SPORT LEiDSCH DAGBLAD - Me Blad Woensdag 12 Februari 1941 KERK- EN SCHOOLNIEUWS Voor de Vrouiv Roodekool in een half uur gaar (UN/T EN LETTEREN, Uit de Omstreken AGENDA Winterhulp Nederland SCHAATSENRIJDEN. EEN NEDERLANDER KAMPIOEN VAN ZWITSERLAND. Men schrijft aan de N. R. Crt.: Te Davos zijn de jaarlijksche wedstrijden om het kampioenschap van Zwitserland in het hardrijden op schaatsen gehouden, waaraan ook twee in Zwitserland wonende Nederlanders deel namen, Bestebreurtje en Janssen, beiden te Zurich v/oonachtig. Voor onze landgenoot Beste breurtje, die tot de getrouwste deelnemers aan de Zwltsersche kampioenschappen behoord heeft, doch thans wegens een spoedig vertrek naar Nederlandsch-Indië voor het laatst eraan heeft deelgenomen, was dit afscheid een groot succes. Bestebreurtje slaagde erin op drie van de vier afstanden (over 500, 1000 en 3000 meter) de eerste plaats en de 5000 meter de tweede plaats in te nemen en het kampioenschap van Zwitserland te winnen. De uitslag was als volgt: 500 meter: 1. Beste breurtje, 45 sec., nieuw Zwlt'sersch record; 2. de in Zürlcli wonende Deen Justesen (kampioen van Zwitserland 1940) 45JL sec.: 3. Janssen 46.8 seconden. 1000 meter: 1. Bestebreurtje 1 min. 38.2 sec.; 2. Ritzi 5.19; 3. Rogger 5.24, Janssen was ook hier dezen afstand no. 5 in 1.43.4. 3000 meter: 1. Bestebreurtje 5 min. 14.4 sec.; 2. Ritzi 5.19; 3. Rogger 5.24. Jansen was ook hier no. 5 in 6.26.5 sec. 5000 meter: 1. Ritzi 9 min. 20.9 sec.; 2. Beste breurtje 9.30.3; 3. Rogger 9.36.3. Ook over dezen afstand was Janssen no. 5 in 9 min. 40.9 sec. Daar de aanwijzing van den kampioen van Zwitserland volgens de internationale regelen geschiedt, was het niet voldoende, dat onze landgenoot op 3 van de 4 afstanden gewonnen had. Hij moest, om kampioen te worden, het beste eindcijfer hebben bij een optelling van de gemiddelde tijden over 500 meter op ieder van de "Ier afstanden. Ook aan deze voorwaarde voldeed Bestebreurtje. Zijn eindcijfer was 203,530, tegen Ritzi (Zürich) 205,757 en den kampioen van het vorige jaar Justesen (Zü rich) 208,537. De Davoser Rogger was in het eindklassement no. 4 met 209,730 en onze land genoot Janssen no. 5 met 211,007. Er waren 11 deelnemers. IJSHOCKEY. PROGRAMMA VAN HET IJSHOCKEYTOURNOOI TE GARMISCH. Voor de interat-ionale wintersportweek te Gar- mlsch Partenkirchen is thans de. indeeling van de aan het ijshockey tour nooi deelnemende ploe gen en het programma vastgesteld. De Nederlandsche ploeg is in een groep inge deeld met Zwitserland en Zuid-Slavic. De laat ste twee landen openen op Woensdag 19 Febr. a.s. het tournooi, waarna de Nederlandsche ploeg op 20 Februari om 10.30 tegen Zuid-Slavië en op 21 Februari om 10.30 tegen Zwitserland zal spelen. In de tweede groep is Duitschland ingedeeld met Slowakije en Hongarije, terwijl de derde groep bestaat uit Zweden, Roemenië en Italië, Op 22 Februari volgen de halve eindstrijden, waarna Zondag 23 Februari de wedstrijd om de derde plaats en de eindstrijd plaats vindt. Nu de inschrijvingen gesloten zijn, blijkt wel zeer duidelijk welk een belangstelling er voor deze wintersportweek bestaat. Niet minder dan 700 deelnemers zullen aan de verschillende wed strijden deelnemen, waarvan er niet minder dan 500 voor de skiwedstrijden zijn ingeschreven. Voor den langen afstand zal een record aantal van 320 deelnemers aan den start verschijnen. WATERPOLO., L.Z.C. I—DE ZIJL I. Voor de competitie van den I^aagschen Kring speelt L.Z.C I hedenavond te 8 uur tegen De Zijl I. SCHAKEN. LEIDSCHE SCHAAKBOND. De stand der competitie. le groep: gesp. gew. gel. verl. aant. pnt. tot. voor-tegen pnt. Alphen I 4 4 - - 26%131-2 8 L. S. S. F. I 3 1 1 1 16 —14 3 R.K. Sch. 2 K. I 4 1 1 2 20'%—19% 3 L. S. G. II 3 - - 3 7 —23 0 2e groep: L. Gymn.Sch I 4 4 26%—13% 8 V. T. L. I L'dorp 3 1 - 2 12 —18 2 L. S. S. F. II 2 - 1 1 8%—11% 1 Caïssa I 3 - 1 2 14 —16 1 3e groep: Woerden I 3 2 I 18 12 4 Alphen II 2 1 - 1 8 12 2 Boskoop I 3 1 - 2 14 16 2 4e groep: Leithen I 3 3 - 20%— 9% 6 V, T. L. II 3 1 - 2 17 —13 2 Leithen n 2 - - 2 2%—17% 0 DE BONDENCOMPETITIE. Na de overwinning van den Leidschen Schaak bond op den Amsterdamschen Bond luidt de stand als volgt: gesp. gew. gel. verl. aant. pnt, tot. voor-tegen pnt. Leidsche Sch.b. 2 1 1 - 109% 3 A'damsche Sch. 21-1 13—7 2 St.-G.sche Sch.b. 2-11 6%—13% 1 Op 2 Maart a.s, speelt de L.S.B. in Utrecht tegen S. G. S. B., op 22 Maart de S.G.S.B. tegen den A. S. B. in Amsterdam en de laatste wedstrijd wordt te Leiden gespeeld tusschen den L. S. B. en- den A. S. B. BRIDGE. VIERTALLEN-COMPETITIE „DE SLEUTELS Na de op 11 dezer gespeelde partijen is de stand momenteel als volgt: gesp. gew. gel. verl. score - punt. winst Serie Zwart voor tegen pnt. Laken 9 7 1 1 17840 430 15 Van Tuijn 9 6 1 2 8100 1840 13 Van Wingen 9 4 2 3 4750 4610 10 Vrijenhoek 9 4 2 3 8890 6100 10 Verboog 9 2 1 6 3110 13900 5 Rakhorst 9 0 1 8 160 15970 1 Serie Rood: Staal 8 7 0 1 14170 2860 14 Kuenen 7 4 0 3 7830 8020 8 Bleuzé 7 3 1 3 6480 5510 7 Rijnbende 8 2 1 5 3090 9980 5 Leujes 8 1 2 5 2380 7580 4 Dinsdag 18 Februari worden de laatste par tijen van de viertallen-competitie gespeeld, ter wijl voor de drie reeds uitgespeelde teams op dien avond een onderlinge paren-wedstrijd wordt georganiseerd. WEES ZUINIG OP VOEDINGSSTOFFEN EN OP BRANDSTOF. Martine Wittop Koning schrijft ons; Is er v/el één groentegerecht, dat de re putatie heeft van zóó lang te moeten koken als roodekool? ,,Hoe langer de roode kool stooft en sud dert", zei de huisvrouw uit een vorige ge neratie, „des te lekkerder wordt zeEn die sudder- en stoof tijd eindigde dan zelfs niet met een paar uur, maar duurde van 's mor gens na het ontbijt totdat de maaltijd 's middags werd opgediend. Ter verontschuldiging van deze voor de moderne huisvrouw ontoelaatbare methode dient ten eerste, dat in grootmoeders tijd op het brandstofgebruik niet zoo streng werd toegezien als thans, nu gaskomfoor en electrische plaat de vervanging vormen van het toen steeds doorbrandende fornuis. Ten tweede was de huisvrouw er zich toen niet van bewust, dat een lang voortgezette verwarming ten nadeele komt van de kos telijke vitaminewaarde uit onze groente, die een verhitting van langer dan een half uur niet verdraagt. Thans gaan we dus anders te werk. We leggen er ons op toe om èn voedings waarde èn brandstof te besparen en dit streven brengt ons tot een ~oodekool ge recht, dat in een half uur gereed kan zijn en dat in smakelijkheid zeker niet achter blijft bij de „doodgekookte" roode kool vol gens grootmoeders receptenboek. Wie daaraan nog mocht twijfelen, pro- beere maar eens het volgende recept. Roode kool (4 personen) 1 middelmatig groote roodekool (ongeveer 1 K.G.), 40 gr. (2 afgestreken eetlepels) bo ter, 30 gr. (2 afgestreken eetlepels) suiker, een paar kruidnagelen, ongeveer 2 eetlepels azijn. Ontdoe de kool van de buitenste bladeren, snijd haar dan doormidden en schaaf de helft. in fijne snippers of haal ze over een grove rasp (een z.g. zeeprasp of groen- terasp). Zet de kool op met de helft van de boter, niet meer dan „een bodempje" water, de kruidnagelen en een snuifje zout (voor al niet veel!); breng ze vlug aan de kook en Iaat ze dan op een zacht vuur gaar wor den (niet langer dan een half uur). Zorg ervoor, dat op dat oogenblik het water er juist op verkookt is; voeg er de rest van de boter bij met de suiker en den azijn en roer alles goed door elkaar: de kleur, die gedurende het koken blauw is geworden, verandert weer in helder rood na toevoe ging van den azijn. (Azijn kan ook vervan gen worden door citroensap of wel door een zuren appel, die even boven de pan met gare kool wordt geraspt en er dan wordt doorgemengd; ook in dat geval ver andert de blauwe kleur dadelijk in rood). PREDIKBEURTEN. VOOR DONDERDAG 12 Februari. Leiden GerefGem. (Nieuwe Rijn)Nam. half zes ds P. Honkoop van Den Haag. Boskoop Geref. Gem.: Nam. 3% uur ds. de Blois van Gouda. Lisse Oud Geref. Gem.: Nam. 7% uur lees- dienst. Zevenhoven Chr. Geref. Kerk (Polder): Nam.-7% uur ds. D. Drlessën van R'dam. NED. HERV. KERK. Bedankt voor Ressen (toez.) ds. J. H. Ch, Israël te Zoelen (Geld.), voor Gameren ds. J. R. Cuperus te Doornspijk. GEREF. KERKEN. Tweetal te Haarlem (vacature ds. C. Veenhof) ds. M. de Goede té Breukelen en ds. IJs. van der Linden te Ten Post (Gron.) CHR GEREF. KERK. Beroepen te Maassluis ds. J. Hovius te Nieuwe Pekela. NIEUWE UITGAVEN De Visschertf Wereld. WU ontvingen het eerste nummer van De Visscherljwereld, officieel orgaan van de Fede ratie van Organisaties in het Vischbedrijf. De Voorzitter van deze Federatie de heer F. R. Ommering opent met een artikel over Samenwerking", drs. D. J. van Dijk, directeur der Ned. Visschery Centrale levert eveneens een bijdrage, voorts treffen wij een artikel aan over „De eenheid in het visscherijbedryf", als mede diverse beschouwingen over het organisa tieleven. De omzetbelasting 1941. Bij de N.V. Uitgevers Mij. „Kosmos" te Am sterdam verscheen „De omzetbelasting 1941 in de practijk", door de heeren J. W Bettinck en mr. E. R Zweep, inspecteur der directe be lastingen. Het boekje bevat een uiteenzetting van de werking der nieuwe regeling en tot slot den tekst van de desbetreffende verordening en uitvoeringsbesluiten. Verschenen bij Tjeenk Willink, Zwolle: In de Editie Schuur man en Jordens: Besluit op de loonbelasting 1940, door mr. M. M. J Prinsen. T Merkenwet, Handelsnaamwet, aoor dr. L. Leijdesdorff Wet op de Collectieve Arbeidsovereenkomst, door mr. ir. A. W. Quint. Van Dishoeck UM., Bussum. De middenstander en de omzetbelasting, door D Jager. Wolters, Groningen: De lichamelijke opvoeding op de lagere school. Deel A-3 door J. R. C. v. d Griendt Jr Blommendaal U.M.. Den Haag: Het jaar onzes Heeren 1941, II Paaschbrief. AALSMEER. Uitvoering Uiterweg's Fanfarecorps. „Uiterweg's Fanfarecorps" gaf een uitvoering in „De Oude Veiling". Medewerking werd ver leend door de plaatselijke tooneelvereeniging „Opgang". Er bestond voor dezen avpnd groote belang stelling. Het vroege aanvangsuur te half vijf was echter oorzaak, dat de zaal in den aanvang niet geheel was gevuld. Geleidelijk echter liep de zaal stampvol. Het concert mag als zoodanig goed geslaagd genoemd worden. De ten géhoore gebrachte nummers maakten een zeer goeden indruk. De tooneelvereeniging voerde op „Vrijdag de dertiende". Ook dit werk" droeg de kenmerken van prima amateurswerk. Een gezellig bal be sloot den avond. HAARLEMMERMEER. VOORJAARS HENG STENKEURING TE HOOFDDORP. Vele afkeuringen. Op'de Keuringsbanen te Hoofddorp, gelegen op het gemeentelijk Concoursterrein had de keuring en primering plaats van hengsten, uit gaande van de Ver. „Het Nederlandsche Trek paard", afd. Noord-Holland. De keuring had geen gunstig verloop. Van de drie-jarigen n.l. werden allen afgekeurd; bij de vierjarigen was het iets beter en plaatsten zich er vier. Een oudere hengst van 13 jaar kreeg evenmin een kans. De .premie-keuring geschiedde naar. leeftijd en maat. Bij de 3-jarige werd Clairon van de Eendracht van de Vereeniging Hoofdorp gepri meerd met f60 plus medaille. Groote maat: Marquis van Jan Gerardshof. eig. Vereeniging Hoofddorp (wegens verkoop uit de Provincie geen geld), Jaap van Luntershoek. eig. dezelfde f.45. Carlo, eig. C. Geerlings, Anna Powlowna f. 35 (beide laatste voor 4 jaar goed gekeurd) Kleine maat: Elegant van Willy, eig. Vereen. Hollands Noorderkwartier f.60 plus medaille, Danseur, eig. Ver. Hoofddorp f. 45. Clairon van de Eendracht, eig. Vereeniging Hollands Noor derkwartier f.35; Clairon, eig. Joh. de Graaf f. 20. - iir De benoemingen bij de Belastingen. De verplaatsing van den rijksklerk, den heer H. A. van Zuylen van Utrecht naar de inspectie der Directie Belasting te Haarlemmermeer, werd van hoogerhand ingetrokken. Op de inspectie der Dir. Bel. te Hoofddorp is benoemd de rijksklerk, de heer L. G. J. Clason van 's-Gravenhage van het eerste kan toor der Directe Belastingen. De inspecteur der registratie en domeinen te Haarlemmermeer, de heer G. W. Stoovee, werd dit jaar benoemd als zoodanig aan de inspectie der Dir. Bel. te Hoofddorp. Nauwelijks was de inspecteur te Hoofddorp werkzaam of reeds ver trok hij weer naar de Directie der Dir. Belas tingen te Middelburg. Zilveren jubileum van ds. D. A. v. d. Bosch. Ds. D. A. v. d. Bosch zal Donderdag a.s. het feit herdenken dat hij 25 jaar geleden zijn intrede deed bij de Ned. Herv. Ge meente te 's-Gravenhage. Zijn eerste ge meente vond ds. v. d. Bosch in Nieuw-Ven nep te Haarlemmermeer in September 1910 waar hij bijna vier jaar is geweest om dan zijn standplaats met die van Stedum te verwisselen. Twee jaar later deed hij zijn intrede in Den Haag. Voor het diploma machineschrijven, systeem Mercurius slaagde mej. T. Alke made uit Nieuw-Vennep. Met ingang van 16 Februari a.s. is de adjunct-commies van de inspectie der Dir. Belastingen te Amsterdam benoemd .tot commies van de inspectie D. B. te Haar lemmermeer. HILLEGOM. Vrachtauto's geslipt. Vermoedelijk tengevolge van slippen op de tramrails kwamen gistermorgen twee vrachtauto's op de Hoofdstraat met0 elkaar in botsing. Beide wagens liepen ernstige materieele schade op. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. RAADSAGENDA. De raad dezer gemeente zal morgenmid dag te 2 uur nam. bijeenkomen ter behan deling van een korte agenda. Deze vermeldt slechts 2 punten, n.l.: 1. Aanschaffing van een motorspuit voor de brandweer; 2. Tij delijke toelage aan lager bezoldigd ge- meentepersoneel. KATWIJK AAN DEN RIJN. In de gisteravond- gehouden vergade ring van de K. J. M. C. zijn tot bestuurs leden gekozen P. Mulder en H. Grimbergen. KATWIJK AAN ZEE. Voor moedige daad gehuldigd. Onze plaatsgenoot de heer A. Volbeda uit Duinoord, werd gistermiddag op het Gemeentehuis voor een mooie daad ge huldigd. Vergezeld van zijn vader den heer J. Volbeda werd hij in de burgemeesters kamer ontvangen, waar aanwezig waren de burgemeester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop en de gemeente-secretaris de heer D. C. O. Boekhoven. De burgemeester herinnerde aan het feit, dat den 22sten October 1940 een meisje te Leiden op de Aalmarkt des avonds tenge volge van de duisternis te water geraakte en jammerlijk zou zijn verdronken als de heer Volbeda niet de stoutmoedige en held haftige daad had verricht om gekleed en wel in het donker te water te springen en met eigen levensgevaar het meisje van een wissen dood te renden. Ter herinnering aan deze kloekmoedige ddad overhandigde de burgemeester hem het „loffelijk getuigschrift" in lijst van het Carnegie Heldenfonds. De gehuldigde sprak woorden van dank tot den burgemeester. Uitvoering Duitsch Muziekcorps. Van 4 uur tot half 6 werd gistermiddag door een Duitsch militair muziekcorps uit Den Haag een uitvoering gegeven in de muziektent op den Boulevard. Veel belangstelling trokken de mooie en uitstekend uitgevoerde muzieknummers, gedirigeerd door den S.S. Oberscharführer- Musikzugführer Ernst Heutschel. LISSE. TWEETAL GEREF. GEMEENTE. Op het tweetal der Geref. Gemeente al hier zijn geplaatst ds. J. Vreugdenhil te Rijssen en ds. W. C. Lamain te Rotterdam- Zuid Uitvoering „Trou moet Blijcken" De Harmonie „Trou moet Blijtken" gaf in café Rest. „De Nachtegaal" haar jaar-' lijksche uitvoering. Wij merkten o.m. op den beschermheer burgemeester van Rijckevorsel en graaf J. C. E. v Lijnden, alsmede afgevaardigden van Zusterverenigingen uit de omgeving Het programma werd vlot afgewerkt. Bur gemeester van Rijckevorsel prees de pres taties der Harmonie en dankte ook de burgerij van Lisse voor den steun aan de vereeniging Wij mogen trotsch zijn op deze vereeniging. Spr. dankte ook den directeur voor zijn bekwame leiding. Deze avond mag goed geslaagd genoemd worden Gevonden voorwerpen: linker bruine glacé-handschoen, rol touw, belastingmerk Inlichtingen op het politiebureau. OEGSTGEEST. Jaarverslag Commissie voor Bijzondere Nooden. Van den secretaris mr. B. C. van Krieken ontvingen wij het jaarverslag 1940 dezer Commissie. Daaraan ontleenen wij, dat als opvolger van den afgetreden voorzitter, den heer Gooszen gekozen werd prof. dr. C. Weststrate. Dank en hulde wordt gebracht voor de wijze, waarop de heer Gooszen gedurende bijna 9 jaar eerst als voorzitter van het Crisiscomité en later als voorzitter van de Commissie van Samenwerking een ac tief aandeel heeft gehad in het sociale werk, dat in de gemeente plaats vindt. In de vergadering, waarin van den heer Goos zen afscheid werd genomen, richtte de heer van Egmond, wethouder van Sociale Zaken, namens het gemeentebestuur woor- ien van harteiijken dank tot den aftre denden voorzitter en woorden van welkom tot diens opvolger. De werkzaamheden der commissie be perkten zich tot 9 gevallen, waarvan 2 na onderzoek niet voor hulpverleening in .aan merking bleken te komen, terwijl in 2 an dere gevallen op andere wijze een oplos sing van de moeilijkheden werd gevonden. Vijf maal werd hulp verleend met een totaal-bedrag van f. 1090—, Hierin droeg het Nationaal Fonds bij met f430.Dia conie of Armbestuur met f. 125.—, Burger lijk Armbestuur met f. 205.particulieren met f. 265.— en de commissie zelf met f- 65.Het laagste steunbedrag bedroeg f.160.het hoogste f .500.Ook nu weer zij met grooten dank melding gemaakt van de van de zijde van het Nationaal Fonds ondervonden medewerking. Melding wordt voorts gemaakt van de door het Nationaal Fonds aan de oorlogs slachtoffers in deze gemeente verleende steun. Door het Comité Valkenburg Z.H. en het Rijnlands Borgstellingsfonds werd te zamen met het Fonds voor deze personen een afzonderlijke hulpactie georganiseerd. In het totale steunbedrag van ca. f. 3000.— droeg het Fonds f. 853.50 bij. De heer Sentel werd weer bereid gevon den belangeloos kas en boeken te contro leeren. SASSENHEIM. Jaarvergadering der St. Jozcfgezellen. De St. Jozefgezellenvereeniging hield In het K. S. A.-gebouw haar jaarvergadering. De be langstelling van de z(jde der ouders, die mede uitgenoodigd waren, was niet groot. Kapelaan J. van Pol, vice-praeses sprak een welkomstwoord, waarna 4 nieuwe leden geïn stalleerd werden. Kapelaan van Pol sprak hier bij een toepasselijk woord. Het jaarverslag vermeldde de stijging van het ledental tot 90; een aantal, dat nog nooit be reikt was. Het verslag van den penningmeester wees er op, dat, hoewel de inkomsten goed vooruit gaan, de uitgaven eveneens stijgen. Hij verzocht de kas te steunen. Na een korte pauze voerde de tooneelclub eenige aardige stukjes op. Raadslid bedankt. De heer J. W. Kortekaas, lid van den gemeenteraad, heeft voor deze functie be dankt. Hij heeft een betrekking aanvaard, welke niet vereenigba-ar is met het raads lidmaatschap. De voorzitter van het Hoofdstembureau heeft in zijn plaats gekozen verklaard de héér A. W. Tassen, die deze benoeming heeft aangenomen. VOORSCHOTEN. Bijeenkomst Ned. R.K. Volksbond. De afdeeling van den Ned. R.K. Volksbond heeft haar jaarvergadering gehouden, die werd bijgewoond door den geestelijken adviseur, ka pelaan Zoutenbier en de St. Jozefgezellen. De Voorzitter, de heer N. Lamboo opende met gebed, waarna hij er zijn voldoening over uit sprak dat contact was bereikt met de St. Jozef gezellen waarnaar reeds zoolang was gestreefd. Uit het verslag van den secretaris, den heer W. v. d. Geest, bleek, dat het bestuur niet stil had gezeten en het vereeniglngswerk toch voort gang vond. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat de kas er in het afgeloopen jaar niet op vooruit gegaan was. De inkomsten bedroegen f 480 87 en de uitgaven f.537,32 In de vacature N. J. van Os werd als bestuurs lid gekozen de heer S. L. Gerrjts. Tot lid van de controlecommissie werd gekozen de heer S. Roessen. Vervolgens hield kapelaan Zoutenbier een le zing met lichtbeelden over de H. Mis.' Spr. gaf een boeiende uiteenzetting van de be- teekenis der verschillende handelingen en ge beden, welke door den priester aan het altaar worden verricht. Kapelaan Zoutenbier uitte tenslotte den wensch dat de aanwezigen, door hetgeen zij gezien en gehoord hebben er toe gebracht zul- HEDEN. Gouda (Beursklok)Ned. Agrarisch Front. Spr. de heer Spelt 10 uur voorm. Oude Rfjn 104: Aandeelhoudersverg. N.V. Eerste Leidsche Hulpbank. 3 uur nam. Marekerk: Spr. dr. Sireeder en ds Grave- meyer. 7% uur nam. Donderdag. Stadszaal: Leidsch a Cappella Koor. 7% uur nam. BIOSCOPEN t 18 Jaar; 14 Jaar; alle leeftijden. Luxor-Theater: „Een leven lang" t Dagelijks nam 2 en 8 uur. q Zondags 2—7 uur doorl voorstelling Lido-Theater: „Confetti" Dagelijks. uuj nam.; 6Zondags te 2, 4,30 en 7% u Woensd en Zaterd matlnée 250 u. Trianon-Theater: „Jeugd" t Dagelijks 2 en 8 u. 's Zondags van 2—6.30 uur doorl voorstelling Casino-Theater: „Singende Jugend" Dagelijks 8 uur; Zaterdags ook 2% uur. Zon dags te 2 4% en 8 uur. Rex-Theater: „Trenpk de Pandoer" 5. Dagelijks 2 en 8 uur nam.; 's Zondags van 2—6.30 uur doorl voorstelling Nova-theater (Katwijk aan Zee): Nam. 7% uur (Zondags gesloten) „Première". LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm. 1 gr. C. (34 gr. F.). Gironuijimer van de W. H. N. 5553. De Bank van de W.H.N. is Kas- vereeniging N. V. Amsterdam, Postgironummer 8 7 7. Stort op 5553 of 877. Ge brengt geluk in veler leven. len worden met meer eerbied dan voorheen de H. Mis bij te wonen. De Voorzitter dankte den spreker en spoorde allen aan, om vooral de laatste woorden ter harte te nemen, waarna sluiting volgde. 40 Rookworsten ontvreemd. Bij de politie heeft de slager P, aangifte ge daan dat uit een gesloten slachtplaats ongeveer 40 rookworsten zijn ontvreemd. Gevonden voorwerpen. Een das, eenarmbandhorloge, een hond. Inlichtingen bij de politie. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Maria, d. van C. A. Does- wijk en C. J. v. d. Kley Annie Irene, d. van W. L. v. d. Laan en A. Udo. Overleden: Hendrik Bolle 21 jr. zn. van B. C. Bolle en A. P. Wesselo. Gehuwd: Johannes Frans Duindam 29 jr. en Stephanie Maria Verbeek 23 jr. B en W. hebben tot gemeente-stra tenmaker benoemd den heer C. Rovers uit Made (N.Br.) WASSENAAR. Ver. Oud-leerlingen van Landbouwonderwijs- inrichtingen Wassenaar-Voorschoten. In Bellevue vergaderde bovengenoemde ver eeniging waar de heeren L. de Vries en P. van Lunsen, landbouwonderyzers te 's-Gravenhage een lezing zouden houden over „De behandeling van grasland." De heer de Vries evenwel kwam niet aan het woord doordat na de lezing van den heer R. van Lunsen van uit de vergadering zooveel vra gen werden gesteld en deze beantwoord moesten worden. Deze had als onderwerp meer speciaal de on- kruidbestrijding, nadat hy eerst in het kort de behandeling van de weide en de bemesting had besproken. Als een goed middel tegen onkruid ried spreker aan de weide goed af te laten gra zen. doch er zyn planten die speciaal bestreden moeten worden zooals de distel door herhaald afsteken of afscheuren of minstens driemaal per jaar bestrooien met Kaniet; de paardenstaart door de sporen te vernietigen door rollen en flink stikstof bestrooien of behandelen met varkens- gier; de bent door scherp afmaaien in den win ter en het bezigen van ongebluschte kalk: het Jacobskruis en de ratelaar afmaaien tegen den bloei. Tenslotte besprak spr. de bestrydlng van emelt met Parijsch Groen. Vergadering Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde. In het Wapen van Leiden vergaderde de Tuinb.ver. Wassenaar en Omstreken, afd. der Mij. van Tuinb. en Plantkunde, onder voorzitterschap van den heer P. Zegwaard. Deze voorzitter deelde mede dat het be stuur het boekwerk „Het leven der plan ten" heeft aangekocht, om den heer C. v. d, Salm, oud-secretaris als herinnering aan te bieden. Medegedeeld wordt dat er zich voor den populairen cursus voor groenten-teelt m eigen tuin 15 deelneftiers hebben aange meld. Tot juryleden om het ingezondene te keuren, werden benoemd de heeren C. Vulpen,, J. Hardeman en Van Dort. De uit slag was voor de prijsvraag .3 potten bloèi- ende bolgewassen: le pr. met 27 p. inzen der de heer A. J. Duivenvoorden. Tot jury leden voor de ingezonden tuinteekeningen met bijbehooren aan een oordeel te onder werpen werden benoemd de heeren H. A- N Jansse, J. v. .Vugt en J. J. D. Marbus. Hierop hield de heer H A. N. Jansse een inleiding over „Het nut van vogels in den tuin." - Na een leerzaam vraaguurtje volgde slu»* ting. 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6