BINNENLAND Twee benden graandieven geknipt Sfsfe Jaargang Derde Blad No. 24811 LEIDSCH DAGBLAD, Woenfdag 12 Februari 1941 Nog geen verhooging van het vleeschrantsoen Vervanging van versch fruit Die NACHT-HOEST zal ophouden! akker's Abdijsiroop RECHTZAKEN Verpleegster stal een kostbaar sieraad Onafhankelijk van elkaar geopereerd Mooi resultaat van de Rotterdamsche politie Ontslagverbod niet toepasselijk op Landbouwbedrijven Agent schoot ontvluchten arrestant dood JdJN/T INIIITIIEN^j MEN WIL EEN FLINKEN VOORRAAD VORMEN. Het Handelsblad" berekent dat, ge zien de huidige rundvee-aanvoeren, op het oogenblik het vleeschrantsoen wel weer op een pond per week zou kunnen worden gebracht, ondanks het ontbre ken van varkens vleesch. Niettemin blijkt uit mededeelingen in de slagers vakpers, dat de Veehouderijcentrale, c.q. de directeur generaal voor de voedsel voorziening, voorshands het huidige rantsoen nog wenscht te handhaven. Wellicht, dat er gelegenheid tot eenige verhooging bestaat, als er meer nuch tere kalveren aan de markt komen. Op het oogenblik is dit nog niet het geval, hoewel het er wel de tijd van het jaar voor is; men vermoedt daar om, dat er van deze categorie rundvee nogal wat frauduleus wordt geslacht. Nu rijst natuurlijk de vraag, waarom de Veehouderij centrale thans een ver hooging (nog) niet wenschelijk acht. Het antwoord is, dat zij eerst de tijde lijk groote rundvee-aanvoeren wil ge bruiken om 'een f linken voorraad rundvleesch te vormen voor het a.s. voorjaar, daar dan een periode komt, dat de slachtvee-aanvoeTen als ieder ander jaar belangrijk kleiner zullen zijn. Dit klemt te meer. waar van de voor raadvorming in September-October 1940 niet veel terecht is gekomen. De toen ge vormde voorraden bevroren rundvleesch moesten n.l. in December daaraanvolgende al weer worden gebruikt, om het toen zeer nijpende tekort aan versch vleesch ten deele te overbruggen! Bovendien heeft de Veehouderijcentrale nog een ander plan uitgewerkt. Reeds eenigen tijd is er van verschillende zijden gewaarschuwd tegen het feit, dat als ge volg van de verplichte veejevering thans heel wat mager vee voor de slachtbank wordt aangeboden, dat onder normale om standigheden op wat hooi en dergelijke den winter zou zijn doorgebracht, om het dan in het voorjaar in de vetweide te ja gen. Hierdoor is de zeker niet ongegron de vrees ontstaan, dat de weiders straks met een groot gebrek aan mager vee te kampen zullen hebben met als indirect ge- een veel te geringe vleesch- en vet- productie in de zomermaanden. Naar „De Vee- en Vleeschhandcl" thans mededeelt, heeft de Veehoude rijcentrale een regeling getroffen, waarbij de geschikte wcidebeesten uit de huidige aanvoeren afzonderlijk zul len worden gehouden. Deze dieren wor den niet afgeslacht, maar aan de wei ders, die dit wenschcn, geleverd tegen den door de Veehouderijcentrale be taalden overnameprijs. De vetgeweide dieren zullen dan door de weiders weer aan de N. B. C. worden teruggeleverd. Het wordt dus een „weiden op con tract". Het schijnt de bedoeling te zijn voor de levering van deze koeien die uiteraard door de erkende markthandelaren moet Plaatsvinden afzonderlijk leveringsda- gen vast te stellen. Bij- de classificatie voor het bepalen der overnemingsprijzen zal Qit soort runderen in de C-klasse worden geplaatst. Bij den aanvang van den weide- tijd zullen zij onder de weiders worden gedistribueerd. Dat met de regeling spoed wordt ge haakt, blijkt uit het feit, dat reeds Don derdag 6 dezer te Rotterdam, de eerste levering heeft plaats gehad (de normale Rotterdamsche marktdagen zijn Maandag en Dinsdag) Wat het aantal aldus uit te geven weide- westen betreft noemt „De Vee- en Vleesch- iiandel" 30 40.000 stuks, wil deze maat regel werkelijk van beteekenis voor de fleesch- en vetproductle zijn. Aangenomen mag worden, dat dergelijke westen na volbrachten weidegang een 50 a 80% meer vleesch en vet zullen geven dan wanneer ze thans worden geslacht. Naar onze meening aldus het Hbld. deze maatregel, die voor ons land een novum is, ten zeerste toe te juichen. In de eerste plaats ter wille van de vleesch- Productie en ten tweede omdat op die panier de weiders bewaard worden voor hncy-prijzen voor het magere vee. A. P. VOLKER. t °P 67-jarigen leeftijd is te Sliedrecht Verleden de heer A. P. Volker, aannemer fan werken. De overledene is 17 jaar raads- en enkele jaren wethouder geweest. S. VAN DEN BERGH OVERLEDEN. Uit Nice wordt het overlijden bericht van en vroegeren Nederlandschen groot-in- tostrieel, den heer S. van den Bergh, des- jjds president-directeur van de N.V. Van jen Bergh's fabrieken en directeur van de "krgarine-Unie. De heer Van den Bergh, geboren te Oss fa in Nederland het laatst woonachtig op j. Wiltzangh" te Wassenaar, bereikte den v&n bijna 77 jaren. Hij is ij geweest van den Rotte rdam- ?nen gemeenteraad, van de Kamer van hophandel aldaar, voorts van de Tweede Aimer en na 1909 lid van de Eerste Kamer. (Tel.) pUT OP HET VALKHOF TE NIJMEGEN GEVONDEN. graafwerk op het Valkhof te Nijmegen gemeentewerklieden gestuit op een put ongeveer veertig meter diepte, die nog bevatte. Volgens deskundigen zou JJJ hier te doen hebben met een der wa- rputten van de voormalige burcht. moeten op het Valkhof nog meer van i Putten aanwezig zijn. Rauwe wortel en ramenas aangewezen. EENIGE RECEPTEN. Het voorlichtingsbureau van den voe dingsraad dr. Kuyperstraat 18, te 's-Gra^ venhage. deelt het volgende mede; In een vorig bericht is uiteengezet, dat het vitamine C in goede hoeveelheden in de gewone voeding voorkomt en dat men zijn voeding zoo dient in te richten, dat ook voldoende van dit vitamine met het voedsel wordt opgenomen. In de eerste plaats komen als bron van vitamine C in aanmerking aardappelen, versche groenten (vooral koolsoorten) en versch fruit. Nu is verseh fruit in den win ter en in het voorjaar schaarsch en dik wijls duur. Het gehalte aan vitamine-C van den aardappel gaat in het voorjaar achteruit. Aanvulling door versch fruit is dan zeer aan te bevelen. Gelukkig kan het fruit gedeeltelijk worden vervangen door de veel goedkoopere ramenas. rauwen wor tel; rauwe koolraap en over eenigen tijd ook door radijs. Zeer smakelijk is een rauw worteltje, een dun schijfje ramenas of een plakje koolraap op de boterham, doch men zal graag naar eenige variatie uitzien. Deze variatie is op verschillende manie ren mogelijk. Hieronder volgen eenige voorbeelden van slaatjes: Slaatje met ramenas: 1 kleine ramenas, 1 struikje andijvie of V? ons* veldsla, 2 eetlepels kwark, een scheutje melk of zoo mogelijk slaolie, wat zout, mosterd en aroma naar smaak. Vermeng de kwark met l/z theelepel mos terd, wat zout en aroma, verdun ze met wat melk of slaolie. Schil de ramenas en rasp haar op een fijne rasp, onder nu en dan dooreenmengen in de te voren klaar gemaakte saus, daar anders een leelijke verkleuring optreedt. Wasch de veldsla en laat ze goed uitlekken of wasch de an dijvie en snijd haar in zoo dun mogelijke reepjes. Meng de veldsla of andijvie met de saus. Slaatje van wortel en koolraap: 1 middelmatig groote winterwortel (on geveer 200 gr.), Vs kleine koolraap (onge veer 200 gr.), 2 eetlepels kwark, een scheut je melk of zoo mogelijk slaolie, stukje ui en wat zout, mosterd en aroma naar smaak Meng de kwark aan als in bovenstaand recept is beschreven. Doe er wat geraspte ui door. Boen den wortel schoon (met har den borstel of pannenspon) en rasp deze- op een fijne rasp in de saus, om verkleu-^ ring te voorkomen. Schil de halve kool raap (bewaar de rest. tot den volgenden dag) en rasp haar eveneens in de saus. Meng alles goed door elkaar. GROEVENREGLEMENT. De secretaris-generaal van het departe ment van waterstaat heeft vastgesteld een groevenreglement. Ondergrondsche steengroeven mogen krachtens dit reglement niet dan met ver gunning van den inspecteur-generaal der mijnen worden ontgonnen of voor andere doeleinden dan ontginning in gebruik wor den genomen. De vergunning wordt slechts geweigerd op gronden, verband houdende met de veiligheid. Aan de vergunning kunnen ter verzeke ring van de veiligheid voorwaarden wor den verbonden SURROGAAT VOOR EIWIT EN SLAGROOM. In de laboratoria van de N.V. Fransch- Hollandsche Oliefabrieken Calvé-Delft te Delft is men er na langdurige proefnemin gen in geslaagd een preparaat samen te stellen, dat, naar het oordeel van deskun digen, als een volkomen bevredigende ver vanging van eiwit en slagroom kan worden beschouwd, aldus dè Tel. Voorloopig wordt het nieuwe preparaat slechts in bescheiden hoeveelheden gefabri ceerd, uitsluitend ten dienste van bakke rijen. Het is niet zeker of het artikel, dat niet onder de bestaande distributieregeling valt, via den handel voor het publiek be schikbaar gesteld zal worden. VERSPREIDE BERICHTEN. Te Nunspeet is, 78 jaar oud, overleden de heer J. H. A. Frieswijk, oud-burge meester van Opliemert en Doornspijk. Nauwelijks hebt Ge U ter ruste begeven, of die kwellende nachthoest begint weer 1 Neem daarvoor nu de vanouds beproefde Akker's Abdijsiroop, welke dooreen nieuwe toevoeging van Apotheker Dumont thans nóg sneller en nóg krachtiger werkt. Begin vandaag nog en vannacht reeds zult Ge rustig kunnen slapen door de bekende het beproefde hoest-geneesmiddell 7184 (Ingez. Med.) Terwijl de patiënte onder narcose was. EEN JAAR GEËISCJIT. Een 37-jarige verpleegster uit een der Utrechtsche ziekenhuizen had zich voor de rechtbank te Utrecht tc verantwoorden wegens verschillende diefstallen. Merkwaar dig genoeg was zij reeds vier maal voor der gelijke delicten veroordeeld. Maar toch had zij kans gezien, telkens weer een betrekking te bemachtigen. De diefstal, waarvoor zij thans werd ondervraagd, betrof een gouden damesring met diamanten bezet. Deze ring behoorde aan een bejaarde dame. die onder narcose moest worden geopereerd. De ver pleegster, die belast was met de taak haar patiënte zoo vlug mogelijk bij te brengen, had o.a. tot taak 'de handen der patiënte te wrfjven. bij welke gelegenheid zij zoodanig wreef, dat de kostbare ring van de eene hand in de andere overging. De patiënte werd inmiddels naar haar kamer getransporteerd, doch al heel gauw miste zij het sieraad en vroeg, waar dat was gebleven. De zuster probeerde aanvankelijk haar uit het hoofd te praten, dat zij een dergelljken ring zou hebben bezeten. Mevrouw, zei ze, u weet wel, dat patiënten, die onder narcose zijn geweest, steeds aller lei dingen in hun hoofd halen, die niet met de werkelijkheid kloppen. U zult daarvan gedroomd hebben! De oude dame was echter minder ver buiten westen dan de buitenstaander wellicht zou hebben aange nomen. Zij bleef bij haar opvatting, dat zij een kostbaren ring had gedragen, voordat zij naar de operatiezaal werd gebracht. Dan zullen wij het den doktoren eens vragen, zei de verpleegster, misschien hebben die hem dan wel weggelegd. De artsen wisten natuurlijk van niets. Maar nu het geval ruchtbaarheid begon te krijgen, werd de verpleegster bevreesd. Eigener beweging kwam zij eindelijk met den ring aanzetten dien zij z.g. op de ope ratietafel had gevonden. Misschien zou dit nog niet tot verdenking hebben geleid, wanneer niet in denzelfden tijd de zuster werd verdacht van diefstal van een paar rubber laarzen en van een verpleegsters insigne. Het laatste droeg zij zeer vrijmoe dig, aldus den indruk wekkend, als zou ze gediplomeerd zijn. waarvan geen sprake was. Zoo is dan eindelijk de heele geschie denis aan het licht gekomen. De officier van justitie vroeg een jaar gevangenisstraf. De verdediger meende, dat hier sprake was van een pathologisch geval en drong op een hernieuwd psychiatrisch onderzoek aan. De rechtbank achtte daartoe geen termen aan wezig, maar zal over veertien dagen uit spraak doen. Op niet alledaagsche manier is dezer dagen de recherche van de Rotter damsche politie er in geslaagd een bende graandieven te knippen, die wijdvertakt was en kans heeft gezien duizenden kilo's graan uit de haven te stelen. Toen deze zaak ontward was, bleek echter, dat men de verkeerde bende gepakt had, want de bende, welke men eigenlijk zocht, opereerde nog rustig voort. Ook deze bende stal graan op groote schaal en het eigen aardige is, dat beide benden naast elkaar hebben gewerkt met het zelfde artikel, zonder iets van elkaar te mer ken en zonder ook maar iets met elkaar uitstaande te hebben. Op een Zondag in het begin van dit jaar bemerkte een surveilleerende agent van politie in de Crooswijkbuurt, dat in de bak kerij van J. H. B. werd gearbeid, een onge woon verschijnsel op den rustdag. Een nader onderzoek bracht aan het licht, dat er tarwe gemalen werd, terwijl een partij van 1700 k.g. tarwe werd aangetroffen en in beslaggenomen. B. wist echter alleen te vertellen, dat hij de tarwe van den graan handelaar S. had betrokken, die ergens aan den linker Maasoever woonde. Via een vrachtrijder, die het graan had vervoerd, kon deze S. worden opgespoord. Aanvankelijk ontkende hij, iets met dit graanvervoer uitstaande te hebben, maar later verklaarde hij, samen met zijn buur man C. H. en een zwager van dezen een partij gerst en maïs van de Maashaven te hebben vervoerd naar een pakhuis in éen zijstraat van de Putschelaan. Voorts verklaarde hij van een onbekende een belooning van f5 te hebben ontvangen voor het huren van den vrachtauto. Wie deze man was, wist hij niet. Daarna werd de buurman H. gehoord, die mededeelde, een vracht graan te hebben vervoerd, voor een onbekende, die den vorigen avond bij hem was geweest. Hij had opdracht gekregen een vrachtauto te bestellen en H. had toen aan zijn buurman v. d. S. gedacht, die den auto had besteld. De recherche zette het onderzoek met kracht voort en was zoo gelukkig terecht te komen bij een pakhuis in de Transvaal- straat. Bij het eerste bezoek van de politie mannen bleek, dat er menschen in het pak huis aanwezig waren, maar op herhaald kloppen en roepen werd niet open gedaan. De rechercheurs kozen den verstandigsten weg en trokken zich bescheiden terug op een punt, vanwaar zij het pakhuis ongezién in het oog konden houden. Na eenigen tijd arriveerde een vracht auto, die tot hun vreugde voor het pak huis stopte. Eenige mannen sprongen er af, klopten op de deur van het be wuste huis en er werd onmiddellijk open gedaan. Terwijl de mannen naar binnen stapten, slopen de rechercheurs naderbij en sloten zich zonder iets te zeggen bij de mannen van den vracht auto aan. Zonder slag of stoot kwamen zij zoo binnen en zij ontmoetten daar v. d. S. en buurman C. H., die beiden onschuldig beweerden te zijn. Bovendien lag in het pakhuis een partij van 1250 k.g. graan opgeslagen. Toen bleek, dat het graan afkomstig moest zijn van een aardappelhandelaar, genaamd C. G. Nog twijfelde men aan deze verklaring, die in het pakhuis werd afge legd toen er ten tweeden male werd geklopt en C. G. in eigen persoon verscheen. Deze G. echter ontkende weer ten stelligste dat hij eigenaar was van de partij. Hij zei: „Dit graan is van een onbekende, die een gedeelte van mijn pakhuis heeft gehuurd..." De politie had echter voldoende aanwij zingen om tot arrestatie over te gaan van C H„ die 25 jaar oud en poelier van zijn beroep bleek te zijn, w. d. S. 38 jaar oud, fabrieksarbeider, die het graan had ver voerd en C. G. 24 jaar oud. en aardappel handelaar. Het graan werd in beslag geno men. Aanvankelijk ontkenden alle mannen steeds iets van diefstal af te weten. De politie had echter iets opgevangen van „vervoer per carrier" zooals de schipper tegen den chauffeur had gezegd. Een onderzoek bij carrierverhuurinrlchtingen bracht meer licht in de zaak. Men kwam terecht bij den carrierverhuurder J. H. O. waar het verhuurregister in beslag werd genomen. Hieruit bleek, dat op een morgen door C. H. bij dezen O. drie carriers waren gehuurd op naam van diens vroegeren pa troon. Een confrontatie van O. en H. volgde de heeren bleken elkander te kennen en toen viel de laatste door de mand. Hij bekende samen met A. M. v. d. W. sedert het begin van November 1940 's mor gens tijdens de duisternis met een car rier telkenmale maïs en gerst te hebben vervoerd Deze voorraden waren gestolen door een schippersknecht van een in een Rotterdamsche haven liggend gTaanschip. De gerst en de maïs werden vervoerd naar de carrierverhuurinrichting van O. waar het opgeslagen werd. In dit pakhuis dreef C. H. samen met A. M. v. d. W. een graan handel en vandaar uit werd het verder onder de klanten gedistribueerd. Soms was een zwager M. B. van de partij, die voor het vervoer zorg droeg. Een en ander werd in zakken vervoerd. Was de voorraad van een morgen in het pakhuis opgeslagen, dan werden de leege zakken terug gebracht op een steiger en den volgenden morgen vroeg vonden de heeren deze daar weer geheel gevuld. De laatste maal, dat men weer maïs en gerst zou afhalen, was de partij zoo omvangrijk, dat men een vrachtauto zou huren. Aan C. G. bleek b.v. een partij van 1000 a 1500 k.g. te zijn verkocht. Toen kon de politie overgaan tot arres tatie van den 25-jarigen A. M. v. d. W. smid van beroep, den compagnon van C. H., den 23-jarigen schippersknecht Th. D.t die het graan stal en bekende clit vijftienmaal te hebben gedaan, en na een voortgezet on derzoek volgden de 20 jar. schippersknecht J. S. en diens 38-jarige collega S. de G., die D. bij het stelen eenige malen had geholpen, de 20-jarige f ietsjongen M. B., de zwager van C. H.. de 20-jarige poelier M. H., de broer van C. H., die het vervoer behartigde en de 28-jarige carrierverhuurder J. H. O., die het gestolene in zijn pakhuis deed op slaan. Voorts werd procesverbaal opgemaakt tegen den 20-jarigen aardappelhandelaar J. P., wonende te Barendrecht, die een partij van 1000 k.g. had gekocht en den 35-jarigen .molenaarsknecht L. V. te Over- schie, die circa twee ton graan kocht. De hoeveelheid, waarom het in totaal gaat, bedraagt bij deze diefstallen min stens 10 ton. NIET DE GEZOCHTE BENDE! Het was echter gebleken, dat v. d. S. dien men gearresteerd had, met den bakker, waarvan in het allereerste begin sprake was, niets had uit' te staan, juus werd het onderzoek met onverminderde kracht voortgezet. Men kwam terecht bij den 33-jarigen zaad handelaar W. S. die een zaak heeft in de Paul Krugerstraat. Een confrontatie van dezen S. met den bakker W. had eindelijk resultaat: Deze heeren bleken elkaar te kennen, de bakker had van S. het graan gekocht. Vast kwam te staan, dat ook deze S. in samenwerking met enkele anderen gedu rende eenige maanden tarwe en maïs stal van een schip, liggende in een der Rotter damsche havens, geheel onafhankelijk van de eerste bende. De volgende arrestaties volgden spoedig. Het waren de 40-jarige tremmer C. van O., de 56-jarige havenarbeider P. G.. de 48- jarige matroos F. S. en de 36-jarige graan- controleur H. de G. die werden ingesloten terzake van meerdere diefstallen van graan. In den winkel van S. werd een voorraad van ca. twee ton tarwe, maïs en gerst in beslag genomen, die van deze diefstallen afkomstig was. Het kwam vast te staan, dat S. deze „zaak" geheel financierde, 's Morgens in de vroegte ging ook dit gezelschap op roof uit met gehuurde carriers, toevalligerwijze ook gehuurd bij O. S. betaalde de hoeveelheden gestolen artikelen. Terzake van heling konden ten slotte.jin deze zaak worden gearresteerd de 18-jarige fietsjongen J. E.. knecht van W. S., die mbde het graan vervoerde, en de bakker. Deze laatste bende had totaal circa tien tot vijftien ton graan gestolen. De Hooge Raad heeft uitspraak gedaan in zake een beroep van den officier van justitie te Groningen tegen een vonnis der rechtbank aldaar, waarbij J. A„ landbou wer te Belllngwolde, van het te zijnen laste bewezen verklaarde van rechtsvervolging is ontslagen. Dit bewezen verklaarde be helsde, dat hij als leider van een land bouwonderneming zijn werknemer S. heeft ontslagen en toen dit ontslag niet heeft ingetrokken, aangezien dit op 1 Juli 1940 nog was gehandhaafd, terwijl dit ontslag niet was goedgekeurd door den directeur- generaal van den arbeid. Ten laste was nu gelegd overtreding van het eerste uitvoeringsbesluit van den secre- taris-geneiaal van het departement van sociale zaken ingevolge de verordening no. 8 - 1940 van den rijkscommissaris be treffende het beperken van werk d.d. 11 Juni 1940. De beslissing der rechtbank berustte nu hierop, dat genoemd uitvoeringsbesluit in de Duitsche redactie, welke authentiek is, het bedoelde verbod slechts richt tot de leiders van „Gewerbebetrieben". De recht bank was van meening, dat derhalve het besluit niet van toepassing ls op de land bouwondernemingen De Hooge Raad heeft thans overwogen, dat, nu bedoeld uitvoeringsbesluit Het be grip „G-ewenbebetrieb" niet nader om schrift. dit moet worden opgevat ln den gewonen zin, waarin het ln het spraakge bruik wdkdt gebezigd. De rechtbank is daarvan ook uitgegaan en heeft aldus de Hooge Raad terecht aangenomen, dat „Gewerbebetrieben" een minder ruim begrip is dan „ondernemingen" en dat niet alle ondernemingen van landbouw reeds naar haar aard daaronder vallen. Te recht is dan ook aangenomen, dat het be wezen verklaarde, waarin gesproken wordt van „een landbouwonderneming" niet on der het verbod valt. Het cassatieberoep van den officier van Justitie is op dezen grond verworpen. TWEE MAANDEN HECHTENIS. De Rotterdamsche rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen den 38- jarlgen agent van politie D. H. te Rotter dam, die op 28 September een gearresteer den puinruimer bij diens poging tot ont vluchten met zijn dienstrevolver dood schoot na den man te hebben gesommeerd om te blijven staan en na eerst een waar schuwingsschot te hebben gelost. De recht bank veroordeelde hem tot een hechtenis- straf van twee maanden. Het O. M. had zijn veroordeeling geëischt tot een geld boete van veertig gulden subs. 20 dagen hechtenis. ONTWERP ACCOORD VAN MR. KALMA. Ter griffie van het gerechtshof te Leeu waren is gedeponeerl het ontwerp-accoord aangeboden aan zijn crediteuren door mr. M. S. K., advocaat en procureur te Assen, aan wien met vernietiging van het vonnis der rechtbank te Assen, waarbij hij werd failliet verklaard, alsnog door het gerechtshof surseance van betaling is verleend. Mr. K. stelt vol gens het ontwerp-accoord ter beschikking van zijn crediteuren alle roerende en on roerende goederen, de opbrengst van zijn boekerij en twee geldsbedragen, elk vijf duizend gulden groot. KANTONGERECHT TE ALPHEN. Verstekvonnissen. Door het kantongerecht te Alphen wer den onderstaande verstekvonnissen gewe zen: wegens overtreding van de motor- en rijwielwet en het motor- en rijwielregle ment J. V. te Zwammerdam f.2 subs. lwk. tuchtschoolstrafJ. de H. te Zwammer dam f. 15 subs. 5 dg.; B. J. O. f. 4 subs. 2 dg.: F. R. M. A. te 's-Gravenhage f.2 subs. 1 dg.; P B. te Bodegraven'id.; KI. v. L. te Veenendaal ld.; Overtreding verduiste ringsverordening: C. P. W. te Nieuwveen f. 2 subs. 1 dg; W. E. te Ter Aar id; A. V. te Bodegraven id.: C. V. te Bodegraven id.; J. D. v d. A. id.; H. K. id.; C. de B. te Boskoop id.: C. V. f. 2.50 subs. 2 dg.; W. F. B. te Ter Aar id.; P. G. van G. te Wou- brugge id.; C. S. te Bodegraven id.; W. J. van R. te Woubrugge id.; J. K. f.2 subs. 2 dg. en f. 1.50 subs. 1 dg.: A. v. d. S. id.; R. K. ld.; A. O. f.5.— subs. 3 dg.; P. J. M. L. f. 1 subs. 1 dg. met teruggave van inbe- slaggenomen zaklantaarn; Identificatie plicht C. J. G. f. 2 subs. 1 dg. Landbouwin- ventarisatiebesluit C. v. V. f.5 subs. 3 dg. met inbeslaggenomen tarwe verbeurdver klaard; Uitgaansverbod na 24 uur N. S. f.2 subs. 2 dg.; N. van L. te Nieuwveen f. 3 subs, 2 dg.: D. A. B. te Nieuwveen f. 8 subs. 4 dg.; Overtreding van art. 453 wetb. v. strafrecht A. R. f. 5 subs. 3 dg. Waar geen woonplaats is vermeld wonen ver oordeelden te Alphen aan den Rijn. NIEUWE UITGAVEN. Provinciale Almanak voor Zuid-Holland. Wij ontvingen den 53sten jaargang van de Pro vinciale Almanak voor Zuid-Holland 1941 uit gave N. Samson te Alphen aan den Rijn. samen gesteld door H. A. Remeyn. hoofdcommies ter Provinciale Griffie van Zuid-Holland, met me dewerking van de commiezen bij de griffie H. Brons en B. Kammenga. Deze almanak bevat wederom den gebruikelijken schat van gegevens tot het laatst bijgewerkt betreffende Gemeente. Waterschap. Polder en andere besturen. In dezen jaargang zijn voor het eerst opgeno men de provinciale reglementen en verordenin gen. alsmede een wegenkaart der provincie Zuid-Holland. Het overzicht der gemeentelijke geldleenlng bevat thans ook gegevens betreffende de an- nuïteltsleeningen. Voor talloozen geïnteresseerden een waardevol bezit I

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 9