LAATSTE BERICHTEN V IEID5CH DAGBLAD - Eerde Blad Donderdag 13 Februari 1941 Onze Advertentietarieven KERK- EN SCH00LNIEUWS Binnenland, Scheveningers plunderen twee villa's Twee kinderen uit één gezin verdronken Buitenland Rede van Willkie Duitsch Weermachtsbericht Italiaansch W eermachtsbericht JKUN/T EN lETTCRE^j Uit df> Omstrpkpn BEURSOVERZICHT MARKT BEKitllItN^ VOOR 6 a 7000 gulden weggesleept. Een zestal ScJieveningers heeft sedert No vember van het vorige jaar huisgehouden in twee villa's in Den Haag. Zij hebben n.l. alles wat maar eenigszins -verkoopbaar was uit deze villa's weggesleept en voor een ap pel en een el aan verschillende opkoopers erkocht. De politie is op het spoor van deze bende gekomen, omdat eenige. van hen den laat- sten tijd royaal met geld omsprongen. De villa's, waarnaar hun arbeidsterrein zich uitstrekte, zijn gelegen aan de Johan van Oldebarneveltlaan en aan den Gevers Deynootweg en waren tijdelijk onbewoond. In de villa aan de Jo^an van Oldebarnevelt laan stond eenlg meubilair en de bewoners vertoefden op de VeLuwe. De villa aan den Gevers. Deynootweg daarentegen was com pleet gemeubileerd., Dit was aan eenige Scheveningers ter loore gekomen, n.l. den 19-jarigen K," R. &n den 16-jarigen L. K., beiden visscher van 'beroep. Zij kwamen in het huis aan de Johan van Oldebarnevelt door een keukenruit te vernielen en op den Gevers Deynootweg door een deur te forceeren. Nu begon het wegsleepen van de inventarissen. Uit de villa aan de Johan van Oldebarneveltlaan werd een schrijfbureau weggehaald, maar uit de andere villa veel meer, n.l. een slaap kamer-ameublement, drie buffetten. Ja- pansche vazen, schilderijen, vloerbedek king, enz. Inmiddels haidden 4 andere Schevenin gers bemerkt, dat hun kameraden ruim over geld beschikten en zij werden nu even eens in het complot opgenomen. Het waren de 20-jarige visscher L. v. d. B., de gebroe ders W. D. en A. D., resp. 18 en 17 jaar en los werkman van beroep en de 18-jarige los werkman A. de M. Ook zij brachten°nu ge regeld bezoeken aan de villa's. Hierbij werd gebruik gemaakt van een bakfiets en in de sneeuwperiode zelfs van een slee. De goede ren werden vervolgens naar opkoopers ge bracht, waarvan de voornaamste de.27-ja- rige P. H. uit de Statenlaan was. De bende en de opkooper zijn dezer da gen ontmaskerd en gearresteerd, waarbij bleek dat de meesten van hen reeds eerder met de justitie in aanraking waren geweest. De gestolen goederen zijn voor het groot ste gedeelte achterhaald en vertegenwoor digen een waarde tusschen de f. 6000 en 7000. Het geld dat de Scheveningers voor het meubilair hadden ontvangen, was reeds op gemaakt. v ZIJ WAAGDEN ZICH NOG OP HET IJS. Tusschen Dirkshom en Groenveld In de nabijheid van Schapen zijn twee kinderen uit het gezin Linstra, een jongen en een meisje, door het ijs gezakt en verdronken. Om gauwer thuis te zijn hadden de kln- ceren. met nog eenige andere makkertjes uit school komende, het landpad genomen. Het jongetje waagde zich op het ijs en takte er door. Zijn zusje trachtte hem te redden, doch verdween ook in de diepte. De andere kinderen haalden hulp, doch deze «as eerst een half uur later ter plaatse. Dr. Groenhart uit Dirkshorn heeft nog on geveer drie uur kunstmatige ademhaling tonder resultaat toegepast. SCHAKING VAN TWEE MEISJES. Zij zouden naar Parijs worden gebracht. Als verdacht van schaking is op verzoek tan den commissaris van politie te Gro ningen in Deventer aangehouden de 22-ja- nge N. A. K., wonende te Groningen. De vorige week hadden twee meisjes van 15 en 16 jaar uit Groninger, het plan op gevat er van door te gaan. Zij werden hierin bijgestaan door genoemden K., die den meis jes reisgeld verstrekte en haar voorstellen deed om haar naar Parijs te brengen. In Deventer trok het echter de aandacht van de recherche, dat K. met twee jonge meisjes in een hotel logeerde. De meisjes verden toen ommiddelldjlc op transport naar Groningen gesteld en aan de ouders terug beven. Aangezien verdachte K. reeds eerder met de politie in aanraking is geweest, werd een nader onderzoek naar zijn praktijken sewenscht geacht. Hij ls ter beschikking van den officier van justitie gesteld. GEEN JAARVERGADERING VAN INDISCHE NATIONALE CONGRES. De leiding van het Indische nationale Wngres heeft volgens een bericht van de 'ndische „Civil and Military Gazette" be sloten, de jaarvergadering van het natio nale congres in 1941 niet bijeen te roepen. Naar hieromtrent in leidende congïes- ktingen verklaard wordt, wil de leiding van net congres de Indische openbare meening door dezen stap opmerkzaam maken op de beïeekenis van de beweging van passief verzet. Alle beschikbare krachten moeten Z|eh niet met voorbereidingen voor het congres bezig houden,doch op de ontwik keling van de verzetsbeweging geconcen treerd worden, (ANP). zaterdag a.s. geen colportage in verband met winterhulp-collecte Naar den directeur-generaal van de zij-de j'&n de N.S.B., Nationaal Front en Neder- 'andsche Unie wordt medegedeeld, zal in J'rtband met de collecte van de Winterhulp •'bderland, welke morgen en Zaterdag wordt ^houden. op Zaterdag 15 Februari geen *lraatcolportage plaats vinden. Waar het r^tal aanvragen uit de gemeenten om nuipverieening den vollen Inzet van een 'Ec»er tot het doen slagen van deze actie [jJJJkakelijk maakt, ls met groote erkente- "JWieid van deze beslissing kennis s?e- üomen. KAAS OP DEN KANTONGERECHTSZOLDER Inbeslagneming van partijen. De persdienst van het Nederlandsch Agra risch Front schrijft: Bij een veehouder-kaasproducent te Alphen a/d. Rjjn werd dezer dagen een partij kaas van 25 stuks, wegende 263 K.G. in beslag ge nomen. omdat de betrokkene deze kaas niet had mogen produceeren, maar de melk voor consumptie moest afleveren. Door de afgelegen ligging van de boerderij zou deze melk elke dag drie volle bussen over een afstand van een half uur gaans per kruiwagen naar een rijweg vervoerd moeten worden, hetgeen schier onuitvoerbaar is. De ambtenaren der Crisis- Zuivel-centrale meenden met deze bezwaren geen rekening te mogen houden en namen de kazen in beslag. Zij lieten de kazen vervoeren naar het Kantongerechtsgebouw te Alphen a. d. Rijn, waar ze op een zolder werden gede poneerd zonder vakkundige verzorging. Den gouwgemachtigde van het Nederlandsch Agrarisch Front voor Rijnland, den heer J. Rij laarsdam, kwam deze zaak ter oore. Hij stelde daarop een onderzoek in en vond aanleiding, om zich tot de Zuivel-centrale in Den Haag te wenden. Deze venvees hem naar het kaascon- trolestation voor Zuid-Holland. De directeur van dit station, dr. Van der Bunt, toonde begrip voor de omstandigheden en gaf deh heer Rijlaarsdam machtiging, de partij kaas van den gerechtszolder te doen halen, waarna berging in een vakkundig be heerd kaaspakhuis kon plaats hebben. Hierbij bleek, dat op den zolder nog een andere partij kaas lag te rotten en reeds groo- tendeels verloren was gegaan. Deze partij moet er reeds langen tijd gelegen hebben, zonder dat er ooit naar is omgezien. Ook trof de heer Rijlaarsdam er een hoeveelheid totaal bevro ren aardappelen aan. Men vraagt zich, aldus de persdienst van het N.A.F. met bezorgdheid af, op hoeveel zol ders van gerechtsgebouwen in Nederland op soortgelijke wijze kostelijk volksvoedsel bederft ten gevolge van ambtelijke ondeskundigheid. NA AANRIJDING OVERLEDEN. Dinsdagavond heeft in de Torenstraat te Den Haag een aanrijding plaats gehad, waarvan de 43-jarige A. T. T. uit de Teyler- straat het slachtoffer is geworden. De man werd in emstigen toestand naar het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde vervoerd, waaar hij thans aan zijn verwondingen is •bezweken. CRITIEK OP ZIJN HOUDING. Ter gelegenheid van den Lincolndag heeft Wendell Willkie het woord gevoerd op een vergadering van de republikeinsche partij in New-York. Hij riep de Amerikanen op tot nationale eensgezindheid en sprak de meening uit, dat de democratische levens vorm niet zal blijven bestaan, wanneer Engeland' mocht worden verslagen. Hij noo- •digde zijn partijgenooten uit een positieve houding aan te nemen ten aanzien van de leen- en pachtwet. Groot opzien heeft het in dè Vereenigde Staten gewekt, dat bij verschillende andere plechtigheden en vergaderingen, welke de republikeinen naar aanleiding van den Lin colndag hebben gehouden, scherpe aanval len zijn gericht op Wendell Willkie. De bekende republikeinsche. partijleider Fish verklaarde op een'vergadering in Bal- timore, dat Willkie thans nog wilder op den oorlogstrommel slaat dan de interven- tionnisten en de oorlogsophitsers van de democratische partij. In gelijken zin sprak de republikeinsche senator Nye, die in het politieke leven der V. S. een groote rol speelt. Nye wees ,er op, dat Willkie tijdens de verkiezingscampagne de regeering-Roo- sevelt steeds heeft verweten, dat zij het land door lichtzinnige redevoeringen en daden in den oorlog zou storten. Toen nu Dinsdag in de Senaatscommissie Willkie op deze uitlatingen werd gewezen, was zijn antwoord even arrogant als beleedigend voor de republikeinsche kiezers. Want Will kie had geen ander antwoord, dan dat dat slechts verkiezingsredevoeringen zijn ge weest. (D.N.B.) DE ENGELSCHE OORLOGSLASTEN. De Londensche handelsraad, een -organl- Aanval op groot vijandelijk convooi. 13 SCHEPEN TOT ZINKEN GEBRACHT. Het opperbevel der Duitsche Weermacht deelt mede: „Na de vernietigende slagen, die de laat ste dagen door duikbooten en bommenwer pers met grooten actieradius aan het Brit- sche convooistelsel ten Westen van Portu gal zijn toegebracht, hebben thans, in den Atlantischen oceaan opereerende Duitsche oorlogsschepen een groot vijandelijk con vooi aangevallen. Zij slaagden er in, 13 gewapende vij andelijke koopvaardijschepen, waaron der verscheidene groote oceaansdhepen die zwaar geladen waren, met oorlogs materiaal voor Engeland, tot zinken te brengen. Door dezen aanval werd het convooi verstrooid. Bij aanvallen op militaire doelen aan den mond van Theems en Humber hebben ge vechtsvliegtuigen treffers geplaatst op een scheepswerf en op rotsversterkingen. Ge wapende verkenningsvliegtuigen hebben met goed gevolg een vrachtschip aan de Noordkust van Schotland en een patrouille vaartuig aan de Zuidoostkust van Engeland aangevallen. Verdragend geschut van het leger heeft overdag en in den afgeloopen nacht voor den oorlog belangrijke doelen in het zuidoosten van Engeland beschoten. In het noorden van Cyrenaica heeft de Duitsche luchtmacht bomtreffers van zwaar kaliber geplaatst op Britsche troepenkam pen en militaire installaties. Op een vliegveld bij Benghazi werden op den grond staande vliegtuigen door bommen getrof fen. Autocolonnes werden verstrooid door machinegeweervuur en bommen, gevechts vliegtuigen hebben met succes het vlieg veld Luca op Malta aangevallen. Bij luchtgevechten boven het eiland ver loor de vijand drie vliegtuigen van het type Hurricane. Sedert midden-Januari hebben Duit sche gevechtsvliegtuigen verschillende geslaagde luchtaanvallen op het Suez- kanaal gedaan. Bij deze moedige aanvallen der Duitsche luchtmacht zijn bomtreffers geplaatst op de kanaalvak'ken, spoorwegemplacementen en havenwerken. Als gevolg van deze actie zijn ook twee koopvaardijschepen midden in de vaargeul gezonken. Bij het onderzoek der luchtfoto's kwam tevens vast te staan, dat zich ten Noorden en ten Zuiden van" de versperde plaatsen aanzienlijke concentra ties van schepen bevonden. Het zinken der schepen heeft dus geleid tot ernstige be lemmering van de scheepvaart door het kanaal. Een duik'bootjager heeft gisteren aan de Atlantische kust een Brltsch bombarde mentsvliegtuig dat zonder resultaat bóm men had geworpen, neergeschoten. In den afgeloopen nacht zijn noch boven Duitsohland ncch boven het bezette ge bied vijandelijke vliegtuigen verschenen. Drie eigen vliegtuigen worden vermist." In verband met de gewijzigde omzetbelasting, welke nu ook voor onze advertentieprijzen geldt en mede naar aanleiding van de sterk verhoogde prijzen van alle in ons bedrijf benoo- digde grondstoffen, zijn wij ge drongen onze advertentie prijzen met ingang van 15 Februari aanstaande te ver- hoogen met twee cent per regel. De prijs van de Kleine Advertenties in ons Blad wordt van Zaterdag a.s. ai: 5 5 CENT, maximum 30 woorden, bij vooruitbetaling te vol doen. DE DIRECTIE. AANVALLEN AFGESLAGEN. Het Italiaansche opperbevel publiceert weermachtsbericht no. 251. Het luidt als volgt: Aan 't Grieksche front bedrijvigheid van patrouilles en de wederzijdsche artillerie. Vijandelijke bases, wegen, verbindingen, artilleriestellingen werden doeltreffend be stookt door onze formaties vliegtuigen. Troepen, kampementen en wagens werden in scheervlucht aangevallen en met lichte bommen getroffen. Een formatie jacht vliegtuigen heeft op 11 Februari een vijan delijk vliegveld aangevallen en talrijke, op den grond staande vliegtuigen met mitrail- leurvuur bestookt en ernstig beschadigd. Tijdens een luchtgevecht is een vijandelijk, tweemotorig vliegtuig neergeschoten. Een van onze toestellen is niet teruggekeerd. Op Malta is het vliegveld Mikabba door onze bommenwerpers aangevallen. In Noord-Afrika hebben vliegtuigen van het Duitsche vliegercorps offensieve acties L1SSE. BEROEPEN BIJ DE GER. GEMEENTE. Bij de Geref. Gemeente (Tulpenstraat) is beroepen ds. J. Vreugdenhil te Rijssen. Ledenvergadering Schoolver. Geref. Gemeente. In de school aan de Schoolstraat werd een ledenvergadering gehouden door de Schpolvereeniging der Geref. Gemeente. Uit de jaarverslagen bleek dat er een nij pend ruimte-tekort is. Voor het schoonma ken na het verblijf der militairen werd f. 300 besteed. De schoolgang zal geheel op nieuw betegeld moeten worden. De vergoe ding voor restauratie, welke toegezegd werd, is geheel ontoereikend. In het afgeloopen jaar mocht op kos ten van het Rijk een leerkracht worden aangesteld. Het aantal leerlingen in de Ulo- zoowel als in de lagere en fröbelschool is steeds stijgende. Aftredend als bestuurslid en niet her kiesbaar waren de heeren J. Mohlman, J. Kooiman en W. Roodenburg. Gekozen wer den de heeren G. Aangeenbrug, J. den But ter en M. J. Willemsen. OEGSTGEEST. Vrachtauto in brand. Op den Rijksweg nabij de Drie Witte Pa len is gisternacht een vrachtauto in brand geraakt. De brandweer arriveerde spoedig •ter plaatse en wist door krachtig ingrijpen een totaal uitbranden te voorkomen. De zwaar beschadigde auto is daarna naar de garage Kamsteeg gesleept. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. den Heyer jm. 27 jaar en J. P. van Egmond jd. 26 j. Overleden: Angenieta v. d. Mey 57 j. Uitkeering Winterhulp. Door het plaatselijk comité Winterhulp is opnieuw f. 300 aan bonhen verdeeld onder 50 gezinnen. PREDIKBEURT. Bodegraven Geref. Gem.: Vrydagnani. 4 uur, ds. M. Heykoop van Utrecht. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Enter, cand. J. J. van Wage- ningen, hulpprediker te Heemse. BESOMMINGEN SCHEVENINGEN. Aan de markt te Scheveningen waaren gister ochtend de motorloggers: KW 151, T. v. d. Plas met f.79; KW 175, Van Duyn en Plokker, met f.99: KW 166, H. v. d. Plas. met f.71; KW 97. D Kuyt, met f. 105 en KW 107, J. van Duyn, met f.111; benevens de kotters: KW 72,"W. v. d. Plas, met f. 36 en KW 116, D. Haasnoot, met f.62. satie, die bijna 300.000 leden telt, dringt i ten uitvoer gelegd tegen een concentratie pr naar uit T,r»n.Hpn crpmplH wnrHf in 7.Hri a«»-. er, naai- uit Londen gemeld wordt, in zijn jaarverslag krachtig op aan, dat de regee ring van alle te haler beschikking staande middelen gebruik maakt om te komen tot een gelijkmatiger verdeeling van de oor logslasten. De raad wijst er op, dat de maatregelen die moesten garandeeren, dat alle Engelschen gelijke offers brachten, tot dusverre slechts zeer eenzijdig zijn toege past. Hij verlangt, dat de regeering toezicht houdt op de financieele belangen, die in den oorlog alleen een middel zien om hun winsten te vergrooten. (D.N.B.) ORGELCONCERT LUTHERSCHE KERK. Zondag 16 Februari haLfdrie geeft de organist Hennie Schouten in de Luthersche Kerk zijn vierde abonnementsconcert, dat voorafgegaan wordt door een inleiding. Het programma vermeldt werken van César Franck, Georges Migot, Marcel Dupré, Max Reger en Paul Hindemith. JKVR. E. H. J. v. EYSINGA. Gisteren werd de schilderes Jonkvrouwe E. H. J. van Eysinga te Elspeet zestig jaar, aldus „De Standaard". Geboren te Noordwijkerhout, nam zij schilder- en teekenlessen te Berlijn en Dresden en studeerde in Den Haag bij Van Hoytema en F. Jansen. Zij werkte te Bourg la Reine, in Italië en rondom Den Haag; later schilderde zij op Texel en stelde zich onder leiding van R. S. Bakels. Ook Haver- mans heeft bijgedragen tót de artistieke vorming van deze schilderes van landschap en dieren, die tevens borduurwerken en litho's heeft vervaardigd. van troepen, oprukkende colonnes en een vliegveld van den vijand. In Oost-Afrika zijn in de zone van Che ren felle aanvallen van den vijand, ge steund door een luchtbombardement, dui delijk afgeslagen door onze tegenaanvallen. De luchtmacht heeft moedig onze troepen gesteund gedurende hun heldhaftige ver dediging, In den beneden Soedan, in de zone van de rivier Omo, hebben onze troe pen vijandelijke colonnes afgeslagen, die talrijke dooden en gewonden op het terrein achterlieten. In den nacht van 11 op 12 Februari hebben vijandelijke vliegtuigen eenige bom men en talrijke lichtfakkels op het eiland Rhodes neergeworpen. Twee vrouwen en een knaap werden gedood. Eenige schade werd aan woningen aangericht. LEIDSCHENDAM. Jaarvergadering St. Deus Dedit. De afd. buurtschap van de R.-K. Land en Tuinarbeiders St. Deus Dedit hield haar jaarvergadering. Goedgekeurd werd het jaarverslag van den secretaris en penning meester. Het ledental liep terug van .30 op 25 De ontvangsten bedroegen f. 721.89; de uitgaven f. 676.59 Het hoofdbestuurslid de heer Pannebak ker gaf inlichtingen over het nieuwe loon- contract. Tot voorzitter werd herkozen de heer Ch. Bolleboom. Gevonden voorwerpen; 1 paar bruin lederen handschoenen, 1 wit zakje lnh. een wit mutsje, 1 kindertaschje, 3 sleutels, 1 sleutel. Adres bureau van politie. SASSENHEIM. Vergadering R.-K. Ziekenhuisfonds „Ziekenzorg." Deze yereeniglng hield haar 20ste jaar vergadering. De voorzitter, de heer E. Fran ken, opendè waarna de verslagen werden behandeld. Hieraan ontleenen wij, dat aan contribu tie werd ontvangen f. 7080.40; van begun stigers f. 16; aan interest f. 134.04. Voor ziekenhuisverpleging werd uitgegeven <plm. f. 4622.25; voor vervoer f. 519.57; controle f.150; vergoedingen, bodeloon enz. f 1051.94. Er is een voordeelig saldo van f. 554.29, waardoor de reserve stijgt tot f. 4440.81. Er waren 117 gevallen met 1753 ligdagen waarvan in het St. Elisabethziekenhuis 68, met 1049 dagen, ln Huize Bernardus alhier 4 met 53 dagen en in het Acad. Ziekenhuis 38 met 553 dagen. In 11 gevallen werd het maximum aantal ligdagen bereikt. De aftredende bestuursleden de heeren W. Krom en J. J. Lefeber werden herkozen. Op voorstel van het bestuur werd het maximum aantal ligdagen met 10 verhoogd en op 50 gebracht. Eenige leden vroegen of het niet moge lijk was voor het gebruik van de hoogtezon vergoeding te geven; dit zal door het be stuur in overweging worden genomen. Na rondvraag volgde sluiting. Vergadering „School met den Bijbel". De Ver. „Een school met den Bijbel" ver gaderde in het gebouw „Concordia". De opkomst was matig. De voorziter, de heer W. Los, opende en herdacht het overleden bestuurslid den heer J. Wijntjes. Ondanks moeilijkheden kon het onderwijs ln het afgeloopen jaar goeden voortgang vinden. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer M. C. Duim, bleek, dat het aan tal 171 bedraagt. Tot commissie voor het nazien der boe ken werden benoemd de heeren H. v. Zon neveld en A. Vogelaar. Het verslag van den penningmeester den heer A. Frijlink was bevredigend; enkele posten werden besproken en toegelicht. De heer M. C. Duim, die periodiek aftrad werd herkozen; in de vacature Wijntjes werd gekozen de heer M. Benschop. De heer Dreef sloot met daataegging. AMSTERDAM, 13 Febr. In den toestand op de Amsterdamsche Effectenbeurs was heden geen verandering gekomen, in zooverre de handel wederom van bescheiden afmetingen was. De stem ming was echter iets verbeterd, hoewel hier voor geen direot aanwijsbare factoren wa ren aan te geven. De beurs te New-York: was gisteren wegens Lincoln-Day gesloten, zoodat men niet de beschikking had over de gebruikelijke Amerikaansche gegevens, welke nogal eens als maatstaf bij een be oordeeling van de koersontwikkeling wor den aangelegd. Op de beleggingsafdeeling werd weer ge regeld zaken gedaan in de nieuwe 4% obli- gatiën, vrijwel aanhoudend werd in een open hoek gehandeld, waarbij de koers ten opzichte van gisteren zoo goed als niets verschilde. Voor de gestaffelde leening be stond een vaste stemming, de koers steeg van 84 3/4 tot 85 5/16 de obügatiën uit de overige jongere emissies waren prijs houdend en weinig veranderd. De Oude Schuld had eveneens nauwe lijks een veranderd voorkomen, waarbij ech ter in aanmerking moet worden gencmem dat in de oude 3% obügatiën gedurende en kele achtereenvolgende dagen geen notee ring tot stand was gekomen. De obügatiën Ned.-Indië wei-den tegen ongeveer de vo rige prijzen genoteerd. Gemeentelijke en provinciale obügatiën waren goed van toon. Pandbrieven bijna zonder belang stelling. De handel in inheemsche fondsen was, zooals gezegd van geringe afmetingen en zelfs in de leidende aandeelen ging maar weinig om. Het kleine aanbod, dat de laatste dagen viel waar te nemen, was thans echter verdwenen. En waar nog materiaal aan de markt kwam, werd dit vlot opgenomen, in ver band' waarmede de koersen tot oploopen ge neigd waren. Op de Petroleumafdëeling ste gen Olies van 137% tot 240%. Van de Rubberfondsen kwamen Amster dam Rubbers een paar punten hooger te liggen; cck diverse minder courante soor ten werden hooger genoteerd. De affaire in Tabakken stond ongeveer stil. Deli Ba- tavia's werden iets lager afgedaan, voor aandeelen Deü Mij. en Senembah Mij. was het niet gemakkelijk om tot transacties te geraken. De Scheepvaartrutoriek was zeer stil, maar goed prijshoudend -en vooral 'bleek dit uit 'het verloop van de Nederlandische Scheep vaart Unies. Industrieelen werden op kleine schaal verhandeld. Aku, Unilever en Philips waren nagenoeg ongewijzigd, de minder gangbare soorten waren onregelmatig; naar verhouding van de toevallige marktpositie van iedere speciaüteit op zich zelf. De Sui- kerafdeeling was stil. H.V.A.'s haalden het gisteren geleden verlies geheel in. Hoewel de omzetten in Amerikanen on- beteekenend waren, was ook hier de stem ming verbeterd; onder beurstijd volgden de koersen een opwaartsche richting, waar bij zich echter geen groote verschiüen voor deden. Prolongatie 2 3/4 OFFICIEELS VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. Valuta's (schriftelijke en tel transacties). New-York 1.88 3/16—1.88 9/16, Berlijn 75.28—75.43, Brussel 30.11—30.17, Helsinki 3.81—3.82, Stockholm 44.81—44.90, Zürich 43.63—43.71. Bankpapier: Berlijn 75.19—75.34. New-York 1.861/2— 1.901/4, Brussel 30.08—30.20, Stockholm 44.76—44.94, Zürich 43.59-^3.75. BOSKOOP, 12 Februari. Coöp. ver. ;,De Bosk, koopsche Veiling" - Andrómeda 1021 ct.; Ce- rasus Hisakura (sierkers) 1ste soort 210 ct.; id. 2de soort 90140 ct.; Prunus-fcriloba 1ste soort 30108 ct.; Idem 2de soort 4061 ct.; Forsythia- takken 90110 ct.; Azaleamollus-bloemen, 1ste soort 310 ct.; idem 2de soort 190 ct.; Rhododen. drorrbloemen Pink Pearl 50 ct.; Cerasus Rosëa 125170 ct.; Jaap. Azalea's (kluit) per stuk 26 cent. GOUDA, 13 Februari. Veemarkt, Aangevoerd in totaal 744 stuks, waarvan 44 magere varkens,- prijs f.2535 per stuk; 137 biggen f.1015; 339 runderen overgenomen door N.V.C.; 121 nuchtere kalveren idem; 1 graskalf idem; 4 bekken en geiten, f1220handel stug. Algemeene markt: 1 partij kaas aangevoerd, geen noteering. 2000 eieren aangevoerd, regee- ringsprijzen. Coöp. Zuid-Holl. Eierveiling. Aanvoer 105.000 kipeieren, regeeringsprijzen. RIJNSBURG. 12 Febr. Groentenveiling Groene kool f. 2.50—3.80; gele kool f.5.20; roode kool f. 6,50; boerenkool f.2—3; knolrapen f2,80 3.50; prei f. 16—19 per 100 KG. Kroten 62 ct.; uien f. 1,10; waschpeen f. 1,50—2,15 per kist. RIJNSBURG, 12 Februari. Bloemenveiling - Tulpen: Rose Copland 28—34; Idem blauw 26 30; Bartigon 46—50; Pitt 40—46; Goudvink 30; Gele pion 2426; Prins van Oostenrijk 2226; Fred. Moore 16—18: Ibis 18—22; Perfection 18— 22; La Reine 18—20; Witte Valk 24—28; Peli kaan 26—32; v. d Hoeff 22—36; Murlllo 26—32; Peach Blossom 36-40; Electra 36—40; Edlth Eddie 3844; Krelage 28—32. Narcissen: Alfred 18—22: Helios 14—16; Cos ters 1418; Om at us 14; Blauwe Druifjes 60 80; Convallaria f.2—2,40. Hyacinthen. Wit f.8; Blauw f. 7,50—8,50; Rood f.6; Rose f. 5,50—6,50.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3