Uit de Omstreken GRIEPWEER! VICKS HOESTBONBONS LEIDSCH DAGBLAD - mm Bisü Vrijdag 7 Februari 194ï SPORT Berauer winnaar combinatie langéafsfandsloop en springen kKUN/T IN LITTEKEN, AALSMEER. VERGADERING NED. TUINDERSBOND. Diverse belangrijke voorstellen. Alhier vergaderde de kring Aalsmeer van den Ned. Tuindersbond; deze kring wordt gevormd uit de afdeelingen Aalsmeer. Aalsmeer-Oost en 1 Aalsmeer-West. De voorzitter: de heer J. Keesser opende de vergadering en wees op de verschillende moei lijkheden die de bloemisterij doormaakt. Hü sprak den wensch uit. dat de kweekers den lust en de kracht mogen vinden om te strijden voor een beter bestaan in de bloemsterij. Hoofd zaak voor deze vergadering waren de voorstel len welke ter behandeling komen op de provin ciale en landelijke vergadering. Het voornaamste stippen wij hierbij aan. Allereerst voerden enkele leden het woord naar aanleiding van het mislukken van het voorgestelde werkobject. waaraan ook door de Tuindersbond sterk was meegewerkt, n.l. het op groote schaal baggeren in de Westpias om met die bagger noodzakelijke grondverversching te verkrijgen. Waar het mislukken feitelijk om kleine fi nancieele bezwaren ging, zal alsnog getracht worden dit plan opnieuw aan de orde te krijgen. Dan werd ingediend het volgende voorstel: ..Het Bestuur dringe er bij de bevoegde in stanties op aan. dat een regelmatige verstrek' king van deviezen voor snijbloemen vervoer naar Duitschland wordt voorgestaan, teneinde een regelmatiger opbrengst der snijbloemen te ver krijgen. Het Hoofdbestuur stelle voorts voor, de grond belasting voor den ganschen tuinbouw op het oude peil terug te brengen daar een 100 ver hooging een onoverkomelijk bezwaar zal vor men om in den tuinbouw brood te verdienen. 3. Het hoofdbestuur trachtte te bereiken, dat het percentage voor hypothecaire schulden worde verlaagd. 4. Het Hoofdbestuur dringe er bij de Overheid op aan. om Tuinbouwbedrijven niet te betrek ken in de distributie van Electriciteit. Ten slotte werd besloten om aan de Sierteelt centrale spoedige uitkeering te vragen van den steun aan de tot vernietiging bestemde seringen Nadat afgevaardigden waren gekozen voor de provinciale en landelijke vergadering sloot de voorzitter de vergadering. Estafette-afvalrace. In een op de landijsbaan gehouden estafette afvalrace werd de eerste prijs gewonnen door mevr. N. Spaargaren-Joore en de heeren D. Eveleens Wzn., en D. Offermans. BENTHUIZEN. Gevonden voorwerpen. Een heerenpolshorloge en een plombeertang. Inlichtingen bij den gemeente-veldwachter. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Pleuntje, d. van H. van Luiing en G. Verhoeven: Lein, z. van J. Adriaansen en L. Bouterse; Albert, z. van J. Post en J. C. Smit; Cornelia Maaike, d. van G. van Gammeren en J P. A. van Vuuren; Gijsbertha Johanna, d. v. •M Blommesteijn en G. Schonhage; Nikolaas Jakobus Albertus, z. v H. Salomons en W. Brandsema; Nicolaas Maria, z. van P. Dekker en H. Meester: Aukje Sara Petronella, d. van Th. van der Meer en T. Epping; Daniël, z. van T. van Rijswijk en H. M. Boon. Ondertrouwd: Herman Correlis August Hak man, 32 j. en Christina Rebecca Langerak, 26 j.; Cornells Stroomer, 24 j. en Antonia Johanna Knoppert, 20 j.; Hendrik van Dongen, 22 jaar en Catharina Maria Derks, 24 j.; Pieter Kuipers, 22 j. en Cornelia Wilhelmina Roodenburg, 24 j. Getrouwd: Johannes Weel, 30 j. en Johanna Cornelia Blom, 27 j.; Pieter Havenaar, 25 j. en Dora Dina van Stam, 24 j.; Albertus Steffens, 38 j. en Anna Theodora Welage, 25 j. Overleden: Arie Gerrit van den .Heuvel, 82 j„ ongeh.; Arie Groeneweg, 49 j., echtg. v. H. W. den Ouden; Antoinette Reep, 92 'j., wed. van il. van Andel; Johanna van Westerhuizen, 62 j., echtg. van P. de Vette; Maartje Hoogenes, 65 j., echtg. van A. A. de Geus; Gerrit Reljnders, 69 j., echtg. van M. Boom. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Seabstianus Rigardus Ma ria. Z van J. W. Rusman en P. A. Rijnbeek. OndertrouwdG. van Nieuwpoort en B. Swets J. J. Buckens en A. M. Duivenvoorden C. L. Boelé en A. M M. Hageman. Getrouwd: J. W J. van der Klugt en J. C Hogendoorn P. van der Bent en G. van der Hoogt. Overleden: P. A. de Vries, Z. 1 jaar C. C. de Roode, M. 86 jaar C. L. Rijnbeek, M 17 17 jaar J Bakker, wed. van W. N. van dei- Werf f, Vr. 74 j. De Bloemenbollenbeurs. De beurs werd gisteren door 132 personen bezocht. Er was geen handel. Door de firma F. Rijnveld en Zonen waren eenige kistjes met Incomparabilis Havelock, Carlton en Monique ingezonden. Arbeider bloedend verwond. Toen eenige arbeiders op den Stations weg bezig waren met het kappen van boo- men, had de arbeider C. L. het ongeluk een zwaren tak op het hoofd te krijgen, waar door een bloedende hoofdwonde ontstond. Leden van E.H.B.O. legden het eerste verband, waarna dr. Van der Kaaden, die eveneens spoedig ter plaatse was, het slachtoffer naar huis liet overbrengen. De erwten gaven het spoor aan. Van een in den Ringvaart liggende motor schuit, toebehoorende aan de firma v. d. L. al hier. werd een 3-tal zakken erwten ontvreemd. Het is de politie alhier in samenwerking met de Rijksveldwacht, mogen gelukken reeds een de zakken op te sporen, hetgeen niet moeilijk was, daar een spoor van erwten, welke door een gaatje in de zak waren ontsnapt, aangaf waarheen de ontvreemdde waar was vervoerd. Het onderzoek wordt nauwkeurig voortgezet. Zondagsdienst voor doktoren. De Zondagsdienst der geneesheeren zal Zon dag a.s. v/orden waargenomen door dr. ten Hoopen. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis, z. van E. de Vries en M. van Rijn, Buitensluisstraat 25; Leendert, z. van G. Meijvogel en J. Hartevelt, Duinstraat 35; Cornelia, d. van C. van den Oever en J. K. de Vreugd, De Waal Malefljtstraat 155; Bernar- dina aria, d. van J. van der Voort en M. C. van den Akker, Voorstr. 16a (R.); Cornelia Maria, d. van J. van der Bent en A. van Duijn, Jan Tooropstraat 13a. Overleden: Willempje de Vreugd, 72 j., ge huwd met J Zwanenburg; Dirkje van den Oever oud 62 j., gehuwd met J. Hellenberg; Jacob van der Plas, 79 j., wedn. van A. Schaap; Adriana Geertruida van Deursen, 43 j., d. van H. van Deursen en E. Uitendaal; Cornelia van Duijf venbode, 56 j„ echtgen, van J. Hus. Ondertrouwd: J van den Oever, Schoolstr. 14 en M. J. van Lingen, Duinstraat 25; P. F. Bik te Maassluis-en M. J. de Wilt, 2e Kanaalstraat 14; W. van der Plas, Romeinenstraat 23 en M. Souverijn, 3e Kanaalstraat 12; J. W. Dubbelaar, Voorstraat 70a en J. Mieremet, Drieplassenw. 12. KATWIJK AAN DEN RIJN. MATIGE AANVOER VAN TUINBOUW PRODUCTEN. Bevredigende handel. Dat de aanvoer van tuinbouwproducten deze week maar matig was, laat zich begrijpen. Het slechte weer van de afgeloopen week belette de tuinders in het aanvoeren der producten. Ook de andere gewone voorjaarswerkzaamheden lig gen thans geheel stil en straks, als het werk zich opgehoopt heeft, zullen de moeilijkheden komen. Want de werkzaamheden zullen toch moeten plaats hebben. Voor het bewaren van sluitkool was het weer gunstig; met een tempe ratuur boven het vriespunt behoeft het product niet zoo druk te worden omgezet. Vandaar ook wel een matige aanvoer. De pry's voor Roode Kool varieerde van f.5 tot f.6 per 100 k.g.; het heet dat op de vrije markt tot f. 10 per 100 k.g. betaald wordt. Gele kool stond op f. 4.10 tot f. 4.80 per 100 k.g. en Groene Kool ging vlug tegen een mooie prijs van f. 4.20 tot f. 4.80 per 100 k.g. Waspeen welke tijdens de vorst ook al moeilijk aangevoerd kon worden, steeg lang zaam in prijs en varieerde de laatste dagen van f. 1.30 tot f. 2.20 per kist van 20 k.g. Ook Boe renkool kon thans gemakkelijk geplaatst wor den tegen f. 0.20 tot f0.33 per kist van 6 k.g. Kroten eden van f. 2.80 tot f. 3.10 per 100 k.g. Breekpeen stond op f. 3.90 tot f. 4.90 per 100 k.g. Het verloop van den 'handel was in den afgeloopen week bevredigend. KATWIJK AAN ZEE. Ledenvergadering der Chr. Midden- standsvereeniging. Deze vergadering werd in Casa Cara ge houden, waar de heeren G. Warnar, com mies der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Leiden en G. W. Otterspoor surnumerair der invoerrechten en accijn zen te Leiden een practisohe toelichting gaven in verband met de nieuwe wet op de Omzetbelasting. Na gebed van den voorzitter den heer C. van Tongeren, gaf de heer Otterspoor eerst een beschouwing omtrent de vroegere om zetbelasting, waarna hij de huidige be sprak. De voorzitter dankte den spreker voor zijn duidelijke uiteenzetting, die met tal rijke voorbeelden was toegelicht. Zeer vele winkeliers stelden hierop vra gen, die de heer Warnar naar ieders vol doening beantwoordde. Ook de heer War nar ontving den dank van den-voorzitter. Na dankgebed volgde sluiting. De openstelling der Lagere Scholen. De lagere soholen alhier, die nu des mor gens om kwart over 9 aanvangen, zullen, beginnende met 17 Februari weer. als van onds om 9 uur aanvangen. Met het oog op brandstofbesparing is be sloten, dat de scholen Woensdagmiddags open zullen zijn, maai* dat er Zaterdags morgens géén school zal zijn. Onze plaatsgenoote mej. L. Harteveld slaagde te Utrecht voor het examen costu- mière, uitgaande van de Ver. van Mode vakscholen in Nederland. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. C. Lelieveld geb. Willemse, D. B. M. van Benten geb. Bolleboom D. J. E. van der Hulst geb. Hakkaart D. C. W. van der Ham geb Ense.Z. M. van Est geb. Moeijes Z. F, Bosman geb. Brussee D. C. C. Dobbe geb. Lans Z. A. Smit-s Z. Ondertrouwd: J. W. F. van Amersfoort en M. B. C. J. Brugsteyn. Getrouwd: J. Verhoeven en J. M. Wayer. Overleden: C. J. van den Berg geb. Lagerak 62 jr. W Hemmes m.. 55 jr. M. Hooy- mans geb. Hellings vr. 77 jr. Overleden: H. de Vreede m. 74 j. A. van der Voort m. 38 jaar. Gevonden voorwerpen. 1 Rozenkrans, 1 wollen handschoen,. Adres bureau van politie. De loop der Bevolking. Gedurende het jaar 1940 had de bevol king het volgende verloop: Geboren 113 mannen en 98 vrouwen; ge vestigd 386 mannen en 403 vrouwea, totaal méér 1000 zielen. Overleden 33 mannen en 31 vrouwen; vertrokken 318 mannen en 345 vrouwen, totaal minder 727 zielen. Op 1 Januari 1940 bestond de bevolking uit 9243 zielen vermeerderd met 273 zielen, zoodat de bevolking op 31 December j.l. 9516 zielen bedroeg. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Leuntje Lena Adriana, D. van G. Smit en F Barnhoorn Jilles Louwerens, Z. van C H. Polm en J. Kooijman Antje Lena Jacoba. D. van P. van Duin en J. Lindhout Cornelia Angelina Bertha. D. van W. v. Rhijn en C. H. Voorst. Ondertrouwd: A. Eecen en T Bregman. Getrouwd: H. Lang en M H. Stange. Overleden: Catharina van der Zalm 79 j. Josephus Barnhoorn 76 j., geh. met F. Daane Franciscus Johannes Caspers, 79 j., wedn. van C. Schijff Antorüa Maria Goosen, geh. met F L. Essers 78 j. Johanna Maria Kuitems 85 j., wed van Th. G. Alkemade Jacoba Burg 69 j.. wed. van J. H. v. Schooten Nico laas Marbus 76 j., geh. met N. v. Rooijen Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Willem z. van J. W. Delfos en van T. Waker Egbert Peter z. van W. J. E. Tissing en van M. W. C. Thijssen Christianus Leonardus Urbanus z. van Th. Zwet sloot en van M. E. .Jelierse Petrus Maria z. van N. Stokman en van H. M. Walkers. Overleden: Johanna Amalie van Noort 5 mnd, Gehuwd: H. J. Doezé en G. C. Beijk C. Haasnoot en E. de Kwaasteniet. NOORDWIJK. Een genoeglijke avond. Het motto van den feestavond in Hotel „Royal" „Laat ie fijn zijn" is, ten volle be waarheid. Een gulle lach en een aardig liedje hebben dezen avond hoogtij gevierd en geen der talrijke bezoekers zal van dezen avond spijt gehad hebben. Jammer, dat Albert de Booij, de bekende radio-zanger, niet bij stem was. Toch kon hij niet nalaten nog eenige liedjes ten beste te geven, welke zeer in den smaak vielen. De bezoekers zijn echter niet te kort gekomen, want ter aanvulling w^.ren mee gekomen een humorist, een imitator' en een buikspreker, welke het bijprogramma op verrassende wijze aanvulden. Succes hadden ook Johnny en Jones, die vroolijke liedjes zongen. Te spoedig kwam het einde van dezen genoeglijken avond. OEGSTGEEST. Gevonden voorwerpen- Een hond; een pak carton; een vulpen; vloer kleed en; een sjoelbak; een auto-band; een kunstschaats-sleutel; sleutels; een leesglas: wanten; handschoenen; postzegels; een bril; rij- wielbelastingmerken; pantoffels. Inlichtingen bii de politie. Autobotsing. Op den hoek Leidsche straatweg-Terweeweg is gisteren dr. H. alhier met zijn auto in botsing gekomen met een vrachtauto van de firma v. d L.. alhier. Beide auto's bekwamen schade; de inzittenden bleven ongedeerd. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Henderika, Dr. van J. Andela en W. G. Duiker Cornelis Adrianus Zn. van J. Th. Juffermans en M. C. Paarde kooper. Overleden: A. Heisterborg, geb v. d. Handel 86 j. G, M. Vermeulen 89 j. P. J. Maar te nse 70 j. Ondertrouwd: C. Th. v. d. Bosch en G M. v. Gils C. VersluijS en V. Gort P. J. N. M. van Ommen en J. M. Hoogeveen RIJNSBURG. Vergadering Coöp. Voorschotbank en Spaarkas (G.A.). Deze instelling vergaderde achter Avond rust. De voorzitter, de heer S. Schoneveld, opende, waarna de secretaris, de heer C. H. A. Collee, de notulen las die ongewijzigd goedgekeurd werden. Herkozen werd tot lid van den Raad van Toezicht, de heer S. Schoneveld en tot lid van het Bestuur de heer C. H. A. Collee. Verslag van den Raad van Toezicht werd uitgebracht door den heer' S. Schoneveld, die mededeelde dat boeken en bescheiden in de beste orde waren bevonden. Rekening en verantwoording van het Bestuur, geschiedde doo£ den boekhouder, den heer C. de Monnéye. Deze gaf een uit gebreid overzicht van 'ide loop van het! be drijf en den stand van d'è voorschotten en spaargelden. Post voor post werd de winst en verliesrekening besproken en toegelicht. De winst- en verliesrekening en balans werden goedgekeurd. Tegen enkele zeer nalatige credietnemers zullen strengere maatregelen genomen worden. Daarna sluiting door den voorzitter. SASSENHEIM. BEZOEK VAN DEN NIEUWEN BURGEMEESTER. De a.s. installatie. De nieuwbenoemde burgemeester, jhr. mr. R. Sandberg van Boelens bracht gistermiddag een bezoek aan onze ge meente. waar hij kennis maakte met de wethouders en het gemeente-per soneel. De installatie zal zoo goed als zeker op 15 Februari 's middags plaats vinden. Na de raadsvergadering zal er gelegenheid be staan voor de burgerij om met den burge meester kennis te maken. In verband met de tijdsomstandigheden en het jaargetijde is van elk feestelijk eer betoon afgezien. JAARVERGADERING VER. VOOR ZIEKENHUIS VERPLEGING. Deze vereeniging hield haar jaarverga dering in het gebouw „Concordia". De voorzitter, de heer K. W. van Breda sprak een kort openingswoord, waarna de notulen van den secretaris, den heer H. L. Boter Jr., goedgekeurd werden. Ingekomen was een schrijven van de Federatie van Vereenigingen voor Zieken huis verpleging. inzake de winstbelasting, waaronder de vereeniging ook zal vallen. Leden der Federatie zijn van deze belas ting vrijgesteld Het bestuur stelt voor, deze zaak te onderzoeken en later de leden te doen beslissen, tenzij het bestuur gemach tigd wordt naar bewind van zaken te han delen. Tot dit laatst werd besloten. Vervolgens werd het jaarverslag goedge keurd. De commissie tot nazien der boeken en bescheiden bracht bij monde van den heer Spilker rapport uit en deelde mede, dat alles In orde was bevonden. Tot nieuwe commissieleden voor het na zien der boeken werden benoemd de hee ren E. v. d. Berg en J. M. Esseveld. Een aanvulling van het Reglement be trof den bijslag voor extra kosten voor operatie- en bijkomende kosten. De prak tijk wijst uit, dat het in het belang der leden is, dat een en ander precies om schreven wordt, en men niet aan de op vatting van het bestuur gebonden is. Hier toe werd besloten. In de plaats van de heeren A. van Duin en S. Smit werden als bestuurslid gekozen de heeren A. van Egmond en J. Hoekstra. De voorzitter dankte de aftredende be stuursleden, voor hetgeen zij voor de ver eeniging gedaan- hebben. Na rondvraag sloot de heer Engberts met dankzegging Zondagsdienst voor doktoren. Deze dienst wordt Zondag a.s. waargeno men door de doktoren Hueber en Bots. Burgerlijke Stand. Geboren: Joseph Johannes, Z, van J. W. de Goeïj en A. W. M. Pouw. Overleden: I Langelaan 61 j., echtg. van L. van Leeuwen A. E. van Leeuwen 77 j. P. van Duin 71 j.. echtg van M. J. C. v. Kerk- hoff H Zandvliet 1 j. J G. D. den Ha- selaar 93 j. Ondertrouwd: J. A. van der Geest 26 j. en J. A. Beijk 22 j. Uitkeering „Winterhulp." Door Winterhulp Nederland is aan de plaatselijk afdeeling een bedrag van f. 900 toegezegd, waarvan reeds f. 450 is ontvan gen. VALKENBURG. Opbrengst Collecte Winterhulp. De inzameling voor Winterhulp Neder land heeft f. 57.30 opgebracht. Burgerlijke Stand. Geboren: Lydia, d. van Jac. v. d. Zwart en M. Slootweg. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Overleden: Maria Henriette Suidgeest 80 j., echtgenoote van H C. Koedam. Geboren: Léontine Louise Marguérite, D. van G. F W. van Berckel en jkvr. M. M. J. A. von Bönnihghausen tot Herinkhaven Wilhelmus Aloysius Maria, Z. van C. O. de Vroomen en C. A. M. J. Dames, VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Philippus David z. van Ph. D. Fuchs en M. C. van Biemen Cornelia Hendrika Maria, d. van K. Oudshoorn en C. H. M, van Gent Elisabeth Huberta Helena d. van H. A. van der MeJj en P- C. van der Tang Adrianus Petrus z. van H. J. Mulder en M. F. E. Heggers Arie Pieter z. van M. de Jong en E. de Vrij. Overleden: Anne Lentz 59 jr. echtgenoote van G. Stuur Johanna Wilhelmina Galjaard 65 jr. echtgen. van A. H. Van Deth. Gehuwd: Johannes Franciscus Cornelis Spie geler 26 jr. en Johanna Cornelia van Geldorp 23 jr. Zondagdienst voor doktoren. Deze wordt a.s. Zondag waargenomen door dr. C. J. Kerkhof, telef. 93 en dr. M. v. d. Stoel, telef. 56. Rubber weer vrijgegeven. Een dezer dagen werd in een meubelfabriek aan de Donklaan een partij rubber in beslag genomen. Thans is bericht ontvangen van het Rijksbureau voor Rubber te Amsterdam, dat deze partij moest worden vrijgegeven en dat van een strafrechtelijke vervolging moest worden af gezien. Een pottenbakkerij als schaftlokaal. Onbevoegden, die blijkbaar last van de koude hebben gehad, hebben zich toegang verschaft tot een pottenfabriek aan den. Leidscheweg al hier en hebben de fabrieksruimte gebruikt als schaftlokaal. De eigenaar van deze pottenbakkerij, de heer H. V. uit Leiderdorp, was hierover niet te spre ken en heeft bij de politie aangifte gedaan van dit openbreken; deze zal nu trachten de dader(s) te vinden. Met Ingang van 15 Februari a.s. is onze plaatsgenoot de heer D. J. Brouwer, benoemd tot agent van politie te Sneek. Gevonden voorwerpen: een rol teeke- ningen; een kinderhandschoentje; een das een rood potlood; een paar kinderwantjes Inlichtingen bij de politie. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Cornelis, Z. van D. R. de Kievit en M. C. Wysman Marinus, Z. van M. Bos en M. Buitelaar Paul Herman, Z. van F, G. W. Visser en D, M. Vrijburg Pie- ternella Gerda Beatrix, D. van J. D. Binnen dijk en M. van den Heuvel Overleden: Eimert Johannes Prosman 58 j„ echtgenoot van' A. M. Verweij Boris Smo lensky 48 j., echtgenoot van F. W. D. C. A. van Hattum Pieter Christiaan Swart 61 j., echt genoot van J. G. Gratama. Ondertrouwd: J. W. van Kleef en M. J. A. de Smit J. J. Kouwenhoven en C. A. van Rijn. Getrouwd: W. Orie en A. M. de Ruyter. Ernstige val. Op het rijwielpad in de duinen kwam de 19- jarige mej. R. uit Katwijk met haar rijwiel te vallen, waardoor zij een hersenschudding be kwam. Nadat ds. Hubbeling haar de eerste hulp had verleend, is zij per politieauto naar huis vervoerd. Gevonden voorwerpen. Belastingmerk; ceintuur; hond; jongensfiets; polsmof; pakje rijwielgereedschap; LIpssleutel; ceintuur; bril in étui; gezangenboek; bivak muts: windwijzer; diverse handschoenen; man telceintuur; hoed Inlichtingen op het politiebureau. Tegen G. alhier is wegens overtreding van het prijsopdrijvingsbesluit proces-verbaal op gemaakt wegens het köopen van vlèesch, ge leverd door K. alhier, die- het weer had betrok ken'van zekeren W. uit Voorschoten. ZEVENHOVEN. DROEVIG DOODELIJK ONGEVAL. Oude man struikelt over matje. Alhier is een' droevig doodelijk ongeval gebeurd. De 67-jarige J. v. P. struikelde 's avonds over een matje en sloeg met zijn hoofd tegen de muur. De man was onmiddellijk dood. Burgerlijke Stand. Overleden: J. J. v. d. Laan, 4 jaar. ZOETERWOUDE. Teraardebestelling van wijlen den heer C. van Tol. Onder zeer groote belangstelling is op de begraafplaats te Leiderdorp ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer C. van Tol, in leven molenaar van den watermolen van den Meerburgerpolder, SKI-SPORT. Het A.N.P. méldt uit Cortina d'Ampezzo: De Noordsche combinatie, welke bestaat uit den langen afstandloop en het springen van de kleine schans werd gisteren voortgezet met het springen. De titelhouder Berauer (Duitschland) die bij den 18 K.M.-loop de negende plaats be zette, wist zich door sprongen van 56.5 en 57 meter van de twaalfde plaats te verzekeren. Hierdoor werd hij in het totaalklassement eer ste en prolongeerde hijzijn wereldkampioen schap. Er werden overigens enkele zeer goede sprongen gemaakt op de Italiaschans. De Zweed Selanger bereikte met 63 en 67 meter de beste totaalprestatie, terwijl Lahr (Duitschland) en Lindström (Zweden) beiden in totaal 125 meter haalden. De uitslag van de combinatie luidde als volgt: 1. Berauer (Duitschland) wereldkampioen 431.8 pnt. 2. Salonen (Finland) 414.8 pnt. 3. Gstrein (Duitschland) 406.2 pnt, 4. Kaplas (Fin land) 392.4 pnt. 5. Murama (Finland) 391.6 pnt. 6. Selanger (Zweden) 391.5 pnt. 7. Da Col (Italië) 390.6 pnt. 8. Lahr (Duitschland) 389.3 pnt. 9. Fuchs (Zwitserland) 388.7 pnt. 10. Nlkunen (Finland) 387.6 pnt. KORFBAL. ZONDAG A.S. GEEN KORFBAL WEDSTRIJDEN. Alle wedstrijden van den Nederlandschen korf- balbond voor Zondag a.s. zijn afgelast. SCHAKEN. LEIDSCHE SCHAAKBOND. Ie groep. L.S.S.F. I en R.K. Schel. 2 Kon. I hebben gelijk gespeeld (55). Dit resultaat werd bereikt in een wedstrijd tusschen genoemde clubs gespeeld en waarvan het overzicht hieronder volgt: P. J. H. Willems (L.S.SR.)— L. Tummers (2 K.) 0—1 D. HoegenC. v. d. Krogt 1—0 J. Orbaan—H, Staats 1—0 E. G. HoeffelmanH. H. Raaphorst 10 C. v. BergenA. Geyer 1—0 C. v. d. GraafA. M. v. Lith 1—0 P. W. M. BorisP. Fohr 01 C. DiederiksG. P. A. Gussenhoven 0-rl H. Matzinger—L. v. d. Reep 0—1 L. Vooys—J. Zandvliet 0—1 Totaal 55 De 2e groep. Caissa I wint met 64 van L.S.S.F. II. Het overzicht luidt: J. A. Noordzij (L.S.S.F.)— H. E. Christiaanse (C.) J. J. SeidelJ. J. Braggaar 0—1 A. W. Dek—L. A. den Ouden'A -J 3 H. Sleeboom—J. Verduyn 1—o S. B. F. Heyóeman—P. Vlugt 0—1 H. W. Kastein—J. J. Epskamp1—0 J. v. d. VeldeJ. G. Kardol 1—0 V. H. Haag—G. W. Horrée 0—1 L. F. Ernst— G. Kuypers 0—1 J. SibletzA. J. v. Driesten 0—1 Totaal 4—6 Help Uw keel infectie voorkomen c?— met de beproefde geneeskracht van 6995 (Ingez. Med.) NIEUWE UITGAVEN. „Een leger trekt door Frankrijk" door P. K. Met een voorwoord van Overste Dr. Hesse. (Uitgave: Gebr. van Cleef, 's-Gravenhage). In tijd van zes weken versloeg de Duitsche weermacht het Fransche leger, dat algemeen beschouwd werd als het sterkste ter wereld. Deze prestatie ligt ons allen nog versch in het geheugen, omdat zij min of meer over ons kwam als een overrompeling. Het feit zal wel in ieders herinnering gegrift blijven, maar de details van dezen strijd zijn nu eenmaal spoedig vergeten. En daarom is de verschijning van het hierboven aangekondigde boekje „Een leger trekt door Frankrijk" ongetwijféld toe te juichen, omdat men hier in kort bestek bijeen vindt een be schrijving van de belangrijkste perioden. De( Duitsche oorlogsreporters hebben aan het front hun indrukken neergeschreven, die voor een groot deel gepubliceerd zijn in de Duitsche cou ranten, voor een ander deel in de archieven werden gedeponeerd om mettertijd de stof te leveren voor het schrijven van een standaard werk, waarin deze oorlog in zijn geheel zal wor den behandeld. De tijd daarvoor is uiteraard nog niet gekomen, maar ongetwijfeld is een levendig geschreven ooggetuigeverslag als dit boekje van P. K. zeker op zijn plaats, omdat het ons in ge dachten verplaatst naar de voorste linies, waar de zwaarste strijd werd geleverd en ons daar door eenig inzicht geeft hoe met het inzetten van alle krachten de overweldigende Duitsche successen tot stand kwamen. Een aantal goede illustraties komt het verbeeldingsvermogen van den lezer tegemoet. die dezer dagen op zulk een noodlottige wijze om het leven is gekomen. Aanwezig waren, behalve zeer vele kerk- genooten van de Oud Gereformeerde Kerk te Leiden, waarvan hij lidmaat was, burge meester Smeets, de ambtenaar van het distributiekantoor de heer Pols en mej. M. v. Rijn, die van Tol bij het ongeluk aan de Spoorbrug behulpzaam was geweest;- het' bestuur van den Meerburgerpolder de hee ren de Graaf en van Vliet, de secretaris- penningmeester de heer A. J. Boer en de bode van den polder de heer A. L. Deege naars. Ds. Roos, predikant der Oud Gerefor meerde Kerk te Schiedam, heeft een woord van troost tot de familie en de belangstel lenden gesproken. Een zoon van den over ledene dankte voor de groote belangstel ling aan wijlen zijn vader bewezen. '4—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 8