes, wist den bal telkens voor den Woerden-doelmond te brengen, terwijl aan de andere zijde Schelllngerhout, die als remplacant optrad voor v. Leeuwen, maar- al tc dikwijls met den gladden bal geen raad wist Jammer was het, dat Windhorst, na on geveer een halfuur na een botsing moest uit vallen. Hierna ging Baltes middenvoor spelen en kwam M Bezemer, die reeds een wedstrijd met het tweede elftal gespeeld had, het elftal completeeren en het dient gezegd: hij deed dit op zeer verdienstelijke wijze. De Alphen-achter- hoede en middenlinie waren weer zeer goed. Het steunen van de voorhoede en het openen van het spel op de vleugels was verrassend goed. hetgeen de toch al niet al te beste Woer den-achterhoede voor een zware taak stelde. Direct is Alphen in den aanval en wij no- teeren harde schoten van Blonk, Van Egmond en Baltes, die evenwel alle naast of over gaan Aan de andere zijde veroorzaakt Broer een vrijen trap Hieruit wordt de bal voor doel geplaatst, waar' de Woerden-rechtsbinnen weet te scoren, 0—1. Het is echter spoedig gelijk als Blonk hard inschiet. 11. Alphen blijft het beste van het spel behouden en Van Egmond lost na een snellen dribbel een hard schot, dat juist langs den paal in het net vliegt, 21. Na de warme ranja, weten de gasten eenigen tijd in den aanval te komen, doch Britsemmer c.s. bezweren het gevaar en verplaatsen, ge steund door de middenlinie, het spel naar de overzijde, waar vooral de Woerden-rechtachter door overmatig forsch spel de Alphen-voorhoede tracht te intimideeren, wat evenwel vergeefsch ls Rustig speelt het elftal verder en als Schel lingerhout na een mislukt schot van Baltes den bal nog iuist kan oppikken en voorzetten schiet de Woerden-rechtsachter keihard in eigen doel, 3i Bij een Alphen-aanval, geleid door Blonk, krijgt Baltes den bal goed vrij en hard schiet liij in het net, 41. Woerden is nu een geslagen elftal en toont zich bovendien een slecht ver- liezer. Baltes weet nogmaals door te breken en den bal hard in te schieten, 5—1, met welken stand het einde spoedig aanbreekt en heeft Alphen een alleszins verdiende overwinning be haald. SLECHT SPEL VAN DEN ALPHIA-DOELMAN Ondanks het feit dat Aiph' met drie inval lers moest uitkomen, heeft zij een goeden wed strijd gespeeld. Idenburg, Lamfers en van Hei ningen hebben goed voldaan; vooral van Hei ningen had een voortreffelijke eerste helft zon der maar een oogenblik af te zakken. Dat hij tegen het einde uitgespeeld raakte, was geen schande want op een zoo groot terrein werd het uiterste gevergd van het uithoudingsvermo gen. Dat Alphia deze wede ijd verloor, moet op rekening van den doelman worden geschreven, want niet veel meer ballen heeft hij te verwer ken gehad dan er doelpunten bij hem werden gemaakt. ï*jn opstellen en uitloopen was dezen 'middag bepaald zwak. De Alphia-voorhoede trof echter een doelman aan die slecht was te passeeren. Hij heeft het lastig genoeg gehad, want steeds .werden er felle schoten op zijn doel afgevuurd, maar met katachtige sprongen grab belde of stompte hij er alles uit. Over het verloop van den wedstrijd het vol gende: Direct wordt er een flink tempo ingezet en het was aan te zien dat het een goede wedstrijd zou worden. Alphia krijgt de eerste goede kans, doch de schoten gaan voorloopig naast het doel Met open aanvallen tracht Te Werve door te breken doch van Heiningen en- C. Mulder weten dit af te weren Plots een hard schot van De Jong, maar de doelman stompt corner. Deze wordt achteu geplaatst. Weer een hard schot maar nu van van Heiningen. Ook deze wordt onschadelijk gemaakt. Dan trekt de voorhoede van Te Werve er tusschen uit en zoowaar met succes, want als doelman Mulder vergeet om uit te loopen heeft de midvoor weinig moeite om te doelpunten. Na dit doelpunt wordt Alphia steeds sterker en niet lang laat de gelijkmaker op zich wachten. De Jong scoort uit moeilijke positie (1li. Nog voor de rust maakt de linksbuiten van de thuisclub met een houdbare bal er 21 van. In de tweede helft weer een aanvallend Al phia, maar een stug verdedigend Te' Werve. Steeds wordt de bal goed aangegeven om met een goed schot te worden besloten, maar de doel man weet van geen wijken. Het is Roest die de gelijkmaker weet te scoren. Prachtig wordt er nu aan belde zijden gestreden om het winnen de doelpunt. Een kwartier vóór het einde weet de midvoor weer door te breken en het is 32. Alles wordt bij Alphia op den aanval ge gooid, maar niets mag baten, Zoo verloor Alphia in deze zeer goed gespeelden wedstrijd onverdiend met 32. BODEGRAVEN—OUDEWATER 11—1. Na dertien weken van stilstand heeft Bodegraven Zondag j.l. de competitie weer hervat met een thuiswedstrijd tegen Oudewater. Gezegd kan worden, dat de rood-zwarten niet slecht hebben overwin terd, al dient daaraan direct te worden toegevoegd, dat de gasten er al heel weinig van terecht brachten. Evengoed is het een uitstekende prestatie van Bodegraven ge weest, om met een drietal invallers nog met dubbele cijfers te zegevieren. Het veld was vrij behoorlijk, doch gedurende den geheelen wedstrijd viel regen, welke voor spelers en publiek alles behalve aangenaam was. Bodegraven zette er ondanks den te genwind direct een hoog tempo in en schiep zich. al spoedig eenige kansen. Toch zouden de gasten bijna de leiding ge nomen hebben, toen de Bodegravenverde- ddging nog juist er iri slaagde het leder vanaf de doellijn weg te werken. Direct hierop scoort Bodegraven door haar links binnen, die met een fraai diagonaal schot den doelman der gasten geen schijn van kans geeft. Nadat bij een uitstekend schot van den middenvoor van Bodegraven de staander een doelpunt in den weg staat, is het dezelfde speler, die tweemaal kort ach tereen zijn goed doorzetten met een on- houdbaren kogel besluit en Bodegraven leidt met 3—0. Bodegraven blijft sterker en de enkele uitvallen van Oudewater-stran den op buitenspel. Geleidelijk zakt echter het tempo bij Bodegraven en van een mis sen der Bodegravendefensie maken de gas- ten gebruik, om een tegenpunt te scoren. Met dezen stand wordt gedraaid. De twee de helft begon met een vrij lusteloos spel, waarbij Oudewater geheel op eigen helft werd teruggedrongen. Het duurde echter nog 20 minuten, voordat Bodegraven haar voorsprong vergrootte 41, doch met dit doelpunt bleek tevens het hek van den dam en met de regelmaat van de klok voercte Bodegraven de score op tot 111, waarbij de middenvoor 4 en de linksbuiten, linksbinnen en de spil van Bodegraven ieder een doelpunt voor hunne rekening namen. Toen scheidsrechter de Wissel, die goed leidde, het einde aankondigde, had Bodegraven een even fraaie als verdiende zege behaald. NIET OPGEKOMEN ELFTALLEN. Voor den te spelen wedstrijd Alphen V—Rouw koop III lieten de gasten op zich v/achten. terwijl het derde elftal van de Alphensche Boys een vergeefsche reis - maakten haar het terrein van D.O.C.O.S. waar het vierde elftal van dien naam op zich liet wachten. Het eerste elftal van A.R.C maakte Zaterdagmiddag een vergeefsche reis naar Rijnsburgsche Boys. waar het terrein be speelbaar was. doch het eerste elftal van R. Boy niet verscheen. ALPHEN III—D.S.O. II 4—2. Na een aarzelend begin geeft P. Bezemer zijn elftal met een fraai schot de leiding. Uit een penalty wegens hands weten de bezoekers gelijk te maken 11. Het is Bouthoorn die met een hard schot er voor zorgt, dat de rust' met 2 in gaat. Na de hervatting weet van Geen 31 te ma ken, welk doelpunt evenwel beantwoord wordt met een tegengoal van de bezoekers die doelman Goedhart geen kans geven door den middenvoor 32. Als dan Van Geen de D.S.O. defensie weet te passeeren geeft hij de' uitstekenden doelman geen kans 42. QUICK BOYS II- De langdurige gedwongen rust heeft de M.S.V.'ers blijkbaar geen kwaad gedaan. Immers ondanks het feit, dat het elftal een geduchte aderlating ondergaan heeft wegens het vertrek van twee harer beste spelers, Pierot en v. d. Plas hebben de Alphenaren in een pittigen' wedstrijd de beide punten mee naar huis gebracht. Na tien minuten weet v. d. Oever met een goed schot M.S.V. de leiding te geven 01, tewijl even later dezelfde speler den voorsprong vergroot. 02. Direct hierna weet de thuisclub den achterstand te verkleinen 12. Beide elftallen zien nog in de eerste helft kans te scoren. MS.V. door G. Versluis. 23. In de tweede helft moet M.S.V. alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Het is de productieve v. d. Oever die de M.S.V.-over- winning veilig stelt door twee doelpunten 25 waarmede tevens het einde komt. De heer Caro leidde op rustige wijze. ALPHENSCHE BOYS II—LISSE IDE 2—4. De bezoekers wisten zich kennelijk beter aan te passen en deden de rust ingaan met een 2,0 voorsprong. In dé tweede helft weten v. Egmond en Vriesekoop voor de A. Boys te scoren, doch ook de bezoekers vinden nog tweemaal het net zoodat het einde komt- met een 24 nederlaag voor de thuisclub. ALPHIA n—V.C.6. II 1—0. De uitslag is geenszins geflatteerd, want uit gezonderd de laatste tien minuten was Alphia steeds aanvallend. Het was midhalf Stalenberg die na -tien minuten wist te doelpunten. Dit bleef zoo tot de rust aanbrak. Toen Alphia in de tweede helft de wind mee kreeg, was zij ook steeds sterker, doch doelpunten werden niet meer gemaakt. ALPHEN II-tU.V.S. III 3—1. Het begin is verassend snel, Vooral de bezoe kers zetten er een hoog tempo in. Alphen laat zich echter ook niet onbetuigd en zoo wordt het een wedstrijd waarin de elftallen elkander niets toe geven. De eerste helft kenmerkte zich door tal van gemiste kansen zoowel voor het Alphendoel als voor, dat van U.V;S. In de tweede helft is het tempo wel iets minder doch blijft het een aan- trekkelijken wedstrijd. Houps kopt uit een goed voor het doel geplaatsten -vrijen trap den bal DE NOORSCHE COMBINATIE. Wereldkampioen Beraurer heeft opnieuw bewezen in de Noorsche combinatie de sterkste te zijn. Doordat hij Vrijdag bij den 18 K.M. loop op de tiende plaats beslag wist te leggen, kon. hij het Zaterdag bij het springen van de kleine Olympiaschans rustig aandoen. Met sprongen van 50 en 53 meter gaf hij zijn tegen standers geen kans om hem van de eerste plaats in het totaalklassement te verdringen. De uitslag van de combinatie luidde: 1. Beraurer (Duitschland) 444.1 punt (50 en 53 meter); 2. Gstrein (Duitschland) 434,5 pnt. (52 en 55 meter)3. Meergang (Duitschland) 419,8 pt. (53 en 55 meter), 4. Nikunen (Finland) 419,3 pnt (49 en 50 meter); 5. Murama (Finland) 411,5 pnt. (54 en 53 meter). Als onderdeel van de Alpinencombinatie werd de afdaling voor dames en heeren gehouden. Bij de dames werd Christl Cranz wederom ge slagen. echter waren het ditmaal niet de we reldkampioene Cellina Seghi. die haar van de eerste plaats verdrong, doch haar landgenooten Rosemarie Pi oxouf en Hilde Doleschell, die samen de eerste plaats moesten deelen. Bij de heeren zegevierde Albert Pheiffer voor Jenne- weln en Rudi Cranz. De baan. welke ongeveer, hetzelfde was als het traject van de Olympische spelen, had voor de heeren een lengte van 4,5 k.m. met een hoog teverschil van 1700 meter. Het aantal deelnemers was 91. Bij de dames was de baan ingekort tot 3,8 k.m. De uitslagen van de afdaling luidden: Dames: 1 en 2: Rosemarie Proxauf en Hilde Doleschell (beiden Duitschland) 3 min. -55 sec.; 3. Christl Cranz (Duitschland) 3 min, 57,1 sec.; 4. Lisa Resch (Duitschland) 4 min. 0,4 sec.; 5i Helga Goedl (Duitschland) 4 min. 0,6 sec.; 6. Cellina Seghi (Italië 4 min. 3.6 sec. Heeren: 1. Pfeiffer (Duitschland) 4 min. 3,8 sec.; 2 Jennewein (Duitschland) 4 min, 4,1 sec.; 3. Rudi Cranz (.Duitschland) 4 min. 4,3 sec.; 4. Gabl (Duitschland) 4 min. 6,9 sec.; 5, Harro Cranz en Helmuth Lantschne (Duitschland) 4 min. 7,7 sec. SPRONGEN VAN MEER DAN 80 M. Twintigduizend toeschouwers waren gisteren getuige van het springen van de groote schans. Onder de aanwezigen bevonden zich o.a. rijks minister dr. Frick èn rijkscommissaris dr. Seyss Inquart. De 48 deelnemers hebben een zeer feilen strijd geleverd, welke tenslotte in een overwinning voor deri Duitscher Josef Bradl eindigde. De wereldkampioen Vlerto kwam bij den eersten sprong te vallen en werd daardoor uit geschakeld. Vele springers passeerden bij den eersten sprong de 80 meter grens. Weiier waè de eerste met 81 meter, Laokso haalde 80 meter, doch Murama overtrof alle verwachtingen door 83 meter te springen. Onder groote spanning kwam Bradl aart den start, in een prachtige houding slaagde hij er in het schansrecord, dat sinds 5 jaar op naam stond van den Noor Soerensen, met ''een sprong van 84 meter verbeteren. De toestand van de sneeuw liet niet toe. dat de deelnemers den tweeden sprong weer'met een langen aaploop konden doen, doch ook met den korteren aanloop leverden de springers uit stekende prestaties. Weer was het Bradl die met 79 meter den grootsten atytand haalde De totaaluStslag luidde: 1. Bradl (Duitschland) 226 pnt. (84 en 79 M 2. Muramti (Finland) 220.4 pnt. (83 en 76 M 3. Weiier (Duitschland) 220,1 pnt. (81 73 M.). 4. Palme (Duitschland) 214.5 pnt. (80 en, 73 5. Toppfla (Finland) 212,2 pnt. (76 en 71 M DE SLALOM. Voor de Alpinencombinatie werd gisteren slalom voor dames en heeren gehouden, welke groote verrassingen opleverde. Rudi en Christl Cranz wisten met een dergelijk groot verschil te winnen, dat zij zich tevens als eersten plaat sten in de combinatie. De beide wereldkampi oenen, Cellina Seghi en Josef Jennewein wer den hierdoor geslagen. Er was voor deze slalom een zeer zware baan uitgezet, welke aan de deelnemers de hoogste eischen stelde. Op een baanlengte van 800 meter en met een hoogteverschil van 200 meter moesten 41 poorten gepasseerd worden. Het traject was voor dames en heeren hetzelfde en daardoor voor de dames uitermate moeilijk. De uitslagen luidden: Dames: 1. Christl Cranz (Duitschland) 146(6 sec.; 2. Suse Gaertner (Duitschland) 154,9 sec. 3. Cellina Seghi (Italië) 158,8 sec. 4. Rosemarie Proxauf (Duitschland) 161-,8 sec, 5. Helga Goedl (Duitschland) 163 sec. Heeren 1. Rudi Cranz (Duitschland) 131,5 sec. 2. Haider (Duitschland) 133,6 sec. 3. Jennewein (Duitschland) 134,4 sec. 4. Seer (Duitschland) 137 sec. 5. Nogler (Duitschland) 137 sec. De uitslag van de combinatie luidde: Dames 1. Christl Cranz (Duitschland) 624 pnt. 2, Hilde Doleschell (Duitschland) 638 pnt. 4. Suse Gaertner (Duitschland) 640 pnt. 5. Cellina Seghi (Italië) 642 pnt. Heeren: 1. Rudi Cranz (Duitschland) 402 pnt. 2. Jennewein (Duitschland) 405 pnt. 3. Gabl (Duitschland) 412 pnt. 4. Lantschner (Duitschland) 414 pnt. 5. Harro Cranz (Duitschland) 419 pnt. Haider (Duitschland) 419 pnt. hoog in. 0—1. Alphen zet dan een fel offensief in en mede door het onvoldoende spel van den U.V.S, linksachter ontstaan er tal van gevaar lijke momenten voor het U.V.S.-doel. Het is Oosterman die hiervan het eerst weet te profi- teeren en keurig gelijk maakt. 11. Als bij een der volgende aanvallen Bezemer den bal goed voor het U.V.S.-doel plaatst weet de keeper wel te stoppen doch het leer niet vast te houden en Windhorst scoort 21. Nog is het Alphen niet genoeg en als weer Bezemer snel opbrengt geeft hij met een listig trekballetjé de Witte een goede scoringskans die deze niet onbenut laat 3—1. Met U.V.S. in deri aanval komt dan het einde. ALPHENSCHE BOYS JUN. AD.O.SJEL JUN. 0—7. Het is voor de bezoekers een gemakkelijk par tijtje geworden, daar de A. Boys Jun. stuk voor Stuk te klein waren voor de veel grootere tegen standers. De rust ging. in met een 40 voor sprong voor de gasten. Ook in de tweede helft vermochten de Boys niet te scoren, de bezoekers wisten evenwel nog driemaal de roos te treffen en daardoor de totaalscoré op zeven tp brengea HILLEGOM ILUGDUNUM I 2—0 (gestaakt) Direct na den aftrap neemt Hillegom het spel in handen en dringt Lugdunum terug op eigen helft. Na 10 minuten spelen weet Ver schoor uit een scrimmage voor het Lugdunum- doel te scoren en daarmede zijn club de leiding te bezorgen (1—0). Onder stroomenden regen wordt het spel voortgezet. Af en toe onderne men de gasten een aanval, doch hun spel is te doorzichtig en de Hillegom-backs weten op tijd in te grijpen. Na 20 minuten spelen is het Van der Aar, die van een goeden voorzet profiteert en onberispelijk No 2 in het net deponeert (2—0) Lugdunum kan aan de omknelling niet meer ontkomen. Als de scheidsrechter voor de rust fluit, is de stand nog ongewijzigd. In de pauze wordt het weer allengs slechter, zoodat de scheidsrechter niet laat doorspelen en den strijd afgelast^ Hillegom-adsp. won in een uitwedstrijd tegen Zeemeeuwen-adsp. met 70. L.F.C. II—A.S.C. II 1—1 (GESTAAKT). Op een behoorlijk bespeelbaar terrein speelden de A.S C.-reserves tegen de dito's van L.F.C. Hoe wel de scheidsrechter aanvankelijk bezwaren opperde tegen het doorgaan, gezien de weers omstandigheden, verkozen de aanvoerders te recht te spelen. In de rust evenwel oordeelde de arbiter het echter toch. beter om den wedstrijd te staken, hetgeen o.i. geenszins bevorderlijk is voor een vlotte afwerking der competitie gezien den ach terstand door de vorstperiode. Het was een aardig partijtje, waarbij de A.S.S.'ers. gehandicapt door eenige invallers iets minder speelden dan de geel-zwarten. Deze wis ten dan ook spoedig de score te openen. Ge- ruimen tijd hierna was L.F.C. sterker, doch ver mochten dit overwicht niet in doelpunten uit te drukken. Vlak voor de rust slaagde A.S.C. er zelfs in door Milikan gelijk te maken. Direct hierna floot de scheidsrechter voor rust, welk signaal voor de spelers echter een eind maakte aan den wedstrijd, Voor den Ned. Hockeybond zijn de volgende uitslagen verkregen: Dames: om den Amsterdambeker: LeidenHilversum 34. Competitie: afd. C.B.: HOC II—Leiden II 2—5. afd. D.C.: Rijswijk IILeiden III 22. Juniores: HDM(a)Leiden (a) 01. Heeren Eerste klasse: HDMA'dajn 2—2; HHIJC Hilversum 31; GooiTOGO 35; BMHC HOC 1—1. Promotieklasse: LeidenVictoria 12; SOS HDM II 3—2. i Tweede klasse: Leiden IIHDM IV 20; HOC III—HBS 2—1. Derde klasse B: HDM VILeiden III 20. Vierde klasse C: Leiden V—Leiden VI 5—2; TOGO VI—Lelden IV 8—2. Juniores: HHIJC (a)Leiden (a) 21; Leiden (b)—HLC (b) 4—1. OVERZICHT. Dames: Leiden I is er. zooals wij Zaterdag voorspel den. niet in geslaagd van Hilversum te winnen. Alhoewel de strijd spannend is geweest en de einduitslag een miniem verschil te zien gaf. Het tweede van Leiden toonde zich gedecideerd de betere van HOC II. Het won met 6—2 en ver keert nog steeds in de kopgroep van haar af- deeling. Leiden III schijnt nogal nadeel gehad te heb ben van de lange rustperiode en wist het tegen het zeer zwakke Rijswijk II niet verder dan een gelijk spel te brengen. De juniores van Leiden bhaalden hun eerste overwinning en dat nog wel in een uitwedstrijd! Heeren. HDM wist het tegen A'dam niet verder dan een gelijk spel te brengen en stond zelfs gerui- men tijd met 20 achter. HDM is aan het afta kelen of komen de andere elftallen er soms beter in? Met Amsterdam is dit zeker het geval. Doordat BMHC het tegen den hekkesluiter HOC ook al niet verder dan een gelijk spel bracht, heeft HDM haar voorsprong van een punt behouden. HHYC bezet thans de derde plaats door een overwining op 't Gooi. De laat ste verrassing was tenslotte de voor eerste klasse hockey zoo doelpuntenrijke zege van TOGO op het volgens de ranglijst sterkere Gooi. In de promotieklasse vonden slechts twee wedstrijden doorgang. SOS voegde zich weer bij de middengroep door van HDM te winnen. Het eerste Leidsche heerent im had weer last van de oude kwaal: onproductiviteit en ver speelde met haar nederlaag ook de minieme theoretische kampioenskans die haar nog restte. De reserve's van het eerste van Leiden zagen kans om de HDM-ers met 20 te verslaan en verstevigden hierdoor hun positie aanzienlijk. Minder goed verging het de 10 spelers van Lei den III tegen HDM IV. Hier was het net omge keerd en verloor Leiden met 20. Het begint er thans voor het derde erg bedenkelijk uit te zien, zoo heelemaal onderaan! Gok met Leiden IV blijft het tobben. Met-groote cijfers werd van het waarlijk toch niet sterke TOGO VI ver loren. Leiden V .schoot uit haar slof. helaas ten koste van een ander Leidsch efltal. De Juniores a konden het tegen de technisch beter en iets meer uithoudingsvermogen bezit tende HHIJC-jeugd niet bolwerken. Leiden juniores b kon echter een overwin ning uit het vuur slepen. BEKERWEDSTRIJD LEIDEN I— HILVERSUM I 34* (DAMES). In een aantrekkelijken en snellen wedstrijd wisten de Hilversumsche dames bovenvermel den goeden uitslag te verkrijgen. Vijf minuten na de beginbully wist Hilversum te scoren, welk doelpunt al gauw door Leiden met een mooien goal van mej. Vos werd beantwoord. Een Leidsche speelster werd daarna zoodanig geblesseerd, dat zij het veld moest verlaten. De hierdoor ontstane inzinking wist Hilversum te benutten, zoodat het 41 werd. Met de inmid dels ingevallen Malise de Gruyter kwam de ware geestdrift in de Leidsche gelederen terug. Mej. J. BÖhtlingh en mej. Nagel brachten de score met mooie schoten op 43. Lelden kwam steeds meer ip. de meerderheid, maar de gelijkmaker bleef uit Ook Hilversum kon haar voorsprong niet. verder vergrooten, dank zij de goede Leidsche achterhoede, waar mej. Booy haai- doel uitstekend verdedigde. H.O.C. II—LEIDEN II 2—5 (DAMES) Leiden II bleek niet geleden te hebben van de lange gedwongen hockey-rust. Ze wist n.l. H.O.C. II op overtuigende wijze te verslaan, Mej. Huurman, voor het eerst als midvoor, nam hiervan drie doelpunten voor haar rekening, terwijl de andere gemaakt werden door de linksbinnen en -buiten RIJSWIJK n—LEIDEN III 2—2 (DAMES) Ondanks den regen en de modder begon Leiden enthousiast. Vóór de rust werd dan ook voortdurend op Rijswijks helft gespeeld en Lei den maakte vlak na elkaar 2 goals. De links en rechtsbuiten lieten goed spel zien. evenals de spil, die goed verdeelde. Na de rust maakte de tegenpartij echter twee tegengoals. zoodat het einde toch een gelijken stand bracht. H.D.M. (a)—LEIDEN (a) 0—1 (DAMES) Door meer open- en beter samenspel dan anders wist Leiden dezen wedstrijd te winnen. In de voorhoede was vooral de linkervleugel goed op dreef. Mej. Nauta, de linksbuiten." maakte op fraaie wijze den eenigen goal in dezen wedstrijd Ook de Leidsche keepster deed goed werk en bracht eenige malen redding. LEIDEN I—VICTORIA I 1—2 (HEEREN) Leiden bleek in den wedstrijd tegen Victoria haar oude onproductiviteit herkregen te heb ben. Verreweg het grootste deel van den tijd viel Leiden aan, maar het wist geen goals te fabriceeren. Vrij kort na het begin scoorde Victoria. Leiden leefde wat op en maakte spoedig gelijk. Victoria kwam zeer gelukkig aan een nieuwen voorsprong. Een schot, dat naast gegaan zou zijn, vloog via het lichaam van een van de backs onbereikbaar voor den keeper het goal in. Na de rust was het overwicht van Leiden nog sterker. Er werden 2 strafbullys en onge veer 15 straf corners aan Leiden gegeven, maar uit geen ervan ontstond een goal. LEIDEN II—H.D.M. VI 2—0 (HEEREN) Door de lange rustperiode werd deze wed strijd in een matig tempo begonnen Weldra bleek echter, dat Leiden in de meerderheid was, hetgfen niemand verwonderde, daar H.DM. slechts met negen man opgekomen was. De Leidsche voorhoede wist ondanks de vele aanvallen geeri goals te maken. Na de rust kwam er meer teekerüng in het spel. Enkele gevaarlijke aanvallen van H.D.M. wist het Leidsche achtertrio te stuiten. Ook aan den anderen kant kwamen vele doorbraken van de Leidsche voorhoede. Tijdens één van deze aanvallen dacht de scheidsrechter een fout van een H.D.M.'er in den cirkel gezien te hebben en gaf dus een strafcorner. Leiden rechtsbin nen wist uit dezen strafcorner een goal te maken (10). Vlak hierna volgde nog een goal, ditmaal door den linksbinnen van Lei den (2—0). Met dezen stand kwam het einde. TOGO VI—LEIDEN TV 8—2 (HEEREN) Leiden IV is het nieuwe jaar met een neder laag ingegaan, zoo groot als die dit seizoen nog niet is voorgekomen. Toch zag het er in het begin hoopvol genoeg uit: eerst een 10, toen een 21 voorsprong voor Leiden. Daarna was het met Leiden's glorie gedaan en veranderde de voorsprong in een 82 ach terstand, vooral doordat er zoo weinig verband ln de verdediging te vinden was. LEIDEN (a)H.II.Y.C. (a) 1—2 In het begin van den wedstrijd speelde Lei den, evenals H.H.Y.C., zeer verward. Dit had tot resultaat, dat de ruststand 0—0 werd. Na de rust werd de opstelling van H.H.Y.C. veranderd. Hierdoor, werd ook de druk op het Leidsche goal grooter en maakte de linksbin nen van H.H.Y.C. een doelpunt (0—1). Leiden a bracht den stand even later op 11, maar kon langzamerhand de steeds ge vaarlijker wordende aanvallen van H.H.Y.C. niet weerstaan, zoodat de eindstand 12 in het nadeel van Leiden werd. LEIDEN (b)H.L.C. (c) 4—1. Met rust had Leiden een 21 voorsprong: de eerste goal was door Kruyt gemaakt; de 2de ontstond met medewerking van de Haagsche achterhoede. Na de rust werden er door Kraemer nog twee mooie goals bijgemaakt. Eindstand 41. Zuidwijck IIO.N.S. I 16, Heeren Het tweede heerenelftal had Zaterdag de primeur der hervatting van de hockey-compe titie, en bleek" tegen het sterke ONS nog wa onwennig te zijn na de lange gedwongen rust periode. De achterhoede heeft zoo goed moge lijk stand gehouden, doch moest voor de over macht zwichten. Het was wederom Wim van der Bijl, de voor het tegenpunt zorgde. Aeolus IIZuidwijck I (dames) 0—3 Het eerste dameselftal heeft zijn ongeslagen tegenpuntloos record gisteren kunnen handha ven. Aeolus verscheen met 10 speelsters, waar onder echter mej. R. Jansen van het vertegen woordigend districts-elftal. Het Nenij to-terrein waarop gespeeld werd was zoodanig door mili taire paardepooten bewerkt, dat een bully f" nomen moest worden, telkens als de bal in der vele kuilen verdween. Zoodoende kon Zuid wijck eerst vlak voor de rust door mej. Perquin de leiding nemen. Mej. van Noort wist in de tweede helft met een hoog schot de goede keep ster te passeeren, waarna een strafcorner doo' mej. C. Vos via een Rotterdamsche back in een derde doelpunt werd omgezet. In de Leidsche achterhoede was mej. .r. de Minjer goed op dreef en kreeg de keepster slechts weinig te doen. Da drie invalsters voldeden goed. Zuidwijck IIGroen Geel II (dames) 1—2' Het tweede dameselftal was dopr het afstaan van speelsters zeer gehandicapt, doch heeft kranig stand gehouden, waartoe mej. Rosier in het doel het hare bijdroeg. Zij moét echter, wan neer dit noodig is, resoluter uitloopen. Mej. van Galen nam het Leidsche doelpunt voor haar re kening en hoewel de achterhoede stug verde digde. behaalde Groen-Geel tenslotte de over winning. De Leidsche voorhoede en speciaal de linkervleugel, moet den buitenspelregel nog eens goed in zich opnemen. Zuidwijck lBully I (heeren) 0-1- Op een steeds gladder wordend veld heeft Zuidwijck met twee invallers tegen zijn sterK- sten tegenstander kranig partij gegeven. De Leidsche aanvallen waren minstens even Se' vaarlijk als de Rotterdamsche, die in laatste in stantie door invaller-keeper H. Jansen werden afgeslagen. Een halve minuut voor het rust- signaal keerde hij vallend den bal, die daarna uit een kluwen van spelers hoog ingeschoten werd voor de keeper opgekrabbeld kon zijn. Na de rust kreeg Zuidwyck een straf bully toe* gewezen, die op onregelmatige wijze tenslorfg door Bully gewonnen werd. Kort voor het ein°® ontging onzen stadgenooten de verdiend" ëe"js' maker, toen de bal werd ingeschoten, doch via voor het verlaten doel in de modder bleef sta* ken. Het geheele elftal kan op een goeden ^ea' strijd terugzien. 2—S

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 10