LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 7 Februari 1941 Derde Blad No. 24807 Welke bon is geldig? KERK- EN SCHOOLNIEUWS VISSCHERU-BERICHTEN 81ste Jaargang RECHTZAKEN LAND- EN TUINBOUW Opgave Heden laatste dag: Morgen LAATSTE dag: Boter en vet Brandstoffen Brood en bloem Eieren Grutterswaren Bij heerschende griep 7 Februari Honden -en Kattenbrood Kaas Koffie en thee Petroleum Suiker Vleesch en vleeschwaren Zeep BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN HAAGSCHE RECHTBANK. Poging tot oplichting. Een inwoner van Leiden stond terecht, beschuldigd van poging tot oplichting door middel van een ongeldig Duitsch bank biljet van 500 mark. Verdachte was op 12 November ]".l. met dit biljet gekomen bij de Ned. Bank te Lei den, waar hem werd medegedeeld, dat dit niet kon worden ingewisseld. Den volgenden dag gaf hij het biljet in betaling aan een kleermaker, wien hij geld .schuldig was voor eenlge coupons stof voor heerencostuums en eenig Duitsch geld, dat hij voor hein zou inwisselen. Bij telefoni sche navraag bij de Ned. Bank en de Am- sterdamsche Bank bleek het biljet niet gel dig te zijn. De officier van justitie achtte het ten laste gelegde bewezen en eischte vier maanden gevangenisstraf. Verdachte verklaarde onschuldig te zijn. Hij heeft het biljet ontvangen van een Duitschen soldaat. Verdachte meent, dat hij moet worden vrijgesproken. Indien dit niet het geval is, vraagt hij veroordeeling tot een geldboete, met het oog op zijn zaken. De uitspraak werd bepaald op 20 Febr. CONDUCTEUR WEIGERDE DIENST. Het ontslag bevestigd. Gisteren heeft de centrale raad van be roep te Utrecht uitspraak gedaan in de zaak van den Rotterdamschen tramcon ducteur M., die op 1 Juni van het vorige jaar, toen hij zich met zijn tram des avondts om kwart voor elf te Schiedam bevond, weigerde den laatsten rit te rijden en we gens dit feit voorwaardelijk uit den dienst is ontslagen met een proeftijd van twee jaar. De conducteur meende namelijk, dat er dien avond voldoende termen aanwezig waren om in plaats van nog een rit te maken, maar naar de remise te rijden. Naar zijn meening was het doelloos nog langer op straat te vertoeven dan noodig was, omdat Engelsche vliegers boven de stad Rotterdam waren en hij elk moment slachtoffer zou kunnen worden van een bombardement. Hij werd door vrees be vangen, dacht aan zijn kinderen en meende ook alarm te hooren. Later bleek, dat de toestand niet zoo ernstig was en dat de conducteur in ieder geval zijn op dracht had moeten vervullen. De centrale raad van beroep verklaarde zijn beroep ongegrond en bevestigde het besluit van het scheidsgerecht. KNOEIEN MET BONNEN. De rechtbank te Zwolle heeft uitspraak gedaan in de zaken tegen ambtenaren van het Zwolsche distributie-kantoor en enkele andere verdachten. Zij hebben veertien da gen geleden terecht gestaan wegens het knoeien met distributiebonnen. De hoofdverdachte B. van V., tegen wien vier maanden gevangenisstraf was geëischt, werd veroordeeld tot twee maanden. G. van der K., die broodbonnen, welke van V. ontvreemd had aangenomen heeft, werd tot twee weken gevangenisstraf ver oordeeld. De eisch luidde zes weken. Zijn broer E. van der K., die als bakker van deze bonnen had geprofiteerd en tegen wien f50 boete, subs. 40 dagen was geëischt. werd veroordeeld tot f. 15 subs. 10 dagen. De ambtenaar G. N. U. H., die op on rechtmatige wijze vetbonnen had afge scheurd en tegen wien 14 dagen gevangenis straf v/as geëischt, werd veroordeeld tot 1.15 boete, subs, tien dagen. Eenzelfde straf werd opgelegd aan den ambtenaar A, W. S., die van den verdachte Van V. een aantal textieltoeslagkaarten had aangenomen; tegen hem luilde de eisch 1.20 subs. 10 dagen. Tenslotte werd H. J. B., die eveneens tex tieltoeslagkaarten van den verdachte van V. had aangenomen, veroordeeld tot f. 10 subs. 10 dagen. Ook tegen hem was f20 subs. 10 dagen geëischt. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Verzet tegen poliitie. Een slager uit Sassenheim was des avonds te laat op straat geweest, toen hij in War mond was. De politie die hem tegen kwam, wilde den slager mee naar het bureau ne men. Dat ging niet zoo gemakkelijk, want de slager ging zich zoodanig verzetten, dat eenige agenten noodig waren om hem naar het bureau te brengen. De Politierechter had voor zijn gedrag den slager tot een week gevangenisstraf veroordeeld, van welk vonnis hij in hooger beroep kwam bij het Hof. De verdachte gaf toe, dat hij verkeerd had gedaan. „Het was een domme streek," zei hij. De Proc. Generaal vorderde de be vestiging van het vonnis. Het Hof heeft thans uitspraak gedaan en den slager ver oordeeld tot een week gevangenisstraf. Het bruine boonen-spoor. Een tuinder uit Noordwijkerhout was hang dat hij geen eten genoeg in huis zou hebben, en hij vond daarin aanleiding bij zijn buurman op den tuin een hoeveelheid hoonen te stelen. Het spoor van den dader werd gemakkelijk door de politie gevonden, dank zij de omstandigheid dat er een gat in den zak zat, en er dus nu en dan een boon op den weg viel. De Politierechter had den tuinder tot veertien dagen gevange nisstraf veroordeelde van welk vonnis hij in hooger beroep kwam. De Proc. Generaal vond het -een leelijke streek die verdachte had uitgehaald, en vorderde bevestiging van het vonnis. Het Gerechtshof heeft uit spraak gedaan en verdachte opnieuw tot veertien dagen gevangenisstraf veroor- ceeld. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Inbraak met inklimming. Terecht stonden de 26-jarige bloemist- Knecht I. c. I. en de 23-jarige los werk man G. B. Eerstgenoemde wonende te Hil- kgom en laatstgenoemde wonende te Hoofddorp en beiden gedetineerd in het Huls van Bewaring te Haarlem. De ver- nachten waren op 4 December van het vorige jaar te zamen naar het pakhuis ge- hokken van de winkeliers-ver. „Door Een- nracht Sterk" te Nieuw-Vennep. Eerstge- noemde verdachte was door het W.C.- K raampje geklommen en toen hij eenmaal binnen was heeft hij de grendels van de deur los gemaakt. De tweede verdachte had zelfs een bakfiets mede genomen waarop de verdachten cacao, margarine, zeep en vet hadden geladen. Al deze artikelen waren eigendom der gemeente Haarlemmermeer. Het vet had de eerste verdachte voor f600 verkocht. De verdachten hebben de winst eerlijk gedeeld. Bovendien kwam vast te staan, dat zij reeds eerder met den strafrechter in aan raking waren geweest en dus geen onbe kenden waren. Volmondig bekenden de verdachten het hun ten laste gelegde. De Officier van Justitie vond het feit buitengewoon ernstig. Een vrijheidsstraf voor geruimen tijd is hier zeer zeker op haar plaats. Spr. eischte tegen I. 2 jaar ge vangenisstraf en tegen B. een gevange nisstraf van 1 jaar en 6 maanden De rechtbank zal over 14 dagen uitspraak doen. PROEFVELDJES TE RIJNSBURG. Ter bestriding van plantenziekten. De Rijkstulnbouwvoorlichtingsdienst te Aals meer deelt ons mede, dat het in de bedoeling van den Rijkstuinbouwconsulent voor de bloe menteelt te Aalmeer ligt om te Rijnsburg en omgeving bij enkele kweekers, kleine proefveld- jes aan te leggen teneinde een goed inzicht te krijgen in een aantal belangrijke plantenziekten welke de teelt van sommige bloemisterij gewassen bemoeilijken of zelfs geheel onmogelijk maken. In de eerste plaats zal aandacht worden ge schonken aan de venvelkingsziekte, ook wel zwartpoot genoemd, welke de meeste variëteiten van de éénjarige zaaiaster (Callistephus chinen- sis) aantast. De verwekker van deze ziekte is een schimmel en wel Fusarium conglutinans van Callistephi B. Deze schimmel kan zich o.a. door den grond verbreiden en ontsmetting is dan ook één van de belangrijkste punten, welke onder zocht zullen worden. Deze ontsmetting zal op verschillende manieren uitgevoerd worden, daar de schimmel ook nog op andere wijzen ver spreid kan worden, bijvoorbeeld door zaad, zaaigrond, e.d. Verder zullen nog enkele andere bestrijdingsmiddelen toegepast worden, welke Boter- en vetbon nr. 27. Broodbon nr'. 25. Alg. distributieboekje bon nr. 59: 1 ei. Vleesch- en vleesch- warenbon nr. 1G. BOTERBON nr. 21 en VETBON nr. 31: (t.m. 28 Februari): Vi flesch slaolie. BOTERBON nr. 27 en VETBON nr. 27 (t.m. 7 Februari): 250 gr. boter of margarine of 200 gr. vet BOTERBON nr. 28 en VETBON nr. 28 (t.m. 16 Februari): 250 gr. boter of margarine. BOTER- en VETBON nr. 2 (nieuwe kaart) 10 t.m. 23 Februari) 250 gr. boter of margarine of 200 gr.vet BONNEN nr. 8. 9 eD 10 (haarden en kachels) BONNEN 15 t.m 24 (centrale verwarming) t.m. 14 Februari één eenheid vaste brandstoffen Brandstoffen 4de periode en cokes 4de periode: t.m. 28 Februari; één eenheid vaste brandstoffen BONNEN nr. 11, 12 en 13 (haarden en kachels) BONNEN nr. 25 t.m. 32 (centrale verwar ming)t.m. 28 Februari: één eenheid vaste brandstoffen. BROODBON nr. 25 (tot en met 9 Fe bruari; 310 Febr. niet ln restaurants, e. d.): BROODBON nr. 1 (nieuwe kaart) tjn. 16 Februari; 1017 Febr. niet in res taurants, e.d.) BROODBON nr. 2 (nieuwe kaart): (10 t:m. 23 Februari; 17—24 Februari niet in restaurants, e.d.). 100 gram brood of 1 rantsoen gebak. BLOEMKAARTBON nr. 4 (tan. 23 Febr): 50 gram brood of rantsoen gebak of 35 gr tarwemeel, tarwebloem, rogge meel, roggebloem, zelfrijzend bakmeel of bookweitmeel. BON nr. 59 (tot en met 9 Februari); 3—10 Febr. niet in restaurants, e.d.): BON nr. 3 (nieuwe kaart) (t.m. 16 Febr.: 1017 Febr. niet in restaurants, e.d.) BON nr. 4 (nieuwe kaart) (10 t.m. 23 Februari; 1724 Febr. niet in restau rants, e.d.) 1 el. BON nr. 31 (t.m 21 Februari): 100 gr vermicelli macaroni of spaghetti BON nr. 44 (t.m 21 Februari): 250 gr gori gortmout of grutten N.B. Tenzij uitdrukkelijk het tegendeel is de OUDE distributiekaarten. Met Mijnhard'tjes steeds goede ervaring. Doos 30 en 50 ct. 6997 (Ingez. Med.) verband houden met de samenstelling en ge steldheid van den grond. Ook bij chrysanten deed zich een tamelijk veel voorkomende bladbeschadiging voor, welke gepaard ging met slechten bloei der planten. Een aantal grondmonsters, hetwelk dit najaar genomen werd, gaf reeds aanwijzingen dat ook hier de gesteldheid van deii grond een belang rijke rol speelt. Hiertoe zullen ook enkele proef veld j es worden aangelegd. VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag - Heb verleden jaar groenten geweckt van land, dat met kunstmest is gemest. De ge wassen waren goed ontwikkeld. Nu blijken de meeste flesschen verzuurd te zijn; wat kan oor zaak zijn? D. B. te L. Antw. - Hiervoor kunnen meerdere redenen zijn, vermoedelijk heeft u niet lang genoeg ver hit of niet de juiste temperatuur onderhouden. Dat de kustmest hiermee iets heeft uit te staan betwijfelen we in hooge mate, en wel op grond van eigen ervaring. Vraag - Heb op mijn bloeiende Azalea kleine larfjes. Wat kan dat zijn en hoe te handelen? J. d. V. te L. Antw. - Vermoedelijk heeft U hier te doen met de motluisjes van de witte vlieg, een gevaarlijke vijand van vele kamerplanten. Dit ongedierte kan alleen afdoende bestreden door de planten te behandelen met gevaarlijk gifgas. Dit wordt in het groot toegepast, voor liefhebbers gaat dit moeilijk. Zoek de diertjes zooveel mogelijk af en lees wat wij over de plant schrijven. Vraag - Op zolder worden appels bewaard en nu zijn enkele half afgegeten en in een hoek verzameld. Welk dier kan dat hebben gedaan? Kunt u de uitwerpsels herkennen? J. de R. te L. Antw. - Een en ander lijkt op rattenwerk, maar de uitwerpsels doen aan muizen denken. Laatst genoemde eten graag de vruchten. U doet het best enkele vallen te plaatsen en om te trachten in deze meer klaarheid te krijgen. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw". (Nadruk verboden) BON nr. 57 Itm 21 Februari); 250 gr havermout, havervlokken, naver- bloem aardappehneelvlokken gort gort- mout ot grutten BON nr. 87 (t.m 21 Februari): 100 gT maïzena, grlesmeel. sago. aard appelmeel of een hoeveelheid pudding poeder welke 100 gr zetmeel bevat BON nr. 92 (t.m. 21 Februari) 250 gr rijst, rijstebloem, rijstemeel of gnrttenmeel. BON nr. 102 (t.m. 16 Februari) 500 gram peulvruchten. Rantsocnbnnnen rijst en havermont zijn doorloopcnd geldig. BON nr. 15 (speciale kaart) (t.m. 28 Febr.) 3—10 K.G. honden- en 1'/» K.G. kat tenbrood. BONNEN nr. 19, 32, 45 en 58 (t.m. 23 Fe bruari) elke bon 100 gram kaas BON nr. 2 (nieuwe kaart) (t.m. 16 Maart) 125 gram koffie of 50 gram thee. BON nr. 8 (t.m. 23 Februari) en ZEGEL D (t/m. 23 Februari, uitsluitend voor huisverlichting): 2 liter petroleum. BON nr. 91 (t.m. 14 Februari): 1000 gram suiker VLEESCHBON nr. 16 (tjn. 9 Februari): VLEESCHBON nr. 1 (nieuwe kaart) (t.m, 19 Februari); 100 gram vleesch Inclusief been of vleeschwaren VLEESCHWARENBON nr. 16 (t.m. 9 Fe bruari) YLEESCH1VARENBON nr. 1 (nieuwe kaart) (t.m. 19 Februari); 75 gram gerookt of gekookt varkens rund- of kalfsvleesch of gerookte worst. 100 gr. gekookte worst. 125 gr. lever worst of 150 gr bloedworst. BON nr. 1 (nieuwe kaart) (tm. 28 Febr.) 150 gr. toiletzeep (.nieuwe samenstel ling), 120 gT. huishoudzeep, 150 gr. zachte zeep, 300 gr. zachte zeeppasta, 250 gr. zeeppoeder of 600 gr. waschpoe- der, 125 gr. zeepvlokken. 250 gT. zelf werkende waschmlddelen of 200 gr. vloeibare zeep. Goed voor het wasschen van 20 K.G. droog waschgoed. BON nr. 117 It.m. 30 April): 50 gram scheerzeep 1 tube scheercrêmf of 1 Dot scheerzeep vermeld, zijn alle bonnen afkomstig van PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 9 FEBRUARI. Boskoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 urn en nam. 3 uur (Doopsbed.) ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. ha-lf- vier, ds. Kletsen. Rem. Geref. Gem.: Voorm. half elf, ds. Zuur deeg. Geref. Gem.: Voorm, 10 en nam. half drie, leesdienst. Haarlemmermeer Ned. Herv. Gem., Hoofd dorp: Voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. Salverda. Lijnden: Voorm. 10% uur, de heer P. v. d. Berg. Badhoevedorp: Voorm. 11 uur, de heer J. H. Boerlfjst. AalsmeerderwegVoorm. 111/4 uur, de heer W. Koudstaal Vijfhuizen: Voorm. 10 en nam. 3 uur, de heer A. Brörens. Nieuwe Meerdijk: Voorm. 10% uur, de heer Jac. v. Voorst van Amsterdam. Hazerswoude Ned. Herv. Kerk: Vm, 10% en nam- 2% uur, ds. Kiehl, Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 2% uur, ds. Heuzenveldt. Hillegom Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. Eerhardt. Geref. Kerk: Voorm 10 en nam. 3 uur, ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur (H.A. en Dankz.), ds. Albers van Vlaardingen. Hoogmade Ned. Herv. Kerk: Voorm 10% uur, ds. Van Slnderen. Katwijk-aan-den-Rijn Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur. ds. E. Warmolts. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. J. G. Aalders. Katwijk-aan-Zee Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur, ds. Gilhuis. Geref. Gem (Remisestraat)Voorm. 10 en nam. 4 uur, leesdienst. Koudekerk Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2% uur, ds. Van Binsbergen. Geref. Kerk: Voorm 10 en nam. 3 uur, ds. spers. Leiderdorp Ned, Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. D, v. d. Ent Braat van Woubrugge; nam. 2% uur, ds De Vey Mestdagh van Den Haag. Kinderkerk: Voorm. 10% uur, de heer J. Werner. Geref. Kerk: Voorm. 9% en nam. 2% uur, ds. Dijk. Lcimuiden Ned. Herv. Kerk: Voorm 10% uur iBed. H.A.). ds. Van Veenen. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3 uur, ds. G Marseille van Katwijk-aan-Zee. Nieuwkoop Ned, Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Treffers van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. half elf, ds. Dam van Bodegraven; nam, 3 uur leesdienst. Rem Kerk: Voorm. halfelf, ds. L. W. van Wijngaarden. Nieuw-Vennep Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur, de heer v. d. Meer; nam. 3% uur, ds. Lazonder. Geref, Kerk: Voorm 10% en nam. 3% uur, ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 4 uur, leesdienst. Noorden Ned. Herv. Kerk: Voorm 10% uur, ds. C. A. van Harten van Zevenhoven. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3 uur, leesdienst. Noordwijkerhout Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur, ds. Den Hertog. Oegstgeest Groene Kerkje: Voorm. 10.15 u. (Jeugddienst), ds. T. J. Jansen Schoonhoven Pauluskerk: Voorm 10 uur A. P. van der Haas; nam. 3 uur ds. T. J. Jansen Schoon hoven. Ver. van Vrijz. Hervormden (W. de Zwijger- kerk) Voorm. 10% uur, dr. Boersema Oude-Wetering Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur, ds. Geerllng. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3% uur, dr v. d. Bos. Rem, Kerk: geen dienst. Sassenheim Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. Krjjkamp. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam 4 uur, ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur, leesdienst. Ter-Aar Ned. Herv. Kerk: Voorm halfelf, ds. Huls. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. drie il, ds. Warner. Valkenburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 3 uur, ds. D. Veldkamp. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam'. 2.30 uur, cand. v. d Stel van Zwolle, Voorhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (jeugddienst) ds. Broeyer van Katwijk-a.-Zee. Voorschoten Ned. Herv. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. H. P. Fortgens (bed. H.D.). Geref Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. J. C. Houtzagers. Geref. Gem.: (Leidscheweg 41): Nam. 5 uur, leesdienst. Evangelisatie-samenkomst (Leidscheweg 41) Nam. halfacht, spreeksters Smeenk en Haank. Ver, der Vrljz Herv. (Leidscheweg 66): V.m. halfelf, de heer H. N. Bierman van Voor schoten. Waddinxveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (bed. H.D.) en nam. 4 u., ds. Vroegtndeweij Geref. Kerk: Voorm. 10 uur én nam. 3 uur, ds. Smidt. Oud-Geref. Gem,: Voorm. 10 uur en nam. 4 uur, ds. Van der Kraats. Warmond Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2% uur, ds. De Bel. Wassenaar Ned. Herv. Gem.: Dorpskerk: Voorm. 10.30 uur dr. Honders; nam. 3,05 uur ds. Ten Kate Kievitkerk: Voorm, 10.30 uur, ds. Ten Kate, Ned. Prot. Bond: Voorm. 10.35 uur. mej. dr. J. W. Herfst. Woubrugge Ned. Herv. Kerk: Voorm 10 en nam. 3 uur, ds. Van der Ent Braat. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. half drie, ds. Dronkert. Zevenhoven Ned Herv. Kerk: Voorm. 10% uur, de heer Lekkerkerker van Alphen; nam. 3 uur, ds. Van Harten. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3 uur, ds. de Ruig. Zoetcrmeer Ned. Herv. Kerk: Voorm 10 en nam. 2.30 uur, dr. J. J, Woldendorp, Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam 2.30 uur, ds. Versluis. Geref. Gem.: Hedennam. 7 uur, ds. Lamain van Rotterdam; Zondagvoorm. 10.30 en nam. 6.30 uur, leesdienst. Ver. tot verbreiding der Geref. Waarheid: Voorm. 10 en nam. 2 uur, de heer Lamens te Zaandam. Ver. van Vrijz.-Herv.Nam. 5.30 uur, ds J. B. Th. Hugenholtz van Ammerstol. Zoeterwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm 10% uur, ds. Eijkman. Zwammerdam Ned. Herv. Kerk: Voorm, 10 uur en nam. 2.30 uur, ds. Pop Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur, ds. Zwaan, Rem. (Geref.) Gem.: Voorm. 10,30 uur, mej. ds. Glinther. GEBOREN: Theodorus Willem Frederik Nicolaas, z. van N. Collé en R. Stouten Johannes Hendrik Gerardus, z. van J. Hilliger en A. Douma Wil helmus, z. van C. M. Broos en E. M. P. Ouds hoorn Adrianus, z. van G. v. d. Luijt en A. v. d. Plas Johannes Theodorus, z. van C. Smit en C. A. Bousie Maria Johanna, d. van J. F. Stolwijk en A. Rijnbeek Hubertus, z. van P. Robijn en S. Fuchs Theodorus, z. van J. H. Juffermans en M. v. Polanen Johannes Simon z. van Th. A. Pennings en A. C. v. Schie. GETROUWD: A. Hoppenbrouwer jm. en G. A. de Laaf jd. M. v. d. Linden jm. en S. M. Schouten jd. P. J. v. Staden jm. en J. Ober jd. J. P. Verhoe ven jm. en H. M. Vogelenzang jd. S. W. Buijs jm. en M. Kromhout jd. H. A. Kapper Jm. en J. G. C. Chrlstiaanse jd. J. P. A. v. Schalk wed.n en M. Verschoor Jd. OVERLEDEN: G. Verwey, \ted. van A. Dijkman 87 J. P. v. Heusden wedn. 78 J. A. Gordijn hsvr. van J. H. W. Ouwerkerk 84 j. GEVESTIGD: P. C. Berg, bediende cafétaria, Lammermarkt 53 M. v. d. Berg, tramconducteur. Noord einde 2b W. F. H. Beulink en fam., vakwerk man P.T.T., Coornhertstraat 37 J. A. Beumer en fam., metaalbewerker. Evertsenstraat 61 H. C. P. Blom, Groenhovenstraat 7 J. N. Boehlee, Rijnsb.weg 10 C. W. E. Boon, klerk, Stationsweg 2 M. D. Caljouw en fam., leeraar HB.S., Nachtegaallaan 14 E. R. Driessen. Oude Singel 54 T. J. van Driesten filiaalchef, Haarlemmerstraat 274a R. Dijk stra melkcontr., Spieghelstraat 34a I. Ensel, Roodenb.str. la S. van Gelders, huishoudster. Lammermarkt 3 M. B. de Geus, Brederostr. 22 L. J. R. Heirman, Boerhaavelaan 34 C. A. Hogeveen, serveerster, Oude Singel 18 D. de Jongh, huisschilder, Schutterstr. 2a C. de Jong. Waardgr. 3 A. Koren, kapper, Haag- weg 10 C. M. J. Laureij, Hooigracht 31 C. van Leeuwen en fam., betonwerker, v. d. Sande Bakhuyzenlaan 24 J. Martens en fam., mon teur P.T.T., 3 Octoberstraat 26b P. Melis, plaatwerker, Rembrandtstraat 20a E. Merciqr soc. werkster. Boerhaavelaan 18a H, J. Meurs en fam., Rijnsb.weg 117 J. Meyer en fam., vertegenw. Franchimontlaan 14 G. N. van Nieuwenhoven en fam., bedrijfsleider A.T.O., de Sitterlaan 4a H. N. Ravensteijn en fam., Stationsweg 2 J. Th. Ruijtenbeek, dienstbode Nieuwsteeg 10a M. C. A. E. van Rijen, kraam- verz.. Zeemanlaan 12a Wed. L. de Boom Rijm, Kaarsenm.str. 7 A. G. Smits, hulp i. d. huish.. Plantsoen 83 C. Spruitenburg en fam., de Go'ejestraat 26 A. Speel-van Veen, Coorn hertstraat 33 J. Voogt, dienstbode, Witte Singel 71 H. Vos en fam., adj. schrijver K.M. Heerengracht 9 J. de Vries, kantoorbed., W. Rozenstraat 32 M. Wilbrink, dienstbode, de L. de Kanterstraat 2 J. W. Wurzer en fam., instr. maker P.T.T., Evertsenstraat 68. VERTROKKEN. J. M. Dolle-Atteveld. Zoeterwoude, H. Rijn dijk F 40 R. P. J. v. d. Berg van Saparoea, Apeldoorn, Zwolschew. 242 G. Heemskerk- Beij, Rijnsburg, Oegstgeesterweg 46 C. Blok, Harderwijk, Leuvenumscheweg 91 K. J. van Brero en fam., Oirschot, Molenheide F111 Wed. J. E. Dirkse-Brittijn, Oegstgeest. Duiven voordestraat 2a M. v. d. Broek, Valburg, Hoofdstraat 23 J. M. E. Buffin. Utrecht, Hamburgerstraat 21 J. de la Blje, Den Haag, Repelaerstraat 12 H. S. Catz, Rotterdam, Heemraadsingel 131 Th. Dingjan. Den Haag, Heulstraat 25 W. C. Driessen en fam., Gouda, L. Tiendeweg 62 L. Duval en fam., Soest, Bosstraat 64 N. G. Dijkhuis. Heemstede, H. Heyermanslaan 23 W. van Erk, Zevenhuizen, Dorpsstraat 18 E. M. Evers, Poortugaal, Al- brandw.dijk 74 A. G. Godee en fam., Den Haag, Goureinetstraat 145 E. M. Govers, Laren N.H., Eemnesserweg 20 C. J. Graafland Alphen a.d. Rijn, Raadhuistraat 125 A. C. de Groot, Den Haag, van Neckstraat 111 S. G. de Groot, Haarlemmermeer. Hoofdweg 1623 J. W. Heemskerk, Noordwijk, Wilhelminastr. 58 H. Heineberg, Rheden Gld., Pinkenb.weg 16 K. I. Herz, Rheden Gld., Pinkenburgweg 16 A. E. M. Hoogweg, Almelo. J. v. d. Vondellaan 9 C. A. van Hunen. Den Haag, Medemblik- straat 50 P. Janssen, Valkenburg Z.H., Mid denweg 6a C. M. de 'Jong, Oegstgeest, Oranje laan 6 Wed. M. Waltuch-Kauffmann, Lei- muiden, aan boord J. A. Keesom, Venlo, van Heutzstraat 56 A. J. Th. van Kerkhoff, Utrecht, van Eikstraat 58 A. J. M. Dolk- Klaverwijden. Noordwijk, Langeveld 29 J. M. C. Rijkschroeff-Kooreman. Leiderdorp, Reseda straat 8 H. H. M. Driessen-v. d. Krogt. Gouda L. Tiendeweg 62 H. Laman en fam.. Den Haag, Wagenstraat 115 J. M. la Lau, Oegst geest, Rijnzichtweg 177 J. E. Leemans. Den Haag, Leeuwardenschestraat 10 E. Lit, Oegst geest, Endeg.straatweg 5 M. J. Manceau, Zwammerdam, Overtocht C 46 A. Mellen- bergh, Groningen, Bankastraat 20a W. Mon kel en fam., Bussum, Meyerkamplaan 25 A. Paap, Den Haag, ZuJJlichemstraat 17 B. H. Pannekoek, Arkel. Stationsgebouw J. M. Riet hoven-Pet. Den Haag, Zuigerstraat 34 A. Ro bertson. Bussum, Heuvellaan 11 J. Rooyakkers Den Haag. Heemsterhuisstraat 28 J. A. J. Ruigrok, Noordwijk. Pickéstraat 59 M. Schaft Oegstgeest, Endeg.str.weg 5 P. Scherpenisse, Schiedam, St. Ludwinastraat 86b J. E. Schouten, Utrecht, Mollerslaan 64 W. C. Strieker, Rotterdam, Oosterkade 10 J. Tege laar Beverwijk, Regulierstraat 62 Jhr. D. A. W. van Tets. Den Haag, Groenhovenstraat 13 J. Verduin en fam., Den Haag, Mariottenstr. 6 A. C. Verhoogt en fam., Voorschoten, W. de Zwijgerlaan 24 E. Waltuch en fam., Leimui- den, aan boord. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 7 Februari. Bot 63; Kleine Schol 68; Puf Schol 22; Schar 49.50; Kleine Schar 25—16; Puf Schar 14.50— 9.50; Wijting 43—39; alles per 50 k.g. Zoetwatervisch: Snoek 1.20—1.14; Snoekbaars 2.16; Baars 64—60; Karper 1.10; Blei 58—54; Zeelt 64; Voorn 48; Spiering 8547. alles per k.g Besomming loggers: KW 49 f.44; KW 40 f.44; KW 43 f.45; KW 3 f.84; Schev. 23 f.41. Kotters: KW 21 f.64; TH 24 f.68; TH 32 f.86; IJm. 209 f.3009. TERAARDEBESTELLING DS. VAN HOOGENHUYZE. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot van ds. A. G. H. van Hoogen- huyze, die eergisteren te Amsterdam onver wacht is overleden, is vastgesteld op Maan dagmiddag a.s. om twee uur op de begraaf plaats Zorgvlied. Dien dag zal om twaalf uur een rouwdienst worden gehouden in de Elthetokerk, waarin ds. P. J de Jong zal voorgaan.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 9