LAATSTE BERICHTEN Zaterdag 8 Februari 1941 VISSCHERIJ-BKKHTEN rechtzaken Een Hondenleven beursoverzicht EID5CH DAGBLAD - Eerste Blad Binnenland Buitenland Veranderde boterbon. )e filmbeurs gesloten Gaat de N.Z.H.T.M. langer rijden KUN/T IN Uit de Rijnstreek Uit de Omstreken MARKT De secretaris-generaal van het departe- nent van landbouw en visscherij maakt net betrekking tot de distributie van boter nargarine en vet bekend, dat, gedurende le week van 10 tot en met 16 Februari aa., liet zooals is gepubliceerd bon „02" doch en „03" van de nieuwe boterkaart en vet- ;aart recht geeft op het koopen van 250 ram boter of margarine, dan wel 200 [ram vet. De aandacht wordt er op gevestigd, dat ion „02" niet vernietigd mag worden. Het departement van volksvoorlichting kunsten deelt mede, dat de filmbeurs Amsterdam in het vervolg niet meer zal rorden gehouden. De reden voor dezeslui- ing is, dat de beurs in het geheel niet neer aan haar doel beantwoordt. De beurs ip Maandag 10 Februari a.s. in hotel Kras- papolski te Amsterdam zal dus geen door- ;ang vinden. INSTELLING VAN EEN SCHADE- ENQUETE-COMMISSIE VOOR MILITAIREN TE VELDE. De secretaris-generaal van het departe- nent van financiën heeft ingesteld een Ehade-enquete-commissie voor militairen velde, teneinde hem van voorlichting dienen ten aanzien van het verleenen an schadeloosstellingen aan militairen, lie gedurende de oorlogsdagen te velde 'igendommen, welke zij in hun mobilisa- iestandplaats bij zich hadden, verloren ebben. Er zal naar worden gestreefd de lit te keeren schadeloosstellingen te gron- len op de beginselen neergelegd inhet «sluit op de materieele oorlogsschaden an 2 December 1940. De schade-enquête-commissie voor mi- tairen te velde zetelt te 's-Gravenhage. avastraat no. 4. Militairen van land- en zeemacht, die neenen op schadeloosstelling voor de fe elde verloren gegane eigendommen aan- praak te kunnen maken, dienen zich thans etst voor 1 Maart a.s. schriftelijk te wen en tot den secretaris der schade-enquete- ammissle voor militairen te velde, Java- traat 4 te 's-Gravenhage met verzoek om bezending van een aangifteformulier. In it verzoek behoort dus géén opgave te ge- «hieden van verloren gegane eigendom- een, e.d. Het schrijven van een brief of irlefkaart houdende verzoek om toezen- ing van een aangifteformulier is voldoen- le, mits naam en adres van den aanvra- ;er duidelijk zijn vermeld. WERDERIJ AFGEBRAND TE HOOGLAND Vannacht woedde in de gemeente Hoog- ind bij Amersfoort een zware brand in de rerderij van den heer H. van de Hoef op iet Gein. De boerderij ging geheel in vlammen op. k veestapel, bestaande uit twee koeien, Ine paarden en honderd kippen, gbig ver- iren Huis en veestapel waren slechts laag 'erakerd. Onder de verloren gegane in ventaris bevonden zich o.m. twee hitten en •en wagen van een schilleboer. Deze laatste fas niet tegen brand verzekerd. De schade zeer groot. De oorzaak van den brand is log onbekend. SCHEPEN OP HET IJSELMEER. Het Nederlandsche binnenvaartbureau te kn Haag deelt mede, dat 20 schepen in «mbinatle met ijsbrekers van Hoorn in de ichting Amsterdam zijn vertrokken ER BESTAAT KANS OP EEN GUNSTIGE BESLISSING. Gelijk 'bekend hebben de tramdirecties n Den Haag en Amsterdam eenigen tijd gleden toestemming ontvangen om s avonds langer te rijden. De N.Z.H.T.M. moest tot heden op haar ijnen om half negen den dienst staken, leeds eerder informeerden wij te bevoeg- ïer plaatse naar de reden, waarom in Lei- len niet mocht, hetgeen in andere steden »el werd toegestaan. Ons werd toen geant woord, dat de reden van zuiver technischen ard was; op het net der N.Z.H. staat name- een veel hoogere spanning (1000 volt) an op bijvoorbeeld het Haagsche net. dat *n spanning heeft van 600 Vólt. In ver end daarmede is hier ter plaatse vonk vor ming ook moeilijker te voorkomen dan in «noemde plaatsen, hetgeen de voornaamste «weeg-reden zou zijn waarom Den Haag en w sterdam wel toestemming kregen om 5 avonds later te rijden en Leiden niet. Naar wij evenwel thans bij informatie vernamen, bestaat er niettemin kans °P een gunstige beslissing der autori teiten op het verzoek der N.Z.H. om langer te mogen rijden. De directie beeft gevraagd om 's avonds tot 11 uur baar diensten te mogen onderhouden. Een beslissing is echter nog niet genomen. Gisteravond is de 51-jarige kellner W. in zijn woning in de Pieterskerkkoor- TpfeguVan trap gevallen, waarbij hij met boofd op een slede terecht kwam en [5n Sat in het achterhoofd kreeg. De E. H. verbond hem ter plaatse en nam hem '/volgens ter verdere behandeling mee aar het Academisch Ziekenhuis. - Onze vroegere stadgënoot, de heer W. uard, adjunct-commies bij den Rijksbe- fc.vJ/Sdienst, heeft voldaan aan het j.l. 1 "ouden examen voor Commies der di- F™ belastingen enz. NA DE ONLUSTEN IN ROEMENIE. Bij koninklijk decreet zijn bij de onlus ten van Januari genseuvelde zeventien Roemeensche soldaten post morten onder scheiden met de ster van de Orde van Roe menië, resp. met de medaille voor betoon de dapperheid. In de Roemeensche besturuswet is een wijziging aangebracht waardoor voortaan niet alleen, zooals tot dusver, houders van een academischen titel, doch ook officieren vanaf den rang van majoor tot burgemees ter benoemd kunnen worden. (D.N.B.) ROOSEVELT DE MEDEPLICHTIGE VAN CHURCHILL. Ook Amerika stelt alles in het werk om de neutrale landen van Europa uit te hon geren, schrijft de Popoio di Roma. De ver klaring van Huil dat de Vereenigde Staten niets kunnen doen om Engeland er toe te brengen zijn blokkade-politiek te wijzigen is slechts gehuichel, want indien de Ver. Staten werkelijk wilden, zouden zij Enge land, welks positie steeds meer onderge schikt wordt aan Amerika, kunnen over tuigen het systeem te wijzigen. Roosevelt is de medeplichtige van Churchill, zooals ook wordt aangetoond door de weigering van het Witte Huis, jegens den Franschen ambassadeur om de geblokkeerde Fransche saldi in de Ver. Staten vrij te maken ten einde daarvoor levensmiddelen voor Frank rijk te kunnen koopen. (Stefani.) FRANSCHE KARDINALEN EN AARTS BISSCHOPPEN IN PARIJS BIJEEN. De kardinalen en aartsbisschoppen van het bezette gebied zijn in Parijs bijeenge komen om hun houding te bepalen ten aanzien van den wederopbouw van Frank rijk. Na afloop van hun bijeenkomst heb ben de kardinalen en aartsbisschoppen een adres gericht tot den Paus, waarin zij het volgende zeggen „Wij zijn vastbesloten ons te houden aan onze godsdienstige taak. Wij zullen probee- ren ons verre te houden van elke politiek en zullen enkel en alleen voor het heil der zielen werken en de ongelukkigen steunen. Op sociaal en civiel gebied verklaren wij ons volkomen loyaal tegenover de Fransche re geering en verzoeken wij onzen geloovigen, dezen geest te ondersteunen. Wij willen ons volk, dat lijdt, steeds meer nabij komen. Wij geven uitdrukking aan onze overtui ging. dat wanneer het zoozeer gewenschte herstel van God afhangt, hef ook afhanke lijk is van onze persoonlijke inspanningen. Het zal slechts van blij venden aard zijn in zooverre elk individueel daaraan mede werkt". (D.N.B.) VERGEEFSCHE AANYALSPOGINGEN VAN DE R.A.F. Naar het D.N.B. verneemt, heeft de Royal Air Force in den nacht van 7 op 8 Febr., tijdens mistig weer, gepoogd storingsaan- vallen te ondernemen op de kust van het Kanaal. De dóór zwakke krachten onder nomen aanvalspogingen strandden op den Duitschen afweer. De vijand maakte ruim gebruik van lichtfakkels om zich bij het slechte zicht te oriënteeren. Desondanks was hij genoodzaakt zijn bommen lukraak in open terreih te werpen. Verdreven door den Duitschen afweer, bleven zijn aanvals pogingen tot een klein gebied beperkt. In het bezette gebied is geen schade van beteekenis ontstaan. KONING FAROEK LIJDT AAN GEELZUCHT. In Cairo is officieel bekend gemaakt, dat koning Faroek van Egypte in lichten vorm aan geelzucht lijdt. (D.N.B.) DE BUITENLANDSCHE TIJDSCHRIFTEN IN BRAZILIË. De Brazilaansche regeering heeft een be sluit afgekondigd, waarbij voortaan alle bladen en tijdschriften, welke in Brazilië in vreemde talen verschijnen, in de lands taal gedrukt moeten worden. Voor deze wijziging wordt den uitgevers een halfjaar tijd geilaten (D.N.B.). TIJDSCHRIFTEN. „De Wereldkroniek". In de „Wereldkroniek" wordt in de rubriek „Opmerkelijke beroepen" een schets gegeven van den chansonnier Alexander de Haas. Bart Dapra schrijft over „Doodsangst in de wilder nis". Voorts vinden wij een beschouwing over „Ostia, spiegelbeeld van 't Rome der Caesaren, verrijst uit ruïnes en puinhoopenA. Glau- mans bespreekt den Rotterdamschen beeldhou wer Han Rehm. Ten slotte het gebruikelijke we reldallerlei. VISCHPRIJZEN IJMUIDEN. IJMUIDEN, 8 Februari. Trawlvisch: bot f.80—63; kl. schol f.7158; puf schol f.28—20; kl. schar f.24—17; puf schar f.15—13; alles per 50 KG. Granalen 39—37 ct. per K.G. Zoetwatervisch: Snoek f. 1,10—0.92; voorn 49— 42 ct.; spiering 6340 ct.; alles per KG. Loggers: KW 60 f 19; KW 91 f.30; KW 59 f.29; KW 108 f.18; KW 52 f.26: KW 43 f.35: KV/ 95 f.626; KW 104 f.44; KW 178 f.20; KW 49 f.68; KW 40 f.47; KW 89 f.42; KW 183 f.186; IJm. 201 f.67; IJm. 283 f.18 Kotters: T.X. 11 f.32; KW 21 f.40; KW 10 f.59. Kustvlsschers: HD 220 f.39; HD 184 f.60; HD 131 f.63; IJm. 318 f.36. HAAGSCHE RECHTBANK. Rijwieldiefstal. D. H., uit Bodegraven, thans gedetineerd in het huis van bewaring, had diverse fiet sen gestolen. Hij nam een rijwiel weg dat in Boskoop onbeheerd stond, vervolgens een te Bodegraven, en daarna nog een fiets te Leiden. De diefstallen hadden plaats op 27 en 29 November. Verdachte die terecht moest staan, bekende de feiten en de offi cier vorderde tegen hem in verband met minder gunstige antecedenten, een jaar gevangenisstraf. De Rechtbank heeft uit spraak gedaan en verdachte conform de zen elsch veroordeeld. G. H. Z. uit Noordwijk, thans gedetineerd in het huis van bewaring, had zich voor j de Haagsche Rechtbank gisteren te ver- antwoorden terzake rijwieldiefstal. Op 26 December had verdachte te Sassenhelm een rijwiel gestolen, en vervolgens een te Noordv/ijkerhout. Verdachte bekende. De officier herinnerde er aan dat ver dachte reeds tweemaal voor verschillende feiten is veroordeeld. Er is met hem niets te beginnen, daar ook reeds voorwaarde lijke straffen zijn opgelegd. In verband met deze omstandigheid vorderde spr. thans ne gen maanden gevangenisstraf met bevel tot teruggave van de rijwielen, die intus- schen weer zijn opgespoord en in beslag genomen. De rechtbank zal over 14 dagen vonnis wijzen. De herkenning. C. J. de W. uit Leimuiden, was op zeke ren dag van een begrafenis gekomen, en na afloop van die plechtigheid, zag hij bij het brugwachtershuisje zijn fiets staan. Dit was hier iets bijzonders, omdat eenigen tijd tevoren de fiets van de W. gestolen was, En dus" informeerde hij bij den brug wachter naar de herkomst van het kar retje. Die informatie had tot gevolg, dat nu A. D. uit Leiden, die is gedetineerd in het huis van bewaring, terecht stond voor den diefstal. Verdachte bekende het feit. De officier wees er op dat verdachte reeds tweemaal is veroordeeld, zoodat "hij nu een flinke straf noodig vond. en hij vorderde acht maanden gevangenisstraf. De recht bank zal over 14 dagen vonnis wijzen. zijnde Fragmenten uit het Dagboek van een Teckel, den Baas toegeblafi ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Mathilda Maria, D. van Gerrit de Jong en Jacoba van Arkeï Adrianus, Z van Frans van Dam en Anna-Heemskerk. Overleden: Hazerina Roode 71 j., gehuwd met Daniel Vonk Jan vair der Lee 73 j.. gehuwd met Pietje van Elk Magteltje van der Graaf 78 j., weduwe van Pieter de Jeu Pieter van Veen 71 j., gehuwd met Geertruida van 't Kruis. Gehuwd: George Locker 27 j. en Neeltje Chris tina Snel 24 j. Ondertrouwd: Barend Jansen 28 j en Cornelia. Kramer 22 j. Johan Jacobus Boot 26 j. en Elisabeth Arlman 25 j. LEIDERDORP. De opbrengst Winterhulp-collecte. Deze collecte heeft in onze gemeente op gebracht f. 160.94. Door de N.V. Ver. Touwfabrieken te Rotterdam is aan Ms, v. d. Velden alhier opgedragen: „Het bouwen van een spin nerij en Henneppakhuis aan de fabrieken te dezer plaatse met een vloeroppervlakte van 8670 M2. RIJNZATERWOUDE. Opbrengst collecte „Winterhulp". De collecte voor Winterhulp „Nederland" heeft alhier opgebacht de somma van f. 25,54. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Gehuwd: W. W. E. Voigt 23 jr. en J. M. Schreuder 19 jr. AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Johanna. D. van D. J. Verhoef en B. Kloe Anne Maria, D. van A. B. v. d. Laan en T. C. van 't Schip Christina Ever- dina, D van C. Kok en M. J. Brand Theresia Cornelia, D. van W. A. Kragtwijk en M. J. Zandvliet Wilhelmus Anthonius, Z. van W. A. Kragtwijk en M. J. Zandvliet Greetje, D. vaan D. Dees en G. G Venema Johanna Cornelia,, D. van A. J. Stokkel en C. J. Kooijman Wil lem Cornells, Z. van L. de Groot en A. M. de Vries. Overleden: G. Kaars 74 j.. weduwe van J. H. Vreken Een levenloos geboren kind van A. Kraan en D. Out P. Maarse 61 j., echtgenoote van' P. C. de Vries. BENTHUIZEN. Gevonden voorwerpen. Een heeren polshorloge en een plombeer tang. Inlichtingen bij den gemeente-veld wachter. HILLEGOM. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes Petrus. Z. van J. van der Linden en M. J. van Munsteren Johanna Maria. D. van N. J, van Beelen en G. Wijsman. Getrouwd: J. J. van der Meij en,C H. C. Kas- pori P. J, Langelaan en M. G. van Stgfih. Overleden; J. van der Wolk, echtg. van J. Droogendijk, Vr. 76 J. DE CHOW-CHOW. In onze buurt woont een Ohow-Chow. Hij is spierwit en ik kan hem niet uitstaan Zijn dubbele naam hindert mij al. Wat is dat voor raars? Hebt u ooit gehoord van een kees-kees of een smous-smous, om maar hèelemaal niet te denken aan de mogelijkheid van een taks-taks? Het op zichtige dier is bovendien gespeend van ieder gevoel voor humor, gedraagt zich met een waardigheid alsof er iets zeer in drukwekkends gebeurt als hij ergens ver schijnt en doet net alsof hij erg braaf is. Dat kan natuurlijk niet. Er zijn groote ver schillen tusschen ons honden: in uiterlijk, afmetingen, karakter en begaafdheid. En allemaal zijn wij wel eens braaf. Maar ons groote punt van overeenstemming is: meestal zijn we het niet. Ik heb zooveel ruzie met den Chow ge had éénmaal Chow vind ik genoeg dat de Baas mij onlangs zijn deugden is gaan meedeelen uit een boekje over de 25 meest voorkomende rassen, geschreven door den grooten hondenkenner P. M. C. Toepoel. Hij begon met mij te vertellen dat het dier eigenlijk: Wonk heet en in China keeshond is. Dat beteekent dat hij rijstveld, huis en schip verdedigt en den vrachtrijder begeleidt. Hij wordt er ook wel gegeten. Voor den rijke is het jonge hondje een lekkernij. Dit bezorgde hem in Europa den naam chow-ohow, bastaard, Chineesch voor eten. Ik kon mijn lachen niet houden. Maar de Baas keek mij berispend aan en ging ern stig voort: „Een stille hond, die zich niet opdringt en wiens aanwezigheid men toch voelt. Iemand vol liefde, hartstocht en karakter, maar die zich altijd bedwingt, als poogde hij te leven -zooals Confucius het •heeft voorgeschreven." Dit maakte geen indruk op mij. Wij po gen allen te leven zooals onze Baas het heeft voorgesohreven. Alleen is het zoo vaak te moeilijk. Er volgde een beschrijving van het uiter lijk van mijn tegenstander, dat ik heel goed ken. Daar stond dus niets nieuws voor mij in. Behalve het slot. Want dat zei: „Dit alles maakt dezen gerulschloos voort schrijdenden Aziaat tot een onwerkelijk wezen, behalve voor zijn vriend. Voor hem bloeit deze cactus". „Wordt dus zijn vriend, Tom", zei de Baas. Maar ik was weer eens niet braaf en dacht: „Ik ben zijn vijand. Voor mij zal deze cactus op een andere manier bloeien". Den volgenden middag al kreeg ik mijn kans. Ik lach nog als ik eraan denk hoe ik die gebruikt heb. De Baas en ik wan delden samen op het pad langs de vaart en ineens zag ik daar mijn eerwaarden en plechtigen tegenstander. Hij zat in het gras aan den oever, met zijn rug naar het modderwater toe en keek peinzend en droevig. Zeker tobde hij over de zonden van andere honden, die hij zoo zeer mist. Nu, ik ging rechtstreeks op hem af, duw de mijn neus- bijna tegen den zijne en blafte nijdig: „Zoo, Wonk! Zoo, leelijke chineesche keeshond! Jammér dat de rijke man je niet opgegeten heeft toen je een klein hondje was!" Hij keek mij verschrikt aan en ging on willekeurig iets achteruit. Er was nog een heel klein beetje gras achter hem. „Dat valt je niet mee, hè, ouwe nacht cactus?" kefte ik kwaad. En hij maakte weer een achterwaartsche beweging. Toen had hij nog maar een klein zetje noodig en dat gaf ik hem bereidwil lig. Achterover plonstc Zijne blanke en smettelooze Eerwaardigheid in onze vaart. Hij was er snel uit. Maar hoe! Zwart en grauw, druipend en vormeloos. Ik genoot er even van. Toen liep ikmeteenige haast door, want zijn Baas en Vrouw, blijkbaar dus meneer en mevrouw Confucius, keken over de heg. Mijn Baas volgde, ook nogal vlug. Een flink eind verder bleef ik staan, draaide mil om. blafte kovt en krachtig: ..Waf!" en lieo weer dóór. De Baas had zijn best gedaan om mii de goede eigenschap pen van den Wonk duidelijk ^te maken, maar hij lachte nu toch wel hard. En na onze thuiskomst deed hij mij de eer en het genoegen, mij voor te lezen wat meneer Toepoel over den Dashond zoo duidt hij ons aan geschreven heeft. Wij hebben verscheidene namen: teckel, taks, dashond.het bewijst onze populairiteit. En die erkent hieneer Toepoel ook, want hij zegt: „Hii is een wonderlijk mengsel van afhankelijkheid en eigenzinnigheid, sportiviteit en verwenning, onderworpen heid en brutaliteit en met geen ander ras wordt door zooveel menschen zoo gedweept als met deze nsvcho-kynologische hutspot, die ik sedert twintie: jaar geniet"-. „Hij geniet van jullie. Tom." zei de Baas „Dat zei hii niet van den Chow". „Woef- Wafwof!" blafte ik verheugd. „En hij zegt dat jullie je goede eigen schappen voor de jacht toont door je zwa re stem, goeden neus. neiging tot groep werk en door bij het jagen met den staart te seinen". ..Wafwafwoefwofwafbaste ik. „Maar je hoeft het met die zware stem niet te overdrijven. Tom", zei de Baas. „Ik weet het nu langzamerhand wel". Toen ging de telefoon en aangezien ik voorzag dat het meneer Confucius zou zijn of een andere Baas, die klachten over mii heeft, sohoot ik naar buiten, begeleid door mijn goeden neus. sloot mij bij een drietal andere honden aan om miin neiging tot groepwerk oonieuw te tronen, io^g met ben oo een Dostbode-oer-fiets. verhief rniir» zware stem en vergat niet met mijn staart te seinen. Adel legt verplichtingen op. Alleen dat woord hutspot deed mij niet erg plezierig aan. AMSTERDAM. 8 Februari. Niettgenstaande de effeotenhandel op de Amsterdamsche beurs 's Zaterdags toch al "an gerfingen omvang is, was heden de af faire zoo miniem dat de handel bij wijlen volkomen stagneerde. Men had derhalve ruimschoots de gelegenheid van gedachten te wisselen over aotueele probleemen en feiten. In dit verband kan vooral worden gemeld, dat het ter beurze gedurende de afgeloopen week 'n goeden indruk maakte, dat de tot dusverre bekend gemaakte divi denden der groote banken bijzonder mee vallen. De door twee der grootste instellin gen gedeclareerde uitkeeringen over het af geloopen boekjaar waren hooger dan over 1939. Het behoeft dan ook geen verwondering te baren dat bankaandeelen gedurende de laatste dagen vrij gunstig gedisponeerd in de markt liggen. Wel komt dit niet tot uiting in omvangrijke koersstijgingen er is eerder sprake van fractioneele verbete ringen maar toch stemt het tot voldoe ning dat de meeste noteeringen een nei ging tot aantrekken vertoonen. De bijzon dere gunstige intrinsieke positie der Neder landsche banken is wel gebleken uit de tot nu toe gepubliceerde gegevens. Ondanks het achter ons liggende moeilijke jaar wer den de schokken zonder eenig bezwaar op gevangen. Thans is de positie van onze na tionale banken vrijwel algemeen zeer te vredenstellend. Zooals reeds gezegd, ging er vandaag zeer v/einig om. Een uitzondering kan worden gesmaakt voor Scheepvaartaandeélen, alhoe wel hier de handel niet boven normale afmetingen uit kwam. Blijkbaar echt men den toestand in het Verre Oosten weer eer der iets gunstiger geworden. Holland-Ame rika Lijn stegen Vit procent tot omstreeks 114, terwijl Oude Booten met een stijging tot 15-1% bepaald vast te noemen waren. Ook Scheepvaart Unies en Japanlijnen war ren iets beter. Locale industrieele aandeelen lagen zoo goed als onveranderd. Aku's waren een tikje luier op 1013/4. De betaalbaarstelling van de reeds eenige maanden geledén aan gekondigde slotuitkeering had op het koers verloop nauwelijks invloed. Philips en Unilever werden tegen onveranderde no teeringen verhandeld. In Cultuurwaarden ging nagenoeg niets om. Van Suikeraandeelen waren H-V.A.'s met 414 procent iets hooger. Vorstenlanden met 118 iets lager. Rubberfondsen verschil den slechts weinig met de koersen van gis teren. In Olie's ging eveneens zeer weinig om. Vrijlwel gedurende den geheelen ochtend werd tusschen de 139V2 en 140Vi zakèn ge daan. De Amerikaansche afdeeling stond ge heel en al in het teeken van de loome en lustelooze houding der New Yorksch|e beurs. Behoudens een lichte affaire in Republic Steeds hetgeen niet tot een koersverbe- tering leidde ging nauwelijks iets om. Hier en daar werden fractioneele verliezen geleden, zooals in AjS. Steel en Bethlehem Steel. De Nederlandsche beleggingsmarkt ver toonde over vrijwel de geheele linie iets lagere koersen. Naarmate de stortingster mijn op de nieuwe staatsleening nadert, trekken de koopers zich terug. Aangezien zij zelf over de noodige middelen moeten beschikken aan hun inschrijvingsplicht te voldoen. Alhoewel men niet kan zeggen dat het aanbod groot is vooral tep opzichte van de nieuwe leening toch is het ver klaarbaar dat door het ontbreken van steun de koersen der Nederlandsche staatsobliga ties een dalende richting hebben ingesla gen. Groote verliezen evenwel waren niet te vermelden, terwijl de verschillen over het algemeen niet grooter waren dan 1/4 tot' 3/8 procent. Prolongatie 2 3/4%. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties) New York 1.88 3/16, 1.88 9/16; Berlijn 75.28, 75.43; Brussel 30.11. 30.17: Helsinki 3.81. 3.82; Stockholm 44.81, 44.90; Zürich 43.63, 43.71. Bankpapier: Berlijn 75.19. 75.34; New York 1.86^, 1.901/4; Brussel 30.08, 30.20; Stockholm 44.76, 44.94; Zü rich 43.59. 43.75. LEIDEN, 7 Febr. Ter veemarkt aangevoerd: 6 stieren; 72 kalf- en melkkoeien f.200560, t. vl.; 85 varekpeien e.a f.200—390, t vl.; 16 gras kalveren f. 100—200, m.; 10 vette 'kalveren; 182 nuchtere kalveren; vette schapen f. 40—55; wei- deschapen 90 stuks, f.2624, z. m.; 3 zeugen: 45 mestvarkens f.2440, z. m.; 204 biggen f.12 18, z. m.; 1 bok of geit. Aan de kaasmarkt werden aangevoerd 4 par tijen, waarvan 3 Goudsche en 1 Leidsche. Prijs Goudsche 1ste soort f. 41,50, Leidsche f.39 per 50 KG. Handel goed. LEIDEN, 8 Febr. Botermarkt Fabrieksboter goede f. 1.85; 500 k.g. handel matig. BOSKOOP, 7 Febr. Cerasus Hisakura (sier- kevs) 1,40—2.20; Prunus-trilobatakken 3750 ct.; Forsythiatakken 4080 ct.; Audromeda 14 ct.; Azalea-mollusbloemen 130 ct.; Rhododendron - bloemen (Pink Pearl) 50 ct.: Cerasus Rosea 100 —180 ct.; alles per bos van 10 stuks. HONSELERSDIJK. 7 Febr. Centr. Westl. Bloe menveiling. Anjers 3.60—10,70: Hyacinthen 3,10— Amerilly 7—11; wit 17; Plumosa 2145; Sprengerie 18—25; Freesla 33; Copland 16—29; Bartigon 30—37; Pit 27—40; Victoire 28—31; Albino 35—43; Theeroos 26—28; Gele Prins 20 23 per bos. RIJNSBURG, 7 Februari. Groentenveiling - Groene kool f.23,20; gele kool f.4,80; roode kool f. 6; boerenkool f. 2,30—3; Knolrapen f2,50 —3,30 per 100 KG.; kroten 65 ct.; uien f. 0,90 1,00; waschpeen f. 1,30—2,20 per kist. RIJNSBURG, 7 Februari. Bloemenveiling - Tulpen: William Pitt 34—40; Edith Eddie 50; Bartigon 34—48; Gele Prins 18—20: Goudvink 26—30; Van der Hoeff 30—34; El Toreador 18— 20; Peach Blossom 30—32; Copland rose 1834; idem blauw 20—34. Crocussen: paars f.1—1.40; geel f. 1,10—1.50. Narcissen: Alfred 16—22; He lios 12—15: Golden Spur 8—12; Ornatus 812. UTRECHT. 8 Febr Veemarkt: Totaal aan gevoerd 889 stuks vee. 220 Vaarzen f.450 p. st.; 320 Melkkoeien f 540; 310 Kalfkoeien f.560; 340 Varekoeien f.400. Handel redelijk, met iets hoogere priiz°n. 30 Magere kalveren f.140—f.220; handel rede lijk met oploopende prijzen. 300 Nuchtere kalveren; 72 Schrammen f.22— f.32; 35 Biggen f.1422; handel flauw met la gere prijzen. 72 Magere 'schapen. 100 k.g. Boter f.2.40 per k.g.? 12 k.g. kaas f. 1.20—1.40 per k.g.; 6000 eieren f.1.07 per kg.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3