Oude put te Nijmegen gevonden - Een 103-jarige te Schiedam 8) He Jaargang LEIDSCH DAGBLADTweede Blad FEUILLETON Het Noodlot van de Ransome Rovers **1*4410 Een roman uit de voetbalwereld, door J. WILMAN. (42 „Mijn God!" fluisterde de trainer. Hij zag Hanley met verwilderden blik aan. „Hoe hoe weet je dat alles?" „O, ik weet méér, vrind! Jij bent de dom ste niet en toen je van de eerste verbouwe reerdheid was bekomen, dacht je, hier is bedrog in 't spel; onmogelijk dat twee man nen niet alleen dezelfde lichaamsgebreken hebben een bult, zieke oogen, doofheid maar ook naar denzelfden naam zouden luisteren! Je zag den pseudo Thomas Bow ser met advocaat Russell en klampte hen aan. Wat jullie bespraken is me onbekend. Wel weet ik wat de afloop van de confe rentie was: jullie werden het eens. Een klein kunstje voor Russell, lid van de di rectie, jou als trainer van de Rovers aan gesteld te krijgen! Is het zoo gegaan of niet?" „Ja." bekende Brooks. „Zoo is het ge gaan." „En toen verscheen Norton. Of liet jij hem komen?" „Hij had ontdekt waar ik uithing." „Ook Norton, je vroegeren uitkijk, moest de mond worden gesnoerd. Hij had geen penny en jij was doodsbenauwd, dat hij je als ontslagen tuchthuisboef te kijk zette wat je je baan kostte. Wéér verleende Rus sell bemiddeling. Maar de advocaat behoort niet tot de nobele zielen, die iets voor niets doen. Jij en Norton mèt de gevan genisplunje legde hij den naam Pilcher af zaten er bij hem onder. Brooks, ik laat zwemmen welke streek met de Rovers in de vorige competitie is uitgehaald. Ze hebben zich gehandhaafd. Erger is, dat het spelle tje dit seizoen wordt voortgezet. Ik wil we ten hoor je, ik wil weten van wien het uitgaat." De trainer lag een paar minuten onbewe gelijk met gesloten oogen. Toen keerde hij het gezicht naar den muur. „Ik weet van niets", zei hij. „Een leugen. Leugens helpen je niet, Brooks. Eén woord van mij en je hebt je congé. Daar blijft het niet bij. Mede door jouw toedoen kon de aartszwendelaar Sla- ter zich buiten schot houden, omdat hij in de huid van Thomas Bowser kroop. Jij was op de hoogte en trok geldelijk voordeel uit die wetenschap in plaats van de justitie te waarschuwen. Daar krijg je een fikschen duw voor." De trainer bromde: „Afwachten!" „Vóór ik het vergeet, moet ik je een com pliment maken. Jij weet je ooren te gebrui ken. Tijdens onze knokpartij hief je den strijdkreet aan: „Ik ransel je aan flarden, Hanley!". Ik had het op dat moment te vol- handig om er over te piekeren, hoe je mijn naam kende. Naderhand werd het me dui delijk Op een middag bracht ik Mr. Sul livan een bezoek. Toevallig verliet jij het privé kantoor toen hij me met Hanley aan sprak. Je hoorde ook wat er direct op volg de: „Ik ben hoogst benieuwd welk voorstel de zoon van kolonel Hanley mij wel kan hebben te doen!" Wie weet niet, dat kolonel Hanley de opperbaas van Scotland Yard is? Je tikkertje werd onrustig, Brooks. Geen wonder. Lui, die niet brandschoon zijn, krij gen doorgaans de stuipen als die naam wordt genoemd. Je tikkertje sloeg een record aantal toe ren in de minuut, toen je mij kort daarop als William Guest het Rovers House zag binnen kuieren. Ik snap met hoeveel en thousiasme je Russell's voorstel toejuichte, mij Vrijdagavond zóó ongenadig af te dro gen, dat me de lust verging, mé verder met zijn zaakjes in te laten. Hij verwachtte, dat jij het er beter zou afbrengen dan die stuntelige taxichauffeur een avond of wat te voren, en het moest ook wel, want de toestand begon Russell leelijk te knijpen. Ik zag je in de Razzle- Dazzle met twee notabelen, die op hun ge zicht hadden staan wat ze waren: doorge fourneerde boeven. Niemand behoefde me toen meer te zeggen, hoe laat het was." „Voor die vechtpartij doen ze me niks. De meesteklappen vielen trouwens aan den verkeerden kant." Hanley constateerde tevreden: „Dat de den ze. Maar hu de ernstigste kwestie, Brooks: het geregeld uitvallen van spelers. Je kunt je van den domme houden, al schiet je er geen spaan mee op. Vergiftiging is iets waar de justitie je niet vriendelijk om zal aankijken." Met een ruk was de trainer op zijn andere zij. „Wie kletst er over vergiftiging?" „Ik." „Je bent niet frisch! Wou jij beweren, dat de spelers uitvielen, omdat ze vergiftigd waren?" „Wanneer niet alleen mijn naam, óók mijn kwaliteit je had geïnteresseerd, zou je hebben vernomen, dat ik als dokter afge studeerd ben. Op grond daarvan durf Ik van vergiftiging spreken. Ik heb mijn ver moedens, maar er is méér noodig om de justitie te doen ingrijpen. Dus kom ik bij jou mijn licht opsteken." Brooks was zoo van streek, dat hij fluis terde: „Neen, daar is me niets van bekend. Ik zal geen gezond uur meer hebben als ik lieg! Jij zegt, dat je dokter bent en je weet het dus beter dan ik. Toch lijkt het me ongeloofelijk." Brooks ontsteltenis was echt, Hanley twijfelde er niet aan. Hij moest op een an- derj manier achter de waarheid komen. Schokschouderend zei hij: „Dat blijft dan voorloopig onopgehelderd. In ieder geval heeft Russell een motief om de club naar den kelder te helpen, en hij niet alleen. Welk?" „Hanley, al was er goud mee te verdie nen ik weet van niets. Behalve dan wat in de vorige competitie is gebeurd en waar vooral Fedler, de aanvoerder, de hand in had. Het komt hierop neer: George Henline wil voor de Wanderers het rijk alléén: twee eerste divisieclubs is te veel voor Ransome. Hij is niet zóó als Mr. Sullivan, om er uit eigen zak geld bij te passen. Tijdens de vorige competitie werd er mee begonnen; Henline won Fedler voor zijn doel en deze bewerkte Mullin, Rand en Law weer. Het zou gelukt zijn als Curtis niet was versche nen. Die had het viertal gauw door. Toen hy bovendien nog met Sullivan's nichtje verloofd raakte, werd de boel te riskant en ze hielden er mee op." „Tot de laatste wedstrijd kwam. Toen lag het er boven op, de Wanderers te laten winnen en hun het kampioenschap te be zorgen." „Het ging buiten me om. Tijdens de rust zag ik Fedler met Henline praten. De laat ste zal hebben gewild, dat de Rovers ver loren. Het kon gebeuren zonder dat het in den kijker liep, want er hing een dikke mist. Ik zeg niet, dat het zoo is, maar ik acht de waarschijnlijkheid groot." „Wat een zootje! Het mislukte alwéér door Curtis. Maar ze hebben er nu iets anders op gevonden, iets veel geraffineerders." Hanley liep naar de deur, doch bleef na een paar passen staan. „Ik denk niet, dat de politie vriendelijk kijkt als ik haar op Zondag een berg werk opdraag, maar daar trek ik me geen snars van aan. De eenige om wien het me achteraf wel wat spijt ben jij, Brooks. Tja, dat heb je er van als je met verkeerde kornuiten uit roeien gaat!" „Help me dan!" De trainer was nu heel klein, heel deemoedig. Steve vroeg koud: „Waarom?" „Omdat-omdatBrooks slikte een paar maal. „Geloof me, Hartley, het heeft me menigen slapeloozen nacht gekost. Her haaldelijk heb ik Norton gezegd, dat ik aan het geknoei niet langer mee wou doen". „Je liet het bij woorden". „Norton heeft Russell aan zijn zijde. Tel kens als ik in verzet kom dreigen ze be kend te maken, dat ik vier jaar uitgezeten heb. Ik word weggeschopt wat moet ik dan beginnen? Hoe moet het met mijn broer, die heelemaal van Russell afhangt? Ik zat in het schuitje en moest wel mee varen." .(Wordt vervolgd). OP HET HISTORISCHE VALKHOF TE NIJMEGEN hebben plantsoenarbeiders een merkwaardige ontdekking gedaan, n 1. een waterput van den ouden burcht, welke zich vroeger op het Valkhof verhief en waarvan nu nog de bekende ruïne rest. Polygoon WIE OVER DE „ZAANBRUG" TE WORMERVEER WIL, MOET EERST BETALEN. Nog steeds wordt op deze brug, ondanks herhaalde verzoeken om afschaffing, tolgeld geheven. Hoeveel malen per dag zal deze bewoner van Wormerveer zijn „bruggeld" moeten offeren? (Polygoon) OVERDEKTE BLOEMBOLLENVELDEN IN BLOEI. Hoewel de centrale verwarming in de warenhuizen de tulpen tot bloei kan brengen, gebeurt het toch vlugger en mooier, wanneer het zonnetje een handje mee helpt. In de West-Friesche kassen staan de tulpen, in vollen bloei. (Polygoon) DE HEER WILLEM VRIJLAND, de oudste inwoner van Schiedam, vierde gisteren zijn 103en verjaardag. De 103-jarige. die nog een goede gezondheid geniet, is drager van het Atjeh-kruis 18731890. De burgemeester van Schie dam, mr. dr. F. L. J. van Haaren, kwam den jarige felicjteeren. Polygoon ITALIAANSCHE VLIEGERS oefenen met rubberbooten en reddinggordels. Bij geval van noodlanding op het water, weten zij hoe te handelen. (Holland) EEN DUITSCHE MIJNENVEGER AAN HET WERK. van het apparaat om mijnen op te sporen is. losgeraakt, bevestigen aan den staaltros is niet ongevaarlijk. Een deel Het weer (Holland).

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 5